De Gaulle leidt Frankrijk naar hooghartig „De Grote Drie evenals in Yalta zonder ons begint morgen! Albert Heijn U-2 piloot Powers gaat vrij uit „Zijn verplichtingen als Amerikaan nagekomen" M HEEL OUD KLOOSTER VOOR DE BIJL De generaal i HAAL NU UW KIENKAART „Opgeruimd staat netjes": ook in de auto Lions-lentemarkt Reclame per zeppelin Havik als mascotte Minister Toxopeus sfc^sag.'raL.-SSSs: Boekenweek in Utrecht Kritiek in Franse pers op Geneefse boycot op het kussen Nicolo Caracciolo verlaat Algiers duizenden fantastische prijzen Geen „waarheidsserum" in Moskou Protest in Oslo tegen EEG „Ecafe" signaleert economisch verval in Indonesië Engeland erkent nieuw regime in BIRMA en handen ruw? PUROL Kwestie-BERLIJN Thompson-Gromyko vastgelopen Ontwapeningsgesprek Arthur Dean leider delegatie van V.S. WOENSDAG 7 MAART 1962 (Van onze Parijse correspondent) PARIJS, 7 maart Zoals voor de hand ligt, is wat Frankrijk kan opbrengen aan politieke belang stelling dezer dagen voor het over grote deel in beslag genomen door hetgeen zich te Evian gaat afspe len tussen de Franse en Alge rijnse onderhandelingsdelegaties, en door hetgeen zich evenwijdig daaraan zal afspelen in de grote Algerijnse centra door het terro ristisch toedoen van de O.A.S. Er Is en blijft de grote verwachting Van de afkondiging van een be stand Frankrijk-F.L.N., maar enige ongerustheid is er toch ook als gevolg van de met zoveel her haalde nadruk van F.L.N.-zijde naar voren gebrachte vraag: „Zal Frankrijk wel in staat zijn de aan gegane verplichtingen door zijn leger te doen eerbiedigen?" Dat Woeste O.A.S.-reacties te voor zien vielen, was, ook voor de ge heime onderhandelaars, één punt; dat het Franse leger er zo weinig doeltreffend tegen vermocht of Wenste op te treden een heel ander. BUITENLANDSE KRONIEK V) (met rode opdruk) WASHINGTON, 7 mrt (Rtr) In een gisteren door de commis sie voor de strijdkrachten van het Amerikaanse Huis van Afgevaar digden gepubliceerd rapport wordt verklaard dat Francis Gary Powers, de bestuurder van het in dertijd boven de Sovjet-Unie om laag gehaalde U-2-vliegtuig, die onlangs werd uitgewisseld tegen de in de Verenigde Staten tot dertig jaar gevangenisstraf ver oordeelde Russische spion kolonel Abel, „zijn verplichtingen als Amerikaan is nagekomen". Er is niettemin enige aandacht be- *chikbaar gebleven voor de op zichzelf Geinig opzienbarende weigering van ge neraal De Gaulle om Frankrijk te doen deelnemen aan het internationaal be laad dat de volgende week gaat plaats «ebben te Genève op het niveau van de ministers van buitenlandse zaken. Eerst Zullen derhalve de ministers van de Verenigde Staten, Groot-Brittannië en de Sovjet-Unie confereren zonder hun Franse collega Couve de Murville, en Vervoigens zullen dan de „achttien" slechts met zijn zeventienen zijn, Frank- r'jk zal zelfs geen waarnemer sturen. Generaal De Gaulles ideeën inzake in ternationale ontwapening zijn bekend. De liberale Monde die aan De Gaulles begatieve besluit een zeer afkeurend hoofdartikel wijdt, hoemt ze „eenvou- totale gedesinteresseerdheid voor wat betreft de klassieke bewapening; en voor wat de kernwapens betreft acht H het streven om tot een akkoord over (Advertentie) O De parlementaire democratie gedijt "et best in 'een land met enige wel- 't&nd en ontwikkeling. In de landen v®n Afrika, Latijns-Amerika en Azië, Waar aan die voorwaarden niet is v°Idaan, is