Belastingontvangsten tot nu toe hoger dan in 1961 Bevolking Domstad heeft relatief lage koopkracht TRAITAL KUIFJE IN TIBET 1 /Tl T DE LAATSTE SLAG OSCAR Mensen zoals wij DAGPUZZLE m m m m BRIEVEN TRAITAL O V f= 1 Sterke stijging invoerrechten door nieuwe heffing op olie van lezers mmm TRAITAL O Italiaanse film onderscheidingen Stad mist regionaal winkelcentrum Gedupeerde bedrijven dreigen met een kort geding Verzakking in Culemborg IS HET GOED TE ZIEN? SHAMPOO IB H Bi DINSDAG 3 APRIL 1962 PAGINA 4 Toepassingsvoorbeelden van OCé-produkten op het gebied van kantoorlichtdruk worden op aanvraag verstrekt. Chemische fabriek Lvan der Grinten n.v. Venlo Kantoren te 's-Gravenhage en Enschede. vraag nu een DRU Het woord: Mammoet „Zilveren lint" voor „La Notte" en „Judgement at Nuremberg" JOAN SUTHERLAND BLIJFT ZINGEN MYRA HESS MOET RUSTEN tegen roos tegen vet haar en haaruitval DE AVONTUREN VAN KUIFJE EN BOBBY door HERGE 29 Copyright Casferman den jij de kerel die me op iedere koek ran iedere straat begon hei- lijf loopt F Wat doe je hier Sherpa Thar key heeft p me gestuurd, sahib... jij laat zeggen dat alles klaar is. !k ben een drager, sahib... Dat 2iet er leuk uit Goed, zeg aan Tharkey dat. wij komen. Je vraagt je zelcer af wat er aan de hand is Wel, omdat je per se toch w/it vertrek ken, heb ik van Tharkey gedaan gekregen, wat hij aan de directeur van het vlieg veld geweigerd heeft: hij gaat met ons mee Kapitein, een betere vriend dan jij zal ik nooit vinolen f <1 Kalmpjes aan! Hij brengt ons al leen maar r^aar het wrak van het vliegtuig. Geen stap verder. Als je eenmaal daar bent, zulje begrijpen, dat daar geen mens kan léven! Tharkey heeft gezorgd voor al wat de expeditie nodig heeft: uitrus tingen, mondvoorraad, materiaal, dragers.Maar, honderdduizend bommen en granaten!Ik mag nog van geluk spreken, dat ik tegen die kerel ben opgebotst. Maar nu moet ik mét hem. op stap oen. -uuA SsJêA. ERIC DE NOORMAN SALAMANDER door WILLEM CAPEL - (Advertentie) KANTOORLICHTDRUK,„.VANDERGRINTEN 's-GRAVEXHAGE, 2 april In de maand februari van dit jaar heeft het Rijk, naar het ministerie van Finan ciën laat weten, in totaal aan belastin gen ontvangen f 7215 min tegen 1.021,1 min in januari en 698,7 min in febru ari van het vorige jaar. Kohierbelas tingen maakten in februari hiervan 211,7 min uit. tegen 424,4 min in januari en ƒ230,6 min in februari 1961. Aan niet-kohierbelastingen werd in februari 509,8 min ontvangen. In november 1961 (de tweede maand van het vorige kwartaal) beliep dit cijfer .506,0 min. en in februari van het vo rige jaar 168,1 min. Door deze opbrengst is net totaal aan belastingen in de eerste 2 maan den van dit jaar op 1.742,7 min geko men, hetgeen 106,9 min meer is dan in de eerste twee maanden van 1961, toen 1635,8 min geïnd werd. Voor de kohierbelastingen liggen de cijfers op 636,2 min tegen 633,1 min en voor de niet-kohierbelastingen op 1.106,5 min tegen 1.003,7 min. Van de gezamenlijke kohierbelastin gen betrof f 135 min. de inkomstenbe lasting en f 51 min. de vennootschaps belasting. Aangezien voor f 123 min. aan aanslagen werd opgelegd en voor f 212 min werd geïnd, daalde het nog in te vorderen bedrag van I 927 min. per ultimo januari tot f 868 min. per ulti mo februari. Trekt men van de opbrengst van de gezamenlijke niet-kohierbelastingen