HFC VEILIG NA ZEGE: 2-1 Yolendams doelman Visser neemt triest afscheid m Voor DCG is gevaar nog lang niet geweken De klap COEN VISSER VIERDE IN VLAANDEREN DWT verliest in eenzijdige vertoning met 8-1 van HVGB Mik Snijder wint clubtitel van De Bataaf in Halfweg Gerard Koel de snelste in zesde nederlaagrit om fel begeerde Radiumbeker g|ISt Brusselers treffer beslist duel op PSV's „slachtveld SOLEX ?J,?_ Onvolledig White Stars laat zich door Fortuna verrassen Spurs" zijn te boven President Goulart over VS-defensie Horn en Martens naar buitenland I giSKETBAl^COmKrmE Engelse league Reserve le divisie Göppingen sterker dan Zuidslavische Partizan Wielrennen Befaamde schaker Grünfeld overleden WATERPOLO-COMPETITIE Hockey in Haarlem Straks in Belgrado één Duitse atletiekploeg Indeling Haarlemse tennisteams voor a.s. seizoen Voorbereiding; com- petitie in gedrang H ARDEBEIiT Van Leeuwen zonder verlies kampioen Jaarvergadering Strand schap Zandvoort O MAANDAG 9 APRIL 1962 PAGINA 11 Europese zaalhandbalbeker VOETBAL IN HET BUITENLAND M r jpBi JÊÊ Eerste klasse libre -i de •ire. 'til. -eii* oxe HAARLEM, 9 april Na een strijd Vjftn schier ondragelijke spaiudng heeft fc Good old H.F.C. ten aanschouwe van WK toeschouwers zijn bestaan als eerste Wasser veilig gesteld. De Haarlemmers Vewrioegen D.C.G. met 2-1, welke club nu tpoeten afwachten wat O.V.V.O. In zijn laatste match tegen O.S.V. gaat doen. Wint O.V.V.O. dan komt de D.C.G. tegen kljn stadsgenoten in het strijdperk voor ben beslissingswedstrijd voor de defini tieve bezetting van de onderste plaats. Het vat een ware heksenketel aan de Spanjaardslaan, waar de supporters van beide ploegen hun favorieten met hels lawaai aanmoedigden. Met de storm in die rug king HFC terstond na de aftrap tot het offensief over. Al spoedig kreeg doelman Werring een geweldige kogel Van Lindeman te verwerken, maar als een panter wierp de DCG keeper zich op het leder. Een doelpunt kon echter niet uitblijven en toen in de tiende mi nuut een heftige scrimmage ontstond, Werkte Jansen door een haag van be tten de bal in de touwen 1-0. Met kunst en vliegwerk wisten de Amsterdammers zich een tijd lang staande te houden. HFC was onafge broken in de aanval en het overwicht van de gastheren werd kort voor de pauze met een tweede doelpunt tot uiting gebracht. Het was de gevaar lijke linksbinnen Honnef die met een onverwacht schot van grote afstand Werring geen kans gaf 2-0. Na de pauze waren de rollen omge draaid. DCG drong met grote kracht voorwaarts en niet zonder succes. Na ruim tien minuten zette Moes de bal •cherp voor, waarna linksbuiten Koning LONDEN, 9 april Tottenham Hot spur, donderdag in een dramatische Wedstrijd door Benfica uitgeschakeld ln de halve finales van de Europabeker, heeft zaterdag in de Engelse league competitie opnieuw zijn kracht getoond. In een bijzonder goede wedstrijd werd Sheffield Wednesday, negende op de ranglijst, met 4-0 verslagen. Door deze overwinning zijn de Spurs «en punt ingelopen op de leider Burn ley, die tegen Wolverhampton gelijk «peelde (1-1). Illusies over de titel be hoeft Tottenham zich edhter niet meer te maken. De ploeg staat namelijk les punten achter en heeft bovendien nog een wedstrijd meer gespeeld. De uitslagen in de Eerste Divisie zijn: Aston—Bolton 3-0, BlackburnEverton 1-1, BlackpoolFulham 2-1, Cardiff Leicester 0-4, ChelseaManchester City 1-1, Manchester UnitedIpswich 8-0, NottinghamArsenal 0-1, Shef field UnitedWest Bromwich 1-1, Tot tenhamSheffield Wednesday 4-0, Wol verhamptonBurnley 1-1. Bumley 34 48 Blackburn 34 35 Ipswich 37 48 Manch. City 36 35 Tottenham 35 42 Manch Utd. 35 34 Sheff. Utd 36 42 W. Bromw. 37 33 Everton 36 41 Wolves 37 33 Aston Villa 36 39 Birmingham 36 33 West Ham 36 39 Nottingham 37 32 Blackpool 37 38 Bolton 36 32 Sheff. Wedn. 35 36 Cardiff 36 27 Leicester 36 35 Chelsea 36 25 Arsenal 34 35 Fulham 34 24 Aan de top van de Tweede Divies. waar twee plaatsen recht geven op promotie, is thans de stand: Liverpool 36 53 8835 Leyton 37 48 6438 Plymouth 37 45 70—62 Sunderland 37 44 7248 AMSTERDAM. 