Onbehagen in Kamer over verloop woningbouwdebat Minister legt KVP-motie naast zich neer Crisissignaal niet gegeven RHODESISCHE PREMIER IN LONDEN Afkondiging bestarM volgende week? Parijs optimistisch over Algerije - ondanks O.A.S. Status van de voorlopig regeringnog onzeker Nieuw rumoer om dr. Hans Kroll Plan voor compromis Bonn- Moskou tot elke prijs? Het Kleverpark uw winkelpark VOLKOREN-BROOD EN BOEREN-MELKKROP 1 PAK EIERKOEKEN DE KANONNEN VAN NAVARONE COMPROMIS ONTZIET DE VRIJE SECTOR Lawine treft stad in Peru Bel nu uw handelaar op en zie morgenavond in uw eigen huiskamer 4e Europese kampioen schappen kunstrijden op de schaats op Stakingsdreiging van Italianen en Spaniaarden Glenn kandidaat presidentschap Bonns ambassadeur: „Intriges" Kleine concessie aan negers van Noord-Rhodesië Het weer eerste VRIJDAG PHILIPS TELEVISIE Textielindustrie Vliegtuig keert terug voor prinses Margriet Gezellig winkelen Duitse militairen naar Nederland? REGEN- EN TWEEDJASSEN DONDERDAG 1 MAART 1962 85ste JAARGANG No. 31068 (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG, 1 maart Het debat over de woningbouw heeft gisteren in de Tweede Kamer op nieuw moeilijkheden opgeleverd, die de verhouding tussen de Ka mer en de minister van Volkshuis vesting en Bouwnijverheid er wel eens niet beter op kunnen maken. Dat onmiddellijk een crisis zal ontstaan, wanneer de Kamer een motie-Andriessen zou aanne men, waartegen de minister be zwaren heeft, geloofde na het debat van gisteren niemand. Wel heeft mr. Van Aartsen gezegd, dat het gehele kabinet voor deze motie niets zal voelen. De motie Vraagt vijfduizend woningwetwo ningen meer, maar zij moeten uit de 25.000 woningen worden over geheveld, die bestemd zijn zonder overheidssubsidie te worden ge bouwd (vrije sector). Morgen van de maand jfl' f. Onzekerheid Den Haag vrijetijdsverf kwaliteitsverf (Van onze Parijse correspondent) PARIJS, 1 maart Hoewel laconiek en enigszins raadselach tig heeft het gistermiddag door de minister van voorlichting van de voorlopige Algerijnse regering uitgegeven communiqué, aldus is te Parijs in regeringskringen en onder de politieke waarnemers het vrijwel eensluidend oordeel, BONN, 1 maart (DPA, UPI) De positie van de Westduitse am- basadeur in Moskou, Hans Kroll, zou opnieuw in gevaar zijn geko men nadat, zegt men, een van hem afkomstig „Plan voor Duits land" dat aanzienlijke concessies aan Moskou omvat, bekend is ge worden. De voorzitter van de CDU-fractie in de Bondsdag en voormalig minister van buiten landse zaken Von Brentano heeft de regering gevraagd opheldering te geven. het sein op veilig gesteld voor de ondertekening van de akkoor den Frankrijk-FLN en de afkon diging van het bestand. Men acht het zo goed als uitgesloten dat „de trein nog zou kunnen derail leren"; ook niet als gevolg van de bloedige furie door de OAS ontketend in grote Algerijnse centra als Oran en Algiers. Sir Roy Welensky herhaalt dreigementen (Van onze Londense correspondent) LONDEN, 1 maart De Britse minister van koloniën, Maudling, kondigde gisteren in het Lagerhuis eindelijk het nieuwe plan aan voor de staatkundige toekomst van Noord-Rhodesië. De verandering is het allerlaagste minimum aan concessies, dat de Britse regering kon doen. De con cessie komt neer op een herzie ning van het kiesstelsel. éee MORRIS êeforetjouêmj! Minder koud f?!!?»????!??? IN REMBRANDT THEATER Bij iedere jas een passende tas ÖUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon. Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkantoor Beverwijk, Zeestraat 50: telef. 4790 Bijkantoor en Red. IJmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Wrectle: W. C. H. Leijdeckers en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN enW. Severin. