Uitgebreid programma van wedstrijden en aktiviteiten 'holidays^ Mgr. G. de Vet voor Frans van Emmerik, veertig jaar regisseur van amateurs VRAGEN NAAR DE BEKENDE WEG Nationaal Ballet met een nieuw kadetten-bal in Haarlem KLAVERen-troef in Heemstede C. Hesseling ridder St. Silvester Nieuwe bisschop van Breda SOLEX,0 CIRCUIT TE ZANDVOORT 1962 Extra veiligheids maatregelen JACOBASCHOOL WINT SINT JOZEF-VOETBALTOERNOOI f GINDER z Veel belangstelling bij begrafeenis van A. Berentsen ATAX-TAXI HARDEBELT DONDERDAG 22 MAART 1962 PAGINA 3 Onze nieuwe Voorjaarscollectie KOSTUUMS is gereed! Prijzen van 98.00 tot 178.00 Beurs van Amsterdam Beurs van New York Grote Prijs Veiligheid 50 NIEUWE AUTO'S GED. OUDE GRACHT 70 Tel. 10454 Bij zilveren jubileum van „De Toorts (Van onze Romeinse correspondent) ROME, 22 maart Z.H. dë Paus heeft benoemd tot bisschop van Breda, als opvolger van mgr. Jos. Baeten, mgr. G. de Vet, hoofdaalmoezenier van het Be drijfsapostolaat in het bisdom Breda. Haarlem e.o Films <>r>eel Muziek Diversen Burgerlijke Stand Haarlem KOSTUUMS in chic grijs en blauw Waterstanden Binnenhuis-architectuur - Woning-inrichting GROTE HOUTSTRAAT 155 - HAARLEM - TELEFOON 11159 O T O U weet 't 't Silver Stoepke heeft 't Grote Houtstraat 49 ZANDVOORT, 22 maart Kortgele den is het programma verschenen van de wedstrijden en aktiviteiten voor dit jaar op het circuit in Zandvoort. Het seizoen wordt geopend met een Caltex Performance Test KNAC-KDAK op 27 maart; 15 april: training motor renners K.N.M.V. 23 april: auto- sprints XXII Rac West, 28 en 29 april: coureurscursussen, 1 mei: Scaldis Automobielclub, 5 mei:training motor renners K.N.M.V., 18 mei: training Grand Prix, 19 mei: training Grand Prix, 20 mei: Grand Prix en sportwa gensrace KNAC, 10 uni: training sportwagens NAV, IV juni: Nat. Sport wagenrace KNAC, 14 juli: training Mo torraces K.N.M.V., 15 juli: Nationale Motorraces K.N.M.V., 11 augustus: training motorraces K.N.M.V., 12 au gustus: nationale motorraces K.N.M.V. 26 augustus: Sterrendag K.N.M.V., 1 september: training Int. Sportwagenra ces NAV, 9 september: Autosprints XXIII Rac West. 30 september: club dag NAV, 14 oktober Traditierit. Pac. (8 juli: Coupes Benelux; 7 juli: training: wedstrijden) Op dinsdag 27 maart nemen de deel nemers van de Caltex Performance Test deel aan een acceleratie en snelheidsproef op het circuit. De direc teur van het circuit neemt voor de zes de maal deel aan deze test met Jhr. van Goes op Lancia Appia. Op 31 maart, wanneer het circuit in gebruik is van de firma Miohelin zal de Roland Rally, gestart in Bremen, het circuit aandoen tussen een en drie uur in de middag voor enkele speciale proeven. Op 15 april houdt de KNMV haar trainings- BENNEBROEK, 21 maart - De Ja- cobaschool uit Heemstede is als over winnaar naar voren getreden in het traditionele Sint Jozef-voetbaltoernooi, dat woensdag voor de elfde maal werd gehouden. De St. Franciscusschool Uit Bennebroek eindigde op de tweede plaats, terwijl de Sint Jozefschool en de St. Aloysiusschool, beide uit Heem stede, beslag legden op de derde en vierde prijs. Het toernooi, dat gehouden werd op het gemeenteterrein aan de Binnenweg in Bennebroek, had een spannend ver loop. De vier ploegen streden fel om de overwinning, er was nauwelijks sprake van enig krachtsverschil. Ofschoon de Jacobaschool met een 1—O-nederlaag tegen de St. Franciscusschool van start ging, maakte de ploeg daarna geen fout meer en zo kwam de eerste prijs in Heemsteeds bezit. De