Moeten de heren aan de nu Superman Bos is terug met zijn- dodelijke counters CONTACT j Rubriek Espresso gaat in kwaliteit achteruit KIJKEN NAAR: $1 fe aUe Maandag: 1 Zaterdag Zondag: Zaterdag Maandag: Zondag: Yi Vanavond Zondag Buitenland Buitenland Buitenland ZATERDAG 7 APRIL 1962 *4 'ïltf De herenmode werpt steeds meer haar schuchterheid af en komt met intrigerende Nieuwtjes en snufjes voor ne dag. Men heeft het van de week kunnen zien op ■.Men on parade", de show Van herenkleding die de Society Shop jaarlijks in Amsterdam houdt. De di recteur G. Dijkstra is een onbetwiste autoriteit op het gebied van de heren mode. Hij zegt: „Iedereen stelt er prijs op zich met ?oige smaak te kleden", htet plezier dat daarin schuilt, krijgt langzamer hand zijn kansen weer, hoewel de barokke opsmuk Van vroeger eeuwen uit de zakelijk gerichte fantasie vmi de moderne ontwer pers is gebannen. „Extra- vagances zijn gemakkelijk te bedenken, maar het is moeilijker ze natuurlijk h'egant: en verantwoord te h°en zijn", is de mening jmn de heer Dijkstra. Dit Jaatste is vooral het ge heim van de Italianen, die met aantrekkelijke kleding y.°Or de dag komen, geraf fineerd van coupe en ver duffend van kwaliteit. m vaI k' Aï» V H l,'V Tienduizenden Onrecht Uitverkocht dis#1' na» erk- O of he Italiaanse lijn heeft lang •j® boventoon gevoerd, maar S® Amerikanen nemen nu dui- de kop. De heer Dijk- •tra noemt de figuur van pre- illll Jj ''dent Kennedy, het „symbool fan de jonge man die succes Peeft in de wereld en dat ook 01 zijn kleding wil uitdrukken." Is er een Kennedy-mode? Och neen, wij leven niet meer 'h de tijd dat Edward VII Wor per ongeluk het onderste "nopje van zijn vest te ver beten of in een onbewaakt PKenblik met een omgeslagen broekspijp te verschijnen een 5>euw modesnufje lanceerde. Pe vrije zaterdag, de sport, "et automobilisme zijn ver- hchynselen die in belangrijke {hate het wereldbeeld bepalen. ®e mode ontwikkelt zich traag Kostuum, voor 1980? in het van aanleg zo conser vatieve mannenmilieu, maar daarom niet minder zeker. Tien jaar geleden zag men de buitenbeentjes voor het eerst met de nauwe broekspijpen, de laatste jaren heeft de mo de er zich van meester ge maakt om een slanke lün in de kleding aan te geven. Het colbert met de twee rij en knopen is een tijd uit de gratie geweest. Maar toonaan gevende heren, die blijkbaar ruim in de kostuums zaten en op hun leeftijd niet meer ach ter al dat nieuwe aanliepen, bleven verschijnen met twee- rij-oolberts. En thans kan de heer Dijkstra met zekerheid voorspellen dat ze terugko men, deze colberts, in een iet wat „gestroomlijnde" vorm. De Engelse mannelijke manne quins die met de nieuwe Ame rikaanse modellen voor het pu bliek traden, zagen er dan ook onloochenbaar uit als „ge slaagde" heren. Een gevolg van deze come-back kan zijn dat de vesten weer naar de achtergrond verdrongen zullen worden. Het Amerikaanse ge bruik om in overhemden door kantoren en vergaderzalen te banjeren, vindt hier meer en meer ingang. Dat heeft de ont werpers van overhemden er ook toe aangezet om een grote variëteit samen te stellen, in materiaal en in lichte, over heersend witte tinten. De Amerikanen zijn gewoon aan het comfort, het aangena me dragen van kleding, veel aandacht te schenken. En hoe wel hun soms uitdagende non chalance ons vreemd is, zijn wij toch gevoelig voor hun soms verbluffende creaties waarin de correctheid met het comfort verenigd is. Hoewel wjj in ons land nog niet over al centrale verwarming heb ben en vaak op koude tram haltes en tochtige perrons moeten wachten in plaats van in verwarmde auto's rijden, zullen wij meer en meer de ideaal zittende kostuums zon der binnenwerk overnemen. Ook in de winterkleding wor den de fabrikanten luchtiger. Een warme overjas die nog geen kilo weegt, zal graag ge dragen worden. Klein model hoeden vinden veel ingang; van allerhande materialen, van