Frondizi vormt zakenkabinet Crisis Argentinië bezworen Prins Philip beleeft van nabij revolutie-dreiging lijkt Malik naar D jakart BEN BELLA IN MAROKKO AANGEKOMEN Mr. J. R. H. VAN SCHAIK VANNACHT OVERLEDEN Een ook in latere jaren nog zeer invloedrijk staatsman „OPEN BRIEF" AAN PREMIER DEBRE De Gaulle: OAS-terreur meedogenloos neerslaan Leidt Salans „stommiteit" tot zijn snelle val Burger krijgt toch antwoord Minister Klompé hekelt socialistische oppositie Maximumstraf voor kapitein geadviseerd Verkeer eist vijf levens ADVISEURS VOOR ONDERHANDELAARS M Infra-rode SAUNA BADEN HENRI BENDE AUTO UNION DKW CHAUFFEUASUNIFORMEN D Ministers lopen lijkbleek weg van staatsiebanket Vooroverleg over week voortgezet? ■W'MORRIS "êefore you Suijf 0000 v. LOON's Oud-Kamervoorzitter en -minister ZATERDAG 24 MAART 1962 85ste JAARGANG No. 31088 BUENOS AIRES, 24 maart (AFP, Rtr, UPI) De crisis, waarin Argentinië de afgelopen vijf dagen als gevolg van de on verwachte stembuszege van door communisten gesteunde aan hangers van de in 1955 afgezette dictator Peron heeft verkeerd, I Suède dames- en herenjasjes Weer koud weekeinde Schoonheidssalon Zijlstraat 73 - Telefoon 10542 N.V. CARROSSERIEFABRIEK CHRISTIAANSE UITDEUKEN repareren schijnt bezworen door de mede deling, dat president Frondizi er in geslaagd is een nieuwe rege ring te vormen. Het nieuwe kabinet zou samengesteld zijn uit politiek onafhankelijke figu ren. Aan de bekendmaking was de mededeling voorafgegaan, dat Frondizi een beroep had gedaan op een soort van nationale fi guur, overste Pedro Aramburo, president van 1955 tot 1958, een van de machtige Argentijnse legerleiders, die in 1955 als hoofd van de strijdkrachten Peron ten val bracht. mmm BANANEN I Paus benoemt nieuwe bibliothecaris Prijzen vanaf 5595. AUTOMOBIELBEDRIJF (Van onze Parijse correspondent) PARIJS, 24 maart Gister avond heeft men hier, in aan sluiting op de op het Elysée ge houden ministerraad, het niet zo heel veel voorkomend ver schijnsel beleefd van de bekend making van een door president De Gaulle tot premier Debré ge richte brief, een soort „open brief" derhalve van president aan eerste minister. Generaal De Gaulle deelt daarin de eerste minister mee dat „onmiddellijk alles in het werk moet worden gesteld om de misdadige activi teiten van de terreurbenden in Algiers en Oran te breken, dat een opstand meedogenloos moet worden neergeslagen." Hij ver klaart voorts volledig vertrou wen te stellen in de regering en in de burgerlijke en militaire verantwoordelijk en in Algerije. „Heron vergaanf' Vijfdaagse schoolweek in Hengelo BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkantoor Beverwijk, Zeestraat 50: telef. 4790 Bijkantoor en Red. Umuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: W. C. H. Leijdeckers en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN enW. Severin. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIET 28 cents per millimeter hoogte. Omroepers 16 cents oer m m hoogte De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 61 cents per week, 2.65 per maand, 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544. WASHINGTON, 24 maart (UPI) Een diplomatieke functionaris heeft hier gisteren gezegd dat de Indonesi sche ambassadeur in Moskou, Adam Malik, donderdagavond per vliegtuig Baar Djakarta is vertrokken om pre sident Soekarno verslag uit te brengen van het geheime vooroverleg met Ne derland over Nieuw-Guinea. Malik is zoals bekend bij deze besprekingen lei der van de Indonesische delegatie. De functionaris kon niet zeggen wanneer Malik naar Washington zal terugkeren. Men meent nu dat de besprekingen eerst over ten minste een week zullen kun nen worden voortgezet. De Nederlandse onderhandelaar, dr. J. H. van Rojjen, ambassadeur in de V.S., is in Washing ton