Volgende week debat over de regerings brief in de Kamer INDONESISCHE MOTORTORPEDOBOOT „PLICHT TOT LEGITIEME ZELFVERDEDIGING" Oe Thant niet pessimistisch Wordt het overleg toch hervat? Verzoek van de DERDE PARTIJaan Soekamo naar Leger grijpt macht in Syrië Thans streven naar unie met buurland Irak D Dr GOLUB - uit heimwee - met vliegtuig naar Rusland terug Rus heeft in Den Haag zijn motief toegelicht AT A. Golub woonde in landelijk Nootdorp Indonesië handelt in strijd met V.N.- Handvest VN-gedelegeerden naar Nw.-Guinea? Hij vertrouwt op verzachting van het regiem Mariniers stoten op infiltranten Het weer 8 German-Built Jaguar Type WOENSDAG 28 MAART 1962 85ste JAARGANG No. 31091 DEN HAAG, 28 maart In een brief aan de Tweede Kamer deelt de regering mede dat zij op grond van haar plicht tot legitie me zelfverdediging enkele eenhe den van de koninklijke marine en een beperkte aanvulling van de troepenmacht naar Nieuw-Guinea zal zenden. Welke die marine eenheden zijn en hoe groot de troepenaanvulling zal worden, zegt de regering niet. Zij betreurt, in het licht van haar onverkorte streven naar een vreedzame en rechtvaardige oplossing van het geschil om Nieuw-Guinea, dat Indonesië handelende in strijd met de beginselen van het Hand vest der Verenigde Naties haar hiertoe heeft gedwongen. De regering, zo zegt de brief, heeft met toenemende verontwaardiging kennis genomen van de offensieve handelingen van Indonesië tijdens de geheime voorbesprekingen bij Washington. Zij blijft intussen hopen, dat uiteindelijk met Indo nesië een aanvaardbare oplossing van het probleem zal kunnen worden gevonden, welke rekening houdt met de belangen van de Papoea's. Intimidatie „Niet afgebroken" Infiltraties SSNGA Indonesian NavyOlfiCtnl AD-TAK iA.NOA, B1RUANG HADJAN KUMBANG HARIHAU MATJAN TUTUL SERIGALA SiNGA SCHIPHOL, 28 maart Dr. Alexej Golub, de 35-jarige Rus sische chemicus, die in oktober van het vorige jaar in Amsterdam asiel vroeg, is gistermiddag om kwart voor zes uit eigen vrije wil met heimwee als voornaamste motief naar Rusland terugge keerd. Hij maakte de reis met het Tupolev-lijnvliegtuig van de Tsje chische luchtvaart maatschappij ,Waardeloos' C.S.A., dat feitelijk om half drie van Schiphol had moeten vertrek ken, doch ruim drie uur op de Rus wachtte. Drie kwartier voor het vertrek was op Schiphol aangeko men de procureur-generaal bij het Amsterdamse Gerechtshof mr. H. R. de Zaaijer, die 's middags drie uur met de chemicus had gespro ken. Geen persgesprek Telefonade „Zogenaamde vrijheid" slWMO RRIS "êeforeifou (uujf REGEN- EN TWEEDJASSEN Zachter met regen BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkantoor Beverwijk, Zeestraat 50: telef. 4790 Bijkantoor en Red. Umuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: W. C. H. Leijdeckers en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN enW. Severiru NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARlEi" 28 cents per millimete hoogte. Omroepers 16 cents per m m. hoogi De administratie behoudt zich het recht vc advertentién eventueel zonder opgave va redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 61 cents per week 2.65 per maand, 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uu" 's avonds tel. 21544. Versterkingen van leger en vloot naar Nieuw-Guinea Jt 0e voorzitter van de Tweede Kamer zal dinsdag aanstaande voorstellen de beraadslaging in het parlement over de Mammoetwet woensdag 4 april te schor sen om een openbaar debat over de Nieuw-Guineakwestie mogelijk te ma ken naar aanleiding van bovengenoem de regeringsbriet. De voorzitter, dr. L. G. Kortenhorst deelde dit gisteravond mede na de vergadering van een aantal kabinetsleden met de vaste commis sies voor Buitenlandse Zaken en Defen sie uit de Tweede Kamer. Dit overleg, waaraan van regeringszijde deelnamen de minister-president prof. De QUay, de ministers