Zeven Feijenoorders, vijf Ajacieden; aangevuld met drie éénlingen Bert Onnes niet ineer in tafeltennisteam ,Ik weiger door mij afgekeurde trainingspakken te dragen KNAP SNEL WEER OP UTRECHT heeft weer een ruim stadsplein Het VREEBURG is van. aanzien veranderd Nederlaag van Verburch (5-7) in overgangsklas B handbal KANDIDATEN VOOR HET ORANJETEAM AMNESTIE voor ^lastige jongens" Ragosin, befaamd schaker, overleden Nederland tweede in poule B MALIEPAARD LEIDER AF Ontvoering van meisje mislukt Nog geen reactie in Indonesië Amerikanen lijken erg optimistisch ESC A en Animo hervatten opmars Reconstructie van Baarnse moord Italiaan eiste geld van andere Italiaan ?P\ DINSDAG 13 MAART 1962 PAGINA 11 Kans op bekerfinale T ottenham-Burnley is weer gestegen Militaire hockeyers tegen de Belgen 6l Schaker benkoe op het goede pad O.a. adviseur Botwinnik Wereldtitel ijshockey Canada nog steeds aan de leiding Sportflitsen Verdachte meldt zich hij politie schoonheid is zichtbare gezondheid Simpson nu eerste in Parijs-N ice PLANTEN MARGARINE Uit Rekkense inrichting 19-jarige zivemt met bevrijderBerkel over Na kabinetsvergadering Soebandrio heeft het vandaag te druk Soebandrio: VALT HET OP? tegen roos tegen vet haar en haaruitval Poging tot afpersing uiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii1 LAGARDE KRAAY PRINS V Londen, 13 maart Engelands V'°P op een finale voor de nationale i etbalbeker tussen Bumly en Totten- Vj01 is maandag weer versterkt. Totten- de bekerhouder, lootte in de halve ontstrijden tegen de winnaar van de tiii 0<*ting Preston-Manchester Uni- a» terwijl Burnley, momenteel lijst- 0f "roerder in de competitie, Fulham ii-;. 'ackbum Rovers als tegenstander Hlgt. seizoen kwamen Tottenham en i' tlley reeds in de halve finales tegen VoS?r uit, te vroeg dus voor i/J/balenthousiasten die ook toen klassieke cupfinal hoopten. HAAG, 13 maart Het Neder- IJ<?ag 23 maart in Eindhoven tegen ViiirtSp militaire hockeyteam speelt öe tri? de voj he militairen. Het,komt Sen 'iïende opstelling uit: doel: Jan- (ÊVrtiS^HC)achter: Hendrikse fvn Van Prvccnm fTTVTOJ |Utp) IC) Van Rossum (TOGO); ph: Buteux van der Kamp (TO- Leij„"-®ydeman (BMHC) en Ledeboer sUm? li.' voor: Van Rooyen (Hilver- Sturt dekker (BMHC), Beek (Delftse ^air) ^an ^-rven Dorens (Be sterdam) heemskerk van Beest (Am- slisï?S*KHOLM, 12 maart De be- j.^amp om een plaats in het iriei rm r- ensc^aaktoernooi, dat in Sen Rto- uraCao wordt gehouden, tus- Gligort„m /Rusland), Benkoe (V.S.) en Stockhniw, egoslavië) is zondag in tinK rÏÏ voortgezet met de ontmoe- De °e"Gligoric. Van dLaiAij e'udigde in een overwinning Partijen t™erilfaa,n- Nadat ieder twee en Stein heeft, hebben Benkoe DUgoric h^ftbeo pntPnt de leiding' Advertentie) (Van onze sportredactie) DEN HAAG, 13 maart Zeven spelers van Feijenoord (Pieters Graaf land, Veldhoen, Kraay, Kreijermaat, Bennaars, Van der Gijp en Moulijn) vijf van Ajax (Muller, Pronk, Groot, Prins en Swart)aangevuld met La- garde van DHC, Wiersma van PSV en Petterson van Blauw Wit; ziet hier de spelers, die in aanmerking komen voor het Nederlands elftal, dat op 1 april a.s. in Antwerpen tegen België gaat voetballen. In dit gezelschap beyindt zich éen nieuweling, de Blauw-Witter Petterson. Opvallend is, dat enkele spelers, die of op last van het bestuur van de KNVB of na een onenigheid met de bondscoach Elek Schwartz korte re of langere tijd geleden werden afgeschreven van het lijstje van