THEE Nederlandse film deze Engeland loste 126 miljoen af op guldenskrediet hijsen de stormbal maand in produktie Mr. LANDRÉ: „GEEN KOERS VERANDERING" KLAVERBLAD THEE 71- 1 Slagt („Het aan de leiding in finales m Ahoy kampioen overgangsklasse TYBB 2, Rapidity enGTTC Marie Faassen negentig jaar „RIFIFI IN AMSTERDAM" Diefstallen op de Arosa Sun Longkanker vaak een gevolg van sigaretten roken Hoge Raad vernietigt arrest Haagse hof Bij Nederlandse Opera Algemeen muzikaal leider benoemd Kleine Papoea-partij kiest voor Indonesië Henri Arends dirigeert in Praag WEEKSTAAT NEDERLANDSCHE BANK Nederlander wordt vermist PERSOONLIJKE SCHAAKTITELS Engels rapport: TAFELTENNISCOMPETlTIE DOUWE EGBERTS Zachte geurige pijptabak WOENSDAG 7 MAART 1962 PAGINA 9 Roofoverval Purmerend SINDS 1769 GOUDGELE GEURIGE AFSCHENK MAAKT IEDER KOPJE TOT EEN GULDEN GENOT Behandel het klaverblad K Schept h?igeflteilA??te_ÜM in handige plastic tabakszak DEN HAAG, 6 maart Het Haagse gerechtshof heeft destijds een 38-jarige man uit Velsen-Noord veroordeeld tot zes jaar gevangenisstraf wegens het be trokken zijn bij de roofoverval op de hoogbejaarde P. Laan te Purmerend, thans tien jaren geleden. Hij kwam van dit arrest in cassatie. De Hoge Raad heeft heden dit ar rest op formele gronden vernietigd en de zaak naar het gerechtshof te Arn hem verwezen. AMSTERDAM, maart Met in gang van 1 september in Franz Bauer- Theussl benoemd tot algemeen muzi kaal leider van de Nederlandse Opera. De positie van algemeen muzikaal lei der is een equivalent van de functie, die in Duits-sprekende landen wordt aan geduid met Generalmusikdirektor. De ze plaats is enige jaren bij de Neder landse Opera vacant geweest. Frans Bauer-Theussl, thans 33 jaar oud, is als eerste dirigent verbonden aan de Volksoper in Wenen: voorts is hij chef-dirigent van de Beethoven Gemeinde" in Wenen. HOLLANDLA. 6 maart CUPI) Uit Fak-Fak zijn alhier berichten binnen gekomen, dat de in januari aldaar op gerichte politieke partij „Gerakan Rajat Irian Barat", tie 950 leden telt, onlangs 'n brief aan de Nieuw-Guinea-Raad heeft verzonden, waarin aansluiting bij Indo nesië wordt verzocht. De brief is onder tekend door alle dorpshoofden van de onderafdeling Fak-Fak behalve door die van Roembati, die vorig jaar voor de Japanse televisie de Indonesische aan spraken op Nieuw-Guinea weerlegde. PRAAG, 7 maart De eerste diri gent van het Noordhollands Philharmo- nisch Orkest in Haarlem, de heer Hen ri Arends, heeft hier het Tsjechoslo- waakse hoofdstedelijk symfonie-orkest geleid. De Nederlandse gast-dirigent, solist Fr. Smetana en het Praags Sym fonie Orkest oogstten veel succes. 8-2, Smash 3-Treffers 9-1, TYBB 2-Scvl- la 2 2-8, J: Ahoy-HOC 9-1. Donk-Fr. Smulders 6-4, Vr. Schaar-Wilskracht 2 5-5, M: Hotac-Victory 3-7. TOG-Povae 2 6-4, GTTC-Shell 5-5, Togido-Rapidity 9-1. is nog vaak op reis geweest om haar kunst te dienen en heeft o.a. ook nog voor de televisie gespeeld. De kleine grijze dame, de actrice in ruste, heeft nog altijd een grote belang stelling voor het toneel. Als het enigs zins mogelijk is houdt zij een levendig contact met de wereld van het theater, die haar nu al zo lang geïnspireerd en gefascineerd heeft. AMSTERDAM, 7 maart Bij de weekstaat van ae Nederlandsche Bank per 5 maart werd het