van Buitenlandse Zaken mr. Luns, van Binnenlandse Zaken mr. Toxopeus, van Defensie ir. Visser alsmede de staatssecretarissen Calmeyer, De Jong en Bot, duurde ongeveer anderhalf uur. De waarnemend secretaris-generaal van de Verenigde Naties Oe Thant is door de regering van haar voorne men tot het zenden van versterkingen naar Nieuw-Guinea op de hoogte ge steld. Bovendien is de regering in over leg getreden met de Verenigde Na ties, alsmede met de bij het overleg betrokken derde persoon. Op een pers conferentie in New York heeft Oe Thant zich van commentaar onthou den op de berichten over versterkin gen. In de brief aan de Tweede Kamer wordt een uitvoerig overzicht gegeven van agressieve taal en daden van In donesië sinds het „laatste bevel" van Soekamo 19 december j.l. De brief spreekt over een „toenemende mate van bedreigingen en intimidaties tegen Nederland en Nederlands Nieuw-Gui nea", ook nadat de geheime voorbe sprekingen b\j Washington waren be gonnen. „De regering is dit overleg aangevangen in de verwachting, dat in niiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin NEW YORK, 27 maart (Reuter) De waarnemend secretaris-generaal Van de V.N., Oe Thant, heeft dinsdag gezegd, dat Elsworth Bunker de Ame rikaanse derde partij bij de ge- heime voorbesprekingen over He kwestie Nieuw-Guinea Soekarno heeft gevraagd, zijn afgevaardigde, Adam Malik, naar Washington te laten terugkeren voor een hervatting van het vooroverleg. 1oor zover Oe Thant, die door de heer Bun ker op de hoogte is gehouden van de ontwikkelingen, bekend is, zal de Indo nesische afgevaardigde aan het einde Van deze week naar Washington terug heren na in Djakarta nieuwe instructies te hebben gekregen. „Maar de berich ten van maandag en dinsdag maakten melding van plotselinge ontwikkelingen, Waar ik in mijn positie geen bevestiging of ontkenning op kan geven", zo zei hij. ,,Maar ik hoop zeer, dat deze onder handelingen volgens plan voortgang zul ten vinden", voegde lijj er aan toe. Zoals bekend heeft Soekarno gisteren nog ver klaard, dpt Malik niet naar Washington zou terugkeren. Oe Thant maakte voorts voor de eer ste maai officieel bekend, dat beide par tijen overeen waren gekomen, dat in dien bij de informele /oorbesprekingen succesvolle vorderingen" worden ge maakt. de officiële onderhandelingen in bet hoofdkwartier van de Verenigde Naties in zijn tegenwoordigheid zullen tvorden gehouden. Op een vraag of hij nog optimistisch Was over het uiteindelijke resultaat ant woordde hij: „Ik ben niet pessimis tisch". In antwoord op een vraag, of de tegen woordigheid van de Verenigde Naties Jn Nieuw-Guinea een „nuttig afschrik kend middel" zou vormen tegen het ge bruik van geweld zei hij: Ik heb hier aan gedacht, en ik acht het niet ge wenst als ik mij hier in dit stadium over uitlaat." Een woordvoerder van de Nederland se regering, om commentaar gevraagd over het verzoek van de „derde partij", verklaarde geen commentaar te kunnen geven, omdat de Nederlandse regering er niet van in kennis is gesteld, dat de voorbesprekingen in Amerika zouden zijn afgebroken, aldus meldt het ANP uit Den Haag. In haar brief aan de Tweede Kamer (zie elders in dit blad) zegt de regering, dat zij in verband met de geheimhouding over het overleg, op dit ogenblik er geen nadere mededelin gen over kan doen. WASHINGTON, 27 maart (UPD De woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, Lin coln White, heeft gisteren gezegd, dat het de Amerikaanse politiek blpft om Nederland en Indonesië aan te moedi gen „op elke mogelijke wijze die ons ten dienste staat" tot een gesprek dat moet leiden naar een vreedzame oplossing van het geschil. Intussen werd uit betrouwbare bron vernomen, dat hoge Amerikaanse func tionarissen aan dr. J. H. van Ropen, de Nederlandse ambassadeur, ie kennen hebben gegeven te hopen dat Soekarno het voorgesprek met Nederland