eigenlijk geen sprake van een politiek alternatief. Als de zit tende politici bet er bij laten zitten <-• de indruk geven, dat zij dat doen verschijnt bet leger ten tonele. Zo is jh ook premier Oe Noe van Birma "oor generaal Ne Win en zijn kolo nels opzij geschoven. Het is niet de *erste keer, dat dat gebeurt. In 1958 S.beeft hij bet pre mierschap van Oe Noe ook al overge nomen, omdat er toen, zei hij, „ern- stige onrust" in het land heerste. Er ^as onenigheid ontstaan in de natio- A'istische coalitie van dat ogenblik, 'e Werd geleid door de Antifascis me Liga van Oe Noe. Achttien ^aanden lang hebben de kolonels J I 1^1 bestuurd. j^en de departementen aarna kregen de politici opnieiiw h kans. Uitmaal is er een vergelijkbare si- ahe. In de partij van Oe Noe, die j Byidaungsu °f Uniepartij heet, is ve 'factie van de z.g. Thakins naar to- tr j ®ekomen. De Thakins zetten de j^h'ties voort van de overspannen l°halisten van voor de oorlog, die Vq^ zijde van Japan hebben ge- aten. Zij kwamen in januari al Conflict met de gematigde vleugel ijj'LDe Noe zelf.. Het is verleidelijk |j e*e controverse een weerspiege- t te zien van tegenstellingen „eSseh Oost en West. De Amerika- jtinxJeden dat ook in 1958, toen zij >e Win de anti-communist be- b| J'e hij bij nader inzien niet al J z'in- Het is het veiligste om eze veten en intrignes te zien in Birmaanse samenhang. De bij ji "n Je regeringspartij, gevoegd leiJ federalistische streven van de 'uers <4„ ci faal \t ihhan-staten, moeten gene- «ob0 i.6 ^'n het gevoel hebben ge- I^ricls kn' belangen des vader- kern b m r'ePen. Voor zover men ®tandiJnt' 2a' k'I proberen een ver- voerengeHan gematigde politiek te de zal hem niet meevallen blijvend ire ^guur van Oe Noe gen, naar de achtergrond te drin- het stopzetten van kernproeven te ko men, nutteloos en bovendien gevaar lijk, waar zulk een accoord een bedriege- lyk gevoel van veiligheid zal scheppen en bovendien Frankrijk zal verhinde ren om zich de voor zjjn verdediging on ontbeerlijke eigen deterrent aan te schaf fen. Hoewel deze argumenten van het Franse staatshoofd niet zonder waar de zjjn, staan zij volgens Le Monde toch bloot aan twee tegenwerpingen van formaat. Ten eerst: wat zou er, gezien het grote numerieke overwicht van de landen van het oostelijke blok, worden van de westelijke mogendhe den indien, hoe onwaarschijnlijk ook, de door generaal De Gaulle gepredik te nucleaire ontwapening een feit werd, zonder dat deze vergezeld gaat van een vermindering der klassieke Wapens en strijdkrachten? Ten twee de: hoe kan men hopeh op overeen stemming over een uitgebreid kernont- wapeningsprogram indien eerder zelfs stemming over een uitgebreid kernont- wapeningsprogram indien eerder zelfs niet een zo bescheiden resultaat als een gecontroleerde stopzetting van de kernproeven bereikt is kunnen wor den? Le Monde merkt vervolgens op dat voor het ogenblik de overige mogend heden zich gemakkelijk bij Frankrijks afwezigheid lijken neer te leggen en volgens Frankrijks meest gezagheb bende dagblad zou die afwezigheid ook voor Frankrijk zelf geen ernstig incon venient meebrengen, ware het niet dat „de drie" het ontwapeningskader te bul ten gaan en ongetwijfeld een groot aan tal andere onderwerpen zullen aansnijden. „Door een krachtige paradox zal de man die sinds 22 jaren strijdt om Frank rijk zijn „rang" terug te doen geven, als resultaat bereikt