gebleven. Als reden voor Maiiks reis naar Dja karta was, kan men hier ook verne- Bten, dat de Indonesische delegatie be perkter bevoegdheden heeft dan de Ne derlandse. Dit zou kunnen betekenen dat de Indonesische onderhandelaars veelvuldiger dan hun Nederlandse col lega's ruggespraak met hun regering Bioeten houden. Volgens dezelfde functionarissen zou de Amerikaanse regering hebben ge weigerd waarborgen te geven voor welke regeling van het conflict ook. Soekarno zou echter, zo menen zij, een dergelijke Amerikaanse garantie gaarne hebben. Minister Soebandrio heeft gisteren in Djakarta onder meer gezegd, dat In donesië „nauw contact" onderhoudt met de V.S. over het vooroverleg. De mi- Bister zei dat „een uiteindelijke con clusie" binnen enkele dagen zou kun- Ben worden getrokken. "iiililllilllillllllililliiiiliiiiiiiiiiiiiiiiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii (Advertentie) BARTELJORISSTR. HAARLEM TEL. 13439 LEID5ESTRAAT (BIJ KONINGSPLEIN), AMSTERDAM TEL. 223596 (Van onze weerkundige medewerker) DE BILT, 24 maart Ook het ko- Biende weekeinde blijven wij in een kou de noordoostelijke luchtstroom, waarin ondanks zonnige perioden de tempera- Tuur niet veel hoger komt dan 5 A 6 Braden. In de nacht blijft het in een groot deel van het land licht vriezen. Op de meeste plaatsen heeft het nu in Blaart al op 21 dagen gevroren. Een Jioge-drukgebied strekt zich van IJs land tot Scandinavië uit en houdt de depressies, die een bijzonder geringe activiteit aan de dag leggen, op grote afstand evenals de zachte lentelucht, die alleen in Zuid-Oost Europa voorkomt. Zondag: zon: 6.33—19.00, maan: 23.27—8.35. Maandag: zon: 6.31—19.03, maan: 23.27—9.03. (Advertentie) met vermageringsmassage vol gens nieuwste methode. Uitsluitend volgens afspraak. Lange Herenstraat 36 - 38 Haarlem - Telefoon 14371 Bovendien schijnt de vierentwintig- uurs-staking, die door de Peronistische vakbonden was uitgeroepen, weinig ef fect te sorteren. Gemiddeld gaf gisteren slechts een op de drie vakbondsleden gevolg aan het stakingsparool. Niette min zouden de industrieën in Buenos Aires getroffen zijn door de staking. De aanwezigheid van prins Philip, echtgenoot van de Britse monarche en hertog van Edinburgh, in Argen tinië (in het raam van een goodwill- missie door Zuid-Amerika) gaf de po litieke gebeurtenissen van gisteren een bijzonder cachet. Het officiële ont vangstprogram voor de vorstelijke bezoeker ging zo gewoon mogelijk door, hoewel het de regeringsautori teiten uiteraard moeite kostte zich op het protocol en formaliteiten te con centreren. Bepaald ongewoon verliep bijvoorbeeld het staatsie-diner dat de regering de hoge bezoeker aanbood. Halverwege het diner toen president Frondizi reeds zonder verklaring was vertrokken, vielen enkele officieren hij gend de zaal binnen en overhandigden een bericht aan generaal Rosendo Fra- ga, de minister van oorlog. Deze werd lijkbleek, stond van tafel op en spoedde zich naar z;jn bureau. Enkele minuten late$ volgden de minister van lucht macht, generaal Silveir en zijn collega van marine, admiraal Clement het voor beeld van de minister van oorlog. Intussen deden geruchten de ronde, dat verscheidene militaire garnizoe nen en marinebases in opstand waren gekomen. Voor de nationale radiozen der las een kolonel een verklaring voor waarin werd gezegd, dat het al gemeen vakverbond in vergadering was in afwachting van wat er te doen stond nu de militairen in opstand wa ren gekomen. „Peronistische stoot troepen, gesteund door het leger, ver dedigden gezamenlijk de door presi dent Frondizi geschonden grondwet", aldus de kolonel. Hij werd echter kor te tijd later gearresteerd en zijn pro clamatie werd in beslag genomen. Een woordvoerder van het ministerie van defensie verklaarde daarop dat de geruchten