overige uitslagen waren: St. JozefschoolSt. Aloysius school 1-0, St. JozefschoolSt. Francis cusschool 0-0, JacobaschoolSt. Aloy siusschool 1-0, St. Franciscusschool St. Aloysiusschool 0-2, St. Jozefschool Jacobaschool 0-1. Omdat de St. Jozef school en d'e St. Franciscusschool met een gelijk aantal punten waren geëin digd, moest een beslissingswedstrijd worden gespeeld voor de derde en vierde plaats. Deze match eindigde in 0-0, waarna strafschoppen de beslissing moesten brengen. Hierbij trokken de Bennebroekers aan het langste eind. Wegens verhindering van de burgemees ter van Bennebroek, geschiedde de prijsuitreiking door broeder Paulus van de St. Jozefschool. Iedere school kreeg een herinneringsvaantje en bovendien mocht het elftal-van de St. Jacoba school als toemooiwinnaar een splinter nieuwe leren bal in ontvangst nemen. Het was weer een zeer geslaagd toer nooi. (Advertentie) U kunt kiezen uit tal van aantrekke lijke tinten, o.a. pittig zwart - wit en modieus blauw. Gen. Cronjéstr. la-lb - Telef. 53334 Vorig opening Slot 22/3 4% Ned. I9601 4H Ned. 1961 4 Ned. 1961 4 Ned. 1962 Staffel 1941 B.N.G. Won. bouw. 6 Ned. Handel Mij. Cert Amsterdam Rubber H.V.A. A.K.U. Berkel Patent Calvé-Delt Cert. Dell-Mtl. Fokker Ford v. Gelder Hoogovens Müller Co. Ned. Kabel Philips Gem. Bez Unilever Wilton-Feyenoord BilUton 2e Bordtsche Petr. Kon. Petroleum 50 Holl Amerika Lijn Java Ch P.L. K.L.M. Kon. Ned Stoomb Mtl K- .M Stoomv Mt1 Nederl v Nievelt v. Ommeren Rott Lloyd Ned Scheepv Unie Interunie Robeco Unitas Ver. Bezit Rentespaarbrleven '57 Rentespaarbrieven '58 2% Amsterdam '56 2% Amsterdam '56 II 2y2 Amsterdam 56 111 2% Amsterdam '59 2 y2 Rotterdam '51 All' Hevn KI obl 101% 100% 98% 92% 02% 108% 383 116% 117 134 396% 303% 926 162 493 812 375 809% 807% 506% 581 1004% 1000 190.20 189.20 3411/2 505 649% 139.20 138.30 142% 141% 150% 71.50 170% 170% 154 153% 168% I68V2 143% 142% 323 150 1511/4 151% 233.50 255 544 147.50 86% 91% 91& 102 90 128% Anaconda Coppei Bethlehem Steel Chrysler Corp General Electric General Motors Kennecot» Copper KXJSd Montgomery Ward Radio Corp Republic Steei Royal Dutch Shen union 01. Southern Pacific Southern Railway Stand Oil Ny Tidewater Unilever U.S Steel 20/3 48% 42% 56% 77% 56% 80% 20 35% 63 Vt 55% 38% 41 28% 57'. 54% 21 52% 71% 21/3 47'% 42% 55% 77% 56% 80% 19% 35% 63% 55% 38% 40% 28% 54% 52 21% 52% 71% dag voor motorrenners, terwijl zater dag 21 april de Austin-Healy Club de baa in gebruik heeft met een aantal le den van de Engelse zusterclub. Het verhuur en gebruik van het cir cuit is de laatste jaren in een terk op gaande lijn gekomen. Er zijn talrijke aanvragen van Belgische en Duitse clubs, naast natuurlijk die van Holland se zijde. Ook van de kant van de auto- industrie en aanverwante bedrijven be staat grote belangstelling voor het ge bruik van het circuit. Het laat zich dan ook aanzien, dat in 1962 het aan tal exploitatiedagen, dat in 1961 173 bedroeg, ook dit jaar weer ruim over troffen zal worden. Tot 1 mei zijn in totaal reeds zestig exploitatiedagen ge boekt. De Grote Prijs van Nederland van de KNAC, die dit jaar niet op tweede Pink sterdag, maar eerder, en wel op zondag 20 mei plaatsvindt, zal een der belang rijkste races van dit seizoen worden. Voor het eerst in haar geschiedenis draagt deze rvace het predicaat „Grote Prijs van Europa" en zeer waarschijn lijk zal men tijdens deze race de nieuwe Porsches, BRM's en Coopers in actie zien met acht cylinder motoren. Door het politiekorps