Jongerenappèl besloten in de geest van Laetare memonam In mej. A. Bolsius CENTRUM speelt Pulmans „Echo van het verleden" B. Bulters gisteren koninklijk onderscheiden Raadslid Vos stelt vragen over de zaak-Vlegels Zandvoortse Reddingsbrigade viert 40-jarig jubileum FLUOR-SCHUYTVLOT IN MARKANT GEBOUW Geslaagd feest in Concertgebouw Goede voorstelling van een clichématig toneelstuk Radio Djakarta ontkent militaire infiltraties J.Th. Kort opent nieuwe zaak Herbouwkosten f 15.000,- hoger dan gemeente geraamd had KVP-centrale met nieuwe lijst Feest van vriendschap en vaardige welsprekendheid GESLAAGDE KIENAVOND IN FRANCISCUSHUIS VEERTIG JAAR IN DE DEO IN HEEMSTEDE MAANDAG 2 APRIL 1962 PAGINA 3 Jaarvergadering NKS district Haarlem Films Toneel Muziek Diversen Twee auto's op kruising met elkaar in botsing LAATSTE NIEUWS DEN HAAG, 2 april (Rtr., U.P.I.) Naar aanleiding van een bericht van Radio Djakarta dat gisteren de „bevrijding" meld de van het Nieuw-Guinese eiland Waigeo, heeft een woordvoerder van Binnenlandse Zaken in Den Haag dit bericht „typisch mislei dende propaganda" genoemd. Reeds eerder, en wel op 29 maart hadden de Indonesiërs omgeroe pen, dat op 24 maart guerilla- troepen („pasukan gerilja") Wai geo hadden veroverd. Het is dui delijk zo stelt men in Den Haag, dat als dit inderdaad het geval zou zijn geweest de Indonesiërs dit feit niet vijf dagen hadden verzwegen. KVP-kandidateni in Zandvoort Vanmiddag is het nieuwe kan toorgebouw van de n.v. Fluor- Schuytvlot op de hoek van de Sóhalkwijkerstraat officieel ge opend. Het hoge kantoorgebouw is een markant punt langs een van de toeleidingswegen tot Haar lem, nabij de Buitenrustbrug. Het bestaat uit een laag gedeelte met tekenzalen en een hoog torenge bouw, waar de kantoren gevestigd zijn. HAARLEM, 2 april Het jongeren- appèl onder het motto „Reik ver en verrijk" kreeg gisteravond tijdens een feestelijke bijeenkomst een luisterrijk einde. In de grote zaal van het Concert gebouw waren ruim zeshonderd katho lieke jongeren uit de vijf dekenale dis tricten die bij het jongerenappèl Haar lem aangesloten waren, bij elkaar. Zij werden toegesproken door de deken van Haarlem, drs. Th. Zwartkruis, tijdens een plechtige avondmis. De deken legde de nadruk op de vreugde van de naas tenliefde, welk thema op de verschillen- Ook al werd in deze kolommen een levensschets en persoonsbe schrijving van mejuffrouw A. Bolsius voor velen Anny Bolsius gegeven, het zou mijns inziens een omissie zijn, indien juist vanuit de gemeente-sfeer op deze plaats een woord van respect en da-nk voor al haar werken ontbrak. Want hoe heeft zij gedurende de ongeveer vijftien jaar, dat zij het raadslidmaatschap bekleedde, niet haar hele persoon met alle warmte van haar hart aan de Haarlemse gemeenschap en in het bij zonder aan het onderwijs in al zi;n geledingen gegeven Haar liefde voor het onderwijs, ge combineerd met haar principieel stel ling nemen voor het bijzonder onder wijs vond bij voor- en tegenstanders de grootste waardering. Als zij met het zachte, zuidelijke timbre in haar stem en ik zou durven zeggen guitige ogen het woord nam, wist men, dat het te behandelen onder werp door haar met deskundigheid e. grote toewijding onder de loep werd genomen, met een felheid, die men achter haar charmante persoonlijk heid niet licht zou hebben gezocht, kon zij bestaand of vermeend onrecht te lijf gaan. En bleek haar een enkele keer, dat zij hierin wellicht iets te fel was geweest, dan kon zij in ontwape nende eenvoud ook