Grotere kans op gesprek Nederland—Indonesië Mr. Luns ,zeer ingenomen na gesprek in Washington ZON EN SNEEUW AAN HET ZANDVOORTSE STRAND l' Mr. P. J. M. Aalberse voorzitter K.V.P. Mr. van Doorn maakt zelf het nieuws hekend Drie jongens na uitstapje bij botsing gedood Vliegtuig met 110 personen verongelukt Massale actie met ruim 135 kneedbommen Drs. Moh. Hatta in Wenen N achtver gadering ministerraad Partijbestuur stelt kandidatuur 45 gewonden bij autobotsing Kamerlid Berkhouwer slipt met auto Indonesië heeft sterk argument Felle brand i" hotel-dépendanee Tegen „religieuze dwang" in Israël Agressieve hond Het weer V.S. tonen begrip voor afwijzing prealabele voorwaarde Papoea's vragen uitleg over woorden van mr. De Graaf Nieuw - Guinea-kwes tie in acuut stadium? Luns belooft in Tokio: Geen moeilijkheden meer met transport van militairen" PARLEMENT BIRMA HEENGEZONDEN West Nieuw-Guinea: R. Kennedy overtuigd van komende overname IN KAMEROEN IN ALGIERS Behandeling an der Puttens beroepschrift op 23 maart 'eforeijou êuy! Minder wind MAANDAG 5 MAART 1962 85ste JAARGANG No. 31071 WASHINGTON, 5 maart (Reu ter) De Nederlandse minister van Buitenlandse Zaken, mr. Luns, heeft zaterdag hier op een persconferentie verklaard, dat zijn besprekingen met president Kennedy en Amerikaanse rege ringsfunctionarissen de kansen voor onderhandelingen tussen Nederland en Indonesië over Wes telijk Nieuw-Guinea hebben be vorderd. Minister Luns zei, dat hij zeer ingenomen was met de besprekingen, die hij beschreef als „openhartig en in een vriend schappelijke sfeer" verlopen. „Ik heb enige reden om te geloven, dat mijn besprekingen hier de kan sen, dat Nederland en Indonesië aan de conferentietafel zullen gaan zitten, hebben bevorderd," zo zei de bewindsman. Geen militaire hulp (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 5 maart Als opvolger van mr. H. W. van Doorn in de functie van voorzitter van de Katholieke Volkspartij is una niem door het partijbestuur voor gedragen mr. P. J. M. Aalberse uit Den Haag. Dit is zaterdag op het in Hengelo gehouden Over ijssels Appèl van de K.V.P. mee gedeeld. Zoals bekend neemt mr. Van Doorn per 1 juli ontslag als voorzitter in verband met zijn functie van voorzitter van de Katholieke Radio Omroep. De bestuursraad zal op 23 juni over de voordracht moeten beslissen Het is nog nooit voorgekomen dat de voordracht van hef partijbe stuur niet door de bestuursraac' werd overgenomen. Primeur LONDEN, 5 mrt (UPI) - Een DC-7 van „Caladonian Airlines" is gisteravond in een felle storm, twee minuten na de start van een luchthaven in Kameroen, in een moerassig bos verongelukt, zo heeft een woordvoerder van de luchtvaartmaatschappij vanmor gen in Londen bekendgemaakt Het toestel had 110 inzittenden aan boord. Suède dames- en herenjasjes dUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkantoor Beverwijk, Zeestraat 50: telef. 4790 Bijkantoor en Red. IJmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: W. C. H. Leijdeckers en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W. Severin. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents oer millimeter hoogte Omroecets 16 cents t er m m hoogte De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 61 cents per week, 2.65 per maand, f 7 90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5 30 uui 's avonds tel. 21544. De Nederlandse minister had vrijdag een onderhoud met de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Dean Rusk, de onder-minister van Buiten landse Zaken George Balt de onder minister voor het Verre Oosten Averell Harriman, en andere hoge functionaris