Uitbreiding Sportfondsenbad voor de Raad van State Aantasting van Frederikspark in het geding Koninklijk zilver voor THB- secretaris Henk Spierdijk bij diens 40-jarig jubileum 1 1 k Huizen aan Tuinwijklaan ernstig in verval I SPAARNDAM heeft zijn eigen „MercurW-project Tanker werd grootste paling schip ter wereld Supermarket ook levens- middelenbedrijf Tevens poging tot verplichte vakantieregeling Raad Heemstede tegen heffen van parkeergelden Heemstede verhoogt enkele subsidies Ruit ingegooid van juwelierswinkel Philips boven de 1000 GED. STATEN CONTRA GEMEENTE HAARLEM „gigs™, 19 (ebr. R.Ho„ Rel 77 J' 2i fshr. M. E. van den Berg- *&tè£$SSS3r*-N'Kooli' V erkeerslichten op kruispunten Kleine Houtweg Maatregelen - misschien afbraak - worden overwogen m Nota over verkoop van gemeente- woningen aangehouden TECHNISCHE DIENST JAN van der MEER VRIJDAG 23 FEBRUARI 1962 PAGINA 3 Geopend Gen. Cronjéstraat 1-4 Gevestigd SCHOTERWEG 55 voor: Radio- en Televisie-reparaties Snel Vakkundig Billijk Tel. 55429-50390-54593 Geen muziek Burgerlijke Stand Haarlem dismin L ff BuBs- 22 febr- H- J- Vreemde aanrijding op Spaarne Om te voorkomen dat het scbip te ACTIE HAARLEMSE MIDDENSTAND Protest Brand in schuur Elf zwerfkatten omgekomen Dief op de vlucht bij alarmsignaal Bushalte Maar se Kroon Van Rustenburgerlaan naar Frederikspark - - va® DEN HAAG. 23 febr. Voor de Raad Van State in Den Haag heeft gisteren de kwestie gediend van de uitbreiding van het Sportfondsenbad met een open- luchtbad met zonneweide. De Haarlem se raad had op 11 januari 1961 besloten de voor de uitbreiding benodigde grond in het Frederikspark in erfpacht uit te geven aan de N.V. Sportfondsenbad [aarlem. G.S. van Noordholland beslo ten echter op 28 juni van het vorige jaar hun goedkeuring aan het raadsbe sluit te onthouden omdat het raadsbe sluit strijdig zou zijn met het algemeen belang. De Haarlemse raad besloot toen bij de Kroon in beroep te gaan tegen deze beslissing van G.S. en de Raad van State heeft zich derhalve gis teren bezig gehouden met het horen Van beide partijen. Namens de gemeente Haarlem zette Wethouder W. F. Happé nogmaals alle bezwaren van de raad tegen het be sluit van G.S. uiteen: Haarlem heeft slechts zeer node toestemming willen geven tot de aantasting van het Frede rikspark, omdat er grote behoefte be staat aan zwemgelegenheid, juist in deze omgeving. Ook als andere be staande zwembadplannen gerealiseerd Sullen zijn, zal hier behoefte aan zwem gelegenheid blijven bestaan. Het Fre derikspark is geen echt wandelpark, mar wordt gebruikt als „doorloop". De uitbreidingsplannen van het Sport fondsenbad zijn zodanig, dat het aan zien van het park nauwelijks wordt aangetast. De bestemming wordt nau welijks gewijzigd: in plaats van passie ve recreatie, komt er nu actieve recre atie. De geluidshinder voor de omwo- Advertentie) nenden is geen overwegend bezwaar. Ten aanzien van het standpunt van G.S., dat de bebouwing van het Fre derikspark schadelijk is voor deze omgeving en voor dit prachtige park zoals ook staatsraad mr. J. Alge- ra in zijn rapport aan de Raad van State had uiteengezet merkte de wethouder op, dat G.S. in deze ook niet consequent zijn. Toen een aan tal jaren geleden de provincie een nieuw gebouw voor de Provinciale Waterstaat in het Frederikspark wil de bouwen, hebben G.S. dit sterk be pleit bjj de gemeente Haarlem. „Ik bedoel maar, mijnheer de voorzitter, dat G.S. toen ook niet zo sterk aan dit bezwaar hebben getild. De thans voorgenomen bebouwing is heel wat minder ingrijpend". De heer G. J. A. van Asch in ver band met zijn pensionering volgende week voor het