SPANNING ROND MEÜW-GUINEA-CONFLICT Niet alle ministers eens over te volgen beleid? Het Kleverpark uw winkelpark El Al vliegt niet meer ZELF POST HALEN IN ALGIERS m-x Liever VECHTEN dan inlijving bij Indonesië Ongeregeldheden zullen in Congo-toestand eindigen Optimisme over slotfase Frans-Algerijns gesorek FLN eist geen aandeel in de plaatselijke strijdmacht e Eet Echte Bakkers broodsoorten vooriaarsmoeheid TREINRAMP BIJ RAVENNA Quatertemperdag, onthoudingsdag Melk per 1 juli cent duurder W eekend-ve rloven dienstplichtigen gewijzigd PAPOEA-LEIDERS DREIGEN Fel telegram aan Den Haag K.A.B. blijft vóór „Oud-Wassenaar" Ondanks geheimzinnigheid in Evian Het weer Minder koud Koude lucht in defensief ruime parkeergelegenheid Morgen, vrijdag GEBODEN vasten- en In west-Nederland N.S. kunnen vervoer op vrijdag niet aan Marinier op Curacao bij ongeluk gedood Nadere uitspraak na komende interpellatie- Roemers «W MORRIS êeforeijou êuij! Het weer in Europa DONDERDAG 8 MAART 1962 85sfe JAARGANG No. 31074 (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG, 8 maart Den Haag is nogal nerveus vanwege de berichten van de laatste tijd over de ontwikkeling rond het Nieuw-Guineaconflict. Er is re gelmatig beraad in het kabinet. Daarbij valt op, dat niet alle mi nisters aanwezig zijn sinds het nachtelijk gesprek, dat de mi nisterraad vorige week zaterdag aan deze zaak heeft gewijd. Men leidt daaruit af, dat de minister van Binnenlandse Zaken, mr. Toxopeus en zijn staatssecre taris mr. Bot, die speciaal met de binnenlandse ontwikkeling van Nieuw-Guinea belast is, de mi nister van Defensie, ir. S. Visser, en zijn beide staatssecretarissen i de heren Calmeyer en De Jong (Marine) en voorts ook de minis ter van Maatschappelijk Werk, mej. dr. M. Klompé, afzonderlijk met de minister-president verga deren niet uitsluitend omdat zij direct bij Nieuw-Guinea betrok ken zijn. Men spreekt van moei- Bij iedere jas een passende tas lijkheden, die in de boezem van het kabinet zelf zouden zijn ont staan in verband met besluiten, die vergaande gevolgen kunnen hebben, zoals een eventuele nood zaak tot direct evacueren of ver sterking van onze zeer beperkte defensie. Robert Kennedy Geen vertrouwen Dilemma Compromis-motie Parna-protest vrijetijdsverf kwaliteitsverf EEN PR0DUKT VAN DE SIKKENS GROEP (Van onze Parijse correspondent) PARIJS, 8 maart Gedurende vijf uur hebben gisteren, op de eerste dag van de laatste en offi ciële onderhandelingsfase Frank- rijk-F.L.N., de beide delegaties te Evian vergaderd in Hotel du Pare, zetel van de onderhandelingen en tevens tijdelijk woonoord van de Franse delegatie. De vijf uren ge sprek werd onderbroken voor een pauze voor het middagmaal, dat de twee delegaties afzonderlijk gebruikten. Geen van beide dele gaties heeft een persconferentie gehouden; zij zijn overeengeko men dat zij, althans de eerste dagen, geheimhouding in acht zullen nemen, zulks ter bevorde ring van een voorspoedig verloop van de conferentie. REGEN- EN TWEEDJASSEN u - ROZIJNENTAART 98 cent BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkantoor Beverwijk, Zeestraat 50: telef. 4790 Bijkantoor en Red. Umuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: W. C. H. Leijdeckers en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN enW. Se verin. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTl^TARIET 28 cents per millimeter- hoogte. Omroepers 16 cents per m m. hoogte De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 61 cents per week, 2.65 per maand, f 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544. Vele kabinetsvergaderingen maken Den Haag nerveus Advertentie) MILAAN, 8 maart. (Rtr.UPI) Ten minste twaalf, maar vermoedelijk méér personen zijn om het leven gekomen by een ernstig treinongeluk, dat vanmor gen vroeg gebeurde bij de Italiaanse plaats Casta Bolognese, in de buurt van Ravenna. Ongeveer tachtig passagiers liepen verwondingen op, doordat de lo comotief en zes rijtuigen