Indonesische propaganda verward over Waigeo-actie Landingspogingen zijn al maandenlang voorbereid M.T.B.'s voor Indonesië in Amsterdamse haven NAZI-ADELAAR WORDT VERWIJDERD Frans leger kamt Algiers uit Europeanen thans minder demonstratief In de rij voor vlieg-passage Sovjets belemmeren werk militaire missie van missie Sluiting het nadeligst voor de Amerikanen ttentie ctie DEN HAAG: „TYPISCHE MISLEIDING" Overleg in een vreemd licht Beschermd door de Duitse vlag op dek van vrachtschip Düsseldorf Arrestatie na steekpartij r J Strandvertier op Dag van rouw Verbindingsmissie Potsdam omsingeld Het weer Te koud met regen AUTOSHOW Luchtmachtvliegtuig maakt noodlanding op zee bij Sorong Venezuela breekt met Argentinië Twee diplomaten uit Brazzaville-landen in Hollandia begroet Spandoeken en leuzen Vergroting Nederlands college te Rome Veel wind Het weer in Europa MAANDAG 2 APRIL 1962 86ste JAARGANG No. 31095 DJAKARTA, 2 april (Rtr.) Radio-Djakarta heeft gisteren ge meld, dat het eiland Waigeo ten westen van Nieuw-Guinea „be vrijd" is van de Nederlanders. Een woordvoerder van het ministerie van Binnenlandse Zaken in Den Haag heeft naar aanleiding van dit bericht gezegd, dat het geheel past in het kader van de onder mijnende actie, die Indonesië thans met alle propaganda midde len voert. Reeds eerder, en wel op 29 maart, hadden de Indonesiërs omgeroepen, dat op 24 maart de „Pasukan-Gerilja" Waigeo had veroverd. Het is duidelijk, zo stelt men in Den Haag, dat als dit inderdaad het geval zou zijn ge weest de Indonesiërs dit feit niet vijf dagen hadden verzwegen. Het betreft dus typisch misleidende propaganda, aldus de woordvoer der van het ministerie van Bin nenlandse Zaken. TERLENKA PANTALONS „Vaderlandse plicht" LAATSTE AVOND BERLIJN, 2 april (U.P.I.) Gewapende Russische soldaten hebben gisteren de Amerikaanse verbindingsmissie in Potsdam, Oost-Duitsland, omringd en leden van de missie geëscorteerd op hun reizen naar West-Berlijn. De Amerikaanse militaire politie heeft op haar beurt nog steeds de wacht betrokken bij de Russische verbindingsmissie in Frankfort. In Westerse ambtelijke kringen meent men dat de acties die beide partijen tegen elkaar ondernomen hebben, het voorspel van sluiting van de Amerikaanse en Russische missies in de beide Duitslanden vormen. Suede dames- en herenjasjes BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM [Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkantoor Beverwijk, Zeestraat 50: teief. 4790 Bijkantoor en Red. Umuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: W. C. H. Leijdeckers en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN enW. Severin. NIEUWE HAARLE ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter hoogte. Omroepers 16 cents per m m. hoogte De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren ABONNEMENTSPRIJS 61 cents per week 2.65 per maand, f 7.90 pei kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5 30 uu> 's avonds tel. 21544. In officiële Indonesische kringen ont houdt men zich van commentaar op de verklaring van Radio-Djakarta, die zei de bevrijdingsradio op Nieuw-Gui nea aan te halen. Waigeo zou geheel en al onder controle ^ó'n van de bevolking „in haar vaderlandlievend verzet te gen het Nederlandse bewind". „Bij de gevechten van de laatste tqd op het eiland zijn de Nederlanders er niet in geslaagd de gewapende eenheden van het volk terug te drijven. De Neder landers hebben volgens deze verwarde Ïiropaganda van de radio een aantal ver lezen geleden," aldus de zender. HOLLANDIA, (ANP) Op een bij eenkomst met de pers zaterdagmiddag is de chef-staf 'van de marine, kolonel Eibers, ondermeer ingegaan op vragen over de Indonesische motortorpedobo ten, die op 25, 26 èn 27 maart bij Nieuw-Guinea zijn gesignaleerd. Hij zei dat de