Mammoetwet versterking onder wij svr ij heid Regeling in een wet is GELEIDELIJK GERIJPT van Aantal bromfietsen in ons land neemt nog steeds toe OAS-provocaties blijven tevergeefs Moslims doen beroep op Europese landgenoten" Zeven officieren verbannen Contra-revolte in Syrië onderdrukt Damascus gebruikt geweld tegen muitersin Aleppo Westen minder star dan de Russen in Ge V.S. blijven nog hopen op internationaal toezicht neve Mr. CALS VAARDIG EN SCHERP: Veel aandacht In West-Java 22 pokken-doden voor kritiek »Karel Doorman 19 april thuis Stakers in Oss: Werken of ontslag Minister Korthals zal verhoging minimumleeftijd nader bezien GEWELDDADEN IN ALGERIJE Doodvonnis tegen 25-jarige Brit thans voltrokken Indonesië spreekt weer van opstand in Nieuw-Guinea ONTWAPENINGSOVERLEG ZIT WEER VAST Mgr. J. M. Groot proost kapittel Opnieuw regen BANKER'S BEHANG Verdachte ontkende tot laatste moment Wijding mgr. DE VET (13 mei) op TV Grond w ets wij zi gin g ook inzake Nw.-Guinea Geen publikatie memoires Eichmann WOENSDAG 4 APRIL 1962 86ste JAARCANC No. 31097 (Van onze onderwijsredacteur) DEN HAAG, 4 april Minister Dals heeft gisteren in de Tweede Kamer een begin gemaakt met beantwoording van de spre kers over het wetsontwerp tot Tegeling van het voortgezet onder is. De bewindsman schonk veel aandacht aan de kritiek, die in de afgelopen jaren op de Mammoe t- ^et is geuit. „Door de omstandig heid, dat ik de vele kritische be schouwingen niet kon en niet vvilde tegenspreken, is er een iet wat eenzijdig beeld ontstaan van he meningen, die over het wets- ontvverp in ons onderwijs heer sen", aldus de minister. Geen speciale hobby „Modaliteiten" Minister Cals verdedigt de Mammoetwet in de Tweede Kamer. Met behulp van bor den en voorstellingen diende de bewindsman, die dinsdag aan het woord kwam, de Kamerleden van repliek. DAMASCUS, 4 april (A.F.P., Rtr., U.P.I.) Met behulp van tanks, pantserwagens en zwaar geschut, veelal van Russische makelij, hebben de legerleiders van Damascus de contra-revolte van Aleppo gewelddadig onder drukt. Volgens berichten, die uit het Turks-Syrische grensgebied afkomstig zijn, zouden er onge veer honderdvijftig mensen ge dood zijn bij deze actie, die in Aleppo ook aanmerkelijke mate- GENèVE, 4 april (Rtr.) - Engeland en de Verenigde Staten zijn bereid het werk, dat drie jaar lang op de conferentie over het staken van de kernproeven is ver richt, te laten rusten en opnieuw te beginnen, als Rusland akkoord gaat met een bepaald minimum aan internationaal toezicht. Dit heeft de Brit Joseph Godber gis teren op de ontwapeningsconfe rentie in Genève verklaard. Hij zei dat de Amerikanen en Britten een weinig star standpunt inne men inzake het kernwapenverbod en deed een beroep op de Russen dit voorbeeld te volgen. Rusland had by zijn jongste serie kern proeven in september van het vorig jaar belangrijke gegevens verkregen. Het Westen blijft ech ter bereid een verdrag over het stopzetten van de kernproeven te tekenen en Rusland zijn voor sprong te schenken. riële schade aanrichtte. Vast is komen te staan, dat de militaire beweging van Aleppo onder lei ding stond van zes kolonels en een majoor, die door een verga dering van de andere Syrische legerleiders, gehouden te Homs, uit het land gebannen zijn. De zeven legerleiders zijn gisteren te Genève gearriveerd, naar Zwit serse autoriteiten bevestigden. slW MORRIS êeforeifouSuif! Suède dames- en herenjasjes BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkantoor Beverwijk, Zeestraat 50: telef. 