Uit alle delen bloemen van het land gelukwensen, en hartelijke woorden Verkoop gemeente woningen is nog altijd niet opportuun Flamingo's behaalt titel in landelijke le klasse B en promoveert naar eredivisie BESTUUR 50-JARIG VSY RECIPIEERT Vrij gunstige stemming Auto rijdt kind op trottoir aan De beurs vandaag: MAANDAG 19 FEBRUARI 1962 PAGINA 3 MAN VALT VROUW IN HUIS AAN Haarlem e.o. Films Loneel ^Uziek Liversen Nieuwe nota van B. en W. Heemstede: Na bezoek aan café KABWest wil gespreks groepen gaan vormen BASKETBALL-COMPETITIE Steunpilaar Fusiepartner Uezing over Paviljoen Drie weken voor ver breken van zegels op radio- en televisie toestel Zes stelende jongelui aangehouden „De Princehofaan de Glip wordt verbouwd - - ABC'ERS OP DE LOOP VOOR STIJVE SPIEREN Expositie van niet- Feroepskunstenaars in „BloemenheuveF' HAARLEM, 19 febr. - Zaterdagmiddag verleende een personenwagen, bestuurd door een 30-jarige Haarlemse tuinman, geen voorrang aan een bestelauto die van rechts kwam op het kruispunt Kruis- toohtstraat - Pladellastraat - Slachthuis- straat. De bestelauto werd opzij geseho ven en kwam op het trottoir tegen een huis tot stilstand. Daarbij werd het 9- jarige meisje S. K., dat op het trottoir met haar autoped aan het spelen was, tegen de grond geworpen. Zij liep wat schaafwonden op, die in de Mariastich- ting werden verbonden. Later kon zij naar huis terugkeren. t Cinema PALACE: Porgy and Bess. 14 jaar Gverige dagen 2 en 7.30 uur. *RANS HALS: Als vrouwen liefhebben, °htraden. Llpo: Eddie op leven en dood, 18 jaar, z. 7 en 9.15 uur. '-UXOR: Achterdocht, 18 jaar. i' 7 en 9.15 uur. *«MBRANDT: 6e week: De kanonnen van Navarone, 14 jaar. Gewone tijden 2 en 7.30 uur. t/m Donderdag: Vliegende tijgers, f jaar. 2,30, 7 en 9.1S uur. *tudio, 5e week: De Nacht, str. volw. •*•15, 7 en 9.15 uur. ^NERVA: „Exodus", 14 jaar. Maandag 19 februari cAWsschouwburg. g uur: Nederlandse Üj'hedie: „Caroline" van W. Somerset WAgham. Regie: Jan Teulings. In de hoofd- ïiht11' Mary Dresselhuys, Elisabeth Hoy- K en Heieen van Meurs. ïojroicertgebouw, Xuinzaal. 8 uur: R.K. Jna^olvereniging „Rokato" met „Moord op Dinsdag 20 februari Stadsschouwburg. 2 en 8 uur: Remscheid Dinsdag 20 februari het°>ïe£,iscbouw- 8.15 uur: Concert van Nik:'/,Ph. O. o.l.v. Henri Arends, m.m.v. Pin ft Magaloff, piano. Programma: Cho- bjostakowitsj. j. Maandag 19 februari titeitanD-HJls Museum. 8 uur: Volksuniver- vWjsLR*°J- G' J- Hocnderdaal over: „De jeoegeerte in de spiegel der kunst" Dinsdag 20 februari W. StoSmn!U"Um "Pe Ark" 8 uur: Mr B. in verha ri6r "Het proces van der Lub- tia®gebouw- brand in het Rüks" Kon"'NedaU M=S t C,°ster Lyceum. 8 uur: ÈlantkunH aatsehappij voor Tuinbouw yUe Mej- C M. Cremers over: Logo Maggiore" Taranto te Fallanza. HEEMSTEDE, 18 febr. B. en W. van Heemstede hebben een onderzoek laten instellen naar de belangsteJling bij bewoners van gemeentewoningen voor aankoop van hun woning. Van de 473 geënquêteerde bewoners bleken er 134 in eerste instantie bereid tot aan koop. Het onderzoek is geheel vrijblij vend geweest. Ook de gemeente heeft zich niet vebonden tot een eventuele overdracht. B. en W. zijn aan de hand van het resultaat van de enquête tot de conclusie gekomen, dat getwijfeld moet worden of alleen die de wens te kennen hebben gegeven dat zij hun wo ning willen kopen, ook werkelijk aan de hand van de ministeriële