Westen verwacht weinig van gesprek in Genève Russen willen kernproeven van Amerika voorkomen Mr. Luns terug na bezoek aan Washington en Tokio VS.: Eugene Black goede bemiddelaar Ook de Ier F. W. Boland als geschikt persoon genoemd Verdachte in Oostduitsers beschieten Britse auto bij Potsdam Overleg in Evian verloopt gunstig Woede in Frankrijk over jongste aanslag van OAS „OAS"-affaire vrij gelaten GROTE DRIE BIJEEN IN ZWITSERLAND IN NIEUW-GUINEA-GESCHII. DEZE WEEK SLOTAKKOORD Op nieuw kou Het weer Frankrijk als de Grote Afwezige Aardverschuiving eist 23 doden COLOMBIA éèe MORRIS 'êeforeyouêuif! REGEN- EN TWEEDJASSEN A AN DAG 12 MAART 1962 85ste JAARGANG No. 31077 GENèVE, 12 maart (A.F.P., Rtr., U.P.I.) De ministers van buitenlandse zaken van de Grote Drie, Andrei Gromyko, Dean Rusk en Lord Home, zijn in het afgelopen weekeinde één voor één in Genève aangekomen om met elkaar te praten over bran dende internationale kwesties, zoals, de kernstop, de ontwape ning, Zuid-Oost-Azië en „Berlijn". Hoewel hun eigenlijke besprekin gen pas vandaag zijn begonnen, ontmoetten de drie ministers elkaar gisteravond reeds tijdens een gemeenschappelijk diner, dat werd aangeboden door Dean Rusk. Volgens Westerse zegslieden nam de gastheer tijdens deze maaltijd geen blad voor zijn mond. Hij waarschuwde Gromyko, dat het de Verenigde Staten ernst is met hun waarschuwing, dat zij eind april de kernproeven in de damp kring zullen hervatten als vóór die tijd niet is gebleken dat de Sovjet- Unie bereid is een doeltreffend kernstopverdrag te ondertekenen. Bovendien maakte Rusk van de gelegenheid gebruik om zijn Rus sische ambtgenoot duidelijk te maken dat het Westen in hoge mate ontstemd is over de recente incidenten in Berlijn en dit niet als een goede start van de bespre kingen kan beschouwen. Inspectie PRINS BERNHARD IN OEGANDA WASHINGTON, 12 maart (U.P.I.) Doorgaans zeer goed ingelichte lieden alhier hebben zaterdag verklaard, dat de Ame rikaanse regering van mening is, dat Eugene Black, de president van de Wereldbank een geschikte bemiddelaar zou zijn voor de onderhandelingen tussen Neder land en Indonesië over Nieuw- Guinea. Opklaringen (Advertentie) BARTEUORISSTR HAARLEM TEL. 13439 LEipséSTRAAT {BIJ KONINGSPIE(N) AMSTERDAM TEL 223596 ADVERTENT IETARIET 28 cents oer millimeter- BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM m n JB. m Hk hoogte. Omroepers 16 cents per m m. hoogte Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 -fc fi» a ER RRH M II 1 fBJSBES H f| JÊL A B SF® HA |8Ff| B B Sfg 9 I A K De administratie behoudt zich het recht voor Abonnementen 20800 Postgiro 143480 [A H 9 H9 illfl 1 B 9 ABBfll AIAI 1L H M 9 X 9 I 1 I I wLM A B» B §f advertentiën eventueel zonder opgave van Bijkantoor Beverwijk, Zeestraat 50: telef. 4790 1 fe*» M 9 liE Mme lUU Mk JUF 13 fc gff§H M Ipgi pB 1 9 9 I HT JA 9h[ 9 redenen te weigeren. iiIlUvTL UnAnLLSIldbOL uUUnAliI Mr. W. A. M. van der Kallen. /9 9 9 999 9^ 9 9 H9 wmm ma ma a <s avonds te| 21544. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN enW. Severin. a—to—aai—a—awi^—a—aa—a „Wij hebben over Berlijn gesproken." *ei Rusk toen het gezelschap even voor 'biddernacht uiteen was gegaan. Hij be- vestigde het dat hij de recente inciden ten in en om Berlijn, veroorzaakt door de Russen, had besproken. Gromyko zei, terwijl hij door verslag gevers werd bestormd toen hij het hotel J^aar Rusk verblijft, verliet: „Wij heb ben in algemene termen over Berlijn ge broken, maar zijn niet in details getre den. Dit was maar het begin." Volgens Amerikaanse functionaris sen had Rusk gezegd dat voortzetting van de communistische plagerijen in Berlijn en omgeving de grote-drie- besprekingen in Genève over Duits land en een kernstop, en de komende ontwapeningsconferentie, ernstig zou den kunnen beïnvloeden. Wat de