4790 Bijkantoor en Red. Umuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: W. C. H. Leijdeckers en Mr. W. A M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. 'H. v. RUN en W. Severin. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEI" 28 cents per millimeter hoogte. Omroepers 16 cents per m m. hoogie De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave var redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 61 cents per week 2.65 per maand, 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uu 's avonds tel. 21544. DJAKARTA, 4 april (AFP) De pok kenepidemie op West-Java heelt reeds aan 22 mensen het leven gekost, zo is van officiële zijde meegedeeld. Men schat het aantal mensen dat door deze ziekte is aangetast op 250. Mr. Cals verdedigde de regeling van °et gehele voortgezette onderwijs in één ""at. Hij ontkende dat het zijn bedoeling zijn aan de maatschappij en met •janie aan het bijzonder onderwijs een <j°nceptie van de onderwijsontwikkeling dwingend op te leggen. „Mijn conceptie j\ordt niet alleen gekenmerkt door eer bied voor de onderwijsvrijheid, maar *e is bovendien gericht op behoud en versterking ervan", aldus de minister. In de drie-en-een-half jaar, die zijn verstreken na de indiening van het wets ontwerp tot regeling van het voorge- fet onderwijs, is een enorme hoevecl- JJeid rijkgeschakeerde kri iek dit wets ontwerp ten deel gevallen. Buiten de Ö'aten-Generaal is de minister daar niet °P in gegaan. ,,Het heef mij grote zelf beheersing gekost niet te reageren op de rationele en soms demagogische com mentaren, waardoor in brede kringen van de bevolking misverstanden wer ven gewekt", aldus mr. Cals. Nu de rni- jnster dan eindelijk een begin kon ma- a?h met zjjn breed opgezette verdedi- l'hg van het wetsvoorstel was het be- ®ri)pelijk, dat hij met heel wat bezwa ren wilde afrekenen. Op de gereserveer de tribune luisterden O.a. ook voorman den van de buitenparlementaire oppo- si tie. Mr. Cals heeft gisteren nog maar rVee uur gesproken. Achter hem stond ?P een ezel een grote kaart, die de be tekenis van het voortgezet onderwijs in deeld bracht. Op uitnodiging van de mi- jester kwamen de Kamerleden dichter- ,0 om zich met deze kaart ,,les" te 'aten geven. Als er niets tussen komt volgt morgen het tweede deel van het jh'nisteriële betoog, dat drie a vier uur 111 beslag zal nemen. Enige malen wees mr. Cals er op, ?at zijn gezondheidstoestand nog niet Is zoals hij had gehoopt, dat ze bij "et Mammoetdebat zou zijn. Niette min was hij uitstekend op dreef: vaar dig in het hanteren van historische gegevens, geestig, soms scherp in zijn weerlegging van kritiek, leven- big met en bij interrupties. Maar als Jben dit te sterk onderstreept, kan bet de ontstemming van de bewinds man wekken.. „Het hangt mij wel ®ens de keel uit", zo zei hij weinig Parlementair, „wanneer men het tel kens heeft over de welsprekendheid. Waarmee ik de Kamer zou weten té winnen. Deze Kamer laat zich niet verblinden. En als de Kamer dat wel zou doen, verdient ze ook niet an ders maar ik weet wei beter!" Met een uitvoerig citaat uit een Ka merdebat van 1937 trok mr. Cals ten 8tr\jde tegen dr. Tilanus, die er destijds HAAG 4 april Na een niet- mnciee] bezoek aan Norfolk in de Ver- "Jgde Staten te hebben gebracht heeft r®t vliegkampschip ..Karei Doorman" maandag overeenkomstig het program ma de terugreis naar Nederland aan wacht' waar bet °P 19 april wordt ver- Tijdens het verblijf in Norfolk, waar- 2,b het supervliegkampschip van