Van der Grifts troon door Russen belaagd Kositsjkin nog niet gezien op voortreffelijke ijspiste SWEERING aan de leiding in de „Kuil" van Dubois „Voorlopige" wereldtitel voor Egon Ziinmermann Wereldtitel schaatsen in Moskou Gewettigd vertrouwen nu verankerd in garanties Wondere wereld van Moskou Reuzeslalom Oostenrijkse affaire Kans op nieuwe baanrecords Strijd om tennis- titels overdekte banen van start Nederlands elftal traint tweemaal Braasem legt functie neer VRIJDAG 16 FEBRUARI 1962 PAGINA 9 MOSKOU, 15 februari In "et Lenin-stadion (103.000 on overdekte zitplaatsen) in Luzh- biki, een buitenwijk in het zuid westen van Moskou, klopt deze tagen het hart van de internatio nale schaatswereld. Daar zal onze landgenoot Henk van der Grift Zaterdag en zondag zijn het vorig Har te Gothenburg veroverd Wereldkampioenschap moeten verdedigen. Hij zal er ongetwijfeld Worden geconfronteerd met bij- Zonder krachtige aanvallen op zijn „schaatstroon" door drie be taamde Russen: de huidige Euro- Pose kampioen Robert Merkulov, Russische titelhouder Boris Stenin en Victor Kositsjkin, de Europese kampioen 1961. En niet alleen Van der Grift en de drie Russen staan op het lijstje van hen, die tot de kanshebbers beho- ren. Men moet er beslist ook de haam van de Fransman André Rouprianoff, zoon van een in de •lagen van de oktober-revolutie Paar Parijs uitgeweken Rus, Win Noorwegens schaatsidool Rnut Johannesen en wie weet Zelfs wel van de Chinees Wang Chin Yui en de Canadees Enok ?an toevoegen. Is het wonder, dat Jn deze toch al wondere Moscovi- Sche wereld, het schaatslegioen krampachtig gespannen uitziet Paar de komende dagen? Het feit, dat het gisteren vrijwel de gehele dag heeft gesneeuwd eerst volle witte vlokken, later miezerige natte sneeuw, waardoor de stra ten in de stad practisch onbe gaanbaar werden heeft be paald niet bijgedragen tot wat meer gemoedsrust. „Coach" Reyka INTERZONALE Fischer zit Uhlmann op de hielen Petrosjan en Geiler komen naar voren Volleybalteam naar Europese bekerstrijd DRIEBANDENTOERNOOI BEGONNEN Geselecteerden voor zaalhandbalinterland Zowel dames als heren tegen West-Duitsland Na nieuw besluit van Ski-federatie De grote zes IN LENINSTADION Stopwatches bepalen schaatsprestaties Zweedse turnploeg tegen Nederlandse dames Russische ijshockeyers niet naar de strijd om de wereldtitels WegenS'Visa-kwestie BRUSSELSE AGENTEN VERUIT SUPERIEUR Rotterdamse collega's in zaalsporten de baas Nieuwe renbaan in de buurt van Venlo In sportpark „De Berckt" Voor strijd tegen België Plotseling vertrek van waterpolo-coach MUTATIES IN HET ENGELSE VOETB AL Amateurteam maakt trip door Saarland KOSITSJKIN .vreemde verhalen. te maken? En „morgen" was inder daad alles in orde: het bewijs dat wij terecht onderdak hadden gekre gen, de roebels, de coupons voor maal tijden, ja zelfs de tolk, die erg zijn best deed, maar begon met te be kennen nooit van een toernooi om het wereldkampioenschap schaatsen te hebben gehoord. Dat schaatstoernooi; wij ontmeetten gisteren al heel snel een Klaas Schenk, over wien„ gemoedsrust wij ons eer lijk gezegd wat zorgen maken. Hjj keek ewekt, vierde het weerzien sinds -jP® wondere wereld van Moskou; wij rust If eerlÜk gezegd niet met zo'n ge- WecB if1 naar toe gegaan. Niet, van- van de ff. ogenschijnlijk