volgende com muniqué verstrekt: Op 28 februari 1962 heeft het Verenigd Koninkrijk op de trekking op het Internationaal Mo netair Fonds, welke op 8 augustus 1961 is geëfectueerd en waarin Nederland voor 434,4 min heeft geparticipeerd, een bedrag van 126,7 min in guldens terugbetaald. Van dit bedrag is 126 min door het I.M.T, afgedragen aan de Nederlandse Staat tegen afgifte van non negotiable non interst bearing no tes. Het ontvangen bedrag heeft de staat aangewend ter aflossing van schatkistpapier, dat in augustus 1961 ter financiering van de transactie door de Nederlandsche Bank in portefeuille was genomen. De post wissels, schatkistpapier en schuldbrieven door de bank gekocht, waaronder dit schatkistpapier werd ver meld, is daardoor met 160 min ge daald tot V 171 min aangezien ook nog 33 min schatkistpapier verviel, dal dé Nederlandsche Bank in oktober-no- vëmber 1961 uit de markt had geno men. De aflossing van schatkistpapier alsmede de betaling van rente en af lossing op gevestigde schuld overtrof fen de inkomsten van de Staat met 75 min, waardoor het saldo van de schatkist daalde tot 505 min. Mede als gevolg van de aflossing door het I.M.F. Is de goud- en deviezenvoorraad met 129 min. gestegen tot 6057 min, waarvan onveranderd 5698 min aan goud. De chartale circulatie vertoont een bescheiden daling met 9 min tot 5086 min, als gevolg van de terugkeer van schatkistbiljetten na afloop van de ul timo. De banken hebben van hun ver beterde kaspositie gebruik gemaakt om 15 min dure voorschotten af te lossen, waarna nog 20 min uitstaat. Hun te goed bU de Nederlandsche Bank steeg tot 543 min en zal, naar men aan: neemt, ongetwijfeld in de loop van deze week weer boven het verplicht aan te houden kasreservegemiddêlde komen. De spanning op de geldmarkt is over haar hoogtepunt heen. De daggeldren te werd op 28 februari j.l. met een kwart procent verhoogd tot 114 procent. IC t lUOll ACtlea: Goufl Buileni vorü gouO en deviezen Buit oetaaimldd. Vord bui tem guld Wiss in disc Wiss gekocni Voorsch reR crt tl Voorsch Rflk Nederl munten Diverse rek fistivi. aanK biljetten ttuks schatkist Saldi Sank in Nea Saldi andere ingezet r,aldi buit clfc I Saldi and diet -tng Saldi buit eelda Diverse rek Nederl schatk pap bult. clrcul banken Muntbuj duur de staat tn circulatie eebraehi Tot goud e.. dev W v ennv dev nettf Hercentage goud en 1e vlezen roeliebting; (1) waarvan uit hoofde Uq btlat. alt aoorden 26/2 5.697.611 523.460 521 14.214 10.150 331416 35.114 81475 8.706 5.095.593 5B0.457 516.233 177.428 198.591 3.715 15.631 54.724 90.300 64.286 5.927.589 508 370 94.43 5/3 5.697.611 527.869 568 13.B33 171.490 20.093 21.323 9.093 g6.156 2.115 76.812 5.B8J 15.761 53.892 90.300 64.225 6.057.124 512.675 1 Advertentie) e (denkbeeldige) Kemperstraat in Amserdam, waar de waarzegster Tonia Olie- £ns woont. Eén van de bijna 300 schetsen, die Emile Brumsteede maakte voor in Amsterdam", de nieuwe speelfilm van de Nederlandse Filmproductie aatschappij, waarvoor maandag 19 maart onder regie van John Korporaal de opnamen beginnen. (Van onze filmredacteur) ROTTERDAM, 7 maart —..Op het meest markante punt van zjjn stad, de Euromast, heeft mr. J. M. Landré, directeur van de n.v. Nederlandse Film- produktiemaatschappij dinsdag, met heel de metropool aan