katoen tot suède, met een afhangende klep. De mode mannen hebben ook wat van hun sjieke aandacht besteed aan de stropdas, die voor de komende tijd, zeer gewaar deerde heren, donker moet zijn met een heel flauw zicht baar dessin; dus geen mar kante scheve strepen of inge wikkelde figuren meer. Via het avondkostuum waar het strik je al vervangen is door een merkwaardig geval dat een in gewijde ons als een „Lincoln- strikje" beschreef, krijgen wij ook in het dagelijkse leven een ander model dassen te zien: men kent ze wel, die met die twee afhangende, stijve slipjes. De heer Dijkstra zei mij te me nen dat de stropdas zelfs voor een groot deel zal verdwijnen. Wij gaan het sportiever doen met weekend-shirts en pullo vers, jacks en andere korte jasjes. De „sportiviteit" viert hoog tij in onze toekomstige garde robe. Pullovers, hemdjasjes, strandsets, „spijkerhemden", boxershorts e.d. vertoonden de „men on parade" tijdens een decent pianomuziekje en een inspirerend glaasje in grote verscheidenheid aan de nieuwsgierigen. Korte pyjama's (dat wil zeggen: korte broek en overhemd met korte mou wen) die men ook op het Judo-achtige strandkledij. Kuitbroek in skimode. strand kan dragen, lange broe ken met shirts in de Ameri kaanse stijl, badjasjes die als pullovers gedragen kunnen worden, lange badstoffen broe ken met bijbehorende jasjes die de showende charmeurs met hun ijzeren glimlach het aanzien van judokampioenen gaven, zullen alle ons zomer se plezier gaan vergroten. De mode-heren proberen ons ook te vertellen dat een zwierig hoedje of een stoere pet bp deze zomerpret niet misstaat. Ha, ha, en dan hebben wij de introductie mogen beleven van het weekend-hobbypak. Dat is een veredelde overall met een ceintuur, die het ge heel lijkt te verdelen tot een bestudeerd nonchalante panta lon en een kort-mouwig shirt. Wat zal men daarin fijn de auto kunnen wassen en de tuin aanharken. In de sportieve wintermode schijnen wij niet meer goed zonder kuitbroek te kunnen, met leikleurige wol len kousen (met desgewenst een bloemmotiefje)Hoogst uitdagend en vrolijk zijn de kleuren van de mannelijke wintermode, en in hun uitge kookte rangschikking zullen ze niet nalaten een stoere indruk te maken, al is men nog een stuntel bij het skiën. Die kuit broek hoort ook bij een voor spelling over de kleding voor het jaar 1980. Een Groningse fabrikant heeft met een superi eur kleermakersoog een super lioht kostuum vervaardigd, waarvan de broek ter hoogte van de knieën vervangen wordt door zwarte kousen. Ons oog moet wel even wennen. Wij mannen hebben al zo'n moeite om de capricieuze cre aties van de ontwerpers alle maal even serieus te nemen. Zullen wij heus aan de kuit broek moeten geloven? Ame rikanen hebben voor nu en de wat nabijere toekomst wat an ders bedacht nl. een vest met lange mouwen met een bijbe horend colbert zonder mouwen. Het schijnt praktisch te zijn voor automobilisten. Men kan het beamen als de heer Dijkstra ons vertelt dat de duurdere feesten van tegen woordig op boertige maskera des met smokings lijken. De meeste smokings zijn naar de normen van de tegenwoordige herenmode hopeloos verou derd. In dit genre is het col bert met de overslaande pan den bij de modeheren uit de gratie. (Het zal wel terugko men, als men tijd van leven heeft). De fantasie van de ont werpers gaat zich thans te buiten aan de kleur. Men kan bij een zwarte broek allerlei kleuren dragen, zelfs licht groen stond chic, maar veel verfijnder was het colbert in een nachtblauwe kleur, met zwarte revers en kraag. Men kan ook een smoking krijgen in geheel donkerrood. Het was een bewonderenswaardig kos tuum, maar moeilijk was het te ontdekken in welke opzich ten het nog iets met een smo king te maken had. Met zo'n kostuum, hoe keurig ook, loopt men de kans op feesten met „avondkleding verplicht" bui ten de deur te worden gezet, ais de heer Dijkstra nergens in de omgeving te bekennen is. Enfin, men kon veel wijzer worden op de „Men on para de". Felkleurige gestreepte overhemden met oen helder witte boord zal men van de zo mer in de straten der steden kunnen zien. Ik kan u verzeke ren dat het uitstekend kan staan, in een smaakvolle com binatie met een rustig kos tuum. Goed beschouwd is er niks gek in de nu getoonde nieuwe mode, als men het maar met de nodige smaak draagt. 