VOORJAARSBEURS SSSS8* BOUW EN TRANSPORTBEURS SEëiS 8(1000oud-strijders uit Westerse landen Oorlogs-veteranen komen bijeen in MÜNCHEN Mede demonstratie tegen communistisch gevaar De Gaulle en Lübke als beschermheren Volgende week weer proces tegen Adolf EICHMANN Tribunaal van vijf rechters zal zijn zaak behandelen X H N Tegoed banken aanzienlijk boven verplichte kasreserve mÊÊÊÊÊÊk Zonder Fransen en Chinezen Cursisten van „Ubbergen" naar de missie Rode schoen dé mode Enschedese herdenking Chartale circulatie verminderd Formule voor de Spaltungskwestie gevonden Salarisverbetering voor orkestmusici in Senaat bepleit BEHANDELING IN HOGER BEROEP K1 VAN NELLEN A l/temooiitheebuiltjes. WEEKSTAAT NEDERLAN BANK Zet niet alles op één kaart! Montgomery verdedigt de apartheid WOENSDAG 14 MAART 1962 PAGINA 7 (Van onze correspondent in Bonn) MÜNCHEN, 14 maart Voor het eerst sinds 1945 zullen rond 80.000 oorlogs-vèteranen op Westduitse bodem bijeenkomen. Onder beschermheerschap van de bondspresident dr. Heinrich Lübke en van de Franse president generaal Charles de Gaulle zal van 16 tot 18 maart in München de derde na-oorlogse) samen komst van oorlogsveteranen Plaats hebben. Ongewenst zijn er de veteranen uit de landen, die thans behoren tot het communis tische Oostelijk blok. Ook de Joe- goslaven worden hiertoe gere kend. Vrede en verzoening" buitenlandse kroniek i m Ud i „L de inhoud komt 9t aan één theebuiltje zet een flinke pot heer krachtige thee voor heel de familie! 98 ct Beleg gemeenschappelijk in 120 ondernemingen! N.V. Amsterdamse Maatschappij A.B.M. Keizersgracht 708 Amsterdam-C. tab 020-67661 (Advertentie) 's Lands Kroniek De bijeenkomst is namelijk tegelij kertijd bedoeld als een demonstratie te gen het gevaar van het communisme, dat als gevolg van de Tweede Wereld oorlog en het bondgenootschap met de Sovjet-Unie tot diep in West-Europa is doorgedrongen. Het staat tenslotte aan r® Oostgrenzen van West-Duitsland, 1 h de prikkeldraadgrens van Lübeck J0' Hof. Men is te gemakkelijk geneigd J® Vergeten, dat dit de consequentie is Van de oorlog, die de nazi's begonnen. „Men zal bü deze derde internationale bijeenkomst van oorlogs eteranen het en ander door de vingers moeten 2ien. (Advertentie) Dat begint al bij de stad, die de organisatoren niet de Westduitse veteranenbond, maar de „Verband der Kriegsbeschadigten, Kriegshin- terbliebenden und Sozialrentner", het „V.d.K." voor het treffen hebben gekozen, namelijk de Beierse landshoofdstad München, die geduren de het naziregime de „Hoofdstad Ier Beweging" is geweest, waar Hitler het eerst tegen de Weimarse Repu bliek „putschte". Deze keuze is er namelijk aanleiding toe geworden, dat de bijeenkomst niet, zoals aan vankelijk de bedoeling was, reeds in oktober van het vorige jaar kon wor den gehouden. De Franse minister voor oorlogsveteranen, Raymond Tri- boulet, heeft namelijk tot voor enke le weken geweigerd om te verschij nen in de stad, waar de N.S.D.A.P. groot is geworden om vervolgens tot de oorlog te leiden, die de 80.000 deelnemers aan het congres hebben overleefd. Om diez lfde reden heeft het lang geduurd, voor en aleer president De Gaulle zich bereid verklaarde om teza men met bondspresident Lübke het be schermheerschap over de bijeenkomst op zich te nemen. Het kostte hem ken nelijk enige moeite zijn naam te le nen voor een congres in de stad van de „Hofbraukeller thans een onaanzien lijk kroegje en van de „Feldherrn- halle", die het doel was van Hitiers eerste „Putsch" in de twintiger jaren. Generaal de Gaulle die over het alge meen niet bijzonder gaarne in West- Duitsland is ondanks de Frans-Duitse verzoening, die het kernstuk is van de na-oorlogse Europese samenwerking, zal niet persoonlijk verschijnen. Dr. Lübke daarentegen