volledig haar ongelijk erkennen. Zo hebben velen haar gekend. Zo hebben velen veel aan haar te danken! Moge ons gebed voor haar zielerust deze dank manifesteren. W. VAN LIEMT Dinsdagavond wordt in het restaurant Lion d'Or aan de Kruisweg de algemene vergadering van het district Haarlem van de Nederlandse Katholieke Sport bond gehouden. Andere katholieke sportverenigingen in het district van Heemskerk tot Bennebroek en van Halfweg tot Zandvoort hebben voor deze vergadering tijdig uitnodigingen ontvangen. CINEMA PALACE: La Ciociara, volw. 2, 7 en 9.15 uur. FRANS HALS: Met voorbedachte rade, str. volw. 2, 7 en 9.15 uur. LUX): Moord, volw. 2, 7 en 9.15 uur. LUXOROorlogsheld zonder genade, 14 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT: (3e week) Kermis in de regen, 14 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. *r>xv- t/m do.: De jonge desperado's, 14 jaar2.30, 7 en 9.15 uur. STUDIO: (2e week) Some like it hot, str. volw. 2.15, 7 en 9.15 uur MINERVAt/m woensdag 8.15 uur: Fortunella, 14 jaar. Stadsschouwburg. 8 uur: To":2ej^™f.P Elisabeths Gasthuis: „Naakt met vlooi Maandag 2 april Stadsschouwburg. 7.30 uur: Uitvoering door de leerlingen van de Muziekschool van Toonkunst Dinsdag 3 april Concertgebouw. 8.15 uur: Concert door het N. Fh. O. o.l.v. Henri Arends, m.m.v Fredell Lack, viool. ProgTamma: Moussorgsky. Sibelius, Maandag 2 april Coen Cuserhuis. 8 uur: Nederlandse Jeugdgemeenschap, balletcursus „Oude en moderne balletkunst". Rest. Brinkmann, Muziekzaal. 8 uur: Boekenweek Haarlem, de heer Anton Kool haas over „Dieren in de mensentuin". Dinsdag 3 april Kunstcentrum „De Ark". 9 uur: Carolina goSdfciSierhuis draagt voor uit eigen werk. de gesprek savonden sterk naar voren was gekomen. In verband daarmee drukte hij de jongens en meisjes op hel hart zich aan te sluiten bij de „Hulp dienst voor jongeren". Via deze Haar lemse actie, die de bijzondere aandacht van de deken heeft, kunnen jongelui in hun vrije tijd hulp brengen aan bejaar den en zieken door allerlei klusjes op te knappen, of zich verdienstelijk maken als baby-sit. Het secretariaat van de hulpdienst is gevestigd aan de Konin ginneweg 41. Na de H. Mis, die op plechtige wijze besloten werd met het zingen van een couplet van het Wilhelmus, brachten hulpvaardige leiders van de jongeren verenigingen grote hoeveelheden brood jes en koffie rond, die ieder zich, in afwachting van de komende danspartij, wel liet smaken. Dat het „Metro-sextet" o.l.v. F. Peylers geen moeite zou heb ben de lieden in de zaal in een feeste lijke stemming te krijgen en te houden, bleek uit het luide gejuich waarmee de zes mannen na de maaltijd begroet wer den. Het programma van het jongeren appèl vermeldde op zondagavond een grandioze feestavond; grandioos is het zeker geworden: onder een toegeeflijk glimlachje van veel aanwezige aalmoe zeniers en andere leiders gingen de jon gelui geestdriftig in op de uitnodiging van de Kerk, de Zondag Laetare tot een feest te maken. Het jongerenappèl, georganiseerd door de Diocesane Jongerenstaf, die Ruim zeshonderd jongeren aan de ge zamenlijke maaltijd in het Concertge bouw, na de H. Mis die door Deken Th. Zwartkruis opgedragen werd ter afslui ting van het Jongerenappèl. een overkoepelende organisatie is van de milieu-groeperingen in de jongeren verenigingen de KAJ, de KJM, de LTJ en de LTM, is een succes geworden. Vreemd genoeg is de voornaamste oor zaak daarvan het feit, dat slechts de helft van het geraamde aantal onge veer duizend jongens en meisjes een