zijn voeten, de pers mededelingen gedaan over de projec ten, die zijn maatschappij op het punt staat te gaan verwezenlijken, of die hun voltooiing naderen. Als Rotterdams zakenman heeft de heer Landré vrij lang gewacht met het beleggen van deze bijeenkomst, omdat hij niet wilde spreken over plannen, die niet op zeer korte termijn zullen wor den verwezenlijkt. Thans zijn echter de voorbereidingen voor „Rififi in Amster dam", de nieuwe speelfilm, die door zijn maatschappij zal worden geprodu ceerd onder regie van John Korporaal, zover gevorderd, dat op maandag 19 maart in de Cinetone-studio's te Dqi- vendrecht met de binnenopnamen zal worden begonnen, terwijl men op 10 april een begin hoopt te maken met de buitenopnamen, die hoofdzakelijk in Am sterdam Prinseneiland, Boerensteeg en Kromboomssloot zullen worden ge maakt. Het gegeven voor de film is in eerste instantie door Jan Blokker ontleend aan het boek „Schatgravers aan de Amstel" van de Nederlandse auteur W. H. van Eemlandt, waarna de regis seur John Korporaal, die door het in ternationale succes van zijn in Mexico gemaakte film „De sterke arm" te Can nes in contact kwam met de heer Lan dré, het in samenwerking met Emile Brumsteede en de heer Landré zelf heeft omgewerkt, terwijl Harry Mulisch en Ed Hoornik als dialoogschrijvers heb ben meegewerkt. Hoewel verschillende figuren uit het boek van Van Eemlandt zijn gehand haafd de politiecommissaris Van Hout- hem wordt gespeeld door Johan Kaart, (vader Doolittle in „My Fair Lady"); Frans Kokshoorn zal zijn te zien als inspecteur Dijkema, Maxim Hamel, Rijk de Gooyer, Jan Blaaser ?n Ton van Duinhoven als penoze jongens en Steye van Brandenberg, Ton Vos en Wim Pon- cia als ongure elementen uit de Am sterdamse onderwereld is het ver haal grondig gewijzigd en heeft men een vrouwelijke hoofdfiguur ingelast, het barmeisje Blonde Nellie,! gespeeld door Els Hillenius, die zal zorgen voor de LEIDEN Els Hmenius, die zal zorgen voi romantiek in de politiefilm, („meer een Maigret dan een Hitchcock", zoals de heer Landré het uitdrukte), waarin spanning, humor en ernstige momenten elkaar zullen afwisselen. Bovendien heeft Bert Oliemans een moeder gekre gen in de persoon van de waarzegster Tonia, gespeeld door Fientje Berghegge. Het verhaal zelf speelt zich af rond een juwelenschat, welke tijdens de be zetting door een SS-er aan en Joods ÏJMUIDEN, 7 maart Terwijl drie bewoners van een hut aan boord van het logiesschip Arosa Sun bij Hoog ovens in de nachtdienst waren, is het hangslot van een kastje verbroken. Ten nadele van een Italiaanse werkne mer werd uit het kastje een bedrag van 350 ontvreemd. Sinds 27 februari wordt van de Arosa Sun een 50-jarige Nederlander vermist. Hij was in het bezit van de sleutel van de kluis. Bij een onderzoek in de kluis is thans gebleken, dat daarin een te kort is van 1.800. liiu 6 maart. Na de eer- ih 6 Nrv,„j,an de finale om de persoon- W^Uandse schaaktitels Si de hrvrf5l1?llandse schaaktitels heeft b gt UeiSasse de Oosten-speler T. bi? ieidm, - - Tril! ,lviatter M. P. Suiker terwijl (t) Bv,Vjnqere hord K stoHn curijk «en V-- oii7fv„ **g in handen. Hij won in SaÜ de pi"^ sterk gespeelde partij Lm ^et aiMatter M. P. Suiker terwijl ïhh eh wrCr bord K- Steijn (Kijk sfe oyPM Luder (K.T.V.) een re in