kwestie van het kernstopver drag betreft zijn vele waarnemers het er over eens dat er niet veel kans is, dat de Russen die bereidheid inderdaad bullen opbrengen. Zij willen wel een kernstopverdrag, maar uitsluitend op hun eigen voorwaarden, die voor het Westen onaanvaardbaar zijn. De wes terse voorwaarden daarentegen een doeltreffende inspektie zijn voor de Sovjet-Unie onaanvaardbaar. De he- *,e zaak bevindt zich derhalve reeds lang ln een hopeloze impasse. Het lijkt niet erg Waarschijnlijk dat deze de komende we ken in Genève zal kunnen worden door broken. Ook ten aanzien van de kans °P verdere ontwapening (conventio neel) bestaat in hef westen weinig op timisme. De ministers van de Grote Drie kwamen naar Genève aan de voor avond van de ontwapeningsconferen tie van de Verenigde Naties, die Woensdag, eveneens in Genève, be gint. Het was de bedoeling dat acht tien landen aan deze conferentie zou den deelnemen, maar doordat de re gering van Frankrijk op het laatste moment elke vorm van deelname weigerde volgens ingewijden op persoonlijk bevel van De Gaulle, on der protest van Couve de Murville —wordt het een gesprek van slechts zeventien landen. .Het was vooral de Amerikaanse mi- bister van buitenlandse zaken, die gis teren in Genève druk is geweest met allerlei voorbereidende besprekingen. Bean Rusk kwam in de nacht van za terdag op zondag, twee minuten na hïiddernacht, in Genève aan. Zondag morgen was hij alweer in Lausanne, j^aar hij in een hotel zijn Westduitse ?aibtsgenoot, Gerhard Schroder, ont boette. De twee staatslieden spraken bjet alleen over de Berlfjnse kwestie, Jbaar ook over de ontwapening. Om de Woordvoerders te citeren: Rusk en achröder waren het volledig eens over j?e wijze waarop deze onderwerpen in §esprekken met de Russen moeten wor- aeu behandeld. Zondagmiddag keerde Rusk terug een°GOTA- 13 maart (UPI) Door p aardverschuiving in de provincie Uie s Colombia zijn zaterdag 23 12 DSeJ? om bet leven gekomen, terwijl anderen werden gewond, van wie zat^. ,ernstig. Een lawine aarde schoof start yan een heuvelhelling op de "ensilvania als gevolg van zware st«?if„ 43.000 inwoners raakten ver tik v.an water en elektriciteit. Twin- womngen werden geheel bedolven. naar Genève. In het Amerikaanse con sulaat sprak hij daar twee uur met Lord Home. Lang stonden zij stil bij de moeilijkheden, die de communisten dit weekeinde hebben veroorzaakt rondom „Berlijn". De Brit en de Amerikaan, zouden voorts „algehele overeenstemming" hebben bereikt over de details voor een ontwerpverdrag in zake het staken van alle kernproeven. Dit ontwerpverdrag is vandaag aan Gromyko voorgelegd en zal, in de loop van het 17-landengesprek, wederom ter tafel komen. De algemene verwachting in Genève is, dat de Russen alles op alles zullen zetten om te voorkomen, dat de Ver enigde Staten eind april inderdaad kernproeven in de dampkring zullen nemen. Dit hoeft echter niet te bete kenen, dat zij de bereidheid zullen to nen concessies te doen. Gromyko zal waarschijnlijk voor de dag komen met een voorstel tot kernstop zonder inter nationale controle. De Russische argumentatie is dat zulk een controle niet nodig is, omdat kernexplosies, door de tegenwoordige hoog-ontwikkelde technische appara tuur, toch wel overal ter wereld kun nen worden geregistreerd. Washington en Londen ontkennen dit niet, maar zo zeggen zij een doeltreffende in ternationale inspektie is vooral nodig om te voorkomen, dat een land in het geheim voorbereidingen' treft voor een nieuwe serie kernproeven. Dat land kan dan plotseling het kernstopverdrag op zeggen en zijn proeven uitvoeren. Vooral de Amerikanen zijn onder geen voorwaarde van plan nogmaals het slachtoffer te worden van de Russi sche manipulaties, die er verleden jjaar toe leidden, dat de Russen explosies voorbereidden, terwijl