9 april De uitslagen Van de wedstrijden gespeeld voor de re serve le divisie luiden: AjaxBlauw Wit 1—1, Willem II—"""" - "eijenoord 14. Ajax Spel. Enschede Volendam Sparta Blauw Wit tSV Beijenoord NAC AD° Willem II veendam Excelsior )Jitesse 5° Ahead JC PARIJS, 9 april Het Westduitse ?aaihandbalteam Frischauf Göppingen 2eefi in de finale van het toernooi om ?e Europese zaalhandbalbeker voor landskampioenen met 13 - 11 gewon- van het Zuidsiavisehe Partizan "Jelovar. Bij t»Ü.d die in \C 4—0, Go Ahead 22 14 2 6 30 53—36 23 14 2 7 30 61—42 21 12 4 5 28 52—34 22 11 4 7 26 44—34 21 10 5 6 25 47—41 22 9 7 6 25 59—41 22 11 4 8 25 62—48 23 11 3 9 25 59—63 22 11 2 9 24 53—47 23 10 4 9 24 42—46 22 7 6 9 20 49—49 22 6 7 9 19 36—43 22 6 4 12 16 54—68 24 6 3 15 15 32—48 21 3 6 12 12 28—66 22 3 4 15 10 28—54 de rust van deze wed de Coubertinsporfhal te arüs werd gespeeld, leidden de estduitsers met 8-3. De atleet Frans Kunen heeft in „De Cteldert" bij Blerick de 14e nationale bos- gewonnen. Hij liep de 4800 meter in Ulinuten en 45 seconden. Delnoye ging tweede over de eindstreep. met een fraaie kopbal van der Lee het nakijken gaf. Door dit succes aangemoe digd zette DCG zijn offensief voort. De Amsterdammers stuitten echter op HFC-s bijzonder hechte defensie, waar in vooral rechtsback Winter een emi nente party speelde. HFC herwon de kracht om terug te slaan zodat ook voor de hoofdstedelijke veste een aantal gevaarlijke situatiesont- stond. In de laatste minuten steeg de spanning ten top. DCG zette alles op al les om de nederlaag te ontlopen maar in de hitte van de strijd hielden de HFC- ers zich staande. Na afloop weergalmden de overwin- ningskreten ver door het geboomte van de Haarlemmerhout. Uit volle borst zon gen de HFC-ers hun clublied, maar DCG-ers toonden zich sportieve verlie zers door hun teegnstanders spontaan de hand te drukken. OHAMA, 9 april (UPI) President Goulart van Brazilië heeft zaterdag de Amerikaanse luchtmachtbasis Offutt, het hoofdkwartier van het Strategische luchtcommando van de Amerikaanse luchtmacht (SAO), bezocht. Hij bezich tigde bommenwerpers en raketten waarmee kemladingen kunnen worden vervoerd. In de Missouri-val'ei, in Iowa sloeg Goulart een reusachtige intercon tinentale Atlasraket gade. Op een persconferentie werd Goulart gevraagd of hij van mening is, dat Amerika over dergelijke defensieve wa pens moet beschikken. ,,Ja, het is nor maal dat een belangrijk land als de V.S. met zijn grote verantwoordelijkhe den er dermate doeltreffende wapens op na houdt", aldus Goulart. Goulart zei dat de besprekingen, die hij verleden week heeft gevoerd met president Kennedy, zeer vriendschap pelijk waren. DCG heeft het aan de Spanjaards-laan niet kunnen redden. HFC won met mi nimaal verschil 2-1, maar veroverde met die overwinning twee heel kostbare punten. Deze aanval werd wel door de doelman van DCG onderschept. HAARLEM, 9 april De Santpoor ter Coen Visser, die als gastrenner met een ploeg amateurs van „Kennemer- land" mee was naar de Ronde van Vlaanderen in België, heeft daar een goede prestatie geleverd door op de vier de plaats beslag te leggen. Jan Timmer uit Velsen-Noord eindig de als achtste en de Beverweker Chris Duyker kwam als twaalfde over de eindstreep. De Beverweker Bert Weeda had de beslissende slag gemist, Henk Wen-tink uit Heemskerk moest door pech de strijd staken en de Zaandammer Fred Tel werd, nadat he een lekke band had gerepareerd, door een agent de ver keerde kant opgestuurd. Al meteen na de start van de-ze ron de, waarvan begin en einde in Bisse- gem waren en die door het abnormaal slechte voorjaarsweer bijzonder zwaar was, formeerde zich een kopgroep van 25 man en daarin waren ook Visser, Timmer en Duyker vertegenwoordigd. Alleen Duyker kon zich in de eindfase van de strijd niet in deze kopgroep, die tenslotte tot acht man uitdunde, hand haven. Hjj had zaterdags al een zware inspanning geleverd in de Ronde van Noord-Holland. Visser en Timmer