laatst namens het Pro vinciaal Bestuur pleitend voor de Raad van State raakte door de laatste op merkingen van wethouder Happé nogal opgewonden en begon met een uitvoe rige historische beschouwing te geven over het ontstaan van de dienstbaar heden die op het Frederikspark rus ten. Hij was bijzonder gelukkig, dat het Waterstaatsgebouw uiteindelijk niet in het Frederikspark is gebouwd. En wat de op stapel staande uitbreiding van het Griffiegebouw betreft, merkte hij op dat deze bouw onvermijdelijk is wegens het ruimtegebrek bij de Griffie. G.S. achten het voorts onjuist, dat de gemeente Haarlem de niet-particulie- re gronden nog altijd buiten de wer kingssfeer van de bestemmingsverorde ning hebben gehouden. Wat de geluids hinder betreft, geloofde hij dat de om wonenden die bij mooi weer toch ook wel in de tuin willen zitten veel last zullen hebben van het publiek op de tri bunes van het te bouwen openluchtbad. Voorts merkte de heer Van Asch op, dat G.S. wel degelijk het recht hadden om hier over het algemeen belang van een raadsbesluit te oordelen. Wethou der Happé gaf dat onmidellijk toe, maar vroeg zich daarbij af of bij het afwegen van belangen de gemeenteraad niet beter het grootste belang zou kun nen onderscheiden dan het College van G.S. De wethouder deelde tenslotte mede, dat het Sportfondsenbad bereid is ge vonden de geluidshinder in zoverre te voorkomen, dat bepaald zal worden dat er geen muziek ten gehore mag wor den gebracht, noch via luidsprekerin stallaties, noch via draagbare radio's. Ook wil het Sportfondsenbad de zonne weide 's winters dus buiten het zwemseizoen voor het publiek toe gankelijk stellen. De heer Van Asch HAARLEM, 23 febr. De Haarlem se voetbalwereld heeft gisteravond in de Kroonzaal van Brinkmann de THB- •ecretaris Henk Spierdijk een grootse huldiging bereid, bij gelegenheid van diens veertigjarig jubileum als be stuurslid van deze Haarlemse voetbal club. Het hoogtepunt van de dag moet ongetwijfeld voor de heer Spierdijk ge feest zijn de ontvangst 's morgens op het stadhuis door burgemeesr mr. O. R. F. M. Cremers. Nadat de burge meester de bijzondere verdiensten van de jubilerende sportfunctionaris naar voren had gebracht, overreikte hij hem een koninklijke onderscheiding, de zil veren medaille verbonden aan de orde Van Oranje Nassau. De spontane huldiging des avonds Jal de heer Spierdijk echter evenzeer hebben aangegrepen, want recht uit het hart kwamen de woorden van de spre kers, die niet nalieten het voortreffe- hlke werk van de jubilaris naar voren Je brengen. De heer S. Heijers voerde het woord namens het gemeentebe stuur van Haarlem. Hij had de groot ste bewondering voor hetgeen Spierdijk P het belang van de sport had gedaan, hj het bijzonder voor de jeugd. Voor zitter Van Leeuwen van THB speldde 21Jn mede bestuurslid allereerst het gouden clubinsigne op voor het veertig- Jhrig lidmaatschap der vereniging. Hij Iphetste Spierdijk als een onmisbare hguur, die zijn stempel op THB had gedrukt. Namens de leden der vereni- $>Jhg verrastte hij de jubilaris met een wievisietoestel £>e heer D. Beets complimenteerde spierdijk namens de Haarlemse Sport- *sad, waarna een deputatie van THB's jeugdleden een portefeuille offreerde. heer Henk van Turnhout, voorzit- «Jjt1 van de HVB, karakteriseerde de ju- toi-enbe secretaris als een van de gro- figuren uit de Haarlemse voetbal- jvereld. Als. geschenk van de bond bood esu fraaie zilveren sigarendoos «n. Er volgde daarna nog een lange Jj sprekers. De cadeaus stroomden Irf ,en het was voor Spierdijk haast om eriegen van te worden. Ook het ge meentebestuur van Bloemendaal