RENAULT de Luxe 1962 Fm Wagenweg 164-168 Senaat verwijt mr. Beerman gebrek aan activiteit EN VERDIENEN Meer voortvarendheid gewenst in echtscheidingswetgeving Verpleegster gaf kind te grote dosis medicament Vertrek Engeline Egberts was niet onjuist Politieman neergeslagen hij worsteling op bureau OPLEIDING PAPOEA-VRIJWILLIGERS Oranjeliefde en zuivel BIJ ALBERT HEIJN 11.254 Albert Heijn dit kienspel no. 2 Volgens officier van justitie „een fout, die grove schuld benadert" Prof. L. M. de Rijk ook in Utrecht Verdachte gevaarlijk geacht voor de maatschappijtwee jaar geëist Jan Quadekker „Reeds nu aandacht voor spijtoptanten in Nieuw-Guinea" Honderd gulden geëist 070-180863 DWT verovert plaats in derde afvalronde MINISTER BEERMAN MEENT RECHTBANK DEN HAAG WÖËlfSDAG 14 FEBRUARI 19ÖJ PMM S inclusief verwarming en defroster v.a. Dealer voor Haarlem e.o.i Garage ,DEN HOUT" Telefoon 12138-15056 Haarlem Dealer voor Haarlem e.o.s Garage HARDEBELT Rijksstraatweg 249 Tel. 57455 FANTASTISCHE PRIJZEN. 4 6 8 10 16 20 22 28 30 34 36 38 48 56 58 60 62 70 76 78 80 88 90 96 98 18 32 50 68 82 75 Jaar.en aktiever dan ooit! Nozemdom' Twee jaar geëist tegen drie jonge Duitsers VRAAGT ONS PROGRAMMA"1 (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 14 februari wijze, waarop het 17-jarige meis je Engeline Egberts uit Leiden, dat voor het vertrek van haar ouders naar Australië onderdook, maar zich later toch bij de politie meldde, naar Schiphol is overge bracht en daar in het gereed staande vliegtuig is afgezet, niet onjuist is. Dauphine Advertentie (Advertentie) KOM KIENEN Deze week werden 718 prijzen uitge reikt. Hieronder ziet 11 enige van die gelukkigen. Zij wonnen TV's, wascombi's, afwasmachines, Mixmasters. enz. Doe wok mee. Haal een Kienkaart bij Albert tlcijn. U weet het Albert Heijn-Jubileum- Kienspel omvat w>#OfcAMÉ!»:v:v:X «n— (grootb.) TV-toestel: dus ge- a feestvreugdebij lukkige gezichten bif •am. Hajcnius, v. Fam. D- Koops, Prin» *-,|eefstr«.28, Venlo. SCngr. 1003, A'dam., Cdy afwasmachine, fcl in gebruik bij Mevr» Cl. Koks, Spreeuwen- Jïark 3, A'dam-lS'oord, Sunbeam Mixmas» ter op de gratis Kien kaart v. Mevr. Spieker W» de Withstr»188, A'dam. ®«nbeam Mixmas- Esrai Rolschaatsen Cer, straks de trots van voor Mevr. Vermij, bc fatn. Coltbofl^ va a «ogenhoucklaan 320, Den Haag. Akerdijk 155, Bad» bocvedorp. Rolschaatsen ^°or zoon André van 3*e Fam. Appels, Cava» «nestr. 13, A'foort. Kodak Starlet, ge» wonnen op de grati® Kienkaart door Mevr» de Vries, Lekstr. 42, A'dam» Jolie Madame (de zoon kien» t uit) voor Boer- Oudwycker- warsstr. 80, Utrecht. pr. Jolie Madams nylons voor Kopeler, Jac. Gatsstr. 9, Mid delburg (maar Pa staat op 't plaatje l) Speel nu met al uw Icienkaarten jSP^egels staan op elke kienkaart. öe au Weer a' uw kienkaarten voor wN ""advertentie met kienspel no. 3 "sag over een week in deze krant. (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG, 14 febr. De minister van Justitie, mr. A. C. W. Beerman, heeft gisteren enige leden van de Eer ste Kamer, die zijn begroting beoordeel den, horen verzuchten: „Waar is de voortvarendheid van de vroegere advo caat Beerman gebleven." Men wilde hem een duw in de rug geven omdat hij zo weinig actief is bij het regelen van de echtscheidingswetgeving. Mej. Zeeienberg (P.v.d.A.) zei over het ge brek aan élan van de minister zo te leurgesteld te zijn, dat zij hem liefst de sporen zou willen geven. Mr. Witteman (K.V.P.) vergeleek de houding van mr. Beerman ten op zichte van het echtscheidingsvraag- stuk met een zelf registrerende baro meter. De minister wacht de discus sies maar af en doet intussen niets. ,,U moet met een eigen wet komen, een compromis