deelnemerskaart kocht. Voor de tame lijk kleine groepen konden de gespreks leiders hun onderwerp dikwijls uitput tend behandelen en hadden zij gelegen heid uitvoerig op de gestelde vragen in te gaan. Vooral de Duitse film „Warum sind Sie gegen uns... die het stands verschil behandelde, en de daaropvol gende discussie bleken indruk gemaakt te hebben; de jongens en meisjes waren in veel gevallen enthousiast over de open hartige wijze waarop de sprekers over de problemen en ervaringen van de jon geren gesproken hadden. HAARLEM, 2 april In de nacht van zaterdag op zondag zijn op de krui- zing Kleine Houtweg Linaeuslaan twee personenauto's met elkaar in bot sing gekomen. De bestuurders van beide auto's verklaren, dat zij elkaar niet hebben zien aankomen. Een van de auto's sloeg over de kop en bleef met de wielen omhoog liggen. Een in zittende 79-jarige vrouw uit Heemstede liep verwondingen aan de heup op. Zij werd overgebracht naar de Mariastich- ting doch kon vandaar naar haar wo ning terugkeren. De bestuurder van de andere auto, een 51-jarige bedrijfslei der uit Vogelenzang, liep snijwonden op. Ook hij kon, na in de Mariastichting geholpen te zijn, naar zijn woning te rugkeren. HAARLEM, 2 april De Toneel groep Centrum lieeft zaterdagavond voor het eerst in Haarlem „Echo uit het verleden" gespeeld, een toneelstuk van Jack Pulman. Er was niet erg veel be langstelling. De voorstelling had ver schillende boeiende momenten, maar het stuk zelf was niet erg groots. Inte gendeel, het was een moderne variatie op een stok-oud theaterthema, maar een variatie die wij maar matig konden appreciëren. Pas tegen het einde slaag de de schrijver erin afstand te nemen tot zijn schablone en de werkelijkheid waar het hem om te doen was, aan vaardbaar te maken. Het gaat om een Duitse kamp-arts, die kans heeft gezien na de oorlog naar Amerika uit te wijken met zijn gezin, en daar een praktijk als eerzaam huisarts op te bouwen. Zijn beide kinderen groei en als jonge Amerikanen op en van hun ouders weten zij niet beter of zij zijn slachtoffers van de nazi's geweest tij dens de oorlog. Dan komt een toevalli ge voorbijganger, een Duitse ingenieur, op bezoek. Hij heeft als gevangene in het kamp Buchenwald gezeten en her kent de arts. Hij dreigt alles bekend te zullen maken. De kinderen ontdekken de waarheid omtrent hun ouders. Het conflict komt tot ontlading, maar aan het einde besluiten de ouders de eer aan zichzelf te houden en zich aan te geven bij de politie. Zoals gezegd: een variant op een oud thema. Vroeger kwam men dit thema tegen als dat van de aristocraat, die keurig getrouwd, zich plotseling geconfronteerd ziet met het revue-meisje dat hij in zijn jeugd heeft gekend, en dat hij doorgaans met een kind in de steek heeft gela ten. Jack Pulman heeft nu de variatie gekozen van de Duitse kamp-arts. Daar door heeft hij ons emotioneel bijzonder sterk bij het drama betrokken. Wij ken nen de werkelijkheid die er achter schuil gaat en eerlijk gezegd vragen we ons af, of hij die kent. Hij laat in ieder ge val het drama zich ontwikkelen volgens de ge-ijkte cliché's. Het toneeldrama haalt het nergens bij het werkelijke drama, dat wij immers kennen. Pas aan het slot, wanneer het conflict tussen de arts en zijn echtgenote enerzijds en zijn kinderen anderzijds tot ontlading komt en hij tot een beslissing gedwongen wordt: met andere woorden: wanneer het algemene thema zich tot een per soonlijk drama ver-engt; dan pas ont sluit zich een perspectief dat ons boeit en op een