draai den goed mef- de Belgen mee naar de finish en sleepten een vierde en achtste prijs in de wacht. Kort na hen kwam Duyker als twaalfde door de finish. In de eindsprint om de tweede plaats de Belg Thomas was alleen uit de kop groep ontsnapt en legde beslag op de overwinning maakte Visser nog een vergissing (vanwege de storm had men geen finishdoek kunnen spannen) en sprintte niet voluit mee. Hij dacht dat de aankomst 150 meter verder was. WENEN, 9 april Zondag is op 69- jarige leeftijd overleden de Oosten rijkse schaker Ernst-Franz Grunfeld. Hij was een van de grootste theoreti ci van het schaakspel en werd reeds in 1918 naar aanleiding van zijn resul taten in het toernooi van Kaschau tot grootmeester benoemd. HAARLEM, 9 april DWT heeft zater dagavond in het Sportfondsenbad in Haar lem met 81 verloren van HVGB I De strijd werd voor de eerste klase heren gestreden en zoals de uitslag al aangeeft was het een eenzijdige vertoning. Na de stand 30 door Hogendoorn, Klipp en Ho- geland liet DWT zien, dat zij best een goede aanval kon opbouwen, maar het schieten van Lex van Galen was hopeloos; Klipp, Boon (strafworp) en Shoberer (2) hadden HVGB naar een 70 voorsprong geschoten, toen Piet Botman liet zien, dat DWT toch een schutter had, die het HVGB- doel kon doorboreri. Met het nemen van een strafworp door Boon werd het een 81 overwinning voor HVGBI. Eveneens voor de eerste klasse heren kwamen DWRI en Haarlem I tegenover elkaar in het strijdperk. In de eerste helft ging de strijd aardig gelijk op, al werd er wat zwaar op de man gespeeld. Een vrije worp, genomen door Goedhart, kwam goed voor Huël, die meteen de bal het DWR- doel inschoot, waarna Hagen gelijk maak te. Vervolgens kreeg Huël met het nemen van een strafworp een kans om Haarlem wederom de leiding te bezorgen, maar het schot ging ver naast, waarna Bood aan de andere kant DWR naar 21 schoot. Goed hart maakte gelijk en met een doorslag van Bood, stond DWR weer voor, waarop Hagen er 42 van maakte. Met het vor deren van de tijd liet Haarlem blijken het niet eens te zijn met de beslissingen van de scheidsrechter, ook DWR maakte aan merkingen op de scheidsrechter. Nadat Ronald Vermeer er 43 van had gemaakt verhuisden er spelers op de kant, zodat met 4 Haarlem-spelers en 5 DWR-spelers de laatste periode werd ingezet, nadat beide ploegen een waarschuwing van de DEN HAAG, 9 april De Nederland se arbiter Horn zal 11 april te Hamburg de interlandwedstrijd West-Duitsland Uruguay leiden. Hij zal worden geassis teerd door H. van der Veer en L. van Ravens. Voor de ontmoeting Tsjecho- slovakijeUruguay. 22 april te Praag, is de Nederlander J. Martens als scheids rechter aangewezen. Grensrechters zijn C. Arkenbout en J. M. Godding. HAARLEM, 9 april Van de inhaal wedstrijden voor dë sterk verlate hockey- competitie is gisteren in het geheel niets terecht gekomen wegens de slechte toe stand der velden. Daarentegen zijn wel twee bekerwedstrijden doorgegaan, nl. Am sterdamAlliance bij de heren en Mop 2— Strawberries voor de dames. D-s hoofdstedelingen werkten zich met een verdiende 3'0 overwinning naar de halve finale der H.T.C.C.-beker en de dames van Strawberries bereikte eveneens door een 3—0 overwinning op het Bossche elftal de halve finale. Voor hen is de Amsterdam-beker in het verschiet. scheidsrechter hadden gekregen. Pum Jans sen doorboorde het Haarlem-doel en de ploegen kwamen weer volledig in de strijd; Jansen en Ferry H'agen besloten de strijd met 73. De aardigste wedstrijd van de avond was de ontmoeting HVZ I—VZV I. Hillegom had enige jeugdige spelers opgesteld waarmee goede aanvallen werden opgebouwd, maar VZV beschikte over de langste adem en won met 53. Het score verloop was: Mossel 01; Oortwijn 02; Van der Akker en Visser 32; Vellinga, Piet Hamers en Kobes 3—5 Voor de derde klasse bonden HVGB 3 en DWR 3 de strijd aan die resulteerde in een 40 overwinning voor HVGB. Fc. LuikUnion St. Gillis 00; Beer schotSt. Truiden 00; Daring Cb. Standard Luik 35; AnderlechtAnt werp Fc. 