Resolutie van partijleiding heeft geleid tot: SPORTCLASSIFICATIE- probaat hulpmiddel om te komen tot massa-opvoeding Sportieve speurtocht in Moskou e Feijenoord „Nederlands Real Madrid waarbij de rest in het niet zinkt? Competitie bedorven. Blijf toch nuchter!, zegt AJAX Grote Parade van de Spartakiade in teken van de propaganda antwoordt FEIJENOORD ZATERDAG 17 MAART 1962 PAGINA 9 P|| Volgens de publieke opinie kan men dank zij lichame lijke oefening en sportieve ontspanning hopen op een „lang On gezond leven", verklaarde Solomon Akselrod als antwoord op de vraag, waarom de staat in de Sovjet-Unie zoveel aandacht aan lichamelijke vorming, spor tieve recreatie en diep serieuze sportbeoefening besteedt. 1). Het zou argeloos zijn deze reden en die van de mogelijkheid om tot een zo gunstig mogelijk arbeids klimaat te komen te zien als de enige, ja zelfs voornaamste oor- Zaken van de enorme bedragen, Welke jaarlijks aan lichamelijke oefening en sport worden besteed in Rusland. Er moet meer achter steken. De propaganda bijvoor beeld, in binnen- en buitenland, die uitgaat van sportieve succes sen. Zij worden immers gehan teerd voor het aantonen van de ^vooruitgang" van het land. Reden nummer één echter is de overweging, die heeft geleid tot het vaststellen van de volgende Resolutie door het Centrale Comité yan de Bolsjewistische Partij (in ^925)„De lichamelijke opvoeding dient niet alleen te worden gezien bit het gezichtspunt van de licha melijke oefening en de gezondheid, blaar ook als een uiterst geschikte methode voor de massa-opvoeding, ^aarom moet de lichamelijke op- v°eding worden opgenomen in het Algemene werkplan van de be teeffende maatschappelijke staats- °rganisaties en besturen". Arbeid en verdediging Erkende „meesters" oenen AM: STERDAM, 17 maart. Als ik wat beweer over Feijenoord of de ver houding Ajax-Feijenoord, zegt „men" altijd: „hij kan niet tegen zijn; verlies, hij is jaloers". Ik weet het; ik loop dat risico. Maar, als voorzit ter van bijvoorbeeld V.V.V. of Fortuna zou ik er, geloof ik, precies eender civer denken. Iemand, die mij niet verkeerd wil begrijpen, zal echter moeten toegeven dat ik gttlijk heb, als ik zeg, dat wat Feijenoord de laatst p tijd doet niet in het belang is van het Nederlandfee voetbal. Nauurlijk, ik heb bewondering voor wat Feijenoord heeft gepresteerd in de Europese bekerwedstrijden. Ik heb ook genoten van de manier, waarop het zich bijvoorbeeld legen Tottenham Hotspur heeft ge weerd. Ik geloof zelfs, dat hat in ternationale aanzien van het Ne derlandse topvoetbal door die Wed strijden is gestegen, maar ik 'voeg er aan toe, dat Feijenoord geen echte graadmeter is voor he t Ne derlandse voetbal". Aldus de heer J. Melchers, de voorzitter van Ajax. ROTTERDAM, 17 maart Feijenoords voor zitter, de heer C. Kieboom, staat in de Neder landse voetbalwereld niet alleen bekend als de man die precies weet wat hij wil, maar ook als degene die heel nuchter de zaken en zaakjes be kijkt. Een typische Rotterdammer, zeggen zijn collega's als hij als lid van de bondsvergadering van de K.N.V.B. midden in een fel debat opstaat en met de een of andere korte opmerking soms heel wat tegenstellingen weet te overbruggen. Vóór alles komt bij de heer Kieboom echter „zijn" Feijenoord, de club waarvan hij nu al zesendertig jaar bestuurslid is, tweeëntwintig jaar als voor zitter. Ajax, een wonder Alles bederven POTTERS UN IA" Beslist niet zeker Overal verschillen Plezier voorop Geslaagd dank zij RESA - HILVERSUM Opmars voor de Grote Parade van de Spartdkiade, de Russische Olympische Spelen, De BGTO- en GTO-insignes, behorend die ook eens in de vier jaar worden gehouden. bij het classificatiesysteem. ••Massa-opvoeding", daar gaat het d"1' „Massa-sport", daar streeft men de Jlaar- Meteen is het fenomeen van olv Pfftkiade's, een