Pseudo- jonker gearresteerd Militaire rebellie tegen nieuwe bewind in SYRIË Deel van leger wil herstel van eenheid met Egypte Officieuze badmintonkam pioenschappen geslaagd Cornelisse wint vijfde neder- laagrit van De Kampioen Nieuw verpleegstershuis bij het An toni us ziekenhuis te IJ mui den Es**; Tevens nieuw meisjeshuis en verpleegstersschool 'Competitie loopt ten einde; r.k. Haarlemse clubs maken kans op promoties Antilopen wint van Holland Daggers om promotie naar ere-divisie met 40-28 72-jarige wachtsman in haven verdronken RAI. LANCIA-SHOW VRIJ ENTREE SPOTPRIJZEN Kroniekschrijver opnieuw voor de rechtbank „VRIJE OFFICIEREN" IN ACTIE WIELERNIEUWS ROND HAARLEM HPC 3 wint met 7-1 van reserves Njord Wim Griffioen wint voorjaarsrit van De Bataaf Hockey in Haarlem en omgeving BASKETBALL-COMPETITIE Heemsteedse Lenterit dit jaar ten bate van de bejaarden MAANDAG 2 APRIL 1962 PAGINA 2 Gemeentelijke garantie voor Nieuw Unicum Voor Haarl. Medaillehuis irman Mulder Kampervest 33 Onderwiisvoorstellen aan de Haarlemse raad „N oordervreugd" Waterpolo in Haarlem Mm t£ VERBOD OPGEHEVEN Heemstede AMSTERDAM, 2 april De jonge man die zich in verschillende zaken in Amsterdam en Haarlem aandiende als Jonkheer De Savornin Lohman en met deze titel zakenlui wist te bewe gen goederen af te geven, is ontmas kerd. De gentleman-oplichter bleek de 18-jarige leerling verkoper A. de J. uit Heemstede te zijn. Hij is door de recherche van het bu reau Singel verhoord en na zijn beken tenis zich te hebben schuldig gemaakt aan zwendel, weer op vrije voeten ge steld. De leerling-verkoper bezocht onder meer een radiozaak in de Vijzelstraat, waar hij een transistor-radio kocht. Betalen deed hij niet: ..Ik ben jhr. De Savornin Lohman. Mijn vader zal wel via de bank betalen." Deze kreet kostte de radiohandelaar een transis torradio. Bij een zaak iij de Burgemeester de Vlugtlaan had de oplichter minder suc ces. Weliswaar was de radiohandelaar geïmponeerd door de naam van de ..jonker", maar hij gaf er toch duide lijk de voorkeur aan de gevraagde ra dio aan huis af te leveren. Bij afleve ring bleek het opgegeven adres fictief te zjjn. De pseudo-jonker werd gegrepen door een Haarlems zakenman die eveneens de dupe was geworden van diens prak tijken. Hij kwam hem op straat tegen, enige dagen nadat hjj door hem was opgelicht. Hij greep hem in de kraag en leverde hem over aan de politie te Haarlem. Later werd hij naar Amster dam overgebracht om eok daar ophel dering te brengen in duistere zaken. IJMUIDEN, 2 april In de nacht van zaterdag op zondag omstreeks kwart voor een is de 67-jarige wachts man A. Kok uit Egmond aan Zee, toen hij aan boord wilde gaan, misge stapt en tussen het schip en de wal van de Vissershaven gevallen. Zijn hulpge roep werd gehoord en iemand heeft hem zelfs nog even kunnen vasthouden. Hij moest de man echter weer loslaten, die daarop naar de diepte verdween. In allerijl werd de ongevallendienst gewaarschuwd, die juist een nieuwe rampenwagen heeft aangeschaft. Deze wagen, die nog niet officieel in gebruik is gesteld, werd onmiddellijk ingescha keld. Het was aarde-donker, maar dank zij een licht-aggregaat, waarmee deze wagen is uitgerust, kon met een minuut een vloedgolf van licht over de Vissers haven worden uitgestort. De man was echter al onder water verdwenen. De wagen is ook uitgerust met een zelfzoekende" dreg. Daarmee gelukte het de wachtsman binnen vijf minuten te vinden en boven water te brengen. Kunstmatige ademhaling mocht echter niet meer baten. Vermoedelijk heeft het hart het door de kou van het water be geven. Het stoffelijk overschot is naar het hoofdbur.eau van politie overge bracht. Het is de bedoeling de nieuwe ram penwagen een dezer dagen officieel in dienst te stellen. De wagen is ook nog voorzien van schoppen, bijlen, snijbran ders en ander gereedschap. Een spe ciale brancard maakt het mogelijk stof felijke overschotten te vervoeren, zon der dat daardoor de ambulancewagen behoeft te worden gebruikt. Vandaar dat de wagen o.a. ook' zal uitrukken, naast de ambulancewagens, als zeer ernstige verkeers- of bedrijfsongevallen worden gemeld. AMSTERDAM, 30 maart De rechte bank zal zich op 17 april a.s. voor de derde maal bezig houden