natuurlijk, maar een dat verdedigbaar is in de Kamer. Wij kunnen deze zaak toch niet door een volksreferendum laten uitmaken", al dus de katholieke woordvoerder, die een jaar geleden al op een definitieve regeling heeft aangedrongen. ..Er is wel een wet, maar die wordt niet uit- fevoerd en inmiddels blijven we op it gebied in het slop van de grote leugen, waar iedereen van af wil Mej. Zeeienberg zei veel waardering te hebben voor de voorsteilen van de an ti-revolutionaire advocaat mr. Meulink. die in de Tweede Kamer met het idee voor de dag is gekomen: geef bij ont wrichting van een huwelijk de partij en een bedenktijd van twee jaar, waar na op verzoek van een van beiden tot ontbinding van het huwelijk voor de wet kan worden overgegaan. Alles beter dan de gelegaliseerde leugen, waarbij men overspel voorwendt, al is daar geen sprake van, om maar te kunnen schei den. Mej. Zeeienberg wil echter die twee jaar tot één terugbrengen en demon streerde daarmede al aanstonds hoe moeilijk het is om een compromis tot stand te brengen. Anderen voelen meer voor het rapport van de gespreksgroep-Briët als uitgangs punt voor een definitieve regeling. Dr. van Bruggen (C.H.) zei iets te voelen voor een nieuw gesprek of voortzetting van het bestaande. Mr. de Vos van Steenwijk (V.V.D.) waarschuwde tegen het invoeren van een „afkoelingsperio de", waarin hij niet veel heil ziet met het oog op het belang van de kinderen. Toch wil ook hij geen langer uitstel van de zaak. Prof. Diepenhorst (A.R.) merkte op, dat in de wetgevende arbeid van minis- ter Beerman veel verguldsel zit. Met het nieuwe B.W. wil het niet vlotten, het zelfde geldt ver de afwikkeling van bezettingsmaatregelen. Ook het kinder recht wordt te laat aangepakt. Hij sprak over het trage verloop van de afwikke ling van de toestand in het Rijksopvoe dingsgesticht te Amersfoort. Mej. Zee ienberg noemde in dit verband ook het stakingsrecht, dat zij een urgente kwes tie noemde, die nog maar steeds niet geregeld wordt. Prof. Diepenhorst zei in de strijd van het departement tegen de onzedelijkheid naast positieve ook negatieve elementen te zien. „Het departement moet zich meer rekenschap geven van de omvang van het kwaad en zijn oorzaken. De gees telijke volksgezondheid staat hierbij op het spel. Er ligt een groot veld braak, voor juridisch-sociaal preventieve ar beid," aldus de A.R.-woordvoerder. Sprekende over de toenemende jeugd criminaliteit constateerde prof. Diepen horst: „Wij zijn de toestand niet meer meester. Het drama te Baam is er het bewijs van. Ontsporingen komen niet meer alleen in bedenkelijke milieus voor". Hij wees op de verwevenheid van het vraagstuk met dat van de vrije tijdsbesteding. „Wanneer niet tijdig wordt ingegrepen krijgen we ontstellend recidivisme en een zedelijke besmetting. Wij zèif zijn het die het nozemdom in het leven hebben geroepen", zo consta teerde hij. Zelfs om zuiver financiële redenen acht hij het hoogst noodzake lijk, dat jongelui tijdig ingrijpend wor den behandeld. De kosten van het ge vangeniswezen wijzen in die richting. Van verschillende zijden is de mi nister gewezen op de toenemende on rust onder de ouders vanwege het ont snappen en het in de maatschappij terugbrengen van psychopaten. „Heb ben de psychiaters het alleen voor het zeggen", zo vroeg dr. Van Bruggen? Hij stelde de veiligheid van de maat schappij voorop. Mr. van Meeuwen (K.V.P.) wees op het ernstig tekort aan gebouwen voor justitie en de rechterlijke macht. Er wor. den wel volop schouwburgen gebouwd, maar geen gevangenissen. Den Haag mist zelfs een behoorlijk paleis van jus titie. Er is iets beloofd, maar de Ha genaars weten niet eens waar dat zal komen, aldus mr. Van