wijze die ons boeit. Regisseur Theo Kling maakte niet de indruk, dat hij met zijn regie op deze climax had aangestuurd. Integendeel: hij liet het stuk zijn eigen leven leiden en beperkte zich tot een min of meer sluitende mise en scène. In ieder geval heeft hij geen kans gezien ons ervan te overtuigen, dat zich hier een overweldigend conflict afspeelde. Hij hield de voorstelling daar voor ook teveel in de huis-, tuin- en keu kenstijl. Het op zichzelf bijzonder aar dige poppenhuis-décor van Hep van Delft werkte die sfeer in de hand. Hans Roduin had de goed-klinkende vertaling verzorgd. De voorstelling werd gedragen door Wim van den Brink als de arts, zelf bewust beginnend en langzaam maar ze ker in het nauw gedreven. Hü maakte er voor zover de schrijver dat toe liet een boeiende figuur van, al te menselijk misschien, maar rijp en over- wichtig. Onmiddellijk na hem wil ik graag Simone Rooskens noemen, die als de dochter een sterke typering gaf van het moderne, Amerikaanse meisje, idea listisch en absoluut en toch emotioneel sterk gebonden. Joop Admiraal als haar broer, de slappeling met het gouden hart, gaf een al even sterke uitbeelding te zien van een in opzet moeilijker rol. Nell Koppen als hun moeder speelde gaaf en menselijk met een geslaagde poging de Duitse vrouw gestalte te ge ven. Jan Grefe als de ingenieur, die het drama tot ontknoping brengt, gaf voor al in de grote climax vóór de pauze bij zonder boeiend spel te zien en Bob Goedhart stond voor de moeilijke opga ve de vriend van de dochter des huizes gestalte te geven. Hij deed het toege wijd, maar de schrijver had hem een te geringe betrokkenheid bij het eigenlijke drama gegeven. Ria Vroemen als de dokters-assistente en Theo Kling als de politieman (waarom werd hij inspecteur genoemd?) completeerden de bezetting van het stuk. J. W. v. d. V. Volgens UPI heeft de Indonesische radio de Nederlandse beschuldigingen tegengesproken volgens welke Indone sische militaire eenheden op Neder lands Nieuw-Guinea infiltraties zouden ondernemen. Wat Waigeo betreft: daar zouden leden van de autochtone be volking „de infiltranten" zijn die be trokken waren bij botsingen met de Nederlandse troepen. Radio Indone sië had tevoren beweerd dat de Ne derlanders van het eiland waren ver dreven. De inlichtingen van de Indone sische omroep zouden zijn ontleend aan de militaire woordvoerder, luite nant-kolonel Soenarjo. In officiële Indonesische kringen ont houdt men zich van commentaar op de verklaring van Radio Djakarta. HAARLEM, 2 april In het pand van de Gedempte Oude Gracht, waar tot voor korte tijd een wapenmagazijn gevestigd was, heeft zaterdagmorgen de firma J. Th. Kort een nieuwe zaak geopend. De winkel heeft twee voor klanten toegankelijke verdiepingen. Be neden vindt men gordijn- en meubelstof fen, op de ruime eerste etage dekens, matrassen, bedden en slaapkamers. Met de opening van deze nieuwe zaak verdween de oude „stamwinkel" in de Lange Veerstraat na een bestaan van honderdaeht jaar; in dat pand is nu het wapenmagazijn gevestigd. Uit de kleine twee-raamse winkel van „Kootje" Kort, die veel oude Haarlemmers nog kennen, groeide een bedrijf, dat filialen heeft in de Grote Houtstraat, winkelcentrum DeIftwijkJHaarlem noord, Heemstede, Zandvoort en IJmuiden. De directie van de firma Kort heeft plannen tussen de nieuwe zesde zaak aan de Ge dempte Oude Gracht en die aan de Grote Houtstraat een verbindingsgang te bouwen, zodat binnenkort beide za ken tot één verkoopruimte gemaakt zul len worden. ZANDVOORT, 2 april De gros lijststemming der KVP voor de gemeen teraadsverkiezing te Zandvoort heeft een wijziging gebracht in de geadviseer de volgorde der lijst. De nummers 3 en 4 verwisselden van plaats. De lijst is nu definitief als volgt vastgesteld; 1. J. L. C. Lindeman. 