sen van dit ministerie. Later op de avond had minister Luns een onderhoud met president Ken nedy. Tenslotte was er nog een ont moeting met Rusk en Harriman op de Nederlandse ambassade. Le minister wilde geen antwoord ge ven op een vraag of er wellicht onder- WENEN, S maart (TJPI) Indonesië's vroegere vice-president drs. Mohammed Hatta is gisteren aangekomen in de Oostenrijkse hoofdstad, ter bijwoning van voorbereidend overleg voor de con ferentie over economische samenwerking en deelgenootschap die in juni in Wenen ral worden gehouden. Drs. Hatta kwam drie uur te laat uit Ziirich op het vliegveld Schwechat aan. Het voor bereidend overleg, waaraan wordt deel genomen door prominenten uit Europa, Afrika, Azië en Amerika, egint van daag. De heer Hatta is, blijkens een ge sprek met „De Telegraaf", voorstander van een rechtstreeks gesprek tussen Indonesië en Nederland met uitscha keling van de UNO, maar geenszins over de hoofden van de ontwikkelde Pa poea's heen. De arrestatie van gematigde kopstuk ken als Sjahrir, Roem en de sultan van Pontianak beschouwt Hatta als een on middellijk gevolg van de regeringspo- litiek van president Soekarno, die, naar mate het conflict om Nieuw-Guinea zijn hoogtepunt tegemoet gaat, steeds meer dictoriale trekken heeft gekregen. „De president richt zijn hele politiek op dit ene punt en duldt geen oppositie. Het is een obsessie voor hem geworden. Hij wordt gedragen door het leger en de communisten en wil niet inzien, dat het communisme voor ons land het grootste gevaar vormt. Ik heb hem herhaaldelijk gewezen op de regering van 1936 in Frankrijk en op het dra- hiu van Praag in 1948. De communisten zijn bü ons anders, Vras steeds zijn antwoord. Hij meent ze 1°dig te hebben, omdat zij het felst Voor overdracht van Nieuw-Guinea op- meden en de gematigde partijen mee trekken Ik verzek' - u dat de enigien die fit het getreuzel van Nederland ten op- lichte van het probleem profijt trekken, zljn de communisten. HOLLANDIA, 5 maart De Nieuw- Guinea-raadsleden Jouwe en Kaisiepo hebben een telegram aan de staats secretaris van Binnenlandse Zaken, mr. ■Th. Bot, gezonden. Zij zeggen daarin, flat het Papoease volk in het alge- hieen en de bestuursleden van het Na tionaal comité in het bijzonder diep Te- Schokt zijn en zich verontwaardigd v e- 'en door uitlatingen van het Tweede ^amerlid mr. de Graaf aan het da>.- "iad „De Gelderlander". Ze verzoeken een „ministeriële uitleg" van deze uitlatingen. Mr. de Graat gaf zoals bekend in genoemd blad onder meer als zijn me- phg te kennen, dat de Nederlandse re- §®ring thans aan Indonesië duidelijk hoet iaten weten, dat zij bereid is 'e scvi n over elke oplossing van het ge nu ronc| Nieuw-Guinea, die niet in- Bo tegen het belang van de Pa- Derhalve ook over bestuurs- de»I zolang niet vaststaat, ''at hen nen slechte oplossing zou beteke- besV, algemene voorwaarde voor een m<wUrso.verdr£'cht aan Indonesië zou recht" zÜn' "dat het zelfbeschikkings- haai 4e toekomst onder internat; tem e.z'cht kan herleven, ook in ex- ern opzicht". President Lubke van Sl ma B°ndsrepubliek za' van 27 tot Oo stem-ur een si.aa,sbezoek br engen aan "laakt 20 is in Wenen bekendge- Kt' (Reuter) zoekende besprekingen zouden worden gehouden door de Nederlandse ambas sadeur in Washington met Indonesi sche vertegenwoordigers, „waarbij een derde partij aanwezig zou zijn." Hij zei, dat hjj in het bijzonder be lang had gesteld in de reactie van de Amerikaanse regering op het rapport van minister Robert Kennedy over diens jongste bezoeken aan Indonesië en Nederland. De gesprekken van vrijdag hebben een aantal „wanbegrippen" over de kwestie Nieuw-Guinea zowel aan Ne derlandse als aan Amerikaanse rijde opgehelderd. Het voornaamste obsta kel voor de onderhandelingen is nog steeds de Indonesische eis om het be wind op Nieuw-Guinea ove- te nemen voordat er besprekingen zijn gehouden. De Verenigde Staten hebben er blijk van gegeven, dat zij de Nederlandse af wijzing van deze voorwaarde begrij pen. aldus de minister. Minister Luns zei tenslotte nog, dat hij geen plannen had voor eeri ont moeting met de secretaris-eeneraal van de Verenigde Naties Oe Thant. Amerikaanse funtionarissen verklaar den, dat de besprekingen „tamelijk goed" verlopen waren. Zij zeiden te ho pen, dat het resultaat een verbetering in de vooruitzichten od een regeling zou zijn Volgens UP1 heeft minister Luns categorisch een uit Den Haag stam mend bericht tegengesproken, vol gens hetwelk Nederland het plan had nieuwe versterkingen naar Nederlands Nieuw-Guinea te sturen, tenzij hij er in zou slagen Amerikaanse militaire hulp gewaarborgd te krijgen. De mi nister zei: „Ik wens de inhoud van dit verhaal persoonlijk tegen te spre ken, ik heb niet om Amerikaanse mi litaire hulp verzocht." Gisteravond is de Nederlandse minis ter van Buitenlandse Zaken in Tokio aangekomen, waar hij twee dagen de Ecafeconferentie zal bijwonen en daar na met de Japanse minister van Bui tenlandse Zaken over diverse onder werpen zal spreken. Tijdens de pers conferentie in Washington wilde hij niet bevestigen of ontkennen, dat hij zou spreken over het Japanse besluit lan dingsrechten te weigeren aan specia le vliegtuigen, die troepen vervoeren naar Nieuw-Guinea. Wel zei hij te ver wachten, dat Japan binnenkort een delegatie naar Europa zal zenden voor besprekingen met de Euromarkt. iiiimiiihiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiii1 (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 5 maart De minis terraad heeft zaterdagavond over de kwestie Nieuw-Guinea vergaderd. Na afloop verklaarde de minister-presi dent tegenover journalisten, dat de mi nisterraad de eerste berichten van mi nister Luns over zijn gesprekken in de V.S. ha<l „geanalyseerd". Besluiten wa ren niet gevallen, aldus prof. De Quay. Hij bevestigde, dat geen versterkingen naar Nieuw-Guinea zullen worden ge zonden. De kans op overeenstemming tussen Nederland en Indonesië is „gro ter" geworden, zo verklaarde de mi nister-president. De Amerikaanse be moeienissen hebben daarin „een func tie vervuld". Prof. De Quay zei niet te weten, dat het vertrek van minister Luns vanuit de V.S. naar Tokio enige tijd was uitgesteld. De minister-presi dent verklaarde met grote nadruk, dat het kabinet een „behoorlijke en vreed zame regeling" van het geschil om Nieuw-Guinea wenst. „Wij zijn er wel haast dag en nacht mee bezig." Zijn woorden vonden een duidelijke bevestiging in het tijdstip van de kabi netsvergadering. De minister-president legde zijn verklaring af kort nadat het beraad was beëindigd en dat was cir ca kwart voor een in de nacht van za terdag op zondag. De zaterdagavond is wel een heel ongebruikelijke tijd voor kabinetsberaad. De vergadering zou aanvankelijk eerder op zaterdag hebben plaats gevonden, maar de berichten van minister Luns waren langer uitgeble ven dan werd verwacht. Het feit, dat de vergadering toen niet werd verschoven naar de meer „normale" maandag, lijkt een beves tiging voor de veronderstelling, dat het geschil dm Nieuw-Guinea in een acuut stadium is gekomen en dat het resultaat van de besprekingen in Wash ington van uitermate groot belang kan worden geacht. Minister Luns heeft in Amerika verklaard, dat door de besprekingen wanbegrippen van Amerikaanse en Nederlandse zijde zijn opgeheven. In dit verband is ook van belang de rede, die de K.V.P.