richtlijnen als werkelijke kopers dienen te wor den beschouwd. Zo bevonden zich on der degenen, die positief op de enquête reageerden, enkele uitgesproken zwak ke huurbetalers en gegadigden ouder dan zestig jaar. Om na te gaan of de adspirant-ko- pers wel aan de ministeriële voorwaar den ten aanzien van de verkoop van ge meentewoningen voldoen, zou een nauw gezet onderzoek moeten wrodengehou den naar de financiële omstandig heden van alle reflectanten. Boven dien zouden de woningen, waarin zij wonen, moeten worden getaxeerd. Daar voor is een commissie van drie des kundigen nodig. In verband met het beperkte karakter van de enquête heb ben B. en W. een dergelijk veelomvat tend onderzoek niet laten instellen. In de vergadering van de Heemsteed- se gemeenteraad van 27 april van het vorig jaar is de kwestie van de verkoop van gemeentewoningen voor het eerst aan de orde geweest. Dat was naar aanleiding van een nota van B. en W., waarin deze tot de conclusie kwamen, dat vooralsnog in Heemstede niet tot verkoop van het gemeentelijk woning- bezit moest worden overgegaan. Als gevolg van de toen gevoerde discussies zegden B. en W. een onderzoek toe. De resultaten van deze enquête hebben zij thans aan de raadsleden toegezon den, ook al weer in een nota. Uit deze nota blijkt, dat B. en W. niet van hun standpunt zijn afgeweken. Zij blijven tegenstander van verkoop van gemeentewoningen. Naast vroegere argumenten brengen zij thans enkele nieuwe bezwaren naar voren. Het be langrijkste daarvan is, dat zij menen dat van een verzadiging van de markt voor goedkope woningen allerminst spra ke is. Afstoting van het gemeentelijk woning bezit kan tot gevolg hebben, dat minder draagkrachtige wo ningzoekenden niet gemakkelijk meer aan een woning geholpen kunnen wor den. Verder voorzien B. en W. moei lijkheden bij het uitvoeren van sane ringsplannen als zich tussen het ge meentelijk woningbezit tal van parti culiere woningen bevinden. Als voorbeeld noemen zij het com plex van vijfenzestig gemeentewonin gen aan de Banka&traat, dat te zijner tijd afgebroken zal moeten worden in verband met ernstige verzakkingen daar. Voor andere dan woningwetwo ningen gelden dezelfde bezwaren. Ten aanzien van de gemeentelijke midden standswoningen bestaat niet de be- I perking, dat zij slechts aan de bewo ners behoeven te worden verkocht. Ook institutionele beleggers kunnen voor aankoop in aanmerking komen. Het aanhouden van het woningbezit is als belegging voor de gemeente thans niet meer zo onaantrekkelijk, om dat over het algemeen de woningen in waarde zullen toenemen. De gemeente lijke woningen in de componistenbuurt werpen thans niet onbelangrijke baten voor de gemeente af. Het zou niet ver standig zijn deze woningen af te stoten. Over enkele jaren zijn de bouwkosten van deze woningen „terugverdiend". GEMEENTERAAD De gemeente raad van Heemstede komt donderdag 22 februari, 's avonds om acht uur, in openbare vergadering bijeen. HAARLEM, 19 febr. Een 38-jarige schoonmaker uit de Leidsestraat heeft zaterdagnacht een 29-jarige werkster met wie hij samenleefde ernstig mishandeld. Samen waren zij zaterdagavond naar een café in de binnenstad gegaan. Om twee uur wilde de vrouw naar huis, maar de man had daar nog geen zin in. Per taxi reed de vrouw daarop alleen naar huis. Een kwartier later verscheen de schoon maker zelf aan de deur. Op verzoek van de