uit de rails liepen. De sneltrein uit Bari in Zuid-Italië, die Milaan als einddoel had, ontspoorde toen hij in volle vaart door het station van Casta Bolognese reed. De trein had op dat moment een snelheid van onge veer negentig kilometer per uur, ter wijl de voorgeschreven snelheid maxi maal dertig kilometer per uur bedroeg. Bit zou kunnen duiden op een defect aan de reminstallatie. Hangende het onderzoek zjjn de machinist en zijn hei- Per in verzekerde bewaring gesteld. (Advertentie) EVELYN elegante tóssen en byoux# GR.HOUTSTR ,18A TEL.204I5 - HAARLEM TEL AVTV, 8 maart (UPI) De na- «onale luchtvaartmaatschappij van Is- raël, ei 4L houdt momenteel al haar v;iegtuigen op de grond, omdat haar Piloten weigeren meer dan acht uur Per reis te vliegen. Een comité van de piloten heeft ver maard dat langer vliegen de veiligheid L gevaar brengt. Niettemin, zo zeiden Piloten, zijn wij bereid langer te vuegen als de extra-uren worden be laid. De leiding van El Al beschouwt a actie ais een staking en heeft al haar pe°ten uit het buitenland teruggeroe- Met ingang van morgen zal El Al passagiers en vracht vervoeren via an- re luchtvaartmaatschappijen. Ook is opvallend, dat de minister president het nodig heeft geoordeeld vandaag twee bezoeken te brengen aan de Staten-Generaal, om er de speciale commissies van de beide Kamers af zonderlijk in te lichten. In de voormid dag was er een gesprek tussen de rege ring en de vaste Commissies van De fensie en Buitenlandse Zaken in het ge bouw van de Tweede Kamer, in de na middag werd eenzelfde gesprek met de buitenlandse commissie van de Eerste Kamer gehouden. Om terdege op dat gesprek voorbereid te zijn heeft de KVP-fractie gisteravond nog een bijeen komst gehouden in de Tweede Kamer, waar vele uren lang gediscussieerd is over de stand van zaken rond Nieuw- Guinea. Op de agenda stond officieel de behandeling van de wet op de be drijf sgeneesmiddelen, maar na korte tijd is men over Nieuw-Guinea gaan praten. De onrust van de laatste tijd is voor een goed deel te wijten aan de berichten uit Amerika over de houding van de Amerikaanse regering en met name de uitlatingen van minister Rob Kennedy na zijn rondreis langs Indonesië en Ne derland. Velen voelen de uitlatingen als een dolkstoot in de rug van het kabinet, dat heel lang met groot vertrouwen op Amerika heeft gerekend. Er zijn er echter ook, die de berichtgeving veel minder alarmerend vinden. Op de eerste plaats is het interview voor de Amerikaanse televisie gegeven door een man, die op zijn rondreis al ver teld heelt, dat hij geen enkele officiële opdracht had. Hij ging zich alleen oriën teren. Bovendien is het bericht wie garandeert dat men het t.v.-gesprek volkomen objectief heeft weergegeven? door Amerikaanse persbureaus ver spreid en daarna nog weer eens door Nederlandse persbureaus vertaald. Ten slotte kan het, wanneer het inderdaad iets ten gunste van Indonesië bevat, ook een diplomatiek middel van de Amerikanen zijn om de verhouding tus sen Amerika en Indonesië zo gunstig mogelijk te maken. Het is een publiek geheim, dat de Amerikaanse diplomatie de grootste moeite heeft gehad om de Indonesiërs zover te krijgen, dat zij be reid zijn tot een inleidend gesprek, dat nu vermoedelijk in Washington tot stand gaat komen over alleen nog maar de agenda van wat straks op een eventuele conferentie over de zaak zelf aan de orde zal zijn. Van Indonesische zijde is uitdrukke lijk gevraagd om strikte geheimhou ding, zodat niemand officieel weet waar en wanneer deze inleidende be sprekingen zullen plaats vinden. Intus sen nam men aan, dat het vertrek van de in Duitsland als uitgever wonen de contactman van de regering van In donesië, Oejeng Soewargana, naar Was hington wel iets met dit eerste contact na het verbreken van de diplomatieke betrekkingen te maken heeft. Inmiddels heeft „Antara" gemeld, dat volgens de militaire attaché van de In donesische ambassade in Bonn, kolonel Pendjaitan, de heer