2. C. Siegers, 3. F. M. M. Dukkers, 4. M. van den Bos, 5. A. F. Heuft, 6. A. J. Versteege, 7. Mej. A. M. C. Hoogenboscn, 8. P. J. Alders, 9. J. P. C. Longayroux. 10. J. Th. van Gerves en 11. Mevr. C. J. J. van den Berg-Beugeling. Indien de KVP in Zandvoort een raads- zetel zal winnen (hetgeen niet uitgeslo ten mag worden geacht) zal de heer F. M. M. Dukkers zijn intrede in de raad doen. Hij is bouwkundige, die in zijn vrije tijd studeert voort het inge nieurs-diploma. Hij is secretaris van de Zandvoortse reddingsbrigade. HAARLEM, 2 april De kienavond, die in het clubhuis aan de Eemstraat is gehouden, is een groot succes ge worden. Zeer velen, jong en oud, van groot tot klein, hadden gehoor gege ven aan de oproep om een paar uur tjes te komen kienen in het Francis- cushuis. De stemming was gezellig en het leek wel een groot familiefeest. De kienlus'tigen hadden er echt zin in. Men betreurde het uiteraard, dat kape laan Van Kesteren wegens ziekte af wezig moest zjjn. Hem werd het beste voor zijn gezondheid toegewenst. Dank zij veler medewerking waren er talrijke prijzen ingezameld, maar het grote succes was de grote belang stelling op de avond en het enthousias me, waarmede gekiend werd. Tussen de kienronden door werden de prijzen van het klaverjastoernooi uitgereikt. De baten waren bestemd voor de uit breiding van het clubwerk en zomer- programma, vooral onder de jongeren. De kienavond heeft tot die uitbreiding belangrijk bijgedragen. EXPOSITIE Gedurende de maand april exposeert J. Ploos van Amstel tekeningen in de kunstzaal van „In 't goede uur", Korte Routstraat 1, hoek Nieuwe Kerksplein. De kunstzaal is ge- open dagelijks 10-6 uur en 8-10 uur. HAARLEM, 2 april In het zieken huis St. Joannes de Deo is gisteren de heer B. N. Bulters onderscheiden met de zilveren medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Die onderscheiding was een hoogtepunt van de uitgebreide hulde, welke de heer Bulters ten deel viel wegens het feit, dat hij zaterdag veertig jaar in dienst was van de Deo. Toen hij in 1922 te werk werd ge steld in het ziekenhuis, waaraan te vens een pension voor heren verbon den was, had hij zijn handen vol aan de reparatie van het meubilair. De technische dienst van de Deo bestond toen feitelijk uit twee man en zijn veel omvattende taak kon het best omschre ven worden als die van een bekwame klusjesman. By de ontwikkeling van het ziekenhuis in de loop der jaren groeide de heer Bulters, een opvallen de figuur in de Deo-gemeenschap, mee met de uitbouw en de perfectionering van het technisch apparaat. Maar liefst Drs. F. A. Vissers feliciteert de heer Bulters met zijn jubileum en onderschei ding. Tussen hen in mevrouw Bulters. HAARLEM, 2 april Mede naar aan leiding van de publicaties in onze cou rant van afgelopen vrijdag, heeft het raadslid A. J. A. Vos (KAP) aan B. en W. enige schriftelijke vragen gesteld met betrekking tot het winkelpand op de hoek van de Amsterdamstraat en de Zuidpolderstraat.. De heer Vos consta teert, dat thans ongeveer een jaar nadat de ontwerp-overeenkomst door de raad is goedgekeurd deze ontwerp overeenkomst nog altijd niet is uitge voerd. Hij geeft als zijn mening te ken nen, dat de onhoudbaarheid van de si tuatie ter plaatse niet langer geduld kan worden. Hjj vraagt B. en W. vervolgens: 1. Wat zijn precies de redenen dat tot op heden geen uitvoering is gegeven aan het door de raad op 12 april 1961 genomen besluit. 