'li„inmimui ff' Zoo. vader. Jou fctb M oorult sU Spmtg op W. Pkt! Goed foo. Flttf iDacht h „f I®1 S& Dick Bos is terug. De ge vierde superman met zijn koele blik en zijn vormvast, onbenspe- confectiepak <»au"S'"~ J®nd om de brede schouders), yijn bliksemsnelle jiu-jitsu be wegingen en dodelijke counters !j®eft een grandioze come- ?*ck gevierd bp een klem uit geverijtje in Hilversum. Het Uitgeverijtje luistert naar de dit verband toepasseipke Je-am van „Nooitgedagt De {'til van Dick Bos (in de oor- '°8 door de Duitsers verboden i'hdat zijn grote „manager tekenaar Alfred Mazure, zijn hoofdpersoon geen •s.-er wenste te maken) is ,'rf veranderd. Nog altijd ko- de bellen en slurven uit mond met de in feite vrij i btpele opschriften als „Hoep- i.'1 (man krijgt plank tegen hoofd), „Neem dit maar )®"s" (i,oef ontvangt stoot in iïJ'J») en „ho-ho" (indringer h^'let trap in maag). Dick is iiÜF altijd kaarsrecht en even U 6 (of o«d) als vroeger. Dat k ook niet anders want de Meningen, directeur van heeft de cli- 26 verschenen van de uitgeverij Ten >.aA®n in Den Haag voor een «l*ht prijsje gekocht en aan v tekeningen en teksten niets C n,l«<l. Ook het miniatuur- M,.")aat van de boekjes en de (lilt kwaliteit var het pa- W zijn onveranderd geble- Dit heeft tot gevolg dat ®hz°oit£edagt", Ha Dick Bos zich nu door de on derwereld slaat in de oude spelling. „Ik zie daar geen en kel bezwaar in", zegt de heer Meningen. „De jongelui le zen er toch gewoon over heen". Dat Dick zegt: „Het is geble ken dat X een gevaarlpk mensch is, ik zal dien vent..!" interesseert niemand. Belang rijk is, dat hij dien vent in el kaar slaat.. Dat wil de jeugd nu eenmaal; al bpna 25 jaar lang. Eind 1938 bracht de uitgeve rij Ten Hagen het eerste boekje uit: „Dick Bos in ac tie". Rond '40 bestond er een enorme belangstelling voor de schepping van Mazure. Tien duizenden jongens tussen de 9 en 17 jaar (en zij niet al leen) lieten de boekjes onder elkaar circuleren. Zp leerden de verschillende jiu-jitsu gre pen kennen en brachten met vriendjes het geleerde op straat in praktijk. Die grepen en bewegingen waren meestal nog goed ook. Niet zo verwon derlijk als men weet dat de Haagse jiu-jitsu leraar Mau rice van Nieuwenhuizen voor Mazure's geesteskind model heeft gestaan. Zelf speelt hp in enkele boekjes een hoofdrol, als de boezemvriend van Dick. In rijen stond de jeugd opgesteld voor de winkeltjes waar de boekjes verkocht werden. Kocht je een nieuwe afleve ring, dan bestelde je tegelijk het nog niet verschenen vol- fende deeltje. Hoe sterk Dick os ook mocht zijn, tegen de woedende onderwijzers op school bleek hij niet opgewas sen, tenzij ze zelf in de greep van de held waren gekomen. Stapels Bossen werden op één dag ingenomen, omdat de lieve jeugd geen aandacht meer had voor aardrijkskun de, rekenen of geschiedenis. Nee, geschiedenis dat maakte alleen het fenomeen Dick met zijn onwaarschijnlijke oplossin gen voor de meest gecompli ceerde situaties. Er kwam dan ook spoedig verzet. De dagbladen keerden zich fel te gen deze beeldverhalen, omdat zij de hope des vaderlands van de goede lectuur afhiel den en hun bovendien een on juiste voorstelling gaven van het ideale type van de sterke en tegelijk fatsoenlijke man. Want fatsoenlijk was en is Dick altpd gebleven. Nooit laat hij zich in met vrouwen van zekere reputatie, hij be strijdt het onrecht op een aan duidelijkheid niets te wensen overlatende manier en gaat er voorts altijd goed bij