over een staatsgreep on waar waren. Prins Philip nam de verwarring tij dens het officiële diner nogal laconiek op. Toen de minister van oorlog op het punt stond het diner te verlaten vroeg de prins hem of hij al eens een oorlog had meegemaakt. De generaal ant woordde hierop dat er de laatste tijd geen oorlogen in Argentinië waren ge weest. „Ga dan nu niet weg om er een te beginnen", grijnsde prins Philip. Mohammed Ben Bella, een van de ministers uit de Algerijnse voorlopige regeringis dezer dagen, na zijn vrijlating uil Franse gevangenschap, in Marokko aangekomen. Hij rijdt h ier door de straten van Rabat onder het gejuich van de menigte. In de auto (van links naar rechts): Ben Bella, koning Hassan de Tweede van Marokko, en de Algerijnse premier (Advertentie) ROME, 24 maart (KNP) Als op volger van kardinaal Albereda heeft de paus pater Raes S.J. tot bibliothe caris benoemd. Pater Raes is in 1896 in Gent geboren. Hij is consultor van de Congregatie voor de Oosterse Kerken en praeses van de faculteit voor Ooster se Studie aan de Gregoriana. Hij spreekt Frans, Nederlands, Pools, Duits en Italiaans; bovendien kent hij hij Engels en Russisch. (Advertentie) incl. verwarming. Hoofdagent voor Haarlem en Omstreken Bloemendaal - Korte Kleverlaan 30 Telefoon 02500 - 51301 40 (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG, 24 maart In de afge lopen nacht is de oud-voorzitter van de Tweede Kamer en oud-minister van justitie mr. J. B. H. van Schaik over leden. Mr. van Schaik is in januari tachtig jaar geworden. Een beenbreuk in zijn laatste levensdagen was oorzaak dat hij die verjaardag in het ziekenhuis heeft moeten vieren. Nadat zijn ijzeren wilskracht hem jarenlang over vele pe rikelen van de ouderdom had heenge- holpen, is dit laatste euvel hem nu toch te veel geworden. Mr. Van Schaik is een staatsman van zeer grote invloed geweest. Hij deed onder de eerste wereldoorlog zijn intrede in de politiek als verte genwoordiger van het district Rhenen voor de Rooms-Katholieke Staats Partij in de Tweede Kamer. De ka tholieke fractie stond toen onder lei ding van de gezaghebbende, maar voor zijn medewerkers lang niet ge makkelijke mgr. Nolens. Het was typerend voor beiden, dat zij elkaar onmiddellijk aanvoelden, ondanks het grote verschil in leeftijd en politieke ervaring. Mr. Van Schaik heeft zelfs geen standje gekregen, zoals hij ons eens toevertrouwde, toen hij in 1925 tegen de Vlootwet stemde, een politieke daaa die de fractieleider door een lang durige kabinetscrisis niettemin in grote Het moet mogelijk geacht worden dat ditmaal de opdracht haar effect eal sorteren. In ieder geval gold het in de Parijse politieke en journalistieke milieus voor aannemelijk dat de OAS en haar aanhang door te Algiers het vuur te openen op de „krachten der orde", militaire politie en dienstplichtig leger hetgeen de OAS noemt „onze oorlog die thans begint" de „stom miteit" heeft begaan die haar spoedige ondergang zal veroorzaken. Al stelt men er anderzijds bij vast dat zulks vergezeld gaat en ongetwijfeld nog zal gaan van vele en grote ellende, en wel tengevolge van een lange periode van onbegrijpelijk lankmoedig „af wachten" en zelfs van veelvuldige medeplichtigheid in kringen van leger en plaatselijke politie, die de OAS in staat hebben gesteld zich sterk te maken. Maar blijkbaar heeft de OAS- leiding thans het vertrouwen ver loren in de berekeningsuitkomst van haar eerste tactiek: te weten door het aanrichten van bloedbaden onder de mohammedaanse bevolking deze ertoe provoceren zich har-.rzgds op de Europese bevolking te werpen, hetgeen dan het leger zou hebben moeten bewegen tot partijkiezen voor de Europese bevolking en re- gressief optreden tegen de moslims, ie moslimbevolking heeft zich ech ter tot dusverr# niet laten pro