in Zandvoort wordt in samenwerking met de omliggende ge meenten en diverse autoriteiten gewerkt aan een goede verkeersregeling. De werkzaamheden ter uitvoering van uitgebreide veiligheidsmaatregelen voor publiek en renners zijn in vollen gang. Er worden honderden meters gaashek ken geplaatst, zodat na voltooiing van het werk het publiek overal achter een dubbele afzetting staat. Voor de tribu nes is reeds een extra hek aangebracht, zodat daar een drievoudige beveiliging bestaat. Voorts worden betonwanden verlengd of aangebracht en worden langs lagerliggende terreingedeelten hekken geplaatst. De werkzaamheden zullen tjjig voor het seizoen gereed *en. Het circuit is elke dag 1 open van negen uur tot zonsondergang. Entree voor auto, motor of autobus bedraagt een gulden vijftig. Men dient zich strikt aan de voorschriften van de bewakers te houden en men mag de baan alleen rechtsom berijden, terwijl het verboden is onderweg in de berm of op de weg stil te staan of te keren. Het circuit kan op weekdagen, zaterdag's uitgezonderd, gehuurd worden voor drie gulden vijftig per uur door licentiehouders van KNAC en KNMV en voor vijftien gulden door niet licentiehouders. ongecorrigeerd) Advertentie beschikbaar voor verhuur ZONDER CHAUFFEUR Sterk verlaagde wintertarieven. All risks verzekerd. Stemming: nauw prijshoudend HAARLEM, 22 maart Ter gelegen heid van het 25-jarig bestaan van de uitgeverij „De Toorts", waaruit de n.v. Grafische Industrie Haarlem is ge groeid, is de heer C. Hesseling uit Heemstede, oprichter van ,,Da Toorts" en thans directeur van genoemde n.v., gisteren benoemd tot ridder in de orde van St. Silvester. Van deze benoeming werd hem me dedeling gedaan door Haarlems deken drs. Th. Zwartkruis, tijdens een feeste lijke morgenbjjëenkomst van directie en personeel van de Grafische Industrie, welke bijeenkomst na afloop van een gezamenlijke H. Mis werd gehouden in restaurant ..Brinkmann'Deken Zwart kruis memoreerde het verdienstelijke werk van de heer Hesseling in de oor logsjaren, toen hjj vele kampgevange nen de vertroosting van een goed boek wist te verschaffen, en prees de bij drage van ,.De Toorts" in de produktie en verspreiding van katholieke lectuur. Te voren had de heer H. Schnabel, mededirecteur van de Grafische Indus trie, het woord gericht zowel tot zijn collega Hesseling tls tot het personeel. Hij gaf een beeld van het werk dat de heer Hesseling voor de zaak had ver richt aanvankelijk daarin bijgestaan door zijn vrouw roemde diens door zettingsvermogen en gewaagde dankbaar van de prettige samenwerking. De heer J. Duppen nodigde mevrouw Hesseling uit tot het onthullen van het geschenk van het gehele personeel: een bronzen beeldje van de Amster damse beeldhouwer Jutte, een fluitspe- lende jongen voorstellend. Namens het personeel sprak de bedrijfsleider, de heer W. Engel, de jubilaris toe. De heer Hesseling dankte hartelijk voor alle hem gebrachte hulde en toonde zich blij verrast over het geschenk van het personeel. Daarna traden de beide di recteuren-naar voren om de benoeming tot procuratiehouder bekend te maken van de heren W. Engel, P. M. van Gel deren en A. Samson. In de namiddag werd er een druk bezochte receptie gehouden, waarop men vele figuren zag uit het druk kersvak en de uitgeverij. Voorts wa ren er, behalve deze en andere za kelijke relaties, zeer vele vrienden en kennissen aanwezig. Onder de re- ceptiegangers bevonden zich mgr. C. van Trigt, vicaris-generaal van het Haarlemse bisdom, en de