slechts had onderbroken en niet afgebroken. Zij zouden ook hun misnoegen te kennen hebben gegeven over de jongste militaire acties van Indonesië. De Indonesische regering heeft be kendgemaakt dat een gouden gordel van een kilogram zal worden uitgereikt aan de eerste Indonesische vrouw of het eer ste Indonesische meisje dat op Nieuw- Guinea zal landen. elk geval vanaf de datum waarop In donesië zich eveneens tot het voeren van besprekingen bereid verklaarde, geen vijandelijke redevoeringen tegen Nederland zouden worden gehouden of agressieve daden tegen Nederlands Nieuw-Guinea zouden worden verricht." Ondanks het overleg is b.v. opdracht gegeven voor het einde dezer maand vijftienduizend man Indonesische vrij willigers naar Celebes te verschepen ter aanvulling van de eerste .aanvals golf" van tienduizend man. De brief besteedt aandacht aan de psychologi sche oorlogvoering van de Indonesische radio-zender „Voice of Free West-Iri an". Deze zender meldt gefingeerde feiten en verspreidt leugencampagnes. De Nederlandse regering beschikt over voldoende aanwijzingen, dat In donesië zijn militaire opbouw helaas geen moment heeft stopgezet en ook thans nog voortgaat met het voorbe reiden van infiltraties op kleinere en grote schaal, alsook in elk ander opzicht zijn agressiepotentieel voortdurend uit breidt. Nog op 22 maart j.l. heeft presi dent Soekarno aan de militaire staf voor de „bevrijding van West-Irian" verklaard, dat zijn bevel voor de „be vrijding" van Westelijk Nieuw-Guinea „versterkt" moet worden. „Ondanks de geheime besprekingen met Neder land". Van 18 maart af vonden gewapende infiltraties plaats bij Fak-Fak, op een der eilanden van de Radja Ampatgroep en in de Maccluergolf. Op 24 maart werd bij de Vlakke Hoek een Indonesische schoener, die aan een infiltratie had deelgenomen, door een Nederlands vlieg tuig onderschept. Op 25 maart werd een landingsvaartuig van de marine in een baai van het eiland Gag door een Indonesische bommenwerper gebom bardeerd. Dit wordt een „daad van open agressie" genoemd. (De brief spreekt niet over de Indonesische motortorpe doboten, die aan de Zuidkust van Nieuw- Guinea in ondiep water zouden liggen.) De regering, aldus de brief tot slot, meent zich ondanks haar oprechte en duidelijke streven om met Indonesië tot een vruchtbaar gesprek over een oplos sing van het geschil te komen, niet aan haar primaire verantwoordelijkheid te mogen onttrekken om levens er eigen dommen te beschermen van alle inwo ners van Nederlands Nieu' '-Guinea, Pa poea's, Europeanen en andere bevol kingsgroepen. Zij kan deze plicht slechts nakomen door op korte termijn de mili taire middelen voor legitieme zelfver dediging enigszins aan te vullen. Hier toe heeft de regering met het oog op de beveiliging van de bevolking beslo ten. DEN HAAG, 28 maart (UPI) Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft in antwoord op vragen verklaard dat een aantal permanente vertegenwoor digers bü de Verenigde Naties door de Nederlandse regering wordt uitgenodigd een bezoek aan Nieuw-Guinea te bren gen. De woordvoerder die antwoord gaf op vragen in verband met een eerder be richt van United Press International uit Hollandia waarin melding werd ge maakt van een ophanden zijnd be zoek van vertegenwoordigers van de Brazzaville landen, verklaarde dat de uitnodiging niet uitsluitend tot de leden van deze groep was gericht. „De nadruk ligt echter wel op Afri kaanse landen", zei hp. Nadere bijzon derheden zal de regering op een later tijdstip bekend maken. j JERUZALEM, (Israël), 28 maart (UPI) Biykens een bericht van radio Damascus heeft het Syrische leger een staatsgreep uitgevoerd. Radio Damas cus deelde mede dat het militaire hoofd kwartier het ontslag van president Nazim el Kudsi had „aangenomen" en het parlement had ontbonden. Volgens radio Damascus heeft het leger de grenzen en vliegvelden