2. Kan alsnog verwacht worden dat dit binnen zeer korte tijd wel het geval zal zijn? 3. Zo vraag 2 ontkennend moet wor den beantwoord, is uw college dan niet van mening dat bewoning van het liti- gieuse perceel niet langer verantwoord kan zijn, alsmede dat onbewoonbaar verklaring met daarbij directe ontrui ming moet worden bevorderd? 4. Indien onverhoopt tot laatst ge noemde maatregel moet worden beslo ten, is uw college dan bereid te bevor deren dat de belangen van de heer Vle gels worden veilig gesteld? Intussen vernemen wjj in aansluiting op onze publicatie van vrijdag jongst leden van de zijde van de eigenares, dat zij in tegenstelling tot hetgeen ons van de zpde van de gemeente was mede gedeeld de ontwerp-overeenkomst wél zou hebben getekend. Zij zou niets liever willen, dan zo spoedig mogelijk het pand herbouwen. In de ontwerp overeenkomst wordt haar echter een bij drage aangeboden van 30.000 in de ge- schatte herbouwkosten van 70.000. Op verzoek van Openbare Werken heeft de eigenaresse de uitwerking en bereke ning van de herbouw opgedragen aan een particulier architect en deze komt tot een kostentotaal van 85.000. Dus 15.000 hoger dan de gemeente ge raamd had. De eigenaresse heeft daarop gewei gerd mede te werken aan het uitvoeren van de ontwerp-overeenkomst, omdat zij verlangde dat de gemeente alsnog haar bijdrage in de herbouwkosten zou verhogen. Bij de uitvoering van de ont werp-overeenkomst werd van haar van gemeentewege verlangd, dat zij af zou zien van verdere eisen als in de ont werp-overeenkomst waren opgenomen. De eigenaresse heeft bij de gemeente een verzoek ingediend om een hogere bijdrage in de herbouwkosten, maar van gemeentewege zou hieromtrent nog steeds geen uitsluitsel gegeven zijn. Bovendien deelde de eigenaresse ons mede, dat de huur van de heer Vlegels nooit verhoogd is. Hy betaalde 24,36 per week voor de huur van het benedenpand en later is daar 7,50 bygekomen voor de huur van de bo venwoning. In totaal bedraagt de huur dus thans 31,86 en niet 35, zoals de heer Vlegels had opgegeven. Tenslotte delen wij nog mede, dat de foto by onze publicatie van vrijdag niet het door de heer Vlegels bewoonde pand betreft, maar het daarnaast gelegen pand dat de heer Vlegels in gebruik heeft en dat eigendom is van de ge meente. Dit pand zou by uitvoering van de ontwerp-overeenkomst aan de eige naresse van het winkelpand worden overgedragen en evenals het winkelpand worden gesloopt. onder tien Broeder-Oversten heeft hij gewerkt en in die veertig jaar heeft hy het hem vertrouwde ziekenhuis van aanschijn en van wezen zien verande ren. Vooral na de oorlog heeft hij er varen, hoe de oude Deo tot op zijn fun damenten is veranderd. Het had er alle sehyn van, dat geen steen meer op de andere was blijven staan en by leven en welzijn zal de heer Bulters by zijn gouden jubileum kunnen getui gen, dat er van de oude Deo geen steen meer over is. De nu 61-jarige jubilaris, die nog meer dan voldoende energie heeft om met grote stappen die grote evolutie by te houden, heeft gisteren ervaren, hoe zün persoon en werk door de ge hele Deo-gemeenschap gewaardeerd werden. In de kapel droeg de rector, dr. H. Kuipers, de plechtige hoogmis op, waaronder hy met welgekozen woorden het verdienstelijke werk van de heer Bulters schetste en hem van harte feliciteerde. Na