gekleed. Dat is dan, ahum, de posi tieve kant van Dick Bos. Maar „men" bleef zich tegen de held verzetten. Toegegeven. Vaak hebben wij gedacht: Kom, Dick, probeer nu eens met een enkel vriendelijk woord het geschil op te los sen. Maar dat ligt Dick nu eenmaal niet. Integendeel. Na ieder vriendelijk woord volgt een afschuwelijke dreun, die de schurk reutelend in elkaar doet zaken. Dat is in zeker opzicht jam mer en eigenlijk in strijd met zijn waarlpk ongelooflijke in telligentie, die vooral aan het einde van ieder verhaal bp de reconstructie van de meer dan ingewikkelde affaire duidelijk tot uiting komt. Dick Bos weet alles van tevo ren al. Hij neemt een ogen schijnlijk keurig persoon in de dubbele Nelson, en even denk je: Nee, Dick, dat gaat te ver, om dan op de volgende bladzijde uit zpn slurf te ver nemen dat het keurig persoon een smerige verrader is. Want zo is Dick: hij geeft altijd een verklaring voor zijn handelwij ze, uitgebreider dan welke minister ook na een belangrij ke conferentie, maar hij doet het pas n a zpn verrukkelijke, onnavolgbare en alles vernie lende charges. De heer Meningen heeft sinds het tweede verdwijnen van de superman (rond 1953, wegens gebrek aan belang stelling) steeds gemeend dat Dick "op de jeugd een grote plaats bleef inne men. Hp heeft zich niet ver gist. Sinds h(j op 15 januari met de eerste deeltjes „Dick Bos in actie" en „Terreur" op de markt verscheen heeft de jeugd haar favoriet met groot enthousiasme ontvangen. De heer Meningen heeft van ieder deeltje 20.000 exemplaren la ten drukken. Binnen de twee maanden waren ze reeds uit verkocht. Inmiddels versche nen deel 3 en 4. „Knock out" en „Judo", terwijl „Vogelvrij" en „Opium" op stapel staan. Als die boekjes uit zijn, gaat hij deel 1 en 2 weer herdruk ken. Zo zullen alle goede beken den van vroeger weer komen opdraven: Chicago, Monaco, De Spin, De Raaf, De Blauwe Diamant, Mr. X., Het Geval Klein, Oriënt-expres enz. „Ik verander vaak de titel", zegt de directeur van „Nooitgedagt." „Opium" en „Vogelvrp" heet ten vroeger „Li-Hang" en „Las so", „Jiu-Jitsu" heb ik veran derd in Judo. De omslag heb ik eveneens gewijzigd. En niet te vergeten: de prijs. In de oor log betaalde je ee.n kwartje, na de oorlog twee kwartjes en nu nioet je 65 ct. neerleggen (in België 10 francs). Maar het geeft niet wat je ervoor vraagt, de boekjes vliegen er uit." Tot voor kort was Dick's gees telijke vader Alfr. Mazure (47) nog niet op de hoogte dat de deeltjes opnieuw waren uitge geven. Het interesseert hem ook niet meer, sinds het mo ment dat hij alle rechten aan Ten Hagen verkocht. Al heeft hij natuurlijk wel wat spijt, nu blijkt dat de boekjes zo goed gaan en hij er geen cent aan verdient. „Nooit-gedacht", her haalt hij langzaam. Met recht kan hij nu zeggen: „Ik heb je onderschat. Bos!" y BUSSUM, 7 april Niet geheel ori- ffinele, maar daarom niet minder be- angrijke onderwerpen als Nieuw-Gui- nea, roken en verkeersongevallen kwa men gisteren aan de beurt in Arie Kleywegts Espresso-programma, een actualiteitenrubriek die de laatste tijd in kwaliteit toch duidelijk terugloopt. Er werd vooral veel en langdurig ge praat over onderwerpen, die men ge rust ook voor de radio mag behande len, daar ze de kijkers nu eenmaal visueel niets te bieden hebben. Flauw vonden wij aan het einde van deze uit zending de aanval op de damesweek bladen in het algemeen en een speciaal blad in het bjj-zonder. Toegegeven, het onderhavige geval was inderdaad een voorbeeld van voorbarig en onjuist han delen van de betreffende redactie. Dat neemt intussen niet weg, dat de wijze waarop televisie-Arie het damesweek blad in zijn totaliteit belachelijk maak te, op zijn minst onelegant genoemd mag worden tegenover zijn duizenden kijkers, waai van een groot aantal ook geabonneerd zijn op een dergelijk blad. Men kan ongetwijfeld van mening ver schillen over de waarde van dit