ULBRICHT lanceert nieuwe oplossing55 voor Berlijn DDR-leider erkent falen van Oostduitse economie Hiërarchie in Zuid-Korea LONDENSE POLITIE HAD HET DRUK Papoea s vragen negroïde volken om steun „Wij willen geen slaven van de Indonesiërs worden" Pleidooi voor verhoging van ongehuwdenpensioen m Ruwe puijoE AUTO-TEST begint op Nürburgring Benzineconsumptie volgens nieuwe formule beoordeeld ONAANVAARDBAAR VOOR HET WESTEN Welcome to Britain Frankrijk roept ambassadeur in Moskon terug Mevr. Kennedy in verwachting? STROOM VAN GESCHENKEN VOOR DEN HAAG Beambten door sociale verzekering onrechtvaardig getroffen Dr. S. Mansholt ereburger van Hoogezand Karavaan morgen in AMSTERDAM FRANCO reikt een kardinaalshoed uit CUBA BROER VAN FIDEL VICE-PREMIER BELASTINGAFTREK NIET TOEGESTAAN G.H.MUMMtC0! Prins Philip bekogeld met rotte tomaten Zeepost MAANDAG 26 MAART 1962 PAGINA 6 (Van onze correspondent in Bonn) BONN, 26 maart De leider van de Oostduitse communistische partij, Walter Ulbricht, heeft gis teren, in een rede voor het cen trale comité van zijn partij, „nieuwe" voorstellen gedaan voor een „oplossing" van de kwesties Duitsland en Berlijn. Gisteravond nog werden deze voorstellen door politieke kringen in Bonn als „vol komen onaanvaardbaar" van de hand gewezen. HOEK VAN HOLLAND - HARWICH Quadros kandidaat CHAMPAGNE REIMS CORDON ROUGE „BRUT" 1 ■\S ',11» m4 - PK PSN Bedankbriefje Rembrandf-curatele Ulbrichts voorstel: de vier overwin naars in de tweede wereldoorlog moe ten optreden als een soort „soheids- fereeht" over het „vredelievende ver eer" van en naar Berlijn. Internationa le arbitrage over dit verkeer is tot dus verre door de communistische macht hebbers altjjd geweigerd. Zo gezien be tekent Ulbrichts aanbod dus een con cessie. De DDR-leider verbond aan zijn vocrstel echter de volgende voorwaar den: erkenning van de zonegrens als staatsgrens, erkenning van zijn regime, sluiting van een vredesverdrag ook met de DDR, normalisering van de onhoud bare toestand" in West-Berlijn (o.a. door aftocht van de Westerse troepen! en los making van West-Berlijn van West- Duitsland. Dergelijke voorstellen zijn op de in het slop geraakte ontwapeningsconfe rentie in Genève ook reeds door de Sovjet-Unie gedaan en door de Ame rikanen en Engelsen afgewezen, om dat zij West-Berlijn praktisch vogel vrij zouden verklaren. Belangrijker nog in Ulbrichts rede voor het centrale comité waren zijn be kentenissen over de wantoestanden in de Oostduitse economie, „Wij hebben grote economische verliezen geleden", erkende Ulbricht, die de schuld daar voor echter de Oostduitse bevolking in Advertentie) llVfflKfl" De Britten heten u welkom in hun land vol rijke nuances door de afwisseling in natuurschoon, grotestads-amusement en landelijke charme. De sfeer en boeiende tra dities wisselen in elk distrikt - de Britse hoffelijkheid blijft dezelfde. Geniet van de romantiek in dit va kantieland bij uitstek. Ook met een smalle beurs kunt u reeds een 5-daagse reis met de Stoomvaart Mij.Zeeland naar Londen maken. Ideaal voor een Paasreis. Inlichtingen en reserveringen bij uw reisbureau. BON Zend deze bon naar The British Travel Association, Leidseplein 29, Tel. 34004 te Amsterdam voor folders en inlichtingen over Groot Brittanniê. NAAM: ADRES: PLAATS: R7c VATICAANSTAD, 26 maart (KNP) Na Vietnam en Indonesië heeft paus Jo annes nu ook In Zuld-Korea een kerke lijke hiërarchie