„Gouden" Arnhem schudt belagers van zich af Oostelijk hockeykampioen na zege op Union Achten worstelen tegen de storm Triton: sterke zenuwen Zwemtroeven van HDZ onttronen Naarden Volleybalstrijd met achtste plaats als grote inzet Van Looy spot met zijn concurrenten Indrukwekkende triomf in de Ronde van Vlaanderen Leiden fel in het offensief Tafeltennisteam driemaal winst Roeiseizoen geopend Hockey zege van dames in Belaië Oud paard wint Grand National Sportief Afrika maakt het bont Pagina 10 WEST Dames winnen van Zwitserland Belgische stayers slaan hun slag ZUID OOST NOORD Het IJ bij de heren winter-clubkampioen Rassenscheiding wordt ver doorgevoerd UNIEKE SPRONG MET POLSSTOK VOETBAL IN HET BUITENLAND Crossan toch niet naar Engeland Sportflitsen ïSf MAANDAG 2 APRIL 1962 (Van onze hockeymedewerker) AMSTERDAM, 2 april Ook het Oosten heeft zijn kampioen. Met 1—0 Union in Nijmegen te verslaan, was voor Arnhem geen kleinigheid, zeker met nu dat voor zijn laatste kans vocht. De over winning bracht echter de lauwer krans, een kampioenschap dat het eerste elftal het dit seizoen 50- jarige Arnhem kon aanbieden. In het Westen vonden dit weekend 10 wedstrijden plaats, waarin vooral Amsterdam en Leiden hun positie verbeterden. In het Noor den heeft LHC nog slechts één punt nodig om zich kampioen te noemen. Ook in dit district, even als in het Zuiden, zal de beslissing onderaan de ranglijst niet lang meer op zich laten wachten. Om Europese titels GENT, 2 april Rik van Looy is momenteel onbetwist de sterk ste onder de professional wegren ners. De wereldkampioen 1961, die dit seizoen reeds de Ronde van Sardinië op zijn naam bracht en de vorige week Gent-Wevel- ghem won, zegevierde zondag op indrukwekkende wijze in de Ronde van Vlaanderen. Ook ditmaal liet Van Looy het niet op een eind sprint aankomen. In de laatste kilometers liet hij de vijf renners, die hem tot dan toe hadden kun nen volgen, achter zich om onbe dreigd als eerste over de eind streep te gaan. Janssen slaat toe Russisch succes Blunder van jury Wereldrecord van Uelses 4.895 m omstreden Speelverbod gehandhaafd W&sêm soldaatjes voor Voigt, scherpschutter van Amsterdam en van het Nederlands elftal, geeft doelman Van de Burg van de Delftse Studen ten geen kans. Blakend van vechtlust en be zield met de ge dachte dat de plaats in de eer ste klasse ten koste van alles niet prijs gegeven mag worden trekt Leiden ieder weekend ten strijde tegen het degrada tie spook. Nadat twee weken geleden Amsterdam werd bedwongen was het dit weekend SCHC, de laatste concurrent voor Amsterdam, dat het onderspit moest delven tegen de club die tot op heden als rode lantaarndrager fungeer de. De nederlaag welke Leiden een dag tevoren in de ontmoeting tegen HDM leed had Krol en zijn mannen niet uit balans gebracht. Daarentegen was SCHC een elftal dat reeds aangeslagen was door het gelijke spel tegen BMHC. Het kon dan ook niet het juiste antwoord vin den op de zeer fraaie treffer van de Leidse linksbinnen Deutman gescoord in de twintigste minuut van de eerste helft. Vooral in de tweede helft heeft SCHC gepoogd de bakens te verzetten. SCHC volgde echter een verkeerde taktiek door bij de aanvallen hun vleugelspelers WEST-BERLiJN, 2 april De Euro pese tafeltenniskampioenschappen zijn begonnen met de teamwedstrijden voor dames om de Roemenië cup. De Neder landse ploeg verloor in de eerste wed strijd van groep 1 met 3—0 van Enge land. Diana Rowe, een van de favorie ten voor de dames enkeltitel, versloeg ln twee games Nelly Visscher: 2115, 21—12. Het tweede