met de zaak tegen de van belediging van het open baar gezag en laster ten aanzien van gezagsdragers van het departement van defensie beschuldigde kroniekschrijver van „de Telegraaf", Jacq. G. en de hoofdredacteur van dit blad J. J. F. S. Het gaat hierbij om een tweetal arti kelen over de zaak Van der Putten. Advertentie) openbare behandeling strafzaak gelastte de recht- Na de eerste van deze bank een nader onderzoek door de rechter-commissaris, omdat de verdach- tem in verband met de ten laste gelegde smaad tot het bewijs wensten te wor den toegelaten. Nadat zij daartoe de gelegenheid hadden gekregen eiste de officier van justitie tijdens de tweede behandeling op 17 januari jl. tegen Jacq. G. een gevangenisstraf van twee maanden, waarvan één maand voor waardelijk met een proeftijd van drie jaar en tegen de hoofdredacteur S. een geldboete van 3000 of 150 dagen hech tenis en een voorwaardelijke gevange nisstraf van veertien dagen met een proeftijd van drie jaar. Tot een uit spraak van de rechtbank kwam het ook toen niet, omdat zij een nader onder zoek door de rechter-commissaris nood zakelijk oordeelde naar de briefwisse ling tussen de ministeries van defensie en binnenlandse zaken met betrekking tot het 'oevorderingsvoorstel van een van de collega-ambtenaren van de heer Van der Putten. Bovendien wenste de rechtbank te weten waarom de promo tie van de andere ambtenaar, die hem in 1961 in het vooruitzicht was gesteld, met terugwerkende kracht reeds in 1960 heeft plaats gevonden. Tóch nog een personen-auto-tentoonstelling in de R.A.I. modellen 1962 in de glazen zaal van de R.A.I. Tot en met dinsdag 3 april, van 10 uur 's morgens tot 10 uur 's avonds. BEIROET, 2 april (AFP, UPI) De snel verlopen staatsgreep, die het Sy rische leger verleden week voltrok te gen het regiem van president Koedsi, blijkt overal in het land toch meer re acties te hebben losgeslagen dan aan vankelijk werd verwacht. Op vele plaat sen in Syrië is de toestand zonder meer chaotisch geworden door het optreden van grote groepen betogers en van op standige legereenheden, die het met de staatsgreep van verleden week niet eens zijn. De rebellie omvat twee stro mingen: de een ten gunste van de af gezette president en de ander ten guns te van het herstel der Egyptisch-Sy- rische eenheid. Omdat het militaire bewind in Da mascus alle verbindingen van Syrië met het buitenland heeft, afgesneden, was het vandaag nog niet goed mogelijk zich een juist beeld van de situatie te vormen. De internationale perstou- reau's moesten het bijna geheel hebben van radio-uitzendingen, die werden op- in Beiroet, de hoofdstad van en in Jeruzalem. Niet alleen de officiële uitzendingen van radio Damascus werden opgevan gen, maar ook enkele clandestiene uit zendingen van een radiostation in Alep po. Uit het karakter van deze uitzen dingen bleek duidelijk, dat dit station in handen was van rebellerende legeron derdelen, die herstel van de Egyptisch- Syrisdhe eenheidsstaat wensen. De groep offidieren, die in Aleppo aan het werk is, noemt zich „de vrije officieren van Aleppo." Zij hebben al le Syrische militairen opgeroepen de bevelen uit Damascus naast zich neer te leggen en alleen nog maar te luis teren naar de bevelen vanuit Aleppo. Al deze „vrije officieren" zijn trouwe volgelingen en grote kunstenaars van Nasser. Zoals elders gemeld in dit nummer, werden ook in het afgelopen weekeinde reeds in Syrië betogingen gehouden, die over het algemeen eveneens pro-Nas- ser waren. Vanmorgen kwamen daar betogingen pro-Koedsi bij. Deze demon stranten riepen tevens luidkeels om te rugkeer van de ontbonden volksverte genwoordiging. Dat de nieuwe gebeurtenissen de re- HAARLEM, 30 maart De Stichting Nieuw Unicum, die tot voor kort een exploiteerde aan RFHMSCHMFRDWUP verpleeghuis voor chronische zieken exploiteerde aan de Herenweg in Heem stede, heeft dit huis moeten ontruimen. Er bestaan wel plannen om een nieuw tehuis te bouwen, maar voorlopig wil men zich vestigen in het pand Heren weg 126 in Heemstede. Ongeveer 60 pet. der merendeels spastische en de biele patiënten is uit Haarlem afkom stig. De laatste jaren heeft men zich ook toegelegd op de verpleging van chronisch zieke bejaarden. Om het tehuis aan de