hebben dat, even als te Yalta, de V.S., Groot -Brittannië en de Sovjet-Unie, zonder ons zullèn dis cussiëren over de toekomst van de pla neet. Indien het Elysée zijn houding niet tijdig herziet, zullen wij de Groten weer de gewoonte zien aannemen om het zonder Frankrijk te stellen". De afwezigheid van een vi-rtegenwoor- diger van Frankrijk op de bijeenkomst van de „achttien" acht Le Monde niet minder betreurenswaardig, al is scep sis ten aanzien van dit soort werkzaam heden geoorloofd. „Door haar weige ring mee te doen aan onderhandelingen, waaraan deel te nemen alle andere gro te mogendheden niet beneden hun waar digheid achten, versterkt de Franse re- fering de toch reeds zeer verbreide, in ruk dat zij voor iedere andere politiek, die niet de hare is, de diepste min achting koestert. Een houding die nooit erg beste resultaten heeft afgewor pen". Le Monde gaf dit zeer kritische ar tikel de titel mee: „hooghartige een zaamheid". Ook het conservatieve en min of meer Gaullistische avondblad Paris-Presse is het ditmaal dus min-Gaullistisch met De Gaulles stellingname niet eens; Het ziet een „conferentie aan de top" in het verschiet in mei. „Zonder Frank rijk", omdat of de bijeenkomst der drie ministers van buitenlandse zaken nu voor- of tegenspoedig verloopt, de con ferentie aan de top zal plaats hebben „overeenkomstig de filosifie van de heer Macmillan, volgens wie zulk een topconferentie in belde gevallen zeer nuttig zou zijn". Het isolement waarin De Gaulle het pruilende Frankrijk plaatst, komt, aldus Paris-Presse, de Britten niet zo ongelegen, hoe onbegrij pelijk zij het ook verklaren te vinden. Het past in de ideale opvatting die zij zich van een topconferentie in mei ma ken. ISRAëLEen aantal postzegel series is naar aanleiding van de deva luatie van het Israëlische pond inge trokken om een plotselinge waardever mindering van verzamelingen te voor komen. (Itim) WASHINGTON, 7 maart (Reuter) In officiële kringen in de Amerikaanse hoofdstad is vernomen dat de bespre kingen te Moskou over Berlijn tussen de Russische minister van buitenlandse zaken, Gromyko, en de Amerikaanse ambassadeur in de Sovjet-Unie, Thomp son, volkomen zijn vastgelopen. Thans zal getracht worden volgende week te Genève een basis te vinden voor onderhandelingen over Berlijn, al dus, werd in deze kringen vernomen. De 'Amerikaanse minister van buiten landse zaken, Rusk, zal dan op twee zijdige basis overleg plegen met Gro myko. Voor zijn besprekingen met Gro myko zal Rusk zijn aangekondigd ge sprek met de Westduitse minister van buitenlandse zaken, Schroder .hebben. Het gesprek van gisteren tussen Gro myko en Thompson heeft in het geheel niets opgeleverd. De besprekingen zijn altijd in een sfeer van hoffelijkheid ge voerd, maar geen van beide partijen heeft de ander ertoe kunnen brengen zijn standpunt op te geven, aldus zei men in genoemde kringen. WASHINGTON, 7 maart (UPI) President Kennedy heeft Arthur H. Dean benoemd tot permanent voorzit ter van de Amerikaanse delegatie bij de Geneefse ontwapeningsconferentie, die op 14 maart begint. Dean krijgt de rang van ambassadeur. Gedurende de eerste dagen van het overleg zal de Amerikaanse delegatie worden geleid door de minister van buitenlandse za ken, Dean Rusk. ALGIERS, 7 maart (AFP) Op last van de directie van zijn blad heeft Nicolo Caracciolo, de enige Italiaanse journalist die nog in Algiers was over gebleven, gisteravond de stad verlaten. Hij vertrok per vliegtuig naar Parijs. Francis Gary Powers,' de door de Russen vrijgelaten U-2 piloot tijdens de verklaringen, welke hij voor het Amerikaanst Huis van Afgevaardigden aflegde. (Telefoto). Advertentie 10 grootbeeld-tv's, 15 wascombinaties, 17 afwasmachines, 86 mixmasters, 89 kooktoestellen, enz., enz. Haal meteen de nieuwe GRATIS kien- kaarten. Bewaar ze goed. Speel ze tegen het AH-Kienspel 2e serie no. 1, volgende week in deze krant. 