avontuurlijke me gew P' hoewel het geen aangena- delijk arwording is huis en haard ty- onischr Verlaten zonder een nadere kunnen^"18' van de bestemming te. ut,ÖCVvCAt, viciue „cl wcciz-ieu suiua van d» f" &an alleen maar de naam 1 Oslo de stad, waar 14 dagen geleden stad. M» nr «,ae nm <je strijd" öm de Europese titel was met een stevige handdruk, maar in zijn stem klonk toch een nauwelijks te verbergen wrevel toen wij vroegen naar Liebrechts, de veel besproken man van het tournooi in Oslo, van wie werd be weerd, dat hij zondag j.l. in de landen- wedstrijd tegen de Finnen zijn zelf vertrouwen had hervonden. „Goed in Helsinki?", zei Klaas Schenk, „zou me wat op dat dooiijs. Maar wat gaat hij op echt ijs doen!" Even later klonk het: „Wat je i: zes weken hebt aangeleerd, leer je in zes dagen niet af". Klaas Schenk zei het niet hardop, maar wij heb ben sterk het vermoeden, dat hij bij zichzelf denkt: „Ik ben de coach, een ander is aangewezen als trainer; ik pas er dus wel voor om over de tech niek iets m zeggen". Er konden straks bij de thuiskoms. van de schaatsploeg wel eens enkele bommetjes gaan bars ten. Sommige zelfs met een luide knal Wat er echter allemaal aan de hand mag zijn in de Nederlandse sehaatsge- lederen, het is wel duidelijk, dat Henk van der Grift met zijn „speciale coach", zijn verloofde Reyka", aan zijn zijde zeer serieus wil pogen om zijn wereld kampioenschap met succes, althans met hand en tand, te verdedigen. Drie dagen heeft Van der Grift iu op het ijs van het Leninstadion gestaan. Drie dagen heeft hij met alle mogelijke deel nemers uit de 20 verschillende landen zijn trainingsbaantjes gereden. Al die tijd heeft hij zich het hoofd gebroken over de wijze, waarop de ijspiste is ge mankt. „Een voortreffelijke baan", zei Van der Grift, „maar wat hebben ze er meer uitgespookt? Niemand wil me vertellen hoe de baan is aangelegd". Het fijne weten wij ook nog niet, maar er wordt gezegd, dat de baan een sa menraapsel is van lagen sneeuw en ijs, waarbij de laatste ijslaag wordt ge vormd door met kalk vermengd water. Dat laatste zou zijn gedaan om de kracht van zonnestralen te breke Overigens niet het ijs, maar het feit dat hij de Rus Kositsjkin nog geen en kele keer op de baar. heeft gezien, is Van der Grifts grootste zorg. Over Kositsjkin, de man die het vorig jaar Europees kampioen werd en die veer tien dagen later door Van der Grift in de strijd om de wereldtitel is ver slagen, gaan de vreemdste verhalen sinds bekend werd gemaakt, dat hj zijn Europese titel in de intussen ge houden wedstrijden te Oslo niet zou verdedigen. „Hij concentreert zich vol ledig op het toernooi om het wereld kampioenschap in Moskou. Hij spaart zich," werd er gezegd. Maar... Kositsjkin, van wie bekend is dat de sprint zijn zwakke punt is, doch die op de lange afstand iedereen kan weerstaan, kon ook wel eens niet in vorm zijn. In zijn specialiteiten werd hij onlangs nog in de strijd om de Russische titel versla gen en het is ook opgevallen, dat veer tien dagen geleden wel goede tijden, gemaakt op de 5 en 10 km, aan de openbaarheid zijn prijs gegeven, maar dat met geen woord is gerept over zijn prestaties op de 500 en 1500 meter bij diezelfde wedstrijd. Hoe het echter ook zij. Voorlopig blijft Kositsjkin staan op