Hereniweg als tijdelijk verpleeghuis te kunnen inrich ten, is ongeveer 100.000 nodig voor het treffen van voorzieningen. B. en W. van Haarlem stellen de raad voor de regelmatige betaling van rente en aflos sing te garanderen van een geldlening tot 100.000, die het bestuur van Nieuw Unicum wil aangaan. (Advertentie) Stopwatches Schaakklokken Telefoon 2 110 1 Vraagt gratis prospectus HAARLEM, 2 april Het toernooi om de „officieuze badmintonclubkam- pioenschappen", zoals dit eerste toer nooi werd genoemd, is uitstekend ge daagd en zal door „Duinwijck" het volgend jaar weer gehouden worden. Deze strijd, naar voorbeeld van de Haarlemse tennis-clubkampioensehap- pen georganiseerd, is echter in feite een doublure van de normale compe titie. Immers ook hier spelen de club teams tegen elkaar: doch de samenstelling van de ploegen verschilt. Eén speler mag slechts in één partij uitkomen, zodat een team minstens uit 4 spelers en 4 speelsters dient te bestaan. Duinwijck's voorzitter Verhoef mocht de „zilveren tulp" uitreiken aan Peter Roodhart, de aanvoerder van zijn eigen vereniging. Met gedecideerde over winningen versloegen de Haarlemmers al hun tegenstanders, met een opmer kelijke individuele prestatie van Frits ter Weeme, die de nationale kampioen Pirn Seth Paul van Vedo klopte. In de B-afdeling had Velsen grote tegenstand te overwinnen en zelfs moest de ploeg van Imre Rietveld bui- fen voor Badhoevedorp. 3-2. Het gemid- elde gaf tenslotte ten gunste van de Velsenaren de doorslag. In de C-af- deling bleef „Haarlem" ongeslagen en zai volgend jaar een afdeling hoger uitkomen. De gedetailleerde ^.-afdeling: Vedo—Duinwijck 1-4, Rijswijk—Ve- resultaten luiden KortenaarRijswijk, A- 3-2, m«JLvJ I do 1-4, De KortenaerDuinwijck 1-4, Rijswijk—Duinwijck 1-4 en De Korte naerVedo 3-2. Eindstand: 1. Duinwijck 6 pnt.; 2. De Kortenaer 4 pnt.; 3. Vedo 2 pnt. en 4. Rijswijk 0 pnt.. B-afdeling: BadhoevedorpHilver sum 3-2, MVOVelsen 2-3, Badhoeve- dorpVelsen 3-2, MVOHilversum 4-1, BadhoevedorpMVO 2-3, Hilversum Velsen 0-5. Eindstand: 1. Velsen 4 pnt., (10-5). 2. MVO 4 pnt. (9-6); 3. Badhoe vedorp 4 pnt. (8-7), 4. Hilversum 0 pnt. Afdeling C: DVOEindhoven 3-2, HaarlemSlotermeer 3-2, DVOHaar lem 1-4, EindhovenSlotermeer 1-4, DVOSlotermeer 3-2, HaarlemEind hoven 4-1. Eindstand: 1. Haarlem 6 pnt.; 2. DVO 4 pnt., 3. Slotermeer 2 pnt., 4. Eind hoven 0 pnt. Afdeling D: Excelsior—LTF 2-3, LTF —US 4-1 en USExcelsior 0-5. Eindstand: 1. LTF (Maarsen) 4 pnt.; 2. Excelsior 2 pnt. en 3. US 0 pnt. Afdeling E: AchillesAmstelstad 5-0, AmstelstadSOS 2-3 en SOS—Achilles 1-4. Eindstand: 1. Achilles 4 pnt.;' 2. SOS 2 pnt.; 3. Amstelstad 0 pnt. gerende militairen in Damascus niet onverschillig kunnen laten, blijkt wel uit het feit, dat zjj zich gedwongen heb- gen gezien de grenzen van het land op nieuw te sluiten, nog geen vier dagen nadat die grenzen weer open waren ge gaan. In geheel het land is bovendien een uitgaansverbod afgekondigd. Nie mand, tenzij hij of zjj beschikt over een speciale vergunning, mag tussen acht uur 's avonds en vijf uur 's morgens op straat komen. In Damascus schijnt overigens alles rustig te zijn. koning Hoessein van Jordanië heeft het militaire bewind in Damascus alle gewenste hulp aangeboden, ook in de vorm van troepen, indien dat nodig mocht zijn. HAARLEM. 30 maart Ter uitvoe ring van wettelijke bepalingen, leggen B. en W. aan de Haarlemse raad een groot aantal besluiten ter goedkeuring voor, over het treffen van voorzienin gen aan gemeentelijke schoolgebouwen en gymnastieklokalen. Op de begroting is reeds een kapitaalsbedrag voor dit doel uitgetrokken. Voor de verandering van de inrichting van een gymzaal van de protestants-christelijke school aan de Slachthuisstraat, wordt een krediet ge vraagd van 7972. Voor hetzelfde doel voor de protestants-christelijke lagere school aan de Dutrystraat wordt 5304 gevraagd. Tenslotte vragen B. en W. 5035 voor hetzelfde doel bij de pro testants-christelijke lagere school aan de Hertzogstraat. Voor het verder inrichten van de christelijke school voor kinderen met leer- en opvoedingsmoeilijkheden, thans voorlopig gehuisvest in het schoolge bouw aan het Roerdompplein, wordt f 2160 gevraagd. De uitbreiding van de