wel. Hij is teza men met minister Triboulet de belang rijkste redenaar op het congres. De bijeenkomst zal 'n het teken staan van de vrede en de verzoening. Dit motto is uitgedacht door de Franse geestelijke Abbé Tanguy uit Parijs, de secretaris-generaal van het Internatio nale Comité. (Hij was vier-en-een-half jaar gevangene der Duitsers). Abbé Tanguy organiseerde ook de twee vo rige veteranen-bijeenkomsten in Lour- des en in Rome. Het congres in München begint met een herdenkingsdienst in het voormali ge concentratiekamp Dachau. Het ein digt met een grote meeting in de „Feldherrnhalle". Tijdens de drie da gen van het congres zullen talloze bij eenkomsten worden georganiseerd, godsdienstoefeningen-te-velde worden gehouden (door kardinaal Döpfner en de Beierse Landesbisschof Dietzfelbin- ger) en folkloristische avonden worden georganiseerd. Vroegere vijanden zullen zich ver broederen en willen proberen het oor logsleed te vergeten. Zonder de landen van het Oostelijk blok en ook zonder Spanje, dat een delegatie had willen sturen die bijna was geaccepteerd, tot er iemand op de gedachte kwam, dat Aan de ontwapeningsconferentie vandaag in Genève is begonnen. jV°rdt deelgenomen door zeventien 'anden, maar Frankrijk en communis- China zijn niet van de partij, yankrijk heeft een uitnodiging afge- s'agen, en China heeft geen invitatie Bekregen. Hoewel vooral de afzijdig- "eid van de Fransen de aandacht zal gekken, is het ontbreken van een k-hinese delegatie een ernstiger feit. kvant de Chinese Volksrepubliek ont wikkelt zich in een snel tempo tot eea wereldmogendheid, die voor de Vfije wereld een grotere bedreiging kunnen worden dan de Sovjet- hie. De Chinezen werken aan de ^Wikkeling van hun eigen kernwa- p hs, en eens komt het ogenblik dat I kina zich een atoommogendheid noemen. President Kennedy heeft r*4nd, dat in een internationale ont wapeningsregeling ook Peking zou opeten worden betrokken. Over de ^''itaire opkomst van China moet zich vooral zorgen maken, omdat i e Chinezen zich tot nog toe minder ucht toonden dan de Russen voor de afschrikwekken de kracht van het Amerikaanse ato maire potentieel. Van Chinese zijde is wel gezegd, dat er na een atoom- anval op China altijd nog heel wat he °Ver khjven. Mao Tse-toeng een kaaldelijk blijk gegeven van 0orj Ulterst cynische visie op de kern- i t ®erika en Engeland wekken de Frak*..La' Zk c'e afwezigheid van jan rijk bij de ministersbesprekin- nriL Van ^Belopen dagen en bij de apeningsconferentie die nu be- gonnen is, niet eens zo erg betreuren. Washington en Londen zijn tot de conclusie gekomen, dat er met Pa- rijs op het ogenblik over de kwesties van het staken der kernproeven en de ontwapening niet te praten valt. De weigering van De Gaulle om zelfs maar een waarnemer naar Genève te sturen vormt echter een betreurens waardige demonstratie van de ver deeldheid in het Westerse kamp, ter wijl eensgezindheid nu toch meer dan ooit gewenst zou zijn. De Franse president ziet geen heil in een ontwapeningsconferentie met zo'n groot aantal deelnemers, en hij vraagt zich af wat militair volkomen onbeduidende landjes als Nigerië en Ethiopië bij kunnen dragen tot de oplossing van een zaak die in laat ste instantie in handen ligt van de grote mogendheden. Maar doet Frankrijk er verstandig aan nu geheel weg te blijven? Vooraanstaande Franse bladen als Le Monde en Le Figaro hebben de wijsheid van De Gaulles besluit in twijfel getrokken. Het doet Frankrijks prestige in de we- reld geen goed, dat De Gaulle zich onttrekt aan een discussie over het grootste probleem waarmee de mens heid op het ogenblik geconfronteerd wordt. Men moet zich geen illusies maken over de onmiddellijke resulta ten van „Genève", maar iedere moge lijkheid om de oplossing van het ont