Oejeng Soewargana nooit een officiële vertegenwoordiger van minister Nasoetion is geweest. Hy is een particulier die voor de beharti ging van eigen zaken in Europa ver toeft. De verklaringen door hem tegenover Nederlandse journalisten op Schiphol afgelegd, geven zyn eigen persoonlijke opvattingen weer en kunnen niet be schouwd worden als een weergave van het officiële standpunt van de regering van Indonesië." Het is niet aan te nemen, dat minis ter Luns zonder meer op deze beloften zal willen ingaan. Zijn mening over de Indonesiërs, ook als zy met gaven ko men, is bekend. Hy heeft voor eens en voor altijd het vertrouwen in hen ver loren en zal het met meer leden van het kabinet niet met zijn gewe ten overeen kunnen brengen buiten een duidelijke vrije uitspraak van de Pa poea's om dit volk aan een conferentie tafel, waarbij zij zelf niet aanwezig zou den zijn om over hun lot mede te be schikken, voor het voldongen feit te stellen, dat zij voortaan niet meer on der bestuur van Nederland maar van Indonesië zullen staan. Er zijn echter nog andere figuren in de Nederlandse diplomatie, zoals al eens eerder is uit eengezet. In dit verband wordt de naam van de Nederlandse gezant in Was hington, dr. Van Roijen, weer genoemd. De vervroegde komst van minister Luns wordt thans in Den Haag met spanning tegemoet gezien. Er zijn met hem wel regelmatig telegrammen ge wisseld, maar de regering acht het on misbaar hem zelf te spreken. Men is zich er terdege van bewust, dat de spanning rond het lot van Nieuw-Guinea ook voor het Nederlandse kabinet een zaak kan worden van ,,to be or not to be". Men heeft zich in het kabinet nooit anders dan onomwonden uitge sproken voor een algehele externe zelf beschikking van de Papoea's. Het is voor vele ministers een gewetenszaak, dat daaraan wordt voldaan. Nu het erop aan gaat komen om alle belangen af te wegen is het echter vanzelfsprekend, dat het algemeen belang van Nederland en de interpretatie daarvan ook in het kabinet tot spanningen leidden. Zal de minister-president, die tot dusver met succes zyn ministersploeg als een hecht team heeft weten te bewaren, daar in de komende dagen in blijven slagen? Het zal afhangen van de ontwikke ling, die nu zeer snel en wellicht zelfs dramatisch kan verlopen. Allerlei ver onderstellingen doen daarover de ron de. De Nederlandse regering staat vol gens velen voor een ernstig dilemma: onderhandelen met de Indonesiërs is een plicht, maar tegelijkertijd is het een plicht om de veiligheid van Nieuw- Guinea niet uit het oog te verliezen. En dat laatste kan betekenen, dat men het zenden van versterkingen gewenst acht. Maar niet alle ministers hebben precies dezelfde verantwoordelijkheden en taken. Het is duidelijk, dat een mi nister van Defensie wel eens anders aankijkt tegen een plan om aanvullende militaire maatregelen te nemen, dan b.v. een minister van Financiën. In dit verband is de zinspeling van minister Klompé op het Overijssels Appèl van de KVP een aanwijzing. Zij zei, zoals trouwens ook de katholieke fractieleider, dr. De Kort, heel duide lijk naar voren bracht, dat de Neder landse regering verantwoordelijk is voor de veiligheid van degenen, die op Nieuw-Guinea leven. Als minister van Maatschappelijk Werk zal zij zeker ook denken aan het lot van degenen, die bij een eventueel Indonesisch optreden in veiligheid gebracht zullen moeten wor den. Wanneer op dit moment nog niet over overdracht kan worden gesproken, moet wel rekening worden gehouden met de noodzaak om veiligheidsmaat regelen te nemen, althans voor te be reiden. Het charteren van scheeps- ruimte is er een van. Dit punt schijnt deze week in het kabinet van alle kan ten te zijn bekeken. Twee beelden van de trieste toestand in Algiers, waar de spanning thans ten top gestegen schijnt. De laatste wekeh zijn vele postbestellers door de OAS vermoord, ten gevolge waarvan er geen post meer wordt besteld. De bewoners van de stad moeten hun post zelf maar