Lucia-Uloschool aan de Planetenlaan heeft 153.012 gekost, in plaats van het reeds beschikbaar gestelde bedrag van 132.513. In verband hiermee vragen B en W. de raad het toegestane kre diet met 20.499 te verhogen. Tenslotte wordt een bedrag" van 2850 gevraagd voor het aanschaffen van spel- en ont wikkelingsmateriaal voor de Prof. Van Gilseschool voor slechthorende kinderen. HAARLEM, 30 maart De speel tuin „Noordervreugd" is verplaatst. Vroeger lag de speeltuin aan de Am bachtstraat, maar met de hulp van de gemeente is zij verplaatst. Aan de Am bachtstraat had de speeltuinvereniging de beschikking over een clubhuisje. Op de nieuwe tuin, wil de vereniging nu een nieuw huisje laten zetten voor 16.000,—. B. en W. van Haarlem stellen nu de raad voor om daarvan een bedrag van 7.500,— aan „Noordervreugd" te ver goeden, omdat de gemeente op andere tuinen ook de bouwkosten vergoedt van een toiletgebouwtje met wasgelegenheid, Bovendien wil de gemeente 500,— bijdragen in de verhuiskosten. Er res teert dan nog 8500 en B. en W. stel len de raad nu voor aan de speeltuin vereniging een garantie voor dit bedrag te verlenen. HAARLEM, 2 april In de vijfde rit van „De Kampioen's" nederiaagtoernooi om de Radiumbeker, waarvoor het Am sterdamse „Le Champion" uitgenodigd was om met zijn renners naar het „Van der Aartsportpark" te komen, heeft de Amsterdammer Henk Cornelisse zich de snelste sprinter getoond van een elf man sterke aanvalsspits. Er was niemand van zijn tegenstanders onder wie van de Haarlemse club alleen Marcel Rutte, Gerard Nijssen en Bert Bogaard die het hem in deze sprint bepaald lastig heeft kunnen maken. Er bestond voor deze vijfde nederlaag- rit onder de renners er gingen 54 A- - B-klassers van start weer een flinke belangstelling en ondanks de stormach tige wind hebben zij voor een aantrek kelijke strijd gezorgd. Vooral in de be ginnen werd er volop „gevlamden daarbij toonden de bezoekende „Le Champion"-renners zich 't meest actief Reeds na drie ronden sloegen zeven Am sterdammers, t.w. Cornelisse, Van Smir- ren, Van Lachterop, Wuurman, Stoots, Verheul en Hagman op de vlucht. Van Haarlemse zijde was alleen Aad Straver in deze kopgroep vertegenwoordigd. Het peloton reageerde echter fel op deze ont snapping en vooral door het vele werk van Marcel Rutte werden de acht uitlo pers weer tot de orde geroepen. Door deze snel ontvlamde strijd moesten vele zwakkere en jongere knapen hun positie in de hoofdmacht prijs geven. Het grote peloton slonk - door demarrages van Hagman en Rutte tenslotte tot elf man. Deze elf aanvoerders bleven tot aan de finish bijeen en daar toonde Cor nelisse zich duidelijk de beste sprinter. De uitslag luidt: 1. H. Cornelisse, de 45 km. in 1 uur 4 min. 12 sec.; 2. R. van Smirren, 3. J. Wuurman, 4. H. den Enting, 5. I. Verheul (allen Le Cham pion), 6. M. Rutte (Kampioen), 7. L. Hagman, 8. B. Wijdenes (beiden Le Champion), 9. G. Nijssen, 10. B. Bogaard (beiden Kampioen). Ook in de strijd der C-klassers zorg den de Amsterdamse renners voor een dubbel succes. Het resultaat was: 1. Leu- nis, 2. Verwilligen (beiden Le Cham pion), 3. Portegies, 4. Dijkman (beiden Kampioen), 5. Janmaat (Le Champion), 6. De Ruyter, 7. Uttien (beiden Kam pioen), 8. Weber (Le Champion), 9. Schenk, 10. Kuilboer (beiden Kam pioen) Door de goede prestaties van zijn ren ners bleef „Le Champion" in de club klassering duidelijk aan de winnende hand. De hoofdstedelijke club bezorgde HAARLEM, 2 april. Ondanks de veie doelpunten, die tijdens de weke lijkse waterpolo-avond, zaterdag in het Sportfondsenbad, gescoord zijn, heeft het er niet aan spanning ontbroken. In de eerste wedstrijd bond HPC 3 de re serves van Njord pok aan de zegekar (7l) en kan de Heemstedenaren het kampioenschap van de derde klasse heren niet meer ontgaan. Voor de eerste klasse kwam HVGB 1 in het strijdperk tegen DWR 1, dat het zonder mid voor Jan Sint moest stellen. DWR stelde teleur. Bij de HVGB-voor- sprong van 30 door Hogeland, Boon en Maassen van der Brink had Ferry Hagen geluk door van ver af de bal het HVGB-doel in te jagen. Verder is DWR met gekomen en zij konden de regel matig op hun doel afstormende HVGB- ers niet eens meer het hoofd bieden. Met 71 ging DWR ten onder. De ontmoeting HPC 1NVA 1 is tot het eind een strijd vol spanning ge weest, al was het voor NVA een vech ten tegen de bierkaai. Moedig lieten zij de volle veertig minuten het sterkere HPC de tanden zien en de Heemstede naren kunnen niet zeggen, dat ze van het veel zwakkere NVA de 13—O-over winning cadeau hebben gekregen. De stand van de eerste klasse heren is nu: HPC 1 8 7 1 0 15 80 18 HVGB 1 7 5 1 1 11 52. 