35; AalstFc. Brugge 01; Fc. DiestLa Gantoise 42; Cs. Brug geOlympic Charleroi 11. Frankrijk. NancyNice 20; RennesStade Frangais 23; Le HavreAngers 01; RacingSt. Etienne 12; Monaco Metz 40; MontpellierSochaux 41; LensReims 34; StrassbourgNimes 21; SedanToulouse 10; Lyon Rouen 11. Duitsland. Zuid: StuttgartMannheim 31; WaldhofMiinchen 02; Schweinfurt Eintracht Frankfurt 30: Nürnberg Sehwaben Augsburg 51; Karslruher Sc.Kickérs Offenbach 11; Augsburg Bayern Hof 45; FrankfurtFürth 1_1! Bayern MiinchenReutlingen 3—1. Zuidwest: Fc. KaiserslauternTura Ludwigshafen 12; Wormatia Worms Bsc. Oppau 00; Phoenix Ludwigshafen Saar Saarbrücken 13; Ludwigsha- fener Sc. Vfr. Kaiserlautern 10; Tus NeuendorfEintracht Trier 6—0; PirmasensBorussia Neunkirchen 30; Sportfreunde SaarbrückenEintracht Kreuznach 11; Fc. Saarbrücken Mainz 62. West: SchalkeBorussia Dortmund 53; Duisburger Sv.Fortuna Düssel- dorf 03; Alemannia AachenMarl Hüls 43; Fc. KölnPreussen Münster 44; HambornWestfalia Herne 22. Noord: BremerhavenNeumünster 20; HildesheimEintracht Braun schweig 31; OsnabrückBergedorf 20; OlenburgHamburger Sv. 03; Concordia HamburgHolstein Kiel 4_1; Werder BremenHannover 22; Al- tonaBremer Sv. 42; Eintracht Nord- hornSt. Pauli 22. ZURICH, 9 april Na een drie en half uur durende bespreking tussen leden van de internationale atletiekfe- deratie (IAAF), de voorzitter de mar kies van Exeter, de Brit Donald Pain, de Nederlander ir. A. Paulen en verte genwoordigers van de Oost- en West duitse atletiekbonden is men zondag overeengekomen met een gezamenlijke Duitse ploeg op de Europese atletiek- kampioenschappen in Belgrado uit te komen. Het enige moeilijke punt dat overblijft is dat de selectiewedstrijden voor de Europese kampioenschappen tussen Oost en Westduitse atleten op neutraal ter rein zullen moeten worden gehouden. In aanmerking komen hiervoor de ste den Zürich en Praag. De Apeldoornse atleet Klaas de Ruiter is als eerste geëindigd in de achtste be- vrijdings-bosloop, die in de bossen rond Harderwijk is gehouden. De 25 km.-loop, die door de atletiek vereniging ..Lycurgus" in Krommenie werd georganiseerd, heeft opnieuw een zege op geleverd voor bekerhouder Fons Veldhuizen. HALFWEG, 9 april Het clubkam pioenschap over de lange afstand van de Halfwegse wielerclub „De Bataaf", dat zondagmiddag in een tot stormkracht aanwakkerende wind op het parcours aan de Oude Kruisweg in de Haarlem mermeer werd gehouden, is voor de tweede keer gewonnen door Mik Snijder. Eerder triomfeerde hij in 1959. De ge routineerde Snijder misleidde ditmaal de ontsnapte landskampioen Gerard Wesseling met een listige manoeuvre en demareerde in de laatste bocht van het parcours op 300 meter van de finish lijn zo hard, dat een volkomen ver raste Wesseling hem in de sprint nog drie lengtes moest prijsgeven. Voor deze titelstrijd om het „oranje- zwarte" kampioenstricot verschenen twintig A-klassers aan de start en zij hebben voor een felle en verbeten strijd gezorgd. Vooral de strijdvaardige Bert Boom heeft een sterk aanvallende race gereden. Steeds weer probeerde hij uit de tien man sterke kopgroep, die reeds in de eerste van de tien ronden zijn be slag had gekregen, te ontsnappen, maar Schouten, Griffioen, Hoogland en de fa vorieten Wesseling, Snijder en Cuvelier lieten hem niet gaan. Van die aanvals driften werden Zomer, Hoogland, die tweemaal met pech te kampen had, Buis, Dokter, Schouten en Griffioen achtereen volgens de dupe. Zij moesten afhaken. Van hen bleef alleen Griffioen de strijd op het tweede plan in zijn eentje voort- zetten. Van de vier overgebleven aanvoerders beraamde Wesseling op de Spieringer- moest worden, zijn finish en veroverde zo'n 150 meter voorsprong. Een door kramp geplaagde Boom en Cuvelier ble ven het antwoord op zijn charge schul dig en alleen Snijder bleek nog over voldoende reserves te beschikken om aan een achtervolging te beginnen. En dat deed hij heel listig. Snijder bleef 25 meter achter Wesseling hangen en wekte daarmee de indruk zijn achtervolging