wapeningsprobleem een stapje dich terbij te brengen moet met beide han den worden aangegrepen. Khroesj- tsjev schijnt geen oorlog te wensen en hij zou de aangekondigde hervat ting van de Amerikaanse kernproe ven willen voorkomen. Men kan niet weten of „Genève" toch nog iets op levert. Spanje aan de Tweede Wereldoorlog helemaal niet heeft deelgenomen. Daarentegen mogen de Zweden, die ook neutraal waren, wel komen. Maar ook 17 jaren na de oorlog krijgt men een dergelijke massa-bijeen komst zonder het leger niet voor el kaar- de „Bundeswehr", die aan de bij eenkomst niet deelneemt, zorgt voor onderdak, voor vervoer, voor muziek corpsen en voor de ordedienst. Het kan soms raar lopen in de wereld. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG, 13 maart Vrijwel al gemeen is dinsdag in de Eerste Kamer een verbetering van de salarissen voor orkestmusici gevraagd. Prof. Gielen (K.V.P.) vroeg tevens om publikatie van het tweede rapport-Witteman. Niet alle senatoren waren even gelukkig met de jongste beslissingen over de toneel- spreiding. Mr. Cammelbeeck (P.v.d.A.) vroeg opnieuw om een „kunstnota", waarin zou worden uiteengezet „waar wij nu staan met de kunst" en „waar wij heengaan". Ook vroeg de heer Cammelbeeck om een „experimenteer- pot" voor de kunst, waaruit activitei ten en gebeurtenissen Kunnen worden gesubsidieerd, die anders niet voor een financiële bijdrage in aanmerking zou den komen. De elf vrouwelijke leken, aan wie zondag in Tilburg uitgereikt. het missiekruis wordt JERUZALEM, 14 maart (UPI) De rechtbank in Jeruzalem heeft gis teren de tekst vrijgegeven van het be- ro'.p, dat door Eichmanns raadsman, dr. Robert Servatius, is aangetekend tegen het doodvonnis, dat op 15 de cember tegen de vroegere S.S.-leider werd uitgesproken. Een tribunaal van vijf rechters zal op 22 maart het be roep in behandeling nemen. Uit de tekst van 61 bladzijden kan worden op- gemaakt, dat Eichmann wederom ge oord zal worden. Hij zal hoofdzakelijk opheldering moeten geven over de vraag of hij de doodstraf zou hebben geriskeerd, als hij de bevelen om de Joden uit te roeien naast zich neer had gelegd. Het beroep van dr. Servatius brerigt geen nieuwe punten naar vo ren, maar stelt nogmaals, dat Eich mann een klein radertje was in de grote Nazi-machine. Dr. Servatius roept vijftien getuigen op voor de be handeling van het beroep, onder wie de Israëlische minister van justitie, Dov Joseph, in een poging om aan te tonen, dat Eichmann op illegale wij ze uit Argentinië is ontvoerd. Vol gens Servatius heeft Argentinië zijn bewering niet ingetrokken, dat zijn wetten geschonden werden toen Is raëlische agenten Eichmann van Ar gentijns grondgebied ontvoerden. Twee functionarissen van de Israëli sche vliegtuigmaatschappij zullen als ge tuigen gehoord worden om aan te tonen, - dat zij bij de ontvoering waren betrok ken. Verdere Israëlische getuigen moeten verklaren, dat aan functionarissen van het Joodse agentschap in Istanboel in 1944 nooit is meegedeeld, dat Eich mann 100.000 Joden had toegezegd in ruil voor 10.000 vrachtwagens. TEL AVIV (AFP) Ingeval het Israëlische hooggerechtshof afwijzend beschikt op het beroep van Adolf Eich mann, zal diens verdediger, dr. Ser vatius, gratie voor zijn cliënt vragen bij president Ben Zwi, zo is in Tel Aviv vernomen. Hoewel de meeste Israëliërs voor stander zijn van een terechtstelling van Eichmann, hebben de tegenstanders van de doodstraf de laatste tijd hun actie uitgebreid. De bekende filosoof Martin Buber heeft onlangs in een ge sprek van twee uur premier Ben Goe- non ervan trachten te overtuigen, dat een eventueel doodvonnis niet ten uit voer mag worden gelegd. De eerste minister zou zich echter niet hebben laten overreden. (Advertentie) doos van 20 stuks et