kandidaten, weer „in genade" zijn aangenomen. Het betreft hier de spelers Lagarde, Kraay en Prins. Bij zo'n royale „amnestie" valt het echter des te meer op, dat een van de als voetballer talentvolste, maar ook in dp groep „lastige jongens" ondergebrachte spelers als de Aja- cied Keizer niet van de partij is. Op de lijst van geselecteerden ont breken twee spelers, die bij de laatste landenwedstrijd van het Nederlands elftal (ook tegen België en met een smadelijke 4-0 verloren) een vaste keus waren: Van der Linden en door een blessure toch weer afgevallen Bouwmeester. MOSKOU, 13 maart De Internatio nale grootmeester Watsjeslaw Rago- sin, één van de grootste schakers die Rusland ooit heeft gehad, is maandag na een langdurig ziekbed op 53-jarige leeftijd overleden. Als wedstrijdschaker boekte Ragosin zijn grootste successen bij het inter nationale toernooi van Moskou in 1935 en bij het Tsjigorin-herdenkingstoer- nooi in 1947. Groter waren wellicht Ragosins verdiensten voor de ont wikkeling van de theorie van het schaken. Vele van zijn partijen werden onderscheiden met speciale prijzen. Als redacteur van het tijdschrift „Scha ken in de Sovjet-Unie" had hij veel invloed. Ragosin was onder meer adviseur van de wereldkampioen Botwinnik, wanneer deze zich voorbereidde op een titelstrijd. COLORADO SPRINGS, 13 maart Voor het toernooi om de wereld- en Europese ijshockeytitels heeft West- Duitsland in poule A zijn eerste over winning behaald. Met 9-0 werd de En gelse ploeg verslagen. Zweden, een van de favorieten voor de titels, bracht Fin land een zware nederlaag van 12-2 toe, De uitslagen van de gisteren gespeel de wedstrijden luiden: Poule A: Zweden Finland 12-2 (4-1, 4-0, 4-1); Noorwegen Zwitserland 7-5 (3-0, 3-3, 1-2)West DuitslandGroot Brittannië 9-0 (3-0, 3-0, 3-0). Poule B: JapanAustralië 13-2 (3-1, 7-1, 3-0). In poule A leidt Canada met 6 punten uit 3 wedstrijden. Tweede is Zweden met eveneens 6 uit 3, maar met een lager doelgemiddelde. Japan heejit, eveneens door een beter doel gemiddelde, in poule B de leiding van Nederland overgenomen. Beide teams hebben 4 punten uit 2 ontmoetingen. Zeven Russische tennissers zijn ge selecteerd voor de wedstrijd Neder land-Rusland, die begin mei op de metsbanen in Scheveningen voor het Davis Cup-toernooi zal worden ge houden. De zeven zijn Thomas Lejus, Rudolf Sivbkin, Michail Mozer, Serge Likhacihev, Viatsjeslav Egorov, Nugzar Mzjinarishwili en Alexander Metreveli. West Indië heeft ook de tweede cricketwedstrijd in de serie van vijf tegen Indië gewonnen. Indië scoorde resp. 395 en 218 runs tegen 631 voor acht in de eerste Westindische inning. ARNHEM, 13 maart Een 37-jarige Rotterdammer heeft zich, nadat hij eni ge tijd in Duitsland „ondergedoken" was geweest, gemeld bij de politie te Zeist. Hij zou zich schuldig hebben ge maakt aan diefstal van auto's, ter wjjl hij een Rotterdamse autohande laar ook nog voor ruim 500 zou heb ben benadeeld. Dit geld zou hij van de handelaar hebben gekregen om in Duitsland een auto te kopen. tl 1 Pil 'W ZoJ'u:stgereedge- Fl-LV-m. VV komen: een char mant boekje over ideale huidver zorging. Wij sturen U dit gaarne toe mèt een monstertje make-up crème FANSI. Zend een briefkaart, extra gefrankeerd met 2x12 cent, aan Verkoopkantoor Dr. v.d. Hoog, Postbus 8, Bussum. I OP MEDISCHE BASIS ST. ETIENNE, 13 maart Bas Maliepaard is zijn leidersplaats in de wielerwedstrijd Parijs-Nice al weer kwijt. Drager van de ere-trui