zij in Genève met de V.S. en Engeland aan de con ferentietafel zaten. Toen de voorberei dingen werd omgezet in daden, werd het Geneefse beraad opgebroken. Nu het, in breder verband, opnieuw be gint, zjjn de westerse landen uiteraard extra wantrouwig. De westerse ln" spektie-voorstellen worden door Mos kou echter afgewezen als „spionage". In Genève verluidt intussen, dat Engeland en Amerika, ondanksalles, tot enkele concessies bereid zijn. Zp zijn genegen het aantal inspekties op plaatsen, waar verdachte bewegin gen in de aardkorst zijn waargeno men te verminderen. Tot dusver wensten zjj twaalf tot twintig inspek ties per jaar. De Russen willen ech ter slechts vier inspekties per jaar op Russisch grondgebied toelaten. Engeland en Amerika zouden boven dien bereid zijn het aantal permanen te controleposten te verminderen. Tot nu toe wilden zij er 180 in de gehele wereld, waarvan 19 op Rus sisch grondgebied. De zeventien landen, die zich woens dag in Genève aan de conferentieta fel zullen scharen, zijn: de SovjeUUnie, Tsjechoslowakije, Polen, Roemenië en Bulgarije voor het communistische blok, de Verenigde Staten, Groot-Brittannië, Italië en Canada voor het westerse blok, en Brazilië, Mexico, Egypte, In- dië, Birma, Zweden, Nigerië en Ethio pië voor het neutrale blok. BERLIJN, 12 maart (Reuter, UPI) De Oostduitse politie heeft zaterdag avond, op 10 kilometer van Potsdam, ongeveer dertig schoten afgevuurd op een Britse militaire auto. De chauffeur, een soldaat, werd met een schotwond in de buik in een ziekenhuis in Pots dam opgenomen. De chirurg, die hem heeft geopereerd, noemde de .oestand van zijn patiënt ernstig. Er bestaat ech ter geen levensgevaar. De luitenant kolonel, die ook in de auto zat, werd niet getroffen. Van Oostduitse zijde werd ver klaard, dat de auto ondanks een waarschuwing was doorgereden, na dat een stopteken was gegeven. Een Britse woordvoerder noemde deze lezing „onzin". Hij zei d. 1 een Rus- De Russische minister van Buiten landse Zaken, Andrei Gromyko, bij aan komst op het vliegveld van Genève, waar hij vandaag en morgen besprekingen voert met zijn Britse en Amerikaanse collega's. (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG, 12 maart. Om kwart over drie kwam minister Luns gisteren in de druilende regen per auto in Den Haag aan. Geluidswagens van radio en Wereldomroep, de reportagewa Ten van de televisie en een grote groep pers mensen blokkeerden de ingang tot zijn huis, waar de rijkspolitie op het laatste moment een doorgang wist vrij te ma ken met de mededeling, dat de minis ter niet bereid was een persconferentie te houden. De minister stapte uit, verdween met enkele cadeaus voor zijn gezin in huis, maar kwam even later terug, om toch de pers uit hoffelijkheid te Degroeten. Hij liep van de ingang van zjjn ambtswoning naar het hek en zei dat hij echt niets te vertellen had, maar de heren niet zonder meer wilde laten weggaan. Hij vertelde behoefte te hebben aan rust na een reis per vliegtuig en auto, die hem zesender tig uur had gekost. Het vliegtuig van Tokio was boven Schiphol na geruime tijd te hebben rond gecirkeld vanwege de mist uitgeweken naar Dusseldorp. Vandaar had een snel le Mercedes minister Luns naar Den Haag gereden. Wat hij de journalisten onmogelijk kon vertellen zal ongetwijfeld vandaag het kabinet wel vernemen. Om tien uur is het bijeengekomen in de Trèves-zaal. De verwachtingen omtrent een uiteen zetting over de ervaringen van de mi nister van Buitenlandse Zaken in Was hington en Tokio hebben Den Haag de laatste week in grote spanning gehou den. Het strikte geheim dat gehand haafd wordt omtrent de eerste ontmoe tingen die met de Indonesiërs zijn ge organiseerd, zal voorlopig nog wel niet verder komen dan de muren van de plechtige zaal, waar ruim driehonderd jaar geleden