was tfegenwoordigd en wel door wethou- v BEVALLEN van een zoon, 21 febr. C. A/r-1 T":"Moes kór, Mol-Dijkzeul, E. C. M. E r>", nS' W. Sauveplanne-Waaning, teó ^eeker-Visbeen, B. van den Haak- 22 fSain> G- Schrijver-Honing. M \r' G- van Drunen-GorelowaA. to,-'.. iNieste-van Dam, W. J. J. Franssen- '®sohop. -Va v5^r.een dochter, 20 febr. E. J. Ooiier Na^o ou'ïe^h, 21 febr. A. M. A. J. Veld "!aai iissen> Oroot-Groene- Van \n-' Bol-Vellekoop, G. Lievense- Emrn0,ugen' 22 febr- E- C. Jonkman- 22 febr. P. A. Las- dregt en Tc- Slenders, J. van Zwijn- de b0ÓÓ Borsten, R. Berkhout en *nGMIrHWS: 21 fe'hr. F. G. Hollander hierik eii Sanseu, J. T. L. C. van Em- fer en v t UGebbink, T. de Loo- yeldt p„ 't c •?-'deman, A. J. van der H TCnn7 Beltman, C. J. Kriek en Meuwese r A A L- Bartman en H. Wekken. Wb GaPiiin_ en L. van der en T. Eijskoot. der mr. J. Hijszeler. Henk Spierdijk diende alle sprekers met een hartelijk dankwoord van repliek. Hij gaf zijn be stuur de verzekering dat men voorlopig weer voor drie maanden als secretaris op hem kan rekenen. „Ik zei dat veer tig jaar geleden ook en over drie maan den zullen we dan wel weer verder zien", zo merkte de jubilaris veelzeg gend op. vroeg zich daarbij echter af, of de openbaarheid van een park afhankelijk gesteld diende te worden van een par ticuliere instelling. Staatsraad prof. mr. L. A. de Block informeerde daarop of er naar de me ning van G.S. in Haarlem betere mo gelijkheden waren om een zwembad te stichten. De heer Van Asch verklaar de, dat Haarlem verschillende zwem badplannen had en dat naar zijn me ning de gemeente zelfs onlangs goed keuring had gekregen voor de aanleg van één daarvan. Wethouder Happé corrigeerde dit door mee te delen, dat er weliswaar verschillende plannen be staan, maar dat er geen enkel uitzicht is op verwezenlijking van een dezer plannen in de naaste toekomst. Hij her haalde, dat verwezenlijking van de be staande plannen nog geen verbetering zou brengen in de behoefte aan zwem gelegenheid in de omgeving van het Sportfondsenbad. De voorzitter van de commissie uit de Raad van State die deze kwestie behandelt, prof. dr. L. J. M. Beel, sloot daarop de vergadering met de mededeling dat de Raad van State omtrent deze zaak het vereiste advies zal uitbrengen aan de Koningin. HAARLEM, 23 febr. De kruising Kleine Houtweg - Rustenburgerlaan - Frederikspark en het kruispunt Kleine Houtweg - Paviljoenslaan - Kamper- laan zullen door middel van verkeers lichten worden beveiligd. Op het eer ste kruispunt komen in totaal zes driedelige (rood-oranje-groen) verkeers- lantaarns, op het tweede zeven. De onoverzlchterijkheid op het kruis punt Kleine Houtweg - Rustenburger laan - Frederikspark is aanleiding ge worden om het verkeer daar met be hulp van lichten te gaan regelen.Voor- al voor de weggebruikers, die via de Kleine Houtweg dit kruispunt vanuit de richting Heemstede naderen, is de situatie er onoverzichtelijk, waardoor het aantal aanrijdingen daar de laat ste tijd onrustbarend is gestegen. De kruising Kleine Houtweg - Paviljoens laan - Kamperlaan is nu al een bij zonder druk kruispunt, waarop hel verkeer attent wordt gemaakt door middel van een geel knipperlicht. In de spitsuren wordt het verkeer er ge regeld door een verkeersagent. De verkeerslichten, waarvan de ver schillende fasen door het verkeer zelf zullen worden geregeld, omdat er zo genaamde pneumatische drempels in het wegdek komen, zullen pas aan het einde van het jaar kunnen worden ge plaatst. Dat houdt verband met de lange leveringstijd, welke acht tot tien maanden bedraagt. HAARLEM, 23 febr. Gistermiddag omstreeks één uur