20 DWR 1 8 5 1 2 11 42 26 DWT 1 8 3 1 4 7 26 37 Haarl. 1 7 1 0 6 2 16 37 NVA 1 8 0 0 8 0 5 83 In de tweede klasse ontmoeting HVGB 2—Njord 1 heeft de HVGB-mid- voor Rol de Njord-doelman Vierhout geen minuut rust gegund; hij wist ver scheidene schoten goed te stoppen, maar moest zevenmaal de bal achter uit het doel halen om de HVGB-ers opnieuw op he maf te laten komen. Bij de HVGB- voorsprong van 10 maakte Eddy Agter gelijk, waarna HVGB uit liep tot 31; toen scoorde Agter opnieuw tegen, waar mee het Njord-kruit verschoten was en HVGB op 82 af ging. „De Kampioen" in dit toernooi met veer tig punten verschil de grootste neder laag. Daarvoor was het alleen „Kenne- merland" nog maar gelukt om de Haar lemse club een nederlaag toe te brengen. Het verschil was toen acht punten. Clubklassering: 1. „Le Champion" met 75 punten; 2. „De Kampioen" met 35 punten. Een rit voor j eugdklassers leverde toch nog een Haarlems succes op. De uitslag luidt: 1. Lissenburg, 2. De Haan (beiden Kampioen), 3. Splinter (Le Champion), 4. Riethoff (Kampioen), 5. Assendelft, 6. Agema (beiden Le Cham pion), 7. Schouten, 8. Van Berkel, 9. Verdonschot, 10. Kiekens (allen Kam pioen) HALFWEG, 2 april De jonge ama teur Wim Griffioen heeft zich in de vierde voorjaarsrit van het Halfwegse „De Bataaf", die door de stormachtige wind bijzonder zwaar was, duidelijk de sterkste rijder getoond. Samen met Piet Rinkel had Griffioen een veilige voor sprong behaald op de concurrentie. Aanvankelijk waren de twee kop lopers nog vergezeld door Arie Jong kind, Klaas Groot en Nico Dekker, maar deze renners konden het straffe tempo veelal door de sterk rijdende Grif fioen geregeld niet volhouden en moesten hun positie op het voorplan prijsgeven. Daarentegen verspeelde de jonge Ton Boll, die ook goed met de aanvoerders was meegekomen, zijn plaats in de kopgroep door een lekke band. Door deze verwikkelingen bleven Griffioen en Rinkel samen aan de lei ding over en zij zijn in het verdere verloop van de strijd helemaal niet meer bedreigd. In het beslissende sprintje nam Griffioen geen enkel risico en vér voor de streep schudde hij zijn makker van zich af. De uitslag luidt: 1. W. Griffioen (Half weg), de 50 km in 1 uur 12 min. 2 sec.; 2. P. Rinkel (Aalsmeer); 3. K. Groot (Bovenkerk) in 1.17.25; 4. N. Dekker (Amsterdam); 5. A. Jongkind (Aals meer) in 1.17.31: 6. C. v. d. Graft (Aals meer). Uitslag A-nieuwelingen; 1. J. Riense- ma (Sloten), de 40 km in 55 min. 35 sec.: 2. P. van Dongen (Aalsmeer): 3. W. Boterman (Amsterdam) in 57,47; 4. P Moens (Badhoevedorp); 5. J. Roet (Halfweg): 6. T. Bos (Halfweg). Uitslag B-nieuwelingen: 1. J. de Jong (Halfweg), de 40 km in 57 min. 26 sec.; 2. C. Schild (Amsterdam); 3. F. Bleeker (Halfweg); 4. J. Jacobs (Amsterdam): 5. J. Kleuver (Amstelveen); 6. R. v. d. Heuvel (Hoofddorp). Uitslag adspiranten: 1. J. Bax (Nieuw- Vennep), de 25 km in 36 min. 43 sec.: 2. J. Roubos (Nieuw-Vennep); 3. D. Heemskerk (Halfweg); 4. M. Jongkind (Aalsmeer!5. A. Moens ïBadhoeve- dorp); 6. R. v. Staverden (Badhoeve dorp). Van het nieuw te houwen verpleegsters huis bij het Antoniusziekenhuis te IJmui- den is een maquette gemaakt. Rechts op de foto het verpleegstershuis, links het meisjeshuis. De verbinding tussen deze twee wordt gevormd door de verpleeg- stersschool. IJMUIDEN, 2 april Tijdens een be spreking tussen het bestuur van Storm vogels en vertegenwoordigers van de supportersverenigingen is het ver bod om het programmablad van de sup portersverenigingen „Nieuws uit het Stormvogelsnest" oinnen de hekken van het sportpark „Schoonenberg" uit te reiken, ingetrokken. De verbod werd onlangs uitgevaardigd, omdat enige kri tische artikelen in het blad het bestuur van Stormvolgels niet welgevallen wa ren. IJMUIDEN, 2 april Zondagmid dag werd in het Antonius-ziekenhuis te IJmuiden het