enkelspel tussen Ursula Artz en Mary leverde eveneens een Engelse zege op. De cijfers waren 21—18, 21—17. Samen met Leslie E..11 zegevierde Mary Shannon in het dub belspel met 21—16, 21—12 over het Ne derlandse duo Visscher-Artz. In de tweede ontmoeting zegevierden de Nederlandse dames zaterdagavond met 3—0 over Zwitserland. De Nederlandse heren hadden meer succes dan de dames. In groep 1 ver sloegen onze landgenoten Portugal met 5—0. Ook de tweede wedstrijd zette de Nederlandse herenploeg in winst om. Van het Normandische kanaaleiland Jer sey. dat in Berlijn met een eigen ploeg vertegenwoordigd is, wonnen onze land genoten zonder moeite met 50. Zon dagmorgen werd het landentoernooi voortgezet. In één van de eerste wed strijden zegevierden dc Nederlandse heren met 52 over Frankrijk. De vierde wedstrijd bracht de eerste neder laag. Zweden zegevierde tegen onze landgenoten met 51 nadat Schoofs door een zege op Mellstroem (2114, 2220) Nederland een voorsprong had bezorgd. DORTMUND, 2 april. België heeft een drielandenwedstrijd voor professi onals stayers gewonnen, die zondag in Dortmund is gehouden. De Belgen De- paepe en Verschueren zegevierden over drie manches met in totaal 28 punten duidelijk over West-Duitsland (Marsell en Petry) met 21 punten en Nederland (Peter Post en Noppie Koch) 14 punten. De Nederlanders Buys en Romijn werden respectievelijk derde en vierde in een wedstrijd over 25 km. niet in te schakelen. Niettemin kreeg het Stichtse binnentrio voldoende doel- rijpe kansen om de achterstand volledig weg te werken. De juiste afwerking werd niet gevonden. Ondanks het Stichtse overwicht gedurende de gehele tweede helft werd de uitstekende keeper Van Waveren geen enkele maal gepas seerd. De Leidse muur wist het bestand te doorstaan, waardoor Leiden in de laatste fase van de competitiestrijd de rode lantaarn kan overdragen. Het geweldige herstel van Leiden heeft TOGO, een club die reeds jaren lang in de onderste regionen van de eerste klasse vertoeft op de onderste plaats doen belanden. Nadat namelijk zaterdag met 2—0 van Kampong werd verloren volgde zondag een nederlaag met dezelfde cijfers tegen Laren. Enige Engelse scheidsrechters waren dit weekend te gast bij hun Hollandse col lega's als tegenbezoek voor de gast vrijheid die onze scheidsrechters aan de andere zijde van de Noordzee heb ben gevonden. Laren was gedurende de gehele speeltijd in de meerderheid, koos 'n beter positiespel en drukte dit met twee doelpunten van De Lanoy Meyer en de jonge middenvoor De Graaf uit. TOGO toonde zich niet de club die in degradatiezorgen verkeert met' uitzondering van linkshalf Bu- teux van de Kamp en keeper De Graeff die zich onderscheidden. Hilversum behaalde dit weekend drie kostbare punten door zaterdag Laren met 31 te Verslaan en zondag gelijk te spelen tegen DSHC 1-1, dat kennelijk de zware wedstrijd tegen Amsterdam nog in de benen had. Amsterdam heeft zich zaterdag in te genstelling met een dag daarna gepresen teerd als een kampioensploeg die op waarlijk zeer fraaie wijze de lastige tegenstand die DSHC heeft geboden heeft overwonnen. Vooral Voigt onder scheidde zich zowel in het veld als voor het doel. Het eerste doelpunt kwam van zijn stick, waarna Ykema voor de Delfte naren gelijk maakte. In de tweede helft verkreeg Amsterdam de overwinning door een doelpunt van Jansen Schoon hoven met welke .stand een zeer span nende en tevens technisch buitengewoon goede wedstrijd eindigde. Ongetwijfeld zat de zware wedstrijd tegen DSHC de Amsterdammers nog in de henen, toen zij 's