de opbrengst van het bijzonder invoerrecht op minerale oliën en van de loterijbelas ting af waardoor een vergelijking met andere maanden mogelijk wordt dan bedraagt het totaal geïnde bedrag in de maand februari f 498 min. tegenover f 506 min. in de overeenkomstige maand van het vorige kwartaal en f 468 min. in de overeenkomstige maand van het vorige jaar. Ten gunste van het boekingstijdvak 1961-62 van de inkomstenbelasting werd in de verslagmaand voor een be drag van f 78 min. opgelegd, voorna melijk uit hoofde van (nadere) voor lopige aanslagen over het belasting- Advertentie) DRU waskombinatie vanaf ƒ745. Plaatsing van ingezonden stukken Brieven van Lezersbetekent niet noodzakelijk een bewijs van instemming, doch betekent slechts dat de hoofd redactie het ingezonden stuk ter kennis van de lezers wil brengen. Tiet feit txzit de plaatsing onttrekt zich echter met aan de verantwoordelijkheid der hoofd redactie, die zich dan ook voorbehoudt een ontvangen stuk zonder opgave van redenen terug te zenden. In het alge meen is ondertekening met naam en adres vereist, tèfCzij in een zeer bijzonr der geval de hoofdredactie dwingende redenen aanwezig acht van deze regel Sd te wiiken. Er zijn stellig weinig woorden binnen ons taalgebied, die thans zozeer de aandacht hebben als het vroord Mam moet, in verband met de Mammoet wet van minister Cals. Dat woord was tot dusver gebruikelijk voor een prae- historisch dier uit de groep der Olifan ten (Elephas primigenius), maar het heeft in enkele jaren terrein veroverd op het gebied der wetgeving met ver dringing van andere termen ter zake; dat is een herhaling van het verleden, gelijk uit het volgende valt op te ma ken. Ook is het merkwaardig, dat het zijn ontstaan te danken heeft aan een vergissing, namelijk van Xicolaas Wit- sen (1641-1717), vermaarde burgemees ter van Amsterdam (hij was zulks 13 maal tussen de jaren 1682 en 1705). Deze was niet alleen magistraat, maar legde zich ook toe op studie. Hij was bevriend o.m. met Czaar Peter de Grote, dib_ ons land bezocht. Met deze sprak Witsen over de Ma- mont, zoals de Russische term luidt, doch hij noemde dat dier abusievelijk Mammoet. En het is nu merkwaardig, dat deze foutieve vorm van Witsen in vrijwel alle Europese talen de over hand heeft gekregen, ja, dat deze zelfs in Rusland gebruikt wordt in plaats van het oorspronkelijke woord: Mamont; dit werd door de foutive term van Wit sen verdrongen. Er bestaat een naar de vorm verwant Pools woord (Mam- mona), dat onheilsdier betekent. Over de betekenis van het woord Mam moet zegt Witsen: „En als 't gezien wert, bediet veel onheils". Dat woord heeft dus zpn ontstaan te danken aan een vergissing. Of zulks ook van de Mammoet-wet kan gezegd worden? Er is veel kritiek in diverse opzichten, over de vrijheid, die bedreigd wordt, over de klassieke gymnasiale vorming, die verzwakt wordt, waarin ons land al ten achter staat, etc. De oorsprong van de term Mam moet was lange tijd onbekend, ,,of ob scure origin" volgens het N. Eng. Diet. Belangstellenden kunnen wij verwijzen naar de uitvoerige studie van R. van der Meulen over ,,De Naam van den Mammouth" in de Mededelingen van de Koninklijke Akademie van Weten schappen Afd. Letterk. Deel 63 Serie A. blz. 349-399. DR. J. E. SCHULTE. jaar 1961 en definitieve