mogelijkheid dat zij ontsnapt zijn niet uitgesloten moet worden ge acht, aangezien de Maccluergolf een breedte heeft van tachtig mijl; vier verkenningsvliegtuigen zouden onafge broken in de lucht moeten zijn om de toegang „waterdicht" af te sluiten. „In ieder geval is een poging van de M.T.B.'s om troepen aan land te zet ten blijkbaar verijdeld, aangezien tot op dit ogenblik geen enkele melding van de bevolking of politie hierover is binnengekomen". Kolonel Eibers voeg de hieraan toe, dat er geen enkele aan wijzing is, dat de Indonesiërs de scheep vaart in internationaal vaarwater willen verijdelen. Tijdens een overzicht van de gebeur- Advertentie) nieuwe zomercollectie in ge garandeerde P&C kwaliteiten Jongens 12 jaar 19.75 Junior is jaar 22.75 Heren 39.75 - 29.75 NU OOK IN HET WINKELCENTRUM AMSTELVEEN (Van onze verslaggever) AMSTERDAM, 2 april Misschien Wei mftt wat schaamrood op de flanken is zondagmiddag het Duitse m.s. „Dus- seldorf" de hoofdstedelijke haven bin nengevaren. Het betrof de deklast van deze 7.000 tonner uit Hamburg, die voornamelijk bestaat uit twee nieuw gebouwde motortorpedoboten voor In donesië. Het schip hoort thuis in het ge lid der vrachtvaarders van de Ham- burg-Amerikaljjn, welke ook een dienst op Indonesië onderhoudt. Voordat deze schepen de tocht naar de Oost aanvangen, nemen ze behal ve uit de thuishaven ook lading op in Bremen, Antwerpen, A'dam en soms Genua. De ironie van het lot wil nu dat de „Dusseldorf" met deze precaire dek last in Amsterdam is aangekomen. Juist de haven die door het verlies van de scheepvaartverbindingen met Indonesië zo getroffen is. De n.v. Nederlandse stoomvaart maat schappij Oceaan treedt in Amsterdam op als agent van de Hamburg-Amerika- lijn en ook van de Engelse Blue Fun nel, twee rederyen die diensten onder houden op Indonesië. Om de tien dagen brengt ze een schip voor of uit Indo nesië in de Amsterdamse haven, beur telings van de Hamburg,Amerika-iyn en de Blue Funnel. Van de inkomende la ding hebben de namen suiker en rubber een vertrouwde klank in Amsterdam. Uitgaand betreft de lading in hoofdzaak machine-onderdelen en verf, die uit het GRONINGEN, 2 april In de nacht van zaterdag op zondag heeft zich hier ln een zijgangetje van de Folking- straat een steekpartij voorgedaan. In verband hiermee heeft de politie we gens poging tot doodslag, huisvrede breuk en opzettelijke vernieling een 22- jarige jongeman gearresteerd. De jongeman wilde een bezoek bren gen aan een vrouwelijke kennis, die in bet gangetje woont. Hij maakte nogal wat lawaai, en dat zinde een 49-jarige bewoner van de steeg niet. Zijn aan merkingen van de man zinden echter de jongeman niet: hg stormde de woonkamer van de man binnen, dwars door de voordeur heen. De onthutste bewoner werkte de ongenode gast het huisje weer uit, maar de jongeman raakte zo opgewonden, dat hp een mes trok en de oudere man in het dijbeen stak in de omgeving van de lies. Het slachtoffer werd in het ziekenhuis be handeld; de verwondingen bleken ech ter van niet ernstige aard. Duitse achterland via de Rijnvaart wor den uitgevoerd. Als er niet tenminste op de verschepingspapieren nadrukke lijk staat vermeld: verschepen in Duitse havens. De M.T.B.'s op het dek van de Dus seldorf maken deel uit van een In donesische bestelling in Duitsland. Het zijn M.T.B.