halen in geïmproviseerde distributie-kantoren, zoals bioscopen en dernelijke ruimten. Na lang wachten in een rij (bovenste foto) kan men tegen vertoon van zijn identiteitsbewijs (onderste foto) zijn post krijgen. - i de besprekingen van de eerste dag in Evian verlaat de Algerijnse delegatie per helikopter het conferentie-oord. Links in het toestel is nog de Algerijnse voorlopige vice-premier Belkacem-Krim zichtbaar. (Telefoto). DEN HAAG, 8 maart De minister van Economische Zaken heeft, in over eenstemming met zijn ambtgenoot van Landbouw en Visserij, zyn goedkeuring gehecht aan een prijsverhoging voor gestandaardiseerde melk en karne melk gedurende het tweede halfjaar 1962. De prijzen in de niet-geeaneerde gebieden in west-Nederland worden per 1 juli met één cent verhoogd. Overigens blijven de nrijzen in het gehele land na 30 juni en voor de duur va., dit jaar ongewijzigd op het huidige peil. De minister heeft meegedeeld, dat voor de prijs-vaststelling in het komen de jaar opnieuw zal moeten worden bezien welke kostencompensatie in de dan vast te stellen prijzen binnen het kader van het regeringsbeleid verant woord moet worden geacht. Dit is gistermorgen meegedeeld tijdens de vergadering van h?t produktschap voor zuivel. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG, 8 maart. De spoorwe gen kunnen het drukke militaire ver voer op vrijdagavond niet meer aan. Zij hebben dit de militaire autoriteiten laten weten. Als gevolg daarvan wordt een nieuwe verlofregeling ingevoerd. Militairen van de opleidingseenheden zullen met ingang van zaterdag voort aan van resp. zaterdag 13.00 uur tot zondag 24.00 uur en van zaterdag 06.00 uur tot maandag 12.00 uur. Beroepsmi litairen zullen eventueel vrijdag na de dienst naar huis mogen. Voorheen had den deze militairen afwisselend een kort verlof van zaterdag 13.00 uur tot zondag 24.00 uur en een lang verlof van vrijdag 18.00 tot maandag 12.00 uur. Per 1 juni krijgen deze militairen af wisselend tweemaal achtereen een kort verlof als aangegeven en tweemaal ach tereen lang verlof. De parate troepen krijgen een nieuwe verlofregeling per 1 juni. Eens in de vier weken hebben zij dan verlof van vrijdag 13.00 tot maan dag 12.00 uur en eveneens eenmaal per vier weken verlof van zaterdag 13.00 uur tot maandag 24.00 uur. De militai ren schieten er door de nieuwe rege ling een klein aantal uren verlof bij in. WILLEMSTAD, 8 maart Gister middag heeft zich op Curafao een onge val met een militaire vrachtwagen voor gedaan, waarby een marinier om het leven kwam en veertien militairen wer den gewond. Het slachtoffer is de on gehuwde twintigjarige marinier der derde klasse, zeemilicien P. H. de Bie uit Delft. De militaire vrachtauto, waarin zich een aantal marinemensen bevond, 's op het kruispunt van de Caracasbaai- weg en de weg naar Montangne, uit de bocht gevlogen en over de kop ge slagen. Vijftien inzittenden werden ge wond, van wie marinier De Bie over leed. Van de overige militairen, wier verwondingen variëren van licht tot min of meer ernstig, verkeert niemand in levensgevaar, zo heeft de marinevoor lichtingsdienst in Willemstad meege deeld. Allen zyn voor onderzoek naar een ziekenhuis overgebracht. HOLLANDIA, 8 maart (ANP) Tien bekende Papoea's, onder wie de vice- voorzitters van de Nieuw-Guinea Raad, kaisiepo en Jouwe, de voorzitter van de Partai Papoea Merdeka, Mozes Ru- mainum, de voorzitter van de Kenau Embai-partij, Itaar en de voorzitter van de Democratische Volkspartij, Runtu- boy, hebben vanochtend in een tele gram aan de minister van Buitenlandse Zaken in Den Haag uitdrukkelijk ver klaard niet akkoord te gaan met een regeling waardoor West-Papoea op welke wyze ook aan Indonesië zou wor den overgedragen. ,,Wij herinneren aan de plechtige Ne derlandse belofte om West-Papoea te zullen leiden en besturen tot het tijd stip van zelfbeschikking." aldus de ver tegenwoordigers van bekende stromin gen onder de Papoea's. ,,Elke verande ring in