75 jaar... en aktiever dan Ooit! „Het was Powers en de andere U-2- vliegers toegestaan zich zonder verzet over te geven en tegenover degenen, die hen gevangen zouden nemen, een houding van samenwerking aan te ne men, indien er geen vooruitzichten meer waren voor een vlucht en gevan genneming onontkoombaar was gewor den", aldus het rapport, dat opgesteld is door de Amerikaanse geheime dienst na een grondige ondervraging van Po wers. Er wordt in gezegd dat het niet waar is dat Powers onder druk meer aan de Russen, die hem gevangen had den genomen, heeft verteld, dan h(j mocht. Berichten van deze strekking hadden in de Verenigde Staten de ron de gedaan. In het rapport wordt gezegd, dat Po wers en de andere U-2-vliegers voor hun vluchten was medegedeeld dat het hun, indien zjj in handen der Russen zouden vallen, volkomen vry stond de volledige waarheid over hun opdracht te vertellen. Slechts bepaalde bijzonder heden van hun vliegtuig mochten ztj niet prjjs geven. In het rapport is voor de eerste maal door de Amerikanen toegegeven dat Po- wers opdrachten vervulde van de Ame rikaanse geheime dienst. De vergiftigde naald, die Powers by zich had en die genoemd is op het te Moskou tegen hem gevoerde proces was „in de eerste plaats bedoeld om door de vlieger te worden gebruikt in dien hy zou worden gemarteld, of onder omstandigheden, die naar zyn oordeel het gebruik ervan rechtvaardigden." „Er bestonden geen lastgevingen, dat Powers c.s. zelfmoord moesten plegen en het werd oök niet van hen verwacht, behalve in de genoemde omstandighe den. Powers was zelfs niet verplicht de naald in zyn vliegtuig mee te ne men. Het was zyn vrije verkiezing, dat hy deze by zich had", aldus de Ame rikaanse geheime dienst. Ten aanzien van het neerkomen van de U-2 heeft Powers verklaard dat, toen hij op 30 tot 50 km afstand van Sverd lovsk was gekomen, hy voelde dat het vliegtuig een diuw kreeg, waarby hy een dof geluid hoorde dat niet op de scherpe knal van een ontploffingsmid del leek. Hy zag zich omringd door een oranje-rode gloed, die naar zyn gevoel buiten het vliegtuig hing. Spoedig daar na dook de U-2 en voelde Powers dat de stuurkabels waren beschadigd, aldus het rapport. Hierna moeten de vleugels zyn afgeknapt. De voorzitter van de commissie voor de strydkrachten, Carl Vinson, zei dat deskundigen geloven dat Powers is neergehaald door een raket die van de grond af was gelanceerd. Het vliegtuig werd niet direct getrof fen, maar door de nabije ontploffing ontwricht. Volgens het rapport is er geen enkele aanwijzing gevonden waar door de theorie wordt gesteund dat het mislukken van de vlucht van Po wers aan Russische sabotage- of spio- nage-activiteiten zou zün te wyten. Wat aan Powers volgens contract nog verschuldigd is zal hem worden uitbetaald, naar schattingen in de pers ongeveer 50.000 dollar. Er zyn geen aanwijzingen dat er waarheidsserums of andere middelen De