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENT IET AR I ET 28 cents oer millimeter- hoogte. Omroepers 16 cents eet m m. hoogte De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 61 cents per week, 2.65 per maand, f 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5 30 uur 's avonds tel. 21544. De minister wil er, zoals wij gisteren Bog in een deel van onze oplage be richtten, bij wijze van compromis drie duizend geven, maar die wil hij dan aan de 30.000 „premiewoningen" ont trekken. Zijn argument is: ik geel toe dat de premiebouw vooral in de grote steden wel iets duurder uitkomt dan de bouw volgens de woningwet. Wel- ik verlaag dat duurdere deel van 30.000 met 3000 woningen, zodat de ver houdingen gunstiger worden. Ik houd oenter vast aan het totaal van 63.000 gesubsidieerde woningen, hetgeen 72 Pet. is van de 90.000 van het bouwplan. De heer Andriessen zei, het compro mis eenzijdig te vinden. Het gaat hem er om, de goedkope premiebouw te stimuleren op het platteland, waar de woningwetbouw niet op gang komt. Voor dat doel werkt het overhevelen zoals de minister dat wil, juist ave rechts, zo meent de KVP woordvoer der. De minister had nog een toegift, die volgens hem logisch hoorde bij zijn eer ste concessie. Hij wil het aantal extra gesubsidieerde woningen, die de ge meenten kunnen krijgen als zij groe- bijzonder goedkope woning willen hei pon, opvoeren tot 10.000. In het afge lopen jaar was die grens 7.500. De heer Andriessen noemde dit helemaal geen concessie. Immers, de gemeen ten willen die „keuzewoningen" in het geheel niet bouwen. Van de 7500 zijn *r in 1961 nauwelijks 5000 tot stand ge komen. „De rest is op het departement hi Den Haag blijven liggen". „Maar ik *chep dan toch in ieder geval de mo gelijkheid daartoe," aldus de minister. De katholieke woordvoerder vraagt, dat juist de woningwetsector wordt uitgebreid ten koste van de vrije sec tor, die in het afgelopen jaar immers veel te sterk zou zijn opgelopen, al riep hij verontwaardigd uit, dat de kranten ,jer weer niets van begrepen hadden". Zij hadden in de eerste ver slagen de slagzin gepubliceerd: „Nieu we aanval op de vrije sector". De heer Andriessen wil deze sector als zodanig zeker niet verwerpen, maar in het huidige behoeftepatroon past volgens hem enig afremmen van de ze woningbouw alleen om aan de Woningwetbouw, die het goedkoopste ïs, enige uitbreiding te kunnen geven. De minister heeft in de loop van het j^Ar de vrije sector sterk moeten af remmen om te voorkomen, dat de ba- niet helemaal de verkeerde rich- ?ng zou uitslaan. („Daarbij is hem dan ïych een douceurtje van 28.000 vrije woningen in de schoot geworpen", al- "Us de heer Andriessen. „Wat is er S,,°P tegen wanneer van dat aantal nuduizend woningwetwoningen worden ^genomen?" zo vroeg hij. Mr. Van ^artsen zei er niet over te denken. Hij j.^PVlA, 1 maart (UPI) Een lawine, 6 is neergekomen langs de hellingen j-,het Ancesgebergte in Peru heeft ^s'eren het stadje Conchucos verwoest. °Tgens de eerste berichten zouden 60 de dood hebben gevonden en 6 anderen letsel hebben opgelopen. hchucos ligt ongeveer 400 kilometer n°°rden Lima. De stad telt 4.800 in pers. Juan Castül0j een hQge p0iitiefuncti0- aj,r's Te Cabana, dat op 32 kilometer Uatancl van Conchucos ligt, verklaarde Val ®r ten gevolge van de zware regen- Vip ens de laatste week landverschui- jjs.8en zÜn ontstaan. De lawine kwam vJf-Wdag neer langs de hellingen berg de Huancor. MINISTER VAN AARTSEN beriep zich op de verdeling die het ka- bin' t in onderling verleg had vastge steld (72 pet. van het totaal gesubsi dieerd). Daaraan kan niet worden ge tornd, zo stelde hij vast. Het zou vermoedelijk erop neerko men, dat de minister, die geen crisis- signaal heeft gegeven, zich de motie zou laten welgevallen zonder haar uit te voeren, zo meende men gisteren. Een onprettige stemming was toen het gevolg. Men kon in de wandelgangen horen, dat het politieke spel niet be hoorlijk wordt gespeeld wanneer men aan de lopende band moties naast zich gaat neerleggen. Dit is parlementair altijd mogelijk, maar het