Brief van gemeenten aan rijk en provincie f Fascinerend Beethovenconcert door N. Ph. Orkest PROF. DE QUAY OPENT MORGEN „KEUKENHOF Bloembollenstreek huivert nog zonder bolbloemen in de kou Hoofdingelanden Haarlem mermeerpolder besluiten o.m. verbetering Bennebroekerweg Weg door Aerdenhout lost verkeersprobleem niet op Gemeenten met de beste bedoelingen bezield Hoofddorp en Badhoevedorp in bezit van weekmarkten Koninklijk zilver voor A. Klaver (HET tfOQEDUIN" IWUKaZEEWU517' BURGEMEESTER VAN ZANDVOORT: DEKENAAT HAARLEM ONTWIKKELING PLAN-DE RANITZ Nachtelijke inbraken in Haarlem IN MINERVA TE HEEMSTEDE Bijeenkomst NVBA in Haarlemse Raadzaal Krantenbezorger hield geïnd geld achter Jongerenappèl De beurs vandaag: WOENSDAG 28 MAART 1962 PAGINA 3 Kienavond in de Eemstraat Haarlem e.o. Films Toneel Muziek Diversen Burgerlijke Stand Haarlem Misschien lustrum CONSOMME FROF1TÉROLES l heldere kippesoep met kaassoesjes STOCKFISH a^uMODE op im speciale wijze bereide stokvis met toebehoren GIACEAU61NGEM&RE jjs met gember HOTEL-CAFE-RESTWJRANTI Badtarieven Programma voor vanavond HAARLEM. 28 maart De gemeen tebesturen van Haarlem, Bloemendaal, Heemstede, Zandvoort en Haarlemmer meer, die in de afgelopen dagen over eenstemming hebben bereikt over het tracé van de zogenaamde weg-De Ra- nitz zullen zich binnenkort in een ge meenschappelijk schrijven wenden tot de betrokken rijks- en provinciale in stanties. Burgemeester mr. O. P. F. M. Cremers van Haarlem heeft daar al op gezinspeeld bp de openstelling van de Westelijke Randweg vorige week vrijdag. Het zwaarste gesehut zal wel worden gericht op de minister van Volkshuis vesting en Bouwnijverheid. Immers van hem moet nog de beslissing komen over het advies dat aan de Kroon zal wor den uitgebracht over het streekplan voor Zuid-Kennemerland. De vijf ge meentebesturen proberen met hun actie te bereiken dat de Kroon haar goed keuring onthoudt aan het streekplan voorzover het de door de provincie ont worpen weg door het noorden van Aer- den'hout betreft. In een vroeger stadium hebben de colleges van burgemeester en wethou ders van Haarlem, Bloemendaal, Heem stede en Zandvoort zich reeds over de ze zaak tot de minister gewend. Ook nu weer zal men de weg door Aerden- hout afwijzen, omdat hij ongerept na tuurschoon aantast en omdat hij als west-oostverbinding door de Haarlemse verkeersagglomeratie gaat. Het is te verwachten, dat in het gemeenschappe lijk schrijven de weg-De Ranitz met evenveel kracht als een vrijkruisende auto-snelweg zal worden aangeprezen, die het natuurschoon niet zou schaden. In dit verband mogen de woorden van HAARLEM, 28 maart In een fabriek van aluminium-ramen aan de Kam persingel is in de nacht van maandag op dinsdag ingebroken. De daders zijn binnengekomen door een draadglas raam in de lichtbak op het platte dak te vernielen. Een geldkistje met een in houd van 135 en een blikken doosje met 130 worden vermist. Een wasse rij, grenzend aan de fabriek, kreeg eveneens nachtelijk bezoek. Daar wer den wel alle bureaus en kasten door zocht, maar de mannen hebben blijk baar niets van hun gading kunnen vin den. Uit de etalage van een zaak in oos terse kunstvoorwerpen in de Paarlaar- steeg werde in dezelfde nacht een groot aantal armbanden, ringen, oorbellen en andere sieraden gestolen. De buit had een gezamenlijke waarde van 400. HAARLEM 28 maart In het club huis van de Eemstraat wordt zaterdag 31 maart een Kienavond met verlo ting gehouden, welke om acht uur be gint. Iedereen is welkom en de toegang is vrij. De opbrengst is bestemd voor het clubwerk en het zomerprogramma. CINEMA PALACE: Wien, wie es weint und lacht, a.l. 2, 7 en 9.15 uur. FRANS HALS: Gevaarlijke verhoudingen, (volw.). 2, 7 en 9.15 uur. LTDO Der Rosenkavalier, (14 Jaar). Alle voorst. 7.45 uur. De wet der wildernis, (14 jaar). Alle voorst. 2 uur. LUXOR: De kat (18 jaar). 2, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT: Kermis ln de regen. (14 jaar), 2, 7 en 9.15 uur. ROXY: Vrouwen en spionnen, 14 jaar. 2.30, 7 en 9.15 uur. STUDIO: Some like It hot (str. volw.), 2.15, 7 en 9.15 uur. Donderdag 29 maart Stadsschouwburg. 8 uur: Haarlemse To neel Club met: „Wat doen we met tante". Woensdag 28 maart Concertgebouw. 8 uur: Concert door Kon. Liederen tafel „Zang en Vriendschap o.l.v. Jack P. Loory. Werken van, v. Ame- rongen. Woensdag 28 maart „Bloemenheuvel, Bloemendaalseweg 158, 8 uur: Buurtvereniging „Overveen", jaar vergadering en lezing door D. de Vries en H. Bouman over duinen en weilanden in de omgeving van Vogelenzang. Gebouw St. Bavo. 7.30 uur: Algemene Bond van Bejaarden, toneelgroep „De Proveniers" met „Zeeman, pas op". Donderdag 29 maart Jeugdhuis, Donkerelaan, Bloemendaal. 8 uur: Jaarvergadering Christelijke Vrou wenbond, afdeling Bloemendaal, tevens viering 15-jarig bestaan. Ramplaan 26. 6.30 v.m.: Kon. Ned. Na- tuurhist. Ver., samenkomen voor een vroe- ge vogelexcursie o.l.v. mevrouw Roesink. Frans Hals Museum. 8 uur: Volksuniver- eiteit. Filmavond: ,.The Green Scarf van regisseur George More O'Ferrall. BEVALLEN van een zoon: 24 maart: A. Prohn-Casutt. 25 maart: F. J. de Groot-Nooteboom. 26 maart: J. W. de Jong-van Tongeren. 27 maart: C. E. van der Drift-Aartman; M. J. A. Plessius- Monde (2x). Van een dochter: 21 maart: W. Steen- voorden-Willemsen. 23 maart: E. J. Kan-van Millingen. 25 maart: J. H. M- Slaman-Harmes. 26 maart: J. M. Nie- veld-Kdveron; G. Moore-Smit; A. G. C. Jongepier-iHaslmghuis; E. C. Willemse- Roodhuijzen de Vries. OVERLEDEN22 maart: A. A. Kor- aelius, 57 j., Gen. Bothastraat; H. T. Janus, 79 j., Hudsonstraat, 23 maart W. G. Prinsen-van Gelderen, 82 j., Spruitenbosstraat; H. J. P. Les-Suther- land, 77 j., Klever parfeweg; A. H. Kejjer, 56 j., Gen. Cronjéstraat. 24 maart: W. ten Wolde-Hoekstra, 58 j., Hazepaterslaan; L. G. Jansen, 81 j., Ged. Raamgracht; G. Stevenhaagen- Hogeveen, 84 j., Langendijkstraat. 25 maart: B. Visser-Pieters, 83 j., Tirnor- straat: A. C. M. van der Veldt-Verkooij, 77j., Pijnboomstraat; B. G. Roest, 76 j., de Genestetstraat; D. H. Phdlipsen-de Vries, 72 j., Rujjsdaelstraat. 26 maart: J. Kamminga, 68 j., Weltevredenplein. 27 maart: C. J. Akkerman-Booms, 75 5-, Kamperlaan. ONDERTROUWD: 26 maart: H. Lewis en M. van LonkliujjsenH. C. J. Stoop en B. J. Donk; A. R. Abma en N. ten Have; G. S. van Herwaarde en T. Van der Stelt 27 maart: B. Bakker en S. E. Mejjnckens; J, Wels en M. Deegens. GEHUWD: 24 maart: H. W. Limburg gi J. E. Jans. 27 maart: H. P. van der Heijden en G. Blansjaar. de commissaris van de Koningin in Noordbolland, dr. M. J. Prinsen in her innering worden geroepen, welke hij sprak bij gelegenheid van de openstel ling van het door de provincie aange legde gedeelte van de Westelijke Rand weg. Hij zei toen, dat de provincie eerst tot de aanleg van de weg door het noorden van Aerdenhout zal over gaan, wanneer het verkeersbeeld in de agglomeratie Haarlem langer uit stel niet gedoogt. Met betrekking tot het plan-De Ranitz merkte dr. Prinsen op, dat dit plan wel het natuurschoon van de gemeente Bloemendaal ontziet, maar voorbygaat aan het landschappe- iyk schoon van een rijk natuurgebied dat gelegen is tussen het terrein van de Amsterdamse Waterleidingduinen en het wandelbos ..Groenendaal". Ofschoon er nog geen kostenbereke ning is gemaakt voor de weg-De Ranitz mag men op voorhand reeds aannemen dat het een bpzonder dure weg zal wor den, mede omdat een gedeelte van de weg over een lengte van ongeveer drie tot vier kilometer (vanaf de Oase tot aan een punt voorby de Ringvaart) op palen zal worden aangelegd. In dit ver band mag dan eveneens gememoreerd worden dat de provincie voor de aanleg van de weg door het noorden van Aer denhout een bedrag van dertig miljoen gulden nodig denkt te hebben. Het „rustig" beraad van de minis ter van volkshuisvesting en bouwnij verheid over het streekplan Zuid- Kennemerland (het werd op 1 juli 1957 door