opgericht. Het land is Verdeeld in drie kerkprovincies: Seoul. Tae-gu en Kwang-ju. Bfl het thans tot aartsbisdom verheven apostolisch vica riaat van Seoul behoren de tot bisdom verheven vicariaten van Pyong Yang, Ham Heung, Chun Cheon. Tae Jeon en In Chon. Tegelijk met de instelling van de eigen hiërarchie werden de Zuidamerikaanse vicarissen tol aartsbisschop respectieve lijk ö'ssehop benoemd. Zuid-Korea telt op 23 miljoen inwo ners bijna 300.000 katholieken. De kerk groeit er snel. In vier jaar tijds werd hun aantal verdubbeld, terwijl het aan tal eigen priesters steeg van 210 tot 282. de schoenen schoof. „De lepels in de pot zijn te groot", zei Ulbricht, „en de pot vult zich te langzaam. Wij hebben te veel geconsumeerd." Ubrichts raad aan de 17 miljoen mensen in zijn con centratiekamp; nóg harder werken en nog minder eten. GENèVE, (UPI) Amerikaanse functionarissen in Genève hebben zater dag verklaard, dat de Amerikaanse mi nister van buitenlandse zaken, Dean Rusk, nog één of twee gesprekken over Berlijn zal voeren met zijn Russische ambtsgenoot, Andrei Gromyko, voordat hij terugkeert naar Washington. Rusks plannen werden bekendge maakt, nadat de Russen de wens had den uitgesproken, dat alle Amerikaanse, Britse en Franse troepen West-Berlijn verlaten. Zij trokken daarmee hun eer- PARIJS, 26 maart (UPI) Frankrijk heeft zijn ambassadeur in Moskou, Mau rice Dejean, teruggeroepen voor overleg, dit als protest tegen het feit, dat de Sov jet-Unie de voorlopige Algerijnse rege ring de jure heeft erkend. De Franse regering verzocht de Rus sische ambassadeur in Parijs, Sergei Vi nogradov, terug te keren naar Moskou „voor direkt contact met zijn regering" „De Russische regering heeft niet ge toond voornemens te zijn terug te komen op haar besluit", aldus een verklaring van het Franse ministerie van buiten landse zaken. „De minister van buiten landse zaken kan hieruit slechts opma ken, dat het handhaven van Frans-Rus sische betrekkingen op ambassadeurs niveau onmogelijk is geworden". RAWALPINDI, 26 maart (UPI)Het Pakistaanse blad „Nawawaquat" publi ceerde zaterdag og> de voorpagina het nieuws, dat de Amerikaanse presidents- vrouwe, Jacqueline Kennedy, In blijde verwachting Is. Het blad noemde als bron voor dit bericht „kringen in de nabijheid van mevrouw Kennedy Toen destijds de Perzische keizerin, Farah Dibah, Pakistan bezocht, wisten de kranten ook te melden dat zij r ver wachting was. Die berichten bleken later juist. MADRID, 26 maart (UPI) Het Spaanse staatshoofd, generalissimo Fran cisco Franco, heeft zaterdag de rode kar dinaalshoed uitgereikt aan de pauselij ke nuntius in Madrid, mgr. Ildebrando Antonintti. Presidenten en koningen van katholie ke landen mogen de rode kardinaalshoed uitreiken aan kardinalen, die in hun landen dienen of hebben gediend als pauselijke nuntius. RIO DE JANEIRO, 26 maart (AFP) Ex-president Janio Quadros van Brazilië heeft officieel aangekondigd, dat hij zich kandidaat zal stellen voor het gouverneurschap van de Brazili aanse provincie Sao Paulo. De verkie zingen worden in oktober van dit jaar gehouden. der gedane aanbod, symbolische weste lijke troepen in Berlijn te handhaven, in. Zij zeiden echter, dat zij misschien ac- coord zouden gaan met de legering van een symbolische troepenmacht uit neu trale landen in West-Berlijn. Intussen keren steeds meer ministers van buitenlandse zaken vanuit Genève naar huis terug. De