-s bestemd voor de Indone sische douane. Ze zijn ongewapend en ook als zodanig aan te treffen op de Duitse vrachtvaarder. Ervaring heeft echter geleerd dat ze snel en grondig van bewapening kunnen worden voor zien in Indonesië. Schepen waarmee de Koninklpke Marine in januari bp de Etna-baai een vuurgevecht leverde, wa ren van het type M.T.B. Naar wp ver nemen zal de „Dusseldorf" vanavond de Amsterdamse haven verlaten voor haar reis naar de Oost via Singapore, waarna zp Tandjong Priok, de haven van Djakarta, zal aandoen. Dit is een van de twee in Duitsland gebouwde MPB's (motorpatrouilleboten) voor Indonesië, die op het dek van het m.s. „Düsseldorf' in de Amsterdamse haven wachten op doorvoer naar Dja karta. Het m.s. „Düsseldorf" komt uit Bremen en doet op zijn reis naar Indo nesië Amsterdam aan. tenissen herhaalde kolonel Eibers, dat de Indonesiërs binnen een week tqd getracht hebben over een breed front, van Waigeo tot Kokonao, lan dingen te laten uitvoeren. „Deze on derneming moet logistiek maanden van voorbereiding hebben gekost, waar door het vooroverleg bij Washington dus in een zeer vreemd licht komt te staan. De eerste militaire infiltratie geschiedde zelfs reeds op 16 maart", zo zei hij. Over de aanval van een Mitchell- bommenwerper op een marinevaartuig zei de kolonel, dat een Nederlands vliegtuig dit het eerst had gezien en de bommenwerper achtervolgd had, maar kwptgeraakt was Toen het Ne derlandse vliegtuig verdween, keerde de Mitchell terug en bombardeerde het vaartuig. Wat de schoener betreft, die door een Nederlands vaartuig bp Vlakke Hoek werd aangevallen, kon kolonel Eibers slechts meedelen, dat een marinevaar tuig uit Kaimana, dat daarheen werd gezonden, niets meer had aangetrof fen. LONDEN, (ANP) Een woordvoer der van de Indonesische ambassade te Londen verklaarde tegenover Antara's correspondent aldaar, dat het Indone sische volk vajtbesloten is de door pre sident Soekamo op 19 december gege ven opdracht met alle middelen uit te voeren. „Het spreekt vanzelf", zo ging de woordvoerder voort, „dat de Indone sische regering aan Indonesische jonge lui, die naar West-Irian willen terug keren om daar hun bqdrage te leve ren voor de uitvoering van de presi dentiële opdracht, geen enkele moei- lpkheid in de weg legt en waar mo- gelpk helpt om wat zp hun vaderland se plicht achten te volbrengen. Tot de acties van dergelpke groepen jonge lui behoren ook de landingen op de eilanden Gag en Waigeo en die op en kele punten van de zuidkust. Er bestaat alle aanleiding om, te verwachten, dat incidenten, die ver band houden met de tenuitvoerleg ging van de presidentiële opdracht van 19 december, zullen aanhouden en in frequentie zullen toenemen. De woordvoerder ontkende de juist heid van het Nederlandse bericht, dat een aantal Indonesische motortorpedo boten zou zpn opgesloten in riviermon dingen en ondiepe kreken aan de zuid kust van West-Irian. „Dit bericht is uit de lucht gegrepen en werd van Ne derlandse zijde vermoedelpk alleen maar gepubliceerd om het willekeuri ge optreden van Nederlandse marine eenheden en andere strijdkrachten in dit deel van West-Irian tegenover de buitenwereld te rechtvaardigen", aldus de woordvoerder. HONGKONG, (Reuter) Het eer ste landingsvaartuig, dat op een plaat selijke werf in Hongkong voor Indone sië wordt gebouwd, zou bpna gereed zijn voor aflevering. Het is ongeveer elf meter lang en kan vijftig bewapen de militairen vervoeren, aldus de ..Zuid-Chinese Ochtendpost". Volgens het blad zullen de autoriteiten in Djakarta nieuwe orders plaatsen als deze boot aan de verwachtingen voldoet. (Advertentie) HILDEBRANDZAAL CAFÉ REST. BRINKMANN SMEDESTRAAT 22 Duitsland. De Oostduitse autoritei ten hebben sinds de oprichting van „Ul- brichts muur" (op 13 augustus 1961) on geveer twaalfhonderd personen als po litieke gevangenen gearresteerd. Vier personen zijn ter dood veroordeeld en zes hebben levenslange gevangenisstraf gekregen (UPI) Polen Het Poolse parlement heeft gisteren een wet aangenomen, die het houden van religieuze processies in het openbaar kan verbieden. De vier parle mentsleden van de katholieke groep „Znak" stemden tegen, vqf andere niet- communiistische parlementsleden ont hielden zich van 'temming. (UPI) nryeiWiH'.' Werklieden zijn thans