aanslagen over het belastingjaar 1960. De stand van het boekin gstjdvak 1961-62 van de inkomstenbelasting vorderde hierme de tot f 1.585 min. Per ultimo februari 1961 beliep het totaal van het overeen komstige boekingstjjdvak f 1.399 min. De loonbelasting bracht in de maand februari 148 min. op, hetgeen bijna 7 procent meer is dan in februari 1961. Vergeleken met de ontvangsten in de maand november 1961 ad 153 min. valt nochtans een daling van de op brengst te constateren. Deze daling heeft zich in vorige jaren niet voorge daan. Waarschijnlijk is er sprake van een toevallige verschuiving in de af drachten. Invoerrechten brachten ruim 101 min. op tegenover 70 min in februari 1961. De stijging van 31 min. wordt voor 12 min. veroorzaakt door de op brengst van het per 1 januari j.l. gehe ven bijzonder invoerrecht op minerale oliën en voor 18 min. door hogere ontvangsten als gevolg van de geste gen invoer wegens de invoerrechten in engere zin, het bijzonder invoerrecht op benzine droeg slechts voor 1 min in het accres bi). Accijnzen brachten in totaal 73 min. tegenover 68 min. in februari 1961. an het accres had 3 min. betrekking op de tabaksaccijns. De opbrengst van de omzetbelasting ad 141 min. bleef ten achter bij die in november 1961 ad 143 min. en bij die in februari '61 ad 145 min. Ook in dit geval staat tegenover de vrij lage ontvangsten in de verslagmaand een relatief hoge opbrengst in januari j.l. Deze laatste bedroeg 159 min bij een opbrengst in de overeenkomstige maand van het voorgaande jaar van f 143 min. ROME, (UPI) Een jury van Italiaanse filmrecensenten heeft Stanley Kramers Judgement at Nuremberg" uitgekozen als de beste buitenlandse film van het jaar. De Hollywoodse regisseur krijgt hiervoor het „zilveren lint", een van de twee Italiaanse film-onderscheidingen die jaarlijks worden toegekend. Michelan gelo Antonioni krijgt het „zilveren lint" voor de beste Italiaanse film „La Notte" waarvan ook de muziek en de vrouwelijke bijrol, Monica Vitti, werden bekroond. Marcello Mastroian- ni won de prijs als de beste hoofdrol speler voor zijn spel in „Divorzio Alli- taliana", welke film de prijs kreeg voor de beste intrige en het beste scenario. LONDEN, 3 april (UPI) De Aus tralische sopraan Joan Sutherland heeft, nadat zij hier had gezongen, een ovatie van een half uur gekregen en de berichten tegengesproken volgens wel ke zij wegens een gewrichtsontsteking in haar rug zou zijn genoodzaakt met zingen op te houden. „Het concertpodium opgeven? Neen. Ik ben van plan te blijven zingen totdat ik erbij neerval", zo verklaarde zij na haar optreden in de Albert Hall. LONDEN, 3 april (Reuter) De be roemde Britse pianiste Dame Myra Hess zal tengevolge van een reumati sche aandoening in een van haar han den voorlopig niet in het openbaar kun nen optreden. De 72-jarige pianiste, die vooral naam heeft gemaakt door haar vertolking van werken van Scarlatti, Bach en Mozart, kon niet zeggen hoe lang deze gedwongen rustkuur zou du ren. UTRECHT, 3 april Een novum op het gebied van ge-, gemeentelijk bestuursbeleid heeft het College van B. en W. van Utrecht on langs gebracht in de vorm van een lij vig rapport over de toekomstige ont wikkeling van zijn stad. Tengevolge van de beperkte doelstel ling is het stuk niet te beschouwen als een concreet en in détails