is een weg van de minste weerstand die de Ka mer begint te vervelen. Er ontstaat bo vendien onzekerheid over het resultaat. Za minister Van Aartsen de Kamer na een eventueel aannemen van de motie-Andriessen, straffen door de toe gezegde concessies nu óók niet uit te voeren? Zo niet, dan heeft de KVP al thans toch nog die concessies bereikt maar met de mapier waarop kan ook deze fractie niet gelukkig zijn. De PvdA heeft een veel verder strek kende motie ingediend: tienduizend wo ningen uit de vrije sector overhevelen naar de woningwetbouw. De VVD vond het compromis van de minister aan vaardbaar, al maakt het inbreuk op hun voorliefde voor de particuliere bouw (ook met premies). De heer Van Eibergen (AR) liet duidelijk merken, dat zijn fractie geen herhaling wenst van de gebeurtenissen in 1960, toen de A.R.-mindster wegens een motie van zijn eigen partij werd gedwongen zvjn portefeuille neer te leggen. Toen was hij naar veler oordeel te gevoelig. De minister had overigens gisteren enige goede argumenten. „De rege ring wil de ongesubsidieerde sector meer op gang brengen. Vandaar dat zij er alles op zet de vrije sector redelijke mogelijkheden te bieden. Ook via de premiebouw wordt het aan alle lagen van de bevolking mo gelijk gemaakt relatief goedkope eigen woningen te bouwen." De minister stelde, dat de Kamer het effect van het overgaan van huurders van oude woningen naar nieuwbouw tengevol ge van zijn beleid, had gebagatelli seerd. Hij noemde Amsterdam als voorbeeld van deze verschuiving, die in de grootste steden vooral een flinke aanvulling betekenen van de voorraad goedkope wowningen. „De nieuwbouw is duurder, maar in een periode van welvaart trekken vele huurders ter wille van meer com fort grif naar deze nieuwe wonin gen." Ook tegenover de socialist Bommer, die hem verweet dat hij onwaarheid had gesproken, hield hij vol, dat er nog nooit zoveel goedkope woningen zijn gebouwd als de laatste tijd. „Maar de heer Bommer moet de premiewonin gen er natuurlijk bij rekenen. Wanneer deze hier en daar wat duurder zijn, zijn ze ook wat groter." aldus de minis ter. Andere kwesties kwamen niet zo best uit de verf. Het vraagstuk van de kwa liteit van de flatgebouwen liet de mi nister ongeveer voor wat het is. Hij beriep zich op uitspraken van de com missie hoog- en laagbouw, die in we zen wel de klacht van de heer Andries sen heeft bevestigd. Over de verdeling vai het houwcontingent per provincie, constateerde de hr. Van Vliet (KVP) dat de verdeelsleutel waarover de minister geen kwaad woord wilde weten, er juist de oorzaak van is, dat provincies met industriële kerngebieden te weinig wo ningen krijgen toegewezen. Mr. Van Aartsen gaf voorts toe, dat er nog te weinig krotten worden opgeruimd. „Per jaar 15.000 mochten er wel 20.000 wor den, maar het kan hela s niet." Advertentie) Omtrent de agglomeratie van Ben Haag zei hij, dat de regering nu Ge deputeerde Staten van Zuid-Holland heeft verzocht een streekplan te maken dat de mogelijkheid moet scheppen hon derdduizend inwoners onder te brengen bij Zoetermeer. Het is een deel van de provincie, dat gedeputeerden buiten het streekplan hadden gehouden. De minis ter acht het zeer belangrijk, dat nu een andere oplossing van het vraagstuk is verkregen, waardoor plaats wordt ge vonden voor mensen en bedrijven. Naar aanleiding van het rapport van de commissie-Drees dat niet wordt gepubliceerd is nu een ambtelijke commissie aan het werk, die over leg pleegt met een aantal rijksdiensten om te zien welke daarvan het best zou kunnen worden overgebracht naar el ders in het land. Van een „tweede schrijftafel" is volgens mr. Van Aart sen echter geen sprake. Advertentie EEN PRODUKT VAN DE SIKKENS QR0EP 6240 28 (Van onze correspondent) ALMELO, 1 maart Een deel van de bij de Koninklijke Textielfabrieken Nij verdal Ten Cate tewerk gestelde Italia nen en Spanjaarden heeft in een brief aan de directie enkele