missionair vormingscentrum De Graal, dat de komende zo mer zijn vijftienjarig bestaan gaat vieren, zal binnenkort weer elf vrouwelijke iekekrachten uit zenden naar verschillende missiegebie den in Afrika. De bisschop van Den Bosch, mgr. W. Bekkers, zal hun 18 maart in de Heikese kerk in Tilburg de missiekruisen uitreiken. Deze plechtigheid gebeurt in Tilburg, om dat drie van de cursisten, samen met een cursist van vorig jaar, in mei a.s. naar het bisdom Kisumu in Kenya zul len vertrekken onder auspiciën van de stichting Ban Kusumu-Tilburg, die se dert 1959 lekenkrachten uitzendt naar het genoemde bisdom. De uitreiking van de missiekruisen begint om vier uur 's middags, na een bijeenkomst van ouders en familiele den in de schouwburg, tijdens welke aan de hand van dia's voorlichting zal worden gegeven over de missiegebie den waarin de lekemissionarissen gaan werken. De elf zijn: Ria Dekkers, vroedvrouw, verpleegster en apothe kers-assistente, uit Amsterdam; Lex van der Poel, medisch analiste, uit Rotterdam; Rita Weber, verpleegster, uit Wahlen, Zwitserland en Jo van Oos terhout, verpleegster, uit Wagenberg, die allen naar Ghana gaan; Dien Cox, sociaal werkster, uit Tienray, Ria van Iersel, onderwijzeres, uit Tilburg en Annelies Schücker, vroedvrouw, uit Brilon, Duitsland, die samen met de Tilburgse verpleegster Ans van Run naar Kisumu gaan; An Volmer, wijk verpleegster uit Deurningen en Mar tha Domig, jeugdleidster uit Vorarl- berg, Oostenrijk, die voor Tanganyika bestemd zijn en Marianne Babucke, verpleegster uit Remscheid, Duits land, en Kathy Grimm, verpleegster uit Unterschneidheim, Duitsland, die naar Uganda zullen vertrekken. Het vormingscentrum in Ubbergen heeft intussen 180 cursisten afgeleverd, van wie 150 uit Nederland. Van de 130 cursisten die reeds zijn uitgezonden zijn er 50 naar Afrika gegaan, 25 naar In donesië, 27 naar Nederlands Nieuw- Guinea en 20 naar Brazilië. In de me dische sector werken er 73, in het on derwijs 42 en in het maatschappelijk werk 12. De cursussen geven een vor ming, die voortdurend, aan de hand van de praktijkervaring van oud-cur sisten, op de concrete situatie in de missielanden wordt afgestemd. Ze staat alleen open voor internen, om dat sterk de nadruk wordt gelegd op het teamverband, dat ook bij de uit zending bewaard blijft. Het is de derde keer, dat de Tilburg se stichting krachten zendt naar Kisu mu: in 1959 zijn vier verpleegsters ver trokken, die onlangs zijn teruggekeerd, en in 1960 zijn eveneens, dit keer twee, verpleegsters uitgezonden. Voorts heeft de stichting de uitzending ver zorgd van het negen leden tellende gezin Van Gorp, waarvan vader en zo nen in Lumbwa een klooster hebben ge bouwd voor de Trappisten, wier vesti ging in het bisdom Kisumu de aanlei ding is geworden voor de band Kisu- mu-Tilburg. Het klooster is thans ge reed en de familie Van Grop zal eind maart in Tilburg terugkeren, waar de heer Van Gorp dan zijn oude werk kring in de Tilburgse Trappistenabdij weer gaat opnemen. aast licht-beige, wit, gebroken wit en cognac, zal rood het komende voorjaar dè mode kleur zijn voor de schoen: rood in allerlei tinten, van papaver en jranada tot bordeaux en kardinaal, zagen wfl onder andere op de Een voorjaarsschoen met de zogenaamde „page-klep". halfjaarlijkse show van het Mode centrum voor de schoen- en leder branche, die gisteren in het Carlton- hotel is gehouden. Overigens is de voorjaarsschoen deze keer niet san veel veranderingen onderhevig. De „vingertop" blijft ook nu de meest gewilde leestvorm en opnieuw valt er een tendens te bespeuren naar brede re ronde leesten, die in verschillende variaties worden gebracht: van vrij wel geheel rond (bijna geen verschil tussen links en rechts), tot a-sym metrisch (buitenkant van de schoen