nieuwe orgel in de kapel ingezegend en in gebruik genomen. De genodigden konden na af loop tevens kennis nemen van de toe komstplannen door middel van een maquette van het nieuwe verpleegsters huis, verpleegstersschool en meisjes huis. Voor de bouw hiervan is de rijks goedkeuring aangevraagd en zoals de geneesheer-directeur dokter C. F. J. Lampe in zijn nieuwjaarsrede al aan kondigde hoopt men dit nieuwe gebou wencomplex in 1964 in gebruik te ne men. Het ontwerp verraadt tevens iets van de toekomstplannen, die in be werking zijn om bij het Antonius-zieken huis een geheel vrijstaand beddenhuis HAARLEM, 2 april. Dat de com petitie naar het einde loopt is duidelijk te merken aan het aantal meldingen van kampioenen en degradanten. Onder de eerstgenoemden zijn de R.K. Haar lemse clubs alleen in de lagere regionen te vinden; bij de degraderende teams komen zij gelukkig niet voor, want zo wel Alliance ais Ever Swift hebben de meeste teams zich veilig weten te stel len. Zo was de ontmoeting DSHC-Alliance bii de heren uit de overgangsklasse er een zonder competitiezorgen. Alliance kon uit deze wedstrijd geen winst be halen, voornamelijk omdat het binnen- trio der voorhoede uit remplacanten be stond wegens ziekte der originele „be zetting". De verdediging wist de druk welke de gastheren uitoefenden aardig te weerstaan, maar zwichtte toch voor een tweetal rake aanvallen (2-1). In de promotieklasse werd het BMHC 4 teveel. Wel werd gisteren nog gelijk gespeeld tegen Scheybeeck, maar de doorslag gaf de verloren partij van za terdag, waarbii Hic met 1-3 in Bloemen- daal de degradatie van de gastheren bewerkstelligde. Eechtrop won van Alk maar met 2-1 en Strawberries was amper de meerdere van Amsterdam 3 (1-0), doch door de competitiebril bezien had dit alleen als gevolg dat de. kampioens kansen van Alkmaar praktisch verkeken zijn. De tweede klasse geeft voor BMHC 5 'opnieuw een nederlaag te zien, dit keer bij HDS. In Den Heider kwamen Adel borsten en Ever Swift tot een gelijkspel (1-1), waarmede de Roodkragen de de gradatie niet kunnen ontlopen. In afd. F won Myra van Strawberries II, het geen voor de Amsterdammers nog een flauwe hoop op de eerste plaats laat, BMHC heeft in het 7e team een kam pioen. Door winst op Togo 6 werd dit verkregen. Rood Wit kon met miniem verschi] van HHYC 6 winnen (0-1). Alliance 3 toonde zich overtuigend ster ker dan Kraaien 2 (3-0), terwijl Strawberries 3 wat teleurstelde met het puntloos gelijkspel tegen Hoorn. Dat Zandvoort 2 tot een zelfde resultaat kwam tegen Pinoké 2 (00) houdt een compliment voor de badplaatsbewo ners in. HAARLEM 2 april Antilopen is er in geslaagd het tot een beslissings wedstrijd met Holland Daggers te bren gen om het kampioenschap in de eerste klasse A en promotie naar de ere-divisie. De wijze waarop de laat ste wedstrijd van Azimma werd ge wonnen, zal de Antilopen echter wei nig hoop op sukses hebben gegeven. De enkele weken geleden tegen Hol land Daggers geleden nederlaag heeft een funeste invloed gehad op het spel van Antilopen. De goede vorm van het begin van het seizoen is geheel zoek. Hiervoor in de plaats is een nerveus spelletje gekomen. Voorts wordt de geest in de ploeg door de onaangena me houding van enkele spelers nadelig beïnvloed. Daar ook Azimma niet tot tegenspel van enige betekenis in staat was, is de wedstrijd alleen voor de statistiek van* belang. Na de 26-18 ruststand won Antilopen met 40-28. Top scorers: Regenboog 12-0, Kales 2-8, voor Azimma: Hoft 10-4. Flamingo's bleef ook in de laatste competitiewedstrijd ongeslagen. -Het Amsterdamse Fortuna werd volkomen regelmatig geklopt, zonder dat Flamin go's zich overmatig behoefde in te spannen. Verheugend was, dat de nieu we Flamingo's-aanwinst, de Surinaam se international Henry de Sander zich goed aanpaste en een versterking kan gaan betekenen. Via 14-8 was de stand bij rust 28-16. Na 55-24 werd de 67-31 eindstand bereikt. Topscorers voor Fla mingo's: Sunter 12-8, Lagerwey 4-11; Halewijn: 6-2; De Cock 6-6; De San- der 0-8. Voor Fortuna: Lind 6-4; Koning 2-8. In de plaatselijke hereneersteklas- se zorgde Flamingo's 2 door een 53-43 zege op Exercitia, dat de titel haar niet meer kan ontgaan. Overige uitslagen: Dames: Exercitia 