a Steiii in kwamen. Weliswaar lobBr de Jaa ange tijd een^pion voor scoïs \vare^riVezi,Fh,eid vad ongelijke Vli,i?h. a een beletsel om winst te Pa g (Het rv,eveeTste klassers begon J. Zebras posten) uitstekend door P. «iaaw ScheSM'P,) ,"a een wederzijds t> 5- i/Tiefs,peelde Partii te ver- .p i;- Up \t vr0/paruj ie ver- tr'eff ruSgink ers R' van Diik en H. k> enigp rt^aren genoodzaakt hun een reh hla uit te stellen. Bij de Va£ |?ede Manen (Pat Mat) In een fraaie partij slaagde Chr. v.d. Vegt (De Pion) erin zijn rivaal R. v.d. Linde (Witte Paard) naar een nederlaag te spelen. De uitslagen van de partijen uit de eerste ronde zijn: SENIOREN, hoofdklasse: T. Slagt - M. P. Suiker 1-0; K. Steijn - E. W. Lu- der Vi-Vn. eerste klasse: R. van Dijk - H. P. Brug- gink uitgesteld; J. Vlug - P. Pancras 1-0. JUNIOREN, hoofdklasse: G. van Ma nen - K. Schepel 1-0; Chr. v.d. Vegt - R. v.d. Linde 1-0. eerste klasse: H. van Geelen - D. Koo- man afgebroken in gunstige stelling voor wit; A. Kooij - R. Zwaan 0-1. Uitslag van een partij uit de voorron de, junioren, le kl. C: K, Eikelenboom - N. Luykx 0-1. De 2e ronde van de finale wordt za terdagmiddag 10 maart gespeeld. gezin is ontfutseld en waarop nu de ont. slagen gevangene Bert Oliemans, die weet waar „de poet" is verborgen, de Amsterdamse onderwereld en de politie jacht maken. Een jacht, die tenslotte door de politie („crime doesn't pay") wordt gewonnen, terwijl Bert Oliemans met een lang niet te versmaden troost prijs in de persoon van Blonde Nellie genoegen moet nemen. Een gegeven dus, dat heel wat sim plistische!' en populairder van opzet is dan „Makkers, staakt uw wild geraas" of „Het Mes", de beide vorige films van de Nederlandse Filmproduktie Mij. Hetgeen intussen, aldus de heer Lan dré, niet wil zeggen, dat er sprake zou zijn van een koersverandering, maar alleen van „een tijdelijke aanpassing aan de feitelijke omstandigheden", want de reacties van het publiek op beide genoemde films, die door de kritiek van goed tot uitstekend werden ont vangen, zijn „zwaar tegengevallen". Ten einde zoveel mogelijk, bij het opnemen van films zeer kostbare, tijd te besparen heeft de Haagse cineast en filmcriticus Emile Brumsteede, die als assistent-regisseur optreedt, voor' iedere scène een ontwerp-schets gete kend, die als leidraad dient bij de de corbouw, de camera-instellingen en de wijze van opnemen. De produktieleiding van de film, die in zwart-wit en voor breedscherm wordt opgenomen en die een vertoningsduur zal krijgen van ongeveer honderd minu ten, is in handen van Piet van Mook. Als chef-camera treedt op Eddy v. d. Ende, de decors worden ontworpen door Nico van Baarle en John Korporaal zelf verzorgt met Lien d'Oliveira de monta ge. Eind mei hoopt men met de opna men klaar te komen en begin oktober zal de première in Rotterdam plaats vinden. Wat het verdere werkprogramma van de Nederlandse Filmproduktie Maat schappij betreft, deelde de heer Landré mede, dat hij de film „Poort van Euro pa" over de haven van Rotterdam een lelijke, maar voorlopige titel begin mei aan de opdrachtgeefster, de Rotterdamse Stichting Havenbelangen, hoopt op te leveren. Deze documentaire film, die in zwart-wit is opgenomen en die een vertoningsduur kr(jgt van 17 minuten, is vervaardigd door Eddy v. d. Ende