zondags tegen HDM uitkwamen. Tevens had Voigt als specia le bewaker de Haagse rechtsbinnen Mulder gekregen. Slechts een keer wist de Amsterdamse virtuoos te ontsnappen en na een fraaie combinatie met Coster van Voorhout de bal op een presenteer blaadje te leggen voor Jansen Schoon hoven die deze kans niet onbenut liet. Goed gesteund door spil Mijnarends heb ben de hoofdstedelingen nog getracht hun voorsprong te vergroten, doch mochten hierin niet slagen. Integendeel, bij een uitval kreeg HDM, waarin vooral het goede spel van Fiolet en Van Duy- venbode Varkensvisser opviel, een straf- corner toegewezen, welke W. Veentjer onhoudbaar inschoot, 11. DSHC herstelde zich zondag j.l. enigs zins van de nederlaag tegen Amsterdam door tegen Hilversum gelijk te spelen. Hilversum nam na 20 minuten spelen het initiatief, doch Verheem scoorde in de tweede helft het Delftse doelpunt waarmee de eindstand bereikt was, want keeper Kreymborg bleek hierna onpas- seerbaar. Na het gelijke spel tegen SCHC won BMHC zondag j.l. van Kampong. De stand na dit hockeyrijke weekend ziet er als volgt uit: Het heren-hockey-elfta! van Wales heeft zijn meerdere moeten erkennen in het Engelse elftal. De Engelsen wonnen met 40. doch beslist werd door het niet toeken nen van een rechtmatige en het toeken nen van een onrechtmatige goal. Deze beslissingen werden getroffen in de tweede helft welke vooraf was gegaan door 35 minuten nerveus hockey van Arnhem waarin Union de beste kansen had, welke echter alle onbenut werden gelaten. Na de thee was Arnhem sterker en kreeg enkele strafcorners toegewezen waaruit indirect de enige goal volgens de scheidsrechters Toebosch en v. d. Kaay werd gescoord. Nadat de bal namelijk uit de straf cirkel werd weg gewerkt belandde deze op de stick van Naeff die onmiddellijk hard inschoot. Alleen de voet van Bouman stond de bal in de richting naar het doel in de weg. De strafbully werd aan Arnhem onthouden, maar een doelpunt toege kend, 10. De tweede verwrongen si tuatie ontstond toen Bouwman die op het laatste moment was ingevallen bij een strafcorner het net hoog deed op slaan, 1—1, dacht iedereen behalve de scheidsrechter en het spel werd her vat met een vrije slag voor Arnhem, Bij Arnhem waren spil Kummer en rechtsbuiten Naeff de uitblinkers. Bij Union waren dit H. Klarenbeek en Van Buchem. DKSZwolle werd een overwinning van 10 voor de thuisclub, waarvoor Groeneveld na een combinatie met Kristen zorg droeg. Amsterdam 15 SCHC DSHC Laren BMHC 25 22 19 19 17 HDM Hilversum Kampong Leiden TOGO 17 16 17 16 16 Door het afge lasten van de wedstrijden Keep Fit—HTCC en Zwart Wit Venlo is de beslissing om de onderste plaats nog niet gevallen De enige wed strijd welke doorgang vond was Til burgEMHC waarin de nieuwe kam pioen het onderspit moest delven 21 en Tilburg zich definitief verzekerde van de derde plaats. EMHC MOP Tilburg Venlo Breda HTCC Keep Fit Zwart Wit Niet DKS of Union, maar Arn hem zal dit jaar uitkomen in de strijd om de landstitel. De Arnhemmers vieren dit feest na hun overwinning van 1—0 op Union, een wedstrijd welke in een zeer goede verstandhouding werd gespeeld Arnhem DKS Union PW Zwolle Nijmegen Upmard Almelo 14 13 13 14 In dit district is de strijd vrij wel beslist nu LHC met 3—2 van GHBS heeft gewonnen. Het theoretisch kansje van HMC dat met dezelfde cijfers van Da ring won is wel zeer gering. Gron. Stud, wisten de juiste richting weer te vinden en scoorden maar liefst 8 keer tegen Meppel. HVA dwong Groningen een ge lijk spel af 22, zodat de laatste plaats weer overgedragen