soort nationaal viePiseh sportfestijn dat eens in de War wordt gehouden, verklaard, op h 3 staat er weer een Spartakiade Viift l)r"Sr!,mma. Er worden zo'n oaduizend deelnemers verwacht, len .dan ooit tot de Olympische Spe- Zll'' toegelaten. Elke republiek zal teiro en Paar honderd jongelui zijn ver- dr^^yo^rdigd. zu"Rn ongeveer beopf1 ntig takken van sport worden spoi*Knd' maar het gaat niet om de rijk j e°ofening alleen. Even belang- Van bijvoorbeeld de Grote Parade Watc* deelnemers. Carel Briels zou len panden als hg de levende symbo- Val jag',symbolen, waarmee in dit ge heid v m' van de arbeid", de „een- tVorHo a1_ de werkers" en de „vrede" uen bejubeld. traf2t y.°°r de hand, dat het Cen- sa>maté voor lichameljike oefe ning en de sport zich na de uitvaar diging van het. consigne van 1925 om de sport in te schakelen bij de massa opvoeding heeft verdiept in de moge lijkheden om de sportbeoefening popu lair te maken. De aloude stelregel, dat van topprestaties een enorme propa gandistische waarde uitgaat, was een van de voornaamste middelen om het beoogde doel, de massale sportbeoefe ning, te bereiken. Daar werd danook alle aandacht op gericht en geen de tail werd overgeslagen. Voorop stond het zoeken van de talenten. Hoe bre der de basis was, des te groter de kans op het vinden van de hoogvliegers. Daarmee sloeg men zelfs twee vliegen in één klap. Men begreep ook al spoe dig, dat op wetenschappelijke basis rustende voorbereiding een doeltreffend hulpmiddel zou zijn. Van belang was natuurlijk ook de zorg, waarmee men de talenten en de erkende coryfeeën omringde. Het zoeken van talenten, het cre- eren van een zo breed mogelijk ba sis stond dus voorop. Ik moet zeggen, dat men een even vernuftig als doel treffend systeem, dat in de loop der jaren natuurlijk voortdurend is ver beterd, heeft gevonden met de invoe ring van vaardigheidsproeven en de vervolgen epop. „Sportclassificatie" heet het en het zit bijzonder goed in elkaar. Er is aan veel dingen tege lijk gedacht: het kweken van een lichamelijke conditie als basis voor verdere sportbeoefening, het automa- een bepaalde tak van sport, het bijna even automatisch vinden van de „ta lenten", het stimuleren van de be langstelling door invoering van een dat is niet vergeten, het propagandis- bepaald competitiesysteem en, ook tische element. Laat ik met het laatste beginnen. In 1931, zes jaar dus na de beslis sing van het partijbestuur, ging men over tot de instelling van de vaardig heidsproeven, waaraan door de staat verstrekte insignes met, door de staat gegarandeerde, faciliteiten in de vorm van een meer of minder vertroetelen in het dagelijkse leven, waren verbon den. GTO heette dat insigne: Gotov Trude Oberon, oftewel „gereed voor de arbeid en de verdediging". Drie jaar later reeds bleek dit initiatief een schot in de roos. (Ik laat het waarom aan Uw verbeelding over.) Het lag voor de hand, dat men tot uitbreiding overging. Er kwam ook een BGTO-insigne; „maak je gereed voor arbeid en ver dediging." Het competitie-systeem is gegaran deerd door het feit, dat zowel voor het BGTO-insigne (voor de jongelui van dertien tot vijftien jaar ongeveer) als voor het GTO-insigne (vijftien tot ze ventien jaar) drie categorieën zijn in gesteld, waarbij de normen telkens iets hoger liggen. De talenten springen er dus automatisch uit. Als men nu ziet welke de normen zijn voor het behalen van de insignes, dan blijkt ook, dat wordt voldaan aan de eisen, die aan een basis-conditie voor verdere sportbeoefening mogen worden gesteld en dat men de speciale ambities ontdekt. Er zijn namelijk ver plichte onderdelen (acht gymnastiek oefeningen, die iedereen uit zijn hoofd moet kennen en vlekkeloos uitvoeren, een hindemisloop, het zwemmen van een bepaalde afstand en een skiloop of, daar waar geen sneeuw is, een