historische be sprekingen werden gehouden omtrent de voorwaarden waaronder de Repu bliek der Zeven Verenigde Nederlanden bereid was met Spanje een wapenstil stand (Trèves) te sluiten. Inmiddels heeft zoals gemeld, de minister-president, prof. dr. J. E. de Quay zich bereid verklaard om later op de dag een ontmoeting te hebben met de pers. Het is zeer de vraag of hij daarbij onthullingen zal kunnen doen, die ons omtrent dat wat zich heeft afgespeeld in de beide centra waar minister Luns zijn diplomatieke werk heeft verricht, veel wpzer zullen maken. Het ziet er naar uit, dat de inhoud van de besprekingen die nog niet meer zijn dan een voorzichtig af tasten van de situatie, voorlopig nog wel niet naar buiten zal kunnen wor den gebracht. KAMPALA, Oeganda, 12 mrt. (UPI) Prins Bernhard bracht het weekeinde door als gast van de kabaka van Boe- ganda. De prins en de kabaka vertrok ken naar het eiland Sesse in het Victo- ria-meer, waar zij jacht willen maken op een zeldzame antilope. Prins Bern hard is in een barkas de Njjl opge- stoomd van de Murchison vallen tot het Albertmeer. Morgen vertrekt de prr - naar Libe rie. Hij zal zelf zijn Fokker „Friend ship"' besturen. Voor het postkantoor van Les Mou- lineaux staan vlak bij de plek waar bij een explosie, veroorzaakt door de O.A.S., drie personen de dood vonden en vijfenveertig werden ge wond enkele zwaar beschadigde auto's. Voorts werd de naam genoemd van Frank W. Boland, de Ierse ambassa deur bij de V.N., als een geschikte be middelaar. Men herinnerde er aan, dat noch Ne derland, noch Indonesië voorstellen heb ben gedaan inzake een bemiddelaar. Zowel Boland als Black zijn op een of andere wijze betrokken b;j het werk van de Verenigde Naties, een aspect dat noodzakelijk geacht woidt om de kandidaat voor beide partijen aanvaard baar te doen zijn. Er is intussen nog geen keus gemaakt. DJAKARTA, 12 maart (Reuter) Twee bataljons van de Indonesische mobiele politiebrigade, die bestemd zijn om in legerverband te opereren, zijn onderweg naar de eilanden in de na bijheid van Nederlands Nieuw-Guinea. DJAKARTA, 12 maart (UPI) Vol gens een bericht uit Medan is daar een bataljon Indonesische vrijwilligers van Indische en Pakistaanse afkomst ge vormd om in „West Irian" te vechten. President Soekarno gaat intussen voor een korte rustpoos naar Bali. Hij heeft influenza gehad. (Van onze correspondent in Bonn) DÜSSELDORF, 12 maart De vroe gere vice-president van Indonesië, drs. Mohammed Hatta, sinds enkele jaren zonder officiële functie, is zaterdag voor een tweeweeks verblijf in West-Duits- land aangekomen. De ex-vice-president kwam uit Wenen, waar hij, zoals ge meld, een studie-conferentie over eco nomische wereldproblemen bijwoonde. Het bezoek aan de bondsrepubliek is van zuiver particuliere aard. Drs. Hat ta wil familie bezoeken en enige West duitse industrieën bezichtigen. Zijn be langstelling is altijd zeer uitgegaan naar de economie. In Indonesië houdt hij zich bezig met het coöperatiewezen. Drs. Hatta logeert in Bonn bij de In donesische ambassadeur in de Bonds republiek, mr. Loekman Hakim, in K'- nigswinter. Dit heeft wei enige verwon dering gebaard, aangezien de ex-vice- president er zelf herhaaldelijk de na druk op heeft gelegd, dat hij geen en kele officiële functie meer in het Indone sische staatsbestel bekleedt. Volgens een Indonesische woordvoer der in Bonn is er geen sprake van dat drs. Hatta zou kunnen gaan optreden, als officieuze contact-man tussen Ne derland en Indonesië, aldus onze corres- pondent. Hatta die donderdag naar Indië gaat, op uitnodiging van premier Nehroe, heeft door het bureau in Keulen van het Indonesische persbureau „Antara" een verklaring laten verspreiden naar aanleiding van een interview, dat hü onlangs in Wenen had met een verte genwoordiger van een Nederlands blad Hij