de orestal-klasse de Independence a's ,,gastheer"-schip fungeerde, werden ho gebruikelijk officiële bezoeken uitgewisseld, terwij] voor de "Pvarenden een ontspanningsprogram- na .was samengesteld. Verscheidene „arinemannen hebben van deze gele- Ipbheid gebruik gemaakt hun geëmi greerde familieleden tot in de staat ew York toe te bezoeken. (Van onze correspondent) april Nadat allé overleg et de stakers, ook door de vakbon- hlük z?n<ler enig resultaat is gebleven, directie van Zwanenberg's Fa- rteken gistermidda e onwillige „immers een ultimatum gesteld. Wie m 4 u maandag 9 april het werk nog ij; beeft hervat, zal met ingang van e datum worden ontslagen. zal be stakers, nog bijna 1100 in 1' per aangetekend schrijven wor- d-meegebeeld. Het ultimatum van W 1? is gesteld na ampel over- Anoi?8 ®aal van Zwanenberg te rnm-<>,?ori]j P,res>bent-commissaris. Van- Wer-i?«n n°g slechts een tiental Werk hervat. Meer dan gist6ren het zijn beklag over deed, dat het toenma lige kabinet geen algehele herziening van het v.h.m.o. tot stand had gebracht. De heer Tilanus sprak toen al van een lijdensgeschiedenis bij de onderwijswet- geving, veroorzaakt door de voortduren de verdeeldheid van meningen. „Uitge rekend deze afgevaardigde, die veertig jaren lang getuige is geweest van de ene mislukking na de andere bij de po gingen het voorbereidend hoger en het middelbaar onderwijs afzonderlijk te re gelen, geeft mij nu in overweging die weg toch maar weer op te gaan", aldus de minister. Hij vervolgde: „Waarom heel het voortgezet onderwijs in één wet? Waar om er een mammoet van gemaakt, die alleen al door zjjn grootte bijzonder kwetsbaar zou zjjn en een dankbaar doelwit voor jagers van allerlei rich- tink en wapen. Dit is geen speciale hob by van mfj. De kiem van deze éne wet werd gelegd met een motie van 1949, waarin gevraagd werd om een slui tend geheel van onderwijsvoorzienin gen in verband met de uitvoering van de achtjarige leerplicht. De heer Tila nus heeft er aan herinnerd, dat hyj des tijds ook ernstig bezwaar maak'te te gen die motie maar ze werd aange nomen met 82 tegen 3 stemmen. Ook bij mjj is de gedachte aan regeüing van het gehele voortgezet onderwijs in één wet slechts geleidelijk gerijpt. Er zijn zeker bezwaren mee gemoeid, maar de voordelen zijn duidelijk". In zijn memorie van toelichting heeft mr. Cals gezegd, dat de verschillen tussen de onderscheidende vormen van voortgezet onderwijs geen wezenlijke verschillen zjjn, doch slechts „modalitei ten", waaronder de afzonderlijke school typen de gemeenschappelijke doelstel ling van het voortgezet onderwijs wil len realiseren. Deze uitspraak is in het Kamerdebat menige keer aangevoch ten. De minister erkende nu in zjjn rede, dat zijn uiteenzetting op dit punt niet ge lukkig is geweest en dat hij de ge wraakte uitspraak „van harte" wil her zien. Met nadriuk verweerde hij zich echter tegen de opvatting, dat „het sche ma" bij de M'ammoetwet een te grote rol zou spelen. De verschillende scholen van voorbereidend wetenschappelijk on derwijs zullen volgens het wetsontwerp een cursusduur van zes jaar krijgen. (Vervolg op pag met ndskroniek) (Van onze verkeersredacteur) UTRECHT, 4 april. De minister van Verkeer en Waterstaat, drs. H. A. Korthals heeft goede hoop, dat de bin nenkort op te richten Stichting Weten schappelijk Onde-zoek Verkeersvei ligheid een belangrijke stap zal zijn naar een veiliger verkeer. Gistermor gen, tijdens de opening van de zesde nationale Verkeerstechnische leergang van de ANWB in