de Provinciale Staten van Noordholland vastgesteld en de daar tegen ingebrachte bezwaarschriften werden in januari 1960 door de Raad van State in een openbare zitting be handeld) wordt andermaal door een actie beïnvloedt. Mogelijk laat de be slissing van de Kroon thans niet lang meer op zich wachten. Hoewel de lange duur van de behandeling van beroepszaken als deze algemeen be kend is, zou een vyf-jarige duur (een lustrum) iets nieuws zijn. Op 1 juli aanstaande zou dat „jubileum" kun nen worden gevierd. HEEMSTEDE, 28 maart Gister morgen ontving de heer A. Klaver, commies A bp de Gemeente Gas-, Duin water- en Elektriciteitsbedryven te Heemstede, uit handen van de burge meester van Heemstede, mr. A. G. A. Ridder van Rappard de zilveren me daille in de Orde van Oranje Nassau. De heer Klaver kreeg deze onderschei ding omdat hy veertig jaar in gemeen tedienst werkzaam was. In zpn toe spraak schetste Heemsteeds burgemees ter de jubilaris als een ambtenaar met grote plichtsbetrachting. Ook wethouder Van Wijk prees de verdiensten van de heer Klaver op velerlei gebied. Namens de gemeentebedryven sprak de direc teur, de heer A. J. V. Giesberger, en werd de jubilaris een tuinparasol aan geboden. 's Middags ontving de heer Klaver tijdens een druk bezochte recep tie de gelukwensen van een groot aan tal Heemstedenaren. (Advertentie) HEEMSTEDE, 28 maart Zes we ken geleden gaf het Noordhollands Philharntonisch Orkest in het Minerva- theater een concert, dat aan werken van Mozart gewyd was. Gisteravond werd de aandacht gericht op het pheno- meen Beethoven, over wie het laatste woord nog niet gesproken is, en wel nimmer gesproken zal worden. In de vorige eeuw, vóór de Wagner- rage, (die vooral in ons land wel moest ontstaan als reactie op de remmende Verhulst-demagogie inzake het begrij pen van de eigentijdse normen) gold Beethoven als de grootste componist van alle tijden. Na hem pas kwamen Bach, Mozart en de Duitse romantici. Aan een waardering van de Franse muziek was men helemaal nog niet toe. In Nederland sprak Diepenbrock het verlossende woord, hjj was de enige „tachtiger" onder de creatieve musi ci, die het aanschijn der toonkunst heeft helpen vernieuwen. „Worstelaars" van Hans Ido, een van de beeldhouwwerken die dit jaar op Keuken hof te zien zullen zijn. Toen de mensen zo zwaar met Beet hoven overvoerd werden, kon de reactie op den duur niet uitbleven, gegronde en niet-gegronde kritiek werd te berde gebracht. Debussy is er mee begon nen en muntte zeker niet uit in objec tiviteit; de schrijver F. Bordewijk liet zich zeer kleinerende dingen over de meester ontvallen; ernstige flaters zün talloze malen gepubliceerd. Nu wy in onze tyd in staat zyn de nodige afstand in acht te nemen, twij felt niemand er meer aan, dat Beet hoven in zpn symphonieën en vele an dere instrumentale werken het aller hoogste heeft bereikt, dat een genie vermag te geven. Wij moeten tevens er kennen, dat vocaal Mozart en Haydn zpn meerderen waren, dat hij geen con trapuntist was zoals een Bach. Om het wezen van zpn kunst te raken: de diep bewogen menseiykheid prevaleerde bo ven het „Tart pour Tart." De vertolkingen op dit tweede abon nementsconcert van de ouverture „Die Geschopte des Prometheus" en de Tweede Symfonie onder Henri Arends waren van een fascinerende kracht. Zij berustten op overtuiging begrip, en vooral op een sterke beleving. De kern van de gedachte werd getroffen, de ge voelswaarden onthuld, het kwam tpt een musiceren in de volle betekenis van het woord. Wegens ontstentenis van George van Renesse solieerde Theo Bruins in het Derde Pianoconcert. Zpn techniek moet als épatant geroemd worden, evenals zpn uiterst knappe cadens, doch dat waar het om ging, ontbrak meermalen: de warmte. Een expressionist zou mis schien gevleid zpn met een dusdanige, nogal strenge weergave. Beethoven vereist een andere instelling: de taal van het hart. T de Vr HAARLEM, 28 maart —Donderdag avond om 8 