voceren, blijkbaar voornamelijk om dat de FLN-agentèn haar goed in handen hebben. Het ziet er niet naar uit dat de OAS en de Europeanen die haar volgen momenteel voor rede vatbaar zijn. Niettemin heeft de vergadering van Franse kardinalen en aartsbisschoppen die zojuist te. Parijs haar voorjaars bijeenkomst heeft gehouden, ander maal tot „alle mensen van goede wil" een oproep gericht voor „eenheid en verzoening". In deze oproep heet het o.m. als volgt: „Terwijl lieden om de toekomst te bouwen hun toevlucht nemen tot de misdaad en het geweld, herhalen wij dat er geen waarachtige betrekkingen tussen de mensen en de volken mogelijk zijn tenzij gegrondvest op het recht, de eerlijkheid, de trouw aan het gegeven woord, het wederzijds vertrouwen. Het christelijk geloof en de eenvoudige menselijke moraal ver oordelen de groeperingen die de diep ste minachting aan de dag leggen voor de menselijke persoon. De vrede is een werk der rechtvaardigheid. Terwijl afgrijselijke wreedheden worden be gaan, willen wjj slechts woorden van menselijkheid en vergiffenis doen ho ren. En omdat sommigen, die zelfs geloven dat zij de christelijke bescha ving verdedigen en hun eigen inzich ten ten onrechte verbinden met het geloof, bezwijken voer de verleiding van de materialistische - kracht die vernietigt, verkondigen wij luide dat wij, voor het opbouwen van een men selijke maatschappij geloven in de doeltreffende macht van de broeder lijke liefde en de evangelische naas tenliefde. Laten wij de moed hebben om vastberaden de smartelijke her inneringen aan het verleden te boven te komen, de bekoringen van het geweld te overwinnen en laten wij ons gezamenlijk naar de toekomst keren in eenzelfde liefde tot het vaderland". Mr. J. R. H. VAN SCHAIK verlegenheid bracht. „Jij hebt je stem tegen deze wet goed gemotiveerd", was het oordeel van monseigneur, die zelf had vóór gestemd. In de Kamer en ook later, zelfs tot op hoge leeftijd, heeft mr. Van Schaik steeds op de bres gestaar voor de processievrijheid, die hij een miskend grondwettelijk recht van katholieken vond. Als Kamervoorzitter was hij een hoogst merkwaardige figuur, op de hoogte van ieder détail van wetgeving en een man die in bewogen dagen het evenwicht in het parlement door zijn groot gezag en populariteit steeds heeft weten te bewaren. In latere jaren was mr. Van Schaik nog altijd zeer invloed rijk. Hij behoorde tot het groepje van vijf staatslieden, die de titel van Minis ter van Staat voerden en tot de bijzon dere adviseurs van de Kroon werden gerekend. (Van onze parlementaire redacteur) LEIDEN, 24 maart Minister Klom pé is voor de Leidse statenkririg van de KVP dieper ingegaan op de bezwa ren die de socialistische fractieleider mr. Burger heeft gemaakt tegen het geen zij onlangs over de socirliistische oppositie heeft gezegd. Zij had iop het Overijssels KVP-appel het wein% con structieve karakter van de oppositie AMSTERDAM, 24 maart De hoofd inspecteur voor de scheepvaisrt, heeft de Raad voor (Je scheepvaart geadvi seerd de Delfzijlse kapitein van de kust vaarder „Heron" die 16 september ver ging, waarbij drie mensen oro, het leven kwamen, de maximale straf op te leg gen door hem voor twee jaar zijn be voegdheid als kapitein te ontnemen. De hoofdinspecteur vroeg zich af of er oorzakelijk verband bestaat tus sen de scheepsramp en de> dood van stuurman A. van der Zee uit Frane- ker, diens vrouw en een Spaanse ma troos. Zo dit het geval is, kan men spreken van dood door schuld. Hij gaf daarom de raad in overweging de zaak ter kennis van de officier van justitie te brengen. De 497 ton metende „Heron" was met een lading tomaten onderweg van Jer sey naar Portsmouth. De kapitein zei dat hij deze route regelmatig voer. Op 16 september volgde hij het Engelse schip „Cranbome". Toen hfl vijf