verbeteringen van de arbeidsvoorwaarden geëist en daarbij gedreigd met staking, als de eiser niet worden ingewilligd. De brief vraagt onder meer hoger loon, het echt van werkkring te veran deren, het recht op een vakantiereis naar het moederland en de garantie niet op stande voet te worden ontsla gen, indien wordt gepoogd elders werK te vinden en een Spaans-Italiaanse lei ding van huize Cortina", waarin de buitenlandse arbeidskrachten ziin onder gebracht. Voor de directie is het moeilijk deze eiser, in te willigen omdat zij is gebon den aan de bepalingen van de c.a.o. en aan die van het contract met de buiten landse werknemers. Zij is niet voorne mens aan de buitenlandse arbeids krachten meer faciliteiten te verlenen dan aan de Nederlandse werknemers. LAS VEGAS, 1 maart (Reuter) —Een aantal Republikeinen in Las Vegas heeft een club gevormd om de ruimtevaarder Glenn kandidaat te stellen voor het pre sidentschap. Eei» woordvoerder zei, dat men weliswaar «iet weet of Glenn De mocraat of Republikein is. Dit deed er er echter niet toe, omdat indertijd Her- bert Hoover -n Eisenhower ook niet jp grond van hun politieke koers waren voorgedragen. Glenn heeft bericht ontvangen dat hij deze maand 2-1 dollar vlieggeld extra heeft gekregen voor zijn drie mondjes om de aarde vorige week. NIMES, 28 tebr. Prinses Margriet, die vanavond met de prinsessen Bea trix en Irene het operabal in Wenen zal bijwonen, bemerkte toen zij woensdag morgen van Mont, ellier waar zij stu deert, aankwam op het vliegveld van Nimes, dat het vliegtuig dat haar naar Parijs zou moeten brengen juist was vertrokken. De verkeersleiding van het vliegveld riep hierop de piloot van het toestel op. Deze bedacht zich niet, maakte een zwenking en landde weer om de prin ses aan boord te nemen. Volgens berichten van verslag gevers, met wie Kroll begin februari in Bonn een gesprek voerde, -.01. deze een Duits-Russisch compromis „tegen elke prijs" voorstaan. Volgens zijn plan zouden het régime van Ulbricht en de Oder-Neisse-grens erkend moe ten worden en beide Duitse staten in de V.N. moeten worden opgenomen. Verder zou Kroll een politieke afschei ding van West-Berlijn van de Bonds republiek en een Duitse lening van tien miljard mark voor ondersteuning van Khroesjtsjevs twintig-jarenplan voorstellen. Tegen een dergelijk plan zijn voor al de Westduitse vluchtelingenorgani saties in het geweer gekomen. Zij hebben Adenauer schriftelijk om maatregelen tegen Kroll gevraagd Kroll zelf verklaarde verleden week voor zijn terugkeer naar Moskou dat er binnen de bondsregering tegen hem geïntrigeerd werd. De sociaal democraten verwijten Kroll tegen over het Kremlin meer bereidheid tot concessies te hebben getoond dan regering en oppositie in Bonn. Kroll heeft echter talrijke vrienden onder de vrije democraten, de coalitie partners van Adenauer. Ook het feit dat hij met Khroesjtsjev op goede voet staat, hetgeen door Adenauer op prijs zou worden gesteld, schijnt zijn positie sterk te maken. MOSKOU In een officieel commu niqué verdedigt Kroll zich togen aan tijgingen tegen zijn persoon en am bassade van de zijde van de Westduit se pers. Op de beschuldiging dat hij in feite een politiek van onvoorwaarde lijke overgave aan de Sovjet-Unie voor staat, antwoordde Kroll da* dit „grote leugens" zijn. Zijn standpunt, zei hij, was uiteengezet in het an woord dat zijn regering onlangs heeft gegeven op een Russisch memorandum "an 27 de cember 1961, waarin was gevraagd om bilateraal Russisch-Westduits overleg. Felix von Eckardt, woordvoerder der Westduitse regering, van wie be- hij een persoonlijke vete met Kroll heeft, zei gisteren te weerd wordt dat Bonn op zijn wekelijkse persconferentie dat het ministerie van buitenlandse zaken Kroll om commentaar heeft ver zocht op de persberichten volgens welke hq een nieuw „Plan voor Duits land" zou hebben opgesteld, dat zou voorzien in aanzienlijke conc .ssies aan