uurhoudt de afdeling Am sterdam en omstr. van de Ned. Vetenigmg van Bedrüfsarchivarissen (N.V.B.A.) in de raadzaal van het stadhuis in Haar lem een bijeenkomst. De heer L. Lieu- wes, hoofd van de Centrale Documen tatie en Registratuur van de gemeente Haarlem zal een inleiding houden over „Decentralisatie en centralisatie in de registratuur bij de overheid". Tevens zullen de voor particuliere bedrijven geldende principes en technieken wor den behandeld. Aangezien by deze bijeenkomst niet alleen de leden van de N.V.B.A. on der wie functionarissen van vele voor aanstaande bedrjjven uit Noordholland aanwezig zullen zijn, dodh ook ver schillende vertegenwoordigers van Haar lemse bedreven zyn uitgenodigd en er daarnaast een aantal functionarissen uit overbeids-aröhieven wordt verwacht, kan er een gesprek ontstaan tussen twee groepen in de archiefwereld (overheid en particulier bedrijfsleven), die tot nu toe slechts weinig contact met elkaar hadden. V §H v In het najaar van 1960 is een gedeelte van de Nieuwe, Meerdijk, die de verbindingsweg vormt van Badhoevedorp naar Schiphol, ondergelopen. In april verleden jaar is het wegdek van de dijk verhoogd. Op de foto een gedeelte van de Nieuwe Meerdijk ter hoogte van het viaduct van rijksweg 4. HOOFDDORP, 28 maart Een van de voornaamste agendapunten tijdens de vergadering van de Hoofdingelan den van de Haarlemmermeerpolder gisterenmorgen was de bespreking van het wegenrapport 1962. Besloten werd onder meer de Vijfhuizerweg vanaf de westelijke Hoofdweg tot vijfhonderd me ter ten westen van de IJtocht (3500 me ter) te verbreden en onder profiel te brengen en de Bennebroekerweg ten westen van de Hoofdvaart (4500 meter) te verbeteren. De kosten van beide projecten worden geraamd op tweehon derddertigduizend gulden. De verbe tering van de Bennebroekerweg stond verleden jaar reeds op de begroting. Voorts zullen de bruggen over de wa terlopen bij de gemalen de Lijnden en Leeghwater worden vernieuwd. Ruim een half miljoen is ook uitgetrokken voor de verhoging en verbreding van enkele dijken langs de Ringvaart, het verwijderen van betonborstweringen op de vleugelmuren van bruggen over verschillende tochten en vaarten en het verbreden van de Lisserweg tussen de Hoofdvaart en de Lisserdpk. By het lezen van wegenrapporten over voorgaande jaren valt onmiddel lijk de mineurtoon op waarin deze ver slagen zijn gesteld. „De toestand van de wegen laat in het algemeen te wen sen over en het onderhoud is dikwijls onvoldoende", aldus de samensteller van het rapport, het hoofd van de tech nische dienst van de Haarlemmermeer- polder, de heer H. Kronenberg. Een tocht langs de wegen,- zonder al te kritische instelling, bevestigt dit, zelfs voor de niet-vakman. Van veel wegen voldoen de lengte en dwarsprofielen niet aan de eisen en soms is de afwa tering te hoog. Vooral de wegen op de Ringdijk vor men aanleiding tot bezorgdheid. Zij be staan vrijwel geheel uit een klinker- bestrating in een zandbed. De hoogte van deze wegen varieert voor vyfen- veertig van de zestig kilometer van tien tot veertig centimeter beneden N.A.P. By een normaal peil van de Ringvaart van zestig centimeter beneden N.A.P. betekent dit dus, dat voor het overgrote deel het zandbed van deze wegen een te groot vochtge halte heeft en dat er van een redelpke drukverdeling van het verkeer op de slappe ondergrond geen sprake kan zijn. Het onderhoud is in de mees- LISSE, 28 maart Ondanks de voort durende kou heeft de bloembollenstreek zich opgemaakt om zich op korte ter- myn te presenteren als Hollands tuin. Morgenmiddag opent de minister-pre sident, prof. dr. J. E. de Quay, de Keu kenhof in Lisse, hoewel er nog geen bolbloem te zien is. Op zaterdag 28 april trek het vermaarde corso door de streek en 2 med ontvangt het Koninkiyk Paar ter gelegenheid van zijn zilveren huwe lijksfeest ongeveer honderdvijftig bui tenlandse gasten onder wie verschil lende staatshoofden en ongeveer