het lijstje van de serieuze gegadigden voor het kampioenschap. Daar komen dan, zo als gezegd, nog twee Russen (Merku lov en Stenin) bij. „U vergist u, er zijn vier Russische favorieten", heb ben wij de laatste uren echter te ho ren gekregen. Een vierde kansheb ber? „Welzeker, Kouprianoff" was het antwoord. „Hij spreekt vloeiend Rus- ker'a .stad. Maar, zo was ons verze- bij aankomst op de luchthaven Wa en wd ontdekken, dat alles prima Was geregeld. Welnu, de eerste im pressie was geruststellend. Wij werden Petjes „opgevist" uit - et gezelschap «at cle douane passeerde, kregen Prompt meegedeeld in welk hotel een hamer was gereserveerd het 30 ver diepingen hoge, in de vorm van een kathedraal gebouwde Oekraïne-hotel, "fit grootste van Rusland en er stond fen auto klaar. Maar, eenmaal aange komen in het hotel en met in de hand jk'U aantal paperassen vol indrukwek kende stempels, was het vertrouwen ®®Psklaps geweken. Een kamer, voor gereserveerd? Noöit van gehoord! Umt u morgen maar eens terug. Een j»°gelijkheid om wat geld te wisselen? ,-Orgeji! Een bon om een hapje te kun- j etftn? Morirpn! F,ftn naar knnp.kAn «ai «Ui eten? Morgen! Een paar kopeken om tenminste ons van koorts erige lichaam (gevolg van de voor- *®s'ohreven pokken-krassen) enigszins - hunnen troosten? Morgen! Laatste jjOging: het telefoonnummer van het hssische 'nternationala reisbureau dat ten Zo keurig op de luchthaven had la- h opvangen en doorzenden? Geslo- morgen! Goed, alles kwam uiteindelijk toch m orde. Er was weliswaar anderhalf aur praten aan de balie voor nodig, maar wij kregen onderdak voor de •Jacht. Het werd ons zelfs duidelijk, JJ'aarom het anderhalf uur moest du ren. Er stonden daar, in de receptie ?an dit hotel, welgeteld zeven tele- mons. Vier of vijf rinkelden perma nent. Denk echter niet, dat zij wer- ®n opgenomen. Waarom zo'n haast Stockholm, 16 febr. Gisteren H de afgebroken partijen voor de elfde s twaalfde ronde van het Interzonale aaktoernooi van de FIDE uitge- e Uitslagen zijn; elfde ronde: Tesch- t;s"7~Geller °-l, Bilek—Cuellar 1-0, Por- Olafsson Vj-i/i, Barcza—German '2SV tU' '/s-i^kaifde ronde: SchweberPomar Ê;s BolbochanBertok German §Ui6r q_^_ Partij YanofskiFischer werd op- Unv afgebroken. 2. jr- stand luidt nu: 1. Uhlmann 8J4 P»t. i. ps,cher 8 pnt. en 1 afg. uit elf. 3. en Uit 5,*sjan en Qguer beiden 7V» pnt. Êileu 5- t.m. 7 Korchnoi, Filip en 6y a allen 7 pnt. uit elf. 8. Gligoric tisch uit elf. 9 t.m. 11. Benkoe Por- en Olafsson allen 6pnt. 16 febr. De Neder- maar? v°Ueybalploeg, die 2, 3 en 4 Uale a-s- zal deelnemen aan de fi- lahdny.an de West-Europabeker voor de vr»i~ ar?s te Parijs, zal bestaan uit t^an e spelers: Goedhals, Jansen, sterdaU,'ln,c!n faile drie van REVA Am- trUm Van der Stoep (Sportcen- VW Hilversum), Tinkhof, Kooien, De Groa«wsterbaan lallen DES Voorbi (Gibanon Rotterdam), 8*at «L (V?luas Venlo). Van Zweeden 1 mee als coach. (Van onze verslaggever) AMSTERDAM, 16 febr. Voor de vijfde maal organiseert de Amsterdam se biljartvereniging „De Band" het Gerrit Heesetournooi, een krachtmeting tussen sterke hoofdklassers en ere- klassers. Er behoren ditmaal twee niet- Amsterdammers tot de deelnemers, Cees van Oosterhout en Herman Po- peyus. Nog nauwelijks bekomen van de zware biljartslag in Utrecht, waar