van Syrië voor „een of twee" dagen afge sloten en de telefoon- en radioverbin dingen afgesneden. In de uitzending werd voorts gesteld dat het leger heeft gewaarschuwd dat het geen interven tie wenst. Volgens radio Damascus noemde het militaire hoofdkwartier zijn greep naar de macht een „vervolg" van de junta die verleden jaar september de Syrische afscheiding van de Verenigde Arabische Republiek tot gevolg had. Waarnemers achten het niet onmo gelijk, dat de militaire junta streeft naar versteviging van de banden tussen Syrië en Irak. Voorshands zpn de oog merken van de actuele beweging nog duister: een van de uitzendingen van radio Damascus meldde, dat „de ban den met onze geliefde Egyptische broe ders en Uaakse verwanten zo spoedig mogelijk vernieuw zullen worden. Irak en Egypte zijn elkaar echter uiter mate vijandig gezind. In handelskrin gen te Damascus vreest men, dat een nieuwe unie, ditmaal met Irak, de Sy rische economie opnieuw nadelig zou kunnen beïnvloeden, gezien Iraks in vloed en rykdom. „Hangende de formatie van een overgangskabinet," aldus radio Da mascus, „zal het leger de wetge vende en uitvoerende machten op zich nemen". Het bericht dat de militaire opperbevelhebber generaal Abdu] Ke- rim Zahredeen het aftreden van pre sident en kabinet en de ontbinding van het parlement had geaccepteerd werd luttele minuten voor de afkon diging van de staatsgreep uitgezonden. President Kudsi was bezig een opvol- fer te vinden voor ex-premier dr. iaarouf Dawalibi, die afgelopen zon dag zijn ontslag had aangeboden. „Da Assemblée heeft de aan haar toever trouwde opdracht niet uitgevoerd," al dus radio Damascus, „zij heeft niet op ernstige wijze getracht de doel stellingen van de 28ste september te verwezenlijken". Syrië heeft sedert 1949 zeven staats grepen meegemaakt. Zoals de zes vo rige staat de laatste rebellie blijkbaar onder militaire 'eiding. (Advertentie) Smedestr 19658 m W eze reproduktie uit het Engelse handboek Jane's Fighting Ships" tount de „Singa", een der acht motortorpedoboten van het time Jaquardie op een werf in Bremen voor de Indonesische marine ztjn gebouwd. De schepen zijn uif- geruTmet twee'"enkelestZs40 mm-geschut voor luchtafweer en vier 21 inch-lanceerbuizen^ uoor_torpedo'z.^De de2e schépen wlrTn Wh*ler^ treffen met de Nederlandw^ren^ij t Guinea. Of ook bij het jongste incident sprake is van Duitse m.t.b. s, is nog met bekend, de Indonesische marine beschiK. ook over soortgelijke schepen van Russische makelij. Golub (links) neemt op Schiphol afscheid van de Russische zaakgelastigde in ons land, Alexej Martinov. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 28 maart Dr. Golub biykt drie maanden in Nootdorp te heb ben gewoond, een rustig polderdorp op tien kilometer afstand van Den Haag en vyf kilometer van Delft, waar hy werkte. Hy was er door de justitie ondergebracht in het huis van de heer Van Essen, wachtmeester van de rpks- politie. Dr. Golub was by de heer en mevrouw Van Essen, die geen kinderen hebben, in het „huiselijk verkeer" op genomen. „Hij was een reuze gezellige kerel", oordeelt de heer Va» Essen, die hogeiyk verbaasd was door het plot selinge vertrek van zpn gast. Deze had hem overigens al 9 februari verlaten omdat hy daarna in Delft een nieuw kosthuis heeft gevonden. Dr. Golub, die half november in Noot dorp kwam wonen, werd elke morgen met een auto afgehaald, om naar hel laboratorium van de Technische Hoge school te worden gebracht, 's Avonds werd hij teruggereden. Soms ging de heer Golub, die nauwelijks in het dorp is opgevallen, in de buurt wandelen of naar Den Haag of Scheveningen. „Hij was volkomen vrij" zegt de heer Van Essen, die overigens zeer karig is in zijn mededelingen. Post heeft de heer Golub nooit ont vangen, omdat die via Buitenlandse Za ken liep. De onderlinge conversatie tus- jen gast en gastheer verliep enigszins