actie „Opgeruimd staat net jes" probeert de automobilis ten te bewegen geen afval uit rydende auto's te werpen. Dit euvel komt vaak voor. Lege sigaret tendoosjes, banen-sohillen en zelfs le ge bierflessen worden zonder meer uit het autoraam gegooid. Als één van de oorzaken wordt gezien, dat de as bakjes in de auto's veelal te klein zyn om iets anders te bevatten dan siga- rettenas en een enkel peukje. Men spoort daarom de automobilisten aan zich een afvaltasje aan te schaffen, dat gemakkelyk in de wagen kan wor den opgehangen b.v. onder het dash board. Thuis of in de papierbak op straat moet het tasje dan geleegd worden. Is het vuil of nat, dan dient het mee weggegooid te worden. De centrale propagandadienst van de actie „Opgeruimd staat netjes Leid- sestraat 87, Amsterdam, verkoopt voor vyf gulden 52 van die afvaltasjes, zodat men voor dit bedrag een jaar lang een keurig auto-interieur heeft. In aansluiting op deze actie heeft een benzine-verkoopmaatschappij als {roef afvalbakken geplaatst by een aantal benzine stations rondom Den Haag, teneinde de automobilisten m staat te stellen hun volle afvaltasjes in deze vakken te deponeren of te legen. IIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIillllMlllilllllllllllllllllllllUIIIIIII ties om de stemming er zo prettig mogelyk te maken. Zaterdagavond, wanneer de markt officieel geopend is door de heer P. G. le Gué, de gou verneur van het district Nederland van deze internationale organisatie, hebben alleen genodigden toegang. Er wordt dan een Weens programma ver zorgd door Wilma Baumgartner met pianobegeleiding. Maandagavond 5 maart zal de burgemeester van Utrecht, jhr. mr. C. J. A. de Ranitz zoals men weet een uitstekend pianist een kort piano-recital geven. De lentemarkt duurt voort tot dins dagavond. Natuurlijk hoopt men gezien het mooie doel weer op een goede opbrengst. Van half april tot eind mei zal er een zeppelin boven ons land vliegen, een luchtschip dat in vroeger jaren, voor dè tweede wereldoorlog, meer in hogere sferen was te zien, maar daar na als vervoersmiddel geen kans meer maakte. Ze wordt nu gebruikt als re clamemedium voor een sigarettenfa- brikant. In de weken dat de Zeppelin, zo genoemd naar de Duitse graaf, die er het eerste mee vloog, boven ons land is. maakt zy haar vijfduizendste vlieguur vol, hetgeen betekent, dat ze de meeste vaaruren ter wereld heeft Jelle van der Zee en het in Zuid- amerikaanse muziek gespecialiseerde orkest van Frans Wanders. aandag zal op het Janskerkhof in Utrecht de praeses van de „Koninklijke Utrechtse Studenten Weerbaarheid" (KUSW), de heer N. de Voogd, aan het in Arnhem gelegerde twaalfde batal jon garde jagers een havik aanbieden. Dez ezal als mascotte van het bataljon dienst gaan doen. Er bestaat een historische band tussen de Utrechtse Studenten Weer baarheid en het garderegiment ja gers. Toen in 1815 Napoleon van Elba vluchtte en voet aan wal zette in zuid-Frankrijk, besloten de Utrechtse studenten zich in dienst te stellen van koning Willem I. Eens- fezind kozen de veertig studenten ie voor deze dienst intekenden als wapen: de jagersdienst. Toch zou het nog jaren duren eer er een daad- werkelyk contact met de jagers tot stand kwam. In 1829 verscheen er een koninklijk besluit, dat de oprich ting van een afdeling grenadiers en twee jagerbataljons voorschreef. Drie jaar later troffen de vrijwillige Utrechtse jagers