twee honderd binnenlandse genodigden op de Keukenhof. Op zaterdag 28 april wordt in Treslong in Hillegom een internatio naal amatenr-danstoernooi georganiseerd en van 7 tot 12 mei rpdt de befaamde Tulpenrally, welke op 12 mei der tra ditie getrouw in hotel Huis ter Duin in Noordwijk besloten wordt met het tulpenrally-bal. Het weer zit tot nu toe tegen. Hier en daar zyn nog slechts wat crocusjes te zien, maar verder is er niets dan pril groen. Verleden jaar om deze tijd was de narcissentyd al voorbij. Zodra echter het weer verandert en de noorden, wind wijkt, kunnen de narcissen in en kele dagen tijds in bloei komen. Ver wacht wordt dat de narcissen de eerste helft van april zullen bloeien. De hya cinthen zullen tot ongeveer in de eerste week na Pasen te zien zyn en dan komt tot ongeveer half mei de tulpen- tyd. Rond de Paasdagen zal de bollen streek dus op zyn mooist zijnIn de week vóór het corso zullen overal in de streek weer bloemenmozaieken wor den gelegd. Het Oorso zal dit jaar, nadat het offi cieel in Sassenheim ontbonden wordt, in de hallen van Hollands Bloembollenhuis in Lisse worden opgesteld ter bezichti ging. Op zondag 29 april van 1 uur 's middags tot 8 uur 's avonds en op koninginnedag van 12 tot 8 uur zullen de wagens daar te bewonderen zyn. Jos van Driel, de ontwerper van het Corso, heeft 28 wagens getekend en dit jaar zal extra veel werk worden gemaakt van de muzikale omiysing. Morgen zul len weer de bollenroutes worden uitge zet met behulp van wegwijzers. HAARLEM, 28 maart Een dag na dat een 52-jarige loswerkman zonder woonplaats op het Haarlemse kantoor van een landelük dagblad als kranten bezorger in dienst werd genomen, werd hem de inning van dle abonnementen- gelden toevertrouwd. Met het geld dat hy de eerste dag ophaalde, versoheen hij echter niet meer op het kantoor. Hij was met het bedrag 75 naar Amsterdam gereisd en had daar goede sier gemaakt. Later bleek dat hy zich op die manier van onderdak by de po litie had willen verzekeren. ZANDVOORT, 28 maart. „De door de provincie ontworpen weg door het noorden van Aerdenhout is de allerongelukkigste oplossing van een verkeerspro bleem, die ik ooit onder ogen heb gehad." Deze woorden sprak gisteravond burge meester mr. H. M. van Fenema in de rondvraag van de gemeenteraadsvergadering naar aanleiding van een opmerking van de heer Van der Werff (C.H.). Deze herinnerde aan hetgeen de commissaris van de Koningin ter gelegenheid van de opening van de Westelijke Randweg had gezegd over het plan-De Ranitz. „Dat was duideiyke taal voor Zandvoort." Burgemeester Van Fenema vond het jammer, dat de commissaris het heeft betreurd, dat de gemeentebesturen overleg hebben gepleegd over het tracee van de weg-De Ranitz. „De b« dit plan betrokken gemeentebesturen hebben het voor nemen om met de provinciale instanties in harmonie te gaan praten over het project. Er heerst beslist geen controverse tussen de provincie en de gemeenten. Men is daar met de beste bedoelingen bezield," aldus de heer Van Fenema. voorzitter slaat de discussie af met de mededeling dat het college daartoe be reid was. By de aanvang van de vergadering, waarin de verschillende voorstellen by- zonder snel werden afgehandeld, werd de heer J. R. Oostenrijk (WD) als raadslid geïnstalleerd. Hij volgt de heer L. J. Breure op, die enige tyd ge leden ontslag nam. Bij de ingekomen stukken was een adres van P. J. E. van Houten, die bezwaar maakte tegen een besluit van burgemeester en wethouders waarby hem vergunning geweigerd was om stoelen en tafels te plaatsen voor zijn café aan het Kerkplein. Hy beriep zich op een door de burgemeester gedane toezegging. De voorzitter ontkende zulks met nadruk daar dit niet tot zijn com petentie behoort, maar tot die van bur gemeester en wethouders. Beroep op de raad is niet mogelijk, vandaar dat voor gesteld werd het stuk in handen van burgemeester en wethouders te stellen ter afdoening. Enkele raadsleden