beschuldigt de correspondent van misbruik van vertrouwen door het pu bliceren van vertrouwelijk verstrekte informaties. Deze bizarre Kostuums zijn hitte-bestendig, zelfs bij een letipei s U - graden. Twaalf vrijwilligers van hel Britse Royal Sussex Regiment toonden dit aan. Drie weken lang vertoefden ze drie uur per dag, gekleed in het hitte-bestendige pak, in een soort oven. sische verbindingsofficier in Pots dam zijn leedwezen over het gebeur de had geuit en een nderzoek had toegezegd. De luitenant-kolonel, een zekere Browne, werd na het incident aan het Russische leger overgedra gen. Hij kon kort daarna naar West- Berlijn terugkeren. Browne maakt deel ui* van de Britse missie bij de Russische bevelhebber in Oost-Duitsland. Op grond van de vier- mogendhedenovereenkomst, die na de oorlog werd gesloten, hebben de Brit ten, Amerikanen en Fransen militaire missies in Potsdam. De P.ussen hebben militaire missies in de zones van West- Duitsland, die vroeger waren bezet door de Britten, Amerikanen en Fransen. Krachtens de overeenkomst mag de Oostduitse politie geen controle uitoe fenen op de leden van de missies. In het afgelopen weekeinde is ook be kend geworden, dat de Russen verleden week een drastische poging hebben on dernomen om het westerse luchtverkeer van West-Duitsland naar West-Berüjn onmogelijk te maken. Zij verspreid den metaalvlokken in de drie lucht- corridors om de westerse radar, die de vliegtuigen door deze orridors van en naar West-Berlijn loodst, in de war te brengen. Dit gebeurde vrijdag. Volgens een Amerikaanse woord voerder hebben de Russen sindsdien geen nieuwe obstructiemaatregelen van dit kwalijke soort ondernomen. Zon dagavond maakten de westerse gealli eerden overigens bekend dat zij in de toekomst geen inlichtingen meer zullen verstrekken over incidenten in de Ber- lijnse luchtcorridors. Een reden werd niet opgegeven. PARIJS, 12 maart (Reuter-AFP) De Frans-Algerijnse vredesbesprekin gen in Evian vorderen snel in de rich ting van een slotakkoord, zo hebben woordvoerders van de Algerijnse rege ring zondag verklaard. Ook in Franse regeringskringen verwacht men niet, dat zich nog bijzondere moeilijkheden zullen voordoen. Van Algerijnse zijde werd gezegd, dat het overleg waarschijn lijk binnen de komende drie dagen zal worden afgesloten. In het Elysée, de Pa- rjjse residentie van president De Gaulle, werden zaterdag technische voorberei dingen getroffen voor een mogelijke te levisie-uitzending op korte termijn. Intussen worden de veiligheidsmaat regelen zowel in Parijs als rondom het buitenverblijf van De Gaulle in Co- lombey-les-Deux-Eglises, op 275 kilo meter ten oosten van de hoofdstad, nog steeds uitgebreid. In Colombey kwamen zaterdagavond nog driehon derd militairen aan, terwijl rondom de woning van het staatshoofd lucht doelmitrailleurs werden opgesteld. Kort voor het weekeinde kregen de dertigduizend militairen en politieman nen, die in Parijs paraat worden gehou den, verdere versterkingen. Op het Ely- see en het ministerie van binnenlandse zaken staat luchtdoelgeschut. Ook op een aantal andere belangrijke punten in Pa rijs is geschut opgesteld, met name bij de Are de Triomphe en de Eilfeltoren, die als radio- en televisiezender fun geert. In Frankrijk heerst grote woede over de grote bomaanslag, die de OAS za terdagmiddag in de Parijse -oorstad Is- sy-les-Moulineaux pleegde. Door het ont ploffen van een met explosieven gela den bestelauto, die voor een vergader zaal stond waar een pro-communis tische vredesconferentie zou worden ge houden, kwamen twee politiemannen en een voorbijganger om het leven. Zeven enveertig mensen liepen verwondingen op. Zowel kardinaal Feltin als de minis ter van binnenlandse zaken, Frey, heb ben deze aanslag in scherpe bewoordin gen veroordeeld. Zaterdagavond hielden duizenden