is aan GHBS die nu maar moet afwachten. LHC HMC Gron. Stud. Groningen 12 14 14 14 21 21 19 16 Meppel Daring HVA GHBS De strijd was daarvoor zeer fel ge weest. Door een aantal schermutselingen waren in Oostende (na ruim 90 km rij den) al 80 van de 154 gestarte coureurs kansloos voor de zege. Zij hadden een achterstand van ruim drie minuten op de kopgroep, waarin zich zoveel promi nenten bevonden, dat van een hergroe pering geen sprake meer kon zijn. De rust die daarop volgde, was slechts van korte duur. Een aantal zwakkere renners kon het tempo niet meer volgen, vooral toen Rik van Looy op de Kware- mont zijn aanval inzette. Van Aerde, Simpson, Planckaert, Foré en Kerckhove zagen het gevaar bijtijds in en tezamen met de wereldkampioen bouwden zij in korte tijd aan een voorsprong van een minuut op een groep van 45 coureurs, bij wie de Nederlanders Geldermans, De Haan, Maliepaard en Stolker. Uit deze laatste formatie maakten zich Gelder mans, Stolker. de Fransman Mahé en vier Belgen. Vannitsen, Sorgeloos, Van Tongerloo en Ludo Ja-nssens, los, doch ondanks hun inspanningen werd hun achterstand op de koplopers steeds gro ter. Toen in Zottegem (na ongeveer 110 km) de spoorbomen neerdaalden nadat de leiders net waren gepasseerd, was het duidelijk dat de groep Geldermans de strijd om de eerste plaats niet meer zou kunnen beïnvloeden. Stolker ging nog wel alleen op jacht naar de leiders, maar hij zag weldra het nutteloze van deze poging in en liet zich terugvallen. Zodoende bleef de situatie ongewijzigd tot het circuit van Gentbrugge, waar Van Looy, met nog zes km te rijden, de tijd rijp achtte om zich ook van de vijf coureurs, die hem zo lang hadden kunnen volgen, te distanciëren. De uitslag was: 1. Van Looy (Belg) 256 km in 6 uur, 39 min. en 36 sec; 2.Van Aerde (Belg) 6.39.45; 3. Kerckhove (Belg) z. t.; Foré (Belg) z. t.; 5. Simpson (Groot-Brittannië) z. t.; 6. Planckaert (Belg) z. t.; 7. Vannitsen (Belg) 6.43.44; 8. Stolker (Nederl.) z. t.; 9. Sorgeloos (Belg) z. t.; 10. Janssens (Belg); 11. Mahé (Fr.); 12. Van Tongerloo (Belg); 13. Maliepaard (Ned.) allen in dezelfde tijd als Vannitsen; 14. Wouters (Belg) 6.43.59; 15. De Haan (Ned.); 25. Daraen (Ned.); 29. Geldermans (Ned.); 36. Van der Borgh (Ned.); 44. Kersten (Ned.); 47. Van Est (Ned.), allen in dezelfde tijd als Wouters. Onze landgenoot Piet van Est is zon dag als tweede geëindigd in de wegwed strijd Brugge-Gentbrugge voor professio nals. De Belg Roman zegevierde met een tijd van 5 uur en 31 minuten over de 211 km. Voor Piet van Est en num- Cv DEURNE, 2 april. Het Nederlandse dameshockeyteam sterk gewijzigd in vergelijking met het vorig jaar heeft zaterdag in Deurne een verdiende zege met 1-2 behaald op België, dat bij de rust nog een voorsprong had van 1-0. De beide Nederlandse doelpunten kwamen van de stick van Ans Beyers van PW, die voor het eerst ze speel de vorig jaar als rechtsbuiten op de midden voorplaats uitkwam, (Van onze roeimedewerker) AMSTERDAM, 2 april Ondanks de interland voetbalwedstrijd hebben hon derden fietsers en automobilisten zondag het gure weer getrotseerd om de 50 achten tegen het kolkende Amstelwater te zien opboksen. De start van het roei- seizoen 1962 met het lange afstandskam pioenschap van de Amstel stelde dus ook dit jaar weer zeer hoge eisen aan de achten, die na een vliegende start bij Ouderkerk de acht kilometer tot aan het Amstel-hotel moesten volmaken. Een race met vele verrassingen, die vermeden hadden kunnen worden, indien de stuurlieden zich beter rekenschap zou den hebben gegeven