Delftse emeritus-hoogleraar M. J. Granpré Molière. Mgr. De Vet, die van 1953 tot 1956 di recteur van de K.A. in het bisdom Breda is geweest, is 15 november 1917 geboren in Gilze en Rijen. Hij volgt mgr. Jos. Baeten op, die begin september vorig jaar ontslag heeft aangevraagd en toen werd benoemd tot apostolisch admini strator. HEEMSTEDE, 21 maart Onder zeer grote belangstelling is gistermid dag op de Algemene Begraafplaats in Heemstede het stoffelijk overschot van de heer A. Berentsen, oud-korpschef van politie, ter aarde besteld. In de aula, die te klein bleek, vond een korte herdenkingsdienst plaats, tijdens welke burgemeester mr. A. G. A. van Rap- pard namens de gemeente, ir. J. Kooij- mans namens de Heemsteedse Rotary- club en de heer Paternoster, vriend van de overledene uit de bezettingstijd, pieu- ze woorden hebben gesproken. De dienst werd besloten door dominee A. Oskamp, Nederland? Hervormd predikant. Burgemeester Van Rappard schetste de heer Berentsen als een voortreffelijk politiechef, die een hoge opvatting had van zijn werk. In de bijna vijfentwintig jaar, dat hjj aan het hoofd van het po litiecorps heeft gestaan, heeft hij een apparaat opgebouwd, waarop Heem stede trots mag zijn zijn. Hij was ver der de ziel van de reserve-politie en van de dienst Bescherming Bevolking. De heer Van Rappard memoreerde voorts de vele verdiensten van de heer Be rentsen voor het verzet in Heemstede, waarvan hij de spil was. Onrecht en willekeur waren deze beminnelijke mens vreemd. Tijdens de oorlog is hij uit gegroeid tot een man van formaat en tot een uitstekend vaderlander. Burge meester Van Rappard besloot zijn toe spraak met enkele persoonlijke woorden. De heer Paternoster zei, dat de be zettingstijd waarschijnlijk de allerbelang rijkste periode uit het leven van de heer Berentsen is geweest. Daarin gaf hij alle kracht aan de bevrijding van het vaderland. In Heemstede was hij het hoofd van de Orde Dienst en naaste medewerker van de gewestelijke com mandant, mr. Sikkel. Het devies van de Rotary heeft de heer Berentsen in zijn leven tot de zijne gemaakt, aldus de heer Kooijmans. De „passion de servir" zat hem in het bloed en wortelde tevens in zijn geloof. Voor de Heemsteedse afdeling, waarvan hij voorzitter was, heeft hij veel betekend. Nadat dominee Oskamp een gebed had gezegd werd de kist met het stof felijk overschot van de heer Berentsen naar het graf gedrag-en. Als slippen- dragers fungeerden leden van het Heem steedse politiekorps. (Advertentie) Mobilofoon 1.2.3.4.5. service dag en nacht CINEMA PALACE: (6e week) Porgy and Bess. 14 jaar. Dagelijks 2 en 7.30 uur. FRANS HALS: De held van de Steppe, alle leeft. 2, 7 en 9.15 uur. LIDO: Ursus, 14 jaar 2, 7 en 9.15 uur. LUXOR: Le Gigolo, strikt volw. 2, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT: Kermis in de regen, 14 jaar 2 7 en 9.15 uur. ROXYHet monster van de Amazone, 14 jaar. 2.30, 7 en 9.15 uur. STUDIO: Es war eine rauschende Ball- nacht, strikt volw. 2.15, 7 en 9.15 uur. Donderdag 22 en Vrijdag 23 maart Stadsschouwburg. 8 uur: Kennemer Ly- seum met „Woutertje Pieterse" en „Happy and Glorious". Concertgebouw. 8.15 uur: Concert door N. Ph. O. o.l.v. Marinus Adam, Aldo Ciccolini, piano. Programma: Hindemith, Ravel en Frandk. Donderdag 22 maart Concertgebouw. 8.15 uur: Geloof en We tenschap. A. Hustinx over „Huwelijk en gezin in deze tijd". Frans Hals Museum. 