Meeuwen. Mej. Zeeienberg vroeg om spoedige opening van een nieuwe vrouwengevangenis. De Rotterdamse voldoet niet meer aan de minimum-eisen, die in de nieuwe wet op het gevangeniswezen zijn neergelegd. Jhr. Van Meeuwen noemde voorts het personeelstekort bij politie en rechter lijke macht een noodtoestand, die een van de fundamenten van onze samenle ving gaat aantasten. Over het beleid van de minister in- (Van onze correspondent) ARNHEM, 14 febr. Een boete van honderd gulden subsidiair tien dagen hechtenis heeft de officier van justitie bij de rechtbank, mr. Pfeil, gisteren ge- eist tegen een 29-jarige Nijmeegse ver pleegster, die op 10 november van het vorig jaar een tweejarig kind een tien maal te grote dosis chloraalhydraat heeft toegediend, ten gevolge waarvan het dezelfde dag nog is overleden. Het kind was voor een hersenonder zoek door dé moeder naar het Radboud- ziekenhuis te Nijmegen gebracht. Om het kind te kalmeren gaf de verpleegster het chloraalhydraat en wel de mini male dosis van 450 milligram. Tenmin ste dat dacht zij, doch ze vergiste zich in de decimalen en gaf het kind een do delijke dosis van 4,5 gram. Tijdens de behandeling van de zaak voor de rechtbank werd veel aandacht besteed aan de vragen of de zuster be voegd was het kind chloraalhydraat te geven, of zij uit de reacties van het kind had moeten kunnen opmaken, dat zij zich had vergist, en of zij voldoende op de hoogte was van de vergiften, die zij beheerde. De beide getuigen-deskundigen, die in deze zaak waren gedagvaard, de direc teur van de Nijmeegse G.G. en G.D., dr. J. C. Burg, en prof. dr. P. J. Sloof, het hoofd van de kinderafdeling van het Nij meegse universiteitsziekenhuis, meen den beiden, dat zuster Van K. niet meer had gedaan dan zij verantwoorden kon en bovendien, dat zij niet aan het kind had kunnen merken, dat er iets fout ging. Een arts, die het kind tijdens het hersenonderzoek gezien had en die ook later aanwezig was toen bleek dat het jongentje nog na het onderzoek bleef doorslapen, had het kind zonder enig bezwaar aan de moeder meegegeven. Een gesprek tussen de officier van justitie en de verpleegster wees uit, dat zij wel op de hoogte is, welke van de me dicamenten. vergiftig zijn, maar dat zij geen idea heeft welke dosis fataal kan zijn. In zjjn requisitoir noemde mr. Pfeil het optreden van de verpleegster „een fout die grove schuld benadert". Uit spraak 27 februari. ZWOLLE, 14 febr. De officier van justitie bij de rechtbank mr. D. Bins, heeft gisteren twee jaar gevangenis straf geëist tegen drie jonge Duitsers van resp. 17, 21 en 22 jaar, die verdacht van diefstal, terechtstonden. In oktober van het vorig jaar kwamen de jongens naar Nederland, doch zij had den geen geld en daarom besloten zij te gaan stelen. In Vorden maakten ze op 28 oktober onder meer vierhonderd gulden buit, in Harderwijk stalen zij twee dagen later een filmcamera. De jongelui hebben het ten laste gelegde bekend. Op waag van de president, mr. L. J... t Hooft, verklaarden de jongelui, dat zij afkomstig zijn uit Oost-Duitsland. Daar waren zij al eerder veroordeeld, de oudste tot achttien maanden wegens diefstal en de tweede tot vier jaren wegens brandstichting. Uitspraak op 27 februari. (Advertentie) zake de spijtoptanten Werd ditmaal ver schillend geoordeeld, met een algemene toon van meer tevredenheid. Mr. Cam- melbeeck (P.v.d.A.) verdedigde nog de extreem toegeeflijke houding van zijn partijgenoot Daams in de Tweede Ka mer. Mr. van Meeuwen zei dat het thans gevoerde beleid voldoet aan de eisen van ruimheid, waarop het vorig jaar van de zijde van de K.V.P. is aangedron gen. Zijn opvattingen verschillen dus nogal van die van mr. Van Doorn van de K.V.P.