vrouw, liet de hoofdbewoner bij wie het tweetal kamers had gehuurd, de man binnen. Deze bleek niet in een goede stem ming te verkeren. Hij holde de trap op en wierp zich op de vrouw, die hij poogde te wurgen en stompen in het ge zicht gaf. De hoofdbewoner die dit alles aanzag, probeerde het tweetal te schei den. De vrouw wist zich echter zelfstan dig los te schoppen en op blote voeten rende zij de straat op. Een juist passe rende automobilist nam haar mee naar het politiebureau, waar zij vertelde wat haar overkomen was. De Radio Auto- dienst heeft later in de Leidsestraat de schoonmaker aangehouden. De man is ingesloten. De vrouw heeft bij de politie verklaard, dat de schoonmaker haar ach terna was gerend met een mes in de hand. HAARLEM, 19 febr. De kring West van de Haarlemse KAB wil in de naas te toekomst een of twee gespreksgroe pen gaan vormen. Vrijdagavond had hierover een oriënterende bespreking plaats onder leiding van de Credo Pugnoclub. Tjjdens de bijeenkomst wer den met veel animo onderwerpen be sproken als: het huisgezin in de moder ne tijd, het werken van de gehuwde vrouw etc. Voor de vorming van ge spreksgroepen bleek veel belangstelling te bestaan. Belangstellenden kunnen zich bij het bestuur opgeven. HAARLEM, 19 febr. Flamingo behaalde ongeslagen de titel in de lan delijke le klasse afd. B en veroverde daarmee tevens promotie naar de ere divisie. Hiermee blijft Haarlem verte genwoordigd in de top van het heren- basketball. Een gelukwens aan coach Bakker en de zijnen is dan ook zeker op zijn plaats. Typhoons leed de der tiende nederlaag ha suksessie, nu tegen Monark. HOC blijft gegadigde voor een plaats in de te vormen dameshoofdklasse. Tegen Antilopen werd echter meer te genstand ondervonden dan verwacht werd. White Stars was ondanks moe dig verzet niet in staat Blue Stars De voorzitter van de jubilerende ver eniging, de heer Scheeres, overhandigt tijdens de receptie aan twee mede oprichters van VSV, de heer C. van der Zee en de heer C. Griekspoor, het ere-lidmaatschap. IJMUIDEN, 19 febr. Café Du Com merce aan het Marktplein in IJmui- den-Oost is zaterdagmiddag het tref punt geweest van allen, die de Velser- oorder Sport Vereniging een warm hart toedragen. Het bestuur van de 50-jarige voetbalclub recipieerde er temidden van een schat aan bloemen, uit alle delen van het land toegestroomd. Bloemstukken van de Velser Gemeen schap, de Spoorwegen, Terrasvogels, „Velsen", „Beverwijk", SVY, maar ook van Ajax, Feijenoord. RBC en ve le andere verenigingen. Vele oud-spe lers, waarvan sommige inmiddels van domicilie waren veranderd, bleken hun oude liefde niet te zijn vergeten. Wim Balvers, Ab Kraak, Co Stijger, Spaans en Snijders, van Gelder en van der Pieterman waren enkele van de ge zichten, die tussen de vele konden worden opgemerkt. Nadat voorzitter W. A. de Bruin een welkomstwoord had gesproken, nam als eerste der be zoekers de burgemeester van Velsen, Mr. J. C. Bührmann het woord. „Het gemeentebestuur is blij met het bezit van een vereniging als VSV", aldus de burgemeester. Het verheugde spreker, dat de verhouding tussen VSV en de zustervereniging Stormvogels, die vroe ger wel eens iets te wensen had over gelaten, de laatste tijd zo uitstekend is. „Voor zover er tussen VSV en het gemeentebestuur verschil van mening bestaat, betreft dat uitsluitend het za kelijke", vervolgde Mr. Bührmann, daarbij