minu ten de brug moest verlaten omdat hij naar het toilet moest, droeg hij een Spaanse matroos in gebarentaal op de „Cranbome" te volgen. Toen de kapitein op de brug terug keerde zoals hjj later toegaf was hij wel iets langer dan vijf minuten weggeweest zat het schip reeds op het Patemosterrif bij Jersey; het maakte snel water. Zes van de op varenden konden het nog met de red dingsboot verlaten; zij werden opge pikt door de „Cranborne". Een Fran se tank'ooot vond later op eer. vlot de kapitein en zijn vrouw en het stof felijk overschot van een Spaanse ma troos. De kapitein van de „Cranbome" heeft verklaard dat hij reeds voor het onge luk met lichtseinen neeft getracht de aandacht van de „Heron" te trekken om het schip te attenderen op zijn ver keerde koers. De kapitein van de „He ron" zei echter van de seinen niets te hebben gezien. De Spaanse matroos heeft schriftelijk verklaard dat de ka pitein helemaal niet van de brug is ge weest, dat hij geen Instructies heeft gekregen en dat de radar niet was bij gesteld. Dit werd betwist door dc kapi tein. De raad zal schriftelijk uitspraak doen. SCANDINAVIË De plenaire verga dering van de Noordse Raad, waarin parlementsleden van Finland, Noorwe gen, Zweden, IJsland en Denemarken zitting hebben, heeft vrijdag met 56 te gen vier stemmen een verdrag tot sa menwerking op economisch, sociaal en cultureel gebied tussen deze vijf landen goedgekeurd. Het verdrag gaat hierna ter ratificatie naar de respectieve par lementen. AdvertentieJ ut U nif ormspecialiisten Zijlstraat 71 Haarlem aangetoond, Mr. Burger had kunnen be grijpen, dat de minister niet voor der gelijke algemene uitlatingen, die buiten haar beleid omgaan, ter verantwoor ding kan worden geroepen. Het zou een vreemd precedent hebben ge«chapen. Dr Klompé heeft niettemin gister avond informeel man en paard ge noemd. De PvdA heeft 36 moties ingediend, zo zei de bewindsvrouwe. Daarvan zijn er 27 verworpen, veelal omdat er iets in werd gevraagd dat de regering allang had toegezegd. Op andere moties, zo als die waarin voor f 350 miljoen meer aan kinderbijslag werd gevraagd, kon de regering eenvoudig niet ingaan. „Moet de zorg "oor de economisch zwakken, de gehandicapten en de chro nisch zieken bijvoorbeeld niet voor gaan?", aldus dr. Klompé. „Maar wat doet de PvdA? Zij stemt tegen het wets ontwerp kinderbijslag en brengt dus juist de positie van de economisch zwakken in gevaar. Bovendien: Het wetsontwerp kinderbijslag dat nu de parlementaire goedkeuring heeft gekre gen, biedt altijd nog veel meer dan wat destijds het socialistisch wetsontwerp- Suurhoff voorstelde" En wat te denken, aldus dr. Klom pé voorts, van de reactie van de PvdA op de beslissing van de meer derheid in de Kamer, de maximum prijs van de toto beperkt te houden? De PvdA schaamde zich niet open lijk te erkennen, dat men ook het toto-ontwerp door het af te stemmen had willen misbruiken om het kabi net ten val te brengen". Minister Klompé ging voorts In op de inconsequentie van de socialisten, afspraken inzake de loonovereenkoms- ten van Oud-Wassenaar niet na te ko men, en citeerde vervolgens enkele uit latingen van mr. Burger, waaruit ten overvloede bleek dat de P.v.d.A. het kabinet-De Quay alleen maar negatief wenst te beoordelen. De minister heeft tenslotte mr. Bur ger het volle pond gegeven en hem op zijn verzoek nader uiteengezet, dat de houding van de PvdA ten opzichte van de Mammoetwet van een meer posi tieve instelling getuigt, evenals die in zake het Nieuw-Guinea-beleid voordat het plan-Luns in de V.N. mislukte. Tenslotte heeft zjj verklaard, dat de door haar aangehaalde Evangelietekst: „Is uw oog boos omdat Ik goed ben?" betrekking had op het -eit. dat de amb tenaren geen reden hebben om ontevre den te zqn, wanneer zij voor 270 mil joen het meest