Utrecht, zei de mi nister, dat zeer spoedig zal kunnen wor den overgegaan tot de oprichting van de stichting, die mogelijk wordt dank zij de financiële medewerking van het rijk, de ANWB en de Nederlandse Vereniging van Automobiel-assuradeu ren. Tien jaar geleden werd de eerste Ver keerstechnische leergang van de ANWB gehouden en minister Korthals memo reerde gisteren hoe destijds, zelfs van zeer deskundige zijde, de ontwikkeling van het wegverkeer werd onderschat. Toen werd gezegd, dat een aantal van 500.000 bromfietsen binnen enkele ja ren tot de mogelijkheden zou kunnen behoren. Nu moet het aantal bromfiet sen in ons land worden geschat op 1,2 miljoen. „Onmiddellijk", aldus de mi nister, „dringt zich de vraag op: in hoeverre onderschatten wij de toekom stige ontwikkeling thans nog? In ieder geval kunnen wij konstateren, dat er nog geen aanwijzing is te vinden voor een afbuiging in de groei, die op het naderen van een verzadigingspunt zou kunnen wijzen. Het parkeerprobleem noemde de mi nister een schier onoplosbaar vraag stuk; geen wonder, dat twee van de zes voordrachten, welke op deze zesde leer gang worden gehouden, dit probleem tot onderwerp hebben. Over een eventu ele verhoging van de minimumleeftijd voor bromfietsers zei de bewindsman alleen, dat deze kwestie nader zal wor den bezien. De waarnemend voorzitter van de ANWB, de heer P. Zimmerman, kon digde aan, dat de ANWB 11 april in sa menwerking met het Koninklijk Techni- cum PBNA zal starten met een ver keerstechnische opleiding, een schrifte lijke cursus, die de naam „Verkeers techniek" zal dragen. De leerstof is ver werkt in 26 lessen. De cursus is bedoeld om te voorzien in de leemte, welke is ontstaan in de opleiding van de politie en hogere technici. Met nadruk vroeg de heer Zimmer man aan de minister, om, alvorens tot een verhoging van de minimum leeftijd voor bromfietsers van 16 tot IBiaar over te gaan, de op te richten Stichting, Wetenschappelijk Onder zoek Verkeersveiligheid om een rap port te verzoeken. Eer studie over dit onderwerp zal als nummer een op het programma van de nieuwe stichting moeten staan, aldus de heer Zimmer man. eefste sPreker was gisteren ir. Muller, hoofd van de afdeling verkeers zaken te Den Haag, die memoreerde, hoe anderhalf jaar geleden Den Haag als eerste gemeente in Nederland een plaatselijke verordening in werking trad, waarbij men verplicht werd bij een nieuw gebouw parkeergelegenheid te maken op eigen terrein. De gedach te was niet nieuw, want reeds in 1935 was hierover in ons land reeds gespro ken. De verordening, aldus ir. Müller, heeft in Den Haag ai veel goeds opgele verd. In het eerste jaar werden bij wo ningen 1969 parkeerplaatsen geëist, voor winkels 38, voor winkelcentra 464, voor bedrijven 242, voor scholen 282 en voor kantoren 1.689. Omdat bij de oude re uitbreidingsplannen wei eens de mo gelijkheid tot aanleg var een parkeer terrein ontbrak, wordt tegenwoordig in Den Haag elk stedebouwkundig plan ge toetst op de mogelijkheid parkeerruim te op eigen terrein te maken. (Advertentie) Grootste keus tot in verre om trek: 600 dessins voor 600 ver schillende kamers. Van billijk en tóch leuk tot kostbaar en uiterst chic. Bel even om de staalboeken: avondje gezellig snuffelen. Kom aan de Behang- bar: uurtje prachtig vergelijken en combineren. Vakmansraad bij het kiezen. Vakmansraad en -daad bij DHZ. En de jubileum- v.rrasslngl 35 jaa[ Gen. Cronjéstraat 135 Haarlem - Tel. 5 54 32 (02500) Joegoslavië Op grond van een am nestie zullen ongeveer