deden nog een goed woordje voor de recla mant. De heer Siegers (KVP) meende dat de man niet in het oog heeft ge houden dat een toezegging van één lid van het college, niet bindend kan zyn. Spreker wees op andere gevallen, waar in wél vergunning was verleend en vroeg nadere overweging van de be langen van de heer Van Houten. De Bü de behandeling van het verzoek van enkele coöperaties van flatbewo ners, die toepassing van de schadever- goed'ingsverordening vroegen, omdat zij menen schade te lijden door een wijziging van het wederopbouwplan, die vergro ting van het restaurant „de Rotonde" met een hotelaccommodatie mogelijk maakt, herinnerde de heer Siegers (KVP) er aan dat hy destijds tegen de daarmede verband houdende grondver- koop heeft gestemd. Hy betwyfelde ech ter of de eigenaars van de aangren zende flats ernstige schade zullen onder vinden. Hy stemde in met het afwijzend voorstel van burgemeester en wethou ders; hij wilde geen voet geven aan de in sommige kringen heersende opvat ting, dat men de gemeente maar by elke tegenvaller om schadevergoeding moet aanspreken. De voorzitter kon nog mededelen dat de eigenaar van „de Rotonde" inmiddels een nieuw plan heeft ont worpen waardoor de bezwaren van de omwonenden grotendeels zullen ver dwijnen. Zyn uitzich zal dan nauwe iyks worden beperkt. De ruiltransactie waardoor de „Col- pitt-fabriek" aan de Hogeweg kan wor den uitgebreid, vond warme instemming by de heer Siegers (KVP). De gemeente verkrijgt daardoor een waardevol pand aan de Tramstraat, terwijl zy een on bebouwd terrein afstaat waardoor een belangryk Zandvoorts bedrijf de nodige expansie zal kunnen krygen. De heer Gosen (AR) had respect voor de ener gie van de heer Versteege die een bloei end bedrijf heeft gesticht, maar spreker was niet gelukkig met het feit dat mid den in het dorp een groot fabrieksbe- drijf ontstaat. De heer Koning (ARB) had wel bezwaren maar wilde het de heer Versteege, „die een Zandvoortse jongen is" niet dwars zitten. De voorzitter zei, onder hilariteit, dat het college van bur gemeester en wethouders verheugd was over deze tegemoetkoming van de heer Koning. Een onschuldig voorstel om de tarie ven van het douohebadbedrijf met 10 cent per bad te verhogen kreeg een on gunstig onthaal. De heer Lindeman (KVP) sloot zich aan by het betoog van mevrouw Mol (PvdA) die er op wees, 'dat degenen die van dit bedrijf gebruik maken slecht behuisd zijn en tot de minst draagkrachtigen behoren. Ook an dere raadsleden maakten bezwaar. De voorzitter was verbaasd over deze algemene tegenstand. Het gaat hier om de tegenwaarde van twee sigaretten of één ijsje! Hij geloofde niet, dat iemand door deze bescheiden tariefsverhoging die de gemeente 1.000 in het laadje brengt zou weerhouden worden om van het badhuis gebruik te maken. Ge hoord de stemmen uit de raad, trokken burgemeester en wethouders hun voor stel in. Bij de rondvraag wees de heer Gosen (AR) op het ongeval dat een bejaarde is overkomen toen deze bij het „Huis in de Duinen" de Zandvoortselaan over stak. Hy pleitte voor een zebra-pad ter plaatse. De voorzitter deelde mede dat een plan in voorbereiding is om in deze omgeving tot een verantwoord systeem van voetgangers-oversteekplaatsen te komen. Hy wees er echter reeds nu op, dat dit een gecompliceerde en kostbare zaak is. te gevallen uitzichtloos. Volgens de heer Kronenberg moeten de dijkwegen ver hoogd worden tot een waterkerende hoogte van tien tot twintig centimeter boven N.A.P. De ophoging dient te wor den uitgevoerd met zo mogelijk hy draulisch materiaal van laag soorte lijk gewicht op of onder de bestaande bestrating en de oppervlakte af te dek ken met asfalt. In het afgelopen jaar zyn verschil lende projecten gereed gekomen. Al lereerst de Hillegommerbrug en de Sloterbrug, die donderdag officieel in gebruik zal worden genomen. Voorts werden de Lisserweg tussen de Hoofd vaart en de Weteringweg en de Weste- lyke Hoofdweg tussen