loopt wat terug). Deze a-symmetrische leest is van Italiaanse oorsprong en heeft daarom, zo werd ons verteld, de naam „Mina" meegekregen, hoe weinig Italiaans dit ons ook in de oren klinkt De hakhoogte blijft 3lh tot 6V2 cm; voor de geklede schoen blijft de hak hoog, namelijk van 7 tot 9 cm. Een uitkomst voor de teenager, die haar voeten niet hoeft te verknoeien door het rondstrompelen op onmogelijke hoge palen, zijn de ballerina's met de hele lage hakjes, die variëren van 2 tot 3*/« cm. Wederom wordt bjj de hak de zogenaamde bokaalvorm ook wel diabolo of zandloper ge noemd toegepast. Dit betekent dus een breder loopvlak. In veel gevallen zijn de hakken nu aan de achter- en zijkanten afgeplat. Er wordt voor speld dat de „page-klep" dit seizoen veel opgang gaat maken. Dit is een uitsteeksel aan het voorblad van de schoen, dat vrij hoog doorloopt op de wreef. Verder zien we veel wreef- banden, terwijl de schoenen veelal aan de zijkanten of op de hiel zijn opengewerkt. Dikwijls is het voorblad gevlochten. Voor het sportieve en semi-sportieve schoeisel worden doffe ledersoorten verwerkt, voor het meer geklede genre gladde leersoorten. Naast zwart lakleder wordt ook lak- leder in de diverse modekleuren ge bruikt. „3 x A" „3 x Activiteit: toen, thans en toekomst van Twente en zijn bu ren". Zo luidt de titel van de inter nationale tentoonstelling, welke van 21 augustus tot en met 1 september ter herdenking van de grote stadsbrand van 1862 in het Enschedese volkspark wordt gehouden. Op het beeldmerk van de expositie tekende de affiche kunstenaar Kees van Roemburg het Saksische ros. Het paard steigert dit maal niet. In volle galop springt het over de barrière heen, daarmede sym boliserend hoe Twente door de tijden heen barrières en hindemissen nam om de beste resultaten te bereiken. Een zeer grote hindernis voor Ensche dé was de Trote stadsbrand van 1862, waarbij alle Enschedese woningen, kerken en scholen en op drie na alle fabrieken werden verwoest. Dit ontke tende de eerste nationale hulpactie in de geschiedenis van ons land, welke drie ton opbracht. Op de „3 x A" zal bijzondere aan dacht worden gewijd aan de rol van Twente op de wereldmarkt. Het 15 hectare grote volkspark zal geheel worden ingenomen door dt op te rich ten gebouwen en paviljoens, welke in een boeiend geheel worden omgeven door demonstratie-terreinen, plantsoe nen, bloem- en waterpartijen. De ten toonstelling zal op dynamische wijze het Twentse kunnen onder de aan dacht brengen en de belangrijkste fa cetten tonen van -xtiei-, machine- en confectie-industrie, elektrotechniek, landbouw, veeteelt en handel, ierwjjl ook de culturele en sociale aspecten van het gewest de aandacht zullen vragen. In totaal is met deze tentoon stelling een bedrag van 4 miljoen gemoeid. Het stichtingsbestuur dat de ze expositie in samenwerking met d« gemeente Enschede en het bedrijfsle ven organiseert, hield ir 1926 de eerst* tentoonstelling „Elite". Daarna volg den in 1936 ,,'t Volle Profijt" en in 1951 de „F.F.". De organisatie is in handen van de heer Jac Kleiboer, die ook de „F.F." te Enschede. „Rotter- dam-Ahoy" en „Floriade" verzorgde. 9 AMSTERDAM, 14 maart De week staat van de Nederlandsche Bank van 12 maart Iaat een flinke contractie van de chartale circulatie zien. Deze ver mindering in een week met 115 min. tot 4971 min. was het gevolg van het terugvloeien van bankbiljetten. De in krimping was zeer welkom daar het betalingsverkeer met de schatkist 97 min. aan de geldmarkt onttrok. Het' saldo van de schatkist steeg hier door tot 602 min. Van het aanbod van de Nederlandsche Bank om schat kistpapier, vervallende in april en mei, in te kopen tegen een disconto van twee procent is donderdag, vrijdag en maan dag door de banken voor 95 