-fractievoorzitter, dr. De Kort, op het Overijssels appèl van de K.V.P. heeft gehouden en waarin hij onder meer tot uitdrukking heeft ge bracht, dat ruime steun van de V.S. een absolute voorwaarde is voor het wel slagen van het beleid van de Nederland se regering. (Zie voor verslag van dit appèl elders in dit blad). De minister-president stond zaterdagnacht na de kabinetsvergadering de pers te woord. mMM Mr. Aalberse, een rijzige man, 51 jaar oud, is de zoon van de bekende oud-mi- R Overleg meer dan vijfen nister Aalberse. de grote sociale voor- ae Kaaa van uverieg, mee. J Mr. P. J. M AALBERSE. nister Aalberse, de grote sociale voor man. Hij is voorzitter van de K.V.P.- fractie in de Haagse gemeenteraad en heeft vele functies in het maatschappe lijk leven. Hij is secretaris van het Ka tholiek Maatschappelijk Beraad en van SITTARD, 5 maart Bij een botsing tussen twee autobussen, vanmorgen om half zes op de rijksweg-Noord alhier, zijn 45 personen gewond, van wie vier ernstig. Een bus uit Birgden (Duitsland), die een groot aantal Nederlandse meisjes naar de Glanzstofffabrik te Oberbruch bracht, "slipte op het door sneeuwval glad geworden wegdek en botste fron taal tegen een bus uit Posterholt, die mijnwerkers naar de staatsmijn Mau- rits vervoerde. De omwonenden verleen den de gewonden, die allen naar het ziekenhuis te Sittard zijn overgebracht, eerste hulp. De meeste gewonden wa ren meisjes. De bussen werden vym vo ren zwaar beschadigd; het verkeer van beide kanten moest circa twee uur wor den omgelegd. iiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiimiiiniii 99 TOKIO, 5 maart (AFP) - Van be voegde zijde is hier vernomen dat minister Luns zijn Japanse ambtge noot Kosaka de verzekering heeft ge geven dat Nederland voortaan zal voor komen dat er moeilijkheden in Japan ontstaan door het transport van Neder landse militairen naar Westelijk Nieuw- Guinea via het vliegveld Haneda. Tijdens een lang gesprek dat de twee ministers vandaag hebben gehad is verder gesproken over de mogelijk heid van uitbreiding van de Japans-Ne derlandse handel en over de banden die in de toekomst kunnen worden aange knoopt tussen Japan en de Europese Economische Gemeenschap. APELDOORN, 5 maart Op de Amersfoortseweg tussen de Echoput en de J. C. Wilslaan is in de nacht van zaterdag op zondag een ernstig ver keersongeluk gebeurd, dat aan drie jongemannen het leven heeft gekost. Het waren de bestuurder van de per sonenwagen, de achttienjarige J. Knol, D. van het Slot en C. J. van Delden. Een vierde jongeman, evenals zijn drie vrienden uit Ermelo afkomstig, werd mei ernstige verwondingen opgenomen in het Juliana-ziekenhuis te Apeldoorn. De jongelui waren in Apeldoorn uit geweest. Op de terugreis moet de auto met een zeer hoge snelheid een langs de weg staande boom hebben geramd en vervolgens frontaal tegen een twee de boom zijn gebotst om tenslotte mid den op de rijweg tot stilstand te komen. De drie slachtoffers werden op slag gedood. Zowel de drie doden als de ernstig gewonde moesten uit de wrak stukken van de totaal vernielde^ auto worden gezaagd. ALKMAAR Op de provinciale weg te Oudorp werd zaterdagmiddag een personenauto, bestuurd door de 26- jarige C. Klomp uit Rotterdam, aange reden door een autobus var de N.A.C.O. De personenauto van de heer Klomp werd in de flank aangereden en totaal vernield. De bestuurder was op slag dood, zijn echtgenote werd ernstig gewond en met een zware hersenschud ding in het Centraal Ziekenhuis opge