van de zeer zware taak, die met het sturen van een derge lijke race op hun schouders wordt gelegd Als ook de coaches en de verenigingsbe sturen zelf maar eens meer aandacht zou den besteden aan de waarde en de kunde van een stuurman, dan zouden de roeiers er ook meer door geholpen zijn. Hoe zwaar moet niet het lot van een ploeg zijn, die in winnende positie uit gesloten wordt door het verkeerd nemen van een piket? Nereus was het slacht offer. Maar niet alleen Nereus' stuurman maakte een kapitale fout. Ook Tritons stuurman had nooit en te nimmer de middenboog bij de Berlage brug mogen nemen, toen hij aan zag komen, dat hij Njord zou verslaan. Hij had prachtig ge stuurd in het begin van de race. Hij had Laga opgejaagd, had de Delftse studen ten gedwongen in het rechte stuk tegen de wind naar het Kalfje alles te gevei; om maar voor te blijven, zwenkte tac tisch van bakboord naar stuurboord en greep zijn kans in de binnenbocht bij het Kalfje. Laga kon zich niet meer houden, de ploeg rammelde danig, ver loor cadans en mo^st ruim baan maken. Bij de Schapenwal trok Laga sterk bak boord uit, probeerde onder de lage kant iets in te lopen, maar deze manoeuvre leverde niets op. Njord protesteerde niet, had er later spijt er van toen Ne reus gedisqualificeerd was, maar kreeg van kamprechter Simon de Wit toen geen gelegenheid meer, omdat de tijd was verstreken! De uitslagen waren; 1. Triton I 28 min. 18,5 sec.; 2. Laga I 28 min. 54,2 sec.; 3. Njord I 29 min. 01,4 sec.; 4. Proteus I 29 min. 07,1 sec.; 5. Argo I 29 min. 49,3 sec.; Nereus uitgesloten. 2e divisie: 1. Nereus II 29 min. 06,7 sec.; 2. de Hoop 29 min 19,7 sec.; 3. Laga 3 29 min. 32,4 sec. 3e divisie: lichte achten: 1. Aegir IV 29 min. 59,6 sec.; 2. Argo III 30 min. 02,- sec.; 3. Nereus IV 30 min, 06,2 sec. mer drie, Butzen (België) werd dezelfde tijd afgedrukt. Van de overige Neder landers werd Zilverberg 15e, Niesten 18e, Van Amsterdam 22e, Van der Steen 23e, Biemans 24e en Westdorp 26e. De Nederlander Jan Janssen heeft zondag in de sterk bezette wegwedstrijd Oostende-Gentbrugge voor onafhanke- lijken beslag gelegd op de tweede plaats. Hij kreeg voor de 188 km evenals de winnaar, de Belg Alfons Hellemans, een tijd toegewezen van 4 uur en 50 minuten. De Belgen Gekiere, Lenaerts en Lucien Stevens werden respectievelijk derde, vierde en vijfde. Van de overige Neder landers finishte Van der Ven als 17e en Verstraete als 31e, beiden met een ach terstand van drie minuten op de win naar. De Rus Korge is winnaar geworden van de vierde ronde van Tunesië voor amateurs en onafhankelijken, die zondag in Tunis is geëindigd. De laatste étappe, Kairouan-Tunis, leverde een zege op voor Korges landgenoot Olizarenko. Onze landgenoot De Waard eindigde als derde in het algemeen klassement. Het eindklassement luidt: 1. Korge (Rusl.) 40.44.01; 2. Petterson (Zweden) 40.45.13; 3. Jaap die Waard (Ned.) 40.48.14; 4. Vyncke (Belg) 40.50.44; 5. Loerke (Oost-Duitsland) 40.50.44; 10. Lin- ders (Ned.) 41.05.05; 16. Snijder (Ned.) 41.36.36; 30. Beckers (Ned.) 42.21.37. In het ploegenklassement bezet Neder land de vierde plaats. Cornells van Espen uit Arnhem heeft zaterdag de 153 km lange Ronde van Twente voor amateurs en onafhankelij ken gewonnen. De start en finish van deze wedstrijd, waaraan werd deelgeno men door 141 renners, was Enter. De uitslag was: 1. Van Espen 3.53.46; 2. Van Rooy 3.53.56; 3. Solaro; 4. Fran sen; 5. Steenvoorden. Onkunde van enkele jury-leden, die door de KNWU-consuI Dollekamp in Overijssel waren aangewezen, maar niet voor hun taak