de status die geen volledige ga rantie biedt dat West-Papoea in alle vrijheid het zelfbeschikkingsrecht zal kunnen uitoefenen, verwerpen wij met klem. Eventuele Indonesische garan ties zijn voor ons van geen waarde. Bo vendien hebben wij alleen vertrouwen in de onbaatzuchtigheid en deskundig heid van Nederland terzake van de wii- ze van uitvoering van het ontwikke lingswerk ten behoeve van ons land." „Bovendien verlangen wy dat een Papoea ^delegatie als partij aan a.s. onderhandelingen zal deelnemen want noch Nederland noch Indonesië is gerechtigd beslissingen over ons land te nemen zonder onze toestem ming." „Wij waarschuwen dat wanneer In donesië deelneming aan het bestuur zou verkrijgen, overal ongeregeldheden zullen optreden en dat deze zullen ein digen in een toestand als die in de Congo. Wii zijn liever bereid te vech ten dan toe te staan dat Indonesië de soevereiniteit verkrijgt." HOLLANDIA 8mrt (ANP) Leiding gevende Papoea's uit de Radja Ampat- eilanden (bij de Vogelkop) hebben aan de Nieuw-Guinea Raad en de Neder landse regering een compromis-motie gezonden waarin wordt gevraagd de Papoea's zo spoedig mogelijk vrijheid en zelfstandigheid te .geven. Nederland en Indonesië zouden niermee akkoord moeten gaan terwijl de V.N. hieraan uitvoering zouden dienen te geven Ge vraagd wordt de V N. gedurende enke ie jaren bijstand te laten verlenen door het zenden van de benodigde ambtena ren. De Parna heeft volgens UPI krach tig geprotesteerd tegen wederrechtely- kij plaatsing van de naam Bonay on der een recent protesttelegram van le den van de Nieuw Guinea Raad aan Kennedy. Deze plaatsing werd een „vervalsing" genoemd. Advertentie UTRECHT, 8 maart Het ver- bondsbestuur van de Katholieke Arbei ders Beweging heeft zich gisteren uit voerig beziggehouden met de situatie, die thans is ontstaan on het terrein van de loon loiitiek. Het betreurt, dat het akkoord van Oud-Wassenaar blijk baar niet in volledige overeenstem ming is uit te voeren. Het verbond: bestuur onderschrijft volledig de maan dag door de verbondsvoorzitter, de heer J. A. Middelhuis afgelegde ver klaring. Het bestuur staat op het standpunt, dat de algemene aanwijzing van de regering opgevolgd dient te worden. De vertegenwoordigers van de KAB in de Stichting van den Arbeid kregen van het ver bonds bestuur vrijheid van handelen om te trachten alsnog -en crisis' in de Stichting en een breuk in de samenwerking van de vakcentra.es te voorkomen. Alvorens zich verder uit te spreken wenst het verbondsbestuur v.n de KAB de uitslag van de inter pellatie Roemers in de Tweede Kamer af te wachte i. Zoals in een deel van onze vorige editie gemeld, wordt de interpellatie volgende week gehouden, waarschijnlijk woensdag of donderdag. Door een strenge orde- en veiligheids dienst werden de te Evian aanwezige journalisten overigens op aanzienlijke afstand vin het conferentieoord ge houden, zodat zij ook het vu, en komen van de Algerijnse „gevolmachtigden" slechts uit de verte konden volgen. Drie hefschroefvliegtuigen van de Zwitserse luchtmacht brachten de Algerijnen van hun op een 700 meter hoog bergplateau bij Rolle gelegen hotel, over het meer van Geneve, naar de Franse oever, waar zij met een handdruk begroet wer den door de onderprefect van Thonon. In het Parkhotel wachtte hen de Fran se delegatie, die voordien op het kerk hof een krans gelegd had op het graf van de heer Camille Blanc, de burge meester van Evian, die aan de voor avond van de onderhandelingen in mei vaa het vorig jaar door een O.A.S.