8 uur: Volksuniver siteit: H. P. Baard over „Frans Halsten toonstelling en Frans Hals Museum Anno 1962". Aula A. H. Gerhardschool .7.50 uur: Gram mofoonplaten concert van de Haarlemse Discoclub: „Die Fledermaus". Johan Strauss. Minerva Theater. 8.15 uur: Marionetten theater van Feike Bosch-ma. Vrijdag 23 maart Café „Den Burcht", Leiden. 8 uur: Pr-o- paganda-avonid K.V.P. Rest. Brinkmann. 8 uur: Kring Haarlem, Wereld Federalisten Beweging: Ir. F. B. Carbasius Weber over: „Sudan, het land van de zwarten". Rest. Lion d'Or, Kruisweg 36, 8 uur: Kennemer Kring van de internationale school voor wijsbegeerte, prof. dr. R. F. Beerlimg over: Marx en het vraagstuk van de vervreemding. BEVALLEN van een zoon: 18 maart: V. Marais-Johan. 20 maart: A. van de Velde-van Keulen. 21 maart: J. J. Cap- tijn-Faas; J. M. Steenbakkers-Dikmans; J. G. van Beek-de Leth. T. Hoogervorst- Wildenburg. Van een dochter: 19 maart: A. Visser- Vos. 20 maart: I. de Jong-van Mujjen; A. T. Akollo-Lablans. 21 maart: L. J. Onnekink-Dikker; J. G. van Beek-de Leth; E. M. W. van Buuringen-Zand- ber-en; A. G. Koster-Blom. 1RLEDEN: 19 maart: M. M. van do Urn-van Heemskerk, 79 j., Mina- has: -.straat; A. H. van Stiphout, 62 j., Waarderhaven. 20 maart: K. S. Jansen, 81 j., Leideseplein; K. van der Vorst, 68 j„ Nieuwe Kruisstraat. ONDERTROUWD: 21 maart: R. van Rossum en T. Sluiter; H. van der Werff en J. M. Achten; L. T. M. ten Have en M. T. Spierings; J. H. van Keulen en IJ den Dol der; J. C. Borel en O. Haas beek. GEHUWD: 21 maart: T. J. Besseling en M. E. Simon; C. van Dansik en O. H. van Zon; F. R. Leegwater en D. Posthumus; W. C. Smelter en A. P. Hoekstra; K. Stins en A. K. de Vries; A. J. Eberhardt en W. M. Huijboom; J. Bruines en B. C. Kappen. Kapper Willem Schutte uit de Am sterdamse Jordaan waagde het er op. Hij vroeg Frans van Emmerik, die hij bij het beroepstoneel in het Rozentheater had zien spelen, of hij de amateursgroep „Luctor et Emer- go" wilde regisseren. Van Emmerik keek eens vanuit zijn scheerstoel in de spiegel. Luctor et Emergo? En met een woordspeling moet hij ge dacht hebben: „I.ukt het niet, dan wordt het nog erger". Maar hij zei ja. Dat was in 1922. Morgen is het precies veertig jaar geleden, dat Frans van Emmerik zich aan de re gie van amateurtoneel waagde. Dat is namelijk heel vaak een waagstuk. Hij weet dat uit ondervinding. Meest al heeft hij goed gegokt. Een paar dagen geleden stapte hij bij ons bin nen. Hij citeerde natuurlijk weer een of ander stuk. Was het Shakespeare, Euripides of Jan Blaaser? Wij weten het niet meer. Leunend op zijn wan delstok, zuchtend als een beroeps- acteur en met de gebaren van een geboren verteller deed hij zijn relaas van die veertig, niet altijd onbewo gen jaren. Met Luctor, dat hij zeventien jaar zou regisseren, kwam hij voor het eerst op de planken. Dat was nog in Frascati, en het stuk was getiteld „Steunpilaren der maatschappij". Dat ging allemaal wel maar hij her innerde zich „Dolle Hans" van Fa. Frans van Emmerik als Teunis de schoenlapper in 1950. eens kijken. Fabricïus kwam, maar kreeg geen kans de kapperswinkel, vroeg hij de auteur. Fabricius keek bedenkelijk. Nou goed, zei hij, begin maar te repeteren, dan kom ik wel (Advertentie) bricius, waarin hij zelf gespeeld had. ^aar gerepeteerd werd, binnen te Mag ik dat met Luctor laan spelen' komen. De Jordaners verdrongen - - - zich voor de deur om alvast iets van het schouwspel te zien. Maar „Dolle Hans" kwam op de planken. Meer dan twintig keer. Van Emmerik denkt met pleizier aan die tijd terug. Stukken als „Mea Culpa" en „De Kleine Apostel" mag