niet te kunnen bekronen, maar bij het uitkomen van de laatste bocht demar reerde Mik zo fel en onstuimig, dat Wesseling er volkomen door werd ver rast. Dolgelukkig ging Snijder na zijn geslaagde coupe als kampioen door de finish. De uitslag luidt: 1. M. Snijder (Half weg), de 112 km. in 3 uur 2 min. 37 sec.; 2. G. Wesseling (Halfweg); 3. B. Boom (Halfweg) in 3.02.49; 4. G. Cuvelier (Nieuw Vennep); 5. W. Griffioen (Half weg). Uitslag nieuwelingen: 1. P. van Dongen (Aalsmeer), de 56 km. in 1 uur 31 min. 7 sec.; 2. P. Moens (Badhoevedorp); 3. J. Riensema (Sloten); 4. B. Broerse (Halfweg); 5. J. Berg (Halfweg) in 1.34.13; 6. J. Zomer (Halfweg) in 1.36.19; 7. T. Bos (Badhoevedorp); 8. C. Breed (Nieuw Vennep) in 1.36.28; 9. A. Colijn (Leimuiden) in 1.36.37; 10. B. Zoeteman (Halfweg) in 1.37.56. Uitslag adspiranten: 1. J. Bax (Nieuw Vennep), de 22,4 kilometer in 38 min. 30 sec.; 2. R. van Staverden (Badhoeve dorp); 3. J. Roubos (Nieuw Vennep); 4. D. Heemskerk (Halfweg); 5. B. Moens (Badhoevedorp). weg, toen er nog vijf kilometer gefietst HAARLEM, 9 april In de zesde en laatste rit van het nederlaagtoernooi om de Radiumbeker, die ging tussen „De Kampioen" (H'lem) en „Ulysses" (Am sterdam), heeft de Amsterdammer Ge rard Koel zich de snelste rijder ge toond. Hij zegevierde In de eindsprint van een vier man sterk kopgroepje over de Haarlemmers Eddy Riethoff, Thijs Bouma en Rinus Stevens. Zij waren er niet in geslaagd om zich van de snelle finisher Koe] nationaal sprintkam pioen over 300 meter te ontdoen. Aan deze in het „Van der Aartsport park" gehouden nederlaagrit werd maar door 14 A-en-B-klassers deelgenomen. Het slechte weer was er voornamelijk de oorzaak van, dat er ditmaal zo wei nig renners aan de start verschenen. Maar ondanks de stormachtige wind, die gepaard ging met regenbuien, is er Volendam was vaak bijzonder fel in de aanval in de wedstrijd tegen PSV maar de achterhoede wist het gevaar meestal op tijd te bezweren. Zo ook op deze foto, waar o.a. Tol een actie onderneemt om de stand een beter aanzicht te geven. (Van onze sportcorrespondent) EINDHOVEN, 9 april Voor Jan „Bloem" Visser was het geen plezierige middag. Niet zozeer omdat deze stevi ge, blonde doelwachter van Volendam maar liefst vijf maal de geenszins ple zierige opdracht kreeg het leer uit het net te halen hij kon wat dat betreft met opgeheven hoofd het „PSV-slacht- veld" verlaten, waht geen der Eindho- vense treffers had (door een doelman althans) voorkomen kunnen worden. Maar hij had zich zijn voorlopig af scheid van het Nederlandse (betaalde) voetbal gaarne anders gewenst. Bin nenkort vertrekt de goalie van de oran jehemden namelijk naar Nieuw-Guinea en ergens diep in zijn hart hoopte hij dit afscheid te kunnen „vieren" met een zege in een uitwedstrijd. Tot twintig minuten in de tweede helft kon hij die hoop koesteren. Toen sloeg het noodlot toe. Midden in een fel offensief van Dick Tol en de zijnen, waaraan ijverig werd medegewerkt door halfspelers „Koies- sie" Schilder en Klaas Karregat en dat de versterkte defensie van PSV op het randje van de ineenstorting leek te brengen, bereikte een verre pass van Wolbers het grote brok niemandsland tussen de ver opgedrongen Volendamse veldspeiers en keeper Visser. Ais een jachtig duiveltje schichte PSV-linksbin- nen Pierre Kerkhoffs in de vrije ruim te, pikte het leer op en rushte ineens door naar het Volendamse doel. En juist toen iedereen ook Visser verwachtte, (Jat hij de keeper zou trach ten te omspelen tikte Kerkhoffs naar de mee opstormende Brusselers, die onbe lemmerd het nylon kon bereiken. Door deze treffer kwam PSV met 31 voor te staan. En schrom pelde het hevige Volendam-offensief als een lekke varkensblaas ineen.Wel zwoegden Pelk, Karregat, Tol en al die andere ijverige Volendammers door om deze opdoffer teboven te ko men, maar de schwung was er hele maal uit .Stopper Janny Schilder joeg zijn beide backs weliswaar op naar de middenlijn, maar met het kwistig hanteren van de buitenspel-val be reikte hij een