uitgestippeld werkprogram, maar eerder als een complex van richtlijnen voor het be stuursbeleid in de eerstvolgende decen nia. De limiet is nogal ruim genomen: zij loopt tot en met het jaar 2000, waar in Utrecht naar schatting 330.000 inwo ners zal tellen en daarmee geheel vol zal zijn. De waarde van dit rapport ligt in de grondige analyse, die het geeft van de huidige situatie van Utrecht. Het be handelt o.a. de relatief lage koopkracht van de bevolking: zowel wat inkomen als vermogensniveau betreft, neemt Utrecht in de rij der „grote gemeen ten" dit is met meer dan 100.000 in woners) de elfde plaats in. Enerzijds een gevolg van het feit, dat een be trekkelijk groot deel van de bevolking (rond 40 procent) zijn broodwinning vindt in de industrie, anderzijds van de omstandigheid dat vele beter gesitu eerden, die hun werkkring in Utrecht hebben, zich in de omliggende foren sengemeenten gevestigd hebben. Utrecht's burgemeester heeft dit ver schijnsel bij de recente behandeling van het rapport in de gemeenteraad kort en krachtig geformuleerd, toen hij stelde, dat Utrecht geen woon- maar een werkstad was. Enkele leden wezen er op, dat het ontbreken van welgestelden in de stad niet veroorzaakt wordt door gemis aan behoorlijke woongelegenheid, maar moet toegeschreven worden aan de be- lastingpolitiek in het begin van deze eeuw, die de beter gesitueerden naar buiten dreef. Anderen betwijfelden of de aanwezigheid van een aantal welge stelden inderdaad zou bijdragen tot verhoging van de koopkracht van het publiek. Als een ander zwak punt in de Utrechtse constellatie is in rapport en bespreking in de raad de situatie van het winkelapparaat in de Dom stad naar voren gebracht, dat vol gens B. en W. niet voldoet aan de hoge eisen, welke aan een regionaal winkelcentrum dienen gesteld te wor den, met het gevolg, dat een aantal inwoners hun inkopen buiten de stad doen. Er is over deze uitspraak nogal wat te doen geweest. Zij heeft aanleiding gegeven tot nogal scherpe reacties in middenstandskringen, en bjj de behan deling van het aspecten-rapport in de gemeenteraad, die daaraan in een drie tal zittingen volop aandacht heeft ge wijd. Hoe het zij, over het midden- CULEMBORG, 3 april Gisteren zijn hier uitgebreide besprekingen gevoerd tussen de directie van de Technische Uitgeverij H. Stam uit Haarlem ener zijds en een aantal plaatselijke indus triëlen anderzijds. De besprekingen hadden betrekking op de verzakkingen, die zich in een aantal bedrijven op het gemeentelijk industrie-terrein voordoen en die men wijt aan de bronbemalingen, die thans worden toegepast in het ka der van de uitbreiding van het gebou wencomplex van de N.V. van der San- den, een dochteronderneming van de Haarlemse uitgeverij. Na het overleg kwam men tot het be sluit de Technische Uitgeverij tot van middag gelegenheid te geven zich als nog intern te beraden over het al of niet stopzetten van de bemalingen. Mocht het antwoord negatief zijn dan zullen de tegenpartijen een kort geding aanspannen dat woensdagmorgen voor de Utrechtse politierechter zal dienen. standsprobleem zal te zijner tijd na der overleg gepleegd worden tussen het college van B. en W. enerzijds en de Middenstandsorganisaties en de Kamer van Koophandel anderzijds. Overigens zal het rapport, dat naast de constatering van