hij persoonlijke triomfen noemen. In 1940 kwam hij naar Haarlem. Daar heeft men hem leren kennen als re gisseur van de Kennemer Toneel groep, van „Sint Frans", „In en Uit spanning", en van de toneelgroep van „Sociale Zaken". In Halfweg wa ren het „Gerardus Majella" en „Kunst na Arbeid", in IJmuiden K.Z.O.S. en in Hillegom een andere „Kunst na Arbeid". Bij Alberdingk Thijm heeft hij een gastregie ge- voerd en wij herinneren hem ons ten- 2 VOORBEELDEN a. 100% kamgaren kostuums in rustig, bescheiden dessin 1<9.50 b. Zuiver wollen PITA" in grijs. Hoogst modern kostuum van luxe stof179.50 slotte als de schoenlapper van „De Gecroonde Leerse", een rol, die hij bij Ludamus speelde. Frans van Emmerik is geen ge makkelijk man. Bij hem is de regie een kwestie van alles of niets. Hij heeft de dood aan amateurs, die het altijd beter willen weten en er dus niets van terecht brengen. Discipline, me neer, daar gaat het om. En hij heft zijn wandelstok op om zijn woorden kracht bij te zetten. Ja, wat heeft Van Emmerik al niet geregisseerd? „Kinderen van ons volk", „Op hoop van zegen", „Allerzielen", „De Vrek", „De Herbergierster", „Bona- ventura", „De zeven rozen", „De grote stilte". Wij hebben maar een greep gedaan om te bewijzen, dat Van Emmerik nooit de weg van de min ste weerstand heeft willen bewande len. Hij kan uren vertellen. Van een hoofdrolspeler, die vlak voor de voor stelling zei: „Ik weet niets meer ,ik doe het niet meer", van andere spe lers, die te diep in het glaasje had den gekeken en er een merkwaardi- ge voorstelling van maakten, hoewel de recensenten schreven, dat de dra matiek prachtig was. Of in dat geval, toen hij zelf de kinderrover moest spelen. Hij liep tijdens de voorstelling op het te roven jongetje toe. trok zijn dolk en riep pathetisch: „Zijt gij de zoon van Amabella?" Waarop het jongetje verschrikt, en tot hilariteit van de zaal, uitriep: „Nee, meneer, ik ben de zoon van Peuls uit de Regu liersstraat!" Ja. zo kan dat soms gaan. Frans van Emmerik loopt nu langzaam naar de tachtig. Maar spelen wil hij nog één keer .Het zou zijn laatste afscheid moeten worden. WTelke rol? Iedere amateur weet dat. Teunis, de schoen lapper in „De Gecroonde Leerse". Of hij daar aan toe zal komen? Het antwoord is aan de Haarlemse ama teurs zelf. (Advertentie) AN EG AN 8 17 Vanmorgen is de N.Z.H.V.M. op de bus lijnen Lisse-Leiden en Lisse-Noordwij- kerhout begonnen met een grootscheep se enquête onder haar reizigers. De be doeling daarvan is, na te gaan, of het buslijnennet ten zuiden van Lisse en Noordwijkerhout nog voldoet aan de wensen en behoeften van het publiek. De enquête wordt op een aantal dins dagen en donderdagen in maart en april gehouden. Op de laatste dag wordt ook het ringtraject Den Haag, Wassenaar, Leiden, Voorschoten en Den Haag in-het onderzoek betrokken. Voor het onder zoek is een groot' aantal werkstudenten ingeschakeld. Moeten zij vragen naar de bekende weg? IJMUIDEN: Vrijdag 23 maart Hoog water: 5.09 en 17.20 u. Laag water: 0.54 en 13.15 u. Advertentie "daste N HAARLEM, 22 maart De laat ste paar jaar valt er niet zo heel veel goeds te schrijven over de pres taties en het repertoire van onze na tionale ballet-ensembles. Maar laten wij wat de voorstelling van gister avond betreft door Het Nationale Ballet in de stadsschouwburg ge bracht de aandacht voornamelijk richten op het Kostelijke Cadettenbal (Graduation Ball), een geslaagd di vertissement van David Liekine op muziek van Johann Strauss. Het leek ons, dat