doelend op de tot nu toe niet voldane wens van de vereniging tot ver laging van de vermakelijkheidsbelas ting en de terreinhuur. In zijn dank woord schaarde VSV's voorzitter zich achter een zijner voorgangers, nu ere lid, Dr van Leusen, die voorheen maar ook. nu nog op de bres blijkt te staan voor de belangen van de populaire volksclub, die VSV is. Ook deze voor vechter voor de rood-witten heeft op zijn verlanglijstje nog altijd staan: tege- moetkoming in de financiële zorgen van de zijde der gemeente. Namens de KNVB was er de heer Jansen, die VSV zag als een der grote steunpilaren van de bond in Kennemer- land, aan wie de gebruikelijke bonds- wimpel ruimschoots toekwam. De heer van Turnhout, sprekend als voorzitter van de afdeling Haarlem van de KNVB, belichtte de belangrijke plaats, die VSV door de jaren heen heeft ingenomen in het Nederlandse sportleven. Spreker betrok hierin tevens het bijna even oude Stormvogels als tweede grote club in de gemeente, die binnenkort wellicht met de naam IJmond zal worden aan geduid. Bij het aangeven van deze mo gelijkheid wierp spreker een snelle blik op de deputatie van het gemeentebe stuur, waaronder ook wethouder Maas. ,,Ik wil niet te veel aandacht besteden aan de positie van uw eerste elftal. Uw vereniging als geheel zie ik in alle geval als een weldaad voor de jeugd in uw gemeente. Zie de enveloppe, die ik hierbij overhandig ais een symbool van de waardering die het afdelingsbestuur heeft voor uw werk onder de jeugd". Een tweede geschenk onder couvert volgde, uit handen van Blauw Wits voorzitter, de heer van Asselt, die sprak namens de nog jonge vereniging van clubs in het Betaalde Voetbal. Drs. A. Demmers bleek, zoals hij in zijn speech zei, niet bang voor de crisis, waarin VSV zich momenteel, wat het betaalde voetbal betreft bevindt. Hij sprak namens de Velser Sportstichting. De heer H. Zwart, voorzitter van Stormvogels, raakte in zijn gelukwens aan VSV heel even aan de fusiege dachte, die in beide clubs nog altijd niet helemaal van de baan blijkt te zijn. Hij wees daarbij op de goede verhouding, die sinds betrekkelijk kort tussen de beide verenigingen heersen. Een cadeau onder couvert vergezelde zijn gewaardeerde woor den. In het wederwoord hield de heer de Bruin zich wat mogelijke fusie betreft volkomen op de vlakte. „Voor samenwerking is VSV in alle geval te vinden", luidde de toezegging van de voorzitter der rood-witten. Nadat de heer Scheeres het woord had ge had namens de ere-leden en leden van verdienste achtte VSV's voorzit ter het een voorrecht aan dit illustere gezelschap van clubpeilers twee nieu we te mogen toevoegen. Twee nieuwe van overigens zeer oude datum, te weten de heren Cor Griek- spoor en Cor van der Zee, die vijftig jaar geleden, op 15- en 16-jarige leef tijd mede-oprichters waren van de club, die nu met 23 elftallen aan de compe tities deelneemt. Bedachtzaam, humo ristisch, map- niettemin gloedvol wa ren de woorden waarmede dr. var Leu sen zich tot de jubilerende vereniging richtte. Overtuigd tegenstander van be taald voetbal, achtte hij het, nu het eenmaal anders is gelopen, de plicht van allen, die daaraan iets kunnen doen, gemeentebestuur, zowel als het Velser bedrijfsleven, er voor te zorgen, dat Velsen goed voetbal binnen de gemeen tegrenzen blijft bieden. Voorzitter Smit van SVY, die zijn club aanbood als mogelijke