onderhandelingen over ontwapening zullen in de toekomst voornamelijk worden gevoerd door de specialisten op dit gebied. Lord Home, de Britse minister van buitenlandse za ken, die het weekeinde in Londen door bracht en o.a. premier Macmillan in lichtte over het verloop van de 17-landen conferentie, reist overigens morgen weer naar Genève. Hoelang hij daar nog zal blijven is niet bekend. HAVANA, 26 maart (AFP) Radio Havana heeft bekendgemaakt, dat de Cubaanse regering de functie van vice- premier in het leven heeft geroepen, die toegewezen Is aan Raoul Castro, de broer van premier Fidel. Raoul Castro is reeds minister van defensie en twee de secretaris van de „Verenigde Revo lutionaire Organisatie", een samenbun deling van alle politieke partijen op Cuba. (UPI) De voedselditributie in Cu ba heeft veel onrust onder de bevol king verwekt, zo blijkt uit een rede van de president van het nationaal landbouwkundig instituut, Carlos Ra fael Rodriquez. In een rede voor radio en televisie zei Rodriquez, dat de oorzaak van de onrust „in de desorganisatie" van de distributie lag. Als excuus voerde hij aan: „Het is nu eenmaal niet mogelijk de aanvoer van voedingsmiddelen voor de 1.600.000 inwoners van Havana van de ene op de andere dag te organise ren." By het parlement in Londen hebben en kele duizenden demonstranten zaterdag middag weer betoogd tegen de atoom bom. Deze lieden zijn van mening dat het Westen in het algemeen en Groot- "rittannië in het bijzonder tot eenzijdige ontwapening moet overgaan. Meer dan duizend demonstranten werden door de politie weggedragen omdat zij zonder meer op de grond gingen zitten en alzo het verkeer hinderden, daarbij niet dui delijk .nakend wat het causaal verband is tussen verkeersopstoppingen en ont wapening. Voor het publiek zijn deze massale en voor de politie nogal ver moeiende laten-we-ze-maar-even-weg- dragen-acties altijd zeer vermakelijk om te zien. De Londenaars genoten er zater- middag oprecht van. VATICAANSTAD, 26 maart (UPI) Bernard kardinaal Alfrink, aartsbisschop van Utrecht, is zaterdag hier aangeko men voor de vergadering van de cen trale voorbereidende commissie van het oecumenische concilie. HOLLANDIA, 26 maart - Het natio naal comité hier heeft op een zaterdag gehouden persconferentie een verklaring uitgegeven, waarin het „alle negroïde volkeren ter wereld oproept tot steun aan de Papoea's, die eveneens tot het negroïde ras behoren". Gezegd wordt dat land en volk der Papoea's dreigen te worden overgedragen aan „onze vij and de Indonesische republiek welke tot een geheel ander, namelijk het mongoloï- de ras behoort. Als dit gebeurt dan wor den wij slaven der Indonesiërs die ons in een verhouding van honderd tegen één in aantal overtreffen. Wij roeoen daarom alle negroïde volkeren ter we reld op hun uiterste best te doen en hun invloed aan te wenden opdat de Ver enigde Naties deze bedreiging van de republiek Indonesië ongedaan zullen maken". De voorzitter van het nationaal comi té, het lid van de Nieuw-Guinea-raad N. Jouwe, deelde op de persconferentie voorts mee, dat de Papoea's niet geluk kig zijn, met de gang van zaken in Wash ington, waarbij zij vrezen dat Neder land concessies zal doen aan Indonesië. Hij verzekerde dat de Papoea's bij voor baat iedere concessie zullen afwijzen. „Wij staan op het standpunt dat het zelfbeschikkingsrecht gehonoreerd m iet worden. Nederland is niet meer