men op dat cadettenbal wel uitgedanst zou zijn. Op het repertoire van het voormalige Nederlands Bal let was het een sdccesnummer, een uitsmijter van het goede soort, waar van honderd-en toeschouwers hebben gesmuld. Sonia Gaskell heeft het in de nieuwe formatie opnieuw geprobeerd, en nie mand hoeft er rouwig om te zijn. De bezetting had enige veranderingen on dergaan, de enscenering was opnieuw opgezet. Het resultaat is verbluffend geweest. De dansende ontmoeting tus sen een stel kostschoolmeisjes en haar directrice met een groep kadetten en hun generaal is voldoende om een ge zellige flirt op te zetten. In het negen tiende eeuwse Wenen komt daar nog een flink portie romantiek bij, en ziet, alle voorwaarden zijn geschapen voor SEMI-ARTS Aan de gemeentelijke onbekommerd en zwierig dansfeest. Dat universiteit te Amsterdam is gisteren is het ook geworden. Soma Gaskell had de teugels wat laten vieren, de acteer- voor zijn semi-arts geslaagd de heer W, talenten kregen meer kans. Aldus werd J. de Regt tut Haarlem. het een uitbundige en wervelende ver toning met Chris Torenboseh en Tom de Jong als een vermakelijke direc trice en generaal. Lenie Kramer danste en speelde bijzonder amusant het on deugende meisje, Conrad van de We tering kwam met een kloeke tamboer en Maria Bovet fungeerde als een ver rukkelijke conferencière. Er werd ge danst, echt gewoon gedanst. Dat was op zich al een belevenis. Laten stunt nummers dan niet essentieel zijn voor ballet, we zouden ze toch niet graag missen, zeker niet zo'n concours de dans-e als Ronald Snijders en Sylvester Campbell ten beste gaven. Ze maakten er een grandioos shownummertje van, dat het publiek in extase bracht. Ieder een had dat ook hard nodig na wat men vóór de pauze had moeten slikken. Dat waren drie balletten, waarvan het enige nieuwe „Contrasten" vervangen moest worden door „De Witte Salamander". Het „Dessins pour les six" was ondanks de slordige af werking nog het meest te genieten. Voor de rest was het een grauwe en vervelende geschiedenis die we liever bewaren voor later. Voorlopig houden wij de sfeer van het kadettenbal vast. W. H. 375.— „Nu wegrijden zonder trappen" SOLEX-SERVICE-STATION RIJKSSTRAATWEG 249 HAARLEM-N. TELEF. 57455 UllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIINIIIIHIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIillllllllllllllllllllllllllllllllllllillllilIHHI Toen in het voorjaar van 1922 de jonge Heemstedenaar A. W. Klaver afzwaaide uit de militaire dienst en zijn oude werkkring opzocht bij een Haarlemse bankinstelling, kreeg hij te horen dat zijn plaats was ingeno men door een ander. Hetgeen bete kende dat Klaver zonder baan weer op straat stond. In die tijd was zoiets heel gewoon. Maar Klavers werk loosheid was slechts van heel korte duur. Hij vond een betrekking op het kantoor van de gemeentebedrijven in Heemstede, waar hij aangenomen werd als tijdelijke kracht. En nu veertig jaar later is commies A. Klaver op datzelfde kantoor jubilaris. De jubilerende gemeenteambte naar vertelde ons enkele „flitsen" uit zijn loopbaan. Na twee jaar op het kantoor Vai. de „gasfabriek" te hebben gewerkt, vroeg en verkreeg hij overplaatsing naar de afdeling controle-financiën ter secretarie. Deze functie bracht ook die van deurwaarder met zich mee. „Maar als deurwaarder heb ik me nooit ge lukkig gevoeld. Je had telkens te maken met andermans ellende en dat was niets voor mij"; Toen kwam in 1927 het jaar van de annexatie. „Ik noem 't maar het