fusiepart ner voor VSV, waarna het gros van de letters V, S en V gehandhaafd zouden kunnen blijven, een fusievoorwaarde, die dr van Leusen al eerder h: aI ge steld, liet zijn humoristisch speeehje vergezeld gaan van een gloednieuwe bal. De heer G. Timmermans, voorzit ter van de plaatselijke Politie Sport vereniging bood een geschenk onder couvert aan als blijk van de waar dering, die ook in politiekringen voor VSV bestaat. De heer Bremerkamp, die als mede organisator van school- en jeugdvoet bal veel relatie heeft gehad met de plaatselijke voetbalclubs en bovendien als weinigen in Velsen de groei van het I voetballeven in zijn gemeente van na- I bij heeft meegemaakt, trad meer in de historie terug, waaruit hij ophaalde hoe de verstandhouding tussen Stormvogels en VSV al eerder bijzonder goed was geweest. Hij zag in de letters VSV de symbolen van volharding, sport en vriendschap, deugden, die hij VSV tot in de laagste regionen van de club en onder alle omstandigheden toewenste. Voorzitter Max Lindner van De Ken- nemers, op het terrein van welke club VSV in de moeilijke oorlogsjaren gast vrijheid heeft genoten vergrootte het >allenarsenaal van de jubilerende ver eniging met een exemplaar, waarna ie heer Kok namens de supporters vereniging het secretariaat met een schrijfmachine verrijkte. Veel later dan gepland was eindigde de ongedwongen receptie, waarna vele oude bekenden nog lang met het huidige bestuur bij een bleven. HAARLEM, 19 febr. Dr. J. Meijer zal maandag 26 februari voor de leden van de Vereeniging Haerlem in de mu- ziekzaal van Brinkmann een lezing hou den over het onderwerp „Strijd om het I paviljoen,' het rechtsherstel van de I „Lamme Koning". De heer J. A. Bo- mans uit Heemstede zal op deze avond een aantal oude afbeeldingen van het Paviljoen, eertijds het Haarlemse paleis van Koning Lodewijk Napoleon, thans Provinciehuis, exposeren. De bijeen komst begint om acht uur. TWINTIGERS Voor de jongeren- club „De Twintigers" speelt zaterdag 24 februari in de muziekzaal van Brink mann de Midgetown Jazzband onder leiding van H. Herwarth. van het kampioenschap af te houden. ROVS bood aanvankelijk Flamingo's goede tegenstand, niet alleen scoorden de Vlaardingers het eerste doelpunt, zij slaagden er ook in een 6-2 achterstand in te lopen, 12-12. Het hogere tempo, de betere techniek en vooral de betere conditie van Flanmongo's ging hierna echter de doorslag geven, zodat na 26-13 de rust kwam met een 32-17 Haarlemse voorsprong. Na de hervatting was Flamingo's heer en meester en behoefde lang niet alle registers open te trekken om na 50-21 en 60-27 met 72-32 de overwinning en tevens het kampioenschap te behalen. Topscorers bij Flamingo's waren: La- gerwey: 16-10; Halwvjn: 6-4; van Wjjk 4-6 en van Elk 4-8. voor ROVS Boekhout: 6-4. Bij Typhoons was het veer het oude liedje. Gedurende een groot deel van de eerste helft hadden de Haarlemmers het beste van het spel, getuige de 6-1 en 10-3 tussenstanden. Het lang niet imponerende Monark stond desondanks na 10-11, bij rust met 20-23 voor Na de hervatting was het met Ty phoons gedaan. De jongere Monark- ploeg profiteerde van het gebrek aan conditie bij de Haarlemmers en won via 30-43 en 32-51 met 43-64. Typhoons kan door deze nederlaag de degradatie niet meer ontgaan. Topscorers: Ty phoons: Ruud van Elk: 10-8; Monark: Den Dekker: 6-12; Schouwenburg: 4-9; de Cleen: 