nomen. VENRAY. Gisterochtend is de vier jarige kleuter van de familie Toels op de Leunseweg in de nabijheid van de ouderlijke woning aangereden door een oTsonenauto. Het kind is kort na het "■geluk overleden. LEEUWARDEN Het Tweede Ka merlid voor de V.V.D., mr. C. Berk houwer, is zaterdag nacht op de weg Harlingen-Zurich met zijn auto ge slipt en in het water terecht gekomen. De 41-jarige advocaat uit Alkmaar reeu met matige snelheid in de richting van de Afsluitdijk, toen hij op ongeveer drie km afstand van Zurich in een bocht op het gladde wegdek de macht ove- het stuur verloor. De auto sloeg over de kop en kwam in de vaart langs de weg terecht. De heer Berkhou wer liep hierbij verwondingen op aan gelaat en handen. Hij wist zich echter zelf uit de auto te bevrijden. Na ver bonden te zijn heeft de heer Berkhou wer later met een passerende kranten auto zijn weg vervolgd. x RANGOON, 5 maart UPI) Bir- ma's revolutionaire raad heeft de grondwet tijdelijk buiten werking ge steld, het parlement ontbonden en de leiders van de Birmaanse politieke par tijen de schuld gegeven voo. de toe stand van het land die het leger noopte tot ingrijpen. De raad waarschuwde de politieke leiders dat, tenzij zij zouden meewer ken aan de vernieuwing van het land, zij voor goed uit het openbare leven zouden worden verwijderd. Ne Win zei dat de thans gevangen zittende politici zouden worden 'vrij ge laten op voorwaard- van amenwerking met de raad tot het bereiken van een welvaartsstaat. twintig jaar adviseur van St. Willibrord de bond van werknemers in de indus triële bedrijven, bekleedde bestuurs functies bij St-Adelbert, is lid van het hoogheemraadschap van Delfland, ad vocaat en procureur in Den Haag en ad viseur van diverse organisaties en bedrij ven, alles bijeen „te yeel om uit het hoofd te weten," zoals hij zelf zegt. Piet Aalberse was als jongen leerling op het St.-Aloysiuscollege in Den Haag. Daarna heeft h(j rechten gestudeerd in Leiden. Hij begon zijn politieke loopbaan bjj de Katholieke Staatspartij met het houden van spreekbeurten in vaak afge legen dorpjes, een bedrijvigheid waar aan hij leuke herinneringen Dewaart. In 1945 deed hij zijn intrede in de gemeen telijke politiek toen hij fractievoorzitter werd van de K.V.P. in de gemeenteraad van Wassenaar, waar hij toen woonde. Hij is dat negen jaar geweest. Mr. Aal berse moest deze functie opgeven toen hij verhuisde en weer in Den.Haag ging wonen. Hij stond echter niet lang op non-actief in de politiek, want enkele ja ren later, in 1958, kwam hij in de Haag se gemeenteraad, eveneens als fractie voorzitter. Hij heeft zich daar doen ken nen als een uitstekend spreker, die za kelijk en zonder omwegen op zijn doel afgaat en die een hekel heeft aan lange uitweidingen. Hij is een juridisch ge schoold, scherp denker, die de betrek kelijkheid van de dingen ziet en die niet wars is van humor. Het ligt in de be doeling dat de heer Aalberse. die ook lid is van het partijbestuur van de KVP, voorlopig zijn functie van gemeenteraads lid blijft behouden. Hij zal wel genood zaakt zijn andere functies af te stoten. Mr. Aalberse is Commandeur in de or de van St. Gregorius. Het Overijssels Kader van de K.V.P. te Hengelo heeft zaterdag als eerste het nieuws gehoord omtrent de opvolging van mr H. W. van Doorn door mr. P. J. M. Aalberse als voorzitter van de KVP. Het nieuws werd bij wijze van es tafette binnengebracht docr de voorzit ter der K.V.P. de heer Van Doom zelf, die zo juist de vergadering van het Par tijbestuur in het Romme Instituut te Baarn had meegemaakt. De vergade ring bracht de scheidende voorzitter Van Doorn dank voor