hun collega De Ruyter met het nationaal kampioenschap ging strijken, is hun start in de „Kuil" van Dubois niet zo opmerkelijk geweest. Beiden verloren hun avondpartij, De handicap, die Sweering in elke partij moet overwinnen, is voor hem geen bezwaar geweest in dit tot zondag durende toernooi met twee overwin ningen te beginnen. Hij legde Van Braam over de knie in 81 beurten en joeg 's avonds de toch heus niet debu terende Reehorst het schaamrood naar de kaken door hem een totaal van ...19 caramboles toe te staan. Een felle start dus van Jan Sweermg. Popeyus en Van Oosterhout moeten nog warm lopen. De eerste liet zich zowaar verrassen door Gerard Lorist, en Po peyus legde niet genoeg dynamiet in AMSTERDAM, 16 febr. Voor de Nederlandse zaalhandbalteams (dames en heren), die zaterdag 3 maart a.s. in Neumiinster tegen de vertegenwoor digende ploegen van West-Duitsland uit komen, zijn de volgende spelers en speelsters geselecteerd: Heren: Mastenbroek, Horselenberg, Versteeg en Kuipers (allen Olympia Hengelo), Van der Heijden, Gilissen, Pont en Ridderbos (allen Niloc), Can- telberg en Maas (beiden Sittardia), Van Koppenhagen (ESCA) en Van Noesel (Swift Arnhem). Dames: Gien van Maanen (Atleta), Wil Giebels en Ria Samson (beiden de Blinkert), Marjolein Das, Tjits de Groot en Carla Oldenburg (allen Hy- eiëa) Leny Opveld (Swift Roermond) Nel van Hooff (WLC-DES), Ineke Boom (AVA) Annie Kusters (V en L Geleen), Wil Gilissen (Niloc) en Willy de Mare (Zeeburg), zijn stoten om Piet de Leeuw jr. op af stand te houden. Deze gang van zaken waarborgt in ieder geval een spannen de voortzetting. De uitslagen waren: Henk van der Grift heeft al vele verkenningsbaantjes getrokken op het ijs van het Stadion waar zaterdag en zondag het wereldkampioenschap schaatsenrijden wordt gehouden. Zijn „speciale coach, verloofde Reijka van Zijtveld" heeft hem daarbij trouw terzijde gestaan. Hier de twee samen op de nieuwe ijspiste in Moskou. sisch. Thuis, bij zijn ouders, wordt nog altijd Russisch gesproken. Hij mag dan Fransman van geboorte zijn, hij heeft Russisch bloed in de aderen". Waarvan acte. Hoe liggen nu de kansen? Wij zou den willen herhalen, wat wij na het toernooi in Oslo reeds hebben geschre ven: Aan de top van de internationale schaatswereld staan vijf, zes man die onmiskenbaar boven de anderen uit steken als zij in hun normale doen zijn. U kent de namen: Van der Grift, Kou prianoff, Merkulov, Kositsjkin, Stenin, Johannesen. Misschien moet aan dit groepje de naam van de Chinees Wang Ching Yui worden toegevoegd, nu hij tien dagen geleden in Irkoetsk opmer kelijke prestaties heeft geleverd op een baan, uitgezet op de Angara-rivier. Zijn puntentotaal in deze wedstrijd was de beste prestatie die tot nu toe is geno teerd. Misschien ook moet ernstig re kening worden gehouden met de Cana dees Enok, die zaterdag j.l. het enige wereldrecord dat nog in handen was van een Nederlander, de 3000 meter van Anton Huiskes, heeft verbeterd. De mogelijkheid van een verrassing, de Westduitser Traub b.v„ is ook niet uit gesloten. AI deze prognoses kunnen echter letterlijk in het water vallen. Als het weer niet spoedig verandert, kan de baan in een dusdanige conditie geraken dat de strijd een even opmer kelijk als onprettig verloop krijgt. Voor lopig