-fractie in de Tweede Kamer. Mèt de liberale heer De Vos van Steen- wijk vroeg hij de aandacht voor de spijt optanten, die mogelijk binnenkort uit Nieuw-Guinea in ons land kunnen wor den verwacht. De heer Reijers (C.H.U.) vroeg ten slotte om spoedige opheffing van het Nederlands Beheersinstituut, dat hij uit de tijd acht en waarvan hij het beheer kwalificeerde met de term „wanbeheer". UTRECHT, 14 febr. Aan prof. dr. L. M. de Rijk, hoogleraar aan de Kath. Universiteit in Nijmegen, is opdracht verleend in de faculteit der letteren aan de Rijksuniversiteit te Utrecht on derwijs te geven in de antieke en mid deleeuwse wijsbegeerte. HAARLEM, 13 febr. Voor de tweede afvalronde van de bekercom petitie KNZB heeft DTW uit gespeeld tegen AZC'82 en een plaats in de der de afvalronde veroverd. Hoewel DTW sterk aanvallend de strijd begon kreeg de DWT-keeper het eerste de bal uit zijn doel te halen na een schot van Bodenstaf, die kort daarna voor een overtreding het water werd uitgezon den en kon toezien hoe Lex van Gaaien de stand op gelijke voet bracht. Maar terug in de strijd lanceerde Bodenstaf wéderom een schot in de roos en keek DWT met het ingaan van de rust te gen een 2-1 achterstand. In de tweede helft werd deze achter stand nog door Schildmeijer vergroot. Met v.d. Berg (AZC) op de kant knab belde Piet Meijer een punt van de AZC- voorsprong af, maar met een doorslag van Schildmeijer kwam AZC met 4-2 voor. Toen begon DWT er beter in te komen: Meijer verkleinde de achter stand op 4-3 waarna Rob van Gaaien ge lijk maakte en Jan Eichhoom kort voor het einde het winnende doelpunt voor DWT scoorde. Met de stand 4-5 heeft DWT hst volle pond uit de strijd ge haald. DEN HAAG, 14 febr. In het be richt, dat wij gisteren hebben opge nomen over besmet kangoeroevlees, wordt in de kop en in een van de vol gende regels gesproken over tyfusbac- teriën. Uit de rest van het stuk blijkt, dit het over paratyfus gaat. Omdat daardoor wellicht verwarring is ont staan willen wij nog even duidelijk stel len, da* het inderdaad om paratyfus gaat en niet om tyfus. derjarige dochter zou blijven of niet". De bewindsman laat in het midden of het rekest, dat de aanstaande schoon- vader van het meisje tot de koningin Minister Beerman meent, dat de1 heeft gericht, kan worden opgeva- als een uitoefening van het recht van petitie. In zijn antwoord op vragen van het Tweede Kamerlid Berkhouwer (VVD) zegt de bewindsman, dat het niet op zijn weg ligt om te beoordelen in hoeverre het meisje zich ai dan niet vrijwillig aan boord van het vliegtuig begaf. „Het komt er op aan, dat voldaan werd aan het gerechtvaardigd verlangen van de ouders van het meisje, aan wie daar er geen aanleiding was tot het treffen van een maatregel van kinderbescher ming ter beslissing stond of hun min- DEN HAAG, 14 febr. De officier van justitie hij de rechtbank alhier heeft vandaag wegens poging tot doodslag en diefstal een gevangenisstraf van twee jaar met aftrek van het voorarrest en terbeschikkingstelling van de regering geëist tegen een dertigjarige radiotech nicus uit Schiedam. Deze had 27 juli van het afgelopen jaar m het groepsbureau van de rijks politie in Berkel en Rodenrijs de 44- jarige wachtmeester D. Roeleveld, die hem een verhoor afnam, -met een ploertendoder van eigen makelij neer geslagen. In die tijd was het enige middel van bestaan van verdachte het stelen van flessen melk en vla in Rotterdam en omgeving. Hij dronk de inhoud op en kreeg voor de lege flessen statiegeld. 