duizend politieke gevangenen worden vrijgelaten. Meer dan 150.000 mensen die het land om politieke redenen hebben verlaten, kun nen tijdelijk of blijvend terugkeren zon der gevaar voor vervolging. (Reuter). ALGIERS, 4 april (Rtr, UPI) Ab der Rahmane Farès, president van de ad-interimregering voor Algerije, ver klaarde gisteren tijdens een persconfe rentie in zijn hoofdkwartier Rocher- Noir, dat hij alles zal doen om het „papieren bestand van Evian" in een feitelijke wapenstilstand te veranderen. „Ik verklaar met nadruk, dat de hand, die wij onze Europese landgenoten aan bieden", aldus Fares, „oprecht en ern stig gemeend is". De OAS deed intus sen het zijne om het bestand te torpe deren door provocaties, die de mos lims er toe moeten brengen in opstand te komen. Hiertoe behoorde gisteren de weerzinwekkende aanval op een mo hammedaans ziekenhuis. Opmerkelijk is, dat de moslims niet reageren op de pro vocaties en in dezen achter hun leiders staan. Leden van de OAS hebben gisteren in Algiers en omgeving zeven gewa pende overvallen gepleegd, waarbij zij in totaal 1.750.000 nieuwe franken (ruim 1,3 miljoen gulden) buit maak- BEDFORD, 4 april (UPI) Op de binnenplaats van de gevangenis in Bed ford is vanmorgen de 25-jarige Engels man James Hanratty terechtgesteld door „ophanging totdat de dood erop volgt." Hanratty, van beroep glazen wasser, was ter dood veroordeeld we gens moord op een arts en poging tot moord op de vrouw, die deze arts ver gezelde tijdens een autorit. Een verzoek om gratie, dat Hanratty's advocaat richtte tot koningin Elisabeth, werd de ze week door de minister van binnen landse zaken, Butler, afgewezen. Het tegen Hanratty gevoerde proces, dat 21 dagen duurde en als zodanig het langste was in de geschiedenis van het Engelse strafrecht, kreeg in Enge land een maximum aan publiciteit. Na dat de verdachte, die tot op het laatste moment alle schuld ontkende, de arts had doodgeschoten met een revolver, randde hij de vrouw aan, zo luidde de tenlastelegging, en schoot vervolgens ze ven kogels door haar lichaam. Zij over leefde deze aanslag echter al zal zij wel voor de rest van haar leven in valide blijven. Vanmorgen om acht uur, het tijd stip van de executie, verzamelden zich bijna tweehonderd mensen voor de poort van de Bedford gevangenis. Velen van hen baden voor de veroor deelde, anderen demonstreerden tegen de doodstraf. Nadat minister Butler net verzoek om gratie had afgewezen, ontving hjj een door 23.000 mensen ondertekend ver zoekschrift. maar ook dat mocht niet baten. Een persoonlijk beroep van Han ratty's ouders op koningin Elisabeth had evenmin succes. ten. Van dit bedrag werd 1,6 miljoen nieuwe franken gestolen uit het cen traal station van Algiers. De daders droegen gendarme-uniformen. In de voorstad Gambetta van Oran werd een opslagplaats van wapens van de OAS gevonden. Er werden 1800 ge weren aangetroffen, die deel uit maak ten van de voorraad van 2600 geweren welke vorige maand uit een militair depot in Oran werd gestolen. In Algiers kwamen gisteren tengevol ge van gewelddaden in totaal zestien mensen om het leven, terwijl er 22 wer den gewond. Alle doden en gewonden waren mohammedanen. Onder de om gekomenen bevonden zich tien patiën ten van een ziekenhuis, die door de OAS-leden bij een overval in koelen bloede werden doodgeschoten. Zes zie ken werden gewond. DJAKARTA, 4 april (UPI) Het persbureau Antara meldt uit Soerabaja, dat kolonel Pamoedji, vice-gouverneur van de „provincie West-Irian", heeft verklaard, dat