-aan- slag om het leven kwam. Ondanks bovengenoemde officiël, geheimhouding hebben de journalis tieke waarnemers toch kunnen mel den dat beide delegaties optimistisch .waren. In kringen van de Franse de legatie had men het'verloop van deze eerste dag goed en veelbelovend ge noemd. Gunstige indruk zou het in het bijzonder op de Franse delegatie hebben gemaakt dat ook hun Algerijn se partners niet van plan bleken te rug te komen op de tijdens de gehei me fase reeds behaalde en vastge legde resultaten. Een zekere te dien aanzien ingeslopen ongerustheid was zeer spoedig weggenomen. De onder handelingen werden voortgezet vanaf het punt waar men ze de laatste maal in de Jura had gelaten. Het verdient in dit verbana vermelding dat, volgens eensluidende lezingen, tijdens de geheime onderhandelingen van februari onder meer het principe zou zijn aanvaard dat er geen troe pen van het Algerijnse bevrijdingsle ger deel zouden uitmaken van de „plaatselijke strydm_cht" die in -ie eriode tussen Lestand en zelfbeschik- ingsuitspraak Leiast zal zyn met de ordehandhaving. Bijzondere aandacht heeft de aanwe zigheid getrokken in de Algerijnse dele gatie van „kolonel" Ben-Aouda-Ben- Moustafa; h5j i? het militaire lid van de delegatie. Deze „kolonel" heeft een leidende rol gespe ;ld in de organisatie van de door het Algeri ïse nationale bevrijdingsleger in Algerije gevoerde gevechten en maakte deel uit van het „revolutionair comité van eenheid en actie" dat op 1 november 1954 het be sluit tot de gewapende opstand nam Het zou de eerste maal zijn dat deze „kolonel" opduik; in de openbaarheid. Ten aanzien van zijn aanwezigheid houdt men, zij het belang moet beklemtonen, door de Alger^nse gevol machtigden gehecht a de nog te re gelen kwesties van militair karakter: maar ook dat zij de ernst garandeert waarmee de Algerijnse de egatie het be reiken van een bestand nastreeft: het gezag van kolonel Ben-Aouda zal even tueel de Algerijnse „maquis" kunnen bewegen tot „volgen". Volgens een speciale verslaggever van France Soir te Genève was de gesteltenis der Algerijnen samen te vat ten in deze van een -id der zopas uit Tunis gearriveerde delegatie dinsdag avond opgevangen uitlating: „De enige manier om te weten te komen ot de vrede mr lijk is, is eet bestandsak koord te sluiten. Laten wij dat akkoord ondertekenen en dan zullen wij wel zien of de Frajse regering in staat js de beslissingen ter plaatse te doen nitvoe- Advertentie) BARTELJORISSTR HAARLEM TEL 13439 (f IDSESTRAAT (BIJ KONINGSPLEIN; AMSTERDAM JEl 223596 Verwachting tot vrijdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Vrij veel bewolking maar geen neer slag van betekenis. Krachtige tot matige zuidoostelijke wind. Van nacht temperaturen om het vries punt. morgen hogere temperaturen dan vandaag. Vrjjdag: Zon: 7.10-18.32. Maan: 8.56-22.45. (Van onze weerkundige medewerker) DE BILT, 8 maart. Heel langzaam wordt er een aanval op de koude lucht ingezet die nog boven het grootste deel van Europa aanwezig is. Vanmorgen vroor het vrijwel in het gehele land 1 a 4 gr. In de hogere luchtlagen is met be wolking .wat zachtere lucht binnenge stroomd. Tegen het weekeinde zal de zachte lucht, die nu West-Frankrijk en Zuid-Engeland binnendringt, tot Neder land kunnen doordringen. De wind neemt toe tussen zuid-oost en zuid. Al gaat het langzaam, toch komt het einde van de late winterkou in zicht. max. min neersl. Station Weer temp temp aigel. gisteren 24 uur Den Helder half bew. 5 -1 Ypenburg zw. bew. 5 -2 0 Vlissingen zw. bew. 3 0 0 Eelde licht bew, 0 -4 0.1 De Bilt licht bew. 4 -2 Twente licht bew. 4 -4 0 Eindhoven licht bew. 4 -1 0 Zd. Limburg licht bew. 3 -3 0 Stockholm mist -2 -12 0 Oslo licht bew. -2 -11 1 Londen sneeuw 7 2 0.1 Amsterdam zw. bew. 5 -2 0 Brussel zw. bew. 4 -1 6 Luxemburg zw. bew. 5 -4 0 Parijs geh. bew. 5 1 0 Bordea'jc half bew 8 6 1 Berlijn mist 2 -7 0 München zw. bew. -2 -9 0 Zürich geh bew 0 -4 0 Genève sneeuw -3 2 Wenen licht bew. 0 -2 0 Athene onbew. 11 0 Rome geh. bew. 12 2 0 Madrid geh. bew. 11 9 14 (Advertentie) en U overwint de Op veler verzoek deze week: Begië Koning Boudewijn en konin gin Fabiola zijn woensdagmiddag uit Zwitserland in Brussel teruggekeerd. Het Belgische vorstenpaar was vrijdag uit België vertrokken. Over de aard van het bezoek aan Zwitserland zjjn geen mededelingen gedaan. I

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 1