het Kremlin. „Dit verzoek 's verschei dene dagen geleden gedaan Er is nog geen antwoord op ontvangen", aldus HANS KROLL Von Eckhardt. Hij verklaarde echter verder dat er thans geen redenen bestaan om aan te nemen dat de Westduitse ambassadeur in Moskou het oneens zou zijn met de beginselen welke ten grondslag liggen aan de jongste nota, die de regering te Bonn tot de autoriteiten te Moskou heeft ge richt. Weliswaar was, toen de bijeenkomst van de nationale raad der Algerijnse revolutie te Tripoli leek te traineren hier en daar de bezorgde vraag gere zen of bedoeld OAS-optreden een even tuele oppositie in de boezem van de raad niet in de kaart zoi' spelen, maar daarop gaf men zich >n antwoord dat voor eenieder, zowel voor Parijs als voo. het FLN, te voorzien viel dat de OAS naar alle beschikbare middelen zou grijpen om te trachten het akkoord te verijdelen. Zoals zij ook trachten zal het akkoord, wanneer eenmaal geslo ten en in uitvoering, te saboteren. Het gistermiddag te Tunis gepubli ceerde communiqué, waarvan in een deel van onze oplaag toen nog ge waagd kon worden, zegt dat „de na tionale raad, na discussies over de on derhandelingen met de regering van de Franse republiek, dc voorlopige rege ring van de Algerijnse republiek mandaat heeft gegeven om de lopende onderhan delingen voort te zetten". Te Parijs wordt aan deze formulering in het voetspoor van een waarnemer tf Tunis de beteke nis gehecht dat de voorlopige regering een blanco volmacht heeft gekregen om, zonder dat de raad er nog verder aan te pas hoeft te komen, de akkoorden af te maken en te ondertekenen en het bestand af te kondigen. De raad zou dus ook de reeds tussen Franse en Al gerijnse onderhandelaars bereikte ge heime „conclusies" hebben goedge keurd, althans zeker voor wat betreft de hoofdzaken. Maar men acht het niet uitgesloten dat de raad op zekere punten van bij komstig belang zal hebben aangedron gen op het verkrijgen van bepaalde cor recties. Van Franse zijde wordt de be reidheid om dergelijke laatste deside rata nog eens onder ogen te zien niet uitgesloten en voor het overige stelt men in het licht dat tijdens de afgesloten (Advertentie) Ook voor UW GEZONDHEID bakken DE ECHTE BAKKERS Deze week voor de kinderen DE ECHTE BAKKERS (Advertentie) Sir Roy Welensky, premier van de Federatie der beide Rhodesiën en Nyasaland. wordt bij zijn aankomst in Londen begroet door (links op de foto) de premier van Zuid-Rhodesië, Sir Edgar Whitehead. (Telefoto) Er zullen vijftien blanken en vijftien negers worden gekozen voor de wetge vende vergadering door burgers, wier namen zich bevinden op respectieve lijk een blanke kiezerslijst en een neger- lijst. Verder zal er een derde groep leden worden gekozen door degenen, wier namen voorkomen op beide kies lijsten. Deze groep van zetels omvat een zetel voor een Aziaat (d.w.z. een Indiër) en veertien zetels waarvoor de kandidaten minstens tien procent van de stemmen in hun kiesdistrict moe ten winnen. Voorheen was dit percen tage vastgesteld op vier procent voor de Europese kandidaten en twaalf en een half procent voor de Afrikaanse kandidaten. Dit is het muisje, dat door de West- minsterse berg gebaard is. Het is verre van zeker, dat het nieuwe kiesstelsel een kleine meerderheid zal opleveren voor de inheemse negers. Het is zeer goed mogelijk, dat de eerste algeme ne verkiezing later in het jaar. zal leiden tot een volkomen impasse. De eerste reactie van Kaoenda en zijn par tij in Rhodesië was niet geestdriftig. Sir Roy Welensky. federaal premier van de Federatie van de beide Rhode- sië's en Nyassaland, arriveerde giste- r te Londen en bracht een ..beleefd heidsbezoek" aan Macmillan. Bij zijn aankomst op het vliegveld herhaalde Welensky zijn dreigementen dat hij tot het uiterste zal gaan om het uiteenval len van de Federatie van Centraal- Afrika te voorkomen. Heden heeft een formele ontmoeting plaats tussen Sir Roy Welensky. Mac