troosten wij ons met de voorspel ling, die vanmorgen in de Pravda stond: „Het zal zaterdag en zondag 4 tot 10 graden vriezen". Als dat zo is, mogen de 103.000 toeschouwers (een re cord) een opwindende strijd verwach ten. RUUD VAN DEN HENDE. BERN, 16 febr. De internationale Ski Federatie heeft besloten de „wereld, spelen ski" te Chamonix voorlopig toch als wereldkampioenschappen te erken nen. In september zal in Wenen een buitengewoon congeres definitief moe ten beslissen. Er is dus een streep ge haald door het besluit Chamonix de wereldtitels te ontnemen doordat de Oostduitsers een Frans visum was ont houden. De communistische landen had den zich nit protest tegen de gang van zaken teruggetrokken uit het toernooi. De wereldkampioenschappen skiën in de z.g. Noordse nummers zullen te Zakopane in Polen plaats hebben ge lijk oorspronkelijk was bc paald. Een Frans voorstel de wedstrijden in Zako pane ook het predicaat wereldkam pioenschappen te ontnemen werd met algemene stemmen verworpen. In Chamonix won Oostenrijk vandaag alle drie medailles op het nummer reu ze slalom heren. De 23-jarige Egon Zimmermann uit Arlberg zegevierde met een tijd van 1.38.97 over de 2.200 me ter, tweede werd Karl Schranz, in 1.39.12 en derde Martin Burger in 1.39.42. Misschien nog verrassender dan het Oostenrijkse succes, was de slechte to taalprestatie der favoriete Fransen. De Fransman Adrien Duvillard bezette met een tijd van 1.39.69 de vierde plaats, maar in de slalom was hij geval- MOSKOU, 16 febr. Het is morgen de eerste maal dat er in het Leninsta dion te Moskou internationale schaats wedstrijden worden gehouden. Binnen de muren van het in 1956 gebouwde stadion hebben reeds velerlei sportma nifestaties plaatsgevonden, van de we reldkampioenschappen gymnastiek tot de Spartakiade van 1960 toe, maar nooit werd een echte ijsbaan aangelegd. Deze baan werd veertien dagen gele den in gebruik genomen bij de stede lijke kampioenschappen van Moskou, zodat op enkele afstanden de baanre cords nog weinig scherp staan. De or ganisatoren zullen dan ook alleen mel ding maken van een nieuw baanrecord, als het een stedelijk record van Mos kou betreft. Deze zijn de volgende: 500 meter: 42.0 seconden van Konstantin Kudryavtsev, gemaakt in 1940; 1500 me ter: 2 min 15.0 seconden van Yuri Mi- khailov gemaakt in 1958; 5000 meter: 8 min 11.0 seconden van Viktor Kositsj kin gemaakt in 1962; 10.000 meter: 16 min 53.2 sec van Viktor Kositsjkin ge maakt in 1962. Totaalklassement: 189.893 van Viktor Kositsjkin, gemaakt in 1962. Popeyus 60 71 6 0.845 Lorist 44 71 5 0.619 De Leeuw 37 74 4 0.500 Schmidt 55 74 5 0.743 Sweering 60 81 6 0.740 Van Braam 39 81 6 0.481 Van Oosterhout 60 86 5 697 Reehorst 45 86 3 0.523 Sweering 60 70 6 0.857 Reehorst 19 70 2 0.271 Van Oosterhout 49 81 5 0.604 Lorist 55 81 7 0.679 Schmidt 27 65 3 0.415 Van Braam 50 65 5 0.769 De Leeuw jr. 60 80 6 0.750 Popeyus 58 80 8 0.725 De stand na de eerste dag is: 1. Swee ring 4 pnt. 0.794 alg. gem. 2. Popeyus 2 - 0.781. 3. Van Oosterhout 2 - 0.652. 4. Lo rist 2 - 0.651. 5. De Leeuw jr. 2 - 0.629. 6. Van Braam 2 - 0.609. 7. Schmidt 2 - 0.589. 