soort lectuur, maar de wetenschap dat het damesweekblad in duizenden gezinnen een welkome onderbreking vormt van de dagelijkse sleur had hem toch van deze onftjngevoeligheid moeten weer houden. De zevende Rudy Carrell-show bevat te ditmaal minder spitsvondigheden dan wij gewend zijn. Hoogtepunt zal voor vele opgebleven teeners het optreden van hun idool Cliff Richard geweest zijn. een brave jongen met een niet on aardige stem, waarvan echter in het geheel niets uitging. The Shadows zorg den voor de passende begeleiding van deze zanger, die feitelijk alleen maar uitblinkt in een opvallende onpersoon lijkheid. Belangrijk was echter dat hij de teeners enkele onvergetelijke mo menten heeft bezorgd. En daar is het tenslotte om te doen. In Spiegel der Kunsten werd uitvoe rig aandacht besteed aan het boek in verband met de boekenweek. Televisie van het allerbeste soort was het inter view van de jonge zoöloog dr. Dik Hillenius met de beroemde schrijver van dierenverhalen Anton Koolhaas. Het interview was opgenomen in het Artis-aquarium tegen een bijzonder le vendige en inspirerende achtergrond van grote zwemmende schildpadden. Het wor dingsproces van een pocketboek werd vervolgens duidelijk aan de kijkers ge demonstreerd. Het interview met drie redacteuren van het tijdschrift Rand stad (Harry Mulisoh, Simon Vinkenoog en Ivo Michiels) was wonderwel in over eenstemming met de inhoud van de reeds verschenen nummers. Het was allemaal vrij onduidelijk. F.B. De teener-ster Cliff Richard die vrijdag avond in de Rudi Carrel-show optrad. Het zaterdagavond -programma van de KRO-televisie begint met een nieu we aflevering van de TV-filmserie over de avonturen van Ivanhoe. Na het NTS- journaal en de rubriek Woord in beeld komt Joop Simons op het scherm in Magzine de Paris. Om negen uur pre senteert Jos van der Valk zijn program ma Zaterdagavondakkoorden. Teddy en Henk Scholten ontvangen ditmaal The George Mitchell Singers, Roy Castle en Los Paraguayos. Vervolgens kan men kijken naar de rubriek Sport van Jan Cottaar, waarna Alfred Hitchcock de kijkers koude rillingen bezorgt met een nieuwe thriller getiteld „Familie bezoek". Het televisieprogramma wordt besloten met de Epiloog door pater Leo pold Verhagen O.E.S.A. In het radio-programma van de KRO kan men vanavond luisteren naar de Matthaus Passion van Bach. De Chris tus-partij wordt gezongen door de bas Norman Forster. Verder hoort men de stemmen van de sopraan Elly Ame- ling, de alt Carla Brünot, de tenoren Naan Pöld en Willy van Hese en de bas Max van Egmond. In de pauze speelt Aimée van de Wiele op klave cimbel onder meer werken van d'Angle- bert. In het amusementsprogramma „Een avondje thuis" van de VARA tre den vanavond onder andere op Maya Bouma en de Engelse zanger Ronnie Carrol. Harriet Freezer, Peter Jaspers, Philip Bloemendal en Henri Knap krjj- gen van tien over elf tot vijf over half twaalf de tjjd om uit te maken wie van de drie „slachtoffers" inderdaad het be roep uitoefent dat hij opgeeft. De NTS zendt zondagmiddag een beeldbandopname uit van het concert, dat het Royal Philharmonic Orchestra onder leiding van John Pritchard gaf op 13 maart in de international Con cert Hall te Londen. Uitgevoerd worden het pianoconcert in G groot van Ravel en de Bolero van dezelfde componist. Na het weekoverzicht van het NTS- joumaal toont Jan Cottaar in zijn ru briek Sport in beeld, de belangrijkste sportgebeurtenissen van het weekeinde. Voor de AVRO-televisie de tweede af levering van de detective-serie Te veel koks op het scherm brengt, bespreekt mr. Hilterman voor de camera de toe stand in de wereld. Om 9 uur kan men kijken naar „Corry's Party", waarin Corry Brokken als gastvrouw optreedt. Edo Spier laat tenslotte in zijn laatste programma Van stad tot stoel „de din gen om ons heen" zien. HILVERSUM I, 402 m. KRO: 18.00 Kunstkroniek. 18.30 Strijkorkest: amus. muziek. 