en Ytzen Brusse, welke laatste de montage voor zijn rekening neemt. Verder wordt in juni een begin ge maakt met de produktie van een nog titelloze film over Rotterdam als toeris tenstad. Deze film in kleuren, die het karakter krijgt van een gespeelde do cumentaire, wordt geregiseerd door Eimert Kruidhof van de VARA-televisie met Eddy v. d. Ende aan de camera. Voor de voornaamste figuren in de film, een jong echtpaar met kind, zijn nog geen geschikte spelers gevonden. Niet temin hoopt de heer Landré de film nog in oktober of november van dit jaar af te leveren. Omtrent zijn plannen voor een Neder landse speelfilm, waarin Linda Chris tian, een internationaal befaamde ster van Nederlandse afkomst de vrouwe lijke hoofdrol zal spelen, kon de heer Landré nog niet veel nadere medede lingen doen. Het werkprogramma van zijn maatschappij is zo overladen ge worden, dat het niet goed mogelijk zal zijri om half september met de opna men te beginnen, zoals aanvankelijk de bedoeling, was. De heer Landré heeft daarom Linda Christian gevraagd, er mee akkoord te gaan de produktie drie maanden uit te stellen, tot half decem ber. In elk geval zal deze film over een jonge vrouw, die na een veelbewogen leven geluk en rust vindt aan de zijde van een veel oudere man, nog meer dan „Rififi (trammelant) in Amster dam" het karakter van een thriller krijgen. LONDEN, 7 maart (Reuter) Het Engelse koninklijke college van artsen zegt in een vandaag gepubliceerd rap port, dat het aantal sterfgevallen ten gevolge van longkanker sterk toeneemt als men meer sigaretten gaat roken. Onder zware sigarettenrokers is het aantal sterfgevallen misschien dertig maal zo groot als onder niet-rokers. Ro kers van sigaretten krijgen veel eer der longkanker dan pijp- of sigarenro- kers. Het rapport is opgesteld door een in april 1959 gevormde commissie van negen personen. Roken is, aldus het rapport, niet de enige oorzaak van longkanker."" Ook vervuiling van de lucht en stoffen, waarmee mensen in bepaalde beroepen te maken hebben, bevorderen het ont staan van de ziekte. Roken kan ook bronchitis veroorza ken en misschien bijdragen tot de ont wikkeling van longtuberculose. Het aan tal sterfgevallen tengevolge van een bepaalde hartziekte is onder rokers, in het bijzonder sigarenrokers, hoger dan onder niet-rokers. Slechts vijftien procent van de thans 35-jarige mannen, die niet roken, zul len voor hun 65ste levensjaar overlij den, maar voor zware sigarettenrokers is dat percentage 33. Volgens het rapport leidt roken thans in zo sterke mate tot een slechte ge zondheid en verkorting van de levens duur, dat er middelen gevonden dienen te worden tot beperking van de zich uitbreidende rookgewoonte. Het gevaar van het roken wordt bijvoorbeeld vrij wel zeker beperkt als de rokers de si garetten niet tot het einde oproken. In het rapport wordt de regering aan bevolen meer voorlichting te geven over de gevaren, doeltreffender be perkingen in te voeren op de verkoop van tabak aan kinderen, beperkingen op te leggen aan de reclame voor rook artikelen, op grotere sjhaal het roken in openbare gelegenheden te verbieden en een hogere belasting op sigaretten te heffen. AMSTERDAM, 7 maart AHOY kampioen van de overgangsklasse. Een week eerder dan men had verwacht is het Hilversumse