is nu de Brit Simpson, die deel uitmaakte van de kopgroep, waarvan de Italiaan Gui- do Cariësi de sprint won. In de kopgroep van de vierde etappe, de 195 km lange rit van Montceau naar St. Etienne, bestaande uit tien renners, die bijna een minuut voor sprong hadden op een andere kleine groep, zat ook de wereldkampioen Rik van Looy, die tweede werd. Maliepaard werd achttiende met een achterstand van bijna drie minuten. Hij maakte deel uit van het peloton, waar in zich ook Geldermans en de Frans man Anquetil bevonden. Jo de Haan, de derde Nederlander in deze wed strijd kwam met een achterstand van ruim tien minuten niet verder dan de 66ste plaats. i In het algemeen klassement leidt Simpson (GB) met 37.2.20 vóór de Belgen Desmet en Plankaert met resp. 17.3.12 en 17.3.20. Maliepaard staat zevende, met 17.4.49, Geldermans is achttiende met 17.6.46. Jo de Haan staat bijna veertig minuten achter de leider. (Advertentie) (Van onze correspondent) ARNHEM, 13 maart Onder bedrei ging met een slagersmes zijn een 31- jariga vrouw en een 19-jarige jongen, beiden uit Amsterdam, er in geslaagd een 19-jarig meisje te ontvoeren uit de Rekkense Inrichtingen aan de Neder landsDuitse grens bij Zeddam, waar het meisje verpleegd werd ingevolge een rechterlijk vonnis. Het groot alarm, dat kort na de ontsnapping een aantal mannen van de rijkspolitie bijeen bracht had tot gevolg dat de Amster dammers nog dezelfde middag konden worden gepakt. Het meisje met haar 19-jarige vriend zwom de Berkel over, maar werd op Duits gebied gearres teerd en over de grens gezet. De bedde Amsterdammers brachten een bezoek aan het meisje. Zij werden toegelaten, hoewel zij tegen het voor schrift in hun bezoek niet tevoren had den aangekondigd. Een van de leiders van de inrichtingen was zelfs zo vrien delijk het tweetal per auto naar de bus te brengen. Toen zij zouden instappen, namen de jongen en de vrouw, die het meisje tussen zich in hadden, met een schroevendraaier en een slagersmes een dreigende houding aan. De vrouw sneed ter intimidatie de zittingen van de wachtende auto aan flarden. De lei ders kregen de schrik te pakken en vluchtten om alarm te slaan. Van die gelegenheid maakte het drietal gebruik en ontsnapte in de bossen. Politie mannen zetten de achtervolging in. In Zuid-Rekken arresteerden zij de vrouw. Ook de jongen en het meisje werden daar gesignaleerd. Toen deze zich ont dekt zagen, sprongen zjj in de rivier De Berkel en zwommen ondanks waar schuwingsschoten naar het Duitse ge bied aan de overkant. De inmiddels ge waarschuwde Duitse politie heeft het tweetal bij Glanerbrug aan de Neder landse politie uitgeleverd. Het meisje is naar de Rekkense Inrichtingen terug gebracht; de vrouw en de vriend wer den opgesloten. DEN HAAG, 13 maart Bij K. B. is aan commandeur, J. A. Bientjes op zijn daartoe gedaan verzoek eervol ont slag uit de zeedienst verleend wegens langdurige dienst. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM, 13 maart Bert On nes, onbetwist Nederlands sterkste tafeltennisspeler zal voortaan niet meer voor vertegenwoordigende nationale teams in aanmerking komen. Het hoofd bestuur van de Nederlandse tafelten- nisbond heeft deze beslissing moeten nemen na maandag twee uur tevergeefs geprobeerd te hebben Onnes ervan tc overtuigen dat zakelijke belangen bij het verdedigen van de Nederlandse kleuren op de achtergrond moeten wor den geschoven. Bert Onnes weigert echter de door de bond