berekend waren, was oorzaak van een valpartij in het begin van de strijd. Een jury-wagen ging in een nog te klein gat tussen een aantal koplopers en het peloton rijden. De door de KNWU aangewezen wedstrijdleider Koopmans greep onmiddellijk in, maar de jurywagen gin? van kwaad tot erger. Zij stopte namelijk op een vrij smalle weg vlak voor de jagende tweede groep, waaruit enkele renners tegen de auto botsten en lelijk ten val kwamen. DEN HAAG, 2 april In het prop volle bad van de Regentes zijn de nationale winter-clubkampioenschap- pen ditmaal zowel bij de dames als bij de heren door Amsterdamse ver enigingen gewonnen, namelijk door de Hollandse Dames Zwemclub en Het IJ. Door de veelheid van estafette-nummers krijgen jong en oud bij de winterkam pioenschappen een kans en kan men ster ren uit het nabije verleden als Dicky van Ekris, zwemsters als Tineke Lager- berg en Aty Voorbij, die pas geleden stopten met wedstrijdzwemmen, de strijd zien aanbinden met de opkomende zwem. generatie. De bekende zwemmers en zwem sters doken vaak vier of vijfmaal in het water om de club-eer hoog te houden. Zo zagen wij onder andere Korrie Winkel, naast de rugslag de vlinderslag en vrije slag zwemmen en startte Ria van Velsen ook op de schoolslag. Scherpe tijden zijn onder die omstandigheden natuurlijk vrijwel onmogelijk ai dienen de tussentijden van enkele zwemsters van het winnen de HDZ speciale vermelding. Jopie Troost maakte op de rugslag tijdens de Zweedse estafette 1.13.2 en Ada Kok op de vlinderslag van hetzelfde programma-onderdeel 1.11.6. Haar zus je Gretta zwom op de schoolslag estafette de 100 meter in 1.21.2. Veel spanning brachten de wed strijden niet. Naarden, de dames kampioene van het vorig jaar, was door de overgang van een aantal prominente zwemsters naar de Rob ben geen ernstige kandidaat. De Robben zelf kwamen net weer iets tekort tegen HDZ, die op elk num- (Van onze volleybalmedewerker) AMSTERDAM, 2 april Geen kans op een sensationele ontwikkeling dit weekeinde aan de kop van de weste lijke hoofdklasse volleybal heren. De beide koplopers Reva en DES kwamen namelijk niet in actie. Daarentegen waren er wel enkele wedstrijden, die voor de strijd rond de zo belangrijke achtste plaats van belang waren. De eerste acht teams uit de weste lijke hoofdklasse komen namelijk in aanmerking voor de op stapel staande landelijke ere-divisi De kans, dat US daar bij zal horen, is dit weekeinde weer vergroot. De Amsterdamse stu denten triomfeerden met sterke cijfers over Concordia: 9-15, 7-15, 3-15. Door deze overwinning kwam US op tien punten. Dit betekent, dat het studen tenteam nog slechts twee punten van het Zeister Clito, dat de achtste plaats inneemt, is verwijderd. Libanon bleef een sterke derde door een zege met 3-2 op het Utrechtse SOS; 15-10, 15-9, 9-15, 11-15, 15-11. Valboval verstevigde zijn kansen om tot de acht westelijke vertegenwoordigers in de ere-divisie te gaan behoren door een zege met 3-2 op OVC; 15-12, 15-6, 9-15, 15-7, 15-5. Triton op weg naar de, verrassende, zege in de wedstrijd om het lange afstands kampioenschap van de Amstel, Sportcentrum kwam op gelijke hoogte met SOS door met 3-1 over Cito te zegevieren: 13-15, 15-5, 9-15, 14-16. De stand bij de heren is: Reva 18-36, DES 18-34, Libanon 16-26, SOS 17-22, Sportcentrum 18-22, Valboval 19-16, AMVJ 16-14, Cito 18-12, US 19-10, OVC 18-8, HVL 19-6, Concordia 16-4. De uitslagen bij de dames waren: Reva-RVC 15-8, 12-15, 15-9, 15-13 (3-1), TOG-Veenendaal 15-9, 13-15, 15-5, 16-18, 15-5 (32), CelebesDie Raeckse 12-15, 15-0, 