de bevolking van zijn provincie (Nederlands Nieuw-Guinea) momenteel fel verzet biedt tegen de Nederlandse „koloniale heersers". Dit verzet staat onder leiding van een door Pamoedji niet bij naam genoemd dis trictshoofd. Volgens Pamoedji ziet Be bevolking verlangend uit naar de aan komst van Indonesische troepen. Het hoofd van de Indonesische opera tionele staf, generaal-majoor Jani, neeft gisteren na een conferentie van de ope rationele staf tegenover de pers ver klaard, dat de onlangs ondernomen landingen aan de kust van Nieuw-Gui nea zón uitgevoerd door „Indonesische jongelingen" en niet door geregelde troepen. Hij was niet bereid commentaar te leveren op de berichten als zou men zich ten gevolge van een volksopstand mees ter hebben gemaakt van het eiland Waigeo. Hjj sprak ook niet over de lan dingen van Indonesische guerrillastrij ders te Sorong, Fak-Fak en Kaimana, waarvan generaal Nasoetion dezer da gen te Bandoeng gewag heeft gemaakt. President Soekamo heeft gisteren een driedaagse zitting geopend van de hoge adviesraad en het lichaam verzocht zijn oordeel uit te spreken over de door de Indonesische regering gevoerde cam pagne om zich meester te maken van Nieuw-Guinea. Soekamo verzocht de raad eveneens voorstellen te doen inzake het Nieuw- Guineabeleid der regering. Berlijn Aan de grens tussen Oost en West-Beriijn heeft dinsdag een lid van de Oostduitse grenspolitie een col lega neergeschoten, die aanstalten maakte naar het westelijk stadsdeel uit te wijken. Het slachtoffer bleef op vijf tien meter van de Westberiijnse grens liggen en werd later door collega's weggevoerd. Hij had waarschijnlijk een ikwond o bui opgelopen. (DPA) Godber stelde de Russen drie vra gen: 1. Biedt de Sovjet-Unie het Westen werkelijk geen hoop, dat er in de Sov jet-Unie een of andere inspectie moge lijk is? 2. Wil de Sovjet-Unie geen onderda nen van neutrale landen in inspectie commissies omdat zij bang is voor spi onage? 3. Is de Sovjet-Unie niet bereid ge gevens aan het Westen te verstrekken over eventuele middelen ter verbete ring van 't ontdekkingssysteem en wil zij haar geleerden niet met Westerse des kundigen over dit onderwerv laten pra ten? De Sovjet-Unie heeft zich bereid ver klaard de besprekingen in Genève over een verbod van kernproeven voort te zetten. Zó wijst evenwel wederom de Westerse voorstellen "oor inspectie en controle van de hand. In een nota aan dc ontwapeningscommissie van 104 lan den (alle VN-leden) zegt de Sovjet regering ook weer. dat zij bereid is een staking van de proeven te overwe gen in het kader van een algemene en volledige ontwapening, waarever thans in Genève wordt onderhandeld. Her haald wordt voorts, dat het Westerse inspectievoorstel spionage op grote schaal beoogt. De controle op de kern proeven bestaat in feite al, aldus de Sovjet-nota, want de proeven zijn op frete afstand te registreren. Zoals be- end trekt men dit van Westerse zijde in twijfel. D' V.S. hebben nog steeds de hoop niet opgegeven dat de Sovjet-Unie de noodzaak zal erkennen van toezicht in internationaal verband op de naleving van een verbod op het doen van kern proeven. Dit blijkt uit een verklaring van het State Departement, waarin commentaar wordt gegeven op de gang van zaken te Genève. - -- (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM, 4 april De paus heeft mgr. J. M. Groot, vicaris-generaal van de bisschop van Haarlem, benoemd tot proost van het Haarlems kathedrale kapittel. In deze functie volgt hij de onlangs overleden mgr. H. J. van