en de jagerbataljons elkaar. Van de diensten die de stu denten de koning hadden aangeboden werd tydens de Tiendaagse Veld tocht gebruik gemaakt. Een groot deel van deze tocht trokken de stu denten en de jagers gezamenlyk op. Het ligt in de bedoeling van ae bataljonscommandant in de toekomst met de havik ook de valkerij te bedrjjven in de omgeving van Schaarsbergen by Arnhem. De jager scherpschutter Vogelaar van de C- compagnie die bij de plechtigheid op treedt als valkenièr, heeft hiertoe bij het Nederlands Valkeniersverbond ..Adriaan Mollen" een korte oplei ding ontvangen. D weigering van minister Toxo peus in te gaan op de salaris- voorstellen voor het overheids personeel en zelf de verhoging vast te stellen heeft de tekenaars van sommige bondsorganen aanleiding ge geven in de tekenpen te klimmen. Hieronder reproduceren wij twee van hun geesteskinderen, Het eerste is uit gemaakt. De zeppelin start achtereen volgens van de vliegvelden Eelde (16- 19 april), Hilversum (20 april-10 mëï) Teuge (11-16 mei), Seppe 17-24 mei en Beek (25-81 mei). De Lions Club in Utrecht gaat evenals vorig jaar in de Han delsbeurs een lentemarkt hou den om haar revalidatiefonds te steunen, die in een revalidatiecen- worden om verschillende instellingen te steunen, die in een revalidatieceii- lil Wlivwiil trum opgenomen moeten worden, maar daarvoor geen uitkering van een verzekeringsfonds krijgen en ten slotte aan patiënten individueel by- stand te verlenen. Een lentemarkt als deze een an dere naam voor de vooral in katholieke kringen vroeger zo populaire fance- fair stelt de arbeidstherapie-afde- lingen in de gelegenheid hier hun ver schillende produkten aan de man en de vrouw te brengen. Thans nemen deel de afd. Sociale Zorg en Welfare van het Rode Kruis, 'de St. Maartenskliniek te Ubbergen, het sanatorium „Zonnegloren" te Ren- kum, het Oranje Nassau-Oord te Ren- kum, het Zuster Christina Vermey- denfonds te De Bilt, het sanatorium „De Klokkenberg" te Breda, het Europees Medisch Centrum te Wage- ningen, de stichting „Arbeids-inrich- ting voor het geesteiyk gehandicapte kind" te Amsterdam. „Zorg voor gees telijke gehandicapten" en het „Kamp asthmatische kinderen" te Renkum. Er zyn verder verschillende attrac- Men weet, dat in Utrecht altyd een byzonder cachet aan de Nederlandse Boekenweek wordt gegeven. Een ontvangst door het gemeentebestuur op het Tox oh pay us .0—40 het ARKA-weekblad, het tweede uit het Katholiek Schoolblad. stadhuis en een eigen gala-avond met bal in de stadsschouwburg. Voor dit laatste evenement op dinsdag 3 april heeft de Utrechtse commissie reeds het programma vastgesteld. De avond zal worden geopend door% de ambassadeur van België, F. X. Baron van der Straten Waillet. „De Nieuwe Komedie" voert het- bekeiide biyspel „De Gecroonde Leersse" van Michiel de Swaen op, onder regie van Erik Vos. Na afloop is er bal in alle zalen van Esplanade, die in Breu- gheliaanse sfeer versierd worden. Er zullen verschillende eettentjes zijn, waar koks gerechten op grills be reiden naar uit de Haagse Bibliotheek opgediepte zeventiende eeuwse re cepten. Verder zyn er pocketbars en gezellige herbergen. Muzikale mede werking wordt verleend door The Rainy City Seven onder leiding van De man, die hierzo noest aan het vernielen is, is Alfred Hay ward die een éénmans- slopersfirma drijft te Bewdley in Worcestershire. Onder zijn eenzame moker be