heeft zich op het Spaarne een vreemde aanrijding voorge daan tussen een vrachtauto en aanhang wagen en een achteruitrijdende perso nenauto. In een geparkeerd staande auto op het Spaarne was een werknemer van de auto-eigenaar gaan zitten om naar de radio te luisteren. Het stilzitten begon hem kennelijk na enige tijd te verve len en hij kwam op het idee, de auto te starten. Ongelukkig voor hem stond de auto in z'n „achteruit", zodat de „be stuurder" tot zijn schrik en verbazing achteruit de rijbaan opreed en daarna, via het trottoir nog steeds achteruit rondjes bleef rijden. Daarbij ramde hij een vrachtwagen met aanhangwagen, die schade aan het rechterportier en de reehterbrandstoftank opliep. Nadat de personenauto tot stilstand was gekomen, bleek dat de bestuurder, een 18-jarige kantoorbediende, niet in het bezit was van een rijbewijs. HAARLEM, 23 febr. De gemeen tewoningen aan en in de omgeving van de Tuinwijklaan nabij de Zuiderhout vertonen zo ernstig gebleken, dat B. en W. van Haarlem ingrijpende maat regelen overwegen om verder verval te voorkomen. De bewoners hebben een schrijven van de dienst voor de Volks huisvesting ontvangen, waarin erop wordt gewezen, dat in verband met het feit, dat ingrijpende maatregelen over wogen worden, voorlopig slechts de al lernoodzakelijkste onderhoudswerken kunnen worden uitgevoerd. Het was al vele jaren bekend, dat deze gemeentewoningen ernstige con structiefouten vertoonden, zowel wat de bouw als wat de fundering betreft. De woningen zijn een „erfenis" van de ge meente Heemstede. Zij zijn in 1923 ge bouwd, toen het gebied van de Tuin- wijklaan en omgeving nog tot de ge meente Heemstede behoorde. Al in 1925 besloot de Heemsteedse raad een com missie in te stellen, die moest onder zoeken welke fouten deze woningen ver toonden. In 1927 werd dit gebied echter door Haarlem geannexeerd. De klach ten over de bouw en de fundering van deze woningen zijn nooit verminderd. Voor de oorlog kwam het regelmatig voor, dat grote aantallen van deze hui zen leeg bleven staan. Niemand voelde veel voor deze woningen. Enige tijd geleden besloten B. en W. van Haarlem de dienst voor de Grond mechanica van het TNO in Delft een SPAARNDAM, 23 febr. 's Werelds frootste palingschip is deze week in paarndam binnen gelopen. Het is de 400 ton mete<nde tanker „Mercurius", die eigendom is van de palinghande] Joh. Kuijten in Spaamdam. Lloyd's verzekeringsmaatschappij heeft er een certificaat voor de hoogste klasse voor afgegeven, zodat de „Mercurius" alle zeeën bevaren kan. Het schip was ge laden met 70 ton paling, maar de ca paciteit is ruim honderd ton. Het schip is afgemeerd bij de sluis in Spaam dam. diep zou liggen om Spaamdam te be reiken, had men tevoren in IJmuiden twee tanks met paling gelost, maar ka- pitein A. E. Hylkema heeft verzekerd, dat de „Mercurius" ook gemakkelijk volgeladen kan binnenlopen. De „Mer curius" is een voormalige tanker uit Rotterdam, die olie langs de Engelse kust vervoerde. De firma Joh. Kuijten in Spaarndam had al enige ervaring met het vervoer van paling in tanks omdat zij al jaren paling in tankauto's over de weg vervoert. Tot nu toe werd de paling in zoge naamde buneohepen aangevoerd. Dat zijn schepen met gaatjes, waar door heen tijdens het varen vers zeewater stroomt, waarin de paling in leven kan blijven. De bunschepen hebben gemid deld een capaciteit van 50 ton. Behalve dat deze tanker dus een dubbele hoe veelheid paling kan aanvoeren in één reis, heeft hij het voordeel dat de pa ling in afgesloten tanks wordt gebor- gen. Bij stormweer en kapitein Hylkema heeft daar de afgelopen reis wel enige