4-10. De plaatselijke ontmoeting bij de da mes HOGAntilopen bracht meer span ning dan verwacht werd. Leek HOC aanvankelijk gemakkelijk te gaan win nen, 10-0, Antilopen hervond bijtijds de juiste richting en bereikte via 16-10 en 20-18 een 22-22 ruststand. Na de hervatting liep HOC weer uit 30-22 en 44-33. Antilopen gestimuleerd door uitblinkster Truus Riesbrouck kwam echter weer tot 44-41 terug. Toen drukte HOC definitief door en won met 54-43. Topscoorsters: HOC: Henny Ko- nings: 8-4; Janny Huigen: 4-6; Antilo pen: Nel Kaart 10-0; Truus Biesbrouck: 8-8. De White Stars-dames fungeerden als tegenstandsters van het sterke Blue Stars in de wedstrijd, die deze laat- sten het kampioenschap moest opleve ren. Na een zwak begin, 0-16 en 8-28, herstelden de Haarlemsen zich kranig, zodat de ruststand 22-3 luidde. Ook in de tweede helft bleef White Stars hardnekkig verweer bieden, hetgeen echter niet kon verhinderen, dat de twee punten en daarmee de kampioens titel via 32-52 en 36-64 met 37-77 naar Amsterdam gingen. De topscoorsters waren: White Stars: Jenmy van der Hoeden: 12-8; Blue Stars: Janny Wes tenbrink: 16-2; Ria Schouten: 12-3; Jen ny Tegelaar: 4-8; Leny Renout: 2-10. De overige uitslagen luiden: Dames: Rapiditas 3Exercitia 3: 7-18; Antilopen 2Rapiditas 8-36; Tor nado—HCK: 25-11; White Stars 3—Ty phoons: 16-19; HOC 3—White Stars 2; 26-14. Heren: Typhoons 2HOC 2 54-46; HOK 2Typhoons 3: 22-49; Cibaba White Stars 3 34-46; Flamingo's 2 Rapiditas: 66-50; HOC 4HOC 3 26-20. De standen in het district Haarlem van de NBB zijn; HAARLEM, 19 febr. Voor de Haar lemse politierechter stond vanmorgen een 34-jarige vrouw terecht, die bekemje de zegels te hebben verbroken die door de P.T.T. op haar radio en T.V. waren aangebracht, omdat zij haar luister- en kijkgeld niet betaald had, ook niet na aanmaning. Eerst ontkende zij, later vertelde zij dat de zegels gebroken wa ren, omdat de toestellen van de tafel gevallen waren. Uiteindelijk gaf zij toe ze zelf verbroken te hebben, echter niet opzettelijk, omdat toch reeds sinds vier weken de stroom bij haar was afgesne den. De officier van justitie eiste een straf van zes weken, waarvan vier weken voorwaardelijk, en inbeslagname van beide toestellen. De politierechter ver oordeelde haar tot een straf van 3 we ken, waarvan 2 onvoorwaardelijk. HAARLEM, 19 febr. De Haarlemse recherche heeft een zestal jongelui, in leeftijd variërend van 14 tot 18 jaar, aangehouden, die ervan verdacht wor den de laatste weken in Haarlem ver schillende kleine inbraken te hebben ge pleegd. Tijdens hun strooptochten haal den zij meest kleine gebruiksartikelen en kleine geldbedragen weg. Twee hun ner, die slechts zijdelings bij de inbra ken betrokken waren, zijn intussen weer op vrije voeten gesteld. De andere vier zijn ingesloten. Zaterdagavond omstreeks kwart over acht is een vitrine opengebroken van een drogisterij in de Kleine Houtstraat. Het is vermoedelijk kwajongenswerk ge weest. Er worden enige parfumerie-arti kelen vermist. Balancerend op de rand van de duinen staat de reddingspost „Ernst Brokmeier' aan de Zuid Boulevard in Zandvoort er na de jongste storm een beetje kaal en vreemd bij. Links op de foto zijn de resten te zien van het voormalige Zui- derbad, welke door het geweld van de golven bloot zijn komen te liggen. De duinen bij Bloemendaal en Zandvoort hebben de krachtmeting met de