18.50 Praatje over politieke voet gangers. 19.00 Nws. 19.10 Europese tafel tenniskampioenschappen te Berlijn. 19.15 Matthaus Passion. 23.30 Nws. 23.40-24.00 Gram. HILVERSUM II, 298 m. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Kinderkoor met orkestbegeleiding. 18.30 Lichte muz. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 Bijbelse miniaturen, lezing. 19.45 Kamer muziek. 19.55 Deze week, lezing. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Het avondje thuis, ge varieerd progr. 21.50 Socialistisch com mentaar. 22.05 Walsorkest, 22.30 Nws. 22.40 Vissen in troebel water, hoorspel. 23.10 Wie is het?, quiz. 23.35 Lichte gram. 23.55-24.00 Nieuws. meringen. 22.30 Zangrecital: Negro-spiri- tuals (gr.) 22.30 Nws. 22.40 Act. 22.55 Meded. en sportuitsl. 2e klas voetbal. 23.00 Met de Franse slag: nwe gram. 23.25 Kamermuz. (gr.) 23.55-24.00 Nws. ENGELAND. BBC Home Service, 330 m.18.00 Nws. 13.15 Sportprogr. 18.45 Parlementsoverzicht. 19.00 Lichte orkest muziek. 19.30 Gevar. progr. 20.30 Hoor spel. 22.00 Nws. 22.10 Boekbespr. 22.40 Meditatie. 23.00 Nws. 23.02-23.35 Kamer- muziek. ENGELAND, BBC Light Progr., 1500 en 247 m..18.00 Orkestmuz. 18.30 Jazz muziek. 19.00 Nws. en journaal. 19.24 Voetbaluitslagen. 19.31 Orkestconcert en solist. 20.31 Gevar. progr. 21.15 Gevar. muziek en orgelspel. 22.00 Gevar. progr. 22.30 Nws. 22.40 Dansmuz. 23.55-24.00 Nws. NDR-WDR. 309 m.19.00 Nws. 19.30 Hedendaagse koorliederen. 20.00 Cabaret progr. 21.45 Nws. 22.10 Symfonie orkest. 22.30 Gevar. muziek. 24.00 Nws. 0.05 Dansmuziek. 1.00 Lichte gram. 2.00 Weer bericht en gevar. muziek. FRANKRIJK 3. 280 en 235 m.21.20 Hoorspel. 23.05 Klassieke muziek. 23.52 24.00 Nieuws. BRUSSEL, 324 m.18.00 Orgelrecital. 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nws. 19.40 Lichte muziek. 20.00 Variétéorkest en so listen. 21.00 Gevar. progr. 22.00 Nws. 22.15 Vrolijke muziek. 22.20 Lichte mu ziek. 23.00 Nws. 23.05 Amus. orkest. 23.35 Dansmuziek. 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL. 484 m.: 18.38 Lichte muz. 19.30 Nws. 20.00 Chansons. 22.00 Wereld nieuws. 22.15 Jazzmuz. 22.55 Nws. 23.00 Gevar. muz. 23.55 nws. ENGELAND, BBC Home Service, 330 m.18.00 Nws. en joum. 18.45 Lichte ork. muz. 19.30 Brief uit Amerika. 19.45 Godsd. uitz. 20.25 Liefdadigheidsoproep. 20,30 Hoorspel. 21.00 Kamermuz. 22.00 Nws. 22.10 Discussies. 22.50 Epiloog. 22.59 Weerber, 23.00 Nws. 23.02-23.35 Kamer muziek ENGELAND. BBC Home Service, 330 m.12.10 Critieken. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Klankb. 13.40 Praatje. 14.00 Wenken v. d. tuin. 14.30 Symf. ork. (Om 15.15-15.30 Lezing). 16.15 Interview. 16.45 Zangrecital. 17.00 Hoorspel. 17.30 Voordr. 17.50 Praalje. 17.55 Weerbericht. ENGELAND. BBC Light Progr. 1500 en 247 m.: 12.00 Verz. progr. 13.30 Gevar. progr. 14.00 Variété-ork. en sol. 14.30 Pop. liedjes. 16.00 Filmkron. 16.00 Popul. muz. en nwe gram. 17.00 Intervieuws en gram. NDR-WDR, 309 m.12.00 Klass. muz. 13.00 Nws. 13.10 Klass. muz. (verv.) 14.30 Kamermuz. 15.0 Amus. muz. 16.45 Dans muziek. FRANKRIJK III, 28 en 235 m.12.02 Nws. 12.10 Klass. muz. 15.30 Operette- nvuz. 17.45 Klass. muz. BRUSSEL, 324 m.12.00 Nws. 12.03 Vlaamse muz. 12.30 Weerber. 12.35 Amu sementsorkest en sol. 13.00 Nws. 13.15 V. d. sold. 14.00 Opera- en Belcontoconc. 15.30 Voetbalrep. 17.00 Nws. 17.10 Sport- uitzending (verv.). 17.30 Lichte gram. 17.45 Sportuitsl. 17.50 Symf. muz. BRUSSEL. 484 m.11.55 Gram. 13.00 Nws. 17.00 Nws. 17.45 Klass. muz. ENGELAND. BBC Light Progr. 15.00 en 247 m. 18.00 Liedjes. 18.30 Gevar. progr. 19.30 Nws. 19.35 PopuL orkestmuz. 20.30 Godsd. samenzang. 21.00 Verz. prog NDR-WDR. 39 m.: 18.15 Klass. muz. 19.00 Nws. 20.00 Gevar. progr. 21.45 Nws. 22.50 Dansmuz. 24.00 Nws. 0.05 Jazzmuz. 1.00 Weerber. en gevar. muz. FRANKRIJK III, 28 en 235 m.19.35 Lichte muz. 20.00 Hedendaagse Franse muz. 22.45 Gevar. muz. 23.53-24.00 Nws. BRUSSEL, 324 m.18.00 Pianorecital. 