3Exercitia 2 12- 31, S.C. Haarlem—White Stars 3 19-14, Rapiditas—Exercitia 19-37, White Stars 2Antilopen 2 35-21, Rapiditas 3Ra piditas 2 2-0 (regl.), HCK—HOC 3 23- 32, HCK 3—Typhoons 7-30. Heren: HCKAntilopen 2 28-32, Ty phoons 2Rapiditas 59-34. In de 4e klasse toonde Alliance 5 met de 1-0 overwinning op Kraaien 3, dat het sterkteverschil in de middenmoot niet zo groot is. Scheybeeck 2 zorgde hier voor de grote verrassing door kam pioen Saxenburg met 4-1 te verslaan. Rood Wit 2 zond Hermes 2 met 2-0 zonder winst naar 't hoge noorden. De belangrijke wedstrijd van dit sei zoen bracht in afd. E der vierde klasse een gunstig resultaat voor Strawberries 4 dat naaste concurrent Hurley met 1-2 van zich af wist te spelen. De Velsena ren mogen nu promotiewedstrijden spe len met de andere bezetters van de 2e plaats. Daar tegen de verwachting in het aan de HBS 5 gelukte om van Hic 4 te winnen, is de degradatie van Kraaien 4 niet door de zwarten uit Wormerveer te ontlopen. Uitslagen districtswedstrij den Iste klasse: Hoorn 2-Eechtrop 1 6-0; Terriers 2-Strawberries 5 0-4; Ever Swift 2-HBS 6 4-0 (Ever Swift kampioen) Alliance 6-BMHC 9 2-0; Strawberries 6- Zandvoort 4 1-1. 2e klasse: Alliance 7-Ever Swift 4 0-4; Rood Wit 3-Alkmaar 6 1-3; Saxenburgers 3-Adelborsten 2 1-5; Alliance 9-Schey- beeck 4 4-0 (Alliance 9 promoveert); Ever Swit 3-AHiance 8 8-0; Rood Wit 4- Hermes 3 3-3. DAMES Voor Alliance stond een bekerwed strijd op het programma. De dames uit Heemstede moesten daarvoor naar Nij megen, waar met de nadruk op groot en thousiasme en sterke agressiviteit bij het spel een flinke tegenstand van Union werd ondervonden. Ook na verlenging bleef het bij een blanco stand en daar mede gaat Alliance als bezoekende ver eniging naar de halve finale over. Daar Togo met 1-0 van BDHC won, is met deze uitslag de kampioen van afd. A der promotieklasse bekend. Tussen Togo en HBS de kampioen van afd. B kan de beslissingsstrijd voor promotie nu gestreden worden. Zoals te verwachten, was won Leiden van Ever Swift (3-1). Rood Wit en Strawberries kwamen beide niet tot doelpunten, hetgeen voor Rood Wit al voldoende was om het kampioenschap op te eisen. Ook in de derde klasse be haalde Rood Wit een kampioenschap- De reserves uit Heemstede speelden wel iswaar puntloos tegen de reserves der Velsense dames, maar ook hier was het ene winstpuntje voldoende voor het ver krijgen van het kampioenschap. Schey beeck kreeg danig de kous op de kop bij Terriers (4-0) en HBS 2 liet het er bij zitten in de wedstrijd tegen Zandvoort (1-3). Mogelijk misschien om het succes van HBS 3 niet de glans te ontnemen weike het omgeeft wegens het behalen van het kampioenschap. Daartoe was de 0-1 overwinning bij Myra voldoende. Alliance 3 kon het tegen en in Lei den 3 niet bolwerken (3-0). Straw berries 3 kwam wel met een overwin ning van het veld, waarmede Amster dam 4 de dupe werd (1-0). Eechtrop 2 won op eigen veld van Alkmaar 3 (1-0). HBS 4 is met de 1-10 overwin ning bij Alliance 4 zeker van promotie naar de derde klasse. Het gaat bij de dames van HBS lang niet slecht. Grote cijfers behaalde ook Rood Wit 4 tegen de dames van Saxenburg (9-0). Maar ondanks de hoge cijfers is het kam pioenschap toegevallen aan Pinoké 3, dat met 2-0 van Zandvoort 2 won. Districtswedstrij den: le klasse: BDHC 6-HBS 5 1-0; Ever Swift 2-Eechtrop 3 5-0 (reglementair wegens niet opkomen van Eechtrop); Scheybeeck 2-Hoorn 1-2; Ever Swit 3- Kraaien 3 4-0. 2e klasse: Eechtrop 4-Scheybeeck 3 0-5 (reglementair wegens niet opkomen van Eechtrop); Alkmaar 5-Ever Swift 4 0-2; Strawberries 4-BDHC 7 2-1; Schey beeck 4-Amsterdam 6 5-0 (reglementair wegens niet opkomen van A'dam); Saxenburg 2-Alliance 6 1-3; HBS 6-Hic 8 0-3; Ever Swift 5-Strawberries 5 0-4; Pi- noké-Eechtrop 5 4-1. te bouwen. Voor het ontwerp daarvan werkt men thans aan de samenstelling van een programma van eisen. Vast staat echter, dat dit beddenhuis, dat in de tuin van het ziekenhuis zal wor den gebouwd, negen verdiepingen hoog zal worden. Het nieuwe verpleegstershuis wordt zes verdiepingen hoog, het nieuwe meis jeshuis vier verdiepingen. Daar tussen in vormt de verpleegstersschool in laag bouw de verbindende schalen. Tevens is daarin voorzien in