wind en het water niet al te best doorstaan Op vele plaatsen is het duin „afgekalfd" HEEMSTEDE, 19 febr. B. en W. van Heemstede hebben voor het wjjkge- bouw „De Princehof" aan de Glip eer verbouwingsplan laten maken, waarvar, de kosten worden geraamd op 24.876. Het gebouw is te klein geworden, 'door dat het de laatste jaren intensief door allerlei verenigingen wordt gebruikt. Het gebouw dient als consultatiebureau voor zuigelingen en kleuters, als socië teit voor bejaarden, als oefenlokaal voor drie toneelverenigingen, een balletclub een gymnastiekvereniging, een breiclub en een tafeltennisdub. Bovendien wer den in het afgelopen jaar zesendertig uitvoeringen en bruiloften en tweeën dertig ouderavonden, vergaderingen en lezingen gehouden. Daardoor is het nodig, dat er meer toiletten komen en dat de huidige toi letten anders worden gegroepeerd. De keuken moet worden uitgebreid, terwij] de provisorische voorziening, die vorig jaar is aangebracht voor het opbergen van materiaal voor het consultatiebu reau, moet worden vervangen door een definitieve. Verder is het nodig, dat ook het podium in de toneelzaal wordt voor zien van een nooduitgang. AMSTERDAM, 19 febr. De beurs is de nieuwe week in een opgewekte sfeer begonnen. De internationale waarden noteerden alle hoger, met uitzondering van Unilevere. Dit fonds heeft ca. 80 et. moeten prijsgeven, iets waartoe de lichte koersafbrokkeling in Wallstreet waar schijnlijk heeft bijgedragen. Philips kwam met een onveranderde koers ook niet van de grond. Daarentegen zijn aand. Kon. Petroleum met ruim 1% gld gestegen, dit in aansluiting aan de ver dere koers verbetering van Royal Dutch in Wallstreet. Vast in de markt lagen weer certificaten Hoogovens. Geopend werd op 821, waarna in het tweede tijd vak 825 werd genoteerd, d.L 11 pnt. bo ven de slotprijs van vrijdag. AKU begon op een onveranderde koers van 397 maar liep daarna in snel tempo op tot 403. Hierbij deden geruchten de ronde volgens welke de spaltungskwestie voor Nederland op volkomen bevredigende wijze zou zijn geregeld. Bevestiging van deze geruchten was echter niet te ver krijgen. De vaste stemming die vrijdag in de scheepvaartafdeling heerste, zette zich vandaag voort. Voor Stoomv. Mij Neder land kon een winst van ongeveer 4 pnt worden opgetekend. Holland Amerika Lijn, Paketvaart en Rott Lloyd waren 2 a 3 pnt. beter. Van de cultures is HVA iets opgelopen. De staatsfondsenmarkt was prijshoudend. Het nieuws van de staatslening scheen zijn drukkende wer king voorhands dus reeds te hebben uit geoefend. Door Wilton Feyenoord is vrijdag een dividend voorstel bekend gemaakt van 16 pet. tegen vorig jaar 14 pet. De aandelen werden hierop van middag hoger geadviseerd. De totale omzet op de aandelenmarkt heeft vrij dag het vrij hoge cijfer van 5 miljoen nominaal bereikt. Daarbij waren vooral de lokale aandelen weer goed vertegen woordigd. Op de voorgrond stonden In terval» met 168.000 en Bataafse Aan neming Mij met ƒ111.000. Lindeteves kwam tot 62.000. Verder is in Rott Bank 103.000 omgegaan. Opvallend was ook een omzet van ƒ70.000 in Stoomv. Mij Oostzee. Vorig opening 4% Ned. 19601 4Vi Ned. 1961 4 Ned. 1961 Staffel 1947 B.N.G. Won. Douw- 6 Ned. Handel Mij. Cert Amsterdam Rubber H.VA A.K.D. Berkel Patent Calvé-Delt Cert Deli-Mij. Fokker Ford v. Gelder Hoogovens Müller Co. Ned. Kabel Philips Gem Bez. Unilever W