Öeur- sen op. BREDA, 4 april(KNP) De wijding van de nieuwe Disschop van het bisdom Breda zal geschieden op zondag 13 mei. De plechtigheid begint omstreeks het middaguur, zodat ook priesters en an dere belangstellenden uit verder gele gen gebieden van het bisdom haar kun nen bijwonen, terwij] de parochiedien sten toch doorgang kunnen vonden. De KRO zal de plechtigheid uitzenden per televisie en misschien ook via de radio. Als consecrator van mgr De Vet zal zijn voorganger optreden, mgr. J. W. M. Baeten, als mede-conseeratoren fun geren mgr. M. A. lansen, bisschop van Rotterdam en mgr. W. M. Bekkers, bisschop van Den Bosch. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 4 april Bij de ko mende grondwetswijziging zal volgens een mededeling van minister Toxo- peus ook een wijziging worden aange bracht in de bepalingen over Nieuw- Guinea. Zoals bekend noemt de Grond wet in artikel 1 Nieuw-Guinea als be horende tot het grondgebied van het Koninkrijk der Nederlanden. De Damasceense legerleiders ontken nen dat er in Aleppo gevochten is. Volgens hui. mededelingen zou het er rustig zijn. Volgens zegslieden had de vergadering van legerleiders te Homs geëist, dat de ontbinding van het par lement ongedaan gemaakt zou worden en dat president dr. Nazem el Koedsi opnieuw aan het bewind zou komen. Uit de diverse mededelingen blijkt wel, dat de legerleiders niet precies weten, wat ze eigenlijk willen. De beweging in Aleppo was voor een heraansluiting bjj de VAR de militairen in Damascus zeggen niet anti-Nasser te zijn. maar lieten vorige week weten ook wel voor Irak (Nasser vijandig-gezind) te voe len de groep-Damascus, die vorige week president Koedsi afzette zegt op de conferentie van Homs diens terug keer te wensen. Opmerkelijke coïncidentie was dat gis teren, ongeveer tezelfdertijd dat de ze ven verbannen legerleiders naar Zwit serland vlogen, de Amerikaanse Zesde Vloot de haven van Beiroet, hoofdstad van (de) Libanon binnenvoer. Volgens Amerikaanse zegslieden had dit niets te maken met de binnenlandse moeilijk heden in Syrië, maar de Pravda denkt er anders over: „Diplomatie van oor logsbodems". JERUZALEM, 4 april (UPI) Zegs lieden van het Israëlische ministerie van justitie hebben verklaard, dat de Israëlische autoriteiten niet van plan zijn Eichmann toestemming te geven zijn gedenkschriften te publiceren, die hij tijdens zijn verblijf in de gevangenis geschreven heeft. De zegslieden ontken den voorts berichten, als zou Eich- manns raadsman, dr. Robert Servatius, toestemming hebben gevraagd om de memoires te publiceren tenein de zjjn kosten bij het proces te kunnen financieren. Servatius zou de Israëli sche regering nooit hebben verzocht zijn honorarium ten bedrage van 20.000 dollar, hem door de regering ver strekt, te verhogen. Advertentie BARTEUORISSTR. HAARLEM TEL 13439 LEIDSESTRAAT (BIJ KONINGSPLEIN) AMSTERDAM TEL 223S9ft DE BILT, 4 april Gisteren en in veel regen van plaat- de afgelopen nacht is er vrij veel regen Hen m ons land, op tal van plaat- Alkmaar 18 mm. gevallen m ons land, sen ruim 10 mm, in Vandaag passeerde een zwakke rug van hoge druk met enkele opklarin gen, maar een nieuwe actieve depressie trekt snel naar de Noordzee en kan nog voor de avond opnieuw regen brengen. Het weer blijft ook morgen onbestendig met een tot krachtig of stormachtig toenemende zuidwesten wind met nu en dan regen en aanvoer van wat zachtere lucht. Donderdag zon: 6.08-19.19 Maan: 6.53 -20.16.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 1