bezig de „Adelaar van Tempelhof", een embleem uit de nazi-tijd, te verwijderen van het stationsgebouw van het Westberlijnse vliegveld Tempelhof. Het hele gevaarte van 9,5 ton wordt in kleine brokjes verdeeld. ALGIERS, 2 april (AFP, UPI) Door pantserwagens gesteunde Franse veiligheidstroepen hebben gistermorgen een cordon getrokken rondom het cen trum van Algiers, en zqn een speur tocht begonnen naar leden van de or ganisatie van het geheime leger. Onder de gebouwen die in het omsingelde ge bied liggen, zijn Hotel Aletti waar veel buitenlandse correspondenten ver toeven het gemeentehuis; het hoofd postkantoor, het paleis van justitie en de prefectuur van politie. Volgens be trouwbare berichten vonden de troepen in het bureel van de burgemeester ex plosieven en militaire goederen. Uit Oran werd bericht dat geüni formeerde OAS-commando's een ba sis van de Franse luchtmacht bq Sidi- bel-Abbes vrijdagavond hebben over vallen. Een OAS-luitenant werd ge dood, en zes van zpn mensen werden gevangen genomen. Aan Franse zijde werd een aantal manschappen licht gewond. De Europeanen in Algiers hebben gis- HOLLANDIA, 2 april (ANP) Van de commandant strqdkrachten is verno men, dat een transportvliegtuig van de koninklpke luchtmacht, dat alleen een lading vervoerde, zaterdagmiddag door de weersomstandigheden gedurende lange tqd niet kon landen op het vlieg veld Jefman bp Sorong. Het vliegtuig maakte omstreeks half drie wegens brandstofgebrek een noodlanding op zee nabp Kaap Dore, circa 35 km ten noord oosten van Sorong. Om half zes meldde een vliegtuig, dat bp de reddingsactie betrokken was, dat vliegtuigen de be manning van zes leden in goede wel stand aan wal zagen. Het vliegtuig moet als verloren worden beschouwd. É&Jsft V* - Op de Glienicke-brug op «- grens van West Berlijn en de Oostzone wachtten Russische auto's om leden van de Ame rikaanse missie die naar Potsdam te rugreden, te volgen. Wagens van de Amerikaanse missie die van Potsdam naar West-Berlijn reden werden even eens geëscorteerd. Een Amerikaanse m.p. werd bij de brug op wacht ge plaatst, maar tot dusver zijn geen inci denten gemeld. De Amerikaanse verbindingsmissie bestaat al sinds het einde van de oor log, als uitvloeisel van het Vier-mo- gendheden-verdrag. Sluiting van de wederzijdse missies zou de Amerika nen meer schade berokkenen dan de Russen, aldus Westerse waarnemers. Zp wpzen erop dat de Russen in West- Duitsland andere observatieposten hebben. Omdat zij diplomatieke be trekkingen met de bondsrepubliek on derhouden kunnen de Russen vrqelqk in het land reizen. De Verenigde Sta ten hebben de Oostduitse regering nimmer erkend en hebben in de Oost zone dus geen bases. Intussen heeft de Russische Militaire commandant in Berlpn, kolonel A. V. Solovjev, met voorbpgaan van het Ame rikaanse verbod de Amerikaanse sec tor te betreden, een bezoek aan West- Berlpn gebracht via een Britse door laatpost. Hp kwam om de aflossing van de wacht in de Spandau-gevange- nis, Britse sector, bij te woijen. De Amerikanen hebben deze maand april de wacht en namen die vandaag van de Russen over. Onze correspondent in Bonn meldt: De oprichting van de muur in Berlijn op 13 augustus van het vorige jaar heeft naar eerst thans is uitgelekt ernstige onrust gewekt op de univer siteiten in de communistische oostzone van Duitsland en tot heftige protest en verzetsacties geleid. Het heftigst is de reactie geweest onder de studenten en hoogleraren van de universiteit in Jena. Dat is zaterdag onthuld door de com munistische partijchef in Thüringen. Roscher, die in het S.E.D.