vrij con cessies te doen want 53 leden-landen van de Verenigde Naties hebben ons zelfbeschikkingsrecht erkend", zo zei Jouwe. Hij zei verder, dat de nieuwe actie UTRECHT, 26 maart Bij de toe komstige ontwikkeling en de voort schrijding van de medische wetenschap zal men moeten bezien of bepaalde voorzieningen (denk aan de grote en onverzekerbare calamiteiten) geen ob jecten van sociale volksverzekeringen behoren te zijn. Zonder de gehele zie kenfondsverzekering tot sociale volks verzekering te maken, ware er zeer wel aan te denken dat in de sfeer van de sociale volksverzekering voorzienin gen zouden worden getroffen voor b.v. de geboren gebrekkige kinderen, voor de levenslange invpJiden en voor de op neming en verpleging van ernstige geesteszieken. Bij zulke calamiteiten is de gedachte aan een loon-, inkomens- of weistandsgrens eenvoudig ridicuul. Dit betoogde zaterdag de heer J. Mertens, lid van het verbondsbestuur van de K.A.B., tevens lid van de S.E.R. en de Sociale Verzekeringsraad in een voordracht voor het kader van de Ned. Kath. Bond van administratief, verko pend en verzekeringspersoneel ,,St. Franciscus van Assisië". Men vraagt zich in de kring van de beambten af, zoals uit het openings woord van de voorzitter, dc* heer A. W. Janssen bleek, of tegenover hen in het totaal van de sociale verzekering wei de rechtvaardigheid wordt betracht. Worden zij, die een inkomen genieten rond de loongrens, niet door de pre mies te zwaar belast en is er wel een evenwichtige verhouding tussen de pre mie en de uitkering? Wordt daarbij niet te veel een beroep gedaan op de solidariteit? De heer Mertens vroeg zich af of het Huidige verschil tussen ongehuwden en gehuwdenpensioen van de A.O.W juist is. Nadere onderzoekingen konden wel eens uitwijzen, dat die verhouding 70 tot 100 in plaats van 63 tot 100 moet zijn, zodat het ongehuwdenpensioen moet worden verhoogd. Ook kan men zich z.i. afvragen of tegenover de ver laagde leeftijdsgrenzen in de A.W.W. niet een verlaagde leeftijdsgrens voor ongehuwde vrouwen moet worden inge voerd in de A.O.W., b.v. op zestig jaar. De heer Mertens is ervan overtuigd, dat er voor de beambten met een jaar salaris tussen de 7000 en 9000 bij zondere problemen liggen. Oplossingen van de moeilijkheden bij overschrijding van de loongrens zouden gevonden kun nen worden binnen de bepalingen van de arbeidsovereenkomsten en rechtspo sitieregelingen. Voor wat betreft het opvangen van het werkloosheidsrisico ligt naar zijn mening de oplossing bij afschaffing van de loongrens in de Werkloosheidswet en het treffen van aanvullende wachtgeldregelingen. Voor de „boven-de-loong,-ens"-mensen dient, indien zij werkloos worden en terugvallen op een „naakte" werkloos heidsuitkering, de mogelijkheid te be staan vrijwillig tot de verplichte zie kenfondsverzekering toe te treden. Een onredelijke premiedruk in ver band met een te ver doorgevoerde soli dariteit, dient volgens de heer Mertens te worden afgewezen. DEN HAAG, 26 maart. De Hoge Raad heeft arrest gewezen In een pro cedure tussen de minister van financiën en een rijksambtenaar, die in 1957 werd overgeplaatst naar een andere gemeente. De ambtenaar zocht vergeefs naar een huurwoning en was genoodzaakt in 1958 een huis te kopen. Hij heeft toen het verschil tussen de koopsom en de ge taxeerde verkoonwaarde van dit huis op zijn belastingbiljet afgetrokken van zijn zuiver inkomen als kosten