moeilijk omdat de heer Van Essen slechts gebrekkig Duits spreekt. Een teer punt, zo is wel duideliik geworden was voor de heer Golub de rol die zijn vrouw in het hele geval gespeeld heeft. Zoals bekend weigerde zij hier te blij ven. „Hij is in een geestelijke depressie en zal zeker terugkomen", zo hield zij indertijd vol. Een heel andere mening dan de poli tieman Van Essen heeft prof W. Berends, hoofd van de afdeling bio-chemie en bio fysica van de Technische Hogeschool, over dr. Golub, die daar werkzaam was. Hij noemt hem zelfs een onprettig mens" en een „vreemde en onbegrijpeiyke fi guur". Tot voor kort af hy tegenover prof. Berents nog blijk /an een anti- Sovjetische houding. Vooral laakte lij dat hy geen wetenschappelijke vrpheid had genoten. Het was ook op de T.H. wel opgeval len dat dr. Golub werd verteerd door heimwee. Hij had er kennelijk vast op gerekend dat ook zijn vrouw hier zou blijven. De Russische geleerde had uit sluitend belangstelling getoond voor zijn werk. Hij bleek uitstekend op de hoogte te zijn met de literatuur van zijn onder werp, maar een publikatie die dr. Go lub hier heeft geschreven, kwalificeert prof. Berends als „wetenschappelijk waardeloos". De Binnenlandse Veiligheidsdienst en de politie hielden dr. Golub overi gens nog n uwletten in het oog. Wan neer hii een uur te laat op het labora torium verscheen kwam de politie al in actie om te achterhalen waar hy zich bevond. Prof. Berends is er van overtuigd nie' met een spion te maken te hebben gehad. Uiteriyk nerveus doch vastbesloten arriveerde Golub in een auto van de Russische ambassade om kwart over vyf op het vliegveld, waar leden van de Koninklpke Marechaussee gereed stenden om hem naar het vliegtuig te begeleiden. In dezelfde auto arriveer de:. de Russische chargé d'affaires L. Okulov en de Russische consul in Den Haag A. Martinov. Het ministerie van Buitenlandse Za ken deelde mede, dat de Nederlandse regering een onderzoek heeft ingesteld naar de motieven, die de heer Golub hebben bewogen zich naar de Russische ambassade te begeven en 26 maart 'en briet te schrijven naar het ministerie van Buitenlandse Zaken, waarin terugga ve van zijn paspoort werd gevraagd. De heer Golub is de volgende dag ter departemente ontboden teneinde zijn besluit toe te lichten ten over staan van de procureur-generaal. De Rus verklaarde dat hij zondagochtend 25 maart zich eigener beweging naar de Sovjetambassade had begeven en daar de wens te kennen had gegeven terug te keren naar zjjn vaderland. Duidelijk is gebleken, dat heimwee het voornaamste motief is geweest voor de beslissing van de heer Golub. Bij het gesprek waren geen Russische ambtenaren aanwezig. Onmiddellijk daarna is de heer Golub naar Schip hol vertrokken. Gekleed m een regenjas en met een vilten hoed op wandelde Golub de in tercontinentale aankomsthal binnen en werd narr de speciale o angstkamer geleid, waar hij opnieuw de procureur- generaal ontmoette. Het Russische am bassadepersoneel sprak in de vertrek hal de hoop uit dat mr. De Zaaper de Nederlandse pers permissie zou geven nog even met Golub te spreken. De procureur-generaal ging op een desbe treffend verzoek van de Russische con sul echter niet in. Hp zei daar bezwaar teger, te hebben. Eerst onder aan de vliegtuigtrap overhandigde mr. De Zaaper Golub diens paspoort en nam afscheid van hem. De beide mannen wisselden een hartelijke en lange hand druk. „Denkt u dat Golub voor deze kwes tie in Rusland nog gestraft zal wor den?", vroeg een verslaggever aan een van de op Schiphol aanwezige Russen. „Ik denk het niet", luidde het ant woord, „onder het vorige regiem wel, maar nu geloof ik dat dat niet meer gebeurt". Dezelfde vraag had de verslaggever een hall uur eerder ook reeds aan mr. De Zaaper gesteld. Ook de procureur- generaal had tijdens zijn lange gesprek met Golub dit probleem aangesneden. ,Ik vertrouw