-partpor- gang Neues Deutschland" toegaf, dat het naar aanleiding van de oprichting der Ulbricht-muur op d~ wereidt roemde Friedrich Schiller-universiteit in Jena is gekomen tot ernstige menings verschillen tussen de hoogleraren en stu denten ener -en de partpbonzen ander zijds. Roscher kondigde verder een „po litiek offensief" tegen het hoogleraren- en studentencorps aan. In verband met de meningsverschil len op de Friedrich Schiller-universi teit is de hoogleraar in de Wis- en na tuurkunde, prof. Brödel begin januari naar West-Duitsland gevlucht. Roscher onthulde in „Neues Deutschland", dat prof. Brödel in de collegezaal, „Lemmer- Leuzen" (Ernst-Lemmer is de westduit- se minister voor al-Duitse zaken) had verspreid en studenten, die wat hadden aan te merken op zijn „NATO pc'itiek" uit de colleges had gezet. Op de Friedrich Schiller-universiteit is het verzet tegen het communisme altqd zeer heftig geweest. De party heeft echter altpd met terreur-maatre- gelen de overhand kunnen behouden. In de afgelopen jaren zpn in Jena ver schillende honderden studenten van de universiteit verwpderd. BUENOS AIRES, 31 maart (UPI) Venezuela heeft de diplomatieke betrek kingen met Argentinië verbroken en zo wel de Verenigde Staten als veertien andere Zuidamerikaanse landen ertoe aangespoord hetzelfde te doen. teren slechts gedeeltelijk gehoor gege ven aan de oproep om de dag te be schouwen als een „dag van rouw". Deze oproep was uitgegaan van de anti-rege ringsgezinde beweging „Je suis Fran cais", die geleid wordt dor een hnr- gerpiloot, August Arnouid. Vele Euro peanen zochten ontspanning aan de kust of op café-terrassen. Ook de bioscopen en dansgelegenheden werden <ty-uk be zocht, hoewel genoemde beweging de eigenaars "ïad verzocht zondag niet open te zijn. In de loop van de ochtend werden echter vele kransen gelegd op de gra ven van de vqftig demonstranten die vorige week maandag op het hoofdplein van de stad werden doodgeschoten. Ook woonden talrpke Europeanen missen bij ter nagedachtenis van deze slachtoffers. Volgens het opperbevel an het Franse leger in Algerije hebben vorige week woensdagavond ongeveer honderd OAS- leden onder leiding van de bij verstek ter dood veroordeelde ex-kolonel Gardes in West-Algerqe een overval gedaan op drie militaire posten. Deze posten, die ge legen waren te Douar Beni-Boudoeance werden bezet. Pogingen om de moham medaanse hulptroepen en de bevolking tot steun aan de zaak van de OAS te bewegen, waren echter mislukt. Veilig heidstroepen hadden tenslotte met steun van de luchtmacht de drie posten her overd en v;jf gedeserteerde officieren gevangen genomen Op het vliegveld van Algiers Vormden zich gisteravond lange rqen Europeanen, die weg willen uit het door OAS-ter- reur geteisterde land. De OAS had vlak nadat de overeenkomst van Evian een feit was geworden, terreurmaatregelen genomen om het vertrek van Europea nen uit Algerije onmogeiyk te maken. De Franse militaire autoriteiten echter kondigden gisteren aan,dat het weer mogeiyk zou zqn af te reizen naai Euro pa. Tot de maatregelen, die de militaire autoriteiten hadden genomen om het besluit te realiseren behoorden; Bewaking van zowel militairen als gendarmes by het station en bij de lucht haven. ter voorkomingvan aanslagen door plastiqueurs. Verkoop van passage bewijzen door politieofficieren op het vliegveld zelf. Passagiers betalen de overtocht na aankomst. Zij moeten echter vor het vertrek een manifest (schuldbekentenis) tekenen. Dit manifest zou door de mi litaire autoriteiten beheerd worden. Er werd geen voorrang gegeven. Pas- sagebewijzen werden afgegeven op basis van „wie het eerst komt. het eerst maalt". SCHIPHOL, 2 april Uitgeleide ge daan door de koningin is prins Bern- hard zaterdagavond met een lyntoestel van de KLM naar Mexico vertrokken. Woensdag zal hij daar de nieuwe Mexi caanse vestiging van de Verenigde Machine Fabrieken Stork-Werkspoor in bedrpf stellen. HOLLANDIA, 2 april (ANP) Van morgen zijn hier aangekomen de heer Guirma, permanent