ervaring mee opgedaan blijft de paling in de volle tank en wordt dus niet heen en weer geslagen, BunsChepen lopen bjj stormweer vaak gedeeltelijk leeg, zodat de paling be schadigd was. Het resultaat van de „Mercurius"- vaart is dan ook geweest, dat er niet één paling beschadigd werd. Er kan doorlopend vers water in de tanks wor den gepompt, maar het is ook mogelijk om het eigen water voortdurend te ver versen. Dat geeft mogelijkheden voor het vervoer van zoetwatervis per tan ker. Voor een ander is een speciaal pompsysteem ontworpen, waarbij de firma Kuijten uiteraard dankbaar ge bruik heeft gemaakt van zijn ervaring met de luchtpompen op de tankwagens. Lloyd's verzekeringsbedrijf heeft voor de „Mercurius" een aparte klasse ge maakt, zodat zij geregistreerd staat als „Life Fish Carrier no. 1". De „Mer curius" telt een bemanning van negen koppen. bodemkundig onderzoek te laten instel len in deze omgeving. Bovendien wer den woningen die vrij kwamen leeg ge houden om een nader onderzoek in te stellen. Op grond van de uit deze on derzoekingen verkregen gegevens, heb ben B. en W. geconstateerd dat de wo ningen zulke gebreken vertonen, dat in grijpende maatregelen nodig zijn. Welke deze maatregelen zijn, vormt momen teel een onderwerp van nadere studie. Het is niet uitgesloten, dat B. en W. zullen besluiten, dat al deze woningen afgebroken zullen moeten worden. De moeilijkheid is natuurlijk, dat liet niet gemakkelijk zal zijn op korte termijn voor de bewoners elders een passend onderdak te vinden. Dat kan de reden zijn, dat men voorlopig be sluiten zal tot een aantal provisori sche maatregelen, maar dat men leeg komende woningen niet meer opnieuw zal laten bewonen. Er doen zich hier ernstige verzakkingen voor en ver schillende woningen vertonen grote scheuren. Van één der woningen be gint de voorgevel zelfs op gevaarlij ke wijze te hellen. HAARLEM, 23 febr. De levens- middelenbedrijven in Haarlem willen de strijd aanbinden tegen de supermar kets. De federatiebesturen van deze branches vinden het een ongewenste toestand dat de supermarkets in de verplichting tot winkelsluiting een uit zonderingspositie innemen. Op grond van de huidige gemeentelijke winkel- sluitingsverordening worden de super- markets beschouwd als warenhuizen, waarvoor de regeling geldt, dat zij op maandagochtend gesloten moeten zijn. Naar het oordeel van de federatiebestu ren van de kruideniers, melkhandel, groentehandel, slagers en slijters onder scheidt de supermarket zich van het warenhuis doordat in de supermarket in hoofdzaak levensmiddelen worden verkocht. Zij vinden dat de supermarket als le- vensmiddelenbedrijven moeten worden aangemerkt waardoor zij zouden val len onder de regeling welke met be trekking tot de verplichte winkelslui ting voor deze branche geldt. Dat zou betekenen dat de supermarkets op woensdagmiddag gesloten zouden moe ten zijn. Tijdens een vergadering van de fe deratiebesturen is deze kwestie aan de orde geweest. Bij de discussies waren ook aanwezig een vertegenwoordiger van de middenstandscommissie uit de Haarlemse Kamer van Koophandel, de adjunct-secretaris van de Kamer en de voorzitter van de sectie detailhandel uit de Middenstandscentrale. Besloten is aan het college van B. en W. een brief te sturen waarin verzocht wordt gewijzigd, dat supermarkets als levens- middelenbedrijven worden aangeduid. Bovendien wordt gevraagd om een ver plichte vakantieregeling voor de levens middelenbranche. Als het college van B. en W. op dit verzoek ingaat, betekent dat dat het aan de Kamer van Koophandel èn aan de Middenstandscentrale zal verzoeken een advies over deze