veld loop) en onderdelen naar keuze als toesteltumen, acrobatie, atletiek (zo wel loopnummers als hoog- en ver springen), schoonspringen, skispringen, voetbal, handbal, basketball, hookey en balslihgeren. Daarna komt de climax. De jonge lui belanden in de wedstrijdsport en op nieuw is er een ereteken, dat verleide lijk lonkend in het verschiet ligt: „mee ster in de sport", gereserveerd voor hen, die in de individuele sport bepaalde prestaties hebben geleverd de nor men worden na verloop van enige tijd telkens weer opgevoerd en in de teamsport lid waren van de ploeg, die het Russische kampioenschap of de na tionale beker heeft veroverd. Maar, men kan alleen meester in de sport worden als men eerder een van de hoogste GTO-insignes heeft behaald. „Achter die BGTO- en GTO-insig nes steekt dus een soort dwang", dacht ik hardop. „Er is niets verplichts bij", was het antwoord. „Iedereen doet dit vrijwillig. Men wil iets be reiken in de sport en het feit, dat er gepronkt wordt met de verschillende medailles, die bij iedere graad horen, doet de rest". Later, toen het hoofd stuk van de topsport aan de orde kwam, ontdekte ik, dat er nog iets anders was, iets veel verleidelijkers dan het pronken met een medaille. Daar hoop ik nog op terug te komen. Dat het systeem van de „sportclas sificatie" zijn uitwerking niet heeft ge mist, moge duidelijk worden uit een aantal cijfers. Op dit ogenblik telt Rus land ongeveer vier miljoen lieden, jong en oud, die de atletieksport beoefenen. Er zijn 800.000 turners, 1,7 miljoen voet ballers en drie miljoen skiërs. Van hen hebben er vier miljoen een BGTO- of GTO-insigne gehaald en twintigduizend zgn uitgeroepen tot „meester in de sport." In alle optimisme verklaren de Russische sportleiders op het Centrale Comité, waar alle resultaten waar ook in het land bereikt nauwkeurig worden geregistreerd en waar de machtiging om iemand een van de me dailles uit te reiken wordt uitgegeven, dat zij voor 1965 rekenen op een aantal van zeventien miljoen, die de vaar digheidsinsignes hebben verworven en op ongeveer dertigduizend „meesters in de sport". „Voert dit classificatie-systeem in Uw land in, geef de jongelui de prikkel van de steeds hoger genoteerde emble men, die zij kunnen veroveren en U zult zien hóe de prestaties in vrijwel alle takken van sport met sprongen omhoog zullen gaan, ook in de breedte" werd mjj als raad gegeven toen het gesprek over dit facet van de Russische sport werd afgesloten. RUUD VAN DEN HENDE. 1) Zie ons blad van 10 maart j.l. Als de heer Melchers eenmaal "bezig is met te vertellen wat er zoal bij Ajax leeft ten aanzien van de hitidige stand van zaken in het betaalde (voet bal, de plaats van Ajax in de neg ta melijk nieuwe constellatie van de; Ne derlandse voetbalwereld, de situatiie ten opzichte van Feijenoord en hetgeen voor de naaste toekomst in het ver schiet ligt, komt er een klaterende woordenstroom en daarbij blijkt, d<U het hier niet gaat om plotseling invaJIlende gedachten. De beweringen zgn de weer spiegeling van de ervaringen, opgedaan in de laatste jaren; de ervaringen van iemand die elke dag wel een paar uur wordt geconfronteerd met zaken,, die zijn vereniging raken, die dit allemaal in zgn vrge tjjd doet en zich daarbüj zo wel wil laten leiden door zijn michter zakelijk inzicht als, wat de sportwe reld noemt clubliefde. Is Feijenoord het „Real Madrid van Nederland" geworden, de niet te klop pen ploeg die voor lange tijd alleen heerser zal zijn, met alle consequen ties van dien? En, hoe voelt Ajax zich onder deze omstandigheden? Aan de vooravond van de wedstrijd Feijen oordAjax, heeft onze sportredac teur, Ruud van den Hende, de menin gen van de voorzitters van Feijenoord en Ajax opgetekend, C. KIEBOOM j. MELCHERS lllillillilllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllMIIIIIIIIIHIiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiii „Ajax", zegt de heer Melchers, „is eigenlijk een wonder, een unicum in het Nederlandse voetbal van van/daag. Daar wordt nooit zoveel aandacht aan besteed, maar is het niet opval lend wat wjj hebben bereikt? Stiel nu eens, dat wjj zondag tegen Feije noord spelen zonder Henk Groot. Dat Is he lemaal niet zo gek, want Henk 'Groot is al geruime tjjd uit vorm. Dan komen wij met een elftal in het veld, dat precies zesduizend gulden heeft gekost; drieduizend voor Ouderland én drieduizend voor Prins. De rest komt uit onze eigen gelederen, onze jeugd. Daar gaat men aan v-oorbij alsof het niks is. En tegenover die zesduizend gulden van ons staat; dan minstens zes ton, die Fegenoord heeft moeten uitgeven om het elftaldat het nu heeft, op de been te bre ngen. Ik ga nog verder. Kijk eens, "waar spelers van ons allemaal naar toe zgn gegaan: Blauw Wit, Foituna, Enschede, PSV, Feijenoord, ZFC, Alkmaar, Haarlem, Go Ahead, Hil versum, Scheveningen-Holland Sport, en noem maar op. En wat doen wjj, als onze spil Pronk met het militaire elftal in Egypte speelt? Wij nemen uit onze jeugd een jongen van zeven tien jaar en hij doet het goed!.' Wij hebben bij de jeugd ook nog een mid denvoor en een keeper, die we zó zou den durven opstellen. Over tweei jaar hebben wjj minstens vijf spelers klaar voor het eerste elftal." Weer volgt de vergelijking met Feij enoord. „Als men daar een speldr in het eerste elftal wil vervangen, heeft men al lang in het land rondgekeken en een ander op het oog. Geld speelt geen rol, als Fegenoord maar een ster- renploeg blijft. Dat is natuurlijk mooi, als je het geld ervoor hebt, marir ik vind dat zo'n beleid op twee gedachten hinkt. Ik ben nu 42 jaar lid van Ajax, Ik kan me niet indenken waar je club liefde kan zitten bij een elftal, zoals Fegenoord heeft. Wat Fegenoord doet, is showbusiness. Als Ajax deze politiek voerde, zou ik geen voorzitter willen zijn die alles uit liefhebberij doet, maar manager met een salaris van min: stens 50.000 gulden". Ajax-Feijenoord: ook op het geibied van de spelers wordt Ajax voortduirend geconfronteerd met het bestaan van HiiiiHiimiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiti Massa-sport; doelbewust wordt hiernaar gestreefd in Rusland. Zij is hulpm iddel bij de massa-opvoeding. Feijenoord. Voorzitter Melchers illus treert dat als volgt: „Stel, dat uw vrouw een dienstmeisje heeft, een schat van een kind. De verstandhouding tussen die twee is geweldig. Ze werken pret tig samen, kortom het gaat uitstekend. Dan strijkt daar naast u een familie neer, waar het geld bij wijze van spre ken de deur uitrolt. Die heeft ook een dienstmeisje en de twee ontmoeten el kaar. „Wat heb ik gehoord", zegt de tweede, „verdien jjj maar vijftien gul den? Ik heb er vijfendertig, alle avon den vrij en als ik wil, kan ik af en toe ook nog de auto van mevrouw krijgen." Op dat ogenblik is het plezier, dat het meisje va-n uw vrouw in haar werk heeft, aanzienlijk gedaald. Zo gaat het ons ook en wjj zijn de enige club in Nederland, die daar mee te kampen heeft, want de laat ste tijd is het zó geweest, dat Ajax en Feijenoord ongeveer evenveel spe lers in het Nederlands elftal hebben gehad. Die jongens trekken met elkaar op en dan komen vanzelf de verhalen. Op de training in Den Bosch bijvoorbeeld, enkele dagen na een wedstrijd, die Ajax heeft verloren. Dan zegt een knaap van Fegenoord tegen een van Ajax: „Zeg, hoeveel heb je nu zondag verdiend? Wat, veertig gulden! Daar nemen ze bij ons nauwelijks een corner voor". Een paar dagen later stappen de zes, die in Den Bosch zijn geweest op me af en vragen of er niet iets aan de pre mie-regeling kan worden gedaan. „Waarom zijn wij minder dan de jongens van Fegenoord? Wij zijn toch ook internationals?", wordt