zwakke punten ve le gunstige factoren ziet voor de' ver dere ontwikkeling van Utrecht, op een aantal concrete punten nader door spe cialisten wördën uitgewerkt. Het docu ment, dat zonder hoofdelijke stemming formeel voor kennisgeving werd aange nomen, zal B. en W. tot richtlijn die nen bij diverse voorstellen in verband met de verhoging van de welvaart en verbetering van het woonklimaat in Utrecht. (Advertentie) Nou en of! Een ander ziet het direkt als uw haar „dun netjes" wordt of er zitten „dingetjes" op... Dit deskundig advies is doeltreffend: Na een paar behandelingen met Traital shampoo kijkt u in de spiegel met een op gelucht gezicht: Dat is goed te zien Probeer het maar! EEN PRODUKT VAN L'OREAL DE PARIS M f/ff\/j 183. Terwijl Aetius somber en min of meer bevreesd toekijkt, vertelt Safrax de oude koning Theodoric wie de overige aanwezigen zijn, en met een goedkeurend hoofdknikje schudt de Gothenvorst de hand van de koning uit het Noorden. Dan richt hij zijn scherpe ogen op de consul en grijnst. „Gegroet, edele Aetius. Wie had ooit kunnen den ken, dat wij nog eens bondgenoten zouden zijn?" Ondanks zijn benarde toestand negeert de Romein de uitgestoken hand. „Zover is het nog niet," geeft hij ten antwoord. „Denk niet, dat ge mij met zulke goedkope voorwendsels om de tuin kunt leiden." Hoog richt de oude Gothenkoning zich op, maar Aetius gaat onver stoorbaar verder: „Gij hebt altijd krijg gevoerd tegen Rome. Zou ik nu moeten geloven, dat ge ditzelfde Rome te hulp snelt? En waar voor dat? Vanwaar deze nobele grootmoedigheid?" Een jonge trotse krijgsman uit Theodorics gevolg treedt met flikke rende ogen naar voren, maar bedaard houdt Theodoric hem tegen. „Niet uit edelmoedigheid, edele Aetius," zegt hij met een flauw® glimlach; „dat schijnt aan beschaafde Romeinen voorbehouden te zijn. Nee, door de vijanden van de Hun te helpen, helpen wij ons zelf." Het lijkt, of Aetius iets zeggen wil, maar hij bedenkt zich. „De toestand is van dien aard, dat een bondgenootschap met uw volk noodzakelijk is," snauwt hij. „Het Hunnenleger bevindt zich op grondgebied van Rome, met mijn toestemming en medeweten. Gij, Theodoric, met uw leger, zijt hier gekomen zónder mijn toestem ming. Gij hebt het bezoek van een avontuurlijke schurk als deze Sa frax met beide handen aangegrepen om..." „Genoeg nu!" onderbreekt de Gothenvorst hem met stemverheffing en zich in zijn volle lengte oprichtende bijt hij de Romeinse legeraan voerder toe: „Niet op verzoek van Safrax zijn wij hier, maar als gevolg van een persoonlijke boodschap van uw gebieder, Aetius, van Valentianus, keizer van het Romeinse rijk!" ELBURG, 3 april Het landgoed „Old Putten" is voor het publiek geslo ten. Wandelkaarten van vorig jaar zijn ongeldig verklaard en er zullen voorlo pig geen nieuwe kaarten meer worden uitgereikt. Dit is een gevolg van de vele vernielingen, die de laatste weken zijn gepleegd. (Advertentie) is synoniem met comfort. Salamander is de mooiste schoen voor dames, heren en kinderen. Een schoen die er zijn mag Brittannië Onder auspiciën van de regering zal een onderzoek worden in gesteld naar de invloed van de televisie op het gedrag van tieners en op de jeugdmisdadigheid. Dit onderzoek zal ongeveer 200.000 pond sterling kosten. (Reuter). 