18.30 Godsd. uitz. 19.00 Nws. 19.30 Lichte gram. 20.00 Huldeeonc. 22.00 Nws. 22.15 Gram. 22.30 Cabaret progr. 23.00 Nws. 23.05 Dansmuz. 23.55-24.00 Nws. 484 m.18.40 Gram. 19.30 Nws. 21.15 Jazzmuz. 22.00 Wereldnws. 22.55 Nws. 23.00 Jazzmuz. 23.55 Nws. znag: Negro spirituals. 9.00 V. d. zieken. 9.35 Waterstanden. 9.40 V. d. vrouw. 10.10 Pianorecital (gr). 10.2 Theologische ether leergang. 11.6 Zangrecital. 11.35 Lichte gram. 12.00 Operettemuz. (gr.). 12.25 Voor boer en tuinder, lezing. 12.30 Meded. t.b.v land- en tuinb. 12.33 Lichte ork. muz. en zangsol. 12.53 Gram., eventueel act. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 13.45 Lichte gram. 14.05 Schoolradio. 14.35 Herhaling van ge deelten van het programma Donderdag- avondmozaiek. 15.35 Lichte muz. en zang. 16.00 Bijbeloverdenking. 16.30 Kamermuz. 16.50 Gram. 17.00 V. d. kleuters. 17.15 V. d. jeugd. 17.30 Jazzmuz. (gr.). 17.40 Beursber 17.45 Regeringsuitz.op reis door Nderlands Nieuw-Gulnea-IV. door W. A. L. van Doorenmaalen. HILVERSUM II. 298 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgymn. 7.20 Ochtend- varia (gr.). 8.00 Nws. 8.15 Klankjuwelen (gr.). 9.00 Gymn. voor oudere luisteraars. 9.10 De Groenteman. 9.15 Klass. kamer muziek (gr.). 9.40 Morgenwijding. 10.00 Arbeidsvitaminen. 11.0 Filh. ork. van Oslo (gr.). 11.45 Progr. gewijd aan Ger- brand Adr. Brederode. 12.0 Tenor en or gel. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinb. 12.33 Voor het platteland, lezing. 12.43 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Beursber. 13.30 Metropole- ork. 14.00 Pianorecital. 14.30 Lichte gram. 14.50 Vrijheid, lezing. 15.05 Radio Mati nee (gr)Moderne orkestwerken. 16.20 Lichte gram. 17.00 V. d. padvinders. 17.50 Militair comm. HILVERSUM I, 402 m. NCRV: 8.00 Nieuws en weerbericht. 8.15 Gew. muz. IKOR8.30 Goede morgen, progr, voor een goede zondagmorgen. 9.00 Lutherse kerkdienst. KRO: 9.30 Nieuws. 9.45 Klass. gram 9.56 Inl. Hoogmis. 10.00 Roe meens Bvzantijnse Hoogmis. 11.30 Gram. 11 35 Pianorecital. 12.15 Buitenl. comm. 12 25 Als de dag van gisteren, klankb. 12 55 Bissch. Vastenactie 1962. lezing. 13.00 Nws. 13.05 De Oelewappers, licht progr 13.30 V. d. kinderen. 14.00 De luis ter van Uw huis, klankb. 14.30 Conc. geb. orkest en solist. 15.10 V. d. jeugd. 16.00 Sport. 16.30 Biddag v. d. Zwijgende Kerk. CONVENT VAN KERKEN: 17.00 Geref. kerkdienst. HILVERSUM II, 298 m. VARA: 8.00 Nws. en postduivenber. 8.18 Koperens. 8.25 Weer of geen weer. gevar. progr. 9.45 Geesteltik leven, toespraak. VPRO: 10.00 Geef het door, praatje. Daarna: Voor de jeugd: Zondagshalfuur. IKOR: 10.30 Kerkdienst. 11.30 Vraag en antw. AVRO: 12.00 Muziek is troef. (Om 12.30 Sportberichten). 13.00 Nws. 13.07 De toe- stand in de wereld, lezing. 13.20 Op de plaat rust. strijdkr. progr. 14.00 Mannen- koor: volksliederen. 14.25 Boekbespreking. 14.35 Lichte ork. muz. (gr.). 15.05 To- neelbesch 15.15 Kamermuz. 16.00 Lichte ork. muz. en zangsol. 16.30 Sportrevue. VPRO: 17.00 Het oude Egypte en zon be tekenis voor het heden, lezing. 17.15 Stad en land-Grond, gesprek. VARA: 17.30 V. d. jeugd. 17.50 Nws., sportuitsl. en sport journaal. HILVERSUM I, 42 m. NCRV18.30 Gewijde liederen. 19.00 Nws. uit de ker ken. 19.05 Kamerork. en zangsol 19.30 Door een geopende deur in de hemel, lezing. KRO: 19.45 Nws. 20.00 Testbe manning, hoorsp. (28). 20.40 Ned. strijk kwartet. 21.10 Het Algemeen Concilie, le zing. 21 25 Toernooi van het lichte lied. 21.55 Gram. 22.00 In de vergulde Baars, licht progr. 22.20 22.2o Boek bespr. 22.30 Nws. 22.40 In het land van de dichter, literaire lezing. 23.00 Avond gebed. 23.15 Ned. Studentenork. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. VARA: 18.25 Bij nader inzien, journalistenforum. 19.00 Salonork. en zangsol. 19.30 Zonder blind doek, veertiendaagse openbare zitting. AVRO: 20.00 Nws. 20.05 Lichte muz. en zangsol. 