van verwer ving. De fiscus heeft deze aftrek niet toegestaan. Tot in hoogste instantie heeft de ambtenaar toen geproceerd tegen de staat. In een thans gedane uitspraak heeft de Hoge Raad de ambtenaar in het ongelijk gesteld en deze aftrek niet toegestaan. van 'n oproep tot de negroïde bevolking gesuggereerd is door een onlangs in Denver (Colorado) opgerichte neger-r- ganisatie. Deze zal krachtige steun ver lenen aan de Papoea's door middel van oproepen tot andere negerorganisaties, tijdschriften en dagbladen, zowel in de V.S. als in Afrika. Het lid van de Nieuw-Guinea-Raad H. Womsiwor, deelde enkele bijzonder heden mee over een reis, die hij deze week naar Australisch Nieuw-Guinea heeft gemaakt. Hij vertelde, dat hij in Port Moresby gesproken had met ver scheidene vooraanstaande Papoea's en leiders uit de Euroaziatische groep iie volgens hem allen het standpunt van West-Papoea steunen. Tegenover ande ren had hij verklaard, dat indien het democratische blok de Papoea's in de steek laat, hij de eerste zou zijn om Mao- Tse-Toeng te bezoeken en om de steun van Rood-China te vragen. (Advertentie) Le Cordon Rouge n'étant pas n'importe quel cham pagne, ne sera jamais le champagne de n'importe qui. Bij vooraanstaande Wijnhandelaren en Horeca-bedrijven Imp ANDRE KERSTENS N V TILBURG WQ zijn geen uitdragerswinkel en accepteren dan ook niet alles wat ons vriendelijk wordt aangeboden", zegt ons de ambtenaar van de Haagse gemeente secretarie. Maar een greep uit de ge schenken die royale burgers de ge meente 's-Gravenhage de laatste tijd hebben toebedacht levert alles bijeen toch genoeg op voor een aardig hoekje in een rariteitenkabinet: vier katoe nen onderbroeken, een zijden parasol, negen opgezette beesten, een ijzeren pot, een een veilige trom, een kamer scherm van leder en hout, een para dijsvogel, een kalebas, een zakmes en vulpotlood in gouden omhulsel, een tropenhelm, een rekenmachine en een collectie insecten. Dat dit alles toch is aanvaard, en zelfs „met bijzondere dank" wordt duidelijk als men weet dat da cadeaus hun weg hebben ge vonden naar de diverse gemeentelijke musea, zoals het Museum voor het Onderwijs en het Kostuummuseum. Zo vindt de eerste instelling het prach tig dat men nu eindelijk de jonge be zoekers eens precies kan laten zien hoe een rekenmachine in elkaar steekt, terwijl het Kostuummuseum bijzonder blij is met de onderbroeken, voornamelijk omdat ze uit de vorige eeuw stammen. Opvallend is dat de meeste geschen ken afkomstig zijn van buiten Den Haag, soms zelfs van buiten het land. Vermoedelijk van oud-Hagenaars, die op deze manier iets terug willen doen voor de zoete herinneringen die zij aan de vroegere stad van inwoning bewaren. Een gemeente is volmaakt onpersoonlijk en het geven van een ge schenk gaat dan ook bepaald niet in de trant van „Hier, pak maar aan, een aardigheidje..." De gortdroge ge meentewet komt er zelfs bij te pas en niet zelden gaat een lange brief wisseling aan een schenking vooraf. Die ambtelijke weg wil nog weieens vermeden worden door mensen die na een strandwandeling een zak met wat zjj menen bijzondere schelpen de poneren bij het Museum voor het On derwijs of oen walgelijk stinkende vis in ontbinding achterlaten. Het museum maakt er in zo'n geval ook geen procedure van en bouwt het ske let van de vis wanneer het een bij zondere is minutieus weer op en geeft de doodgewone schelpen weg aan een