kwestie uit te brengen. Dit advies wordt dan voorge legd aan de gemeenteraad, die uitein delijk de winkelsluitingsverordening of een wijziging daarop vast stelt. De uitzonderingspositie waarin de supermarkets zich thans bevinden wordt door de middenstanders daarom met lede ogen aangezien omdat de maandag ochtend de „voordeligste" periode is om de zaak niet geopend te hebben. Vele HEEMSTEDE, 28 febr. —De ge meente Heemstede heeft verschillende subsidies verhoogd. Tijdens de begro tingsvergadering in december van het vorig jaar had de gemeenteraad bij het college van B. en W. daarop aan gedrongen. Gisteravond maakten de heren Zegwaart (KVP) en Verkouw (PvdA) tijdens de openbare raadsver gadering niet zonder vreugde gewag van het feit, dat B. en W. al zo spoe dig aan het verzoek van de raad ge volg hadden gegeven. Zo werd het subsidie aan Ijet fanfa rekorps „Eensgezind-Excelsior" ver hoogd van 750 tot 1000. Dat aan de r.-k. harmonie „Sint Michael" van 750 tot 1250. Het subsidie aan de jeugdleden van de verschillende sport verenigingen in Heemstede werd van ƒ1 op ƒ2 gebracht. HEEMSTEDE, 23 febr. De Heem- steedse gemeenteraad is er geen voor stander van, dat op het uit te breiden parkeerterrein aan het Roemer Vis- scherplein bij het station parkeergeld zal worden geheven. De uitbreiding kost de gemeente f 44.000, een bedrag, dat de raad gisterenavond tijdens de openbare vergadering beschikbaar heeft gesteld. De raadsleden VAN DER LINDEN (KVP) en SCHEER (WD) opperden de gedachte om de kosten te rug te verdienen door van de automo bilisten geld te vragen. Vooral de heer Scheer was daar een groot voorstander van en schotelde de raad en het colle ge van B. en W. zelfs een pasklaar plan voor. Er zouden jaar-abonnemen ten moeten worden uitgegeven, voor zien van nummers, die zouden moeten corresponderen met die op het parkeer terrein. De heer Van der Linden vroeg om een nota van B. en W., waarin de ze hun mening zouden geven over het heffen van parkeergeld op door de ge meente aangelegde parkeerterreinen. Tijdens de discussie bleek wel, dat de overgrote meerderheid van de raad en ook het college niet gesteld zijn op het heffen van parkeergeld. Iedere automo- bilist moet in de gelegenheid zijn om zijn auto vrij te kunnen parkeren. Dat recht dient niet voorbehouden te blijven aan de eigen inwoners, ook al zouden zij daarvoor moeten betalen. Door het uitgeven van jaarabonnementen wordt de mogelijkheid tot parkeren beperkt. Het kan zelfs gebeuren, gelijk de heer ZEGWAART (KVP) terecht opmerkte, dat op feestdagen en vrije zaterdagen eerx groot deel van het parkeerterrein niet bezet zal zijn. Dat kan niet de be doeling zijn van een parkeerplaats. Bo vendien zal er toezicht op het systeem van de heer Scheer moeten worden ge houden, waardoor veel van het financi ële rendement zou moeten worden be steed aan beloning van een parkeer wachter. Burgemeester mr. A. G. A. ridder van Rappard vond niet, dat voor het toezicht de politie kan worden ingescha keld. Die heeft het al druk genoeg. In antwoord op een vraag van mevrouw VAN DER MEULEN (PvdA) zei de voorzitter, dat de jeugd aan het par keerterrein een ideale speelgelegenheid krijgt, omdat de meeste auto's na kan toortijd zullen zijn verdwenen Men ver wacht namelijk, dat het parkeerterrein vooral door langparkeerders foren sen uit Aerdenhout, Heemstede en Zandvoort, die in Amsterdam of elders werken zal worden gebruikt. Aan het slot van het debat verklaarde de heer Van der Linden, dat hij geen behoefte meer aan een nota had. Op verzoek van de fracties werd de nota over de verkoop van gemeentewo- ningen aangehouden