15-7, 15-7 (3-1), St.Paul-SOS 15-3, 6-15, 15-7, 15-4 (3-1). AINTREE (Liverpool), 2 april. Het Engelse paard Kilmore heeft zater dag op Aintree bij Liverpool de 119e grand national gewonnen. Het paard werd gereden door Fred Winter. Het Schotse paard Wynd'burgh eindigde op tien lengten als tweede. Kilmore, is twaalf jaar oud, een leef tijd, die algemeen te hoog wordt ge acht om deze zware hindernissen over 7200 meter te kunnen winnen. Het is een theorie, die steunt op de praktijk, want men moet 39 jaar in de geschie denis teruggaan om een winnaar van de grand national te vinden, die ouder dan elf jaar was. Door de zware baan een gevolg van sneeuw- en hagel buien waren de geroutineerden dit- maa. in het voordeel en diit verklaart, waarom de eerste drie plaatsen door veteranen werden ingenomen. De tijd van Kilmore, die het voriig jaar als vijf de eindigde, was, de zware baan in aan merking genomen, bijzonder goed: 9 min. 50 sec. CHICAGO, 2 april De president van het internationale Olympische comité, de Amerikaan Brundage, heeft zondag commentaar geleverd op de Zuidafrikaanse regeringsverklaring be treffende de rassenscheiding in de sport. De Zuidafrikaanse minister van bin nenlandse zaken, Jan de Klerk, die de verklaring aflegde, zei onder meer dat zijn regering niet kon toestaan dat blanke en niet-blanke atleten in één ploeg Zuid-Afrika vertegenwoordigen op grote internationale sportevenemen ten. De minister zei verder, dat „gemengde ploegen" uit het buiten land in Zuid-Afrika niet geduld konden worden. Wel kon de Zuidafrikaanse regering toestaan, dat ploegen van alleen blanken of alleen kleurlingen de strijd aanbonden met teams bestaande uit sportlieden van allerlei ras. Brundage vond de regeringsverkla ring een flagrante inbreuk op de Olympische procedure. De president van het IOC zei verder: „Een jaar geleden hebben wij van Zuid-Afrika de verzekering gekregen, dat gekleurde atleten, als zij tenminste van Olympi sche klasse waren, in het vertegen woordigende Zuidafrikaanse team zou den worden opgenomen. Deze nieuwe maatregel in de apartheidspolitiek zou op het aanstaande congres van het IOC in Moskou wel eens kunnen leiden tot uitsluiting van Zuid-Afrika." Indië heeft in de Davis Cupwedstrijd tegen Pakistan te Lahore een beslissende voorsprong van 30 genomen. De KNLTB is erin geslaagd de Australiër Howe te engageren om van 24 april tot 5 mei in samenwerking met De Mos de Nederlandse tennisspelers te trainen. mer sterk vertegenwoordigd was. Bij de heren ging de strijd tussen ZIAN, de winnaar van het vorig jaar, en Het IJ. Vooral dankzij een krappe zege op de 10 x 100 meter vrije slag zegevierde tenslotte Het IJ. De einduitslag luidt; DAMES: 1. HDZ (Amsterdam) 1858,4 pnt, 2. De Robben (Hilversum) 1888,5 pnt, 3. ZIAN (Den Haag) 1953.2 pnt, 4. Naar den 1961,6 pnt, 5. GDZ (Groningen) 1972.2 pnt, 6. Het IJ (Amsterdam) 1993.1 pnt. KEREN: 1. Het IJ (Amsterdam) 1795.3 pnt, 2. ZIAN (Den Haag) 1810,7 pnt 3. DJK (Amsterdam) 1825,2 pnt, 4. HPC (Heemstede) 1850,2 pnt, 5. DZV (Delft) 1854,1 pnt, 6. Naarden 1901.2 pnt. SANTA BARBARA, 2 april. De 24- jarige Amerikaanse atleet van Duitse afkomst John Uelses heeft zaterdag avond in de Californische plaats Santa Barbara het wereldrecord polsstok hoogspringen gebracht op 4.895 meter (16 voet inch). Hij is daarmee de eerste atleet ter wereld, die zowel bij indoorwedstrijden als bij wedstrijden in de open lucht de 16 voet (4.876 me ter) heeft overschreden. Uelses, die de veelomstreden giasfi- berstok gebruikte, deed na zijn geslaag de recordspröng