hetgeen hij voor de partij heeft gedaan. Kringvoorzitter drs. G. Horbach vertolkte deze gevoe lens, die met een spontaan applaus wer den onderstreept. De heer Horbach maakte de aanwijzing van mr. Aalberse als kandidaat bekend onder het motto: „Le roi est mort, vive le roi." „Ik kan U althans de dauphin bekend maken." Een niet alledaags beeld bood het Zandvoortse strand zondagmiddag. Op een der terrasjes zaten de men sen te zonnen terwijl het strand overdekt was met sneeuw en er vlok bij de strandstoelen een sneeuwpop werd gemaakt. WASHINGTON, 5 maart (UPI. Reu ter) De minister van justitie Robert Kennedy heeft gisteravond in een tele visie-uitzending verklaard ervan over tuigd te zün dat Indonesië „Westelijk Nieuw-Guinea zal gaan overnemen". De broer van de president verklaarde echter dat hij tijdens zijn bezoek aan Djakarta de indruk had gekregen dat de Indonesische regering bereid is om met Nederland een vreedzame regeling te treffen over het omstreden gebied. De minister gaf in bedekte termen aan dat de Verenigde Staten niet alle acties van de Indonesische bewindslie den goedkeurden. Hij uitte tot slot de hoop dat tussen Nederland en Indonesië „die door de Verenigde Staten beide als vriendschap pelijke landen worden beschouwd" een vreedzame oplossing zou worden be reikt. In antwoord op de vraag of president goekarno bereid scheen te zün tot een compromis, zei Kennedy van oordeel te zijn dat hij nu bereid is tot overleg over de kwestie en wil proberen redelijke be palingen u:t te werken omdat de Neder landers West-Nieuw-Guinea willen ver laten, aldus Reuter. Hij zei dat Soekarno c.s. van mening is dat West-Nieuw-Guinea rechtens tot Indonesië behoort en dat zij een sterk argument hebben. Verder zei minister Kennedy sterk de indruk te hebben dat de Indonesiërs niet van plan zijn in de nabije toekomst een aanval te ondernemen. Zij wensen vreedzame besprekingen en onderhan delingen met de Nederlanders. (Van onze correspondent) VLISSINGEN, 5 maart Zondag heeft een felle brand de dépendance van hotel Bos en Duin te Oost-Kapelle op Walcheren binnen korte tijd volko men in de as gelegd. De dépendance bestond uit vier aaneen gebouwde hou ten woningen met twaalf kamers, die reeds voor het gehele seizoen volge boekt waren. Daar de hoog oplaaiende vlammen het vlakbij gelegen hotel be dreigden, moesten de brandweerlieden alle krachten inspannen om oversprin gen van het vuur te voorkomen. De om vang van de schade is nog niet bekend. APELDOORN In de nacht van za terdag op zondag werd brand ontdekt op de zolder van het pension van de familie Geervliet aan het Sophiaplein. De families Geervliet, Bitter en Blok konden zich tüdig in veiligheid bren gen, maar de 58-jarige bewoner J. Marsman, die zijn kamer op de zolder verdieping had, kon pas na veel moeite door de brandweer worden gered. Met behulp van een magirusladder slaagden twee brandweerlieden met rookmaskers op de zolderverdieping te bereiken, waar zij de heer Mars man in bewusteloze toestand aantrof fen. De man werd per ambulance met de grootste spoed naar het Julia na-ziekenhuis overgebracht, waar hij zondagmorgen weer tot bewustzijn kwam. De zolderverdieping brandde geheel uit, terwij] de rest van de woning ern stige waterschade opliep. JERUZALEM, 5 maart (Reuter) Ongeveer 2000 aanhangers van de on langs opgerichte Joodse „liga tegen religieuze dwang" hebben zaterdag in Jeruzalem betoogd tegen een besluit om de wegen in het centrumkan Jeruzalem gedurende de sabbatdiensten in de syna goge voor motorverkeer af te sluiten. De woordvoerder maakte bekend, dat de ramp bij Doeala in Kameroen is ge schied. Het