8. Reehorst 0 - 0.410. MOSKOU, 16 febr. Van de elek trische tijdwaarneming, die bi) de europese kampioenschappen in Oslo voor verwarring zorgde, wordt bij de schaatskampioenschappen in Moskou geen gebruik gemaakt. Wel zijn er electrische ronde-tellers geïnstalleerd, evenals een foto-finish apparaat. De totaaltijden zullen echter alleen op ge wone stopwatches worden opgenomen LEEUWARDEN, 16 febr. Voor de interlandwedstrijd tussen de dames keurturnploegen van Nederland en Zweden, zondag 25 februari a.s. in de Stadsschouwburg te Nijmeèen, zal de Zweedse vertegenwoordiging bestaan uit de volgende turnsters: Lena Adler, Solveig Egman, Gerola Lindahl, Ulla Lindstroem, Marie Lundquist en Ewa Rydell. Kanshebbers op de wereldtitel hardrijden op de schaats, die dit weekeinde in Moskou op het spel staat, zijn o.a. van links naar rechts de Rus Stenin, de wereldkampioen 1961, onze landgenoot Henk van der Grift, de nieuwe Europese kampioen Merkulov, de Noor Jo hannesen en de „Russische" Frans man Kouprianoff. MOSKOU, 16 febr. Rusland zal niet deelnemen aan de strijd om de wereld en Europese titels Ijshockey, die volgen de maand in het Amerikaanse Colorado Springs worden gehouden. Vasily Napastnikov, de voorzitter van de Russische IJshockey Federatie, heeft verklaard dat de Russen in verband met het weigeren van visa aan Oost- duitsê spelers het toernooi niet als we reld- en Europees kampioenschap erken, nen en daarom ook geen team zullen afvaardigen. „Da weigering is een schandelijk staaltje vam politieke dis criminatie tegen Oost-Duitsland. Men had de titelstrijd naar een ander land moeten verplaatsen, zo verklaarde de Russische official. De Nederlandse tenniskampioene, mevr. Baars, kan wegens een keelontsteking niet meedoen aan de kampioenschappen op overdekte baan in Rotterdam. Zij was er gisteren wel om haar collega's gade te slaan. ROTTERDAM, 16 febr. Enige Brusselse politiemannen hebben gisteren hun krachten gemeten met hun Rot terdamse collega's. De sportvereniging van de politie in de Maasstad, „Her mandad", had namelijk in het Ahoyge- bouw een volleybal- en zaalhandbal duel georganiseerd. In beide ontmoe tingen toonden de Belgen zich duide lijk superieur. De volleybalwedstrijd wonnen zij met 3-0 (15-8, 15-4 en 15-8) em de handbalstrjjd zelfs met 28-11 na een 11-3 stand bij de rust. ROTTERDAM, 16 febr. In de Ener gie-hal is gisteren een begin gemaakt met het toernooi om het tenniskampioen schap van Nederland overdekte banen. Van alle topspelers en -speelsters, die hadden ingeschreven konden er twee niet op de banen verschijnen. Van Eyg- den moest zich wegens een bij een hoc keywedstrijd opgelopen handblessure terugtrekken en mej. Marinkelle had afgeschreven wegens ziekte. Jammer was het voorts dat Guro- witsch tijdens zijn partij in de tweede ronde tegen Scholtz een enkelblessure opliep, waardoor hij in de beslissende set de strijd moest stake De uitslagen van donderdag zijn; He ren enkelspel: Eerste ronde: Van Gel der versl. Fleury 6-2 6-3; De Korte versl. Juyn 6-3 3-6 6-3; Breukink versl. Van de Broek w.o.; Huizinga versl. Fredenkse 6-0 1-6 6-1; Adan versl. Van der Kwast 6-3 7-5; Stradmeyer versl. Arends 4-6 6-4 7-5: Lodeizen versl. Pastoors 1-6 6-2 6-3' Gurowitsch versl. Lagendaal 6-0 3-6 7-5. Achtste finales: Van Gelder versl. Van Eijsden w o; Kuijpers versl. De Kort 6-2 6-1; SchneiderBreukink 6-3 6-3; Hajer versl. Huizinga 6-4 7-5- Goris versl. Adan 6-4 6-2; Okker