voorgeschre ven trainingspakken bij interlandwed strijden te dragen. De tafeltennisbond heeft sinds kort namelijk de beschikking over nieuwe trainingspakken, dezelfde die ook door andere sportbonden voor de Nederland se vertegenwoordigers zijn gekozen. Het Nederlands elftal betreedt bijvoor beeld al lang in de blauwe pakken met de oranje schouderhelft de diver se stadions. Onnes staat met de fabri kant van de pakken echter niet op al te prettige voet. „Hij is zijn zakelijke vijand. Als hoofdbestuur kunnen wij daar toch geen rekening mee houden. Een sportbond is geen commerciële in stelling. Als de spelers nu voor clown liepen zou een weigering te begrij pen zijn. Wij hebben ons best gedaan Onnes voor het Nederlands team dat vrijdag in Valkenburg tegen Engeland uitkomt te behouden. Wij hebben op zijn gevoel gewerkt. Hem gezegd dat hij zich niet moest laten kennen, maar Onnes was niet te ver murwen. Formeel gaf hjj ons ge lijk en vond onze houding als hoofd bestuur terecht, maar hij bleef weige ren". Onnes, die zijn activiteiten als bonds- trainer zal blijven voortzetten ontkent zakelijke belangen in zijn beslissing. Gevraagd om commentaar had hij een groot aantal bezwaren tegen het betref fende trainingspak. „Het pak geeft af, (Advertentie) Voor hoofdpijn, migraine, verkoudheid, griep, reumatiek, spit, ischias, kiespijn, zenuwpijn en menstruatiepijnen hebt U een antineuralgicum met zeer grote pijn stillende kracht nodig. Dat is Togal. Bij apoth. en drog. Togal 0.65; 2.40; 8.88. De nieuwe situatie met het nieuwe secretariaat op de achtergrond. (Van onze Utrechtse redacteur) het dan niet het Vrijthof Maastricht, Utrecht is blij, Al is Ma het Vredenburg weer een mooi open plein is geworden. Gelukkig heeft men het onzalige plan om er een gebouwtje voor de V.V.V. op palen neer te zetten in de vorm van een Chinees bouwsel, waardoor het uit zicht lelijk belemmerd zou worden, la ten varen. Elders uit een buitenwijk heeft men arme bewoners, daar oud bomen weggehaald om hier wat stoffering te brengen. Nu eerst komt pas goed tot uiting, welk een lelijke dodt wand de oude Jaarbeursgebou wen vormen, maar er wordt wat le vendigheid gebracht door er aardige jn I étalages in aan te brengen, die de wit- (jat 'gekalkte ramen vervangen. Dan heeft M Het voormalige secretariaatsgebouw van de Jaarbeurs. men op een verhoogd gedeelte van het plein daar tot aan de Elisabethstraat een gezellige promenade. Op het uitgediepte gedeelte is een ruime parkeergelegenheid voor auto's, scooters en rl]wielen aangelegd. Het drukke verkeer van de Catharijnebrug ovei het Vredeburg naar de Lange Viestraat heeft nu meer lucht gekre gen, doordat aan weerszijden van de weg een mooi ruim r'iwielpad is geko men. Het nieuwe secretariaatsgebouw van de Jaarbeurs, naar ontwerp van prof. Elling, sluit het Vredenburg aan de an dere zijde af en juist door zijn strakke lijnen en weinig pretentieuze stijl is een goede oplossing verkregen. Met in de nabijheid de afgrijselijke forten, die er al van de Jaarbeurs stonden en waar mee de eerste aanslag op het weleer zo fraaie stadsplein destijds gepleegd werd, was moeilijk een beter resultaat te verkrijgen. Een herademing was het reeds, toen in oktober van vorig jaar Ka trijn van Leemput de houten gebouw tjes van de Jaarbeurs sloopte, zoals zy in 1577 ook het eerst tot de aan val overging om het zo vermaledijde kasteel Vredenburg van de Spaanse bezetting met de grond gelijk te ma