averechtse uitwerking. Enkele malen kregen de Eindhovena- ren daardoor de kans om vrij op te rukken naar het bastion-Visser en daardoor ontstonden nog twee punt gave PSV-voltreffers. Toen arbiter Bjjleveld de rust aan kondigde stond het gezicht van Bram Appel op onweer. Wat hij tot dan had gezien van de club, die hij nog enkele maanden onder zijn hoede heeft, Volen dam, en de ploeg, die hij binnenkort baas worden over de elementen: het spekgladde soppigc terrein en de harde wervelende wind, die de bal vreemde capriolen liet maken. Slechts Fons van Wissen en in mindere mate Piet v. d. Kuil twee „lichtgewichten" trok ken zich er niet zo veel van aan. Een lichtvoetige combinatie van deze twee leidde dan ook het enig genietbare van deze periode in. Want via v. d. Kuil dirigeerde Van Wissen de bal naar Brusselers, die het leer goed klaar leg de voor de (deze middag bijzonder schietgrage) voeten van Kerkhoffs; ge dragen door een harde windstoot zeilde de bal in de bovenhoek. Na de hervatting leek PSV de zaken wat hartiger aan te pakken. Al vrij spoe dig kapte Wolbers een solo-wandeiing langs vier Volendammers op het juiste moment af, om Kerkhoffs in ideale schietpositie te bedienen; weer was Vis ser kansloos tegen diens schot. Maar de bordjes werden verhangen. De enige fout, die Van Wissen deze middag maakte bezorgde Pelk het leer en toen deze zijn midvoor Dick Tol vrij zag staan was de zaak bekeken: 21. Er openden zich schone pers'pectieven voor de wijdbroeken, want PSV liet zich ge willig in de verdediging drukken. Maar juist op het hoogtepunt van het Volen dam-offensief kwam de actie van Kerk hoffs, die door Brusselers doeltreffend werd afgerond. Deze koude douche brak de illusies van de oranjebaadjes. Van de Kuil mocht slecht schietend een ideale sco ringskans missen de treffers kwa men toch. En wel van de voet van Kerkhoffs (hattrick) en Wolbers, die daarmee de superioriteit van de thuis gaat trainen, PSV, was maar vrij mise- club in het laatste half uur in duide rabel geweest. Beide teams konden niet lijke cijfers uitdrukten. tooh aardig strijd geleverd. Vooral Bou ma en Stevens weerden zich voortreffe lijk en wisten een voorsprong van 200 meter te for.ceren. Alleen de favorieten Koel en Riethoff slaagden er nog in om deze twee aanvallers te achterhalen. Er ontstond zodoende een kopgroepje van vier man en dat heeft het verdere ver loop van de strijd beheerst. Doordat de drie Haarlemmers alle mogelijke moeite deden om zich van sprintkampioen Koel te ontdoen, ver slapte het tempo dermate, dat Bogaard en Van der Pol nog bijkans aansluiting wisten te krijgen. Maar omdat de strijd vaardige Bouma in de slotronde al vroeg aan de eindsprint begon, moesten de twee achtervolgers weer terrein prijsgeven. De door Bouma aangetrok ken sprint was een kolfje naar de hand van Koel en hij overrompelde zijn drie Haarlemse tegenstanders met een vlijm scherpe eindsprint. De uitslag luidt: 1 G. Koel (Ulysses), de 40 km in 1 uur 2 min. 53 sec.; 2. E Riethoff, 3. M. Bouma, 4. R. Stevens 5. A. Bogaard, 6. B. v.d. Pol (allen Kam pioen), 7. P. Gompelman. 8. A. Ooster- veld (beiden Ulysses), 9. C. Plus (Kam pioen), 10 B. Slemmer (Ulysses). In de strijd der C-klassers toonde de Santpoorter Hans Handgraaf zich duide lijk de sterkste. Het resultaat was: L. H. Handgraaf, 2. R. Portegies (beiden Kam pioen), 3. K. Zwerver. 4. B. Schulte. 5. H. Jurriaans (allen Ulysses), 6. H. Ut- tien (Kampioen), 7. C. Hennis, 8. H. Möl- ler (beiden Ulysses), 9. W. Fiechter, 10. J. Fennis (beiden Kampioen). Uitslag jeugdklasse: 1. Lissenburg, 2. Caarels, 3. Riethoff, 4. Verdonschot (al len Kampioen). Clubklassering: 1. „De Kampioen" met 64 pnt.: 2. „Ulysses" met 46 punten. Algehele winnaar van dit nederlaag- toernooi, waaraan „Olympia, De Bataaf, Kennemerland, De Bollenstreek, Le Champion en Ulysses" deelnamen, werd „Le Champion" uit Amsterdam. Deze vereniging bezorgde „De Kampioen" met 75 om 35 punten de grootste nederlaag Van al de overige clubs wist alleen „Kennemerland" de „roodwitte" club uit de Spaarnestad een nederlaag (59 om 51) toe te brengen. HAARLEM, 9 april Tot de door het slechte weer gedupeerde sportbeoefena ren behoorden zondag ook de tennissers, die niet alleen op 1 april de officieuze opening van het seizoen niet konden vieren, maar ook zondag geen voorbe reidingen konden treffen voor de com petitie, die op zendag 29 april zal begin nen. Het Is nog een gelukkige omstan digheid, dat de competitie, waaraan door liefst 1367 ploegen wordt deelgenomen, een week later start dan vorig jaar. Het eerste competitieprogramma is af te lezen van de indeling: beide eerst ge noemde ploegen in iedere afdeling spe len tegen elkaar en beide laatste ge noemde. Indeling tennisploegen district Haar lem: Eerste klasse, afdeling 2; Haarl. L.T.C., Oranje TC 2, Victoria en Gron. Studen ten TC. Overgangsklasse A, afd. 3; Maas Vlaardingen, Haarl. L.T.C. 2, Groen Wit (A'dam) en Het Spieghel. Óvergangskl. B, afd. 1; Het Spieghel 2, de Aemstelspe- lers, Inside en L.T.C. Bloemendaal. Afd. 3; Brederode. N.W.T.L.. Hoogerheide en Rhijnauwen. Afd. 4; Oud Wassenaar 2. de Metselaars 3, Leidse L.T.C. en TC Heemstede. Tweede klasse, afd. 1; de Aemstelspelers 2, Joy 4, Groenendaal en Inside 2. Afd. 2; Paraat, Haarl. L.T.C. 3. TC Egmond aan Zee en Helderse TC. Afd. 3; TC Heemstede 2. Festina 4. Het Spieghel 3 en Alta 3. Afd. 4; L.T.C. Bloe mendaal 2, Poppey. Fléhite 2 en Larense L.T.C. Afd. 5; Festina 3, Ready'28, de Meent en W.O.C. Afd. 6; Dash 4. Mo zaïek, TC Zandvoort en Brederode 2. Derde klasse, afd. 3: L.T.V. Zaandam 2, L.T.C. Bloemendaal 3, Animo 2 en Roos- wijk. Afd. 4; Inside 3. TC Bakkum, TC Heemstede 4 en TC Beverwijk. Afd. 5; Oranje TC 8, Thor RW 9. Jatiloo en Groenendaal 3. Afd. 6; TC Zandvoort 3. Kennemer L.T.C. Noordwijk 3 en de Leidse Hout 2. Afd. 7; W.O.C. 2, Velsen, de Aëronauten 3 en de Metselaars 6. Aid. 8; TC Heemstede 3. TC Zandvoort 2. Teylingen en de Leidse L.T.C. 2. Afd. 9; Park Marlot 5. de Aëronauten 2, Bastione 1 en Brederode 3. Afd. 10: Haarl. L.T.C. 4, Groenendaal 2, Groen Geel 4 en Lei- monias 7. Vierde klasse, afd 8; TC Bak kum 2, TC Zandvoort 4, Kennemer ly ceum 3 en W.O.C. 5. Afd. 30; de Bata vieren 3, Katwijkse L.T.C. 3, L.T.C. Bloe mendaal 4 en de Leidse Hout 3. Afd 31; Duinlust, Cl. te Werve 3, Oud Wassenaar 6 en Park Marlot 7. Afd. 32; Kennemer - lyceum 2, Unicum 3, Leidse Studenten 5 en H.B.C. Afd. 33; Leeuwenbergh 3, TC Heemstede 5. Cl. te Werve 4 en Leimo- nias 8. Afd. 34; W.O.C. 3. TC Heemstede 6, N.M.C. 5 en Leidse Studenten 4. Afd. 35; H.B.C. 2, de Gravellers 3, Groenen daal 5 en Thor RW 11. Afd. 36; Esso SC. Groenendaal 4. Lucky Stroke 5 en Leeuwenbergh 5. Afd. 37; Brederode 4. W.O.C. 4. Tennessee 2 en TC W.W. 3. Afd. 38; Thor R.W. 10. Houtrust 4. Groen Geel 6 en Brederode 5. Vijfdeklasse, afd 6; Rooswijk 2. L.T.C. Bloemendaal 6 Chandelle 4 en TC Bakkum 3 Afd 7; TC Velsen 2, D.E.M. 4. W.K.F. en N.w!t.L. 5. Afd 8; L.T.C. Bloemendaal 5, Game Flighters 2, Anteno 6 en A.M.V.J. 5 Afd 9; Houtrust 6. Duinlust 2, Never Out 6 en Jatiloo 2. Afd. 10: H.B.C 4. Jatiloo 3. W.O.C. 6 en Kennemerlyceum 4. Afd. 11; Lucky Stroke 8. Bastione 4. de Oude Eik en TC Heemstede 8. Afd. 12; Leidse Stu denten 7, Excelsior 4, Unicum 5 en H.B.C. 3. Afd. 13; Groenendaal 6, Bas tione 2, de Baanbrekers en de Auro- nauten 5. Afdeling 14; Bastione 3. Ten nessee 3. Alliance en Never Out 5. Afd 15; TC Heemstede 7. Houtrust 8, Cl. te Werve 5 en de Leidse Studenten 8. Advertentie „Nu wegrijden zonder trappen" SOLEX-SERVICE-STATION RIJKSSTRAATWEG 249 HAARLEM-N. - TELEF. 57435 HAARLEM, 9 april. Voor de lande lijke competitie werden in Haarlem slechts twee onbelangrijke wedstrijden gespeeld. Typhoons werd door M.S. kansloos geklopt, terwijl een onvolledige White Starsploeg zich in de verlenging door Fortuna liet verrassen. Flamingo's 2 legde door een overwinning op de H.O.C.