wrak ligt ruim twee kilome ter voorbij het einde van de startbaan, in een moeilijk toegankelijk en moerassig bos. Het toestel moet omstreeks 18.20 uur zondagavond zijn neergestort. Het is nog niet bekend of er overlevenden zijn. On der de 100 passagiers bevinden zich Zuid afrikanen, Rhodesiërs, en Europeanen. De DC-7 was van „Caladonian Airlines" gecharterd door „The Trans-Africa Air coach Company" voor een vlucht v? Lourenzu Marques in Portugees Mozar- bique via Lissabon naar Luxemburg. ALGIERS, 5 maart (UPI) De Or ganisatie van het Geheime Leger (OAS) heeft vanmorgen in de Algerijnse hoofd stad hard toegeslagen. Op de eerste dag van de week, waarin het Frans- Algerijnse vredesverdrag moet worden ondertekend, ontstond in vele delen \an de stad een regelrechte paniek door een eindeloze serie kneedbomaansiagen. die tientallen winkels en woningen ver nielde. In totaal explodeerden niet min der dan ongeveer 135 kneedbommen. een nieuw record. De opeenvolging van de explosies was zó intens, dat het er af en toe op leek dat Algiers werd blootgesteld aan een onvervalst luchtbombardement. De meeste ontploffingen werden gehoord :n de Kasbah, de mohammedaanse wt)k. Op enkele plaatsen ontstonden bran den. AMSTERDAM, 5 maart. Het amb tenarengerecht teArnhem zal het door de Bussemse ex-defensieambtenaar F. H van der Putten aangetekende beroep te gen het aan hem op 27 november door de minister van Defensie wegens onge schiktheid verleende ontslag vrijdag 23 maart behandelen In zijn beroepschrift heeft de heer Van der Putten het ambtenarengerecht ge vraagd het ontslagbesluit te vernietigen althans nietig te verklaren, aangezien het feitelijk strijdig is met de toepasse lijke algemeen verbindende voorschrif ten. Bovendien is hij van mening dat de minister zich door dit ontslagbesluit heeft schuldig gemaakt aan détourne- ment de pouvoir In verband met de voor de behande ling van deze beroepszaak 1- ver wachten belangstelling zal het ambte narengerecht zitting houden in een van de zalen van het Amsterdamse gerechtshof. De advocaat mr. N. Ge- leijnse zal de heer Van der Putten als raadsman bijstaan; als vertegenwoor digster van de minister van Defensie treedt op mej. mr. M. Wiggers. VENLO, 5 maart Arbeiders, die de zer dagen hun werk in een in aanbouw zijnd gebouw van de boerenleenbank te Siebengewald wilden hervatten, werd dit belet door een agressieve hond. De mannen besloten de politie te waar schuwen, die het dier als het eigendom van een in de nabijheid wonende land bouwer herkende. De landbouwer werd ontboden, de hond legde zijn meester niets in de weg en daarna werd de re den van de agressiviteit van de hond ontdekt: onder de vloer van het gebouw hadden zes hondjes het levenslicht aan schouwd. Brittannië De bekende brug over de Theems in Londen, Tower Bridge, met zjjn torens aan w *erszijden van de opritten, zal worden afgebroken. De brug, die al meer dan 70 jaar een toe ristenattractie van de Britse hoofdstad is, zal vervangen worden door een tun nel onder de rivier. iiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiimiimiimiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiii (Advertentie) BARTEUORISSTR. HAARLEM TEL 13439 LEIDSESTRAAT (BIJ KONINGSPLEIN) AMSTERDAM TEL 223596 Verwachting tot dinsdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Nn en dan opklaringen, maar ook hier en daar een sneeuwbui. Matige tot zwakke noordelijke wind. Van nacht op de meeste plaatsen lichte vorst, morgenmiddag temperaturen enkele graden boven nul. Dinsdag: Zon: 7.17-18.27. Maan: 7.33-18.37.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 1