ilton-Fey enoord Billiton 2e Dordtsche Petr. Kon. Petroleum 50 Holl. Amerika Lijn Java Ch P.L. KLM. Kon. Ned Stoomb. Mij K— M. Stoomv. Mij. Nederl v. Nievelt v. Ommeren Rott. Lloyd Ned. Scheepv. Unie Interunie Robeco Unitas Ver. Bezit Rentespaarbrieven '57 Rentespaarbrieven '58 2% Amsterdam '56 214 Amsterdam '56 D 2% Amsterdam '56 P 2% Amsterdam '59 212 Rotterdam '57 All) Heyn KI. obl Slot 19/1 103A 101% 100% 100% 94 109% 360 115 V- 114% 133 ^34% 397} 398 830 167.1 500 800 392 mm 814 '21 503 965 >3 189. ,8.50 327 514} 615 132.: >4.10 152" 154J 61.: 190: 39% 56% 166 59% 151 51 Va 341 151 54% 155 556% 230. 223.: 149 85% 92 92% i01 93% mm HAARLEM, 19 febr. Zaterdagmor gen hebben de pupillen van de heer C. van der Laan, groothandelaar in ta baksfabrikaten in de Witte Herenstraat, hun eerste rondjes gelopen ter bestrij ding van de Anti Buik Club, kortweg A.B.C., een club voor heren tussen de 35 en 50 jaar, die op de vrije zaterdag morgen met een veldloop in de vrije na tuur de spieren soepel en de buik in de juiste proporties willen houden. Tien heren waren de eerste keer op de uitnodiging van de heer Van der Laan ingegaan. Niet allen hadden zij de ver eiste leeftijd, nog minder hadden de meesten een „buikje", maai; omdat de club geen reglement had en er waar schijnlijk nooit een zal krijgen was en is iedereen welkom. Precies om half tien gingen de heren op 't Kopje van Bloe mendaal van start, bij zonneschijn en windkracht negen. Een leerling van het C.I.O.S., de heer H. Onrust, was aan wezig om hen, als trainer, voor te gaan. In een matig drafje, afgewisseld met zwaai- en buigoefeningen, trokken zij langs de bospaden. Niemand viel uit en alle heren, onder wie de 70-jarige heer J. van der Laan sr. als oudste deelne mer, kwamen „als een ander mens te rug". Het ligt in de bedoeling, dat de volgende zaterdagen Kraantje Lek het uitgangspunt voor de veldloop zal zijn; de aanvangstijd van half tien blijft ge handhaafd. OVERVEEN, 19 febr. Onder grote belangstelling opende zaterdagmiddag rnr. D. H. Peereboom Voller, burgemees- L Y_an Bloemendaal, een expositie van met-beroeps beeldende kunstenaars uit Kennemerland in huize „Bloemenheu- Vel m Overveen. Reeds lang geleden nam men het initiatief tot het houden Van een dergelijke tentoonstelling. Zowel ouderen als jongeren voor het meren deel uit de gemeente Bloemendaal stuurden werken in. Voor de jury was het geen gemakkelijke taak de inzendin gen te selesteren. Achtenveertig inzen- gen te selecteren. Achtenveertig inzen- poseerd. Mr. Peereboom Voller, die de initia tiefnemers en degenen, die de tentoon stelling hadden ingericht, zeer erkente lijk was, memoreerde, dat de expositie de eerste van dit jaar in „Bloemen- neuvel", met het oog op inter-gemeente- Iqke samenwerking bijzonder waarde vol was. Mr. Peereboom Voller zei zeer Verheugd over de belangstelling te zijn. Hij noemde de amateur-kunstenaar een bijzonder gelukkig mens, die niet ge bonden is aan opdrachten, afleverings tijden en concurrentie. Ook noemde spre ker het van voordeel, dat het werk van niet beroepskunstenaar niet aan de dikwijls te harde kranten-kritiek bloot «oeft te staan. Mr. Peereboom Voller vvas van mening, dat het amateurisme Jn huize „Bloemenheuvel" op charmante jvijze zijn kans kreeg. De tentoonstelling tot en met zondag 4 maart geopend.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 3