paar kinderen op straat. IT m. „De gelaarsde kat", een van de vele geschenken die Den Haag de laatste tiji in ontvangst heeft kunnen nemen. Het beeldje zal in het Zuiderpark worden geplaatst. Is het geschenk voor de gemeente wel interessant, maar is de financiële waarde niet groot, dan krijgt de goed- feefse burger namens B. en W. een edankbriefje. Is de waarde wel aan zienlijk, dan moet de gemeenteraad over de aanvaarding beslissen. Tot voor kort gold dit voor geschenken van meer dan duizend gulden, welk bedrag verleden maand „gelet op de sinds 1931 plaatsgehad hebbende waardevermindering van het geld" is verhoogd tot vijf mille. Niet altijd komt het zover. De gever moet weieens voor het hoofd worden gestoten en het geschenk geweigerd worden, bij voorbeeld omdat de schen ker te veel voorwaarden stelt of dat de bijkomende kosten voor de ge meente nog hoger worden dan de waarde van de gift zelf, wat weieens is gebeurd met een monumentje, waarvoor een kostbaar voetstuk ge maakt zou moeten worden. Geschenken die in de gemeenteraad komen, dat zijn dus belangrijke gif ten, zijn vrijwel altijd hamerstukken, wat betekent dat het aangebodene zonder meer „met bijzondere dank wordt aanvaard". Maar over die om schrijving is enige jaren geleden tij dens de raadsvergadering plotseling een incidentje ontstaan, toen mej. Ten Broecke Hoekstra ineens vond dat dit een veel te kale vorm van waardering was voor het geschenk waar het om ging: een vlinderbad voor het zieken huis van het Prinses Beatrix Polio fonds ter waarde van 25 mille. den een gift gedaan van 32.529,79, welk bepaald niet ronde bedrag kon worden besteed voor de aankoop van een beeld uit de beroemde Thompson-col- lectie. Een beroemde gift is geweest de schilderijencollectie van wijlen de heer Bredius, die zo omvangrijk was dat er op slag een heel museum van kon worden ingericht. Mevrouw A. C. Keller, die nu in Engeland woont, gaf onlangs een lief beeldje van de „Ge laarsde kat" cadeau en zo zou men nog lang kunnen doorgaan. Is er (lus voor het gemeentebestuur alle reden over de goedgeefsheid van de burgerij een vrolijk gezicht te ze** ten, één keer neeft burgemeester Kolfschoten bijzonder vies gekeken, toen hem een cadeau werd overhan digd. Dat was toen de ambassadeur van Spanje hem een levende ooievaar overreikte, welk (lier bij deze v° hem vreemde manipulatie zo'n angs' kreeg, dat de stomerij, die de heer Kolfschoten als klant had, er wel hu Ook verleden jaar werd de gezapig heid, waarmee geschenken altijd wa ren aanvaard plotseling doorbroken door een fel debat, dat geheel onver wachts ontstond over een schenking van de Amsterdamse vereniging „Rembrandt", die Den Haag tien duizend gulden aanbood als bijdrage in de kosten van aankoop van zeven stuks Venetiaans glaswerk, dat het Gemeentemuseum ter aanvulling van zijn collectie kon kopen. De voor waarde die „Rembrandt" hierbij stelde was dat het glaswerk later niet mocht worden doorverkocht of geruild wat een begrijpelijke wens was en dat het permanent zou worden tentoongesteld. Hiermee nu was het V.V.D.