20.45 Bingo, hoorspel. 21.25 Zi- geunerork. 21.50 Ernst en humor in mij- HILVERSUM I, 42 m. NCRV: 7.00 Nws. en S.O.S.-ber. 7.10 Lichte gram. 7.20 Sportuitsl. van zaterdag. 7.30 Gew. muz. 7.50 Het brood des levens, med. 8.00 Nws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Koor- ENGELAND, BBC Home Service, 330 m.12.00 Ork. conc. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Gevar. gram. 13.40 V. d. kinderen. 13.55 Kinderen zingen. 14.10 Gram. 15.00 Hoorsp. 16.00 Klankb. 17.30 Boekbespr. 17.55 Weerber. ENGELAND, BBC Light Programme 1500 en 247 m. 12.00 Popul. gram. 12.31 Gevar.muz. 13.31 Lichte muz. 13.45 V. d. kleuters. 14.00 V. d. vrouw. 15.00 Verz. progr. van dansmuz. 15.31 Muz. bij het werk. 16.15 Mrs. Dales, dagboek. 16.31 Uitslagen van races. 16.34 Gram. v. d. jeugd. 1.00 Voor de jeugd. 17.35 Ge varieerde muz. en ber. NDR-WDR. 309 m.12.00 Amus. muz. 13.00 Nws. 13.15 Amus. muz. 14.45 Noor se muz. 16.00 Dansmuz. 17.00 Nws. 17.45 Lichte muz. FRANKRIJK III, 20 en 235 m.12.02 Nws. 12.10 Klass. muz. 13.50 Gevar. gram. 14.25 Idem. 14.30 Gew. muz. 15.00 Lichte gram. 16.00 Hedendaagse muz. 16.30 Fran se muz. 17.30 Lichte gram. BRUSSEL. 324 m.: 12.00 Nws. 12.03 Gevar. gram. 12.30 Weerber. 12.35 Land- bouwkron. 12.42 Lichte ïiuz. 12.50 Beurs- kroniek. 13.00 Nws. 13.15 Kamermuz. 14.00 Schoolradio. 15.45 Viool en piano. 16.00 Beursber. 16.06 Voor de zieken. 17.00 Nws. 17.15 Lichte muz. 17.45 Franse les. BRUSSEL 484 m.11.55 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Gevar. gram. 14.03 Gram. 15.03 Klass. muz. 16.08 Operettemuz. 17.00 Nws. 17.15 Hedendaagse Belgische muz. 17.45 Koorzang. KRO: 19.30 Televisiefilm. NTS: 20.00 Journaal en weeroverz. KRO20.20 Woord en beeld. 20.30 Magazine de Paris. 21.00 Zaterdagavondakkoorden: gevar. progr. 22.00 Sport. 22.20 Hitchcockfllm. 22.40 Epiloog. DUITSE TELEVISIEPROGR. Hier und Heute. NDR: 18.45 Die Nord- schau. WDR 19.16 Moeder is de aller beste. NDR: 19.25 Ontmoeting met een zangeres.) 20.00 Journ. 20.20 Muzik. spel show: Zing met mij - speel met mij. 21.45 TV-film. 22.35 Laatste nws. 22.50 Het woord voor de zondag. 23.05 Roeiwedstrijd OXford-Cambridge op de Theems (Euro visie). VLAAMS-BELG. TELEVISIEPROGR. 17.00-18.00 V. d. jeugd. 19.00 Katholieke uitz. 19.30 Act. 20.00 Nws. 20.30 Schipper naast Mathilde, feuilleton. 31.15 TV-film. 21.45 Ontdek de sterwedstrijd. 22.15 Poli- tlefeuilleton. 23.00 Nws. FRANS BELGI TELEVISIEPROGR 18.30 Feuilleton. 19.00 Documentaire film. 19.30 Natuurwetenschappen. 20.00 Nws. 20.30 Tekenfilm. 20.40 Gavroche, toneelstuk. 22.10 TV-film. 22.40 Nws. beeld. AVRO: 20.30 De toestand in de wereld. 20.45 Detective-film, 21.30 Corry's Party: gevar. progr. 22.10-22.30 Van stad tot stoel, progr. over wonen. DUITSE TELEVISIEPROGR. 11.00 Rep. over de Lutherse hulp aan de vluchtelingen in Hongkong. 11.30 Week- joumaal. 12.00 Internationaal borreluur tje. 12.50 Progr.-overz. 13.10 Regionaal weekjournaal. 14.30 V. d. kinderen. 15.00 Speelfilm. 16.30 Rep. schoon- en hoog- springen 17-20 Rep. over pogingen tot radioverbindingen met andere planeten. 17.55 Zaalhandbal, rep. VLAAMS BELG. TELEVISIEPROGR. 15.00 V. d. toeristen. 16.30 De week in beeld. 16.00 Rep. v. h. Belgisch kamp. judo te Brussel. 17.00-17.20 V. d. kleuters. FRANS BELG. TELEVISIEPROGR. 11.0-11.45 H. Mis. 15.00-18.00 Gevar. prgr. NTS: 14.30-15.10 Royal Philharmonic Orchestra (Opn. v. d. BBC). NTS: 19.30 Weekjourn. 20.00 Sport in NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. VARA: 20.20 Achter het nieuws. 20.35 K-Wartaal, cabaretprogr. 21.00 Filmvenster. 21.25 Wel beschouwd, forum. DUITSE TELEVISIEPROGR. 17.00 Beschouwing over de spanningen tussen de gehuwde en de ongehuwde vrouw. 17.10 Tips voor consumenten. 17.25 Filmreportage. 17.50-18.20 Rep. over de Lutherse hulp aan vluchtingen in Hong kong (herhaling).

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 17