er ge zegd. En, kun je dat die jongens ver wijten? Of het bestuur van Ajax? „Verwijten", zegt de heer Melchers, „doe ik het wel het bestuur van de KNVB. Dat maakt bepalingen; ook ten aanzien van de maxima, die aan de spelers mogen worden betaald. Dan constateert het op een gegeven mo ment, dat Fegenoord er de hand mee heeft gelicht. Dat is geen roddelpraat. Dat stond in het officieel orgaan van de KNVB. Wat is de straf? Fegenoord krggt een boete van vierduizend gul den. En wat zeggen onze spelers, die dat bericht ook lezen en ons altjjd heb ben horen verklaren, dat er niet meer betaald mag worden? „Vierduizend gul den boete riskeer je er maar mee las je ons wat extra geeft..." Het geld, het verschil in financiële armslag als gevolg van o.a. het feit, dat Fegenoord beschikt over een enorm stadion en practisch zonder concurren tie is in vergelijking tot de uitgaans- situatie in Amsterdam, het speelt voort durend een rol bij de vergelijking Fejj- enoord-Ajax. „Neem het aantrekken van spelers", zegt de heer Melchers. Fegenoord zoekt altijd naar spelers, die er al zijn, die een reputatie hebben. En het zal altijd zijn zin krijgen. Als wij bijvoorbeeld ons oog zouden laten val len op Schuman, de middenvoor van Heracles, en Feijenoord krijgt er lucht van, gegarandeerd dat hg naar Feij enoord gaat. Wat wij ook bieden, Feij enoord zal en kan meer betalen. Ajax moet in dit opzicht altijd veel intelli genter te werk gaan. Wij moeten zoe ken naar spelers, die er nog niet zijn maar het talent hebben om er te ko men. Henk Groot is een mooi voor beeld. Toen hij bij Ajax speelde, kwam hij in het Nederlands-"elftal." Somber ten aanzien van Ajax, zijn reputatie en zijn mogelijkheden in de toekomst, is de heer Melchers bepaald niet. Alleen al de wetenschap dat het Ajax van nu bestaat uit spelers tus sen de achttien en drieëntwintig jaar alleen Van Mourik is een uitzonde ring en dat achter de eerste keus van dit ogenblik in eigen kring alweer een groepje jongeren staat te dringen, stemt hem tot optimisme. Somber wat betreft de Nederlandse verhoudingen blijkt de voorzitter van Ajax echter wel te zijn. Weer valt daarbij het woord Feijenoord „Wat valt er aan deze oom petitie te beleven? Je hebt er niets aan. Ziet Fegenoord dan niet, dat het te ver is gegaan? Natuurlijk, nu is er geen terugweg meer mogelijk. Je kunt je eigen elftal moeilijk demonteren. Maar het feit, dat je zo'n enorme voor sprong hebt, dat je over een paar we ken kampioen bent, ver voor het einde van de competitie, moet toch zijn terug slag hebben? Voor mij zou bij zo'n kampioenschap het plezier er al lang af zijn. Nogmaals, internationaal heeft Fegenoord het prachtig gedaan. Ik ben er zelfs een beetje trots op, dat een Ne derlandse club het zover heeft gebracht, maar voor het Nederlandse voetbal is Feijenoord druk bezig alles te beder ven." (Advertentie) MCNTHOLPELIETS TejJen hoest en Keelpijn Uitwerking frappant - „Ik begrijp ze niet, de mensen die beweren, dat Feijenoord de hele Neder landse voetbalcompetitie bederft", zegt de heer Kieboom. ..Overal waar ik kom. krijg ik te horen dat Feijenoord de eerste tien jaar wel kampioen zal blij ven. Was het maar waar. Ik geloof er niets van, ik zou er nooit op durven rekenen En bovendien, wat hebben de mensen plotseling allemaal. Voor het eerst na éénentwintig jaar zijn wij ook weer eens kampioen van Nederland geworden en nu is plotseling Leiden in last. Nu wij weer bovenaan staan, be derven wij de competitie. Dat is het toppunt. Ajax is recordhouder in Neder landse kampioenschappen. Als we het ooit hebben ingehaald, moeten we maar eens samen gaan praten. Zo lang dat niet het geval is, vind ik het prachtig als Feijenoord voetbalkampioen wordt". Zelfs voor dit seizoen, al staat Fegenoord er op dit ogenblik nog zo prachtig voor in de