27 juli 1961 kwam hij echter in een melk- winkei in Berkel en Rodenrijs, waar hij al eerder was geweest en waar men hem Kerkende. De politie werd gewaar schuwd en korte tijd later was de man ingerekend. Tijdens het verhoor sloeg hij onver hoeds toe. De politieman kwam bjj de worsteling op de grond terecht en moest tal van harde klappen met de ploertendoder incasseren. Tenslotte hield de wachtmeester zich bewusteloos en verdachte hield toen op met slaan. Hij greep zijn identiteitskaart, die de politie man ingenomen had en roofde verder de portemonnaie van de wachtmeester. De politieman heeft daarna in de gang van het bureau nog getracht zijn aanval ler te overmeesteren, maar deze slaagde er in te ontsnappen. Verdachte verklaar de ter zitting, dat het zijn bedoeling was geweest de wachtmeester slechts bewus teloos te slaan, teneinde te kunnen vluch ten. Maar de wachtmeester vertelde de In Manokwari, Nederlands Nieuw-Guinea, worden Papoea's opgeleid voor het vrijwilligerskorps. dapper op los. Zij marcheren et overtuiging te hebben dat de man erger wilde. De psychiater, die verdachte heeft on derzocht, acht hem in sterk verminder de mate toerekeningsvatbaar. Hij heeft in zijn rapport geadviseerd tot voorwaar delijke terbeschikkingstelling. In zijn re quisitoir wees de officier er op, dat het leven van deze verdachte is uitgelopen op een onhoudbare kortsluiting. Hij acht te verdachte zeer gevaarlijk voor de maatschappij. Lof had hij voor het op treden van wachtmeester Roeleveld. Uit spraak 27 februari. dat volgens de vragensteller voor de be trokkenen illusoir wordt gemaakt. Wel zegt de bewindsman, dat hij aaar aanlei ding van het rekest zich voor het vertrek van het meisje ervan heeft overtuigd, dat de zaak door de bevoegde instanties met de vereiste zorgvuldigheid was on derzocht. „Alle instanties, te weten Pro Juventute, de Raad voor de Kinderbe scherming, de kinderpolitie, de officier van justitie en de rechter in Den Haag, die met de zaak bemoeienis hebben ge had, waren unaniem van oordeel, dat het redelijk was, dat het meisje met haar ouders naar Australië zou vertrek ken. Het rapport van de raad van de kinderbescherming vermeldt, zo zegt de bewindsman, dat volgens de maat schappelijk werkster van de vereni ging Pro Juventute Rijnland, cie zich geruime tijd met de za2k heeft bezig gehouden de moeilijkheden wer den veroorzaakt door - beïnvloeding van de aanstaande schoonfamilie. „Het meisje Engeline". aldus staat in het rapport, „wist eigenlijk niet precies wat zij wilde. Aan de ene kant wilde zij graag hier blijven, aan de andere kant was zij zeer aan het gezin gebon den. Toen de maatschappelijk werkster voor zich zelf tot de overtuiging was ge komen, dat het de plicht van het meisje was 'mee te gaan niet haar familie en zij dit in een gesprek, waarbij ook de verloofde van hrar tegenwoordig was, meedeelde, leek het meisje zelfs opge lucht". Voorts wordt in het rapport gesteld, dat de Leidse kinderpolitie niet nader op de klacht, dat het meisje door haar vader zou zijn mishandeld, is ingegaan omdat na onderzoek bleek, dat zij zelf aanleiding had gegeven tot de ontsta ne moeilijkheden met haar vader. De plaatsing van het meisje, nadat zij zich bij de poltie had gemeld, is, aldus merkt minister Beerman in zijn ant woord op, niet van politiewege geschied, maar op verzoek van de vader en is voor zijn rekening tot stand gekomen met medeweten en goedkeuring van de oom, die haar belangen op verzoek van de vader behartigde. In het tehuis heeft zij voor haar vertrek naar Australië be zoek van haar familie gehad. Aan het verzoek van de vragensteller om in afwachting van de beantwoording van de vragen te bevorderen, dat het meisje niet naar Australië zal worden gezonden, zegt de bewindsman geen ge volg te kunnen geven, „omdat de vra gen hem hebben bereikt op het moment, dat het vliegtuig naar Australië