-raadslid, de heer Nieukerke, het helemaal niet eens. Hij draafde door in zijn ver ontwaardiging en sprak zelfs over „het onder curatele stellen van de gemeente door Rembrandt". De wet houder van Kunstzaken zat er met een hoofd rood van kwaadheid naar te luisteren: hij vond het maar een pijnlijke zaak en ook de andere raads leden zeiden zich een beetje te gene ren. De mooie gift is ten slotte ook weer „met bijzondere dank" aange nomen. Er worden meer grote giften ge daan. Zo heeft onlangs nog de Ver eniging van Haagse Museumvrien- iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiHMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii11" In het Groninger gewest krijgt de Europese eenheid meer en meer betekenis. Daarvan getuigde za- terdagmiddag de gemeente Hoo- gezand-Sappemeer, die aan de voor avond van de viering van het eerste lustrum van de Europese Gemeen schappelijke Markt en Euratom een „dag van Europa" vierde, met als hoogtepunt: het ere-burgerschap voor dr. Sicco L. Mansholt, vice-voorzitter van de commissie der Europese Eco nomische Gemeenschap. Vele autoriteiten uit binnen- en buitenland en de familie van de nieuwe ere-burger, waaronder zijn bejaarde, 87 jaar oude, moeder, wa ren in de sfeervolle aula van de Dr. Bosschool aanwezig, toen burge meester G. Boekhoven jr de oorkonde en de penning overhandigde aan dr Mansholt als erkenning voor de uit nemende diensten en nimmer aflaten de toewijding de Europese gedachte bewezen. Dr. J. Linthorst Homan, buitenge woon en gevolmachtigd ambassa deur, hoofd van de permanente Ne derlandse vertegenwoordiging bij E.E.G. en Euratom karakteriseerde dr. Mansholt als volgt: Sterk als het werk op de Groninger akkers. Harde grond, zo vruchtbaar wanneer hij goed aangegrepen wordt. Werk van generaties en werk voor generaties. Wij denken aan de grote akker van het wijde leven, ook het Europese leven, waarin Mansholt zijn voren trekt, aldus dr. Linthorst Homan. Hij trekt de voor rechtuit. Dat is het, waarom tallozen hopen, dat het ge geven mag zijn dat die bekwame hand nog lang de ploeg mag han teren. Via de bandrecorder kwam een ontroerende felicitatiegroet van de zuster van dr. Mansholt, mevrouw Steller-Mansholt te Brisbane (Austra lië). Voor mevrouw Mansholt waren er oorknoppen van Australische schelpen. de Drie ge'.err.ties Mansholt; u,*. - minister, zijn 87-jarige moeder en dochter. Dr. Mansholt zei in zijn dankwooT dat gewaakt moet worden tegen pansies van grote concentraties. 1 drie proefgebieden (in Duitsland, lië en Luxemburg-Lotharingen) wor"| momenteel geëxperimenteerd d« moeite waard zijn te overwegen n de provincies Friesland, Groning®'! voortgezet naar Oost-Friesland Sleeswijk Holstein een vierde Pr° gebied te maken. (Advertentie) BUENOS AIRES, 26 maart (UPI) Een groep jongelui hee' zaterdag in Buenos Aires de auto van de Hertog van Edinburgh bekogeld met rotte eieren en tomaten. De echtgenoot van de Britse koningin was op weg naar de Argentijn se vereniging voor Engelse cultuur. De eieren en tomaten raakten de zij kanten van de auto en spatten uiteen. Ook de hertog zelf werd geraakt. Naar verluidt heeft de politie vier arrestaties verricht. DEN HAAG, 24 maart. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Ver. Staten van Amerika ss „Queen Mary" (25/3): ss „Soetdijk" (28/3). Argentinië ss „Lanoero" (26/3); ms „Westland" (28/3). Australië ms „Orcades" (27/3): ms. „Joh. van Oldenbarnevelt" (29/3); ms „Tagus" (29/3). Brazilië ms „Taënnec" (27/3). Brits- Oost-Afrika ms „Konang Si" (25/3). Canada ss ..Queen Mary" (25/3); ss „Rijndam'' (28/3). Chili ms ..Worms' (28/3) Indonesië verkeei gestaakt Ned Antillen ms Pala medes" (27/3). Nieuw-Zeeland ms „Samoa" 126/3); ms „Johan var. Oldenbarnevelt' 29/3). Suriname