rampjaar", zegt de heer Klaver. „Een stuk van Heemstede werd bij Haarlem ge voegd, wat tot gevolg had dat ik naar de afdeling financiën van de Haarlemse secretarie werd overge plaatst. Ik ben maar een half jaar in Haarlem gebleven. Heemsteeds toen malige gemeente-secretaris N. Vos, vroeg mij, of ik zin had om terug te komen. Ik heb me niet lang be dacht". De heer Klaver werkte nog drie jaar op het raadhuis. Toen keer de hij terug naar zijn „eerste liefde": de gemeentelijke bedrijven. Hij kreeg de functie van eerste klerk en na verschillende bevorderingen klom hij op tot de rang van commies-A. Door de groei van de gemeente „ik heb Heemstede nog als een klein dorp ge kend, het was toen toch wel gezel liger" en de als gevolg daarvan toenemende werkzaamheden, moest de administratie op een andere leest worden geschoeid. De boekhouding werd gemechaniseerd en gerationali seerd en vooral aan deze reorgani satie heeft de heer Klaver zijn beste krachten gewijd. Niet alleen op boekhoudkundig ter rein heeft de jubilaris zich voor de gemeente grote verdiensten verwor ven. De mensen van de gasfabriek hebben hem ook leren kennen als de altijd parate EHBO-er, die in de loop der jaren heel wat „eerste verband jes" heeft gelegd. Vooral toen de gasfabriek nog in werking was, kwa men er nogal eens wat ongelukjes voor. De getroffenen konden zich al tijd onder veilige hoede stellen van A. W. KLAVER dinsdag 40--zrige jubilaris. de heer Klaver. Dat EHBO-werk doet hij nog tot op de dag van van- daag. Ook bij de sport en de jeugdbe weging heeft de heer Klaver zich niet afzijdig gehouden. De voetbal club HBC kende hem jarenlang als een bekwaam speler van het eerste elftal. Verder heeft hij zich ook als penningmeester voor HBC verdien stelijk gemaakt. De echtgenote van de heer Klaver liep echter niet warm voor de voetbalsport. Vandaar zijn besluit om tenslotte op de verkenne rij over te stappen. In 1933 richtte hij in de parochie van O. L. Vrouw Hemelvaart de St. Paschalis Baylon-groep op en daar mee kreeg de verkennerij vaste grond onder de voeten. Na de oorlog volgde de heer Klaver een opleidings cursus voor „oubaas". Als zodanig heeft hij nog vele jaren in de Heem steedse verkennersgroep zijn partij mee geblazen. De parochiekerk aan het Valkenburgerplein kent hem ook sinds vierentwintig jaar als collec tant. Dat betekent dus het volgend jaar bij leven en welzijn een zilveren jubileum. De heer Klaver, geboren en getogen Heemstedenaar. is in zijn dorp dus wel een heel bekende fi guur. De officiële datum van zijn veertigjarig jubileum bij de gemeen tebedrijven valt op 27 maart. Jubila. ris Klaver zal dan 's morgens om elf uur in het Verversingshuis „Groenen- daa'" worden gehuldigd, 's Middags van drie uur tot half vijf is er in Groe- nendaal een algemene receptie, waar bij voor iedereen de gelegenheid be staat hem te feliciteren. (Advertentie) „De vingerling van gauwd, die ghij mij hebt ghesonden Vermaendt mij alle daeghs, hoe dat ick ben verbonden" dichtte onze Bredero. Laat ook dit voor U een goede aanwijzing zijn, dat een VERLOVING niet zo maar iets is. Het is een puur verlangen en de bezegeling van de grote LIEFDE voor elkander. Laat U daarom bij de keuze van Uw VERLOVINGSRING leiden, met de gedachte, de ring moet GOED en EDEL zijn. Onze CONSTANT ringen beantwoorden aan Uw wens. In onze moderne collectie zult U beslist de juiste ring en het goede model vinden. HET HUIS MET HET CARILLON

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 3