de Bennebroe kerweg en de Venneperweg verbeterd en werd een gedeelte van de Nieuwe Meerdyk opgehoogd en herstraat. VOLKSUNIVERSITEIT Donderdag 29 maart zal om 8 uur in het Frans Hals Museum voor leden van de Volks universiteit een filmavond gehouden worden. De hoofdfilm is „The Green Scarf" van de regisseur George More O'Ferrall. BIJEENKOMST Woensdagavond 4 april om acht uur is er in de Prof. van Gilseschool aan de Sophiastraat een bij eenkomst van ouders van leerlingen van de school en belangstellenden van het onderwijs aan slechthorende kinderen. Door bemiddeling van de Amerikaanse voorlichtingsdienst is men in het bezit gekomen van de films „Listening Eves" (Liplezen) en „Beyond Silence" (Over stilte). Van de Ryksvoorlichtingsdienst heeft men ih leen kunnen kregen de film „Gevaariy'k geluid". Deze films zullen tijdens de bijeenkomst worden vertoond. (Herplaatsing wegens misstelling HAARLEM. 27 maart Het pro gramma van de bezinningsavonden in jongeren uit district I (parochies in het kader van het Jongerenappèl „Reik ver en verryk" voor morgen luidt: voor Heemstede en Bennebroek) spreekt in „Nieuw Berkenrode" om acht uur aal moezenier B. P. M. Schoonebeek over „S.O.S.... ze hebben je nod:c". Jonge ren uit district 2 (parochies H. Liduina, Petrus en Paulus, O.L. Vr. van Zeven Smarten, Santpoort, Bloemendaal en Haarlemmerliede) horen in het Mendel- college om acht uur pater A. Grasveld o.f.m. spreken over „Alle ker ken zyn een...". Dr. M. de Jong, secre taris van het bisdom Rotterdam, spreekt voor jongeren uit district 3 in de Kleine Zaal "van het Krelagehuis over „Wy zoals zy... of niet" (verhou ding ouders kinderen). De avond begint om acht uur en het district omvat de parochies St.-Bavo. H. Antonius, H. Joseph, H. Hart. H.H. Elisabeth en Barbara en parochie in Overveen. Jon geren van district 4 (parochie H. Joh. de Doper, O.L. Vr. Rozenkrans, Park wijk en Schalkwijk) zien in het paro chiehuis aan het Teylerplein de film „Warum sind sie gegen uns". De film begint om acht uur. Een inleiding hier op zal geven de heer A. F. Henri chs. In het Herv. Jeugdgebouw te Aerdenhout zien jongeren van het district 5 (paro chies in Aerdenhout en Zandvoort) de film „Warum sind sie gegen uns". De avond begint om acht uur en de inleider zal zyn pater L. Moonen. De organisatoren van het jongeren appèl verzoeken ons mede te delen dat ook losse kaarten verkrijgbaar zijn aan de zaal. Voor woensdag en (of) vrijdag avond plus de feestelijke slot avond kost een kaart f 3.75. Een bezoek uitsluitend aan een der vormingsavonden kost f 1.75. HOOFDDORP, 28 maart Hoofddorp en Badhoevedorp houden volgende week voor de eerste maai hun wekelijkse markt. In Badhoevedorp kan men woensdag 4 april en in Hoofddorp don derdag 5 april ter markt gaan. Het zijn beide ochtendmarkten, die duren van negen uur tot omstreeks half twee in de middag. Reeds geruime tijd heeft men in de gemeente Haarlemmermeer met plannen rondgelopen tot het instellen van wekelijkse, algemene markten voor gebruiks-, verbruiks- en genotmiddelen. Maar pas in augustus van het vorige jaar, nadat enkele vrouwenbonden in de Meer krachtig bij het gemeentebestuur gepleit hadden voor de instelling van een weekmarkt, begon men de reeds bestaande plannen uit te werken. In verband met de belangen van de middenstand in de Haarlemmermeer werd allereerst over de in te stellen markten de mening gevraagd van de Federatie van Middenstandsvereniging- gen „Haarlemmermeer". Deze organi satie verheugde zich onmiddellijk over een dergelijke instelling. Ook B. en W. waren van mening, dat er in de ge meente een grote behoefte bestond aan week-markten en bovendien oordeelden zij, dat dergelijke markten daarenboven het dorpsbeeld zouden verlevendigen en meer bedrijvigheid zouden geven. De ingestelde markten zyn behoefte- markten. Voor alle branches zijn op de marktterreinen plaatsen toegewezen. De omvang van het aantal kramen zowel in Hoofddorp