vertrokken". (Advertentie) Een OLVEH polis nü, een OLVEH pensioen straks. Het is opvallend wat er soms uit één kleine stad voor groots kan komen. Men zegt tegenwoordig in Den Haag wel eens, dat Den Haag geregeerd wordt door Breda. Dat is natuurlijk wat overdreven, maar tochminister Toxopeus komt uit Breda en woont er nóg, minister Veldkamp komt uit Breda, oud-minister Struycken, nu lid van de Raad van State, is uit Breda afkomstig en men kan dus zeker niet zeggen, dat er uit Breda niets goeds kan komen. Om nu op een wat lager niveau terug te vallen: Jar Hendrik Ma- rius Quadekker komt ook uit Breda. Hij is lid daar van de ge meenteraad, zoals minister Toxo peus en minister Veldkamp dat eens waren. Heeft de loopbaan van de eerstgenoemde tot de poli tiek geleid, het leven van de heer Quadekker vertoont een merk waardige lijn. Men kan immers moeilijk zeggen, dat het maar één pas is van de functie van be roepsofficier naar de zuivelindus trie. Hij is voorzitter van het Oranjecomité in Breda, dat straks de Federatie van Oranjevereni gingen bij het tienjarig bestaan gaat ontvangen. Dat gebeurt in Breda, omdat ook alweer daar de Federatie van Oranjeverenigingen tien jaar geleden werd opgericht. Er zijn nu ruim 250 aangesloten Oranjeverenigingen en dit tweede lustrum gaat men groots herdenken, zoals men dat in Brabant tóch pleegt te doen. Jan Qua dekker verwacht driehonderd gasten met natuurlijk heel wat hoge autori teiten voor het tweedaagse congres. Zijn Oranje-liefde kan het best worden verklaard uit zijn opvoeding en opleiding. Hij liep de H.B.S. af, volgde de opleiding voor reserve-officier in Kampen en daarna de Koninklijke Militaire Academie in Breda. In 1938 werd hij officier. Niet zo heel lang daarna kwam de oorlog. Hij lag in de Peel achter het defensiekanaal en hij moest met zijn mannen terugtrekken tot in Zeeland. In Noord-Beveland kwam voor hem de capitulatie. Wat toen? Met het militaire leven was het afgelopen, dus bood zijn schoonvader hem aan bij hem te komen in de zuivelfabriek „De Hoop". Maar dat vak moest hij ook leren. Hij volontairde bij „de Sierkan" en werkte daarna bij een melkcontrolestation, totdat hij alles van proeven, vetgehalte en onderzoe kingen van melk afwist. Toen kwam hij bij zijn schoonvader in de fabriek, totdat de bezetter er een stokje voor stak, want de beroepsofficier, die hij altijd nog was, had Meldepflicht en Austrittbeschrdnkung, zoals dat tijdens de bezetting heette. Hij had zich dus maar te melden bij de Duitsers als hij werd opgeroepen. Dat gebeurde een paar keer en voor het laatst eind 1941. Hij kreeg netjes een retourtje toegezonden van Breda naar Roermond, waar hij heen moest en daar hoorde hij dat de „edelmoedigheid van de Führer" nu afgelopen was. Zo begon het avontuur in de Duitse en Poolse kampen. Hij kwam 30 mei 1945 thuis en had toen precies 1111 dagen in concentratie kampen doorgebracht. Hij is wéér in de zuivel gegaan, want de fabriek stond er nog en wachtte op hem. Maar toen zag hij ook voor het eerst zijn zoon van drie jaar, die tegen zijn moeder zei: „Die man staat zich daar te scheren. Hoe lang blijft-ie hier?" Zijn moeder zei hem: „Dat is jou pappie." Hij ant woordde: „Dat is mijn pappie niet", en wijzend op een portret van hem: „dat is mijn pappie!" De tientallen functies, die hij in de zuivelindustrie heeft uitgeoefend heb ben de oud-officier zijn Oranje-liefde niet ontnomen en ergens is hij nu ge lukkig met het feit, dat hij straks het tienjarig bestaan van de Federatie van Oranjeverenigingen in Breda mag organiseren. Men mag gerust aan nemen, dat dan in Breda de trompetten zullen schallen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 5