de bouw van een. sportlokaai, annex aula en recreatie zaal. Beide huizen krijgen in het sou terrain een rijwielstalling, en op het dak een zonneterras. Het verpleegsters- huis krijgt een huisvestingsmogelpkheid voor 100 leerlingverpleegsters. Het meisjeshuis zal aan 60 meisjes huisves ting kunnen bieden. De architecten Wiegerink en Van Ba len uit Arnhem hebben de benedenver dieping van het verpleegstershuis benut voor een flat voor de rectrice, de con- rectrice, een eetzal met dienkeu kentje, een paar kamertjes ais „zie kenboeg", een bibliotheek, ontvangka mers, spreekkamers, e.d. In de bene denverdieping van het meisjeshuis komt een flat voor de rectrice, een eetzaal, een recreatiezaal en een cur suszaal. In dit gebouw is op de eerste etage extra rekening gehouden met meisjes, die reeds lang in het ziekenhuis werkzaam zijn. Zij krijgen wat grotere kamers. Het huidige verpleegstershuis, dat in de na-oorlogse jaren aan de Zee weg werd gebouwd, zal intern gron dig gewijzigd worden. De kamers zul len worden vergroot om een prettige en ruime huisvesting te bieden aan de gediplomeerde interne verpleeg sters. Intussen wordt ook het bestaande zie kenhuis op alle mogelijke manieren ge werkt aan modernisering. Aanpassing aan de eisen, van deze lijd kan men niet laten wachten tot het nieuwe bed denhuis is gerealiseerd. Daarom zullen daarop voortlopend, tijdelijke paviljoens worden gebouwd en in het bestaande gebouw interne veranderingen worden aangebracht. Doel daarbij is om het werken in het ziekenhuis steeds eco nomischer en efficiënter te maken en voor de patiënten aangenamer. HEEMSTEDE, 31 maart Op zater dag 7 april wordt in Heemstede weer de traditionele „Lenterit" gehouden. De Lenterit is een rally voor automo bilisten, motor- en scooterberijders, die elk jaar voor een goed doel wordt georganiseerd. Ditmaal zullen de ba ten ten goede komen aan het comité dat de jaarlijkse uitgaansdag voor de Heemsteedse bejaarden organiseert. De rally wordt gehouden met mede werking van de' Heemsteedse Automo biel Club en verreden overeenkomsig het Nationaal Sportreglement. De rit voert dit keer door Kennemerland, de Wijkermeerpolder en de Haarlemmer meer. De af te leggen afstand bedraagt voor de A- en B-klasse ongeveer 130 km en voor de C-klasse ca. 90 km. De start heeft plaats 's middags om één uur op het parkeerterrein van „Nieuw Berkenrode" aan de Herenweg. Na af loop van de rit wordt in de zalen van Nieuw Berkenrode een gezellige avond georganiseerd met muziek en gelegen heid tot dansen. In de loop van de avond, ongeveer half elf, zal de uitslag bekend gemaakt worden. Daarna ge schiedt de prijsuitreiking. De algemeen winnaar ontvangt de „Lenterit Bokaal". Dit is een wisselbeker, die wanneer hij driemaal achtereen, of vijfmaal in to taal door dezelfde winnaar is gewonnen, overgaat in eigendom. De beker is op het ogenblik in het bezit van de heren Van der Putten en Van Gennip te Haar lem. Voorts zijn een aantal fraaie prij zen beschikbaar. In het programmaboekje van de „Len terit" heeft de echtgenote van de bur gemeester van Heemstede, als voorzit ster van het Comité Autotocht Bejaar den, een woord van aanbeveling ge schreven. Deelnemers aan de rally kunnen zich aanmelden bij de heer H. J. M. Oomen, Kerklaan 34, Heemstede (tel. 34098). Het inschrijfgeld bedraagt per equipe, ongeacht het aantal inzit tenden, 12.50. De inschrijving sluit op woensdag 4 april. ONDERTROUWD: B. D. Neve en L. H. van der Graft; R. H. du Mée en E. Prillwitz; G. van Excel en C. W. Bak ker; J. F .Th. Dahlkamp en M. A. Her- togs. GETROUWD: L. G. Voorzanger en E. Stork; P. Vennik en G. H. van Baa- ren; E. W. J. Be Liagre Böhl en H. C. J. Laejjendecker; J. Rujjgrok en H. de Jong. GEBOREN: z. v. M. Kooren en H. Griekspoor; z. v. C. M. Smit en A. A. M. Hazenberg; d. v. G. J. Lagas en M. J. Muller; d. v. G Turkenburg en C M. C. Sengers; z. v. H. J. L Verhoeff en L M. H. Blonk; d. v. J. B. Kastelein en M Boelhouwer: d. v. P. S. Schulz en H van der Reep; z. v. C. Quakkelaar en M. de Rooij. OVERLEDEN: P. J. Neeskens, 73 jr; Wed. G. Bos-Leegwater. 85 jr; Wed. A. P. van Zadel-Koning, 85 jr; J. Stork, 51 jr; J. van der Lande, 79 jr.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 2