ms ..Willemstad" (21/3) Rep Z-Afrika en Z.W -Afrika ms „Penden- nis Castle" (25/3): ms „Randfontein" (27/3) (Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpakketten geven de postkanto ren). (Van onze verkeersredacteur) ADENAU, 26 maart Drie spannen de dagen zijn vandaag op de Nürburg ring ingeluid voor de 55 equipes, die met auto's van velerlei merken in zes verschillende klassen deelnemen aan de Caltex Performance Test, een zui- nigheidsrit dwars door Europa, waaruit tenslotte als algemeen winnaar die auto tevoorschijn zal komen, die de anderen in benzine-consumptle vóór laat gaan. De WH^ens-op-honger-dieet rijden van de Nürburgring via Luxemburg en Bel gië naar Amsterdam, waar de karavaan morgen tegen het middaguur zal arri veren bij het pare fermé naast het nieuwe RAI-gebouw. Woensdagmorgen vertrekken de wagens in alle vroegte uit Amsterdam om in twee dagen via de volgende halteplaats Flensburg naar Kopenhagen te rijden, waar eind van deze week de uitslag bekend zal worden gemaakt. Een geheel nieuwe formule ligt dit maal aan de beoordeling van de pres taties ten grondslag. Het blijkt uiterma te moeilijk te zijn een maatstaf te be denken voor de benzine-consumptie door de auto in verhouding tot acceleratie, afgelegde kilometers, gewicht van de wagen, inhoud van de motor etc. Het vergeleken van de totale consumptie is immers alleen maar interessant bij wa gens, die elkaar in omvang en motor- inhoud weinig ontlopen. In de verschil lende klassen worden de winnaars der halve wèl louter op grond van hun „consumptie" aangewezen, maar voor het algemeen klassement dienen ook andere factoren mee te spreken, ten einde de „kleintjes" niet te veel voor deel te bieden boven de grotere auto mobielen. Tijdens de eerste jaren van de zuinig- heidsritten luidde de formule nog een- fd voudig: gewicht van de wagen rn<'„ afstand, gedeeld door benzineverbr® maar alras werd er het een en aIVijg aan toegevoegd, zodat men het v Jer jaar te maken kreeg met een bijzon0 lastige opgave. .af Insiders beweerden, dat men drie Ja intense studie nodig had om het a' maal te begrijpen. Men is er dan maar van afgestapt. Dit jaar is de t rekening heel wat eenvoudiger. het brandstofverbruik tellen mee e acceleratie-, maximum snelheids- n wegliggings-proef. Met behulp \'aa s- simpele puntentelling worden de Pfu, taties gewaardeerd en in theorie ben alle auto's gelijke kansen, al p%0 de moeilijkheid bestaan, dat bepaa wagens de formule „op het lijf 1Sj.?8r schreven". Maar dit was het vorig J ook het geval. Onder de Nederlandse deelnemers dit onder auspiciën van de Deense ninklijke Automobielclub georganis° t, de evenement bevinden zich Maus v sonides, die met zijn echtgenote rt. Citroën ID 19 zal berijden, Han rtP®eep holtz, die met jhr. A. v.d. Goes steil®1!' Lancia Appia op rantsoen zal A. Moggre met Alfa Romeo GuiU1 (-i A. van Helden met Ford Zephyr. Pieters met Ford Taunus 17 M_oui-> J. van Wijk met Opel Kapitan, G' Z.eic mer met Opel Rekord 1500 en S. f v t veld met Opel Rekord 1500. ve n, wordt deelgenomen door achttien tien Fransen, zeven Duitsers, z jjet Belgen en twee Luxemburgers. -0g( autopark omvat o.a. een Simca J.0r een Austin Partner (met Coopern r) en max. snelheid van 145 km P®r.„to'' en twee nieuwe Volkswagens 1500, waarvan het verbruikscijfer if zuinigheidsrit zeker velen zal 111 seren.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 6