als in Badhoeve dorp zullen het er veertig a vijfenveer tig zijn kan bijvoorbeeld ten aanzien van bloemen en planten afhankelijk van de seizoenen worden gewijzigd. Voor de markten bestond van de zijde der koop lieden grote belangstelling. Ruim twee honderd kooplieden verzochten een standplaats. Bij de „selectie" van de markt-kooplieden werd rekening gehou den met de belangen van de eigen de Haarlemmermeerse middenstand. Het plaatsengeld is per vierkante meter vastgesteld op vijfentwintig cent. Gelet»op de in de omgeving van de Haarlemmermeer gehouden markten en na overleg met het Hoofdbedrijfschap Detailhandel, afdeling Markt-, Straat- en Rivierhandel en met het hoofd bestuur van de Centrale Vereniging voor Markt-, Straat- en Rivierhandel te Scheveningen kwam de gemeenteraad tijdens de raadsvergadering van 12 ja nuari van dit jaar tot de slotsom, dat de markt in Badhoevedorp 's woensdags en in Hoofddorp donderdags moest wor den gehouden. Voor de markt in Hoofd dorp achten B. en W., mede gelet op de op handen zynde wijzigingen van het centrum van het dorp, de Draverslaan en de Parklaan de meest aangewezen plaats. In Badhoevedorp zal de markt op het Lorenzpledn worden gehouden. De twee markten bieden ook gelegen heid aan enkele stand-werkers en de- momstrateurs. Bekend is al, dat ter hoogte van de marktplaatsen bepaalde verkeersmaatregelen zullen worden in gevoerd. De twee openingsmarkten volgende week zullen byzonder aantrekkeiyk worden gemaakt. Behalve, dat zij om streeks negen uur door de burgemeester van Haarlemmermeer, mr. van der Willigen, officieel worden geopend en dat er woensdag en donderdag een Alb Heyn KI. obl standwerkers-concours zal worden ge organiseerd, zal men op de openings dagen in beide plaatsen aan verschil lende, willekeurige marktbezoekers een waardebon - in - gele - enveloppe aan bieden, waarmee men gratis tot een bepaald bedrag op de markt inkopen kan doen. AMSTERDAM. 28 maart. De Neder landse internationale fondsen hebben gisteren in Wall Street, met uitzondering van de K.L.M., een lichte koersverbete- ring te zien gegeven en daarmede was de basis gelegd voor een klein herstel van de koersen op het Damrak. Boven dien bestond er van Europese zijde enige vraag. Koninklijke Olie noteerde bij de opening van de markt een guldc.i boven de slotkoers van gisteren, terwijl Unile ver een halve gulden beter was. Beide, fondsen waren goed op prijs met de sloetkoersen van Wollstreet van gister avond. Philips kon 3 pnt. verbeteren en AKU is anderhalve punt opgelopen. Hoogovens, die gisteren al gunstig rea geerden op de aankondiging van een onveranderd dividendvoorstel van 20 pet. in contanten, hebben de stijging van daag met een avance van 10 pnt. voort gezet. Geheel tegen de algemene stemming in ging de scheepvaartafdeling, waar koersverliezen van 1-3 pnt. optraden. Bijzondere redenen voor de flauwe stem ming waren niet aanwezig. Toevallig aanbod in een zeer kleine markt werd als de oorzaak opgegeven. Vorig opening 4',i Ned. 1960 1 4>/4 Ned. 1961 4 Ned 1961 4 Ned. 1962 Staffel 1947 B.N.G. Won. Douw. 6 Ned. Handel Mij. Cert Amsterdam Rubber H.V.A A.K.U. Berkel Patent Calvè-Delt Cert Deli-Mij Fokker Ford v. Gelder Hoogovens Miiller Co Ned. Kabel Philips Gem Bez Unilever Wilton-Feyenoord BiUiton 2e ordt.sehe Petr Ko., Petroleum 50 Holl Amerika Lijn Java Cta PL K.L.M. Kon Ned Stoomb Mtl K_ M Stoomv Mil Nederl v. Nievelt v. Ommeren Rott. Lloyd Ned. Scheepv Unie Interunie Robeco Unitas Ver Bezit Rentespaarbrleven '57 Rentespaarbrieven '58 2(1 Amsterdam '56 2(4 Amsterdam '56 II 2(4 Amsterdam '56 III 2(4 Amsterdam '59 2(4 Rotterdam '57 Slot 28/3 lOlrt 100A 100& 99ï% 96% 98% 108^ 113 114 131% 132% 383% 385 158.50 814 364 7801 fe 791 485% 589 969 972 182.50 183.20 333 493 828 U, 133.7C 134.80 142 141 151% 70 169% 167 159% 1644.; 162% 316 148% 152 150% 230 240ex 539 146 86% 91% 914)1 102% 120

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 3