millan, Maudling en Sandys, minister van Gemenebestbetrekkingen. geheime onderhandelingsfase een aan tal kwesties open moest worden gela ten omdat de partijen daarover geen overeenstemming hadden kunnen be reiken. Deze kwesties hebben o.m. be trekking op de samenstelling van de gemengde politiemacht voor handha ving van de orde en op de vraag welke Algerijnse persoonlijkheid het voorzitter schap zal bekleden van het voorlopig executief comité. Volgens sommige waarnemers zou ook hangende zijn ge bleven welke de positie moet worden van de „voorlopige Algerijnse rege ring" (FLN) te Tunis na de afkondi ging van het bestand; of er voor haar eigenlijk nog wel een positie zou zijn. Tenslotte: de akkoorden zullen nog in hun definitieve redactie gegoten moe ten worden. Alles bij elkaar zal der halve de laatste en definitieve onder handelingsfase enigszins langer of zelfs aanmerkelijk langer kunnen d en dan de aanvankelijk verwachte twee dagen. Deze laatste fases zullen openlijke on derhandelingen zijn in de zin van offi cieel aangekondigde, zoals die van Evian en Lugrin in de afgelopen zo mer, maar ditmaal dan bekroond met een ceremonie van ondertekening. Waarschijnlijk zal men in de loop van vandaag of morgen vernemen wanneer en waar deze laatste onderhandelings fase wordt gehouden. Wanneer? Zo spoedig mogelijk, waarschijnlijk begin volgende week. Waar? De Franse re gering zou de voorkeur geven aan er- geno in de omgeving van Parijs, de Algerijnen zouden bij hun voorliefde blijven voor de nabijheid van de Frans- Zwitserse grens, zoals tot dusverre. De samenstelling der beide delegaties zou dezelfde zijn als van die welke nabij Les Pousses in de Franse Jura de ge heime onderhandelingen hebben ge voerd. De datum voor de afkondiging van het bestand werd door de waarnemers gisteravond te Parijs geplaatst tussen 8 en 10 maart. Andere belangrijke data werden, min of meer speculatief, hier aan vastgekoppeld: Een bijeenroeping van het Franse parlement in buitenge wone zitting voor het aanhoren van een boodschap van de president der repu bliek of van een regeringsverklaring op 12 of 13 maart; een volksuitspraak in Frankrijk voor of tegen dr akkoorden op 8 april a.s.; verkiezingen van een nieuwe nationale vergadering op 29 april. ALGIERS. (Rtr) Volgens een opgave van militaire zijde zijn bij de verschillende aanslagen, die er gisteren werden gepleegd, in geheel Algerië 65 mensen om hef leven gekomen en 93 gewond. Tot de doden behoren 55 Alge rijnen en tot de gewonden 82. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 1 maart Naar ver luidt zou er op diplomatiek niveau on derhandeld worden over de legering van een aantal Duitse militairen in Ne derland. Duitsland zou dit hebben verzocht omdat men zelf een groot gebrek heeft aan oefenruimte. Omdat deze ook in Nederland schaars is zou slechts ruimte geboden kunnen worden voor een gering aantal militairen voor oefe ningen op kleine schaal. Verwacht wordt dat het bereiken van overeenstemming nog wel even op zich kan laten wachten omdat wel wordt beseft dat dit een zaak is die psychologisch zeer moeilijk ligt. De ministeries van Defensie en van Bui tenlandse Zaken wensen vooralsnog geen commentaar te geven op deze kwestie. (Advertentie) BARTELJORISSTR HAARLEM TEL 13439 LEIDSESTRAAT (BIJ KONINGSPIONJ AMSTERDAM TEL 223596 Verwachting tot vrijdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) DE BILT 1 maart Bewolkt met morgen verspreide opklaringen, plaatselijk enkele sneeuwbuien Zwakke tot matige wind draaiend van west tot noord, en later iets toenemend Vannacht temperaturen om het vriespunt Morgen overdag enkele graden boven nul. Zon: 7.26-18.20. Maan: 4.45-13.25. (Advertentie) HEDENAVOND de 98e en ALLER LAATSTE voorstelling van Dus UW LAATSTE KANS (Advertentie) EVELYN elegan'e lassen en byoux GR.HOUTSTR ,1SA TEL.204I5 - HAARLEM

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 1