tot de volgende vergadering. Namens de fracties zei de heer RUTGERS (WD), dat de raad onvoldoende tijd en gelegenheid had ge had om de in de nota behandelde kwes tie te bestuderen. Het uitstel werd door de voorzitter gaarne verleend. Nadat de overige voorstellen waren aangenomen haakte de heer VER KOUW (PvdA) tijdens de rondvraag in op een opmerking, welke een raadslid van Bennebroek in de laatste raadsver gadering van die gemeente had ge maakt over de hygiënische toe,stand van de zwemvijvers in Heemstede. Vol gens dat raadslid zouden er zich in de zwemvijvers ratten ophouden. Tegen deze aantijging liet de heer Verkouw een ernstig woord van protest horen, waarmee de voorzitter van harte in-, stemde. Hetzelfde raadslid en de heer Zeg waart lieten zich in prijzende woorden uit over de voortreffelijke verlichting, welke onlangs op de Binnenweg is aan gebracht. De heer HOPSTAKEN (KVP) pleitte voor een betere verlichting van de Zandvoortselaan. De wethouder voor dü.bedrijven, de heer VAN WIJK moest h#n toegeven, dat de verlichting op de ze laan niet meer beantwoordt aan de huidige eisen. De kwestie is inmiddels met de directeur van de bedrijven be sproken en het is wel zo goed als zeker, dat binnen niet al te lange tijd een in grijpende verbetering zal worden aan gebracht. De heer Van der Linden ten slotte vroeg aandacht voor de slechte toestand, waarin het voetpad tussen de Blekersvaart en de Herenweg zich be vindt. HAARLEM, 23 febr. Vannacht om half drie werd de brandweer gealar meerd, omdat in een schuur van een woning aan het De Ruyterplein brand was uitgebroken. Met drie hogedruk- stralen werd het vuur geblust, maar de schuur brandde geheel uit. In de schuur bevonden zich op dat moment elf zwerfkatten. Ze werden alle door het vuur gedood. De hoofdbewoonster van het huis, een 64-jarige weduwe, die de zorg voor de katten op zich genomen had, was 's nacht om één uur uit bed gekomen, om voor de katten een kachel aan te maken. Zij had de kachel in de schuur gezet en was weer naar bed gegaan. Vermoedelijk heeft een van de katten de kachel omgestoten. Een 55-jarige inwoonster ontdekte de brand en waar schuwde de hoofdbewoonster. Deze haastte zich de katten te redden, maar haar hulp kwam te laat. Zelf liep zij lichte brandwonden aan gezicht, hals en bovenarmen op. huisvrouwen zijn dan immers druk doende met de was of met het nage bleven huiswerk van het weekeinde. De Kamer van Koophandel heeft in middels laten weten dat zij bereid is tot het maken van een ontwerp-rege- ling. Deze regeling zou ii principe moe ten overeenkomen met de gemeente lijke winkelsluitingsverordening van Den Haag, waar de supermarkets als levensmiddelenbedrijven worden be schouwd en op dezelfde middag (in het Haagse geval ook woensdag) gesloten zijn als de middenstandsbedrijven in de ze branche. Alleen de slagers zijn op maandag ochtend gesloten op grond van een be paling in hun CAO. Dezelfde situatie zouden de middenstanders in Haarlem willen: verplichte middagsluiting op woensdag, met uitzondering van de sla gers. Ook over de huidige vakantieregeling zijn de Haarlemse levensmiddelenbedrij ven uit de middenstand niet te spreken. De melkhandel en slagers hebben een verplichte regeling, de groentehandel een regeling op vrijwillige basis, ter wijl de kruideniers helemaal geen rege ling hebben. Als de supermarkets zou den worden beschouwd als levensmid delenbranche van de Haarlemse mid denstand bereid een verplichte vakan tieregeling voor de tijd van één week gedurende de periode van 1 mei tot en met 30 september aan te gaan. HAARLEM, 23 febr. Vannacht kreeg de man, die bij