nog een poging de 16 voet 4 inch (4.977 meter) te overschrij den. Hetgeen echter mislukte. Met 4.895 meter overtrof Uelses het officiële wereldrecord van Don Bragg van 2 juli 1960 in Stanford met negen centimeter. Hij was ook duidelijk beter dan George Davies (VS), die op 20 mei 1961 tot 4.83 meter kwam, een prestatie die tot nog toe niet erkend werd omdat Davies zich bediende van een glasfiber- stok. Het is dus de vraag of de presta tie van Uelses wel als wereldrecord er kend zal worden. FRANKRIJK LyonSochaux 10, Le HavreReims 12, NiceRennes 1—0, Montpellier—Stade Francis 40, NimesLens 21, Toulouse Strasbourg 41, SedanRouaan 22. DUITSLAND Zuid: FSV FrankfurtJ3C Augsburg 21, FürthSchweinfurt 23, Schwaben Augs burgEintracht Frankfurt 14, Bayern MtinchenStuttgart 12, Bayern Hof Neurenberg 31, Mannheim—-ÏCarlsrühr SC 00, Kickers OffenmachMünchen 21, ReutlingenWaldhof 13. Zuidwest: VFR KaiserlauternPhoenix Ludwigshafen 30, Borussia Neunkirchen —FC Saarbrüoken 42, Saar Saarbrücken Lu-dwigslhafener SC 20, Eintracht Trier Sportfreunde Saarbrüoken 23, BSC Op- pauFC Kaiserslautern 11, Eintracht KreuznachTuS Neundorf 12, Mainz Pirmasens 45, Tura LudwigshafenWor- matia Worms 07. West: DortmundBorussia München Glad- bach 310, Viktoria KölnScbalke 13, Meiderioher SVSV Solingen 51, West- falia HerneDuisburger SV 3—1, Fortuna Düsseldorf Hamborn 11, Preussen Mün- sterAlemannia Aaohen 31, Marl Huels FC Köln 25, Rotweiss Oberhausen— Schwarzweiss Essen 4—1. Noord: Hamburger SVEintracht Nord- horn 40, HannoverAltona 02, St. Pauli Vfb Oldenburg 7—4, Werder Bremen— Concordia Hamburg 3—0, Vfr. Neumünster Bremer SV 23, HildesheimOsnabrück 30, Holstein Kiel—Eintracht Braunsch weig 61. Berlijn: BFC Südring—Tasmania 2—0, Union—Hertha BSC 1—10. BELFAST, 31 maart Johnny Cros san, de Ierse voorspeler van Standard Luik en eerder van Sparta in Rotter dam, blijft het spelen in Engeland ver boden. Het bestuur van de Ierse league heeft met 11-5 stemmen beslaten het levenslang spelverbod, dat Crossan drie jaar geleden was opgelegd omdat hij zich „onder tafel" zou hebben laten be talen, te handhaven. Vooral door zijn prima spel in recen te wedstrijden om de Europabeker, heeft de 23-jarige Crossan bij Engelsa clubs belangstelling voor zich opgewekt. De voetbalwedstrijd tussen Luxemburg en België-B is geëindigd in een overwin ning van 41 voor de Belgen. De Duitser Spielmann is nationaal kampioen libre gewirden. Hij won al zijn partijen en het gemiddelde van 6CSÏ is goed te noemen Het Nederlandse rolhockeyteam, dat deelneemt aan het toernooi om het wereld kampioenschap in Chili, heeft na drie achter eenvolgende nederlagen een 42 overwin ning behaald op Brazilië. Fons Veldhuizen won zondag in Hen gelo de zevende Internationale Midvasten- loop. Hij legde hst 6450 meter lange par cours over modderige bospaden af in 19 min. en 56,2 seconden. Kunen eindigde op de tweede plaats. Fons Velthuizen zegevierde zsJrs in Helmoert in een nationale cro«p 4650 meter Th. Roelop werd tweeds Het ten^steam van Japan heeft in da eerste ronde vsn de Aziatische zone va» het toernooi otn de Vadiscup een over winning van 5—0 behaald op Zuid-Korea. De Spaanse »*ruier Bahamontes heeft zondag de klim naa. de Mont Ferron over 28 km. gewonnen, c vder de 32 renners die in Bandol van sta.* gingen, bevonden zich vrijwel alle klimmers van naam. De Belgische coureur Mairesse zege vierde zondag in de Grote prijs van Brus sel, een race met drie manches over 100 km. voor formule 1 wagens.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 10