deze plechtigheid was er een ontbüt in de aula. waar aan een groot aantal belangstellenden mede aanzaten, onder wie behalve de echtgenote van de jubilaris en diens naaste familie een der vroegere Oversten, Broeder Philippus. en de voltallige directie. Broeder Philippus voerde daarby het woord en gewaagde van de grote werklust van de heer Bul ters, waarvan heel de Deo heeft ge profiteerd. Namens het „ziekenhuis" overhandigde hy hem een geschenk on der couvert. De algemene huldiging geschiedde daarna eveneens in de aula onder zeer grote belangstelling. De econo misch directeur, drs. F. A. Vissers, sprak hartelijke woorden van geluk wens en stak niet onder stoelen of banken, dat de heer Bulters de Deo zeer aan zich verplicht heeft. Het deed hem zichtbaar genoegen, na mens de burgemeester, die wegens uitstedigheid verhinderd was aanwe zig te zijn, mede te delen, dat de jubilaris onderscheiden was met de koninklijke zilveren medaille. Me vrouw Bulters werd verrast met een doos bonbons. Namens het personeel sprak de heer P. Nooy, voorzitter van de personeels vereniging, en het was hem wel toe vertrouwd de figuur van de heer Bul ters te tekenen als medewerker onder de medewerkers. Ook hier bleven ge schenken niet uit, evenmin van de zy- de van verschillende andere relaties en vrienden. De huldiging kreeg haar officieel be sluit in het dankwoord van de heer Bulters, die kennelpk zeer onder de indruk was. HEEMSTEDE, 2 april De ge meentelijke centrale van de KVP in Heemstede heeft zich nog eens uitvoe rig beraden over de vaststelling van het politiek advies voor de komende gem eenteraadsv erkiezingenAangezien over de samenstelling van de kandida tenlijst ernstig verschil van mening bleek te bestaan in katholieke politie ke kringen is intussen nog oriënterend overleg gepleegd met de leidende per sonen uit de verschillende katholieke groeperingen in Heemstede. Naar aanleiding daarvan heeft de ge meentelijke centrale bij de uiteindelijke vaststelling van het politiek advies re kening willen houden met de heersende wensen en opvattingen, alsook met de bestaande politieke verhoudingen in Heemstede. De door de centrale vast gestelde lijst van kandidaten ziet er thans als volgt uit: 1. Th. Verhoeven, 2. N. van der Linden, 8. P. Zegwaart, 4. G. Willemse, T. Th. Befcker, 6. mr. E. Minderop. 7. drs. J. van Berckel, 8. A. Hopstaken, 9. M. van der Hulst, 10. mr. E. Santen, 11. drs. M. Weijers, 12 P. P. Koedijk. 13. C. Tel. 14. Jac. Kamerbeek, 15. A. Verdon- sChot, 16. F. Duyn en 17. A. Bertholee. Naar de heer Verhoeven ons mede deelde wil de raadsfractie zich over deze Rjst nog beraden. ZANDVOORT, 2 april Twee fees telijk opgetuigde reddingsvletten vóór hotel Keur te Zandvoort wezen zater dagmiddag de plaats aan waar de Zandvoortse reddingsbrigade recepi- ëerde ter gelegenheid van haar veertig jarig jubileum. Er was grote belang stelling zowel van officiële zijde als van zusterorganisaties. En daar mens lievend hulpbetoon kennelijk stimule rend werkt op de welsprekendheid, na men de mondelinge gelukwensen meer dan twee uren in beslag. Men mene echter niet dat daarop de stemming minder prettig werd, menig spreker en de snedig antwoordende voorzitter wisten door hun levendige betoog trant het talrijke publiek te boeien. De receptie werd ingezet met voor lezing van een aantal felicitaties, het strandschap Zandvoort deed zpn geluk wensen vergezeld gaan van de mede deling dat binnenkort een donatie van f 7420 zal worden uitgekeerd voor de aanschaffing van