mensen een protestdemon stratie in Issy-les-Moulineaux. Kreten als: „schiet de plastiquers dood!" „OAS-moordenaars!" en „Naar de guillo tine!" werden dikwijls gehoord. De vak bonden hebben opgeroepen maandag middag een half uur te staken uit pro test tegen de aanslag. ALGIERS. In Algerije zijn zondag tengevolge van gewelddaden tenminste dertien mensen, onder wie tien Euro peanen, om het leven gekomen. Acht tien. mensen werden gewond. Een van de slachtoffers was een me dewerker van het blad „La Depêche d'Alger", Poggi. Hij werd door een Mohammedaan doodgeschoten toen hij zjjn huis verliet. Het genoemde blad en de „Journal d'Alger" zullen maandag als teken van rouw niet verschijnen. In de voorstad Bab-el-Wed van Algiers deed zich zondag een schietpartij voor. Een patrouille nam een auto, die door een wegversperring .eed, onder vuur. Vijf Europese voorbijgangers werden door verdwaalde kogels gewond. Een Europeaan, die het incident zag, trok een revolver en verwondde een Mo hammedaanse en een Europese militair. In de marmergroeven van Klebèr, een dorp op 30 kilometer ten oosten van Oran, kwamen zaterdagmiddag bij een schietpartij twee militairen en vier bur gers twee Europeanen en twee mo hammedanen om het leven. Negen mensen werden gewond. (Van een verslaggever) AMSTERDAM, 12 maart De 28- jarige handelsvertegenwoordiger Robert J., die ervan verdacht werd als pseudo- OAS-er geprobeerd te hebben drie ge fortuneerde Amsterdammers geld af te persen, is op vrije voeten gesteld. Na dat de officier van justitie mr. W. Wet- zels hem zaterdag een laatste verhoor had afgenomen achtte de rechter-com- missaris mr. F. H. ten Kroode geen termen aanwezig de man nog langer vast te houden. De handelsvertegenwoordiger heeft steeds ontkend iets met de zaak te ma ken te hebben. De politie had hem in verzekerde bewaring gesteld nadat twee kennissen zijn stem hadden herkend tij dens de telefoongesprekken, waarin de Amsterdamse garagehouder J. Tabak namens de „O.A.S." opdracht kreeg een bedrag van 15.000 gulden in een zandbak in de hoofdstad te deponeren. De vertegenwoordiger had evenwel een nagenoeg sluitend alibi. Volgens verklaringen van J. zou hij door het gebeurde veel schade heb ben ondervonden. Tal van klanten hebben, toen bekend werd dat hij als verdachte in de afpersingszaak werd aangehouden, het vertrouwen in hem opgezegd, getuige de vele brieven die hjj na zijn vrijlating in de brievenbus vond. De officier van justitie mr. Wetzels zal het gerechtelijk onderzoek in deze afpersingszaak, in samenwerking met de recherche van het Bureau Pieter Aertszstraat, voortzetten. (Van onze weerkundige medewerker) DE BILT, 10 maart Tijdens het weekeinde heeft zich een uitloper van het Groenlandse hogedrukgebied naar de Noordzee uitgebreid waardoor de wind noordelijk is geworden. Er stroomt weer koudere lucht binnen met tempe raturen om het vriespunt en in de ko mende nacht weer licht vorst. In Scan dinavië wordt nog strenge vorst geme ten. In Denemarken was -7 gr. C. de laagste temperatuur. max min neersj Station Weei temp temp afgel gisteren 24 uur Den Heldei zwaar bew. 4 1 0.1 Ypenburg zwaar bew. 5 0 4 Vlissmgen sneeuw 6 1 3 Eelde geheel bew. 4 -0 3 De BiJt zwaar bew. 6 -1 5 Twente geheel bew. 7 -1 8 Eindhoven geheel bew. 8 -1 8 Zd Limburg geheel bew. 9 -1 7 Stockholm zwaar bew. -3 -18 0 Oslo onbewolkt -0 -20 0 Kopennager geheel bew. 3 -2 Londen zwaar bew. 7 2 0 Amsterdam zwaar bew. 5 -0 1 Verwachting tot dinsdagavond (opgemaakt te 11.15 unr) Opklaringen maar ook enkele lokale sneeuwbuien. Overwegend matige wind tussen noord en noordwest. In de nacht en vroege ochtend op de meeste plaatsen lichte vorst, overdag temperatuur enkele graden boven bet vriespunt Dinsdag: Zon: 7.01-18.40. Maan: 11.12-2.21.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 1