versl. Strad- meüer 6-3 6-2; Maris versl. Lodeizen 6-2 6-2; Scholtz versl Gurowitsch 5-7 6-4 3-1 opgegeven. Dames enkelspel: Eerste ronde: mevr. Baars versl. mej. Houps 6-0 6-3; mej. Van de Heuvel versi mej Lepou- tre 4-6 6-2 6-2; mej. Weurman versl. mej. Stoeve 6-3 8-6; mej. De Jongh versl. mevr. Fufkus 7-5 10-8; mej. Van Rijn versl. mej. Kettner 6-1 6-1; mej. Spruijt versl. mej Groenman 6-4 6-0; mevr. Ridderhof versl. mej. Jansen 9-7 6-3; mevr. Thung versl. mej. Sluijter 6-2 6-2. VENLO, 16 febr. In het sportpark De Berckt te Baarlo, op enkele kilome ters van Venlo, zal een renbaan worden aangelegd, welke voldoet aan de eisen van de Stichting Nederlandse Draf- en Rensport. Besprekingen tussen het ge meentebestuur van Maasbree. waartoe Baarlo behoort en de stichting N.D.R. hebben tot resultaat gehad dat deze laatste voor het genoemde doel aan de gemeente een lening zal verstrekken van 30.000. Voor de verdere financie ring van dit project zal de gemeente nog een lening van 82.000 afsluiten bij de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten. Het sportpark is in pacht bij de stich ting Sportpark De Berckt die boven de verschuldigde pachtsom gedurende 50 jaar jaarlijks 2886 aan de gemeente verschuldigd zal zijn wegens de voor de renbaan te treffen voorzieningen. Aan het Nederlandse dames-basket balteam, dat morgen in de Apollohal tegen België uitkomst zijn nog twee speelsters toegevoegd, te weten Elly Groot (Herly) en Dies Schipper (AMVJ) In de herenploeg werden geen wijzigin gen aangebracht. len, waardoor hij uitgeschakeld was voor de z.g. Alpine-combinatie. Oosten rijk heeft thans drie van de vier gouden medailles gewonnen. Veel gejuich was er vandaag voor de Aga Kahn, die de goede tijd 1.58.30 liet noteren, Er waren zo veel mensen die hem een hand wilden geven of fotograferen, dat de politie hem moest ontzetten. DEN HAAG, 16 febr. Ook voor de wedstrijd BelgiëNederland, de eerste interland van dit jaar, die zondag 1 april in het Antwerp-stadion te Deurne wordt gespeeld, is de voorbereiding van het Nederlandse team zeer bescheiden. Bondscoach Elek Schwartz kan de kan didaten voor het Oranje-team slechts twee maal voor een centrale training in het sportpark „De Miert" bijeen roe- pen. De eerste bijeenkomst is vastgesteld op donderdag 15 maart, de tweede op dinsdag 27 maart. Zoals bekend speelt het voorlopige Nederlandse elftal woens dag 21 maart in Amsterdam een oefen wedstrijd tegen de London Combination. „Jong Oranje", woensdag 7 maart in een nog nader aan te wijzen plaats in Nederland tegenstander van Lu xemburg A, hervat de training onder leiding van Elek Schwartz in „De \Tiert" op woensdag 21 februari. Een dag later komen de militairen, die volgende maand tegen Egypte en Luxemburg de laatste wedstrijden voor de eerste ronde van het toer nooi om het internationale militaire kampioenschap spelen, voor de eer ste van een reeks trainingen die de bondscoach leidt op „Houtrust" in Den Haag samen. DEN HAAG, 16 febr. Cor Braa sem, oud-aanvoerder van het Neder lands waterpolo-zevental en sinds hei Olympisch toernooi van 1960 als op volger van Frans Kuyper trainer en coach van de nationale ploeg, heeft plotseling zijn functie neergelegd. Hij is enkele dagen geleden naar Spanje vertrokken, waar hü van 