ken. Op last van keizer Karei V werd dit kasteel hier in 1528-1529 opgericht, waarvoor het Sint Catharjjne-gasthuis, de oudste 'inrichting voor verpleging van zieken in Utrecht, had moeten wij ken en overgeplaatst werd naar het Karmelietenconvent aan de Lange Nieuwstraat. De naam St. Catharijne- convent, waarin o.a. het Museum voor Nieuwe Religieuze Kunst van het Aartsbisschoppelijk Museum is onder gebracht, herinnert er nog aan. Op het Catharijneveld, zoals toen het Vre denburg daar heette, bevond zich ook en wel aan de zuidzijde nabij de in gang van de Lange Elisabethstraat een weeshuis, dat in 1490 was gesticht dooi de bekende kanunnik Evert Zou den balch. Het Vredenburg is van ouds een plaats geweest voor kermissen en markten. Op 17 september 1928 is daar de laatste paardenmarkt gehou den. De gewone weekmarkt met de ge zellige drukte op zaterdagavond, heeft zich daar nog veel langer kun nen handhaven. De kermis is nog maar kort geleden van dit plein ver bannen. Men zou het niet geloven van een stad, die tegenwoordig ten on rechte erg stijf wordt genoemd, dat Utrecht vroeger een faam had om zijn kermissen. Er was zelfs een „ghemeen spreeckwoord" ontstaan, dat ,,t' Utregt bynae ghedurigh Ker mis was". Toen het kasteel Vredenburg een maal geslecht was, kreeg het plein pas goed zijn betekenis als marktplaats. Korenbeurs en fruithal hadden er vaste gebouwen. Ook ais industrieter rein heeft het vroeger een belangrijke funktie vervuld. Vele ambachtslieden hebber, zich hier gevestigd. Leerlooiers kregen er hun werkplaatsen en laken fabrikanten mochten aa- de zuidzijde van het plein „ramen" plaatsen om hui. „laekenen daeraen te drogen." ZelL zijn er een lijnbaan en een vin gerhoedmakerij geweest. Verder is het steeds een centrum, zo wel voor licht als meer ernstig ver maak geweest. De vele café's met hun terrassen droegen er belangrijk toe bij. De kermis noemden wij reeds. Aan de zuidzijde was een „Ridder Acade mie of rljderschool" in 1705. Parades werden vaak op het Vredenburg gehou den en er was een houtentoneeltent, die in 1808 is afgebrand. De schouw burg, die er in 1821 voor in de plaats is gekomen, heeft tot in de laatste we reldoorlog dienst gedaan en het is op dit gedeelte van het Vredenburg, dat nu een modern huis voor dé dienaren van de god Mercurius is verrezen. ONNES .zakelijk? als je de broek uittrekt blijft er een zwarte substantie achter op je benen. Het jack zwabbert en bloest teveel. Als je er mee speelt, en dat ge beurt toch wel in een een koude zaal, dan raakt het bat herhaaldelijk de stof." Onnes vervolgde heel vaag: „Ik geloof niet dat er voor mij zakelijke be langen op het "spel staan. Daar laat ik mij niet verder over uit. Natuurlijk vind ik het jammer niet langer in ternational te zijn, maar er is niets aan te doen. Ik vind het geen goed trainingspak en heb het afgekeurd." Daar bleef hij bij. De Amsterdammer Schoonemejjer is aangewezen ons land tegen de En gelsen te vertegenwoordigen. DJAKARTA, 13 maart (Reuter) „Het is niet waarschijnlijk, dat de In donesische regering onmiddellijk haar mening kenbaar zal maken over het voorstel van een geheim voor-overleg voor regeling van de kwestie Nieuw- Guinea." Dit heeft de officiële woord voerder van het Indonesische ministe rie van Buitenlandse Zaken, Harsono, vanmorgen meegedeeld. Hij zei. dat wat minister-president prof. dr. J. E. De Quay op zijn persconferentie gister avond heeft gezegd, ter kennis is ge bracht