34 Hij zal geen nieuwe gezichten in de gang of op het portaal ontmoeten, hjj sluit de ogen, dwaalt in ge dachten door zijn toekomstig huis en stélt zich voor, hoe hij met z'n Loes de drempel zal over schrijden. Hij staat met haar in de keuken, waar zij druk bezig is. Hij staat naast de piano, als zij speelt en hjj z'n viool stemt, door zijn vrienden zo oneer biedig het klaaghout genoemd. Ze zullen veel,sa men musiceren; met gesloten ogen ziet hij de mu ziek voor zich, hij begeleidt de altstem van Loes, als die haar lievelingslied zingt, de drie en twin tigste psalm, opus 132 van Schubert: Gott ist mein Hirt, mir wird nichts mangeln. Hij rukt zich los uit z'n fantasieën en. gaat z'n pen- nevruchten nog eens overlezen, maar h;j kan zijn gedachten niet bijeenhouden. De grote huisbel luidt en even later hoort hij de stem van Leo, die de hospita uitbundig begroet. Lettinga's gezicht klaart op, Leo, die altijd opge wekte Leo heeft hij nodig, Leo die altijd wat nieuws weet, waar je zo echt mee zwammen kunt, Leo, die altijd op het juiste moment komt. Hoe zal die reageren op de terugkomst van de familie van Loes? Hij zou er zo graag met Leo over spreken, hij brandt van verlangen z'n hele hart eens uit te stor ten, maar hij moet dat verlangen weten te beteu- felen, hf) zal zwijgen tot de familie in Holland is, e verrassing zal dan des te groter zijn. Waar blijft hij nou? Lettinga heeft al twee diepe stoelen bij de haard geschoven, sigaren en sigaret ten klaar gezet. Hjj gaat op de gang luisteren, hoort een discussie tussen zijn hospita en Leo over het nachtslot dat niet werkt, dat nachtslot is haar zwakke punt: vei ligheid voor alles. Hij hoort Leo om een schroevendraaier vragen en aan het slot morrelen. „Wat ben ik blij dat u gekomen bent, mijnheer Romunde, ik zou nooit zo de nacht hebben durven ingaan." Ontstemd gaat Lettinga weer in zijn kamer. Dat mens ook! Klampt iedereen overal voor aan. Eindelijk komt Leo de trap opsnellen en valt meteen de kamer binnen. „Ha, die Letje," begroet hij, wipt meteen een sigaret uit het open doosje en wrijft vergenoegd zijn handen als hij in de lage stoel bij de haard ploft. „Wat is het beestachtig koud en dan nog in die koude gang daar beneden, met de deur nog open ook, maar ik kon mevrouw Koks toch niet het risico laten lopen vannacht te worden gestolen." De kamer komt Lettinga ineens veel warmer voor, nu hij Leo zo gezellig in de haard ziet poken. Glimlachend schuift hij wat dichterbij, het doet hem merkbaar goed dat Leo er is. „Zo, zo, jongen," zegt hij, „joe maken jij en al de anderen het?" „De jongens maken het best, maar met de vrou wen is het glad mis, tenminste met twee. Lena heeft weer een gevalletje te verwerken gekregen, maar is daar al weer overheen in afwachting van het volgende akkevietje. Lena en Frans zouden niet meer buiten die bijna wekelijkse afzoenpartijtjes kunnen. Maar van Inge kreeg ik gisteren een brief je om eens te komen praten en vanavond een van Wies. Twee zacht geparfumeerde vrouwenepistels, waar mijn hospita wel alle mogelijke geheimzinnig heden achter zal zoeken." Lettinga luistert gespannen toe, hij staat immers vlak voor de grote stap in het huwelijksvaartuig en hoe het bij anderen gaat interesseert hem nu meer dan ooit. „Bij Inge ben ik geweest, je begrijpt natuurlijk waarover het ging. Pijpje is verslingerd aan het