competitie, blijkt de heer Kieboom er bepaald niet ze ker van dat het kampioenschap al weer binnen zou zijn. „Goed", zegt hij „Ajax heeft een paar ongelukkige wedstrijden gespeeld en is daardoor achterop geraakt. Maar vergeet niet, dat de jongens van Ajax kunnen voetballen, heel goed voetballen zelfs. En wij? De laatste weken was het beslist niet zo best. Eén mager over- winninkje en twee gelijke spelen. Daar is nu nog bij gekomen, dat wij door het ongeluk van Klaassens een paar omzettingen in de ploeg hebben ge kregen. Krejjermaat is naar links ver huisd en dat vindt hij niet prettig spelen. Onze aanvaller Bennaars staat nu in de middenlinie. Zoiets gaat ten koste van de cadans in je ploeg. Schei uit. dat wij het kampioenschap al in de zak hebben. Ik moet nog zien, dat wjj zondag van Ajax winnen. Trouwens", zo vervolgt de heer Kie boom, „ik begrijp Ajax niet, dat het bjj de pakken gaat neerzitten. Ik zou juist de kop in de wind steken. Weet u nog van RCH? Het ene jaar werd het kam pioen van Nederland, het volgende jaar degradeerde het. En ik herinner me nog heel goed hoe, lang geleden, wjj op een maandagavond met het bestuur bij een waren in een wat verslagen stem ming. Wjj hadden verloren. Er moes ten nog zeven wedstrjjden worden ge speeld. „We zijn kansloos", zeiden er een paar, „zullen we de laatste wed strjjden maar niet gebruiken om met het oog op het volgende seizoen wat te experimenteren?" Ik heb me er herig tegen verzet. Je capituleert niet vóór je voor het voldongen feit wordt gesteld. En we werden toch nog kampioen Daarom is het fout als Ajax nu al in zjjn clubblad beweert, dat het de rest van dit seizoen maar moet vergeten". Over een goede raad die de heer Kie boom Ajax geeft gesproken: het ge sprek komt op de moeilijkheden, die Ajax af en toe heeft met zjjn interna tionals als het gaat om de verdiensten van hen en van die van Feijenoord. „Ik heb er gevoel voor", zegt Fejje- noords voorzitter. „Ik weet. dat dit een heel lastige zaak is. Als ik de voorzit ter van Ajax was, zou ik de jongens een keertje bjjelkaar roepen en tegen ze zeggen: „jongens, overal in het le ven vind je, dat er verschillen zjjn. Dat moet er nu eenmaal wezen. Realiseer je toch, dat jullie ook niet allemaal in Fejjenoord I terecht kunt. Vergeet niet, dat wjj ons uiterste best doen om het bjj Ajax zo goed mogelijk te laten lopen. Hier zijn de boeken. Kjjk maar, wij kunnen niet meer doen. Als jullie op onze stoel zaten, zouden jullie hetzelfde doen. Wees toch verstandig. Het is nu eenmaal zo, dat Fegenoord niet alleen een stadion heeft, maar dat er in Rot terdam ook een veel meer van voetbal verdwaasd publiek is. Trouwens", zo vervolgt de heer Kie boom, „laten we nu eens nuchter zjjn. Iedere Nederlandse voetballer, die weet dat hjj goed is, wil momenteel bjj Fejje noord spelen. Elk jaar bieden ze zich aan, maar wjj kunnen er ook slechts elf opstellen. Maar neem ons alsjeblieft niet kwalijk, dat wjj proberen een to sterk mogelijk elftal op te bouwen. En ik zie niet in, waarom je de spelers nie. overal vandaan zoudt halen. Die spelers kunnen even goed reusachtige kerels zjjn. Een Kreijermaat bijvoor beeld; hjj is toch een echte Fejjenoor- der geworden. En mjjn grote vreugde als voorzitter van Fejjenoord is een eerste elftal te hebben, dat prachtig speelt. Ik ben gek op goed voetbal. Vergeet bovendien dit niet: de mensen op de tribunes hebben zo'n plezier als hün club het goed doet. Is het niet heerlijk heel veel mensen heel veel plezier te bezorgen?" (Advertentie) (Bekende Schriftelijke Cursus) - Tel. 45432 H.B.S., Gymnasium, Onderwijzersakte. Middelbare Akten: Frans, Duits, Engels en Nederlands M.O. Tolkvertaler Hoofd correspondent V.T.H.-diploma. Nieuw adres: Utrechtseweg 33, Telefoon 15738 en 45432.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 9