zwijkt langzamerhand Arley Castle, dat omstreeks 1840 in middeleeuwse trant is gebouwd in opdracht van de excentrieke Lord Mountnorris. Hayward hoopt zijn karwei in zes maanden klaar te krijgen. Hij zal er dan zevenduizend ton materiaal uit gehaald hebben. Een deel van de stenen wordt gebruikt voor decoratieve doel einden en voor tuinmuren. tydens Powers' proces in Moskou zyn toegepast. Tydens de ongeveer drie maanden die aan het proces voorafgin gen is hij echter in volledige afzondering gehouden er voortdurend ondervraagd, soms tien a twaalf uur per dag. Powers heeft alleen verteld wat zyn ondervra gers naar zyn mening reeds wisten of in ieder geval te weten zouden ko men. Hy weigerde de namen van ande re U-2 piloten te zeggen omdat „zy hun baantje zouden verliezen". De Rus sen aanvaardden dit. By zyn terugkeer naar de Verenigde Staten werd Powers door een groep ervaren functionarissen ondervraagd. „Zy waren unaniem van mening dat Powers in zyn verslag de waarheid sprak", aldus het rapport. Powers had erin toegestemd aan onderzoek met een leugendetector te worden onderworpen. By dit onderzoek waren geen tekenen van afwyking van de waarheid opge merkt. OSLO, 7 maart (Reuter) Ongeveer 7.000 mensen, onder wie vele vrouwen en kinderen, zijn langs het parlements gebouw in Oslo getrokken uit protest tegen een wijziging van de Noorse grondwet. Het parlement behandelde een voorgestelde wijziging van de grondwet, die volgens deskundigen nodig is als Noorwegen besluit vol ledig lid te worden van de EEG. De goedkeuring van het voorstel wordt als zeker beschouwd, daar de meeste leden van de twee grootste partyen het steunen. De betogers drongen aan op een volksstemming over de grondwets wijziging. TOKIO, 7 maart (UPI) De econo mische commissie voor Azië en het Verre Oosten, „Ecafe", heeft in haar jaaroverzicht over de, Indonesische economie gezegd, dat deze „wat produk- tie van exportgoederen, investeringen en spaarregelingen betreft", de indruk vestigt van „Stagnering en verval op lange termijn". Het overzicht was het eerste agendapunt, waarmee de acht- tienlandenconlerentie zich maandag be zighield. Indonesië's sociale en politieke infra structuur, aldus het jaaroverzicht, moet zich wat groei aangaat nog steeds ontplooien en haar administratieve diensten behoeven een grondige herzie ning. De leider van de Indonesische dele gatie naar de Ecafe-conferentie, Soewito Koesoemawidagdo, heeft ver klaard, dat alle besluiten inzake Ne derlandse economische activiteiten in Azië, genomen moeten worden in het licht van het dispuut o mNieuw-Guinea. nea. Hy wilde niet zeggen of Indonesië het dispuut op de conferentie ter tafel zou brengen. „Het hangt allemaal af van het verloop van de conferentie" zo ver klaarde hij. LONDEN, 7 maart (UPI) Doordat de Britse ambassadeur in Rangoon, sir Richard .Allen, een nota in ontvangst heeft genomen van het nieuwe militai re regime in Birma waarin werd ge vraagd om voortgezette wederzijdse diplomatieke betrekkingen, heeft En geland de militaire raad in Birma de jure erkend, aldus heeft het Foreign Office meegedeeld. WASHINGTON De Amerikaanse ambassadeur in Rangoon, Everton, heeft op het Birmaanse ministerie van buitenlandse zaken een nota overhan digd, waarin wordt meegedeeld dat de Verenigde Staten het nieuwe Bir maanse bewind van generaal Ne Win erkennen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 7