vertegenwoordiger bij de V.N. van Opper-Volta, ambassa deur en Zollner, plaatsvervangend ver tegenwoordiger van Dahomey bij de V.N. en ambassaderaad. Op het vlieg veld werden zq ontvangen o.a. door gouverneur Platteel, schout-bij-nacht Reeser ais comrtiandant der strijdkrach ten en de voorzitter van de Nieuw- Guinea-Raad, de heer Sollewijn Gelpke. De twee Afrikanen kwamen aan met een vliegtuig van de „Kroonduif" dat in de nabyheid van Hollandia werd „opgevangen" door twee Cessna's van de Melanesian Air Service, die waren gedrapeerd met twee grote vlaggen van West-Papoea. In het ene vliegtuig je zat de heer Womsiwor, in het ande re de heer Kaisiepo. De heer Jouwe was beide gasten reeds zaterdag naar Biak ter verwelkoming tegemoet ge vlogen. Op het vliegveld Sentani waren enige honderden Papoea - belangstellenden aanwezig, een inheems fluitorkest speelde het Wilhelmus, gevolgd door „Hai Tanahku". Groepen Papoea's stonden klaar met spandoeken, in hoofdzaak in de Franse, doch ook in de Engelse, Nederlandse en Maleise taal. „Alle zwarte volkeren voor de vrij heid van de Papoea's", was een der leuzen van de Pama. De democrati sche volksparty voerde als leuze „De vrijheid is het recht van alle volke ren" terwyi een andere slogan luidde: „Onze zelfstandigheid alleen uit han den van Nederland". De heer Zollner uit Dahomey is de auctor intellectua lis van de tijdens de zestiende algeme ne vergadering der V.N. ingediende Brazzaville-resolutie. Guirma vertrekt waarschqnlqk 9 april en Zollner 13 april, nadat zq een rondreis over het eiland zullen hebben gemaakt. ROME, 2 april (KNP) Het pause lijk Nederlands college krijgt er zeer binnenkort een nieuwe vleugel bq en zal dan plaats bieden voor minstens twintig studenten, in plaats van veer tien zoals tot dusver. De uitbreiding zal het ook mogelqk maken de ge meenschap van negen zusters van het gezelschap van J. M. J. uit Den Bosch, die de zorg dragen voor het lichame- Iqk welzqn van de vaste en tqdelqke bewoners van het college, op een ge schiktere wijze te huisvesten. De be doeling is, dat de nieuwe vleugel be gin oktober gereed en bewoonbaar zal zqn, als de bisschoppen van Nederland voor het bqwonen van het concilie naar Rome zullen komen. Advertentie) ra» Verwachting tot dinsdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Overwegend zwaar bewolkt met nu en dan regen. Vrij krachtige tot harde zuidwestelijke wind Over het algemeen iets hogere temperaturen. Dinsdag: Zon: 6.12-19.16. Maan: 5.59-17.28. DE BILT, 2 april. Het afgelopen weekeinde bracht zon en buien waarvan enkele met onweer gepaard gingen. Het .egenfront van een depressie bij Noord- Schotland passeert de komende twaalf uur ons land waarbij wij tijdelijk in zachtere oceaanlucht komen van 9 a 10 graden Celsius, Achter deze depressie stroomt weer koudere lucht met buien naar de Noordzee, zodat de lente voor lopig nog op een afstand blijft- station Den Heidei Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Zd-Limburg Stockholm Oslo Kopenhagen Londen Amsterdarr Brussv.1 Luxemburg Parijs Nice Berlijn Frankfort München Züricb Locarno Wenen Innsbruck Rome max mm neersi eei temp temp dtgei gisteren iA üUI onbew. 7 4 0 onbew. 9 7 0 licht bew. 7 4 2 zw. bew. 8 3 2 onbew. 9 3 0 onbew. 10 2 2 zw. bew. 8 4 6 hagelbui 9 1 4 motsneeuw 8 0 0.1 zw. bew. 4 —A 4 regenbui 5 2 2 regen 11 4 0 onbew. 9 3 0.1 licht bew. 9 4 0.3 regenbui 8 2 1 zw. bew. 12 5 0 licht bew 17 7 0 zw. bew. 9 2 2 regen 10 5 0.1 regen 10 1 0.1 regen 10 2 onbew. 18 2 0 geh. bew. 12 0 0 sneeuw 14 —2 0.1 onbew. 19 11 0 Het Amerikaanse bureau Indië voor internationale ontwikkeling zal Indië twee leningen, in totaal 120 mil joen dollar, verstrekken. Beide leningen hebben een looptqd van veertig jaar. (Reuter)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 1