-reserves beslag op de titel in de heren eerste klasse van het district Haarlem. Runner-up Excercitia komt echter voor promotie in aanmerking. De met veel belangstelling tegemoet geziene beslissingswedstrijd tussen Antilopen en Holland Daggers zal op 19 april a.s. in de Apollohal in Amsterdam gespeeld wor den. Typhoons keek tegen de Amsterdamse studenten al spoedig tegen een 2-12 ach terstand aan. De prestaties van de Haar lemmers waren dermate gering, dat U.S. bij rust met 9-35 leidde. Na de hervat ting kwam Typhoons ook tot scoren, zonder dat echter de U.S.-voorsprong in gevaar kwam. Via 15-43 en 25-65, werd een 37-71 eindstand bereikt. Voor U.S. scoorden Pelk 6-14; Schagen 12-3 en Mellenberg 6-7. Voor Typhoons kwam niemand boven de tien punten. White Stars trad tegen Fortuna zonder Schermer en Jager aan en dit bleek meer dan de ploeg kon hebben. Steeds had Fortuna een voorsprong, zodat na 7-10 en de rast rost 27-31 aanbrak. Een vertwijfeld slotoffensief bracht White Stars na 48-51 toch nog met 63-63 naast Fortuna. In de verlenging liet Fortuna over de krachtsverhouding geen twijfel bestaan en won met 66-76. Topscorers voor White Stars Spoor 15-9, van Giffen 7-16 en Lagendijk: 3-7. Voor Fortuna Lind 15-10-7 en Evers 6-5-5. De overige uitslagen luiden: Dames; HCK 3-SC Haarlem 9-28; HOC 5-Excercitia 2 33-16; Rapiditas 2- White Stars 0-2 (reglementair); HOC 4- DEN HAAG, 9 april De Amster dammer Van Leeuwen is Nederlands kampioen eerste klasse libre groot bil jart geworden. De 29-jarige Van Leeu wen verloor geen enkele partij. In de finale tegen de jonge Hagenaar Rooden- burg zag het er echter lange tijd naar uit dat Van Leeuwen zijn ongeslagen record niet zou kunnen handhaven. Met een serie van 63 werkte hij echter zijn achterstand weg en won tenslotte nog met ruim verschil (300-270), Rapiditas 3 28-7; HCK-Excercitia 23-19; HCK 2-Typhoons 22-24. Heren: Exercitia 2-White Stars 3 36-26; SC Haarlem-HOC 4 17-28; White Stars 2- Rapidita-s 34-32; Typhoons 3-HOC 3 49-35; HOC 2-Flamingo's 2 39-62 (Fla mingo's kampioen). ZANDVOORT, 9 april Na de vorige week met een receptie en feestavond het veertigjarig bestaan te hebben her dacht hield de Zandvoortse reddings brigade in hotel Keur aan de Zeestraat vrijdagavond de veertigste jaarvergade ring. De voorzittter, de heer J. G. Bisen- berger, sprak in zijn inleiding woorden van dank tot de leden van de jubileum commissie en allen, die hebben meege werkt aan het slagen van receptie en feest en die bijdroegen aan het feeste lijk geschenk. Bij de ingekomen stukken was een schrijven van het strandschap Zand voort, waarin de brigade een bedrag van 7420 wordt toegezegd voor het aanschaffen van twee reddingsvietten en drie buitenboordmotoren. De briga de, die bovendien over enkele vletten van de Koninklijke Nederlandse bond voor het redden van drenkelingen be schikt, zal het komende zeizoen op elk der drie strandposten twee vletten sta tioneren. In het jaarverslag van secretaris F. Dukkers werd met voldoening vastge steld, dat deze dagen de zuidelijkste post „Ernst Brokmeijer" in eigendom van de reddingsbrigade is gekomen. De post is aangekocht van de gemeente Zandvoort. Spijtig wordt net in dit ver slag genoemd, dat het ledental (330 le den) nagenoeg gelijk is gebleven. Men had in dit jubileumjaar graag een ster ke stijging van het aantal leden gezien. De aftredende bestuursleden de he ren F. Dukkers, secretaris, en W. van der Kruk, tweede penningmeester, wer den met een meerderheid van stemmen herkozen. Het aftredende bestuurslid de heer W. H. van Keulen, die in het ver volg al zijn krachten zal geven aan het instructeurswerk, maakte in het be stuur plaats voor de heer A. van So lingen. In het begin van mei wordt een bij eenkomst gehouden voor allen, die in het komende seizoen als strandwachter de drie reddingsposten zullen gaan be zetten. Dan zal tevens over een nieuwe cursus opleiding strandwachtexamens worden gesproken. De thans onder lei ding van dokter J. F. Zwerver lopende EHBO-cursus zal ongeveer eind mei zijn afgelopen. Daarna kunnen de exa mens worden aangevraagd.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 11