van minister Soebandrio. Doch diens afspraken voor vandaag wettigen de veronderstelling, dat hij niet in de gelegenheid zal zijn er onmiddellijk zijn mening over kenbaar te maken. Ook hebben, naar verluidt, de Vef- enigde Staten de Indonesische regering verzocht, voorzichtigheid te betrachten in haar commentaren over de vooruit zichten van onderhandelingen over West-Papoea. DJAKARTA (AFP) De Amerikaan se leiders lijken „zeer optimistisch" te zijn over de mogelijkheid een formule te vinden die het Indonesië mogelijk zou maken onderhandelingen met Nederland te beginnen over de kwestie - Nieuw Guinea, zo heeft minister Soebandrio volgens „Antara" verklaard. De minis ter zei dit na een onderhoud met de Amerikaanse ambassaderaad Anderson. HU zei, dat hij met Anderson ook ont wapeningskwesties had besproken. Minister Soebandrio zei dat Indonesië de ontwikkelingen nauwlettend volgt maar dat het bij het ontbreken van iets concreets zou voortgaan met het gehoor geven aan het „commando voor de bevrijding van West-Irian". DEN HAAG, 13 maart Bfl 'K.B. Is benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau J. A. wan Liere, hoofd controleur van 's rijks belastingen te Middelburg. (Van onze handbalmedewerker) AMSTERDAM, 12 maart Als ge volg van terreinomstandigheden kon afgelopen weekeinde slechts een be scheiden reeds uitgesteld begin worden gemaakt met het tweede deel van de veldhandbalcompetitle in de overgansklassen A en B, dames en heren. Van de zestien vastgestelde wed strijden gingen er niet meer dan ze ven door, waarvan de damesklas B met drie ontmoetingen nog het „leeu wendeel" voor haar rekening nam. Op- merkeiyke uitslagen bleven achterwe ge. Het Groningse Sparta stelde in A (dames) energieke pogingen in het werk, het hoger geklasseerde V en K in moeilijkheden te brengen, maar het moest de ploeg uit Twello toch de over winning gunnen (2-7). De stand geeft nu het volgende beeld te zien: Sagitta 6-12, V en K 7-10, Athleta, 7-9, UDI 8-8, Micrometers 6-6, Amstel 6-6, Olympia 7-5, Sparta 8-5, Thor 7-1. In afdeling B is het Verburch uit Poeldijk niet gelukt, de tweede fase met het binnenhalen van volle winst van start te gaan. Het katholieke team trok naar het Limburgse Pos- terholt, dat door iets beter veldspel een zege van 7-5 behaalde. Swift liet er geen enkele twijfel over bestaan dat het in Vlissingen over méér ca paciteiten beschikte dan Zeeland Sport. De verre terugreis werd on dernomen met een overwinning op zak van 1-10. Animo had het aanmerkelijk moei lijker bij Marathon, want slechts met inspanning van alle krachten legden de Rijswijkse dames met 1-3 beslag op het volle pond. De krachtsverhoudingen liggen hier thans als volgt: Posterholt 8-13, Swift 8-12, DWS 6-11, Verburch 8-10, VHC 8-9, Animo 7-6, Walcheren 7-3, Zeeland-Sp. 7-1, Mara thon 7-1. De heren van Olympia (Groningen) schoten in A tegen streekgenoot Jahn II duidelijk tekort. Tegenover de zeven treffers, die zij wisten te plaatsen, scoorden de Stadskanalers veertien maal. De stand: Olympia (H) 7-12, Jahn 11 8-12, Sp. Vereent 7-10, Micrometers 6-8, Olym pia (Gr) 8-8, WWV 8-8, IJmomd 6-4, E en O 7-2, Rapiditas 7-0. Het moet waarschijnlijk worden ge acht, dat ESCA en Animo vastbesloten zijn, de achtervolging op koploper RKBSV in B met frisse moed voort te zetten. De Arnhemmers ondernamen een trip naar Breda, waar EBHV op eer sprekende nederlaag van 2-14 werd gezet. De ploeg uit Rijswijk nam in Tilburg