min. ge bruik gemaakt. Hierdoor steeg de por tefeuille van de centrale bank tot 276 min. De bank heeft inmiddels deze in koop gestaakt. De goud- en deviezenreserve liep met ƒ11 op tot 6068 min., waarvan on veranderd 5698 min. aan goud. Verscheidene instellingen waren in de noodzaak „dure voorschotten" op te nemen tot een bedrag van 42 mln„ waardoor het totaal aan uitstaande voorschotten steeg tot 62 min. Van de rekening „andere ingezetenen" kwam 7 min. in de markt. De stand van deze rekening is nu 174 min. De banken zagen hun tegoed met 176 min. toenemen tot 719 min. Dit bedrag ligt aanzienlijk boven het verplicht aan te houden kasreservege- middelde, hetwelk op 560 min. wordt geschat. Zeer waarschijnlijk moet men deze stand zien in verband met het in halen van een achterstand op het kas- reservegemiddelde en een voorberei ding op het ingaan van een extra ren teloos deposito van circa ƒ100 min. op 15 maart a.s., naar aanleiding van het overschrijden van het toegestane cre- dietplafond. Bovendien moeten de ban ken op 22 maart a.s. circa 300 min. beschikbaar hebben voor de storting op de staatslening. De geldmarkt was krap, hetgeen tot uitdrukking werd gebracht door het ver hogen van de daggeldrente op 12 maart met een half procent tot 1% procent, procent. Tu geldkringen verwacht men binnen kort een verlaging van het door de bank verplicht aan te houden kasreser- vegemiddelde. in 11000 Activa: Goud Buiten! vord goud en deviezen Bult. betaaimldd. Vord buiten! guld Wiss in disc. Wiss gekocht Voorsch rek ert (1 Voorsch Rijk Nederl munten Diverse rek Pass: va: bank blij etten Rijks schatkist Saldi Bank in Nea Saldi andere ingezet Saldi buit circ 1 Saldi and met-lng Saldi buit gelds Diverse rek Nederl schatk pap bult clrcul banken Vluntbilj dooi de staat tn circulatie gebrachi tot goud cl. dev W v conv dev nett« Percentage goud en deviezen Toelichting: (1) waarvan uit hoofde llq. büat. ai moorden 5/3 12/3 5.697.611 5.697.611 527.869 539.292 568 288 13.833 13.833 171.490 266.555 20.093 61.711 21.323 21.475 9.093 13.021 5.086.156 4.970.746 505.115 601.713 543.389 719.234 180.623 174.011 70.813 73.638 5.882 3.462 15.762 15.560 53.892 55.153 90.300 90.300 64.225 63.846 6.057.124 6.068.064 512.675 524.G20 97.16 95.09 (Advertentie) Reeds met f190.- Runt u via een bank of com missionair een aandeel A.B.M. kopen. Da AB.M. belegt haar vermogen geheel hl eerste klas aandelen. Het vermogen wordt beheerd door ervaren belegglngsspecialisten. Het jaarverslag 1961 metvele interessante gegevens wordt u gaarne toegezonden. LONDEN, 13 maart. (UPI) Veld maarschalk Montgomery heeft gisteren een lans gebroken voor de apartheids politiek van Zuid-Afrika in een rede aan een diner van de South African Club in Londen. Montgomery zei dat zijn recente reis door Zuid-Afrika hem ervan overtuigd had, dat de Afrikanen daar „geen veel- rassen-staat wensen." „Zij wensen hun eigen parlement in hun eigen gebied te hebben en zichzelf te besturen," aldus Montgomery. De Gemenebertlanden, die ervoor hebben gezorgd dat Zuid-Afrika uit het Geme nebest moest treden, noemde hij „een bende zelfvoldane hypocrieten. „Er heerst volledige rust en orde in de republiek Zuid-Afrika," aldus Mont gomery." „Geheel anders is echter de situatie in de rest van Afrika, waar wij onrust en chaos zien." AMSTERDAM, 14 maart Naar wij van het ministerie van Buitenlandse Za ken vernemen is bij de Duits-Neder landse besprekingen op ambtelijk ni veau een wederzijds aanvaardbare for mule gevonden inzake de Spaltungs kwestie. Deze regeling, die de vermo gens van Nederlandse vennootschappen in Duitsland veilig stelt, zal echter eerst nog ter goedkeuring aan de beide rege ringen moeten worden voorgelegd.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 7