inhoudrijke pakket dat de overheid ooit heeft aangeboden aan salarisverbeteringen ontvangen, ter wijl topfunctionarissen een sterkere pro gressieve verhoging krijgen. Dit laatste was bovendien geheel in overeenstem ming met de voorstellen van de com- missie-Neher. In aansluiting hierop gaf mr. Van Doorn, partijvoorzitter van de KVP, nog een opsomming van enkele positieve resultaten \an het kabinet-De Quay, waarop de KVP terecht trots kan zijn. LEEK, 24 maart Gistermiddag is op de provinciale weg in Lettelbert een verkeersongeval gebeurd, dat aan twee personen het leven heeft gekost. De 34-jarige E. Hoven uit Niebert (gem. Marum), die op een bromfiets uit de richting Oostwold kwam, werd door een personenauto aangereden en mee gesleurd; hij overleed ter plaatse. Een mede-inzittende, een lifter, de 23-jarige leerling-vlieger Hans Lipplaa uit Am sterdam, kwam eveneens om het leven. STADSKANAAL, Gistermiddag is het achtjarig jongetje L. Zwiers hier om het leven gekomen toen het bij het plotseling oversteken van de straat door een auto werd gegrepen. LEIDEN, Een personenauto, be stuurd door de 58-jarige verzekerings agent Van der Poel is hier gistermid dag in het water langs de Schelpen kade geraakt. De bestuurder is daar bij om het leven gekomen. Het onge val was een gevolg van het feit, dat de bestuurder moest uitwijken voor een wielrüdster, die een onverwachte ma noeuvre maakte. HALSTEREN, In een poging een voor hem rijdend autobusje te passe ren is hier gistermorgen op de Steen- bergerweg de 55-jarige architect D. va» Agtmaal met zijn auto frontaal in bot sing gekomen met een militaire leswa- gen. Hij werd uit de auto geslingerd e» overleed vrijwel onmiddellijk. r. Zairin Zain en Soekardjo Wir- jopranoto, resp. ambassadeur van de Republiek Indonesië in Washington en hoofd van de permanente missie der R. I. bij de Ver enigde Naties zijn geen officiële leden van de Indonesische onderhandelings- delegatie voor het vertrouwelijk ge sprek met Nederland. Als adviseurs staan zij de onderhandelaars Adam Malik en Soewardjo Tjondronegoro ter zijde. Mr. Zain heeft in Leiden gestudeerd waar zijn vader voor de oorlog enige tijd Maleis doceerde (en na de oorlog aan verschillende universiteiten de ba- hasa Indonesia, laatstelijk nog in Bonn). De heer Zairin Zain geldt voor stug, maar zij die hem; beter kennen weten dat deze houdingj aan verlegen heid te wijten is. Iets jwaarin hij af wijkt van zijn vader, die vele vrienden in Nederland heeft. Zairin Zain is nog geen vijftig. e tweede adviseur, de heer SOE KARDJO WIRJOPRANOTO is ZAIRIN ZAIN een tiental jaren ouder. Hij wordt gerekend tot de Indone sische senior-diplomats, die tussen de diplomaten van de andere jonge landen opvallen door hun hoffelijkheid en stijl. Reeds voor de oorlog, als lid van de Volkenraad, speelde hij in de nationa listische fractie een grote rol. Zijn vooroorlogse ervaring met Nederland- sf politici heeft hem na. de oorlog een vaak gezochte politieke adviseur doen zijn. De heer Wirjopranoto was, voordat hij naar de V. N. werd gedirigeerd, ambassadeur in Rome en in Peking. HENGELO, 24 maart Voor de open bare en protestant-christelijke scholen is hier voor het tijdvak van 1 mei tot 1 november de vijfdaagse schoolweek ingevoerd. Het bestuur van de katho lieke school heeft zich daarbij niet aan gesloten; het wacht op de uitslag van het onderzoek door een adviescommis sie en onderwijsdeskundigen. SOEKARDJO WIRJOPRANOTO DEN HAAG, 24 maart Op 10 e» 11 april bezoekt de christen-democrati sche fractie van het Europese Parle ment Den Haag. De C.D.-fractie za hier de Franse voorstellen voor eei politieke unie (plan-Fouchet) en d problemen rondom de associatie tusse; de EEG en de Afrikaanse staten be studeren.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 1