op een liberalisatie van he. regiem", had Golub hem toever trouwd. „Ik hoop dat men mij zal be grijpen. Ik wil weer in Rusland wonen en werken voor mpn eigen landgeno ten. ook in wetenschappelpk opzicht". Reeds geruime tpd voerde Golub via de procureur-generaal en volgens de laatste af en toe ook door bemid deling van de Russische ambassade correspondentie met zpn vrouw in Rusland. ..De verhouding tussen het echtpaar Golub is altijd bpzonder goed geweest", verklaarde de procureur. „Dat was mp in oktober j.l. al opge vallen. Hij heeft de laatste tpd ook een paar maal met zpn vrouw getelefo neerd. Zonder twpfel verlangt hp ook naar haar terug". De procureur generaal wilde zich tegenover de pers op Schiphol nie uitlaten over de vraag of Golub dank- Nice zp zpn wetenschappelpke arbeid wei- Berlijn licht thans beschikt over geheime ge gevens van het kernonderzoek. Het Russische ambassadeperson had rekening gehouden met de moge lijkheid dat Golub geen gelegenheid zoo krpgen een verklaring af te leggen voor de pers. Nadat mr. De Zaaper zpn toe stemming daartoe geweigerd had en Golub in de bus was gestapt, reikte eei. der ambassadeleden een in het Rus sisch gestelde verklaring uit. Een vrije vertaling daarvan luidt als volgt: „Ik, A. Golub wil voor de Ne derlandse pers het volgende verklaren. Een half jaar geleden vroeg ik politiek asiel in Nederland omdat ik de ver keerde indruk had dat de toestand in de wereld der bourgeoisie mij meer vrijheid zo:i geven voor mijn weten schappelijke arbeid. Maar mijr aan wezigheid in Nederland heeft mij ervan overtuigd dat men mij hier poogde te gebruiken om inlichtingen te krijgen over de Sovjet-Unie en dat men voorts poogde mij hier wetenschappelpke ar beid te laten verrichten, die onder de huidige politieke situatie tegen de be langen var mijn eigen volk indruiste. Daarom heb ik besloten uit eigen wil naar de Sovjet-Unie terug te gaan, ten einde met mijn eigen werk aan te tonen, dat ik alsnog nuttig en hruikbaar kan zijn voor mijn eigen volk. Ik ben tot de conclusie gekomen dat de zogenaam de vrijheid van wetenschappelijke on derzoekingen in het Westen alleen aan hen n goede komt, die werken tn hef belang van de heersend»- klasse". HOLLANDIA, 28 maart (UPI) De commandant van de Nederlandse strpd- krachten op Nieuw-Guinea, schout-bp- nacht L. E. H. Reeser, heeft bekendge maakt dat een eenheid mariniers, met daaraan toegevoegde mobiele politie, in het uiterste westen van het eiland Wai- geo op een goedbewapende dertig man sterke Indonesische gevechtseenheid is gestoten. „De Indonesiërs onttrokken zich aan een vuurgevecht en lieten een aantal pakketten munitie en levensmid delen achter," aldus de verklaring „De Nederlandse militairen zetten de opspo ring voort." Het ANP meldt naar aanleiding van dit van het gouvemementsvoorlich- tingsbureau afkomstige bericht nog, dat er van deze zpde op wordt gewe zen. dat uit de activiteiten van de af gelopen dagen is gebleken, dat het hier niet meer incidentele infiltraties betreft van enthousiaste Indonesiërs maar goedopgezette landingen van Indonesische militairen. (Advertentie) BARtÊuORISSTr" HAARLEM TEL 13439 UlDSESTRAAT {BIJ-KONINGSPLEIN) AMSTERDAM TEL 223596 Verwachting tot donderdagavond, (opgemaakt te 1115 uur) Half tot zwaar bewolkt met tpde- Ipk regen. Matige tot krachtige wind tussen zuidoost en zuidwest. Morgen in de loop van de dag stijging van temperatuur. DONDERDAG: Zon: 6.24-19.07; maan: 2.37-11.12. Weei temp temp max mm gisteren Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Bruss«J Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble zw. bew. zw. bew. zw bew. zw. bew. licht bew licht bew. half bew. zw. bew. regen half bew. motregen half bew. half bew. regen 2 —11 4 —3 —1 0 —1 —2 algeL neer si. 24 u ur 0.4 0 0 0.4 0.1 0 1 1 2 0 12 11 0 1

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 1