trio Nico Poort, Rob van der Ven en Willy Kamer definitief op de bovenste plaats geëindigd. Zelf won dit team met grote cijfers van HOC maar bovendien zorgde Donk uit Gouda voor een volkomen onverwachte overwinning op Fr. Smulders, de naas te concurrenten van Ahoy. Victory '55 kwam eveneens op de drempel van het kampioenschap. Ook hier dankzij een „outsider". TOG verraste Povac 2 en hierdoor verkreeg Victory een royale voorsprong. Uit de resterende twee wedstrijden behoeven zij nog slechts één punt te behalen. Vreugde aan de top, verdriet echter aan de staart van de ranglijst, met na me in de afdelingen G en M. In eerst genoemde afdeling kwamen TYBB 2 op nieuw niet tot winst, al was dit tegen Scylla 2 geen schande. In M stelde Ra pidity uitermate teleur door met de on gelooflijke cijfers 9-1 van Togido te ver liezen. GTTC kwam tegen Shell niet verder dan een gelijk spel. De posities van genoemde drie teams blijven ge vaarlijk dicht hij de afgrond. Smas 3 won met e.norm verschil van Treffers, Smash 4 verloor uiteraard van Wibo 3. Hoofdklassers TYBB had geen moeite met Swift en won met. 8-2. Ahoy-Hoc was voor de gastheren een (Van een onzer redacteuren) ar ie Faassen, lid van een geslacht dat al zeer lang in de toneel wereld bekendheid geniet, wordt vandaag 90 jaar. Ook dank zij haar is de naam Faassen nog sterker met het toneel in ons land verbonden- De laatste rol, die zij gespeeld heeft is die van Kniertje geweest in Heyermans' „Op Hoop van Zegen"; op 17 februari 1950 werd. zij na de voorstelling van dit stuk in de Amsterdamse Stadsschouwburg zij was toendertijd verbonden aan het Nederlands Volkstoneel op grootse wijze gehuldigd. Vandaag bereikt zij de leeftijd van de zeer sterken. Het toneel spelen schijnt een gezond vak te zijn. Marie Faassen zette haar eerste schre den op de planken toen ze 17 jaar was; bij Le Gras en Haspels in Rotterdam. Het stuk heette „Zwarte Griet" en was geschreven door haar oom Rosier Faas sen. Het toneel in Rotterdam leefde toen bij de bevolking veel meer dan in onze tijd, nu liggen daar de „toneelbindingen" heel wat anders en de Maasstad is niet meer de theaterstad van vroeger. Maar dit is een aparte kwestie, die gelukkig niet zonder oplossing behoeft te blijven. Rotterdam dus, waar de familie Faas sen (haar vader Alexander en de boven genoemde oom en Marie zelf) een goede en populaire klank had. Toen zondag een week geleden „Op Hoop van Zegen" voor de televisie kwam, kon men de naam van haar achterneef lezen achter de rol van Barendje, dezelfde rol, die bij de eerste opvoering van dit stuk wera gespeeld door zijn grootvader. Marie Faassen komt uit een oersterk toneelgeslacht. Haar vader Alexander, „de Rotterdammer", speelde tot diep in zijn taci Igste; hij gaf zijn krachten ook aan het Franstalige toneel in ons land, wat zich toen in een grote bloei mocht verheugen. Marie Faassen ging na haar Rotter damse periode naar Amsterdam. Daar trad zij op bij Charles de la Mar, de vader van Nap de la Mar. Vervolgens was zij verbonden aan de Toneelvereni ging, waar zij onder meer in stukken van Herman Heyermans optrad. Dit is de belangrijkste en de meest boeiende tijd van haar toneelleven geweest. On telbare keren is zij later opgetreden in de rol van Kniertje. Het was vanzelf sprekend. dat