1952 tot 1959 als trainer van enkele zwemclubs heeft gewerkt en waar hfj intussen gro te zakelijke belangen in bungalowpar ken heeft gekregen. Door dit onverwachte vertrek is zo wel de vereniging ZIAN als de KNZB onaangenaam verrast. In augustus neemt de .Nederlandse waterpoloploeg deel aan het toernooi om het Europese kampioenschap in Leipzig en binnen kort zou de centrale training voor het belangrijke zomerseizoen worden her vat. Het bondsbestuur dat deze gang van zaken uite.aard zeer betreurt, heeft onmiddellijk na het bekend wor den van Braasems vertrek contact ge zocht met enige voor de functie van nationaal coach in aanmerking komen de trainers. Op zeer korte termijn is een beslissing te verwachten. BOLTON. 16 febr. De Engelse voet balclub Bolton Wanderers, die ln de Eerste Divisie uitkomt, heeft voor een bedrag van bijna 10.000 pond de binnen- speler McGarry van Workington over genomen. De 25-jarige McGarry zal. na twee jaar bij de vierde-divisieclub Work ington gespeeld te hebben, zaterdag zijn debuut voor Bolton maken in het duel tegen Birmingham. De tweede-divisieclub Leyton Orient, die momenteel hard op weg is om als tweede club naar de eerste-d:- visie te promoveren, heeft Norman Deeley, die ook voor het Engelse na tionale team is uitgekomen, van Wol verhampton voor een „aanzienlijk be drag" overgenomen. Deeley heeft tweemaal als aanvoer der voor het nationale elftal gefungeerd, tijdens de trip door Zuid-Amerika in 1959, tegen Brazilië en Peru. In 1960 had hij een belangrijk aandeel in de zege van 3-0 vail Wolverhampton over Blackburn in de finale om de F. A.-be ker. Hij maakte toen namelijk twee van de drie treffers. DEN HAAG 16 febr. De data van de drie ontmoetingen die het Nederland se amateur-elftal in de week van 1 to 7 april in Saarland zal spelen zijn thans bekend. De ploeg komt zondag 1, woensdag 4 en zaterdag 7 april in net veld. Waarschijnlijk zal slechts een van dewedstrijden gelden als officiële in terland. (Advertentie) De vertegenwoordigers van de N.V. Spaarkas voor Belegging in R.K. Ker kelijke Leningen hebben het drukker dan ooit. De garantie, dat men t.z.t. op de nieuwe spaarbrieven van deze spaarkas in ieder geval een bedrag krijgt uitgekeerd, dat de gespaarde som gelds doet terugkeren met een aanmerkelijke verhoging, blijkt sterk aan te spreken. In de afgelopen jaren hebben de spaar ders bij genoemde spaarkas ook nimmer te klagen gehad over het bedrag, dat hun spaarzin hun opgeleverd bleek te hebben. Deze N.V., die ideëel is in haar doelstelling en vele katholieke instel lingen financiert, stelt het belang van de spaarders op een ereplaats. Het is dit belang, dat mede haar beleggingspoli- tlek bepaalt. Is hetdus altijd goed sparen geweest bij de N.V. Spaarkas voor Belegging in R.K. Kerkelijke Leeningen, gega randeerd is tenslotte toch maar ge garandeerd. Vertrouwen is prachtig, een garantie is machtig. En de mogelijkheid is groot, dat U méér krijgt dan het gegaran deerde. Nu èn garantie én de kans op méér! Geef Uw toekomst wat haar toekomt. Schrijf aan de N.V. Spaarkas voor Belegging in R.K. Kerkelijke Leeningen, Catharijnesingel 35, Utrecht. U krijgt dan alle gewenste inlichtingen over een werkelijk ideale vorm van sparen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 9