een juweliers- zaak in de Grote Houtstraat met kwa de bedoelingen een baksteen door de etalageruit Dooide, de schrik van zijn leven, toen onmiddellijk het alarmsig naal in werking trad. Hij nam de be nen, zodat de bewoner van de boven verdieping slechts de steen vond, die een gat van 60 cm. diameter in de ruit veroorzaakt had. Er werd niets ver mist. ongecorrigeerd HAARLEM, 23 febr. De halte van de bussen van Maarse en Kroon aan de Rustenburgerlaan wordt verplaatst naar de parkeerplaats in het Frederiks- ftark. Bewoners van de Rnstenburger- aan hadden reeds vorig jaar in een brief aan B. en W. van Haarlem ver zocht deze maatregel te nemen in ver band met de overlast die men in de Rustenburgerlaan ondervond van de ve le achteloos neergegooide fietsen van buspassagiers. B. en W. hebben de toe stand onderzocht en thans de bushalte verplaatst. In dit verband is het belangrijk, dat binnenkort naar verwacht wordt de NV Sportfondsenbad Haarlem een begin zal maken met de bouw van een nieuwe ruime fietsenstalling, die ook door de buspassagiers van Maarse en Kroon kan worden benut. Deze nieuwe fietsenstalling zal nabij het parkeer terrein in het Frederikspark worder. gebouwd. AMSTERDAM, 23 febr. Aandelen Philips die gisteren met een opwaartse koersbeweging al tegen de algemene markttendenz ingingen, hebben zich vandaag opnieuw door een vaste stem ming onderscheiden. De koers over schreed de 10 x pari-prijs. De laatste keer dat Philips boven de 100 noteer de was eind november van het vorig jaar. De heugelijke koers werd zonder enig vertoon totstand gebracht Blijk baar lag er weinig gelimiteerd aanbod in de markt Unilever boekte ook een koersverbetering, terwijl verder Hoog ovens ca. 6 pnt opiepen. AKU was goed prijshoudend, evenals Kon. Olie. De markt moest vandaag op eigen kompas varen, aangezien Wall Street gisteren gesloten is geweest. In de scheepvaart afdeling stonden vrij grote verkopen tegen eveneens belangrijke aankopen. Per saldo kwam er in de koersen zo doende niet veel verandering. Rott. Lloyd was echter een paar punten beter. De staatsfondsenmarkt was prijshou dend. Vandaag begint de claimhandei voor de emissies van Heineken's Bier brouwerij en Heineken's beleggings maatschappij. Voor de claims van laatst genoemde werd begin beurs 170,ge adviseerd, uitkomende op een koers van 465 voor een aandeel beleggingsmaat schappij. Voor de claims Heineken's Bier kon men in het eerste half uur van de beurstijd nog geen adviesprijs opge ven. De theoretische waarde kwam op basis van de koers van gisteren (610 laten) uit op ƒ580,gelijkstaande met een koers van 540 voor de nieuwe aandelen. Vorig opening 4',2 Ned. 19601 4)i Ned. 1961 4 Ned. 1961 Staffel 1947 BJ4.G. Won. bouw. 6 Ned. Handel Mij. Cert Amsterdam Rubber RVA AJC.U. Berkel Patent Calvé-Delt Cert Deli-Mij. Fokker Ford v. Gelder Hoogovens Müller Co. Ned. Kabel Philips Gem. Bez. Unilever W ilton-Fey enoord Billlton 2e Dordtsche Petr. Kon. Petroleum 50 Holl. Amerika Lijn Java Ch PJL. KLM. Kon. Ned. Stoomb. Mi) K„ Al. Stoomv. Mi). Nederl v. Nievelt v. Ommeren Rott. Lioyd Ned. Scheepv. Unie Interunie Robeco Unitas Ver. Bezit Rentespaarbrleven '57 Rentespaarbrieven '58 21/; Amsterdam '56 2'A Amsterdam '56 II Amsterdam '56 III 2% Amsterdam '59 2)4 Rotterdam '57 Alb. Heyn KI. obL Slot 23/3 103H 102 100 ft Ö4V2 109^6 375 114% 114% 136 135% 468% 419% 90S 164 499 807 390 832 837 498 628 982% 1001% 185.50 186.60 336 520 629 135.30 135.50 153% 153% 152 68.50 186 186% 157 168% 169 150 340 154% 152% 153% 231 254 644 149.50 143 86% 91% i 91% 101% 93% 138%

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 3