gast huis en alles wat daarmee samenhangt en Inge neemt het niet meer. Het werd hoe langer hoe erger, zfj heeft geen cent belangstelling voor zijn praktijk en ze zou maar het liefst hebben, dat hij de boel er bij neer smeet, omdat ze toch geld genoeg hebben. Pijpie maakt het inderdaad wel erg, dat moet ik zeg gen. Als die kwast een goede assistent nam, een eerste klas, en zijn directeurschap aan de kant zette of alleen z'n, directeurschap waarnam en niet meer aan de snijtafel ging staan, dan had hij een leven als een prins en zij als een prinses. Nu loopt zijn kop om en Inge verveelt zich alle avonden stierlijk." Lettinga zwijgt, moet aan zijn Loes denken, die zal wèl belangstelling voor zijn werk tonen; schrijft ze niet hoe verlangend ze is zijn grote en zeldzame ver zameling te zien. Ze zullen elkaar begrijpen, in el kaar opgaan, hun huwelijk zal harmonisch worden. „En ben je al bij Inge geweest?" vraagt hij ten slotte. „Tuurlijk, onmiddellijk en mijn enige raad was: scheiding aanvragen." Het komt er zo abrupt uit, dat Lettinga's mond van verbazing open lijft staan. „Scheiding aanvragen?" herhaalt hij ontzet. Leo blijft nog even ernstig. „Ja, en het mooiste is dat Inge er grif op in ging en Pijpie ook, die is ten minste al naar een advocaat geweest." Kwaad springt Lettinga omhoog. „Bliksem Leo, dat is onverantwoordelijk van je, hoe kon je zo'n raad geven, en de vier kinderen dan?" Leo wil niet langer plagen, hjj legt uit, dat het maar schijnbewegingen zijn, de Pijper moet wakker geschud worden, dat ging niet anders. „Vanavond zal de bom barsten. Als Inge maar op haar stuk blijft staan, zal Richard wel bijdraaien en assistentie né men. Ik ben benieuwd,neen dat scheiden is maar la rie, met nog geen tien paarden krijg je ze van el kaar." Lettinga is merkbaar opgelucht. „En is bij Marius en- Wies dok zo iets aan de hand?" „Dat weet ik niet, daar ga ik morgen poolshoogte nemen, maar je kunt er donder op zeggen, dat het daar van hetzelfde laken een pak is. Misschien nog erger bonje,want Budse kan een brulaap zijn en Wies geen katje om zonder handschoenen aan te pakken. Maar ook hier twee, die je met geen gloeiend stuk ijzer van elkaar krijgt. Buise moet het ook maar wat kalmer aandoen, daar zal niets anders op zitten." „Wat was er nu weer met Frans?" (Wordt vervolgd) KRUISWOORDRAADSEL 1 2 3 1 a 6 7 8 9 10 CQ m T? Ift CO C» 00 Oi O r—t Horizontaal1 Amerikaanse astro naut, scherts. 2 ondernemen. 3 zwart agaatsteen, fakkel. 4 sierplant, kom passtreek. 5 ongekookte, lichaamsdeel. 6 snel verslijtend. 7 aanduiding, kruik. 8 vertegenwoordigster, 3 stad aan Oder- mond, Frans lidwoord. 10 s- -a, plaats in Noord-Brabant, brood, 11 spijs kaart, plaats in Noord-Holland. Verticaal: 1 Russische ruimtevaarder, bedrag. 2 Russische ruimtehond, vis net. 3 omgeving. 4 vennootschapsvorm, windrichting, Ned. schilder (1629-1667). 5 volkeren, gewicht (afk.). 6 dicht, een bij Terschelling vergaan goudschip. 7 bepaald gebrek. 8 door middel van, eenmaal, familielid. 9 bevrijding, schrander. 10 park in Arnhem. OPLOSSING 2 april Horizontaal: 1 bed 4 sedes 6 soldeer 8 tl 9 ro 10 ede 11 epe 12 ea 14 es 15 navrant 18 taart 19 kma. Vertikaal: 1 bel 2 edda 3 dee 4 sol daat 5 serpent 6 steen 7 roest 13 tram 16 vak 17 are.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 4