tegen hekkensluiter Volt het zekere voor het onzekere en drukte zijn aspiraties op een eervolle klassering uit met eer. zege van 617. RKBSV 7-14, ESCA 8-12, Animo 8-12, Str. Meteoor 7-9, Dynamo 6-6, EBHV 8-5, Hellas 2 7-4, Tonido 7-4, Volt 8-0. (Van onze correspondent) BAARN, 13 maart Vanmorgen is een begin gemaakt met de reconstruc tie van de Baarnse moordzaak in de tuin van „Huize-Canton". Eerst arri. veerde mr. Overbeek, de officier van justitie, daarna kwam een politieauto de tuin ingereden, waarin zich behalve de verdachten in deze moordzaak ook een aantal politiemensen met speurhonden bevonden. De gehele omgeving van de villa werd door politieagenten in burger afgezet, evenals de Javastraat van waar uit men via de achtertuinen een blik zou kunnen werpen op de plaats waar eens het misdrjjf plaats vond. Het was overigens zeer rustig in de omgeving, omdat slechts aan enkele insiders be kend was, dat een reconstructie van de moord op Theo Mastwijk zou plaats vinden. TERNEUZEN, 12 maart Door de mist misleid, is gisteren de Engelse trei- ler „Regado" (300 ton) bij het binnen varen van de westhaven in Terneuzen op de westelijke pier gelopen. Drie sleepboten slaagden er aanvankelijk niet in het zwaar slagzij makende schip vlot te trekken. Een bij de opkomst van de vloed in de namiddag ondernomen poging had wel succes. De „Regado" kon zijn reis naar Gent voorzetten. Het schip had geen schade opgelopen. (Advertentie) Vast en zeker. Anderen hebben het zó in de gaten als uw haar „dunnig" of „vettig" is. En die verdachte schilfertjes, wat is dit? Dit deskundig advies treft het hoofddoel Na een paar behandelingen met Traital shampoo ziet u al dui delijk verschil. Wèg bezorgd gezicht. Er is reden voor een bevrijd lachenhet valt op Neem direkt de proef Een produkt van L'OREAL de Paris AMSTERDAM. 13 maart Op het bureau Warmoesstraat is de 22-jarige in Duitsland wonende Italiaan C. opge sloten, die zaterdagavond op heterdaad is betrapt by een poging tot afpersing van de op de Nieuwendijk in Amster dam wonende Italiaanse zakenman U. Bertolozzi. De heer Bertolozzi ontving dezer dagen een brief uit Londen, waar in van hem een bedrag van 1000 gulden werd geëist. Bij niet betalen zou hy worden gescalpeerd met een mes waar van een afbeelding op de brief was ge tekend. De brief zou afkomstig zijn van een zich „Stileto silenzioso" noemende bende Het geld zou op 5 maart by de zakenman door een lid van de bende worden opgehaald. Vóór deze datum werd de heer Ber tolozzi uit Dortmund opgebeld door ie mand van de bende, die zei dat de ge maakte afspraak op 5 maart niet door ging maar verschoven werd tot 10 maart Des avonds om negen uur moest het geld in de woning van de zakenman klaar liggen. Deze had inmiddels de po litie gewaarschuwd, en op 10 maart stel den enige rechercheurs zich in de wo ning verdekt op. Des avonds half elf kwam C. aan de woning en op het mo ment dat B. hem het geld overhandigde, grepen de rechercheurs in. De Italiaan, die geen mes bij zich had en met wie de heer Bertolozzi vroeger wel eens con tact bleek te hebben gehad, werd gear resteerd. Hij bekende de brief uit Lon den te hebben verstuurd en uit Dort- mund te hebben opgebeld, maar alles slechts als een grapje te hebben bedoeld. Volgens de politie heeft deze Italiaan niets uitstaande met de vorige week in Amsterdam bekend geworden zogenaam de O. A.S.-afpersingszaak.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 11