reddingsmiddelen. Deze mededeling werd met applaus be groet. De voorzitter, de heer J. G. Bisen- berger, heette in het bpzonder welkom, de loco-burgemeester, wethouder Tates, (de burgemeester was uitstedig) wet houder Kerkman, de raadsleden me vrouw Stemler-Tjades en de heer J. L. C. Lindeman, Mr. Hoogenboom, verte genwoordiger van de gemeente Amster dam het hoofdbestuur van de Konink- Iflk Nederlandse bond tot redding van drenkelingen en de besturen van de zusterbrigades. De voorzitter relev- veerde in het kort de geschiedenis der brigade, dankte voor de steun van het strandschap en van de gemeente Zand voort en huldigde daarna de erevmr- zitter, de heer P. van der Mpe, opzich ter der vereniging, deze ontving een fraai boekwerk. De actiefwerkende le den werden geëerd in de persoon van Jan Kraayenoord, de bekende mensen redder; hü werd benoemd tot ere-lid. Namens het gemeentebestuur felici teerde wethouder Tates de brigade. Hij meende dat hier eigenlpk ook een schare badgasten had moeten verschij nen om te danken voor het mooie werk dat de brigadeleden belangeloos voor hun veiligheid hebben verricht. Repli cerende op de voorzitter, die had ge zegd dat er vroeger wel eens wryving was geweest tussen gemeentebestuur en brigade, stelde de heer Tates dat men onder vrienden elkaar gerust de waarheid mag zeggen en de vriend- schappeiyke relatie gemeente-brigade stond boven alle twijfel. De heer Weijburg bood namens het hoofdbestuur van de Kon. Nederi bond tot redding van drenkelingen een fraai uitgevoerde bondsvlag aan; de heer van der Mije ontving een persoonlijk ge schenk. Bij monde van Willem Jan Molenaar werd de dank der brigadeleden ver tolkt; een verenigingsvlag en een voor zittershamer waren hierbij de geschen ken. Kees Bluijs had bij de leveranciers der brigade een bedrag van 600 inge zameld als feestgeschenk. Vertegenwoodigers van de brigade van IJmuiden, Wijk aan Zee en Noord- w«k voerden ook het woord. De laatste mede omdat de Noordwpkers de stoot hebben gegeven tot de oprichting der Zandvoortse brigade. De heer de Groot uit Noordwijk onderbrak zijn speech om zijn bestuurslid Simon Verloop de ge legenheid te geven te vertellen hoe des tijds de gang van zaken is geweest. De heer J. C. van den Berg, dankte na mens het politiecorps voor de goede samenwerking. Ere-voorzitter P. van der Mije wees op de grote toewijding van de leden der brigade. Dit is a 1 tijd zo geweest. Toen men bpna veertig jaren geleden op het zuideiyk strand een reddings- post had gebouwd dreigde een storm dit werk te vernielen. In het holst van de nacht ging spr met enkele brigadeleden naar het bedreigde be zit der brigade. Op het dak van de post antwaarde men een witte ge daante. Zou het een spook zpn?. Neen het was het brigadelid Th. Schouten, die reeds op eigen initiatief naar de post was gesneld om deze te verster ken. Hp had zijn zondagse pak aan en dat had hy uitgetrokken en op het strand gedeponeerd alvorens aan de slag te gaan. De bejaarde heer Schou ten ter receptie aanwezig kreeg voor dit feit een daverende ovatie. In zijn dankwoord releveerde de heer Bisenberger het bestaan van twee red dingsbrigades te Bloemendaal, die bei den een felicitaitie hadden gezonden. Met nadruk gaf hij beide besturen de raad de geschillen uit te praten, elkaar de hand te reiken en de eendracht te herstellen. Tot zijn eigen leden richtte de voorzitter de vermaning waakzaam te blpven en paraat voor het komende zomerseizoen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 3