zij in 1950 jubileerde in deze creatie, die, weliswaar anders ge speeld, even grote indruk heeft gemaakt als de creatie van Esther de Boer-van Rijk. Marie Faassen is de laatste over levende van de Toneelvereniging. Haar toneelgeschiedenis reikt terug tot de sfeervolle dagen van 1890-1900, toen de tradities in de wereld van het toneel met hoffelijkheid en zwier werden om gaven: haar idealisme en haar talent, door Heyermans later beïnvloed, heeft zij in een persoonlijke speeltrant be paald. Weer later heeft zij deel uitge maakt van de gezelschappen van Louis Saalbcrn, Edua~d Verkade, Dirk Ver beek eh Cor van der Lugt Melsert. Na de bevrijding speelde zij mee in het Amsterdams Toneelgezelsc' p. Zij kwam daar vandaan om „Eva Bonheur" te spelen bij het Nederlands Volkstoneel. Na haa-i huldiging in 1950 bij dit gezel schap is zij niet stil blijven zitten. Zij gemakkelijke wedstrijd, waarin zelfs geen enkele punt verloren ging. Het dubbelspel werd wegens tijdgebrek niet meer gespeeld. Victory '55 weer- de zich uitstekend tegen het gevrees de Hotac uit Beverwijk. Veerman was de grote man met drie punten. Voorts won Sier één maal en zorgde Kwakman voor twee punten. GTTC- Shell was een spannende wedstrijd, die door een falende Nico Jansen in een gelijk spel eindigde. Jansen speel de niet onverdienstelijk, maar ver loor tot drie maal toe de beslissende game. Sleper en Hamers wonnen beiden twee maal. Rapidity, dat zo kranig op weg was naar een herstel van zijn positie, verloor nogal kans loos van Togido. Zeker, de uitslag 9-1 was wel wat geflatteerd. Winder redde tegen van Eijk de eer. Ahoy 14 28, Fr. Smulders 14 22. Vriendenschaar 113 18, 'Ahoy 2 14 16. Zeist 13 12, Donk 14 7, Wilskracht 2 13 7, Buna 14" 7, HOC 13 5, Victory '55 14 26. Povac 2 14 23. Nehamij 14 16. To gido 14 13, Shell 14 12, Hotac 13 11, TOG 14 9, Rapidity 15 9. GTTC 14 7. Smash 4 had uiteraard geen kans te gen Wibo 3 en verloor met 8-2. Reekers en Nieuwenhuizen wonnen beiden van Hanemeijer. Smash 3 deed het opval lend goed tegen het sterke Treffers en won zelfs met 9-1. Rijnen en de Haan wisten de volle winst te behalen en Neep verloor alleen van Peerdeman. TYBB 2 moest tegen adspirant kam pioen Scylla 2 uiteraard het loodje leg gen. Rijkelijkhuizen en van Yeenendaal wisten belden van Bregman te winnen maar de overige punten moest men aan de Leidenaars laten. TYBB 1 ten slotte had geen medelijden met het tot degradatie gedoemde Swift uit Arnhem. Schoof en Witteman boekten beiden de maximale winst. Visser wist alleen Wil- lems de baas te worden, waarna het- dubbelspel de winst op 8-2 voor de Haarlemmers bepaalde. DTTC 15 29, Batswingers 2 16 26, TYBB 14 20. Wilskracht 14 17, NedUoyd 2 15 14, WGA 14 13, DDC 2 14 8, Tw. One Up 2 14 8, Elan 14 8, Swift 16 3, Wibo 3 15 27. Treffers 2 13 19, Milk- seamers 14 18, Smash 4 15 18, AMVJ 3 14 14, AVGA 2 14 12, Wilhelmus 13 10, Noad 14 7, Eendracht 3 14 1, Scylla 2 14 27, Nedlloyd 3 14 24, Treffers 15 16, Dito 13 15, Smash 3 14 14, AVGA 3 15 12, Maccabi 13 7, Disnie 14 7, TYBB 2 13 4. De uitslagen: F; AMVJ 3-Wilhelmus 5-5, AVGA 2-Noad 2-8, Treffers 2-Milk- steamers 7-3, Wibo 3-Smash 4 8-2, G: AVGA 3-Maccabi 7-3, Nedlloyd 3-Dito (Advertentie) Coopvaett

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 9