Heracles maakt het nog met HVC De ploeg uit Almelo laat vele kansen ongebruikt Velox „felle in verrast explosie" Roda Sport na goed begin onder de voet gelopen Lo Brunt:Wij hebben verzoek Feijenoord voldaan Rotterdammers aan de slag voor fel tegenoffensief AUSTRALISCHE ZWEMCOACH I Twee vierdeklassers in prachtig sportpark SPORTWEEKEINDE IN CIJFERS A: B: „De Guy Fawkes van het vaderlandse voetbal" Lekker etentje na wilde uitbarsting Uithoorn tast diep in de beurs Financieel offensief beloond met veldverlichtingen een overdekte Vijf wedstrijden in toto vervallen EREDIVISIE KOHFBAlJ „Nou jongens. Eerste klasse klasse WEST I J NOORD HOCKEY ZUID li MAANDAG 9 APRIL 1962 PAGINA 8 tmmms vsv A. G. Milan Italiaans voetbalkampioen Keizer in Jong Oranje tegen Frankrijk Matig Oostenrijk wint van Ierland 18 kandidaten melden zich voor de hoofdprijs (Van onze sportcorrespondent) AMERSFOORT, 9 april Heracles, dat in het begin van het seizoen op eigen terrein een verrassende neder laag van 2-0 leed tegen HVC, heeft zich zondagmiddag op het Amersfoort- se sportpark „Birkhoven" niet laten verrassen door de roodwitten, die nu op hun beurt een kansloze nederlaag AGOVV—Veendam 1—1 Krayer 10, Drommel 11, rust en ein de. 5500 toeschouwers. Zeer matige wedstrijd met iets sterker AGOW. Weinig verban din beide voor hoedes. Sittardia DHC Fortuna VI. SW AGOW Go Ahead 26 15 7 27 13 10 25 13 8 26 13 7 26 11 9 27 10 11 4 37 4 36 4 34 6 33 6 31 6 31 46—23 40—17 63—37 41—35 56—43 37—26 'llllIHHIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIiniIllllllllllllllllllllllllllllllllllll DFC 27 10 11 6 31 33—24 Eindhoven 25 13 4 8 30 42—29 Veendam 27 10 10 7 30 48—34 KFC 27 11 7 9 29 35—35 Leeuwarden 27 9 9 9 27 37—29 Vitesse 25 9 7 9 25 44—49 Alkmaar 26 9 6 11 24 31—34 't Gooi 26 9 6 11 24 42—47 BW 25 6 3 16 15 3049 Stormvogels 26 3 6 17 12 26—60 Haarlem 26 4 4 18 12 22—60 Helmond 26 4 1 21 9 18—60 0—3 HVC—Heracles Van Nee 01, rust, Schuman 02 en 03. 4000 toeschouwers. Duidelijk sterker Heracles won zeer ver diend. Het was over alle linies sterker. HVC speelde vooral na rust zwak. HeerenveenWageningen 23 V. d. Weerd 01, Boensma 11, rust, Geutjes 12, v. d. Weerd 13, Zoetendal 23. 1500 toeschouwers. Opvallend was in deze wedstrijd het zwakke doelverdedigen van invaller Van Cappelleveen in het Wageningse doel en de Fries Veenstra. Wageningen trok daar het meeste profijt van en dat leverde de zege op. Er werd op het drassige veld heel matig gespeeld. Vooral het plaatsen liet zeer veel te wensen over. Heracles 27 17 5 5 39 86—24 Elinkwijk 27 16 5 6 37 50—39 Excelsior 27 13 8 6 34 57—34 Ensch. Boys 27 15 3 9 33 66—44 RBC 27 14 5 8 33 52—41 Be Quick 26 13 5 8 31 59—45 ZFC 27 12 7 8 31 35—27 Limburgia 25 11 6 8 28 50—37 SHS 27 11 6 10 28 41—33 Wageningen 26 10 7 9 27 57—61 Hilversum 27 11 4 12 26 49—44 NOAD 26 9 6 11 24 41—55 Heerenveen 27 8 8 11 24 37—44 HVC 27 9 4 14 22 41—51 Hermes DVS 27 8 5 14 21 35—54 27 8 4 15 20 42—70 Wilheimina 26 6 5 15 17 43—66 F.BOH 27 1 3 23 5 21—94 VeloxRoda Sport52 Hoenen 01, Morelissen 11, Aarts 21, Morelissen 31, Geurtsen 41, rust. Logen 42. Geurtsen 5—2. 4000 toeschouwers. Een wedstrijd met een interessante eerste helft, waarin Roda Sport ondanks het wind- nadeel geruime tijd domineerde en zelfs de leiding nam. Na de gelijkmaker raakte Ro da Sport van de kook en speelde het vooral defensief zeer slordig. LongaZwolse Boys 02 Van Veen 01, v. d. Woude 02, rust en einde. 600 toeschouwers. Voor rust was Zwolse Boys iets beter. Gelukkige treffers van Zwolse Boys. Na rust was Longa sterker, maar weinig doel- rijpe kansen deden zich voor. Verdediging van Zwolse Boys bleef gemakkelijk over eind. PECZwartemeer 13 Smit 0—1, Hogenberg 02, rust, Smit 0—3, Koopman 13. 2000 toeschouwers. Een volkomen foutieve spelopvatting iieeft de thuisclub een verdiende nederlaag bezorgd. Deze werd nog bevorderd door enkele blunders in de verdediging van PEC. Zwartemeer speelde een frisse partij voet bal. UVS—NEC 3—2 Van Boxtel 01, W. van Kampen (straf schop) 11. Kluivers 21. rust, Slijkhuis 2—2, Verhoeven 32. 5000 toeschouwers. Enerverende wedstrijd tussen gelijkwaar dige ploegen die elkaar geen duimbreed toegaven. Twee kostbare fouten van doel man Jansen (NEC) kosttten evenzovele doelpunten. Aan de andere kant stond doel man Van Duyl (UVS) bij de stand 32 de Nijmegenaren een gelijk spel in pe weg door een strafschop te stoppen. Velox 23 14 3 6 31 62—33 De Baronie 22 11 6 5 28 45—32 RCH 23 10 8 5 28 34—24 Helmor.dia 23 10 7 6 27 43—34 Roda Sport 23 10 6 7 26 41—30 EDO 23 10 6 7 26 38—37 Tubantia 23 9 5 9 23 41—40 Oi denzaal 23 10 3 10 23 26—32 Graafschap 22 9 4 9 22 29—31 Zwartemeer 23 8 4 11 20 29—37 NEC 24 7 6 11 20 44—54 LONGA 25 6 8 11 20 32—42 CVS 25 7 6 12 20 29—40 PEC 23 7 4 12 18 37—55 Zwolse Boys 23 5 6 12 16 28—37 van 3-0 moesten incasseren. Over alle linies waren de gasten sterker. Vóór rust wist de thuisclub, met de felle wind tegen, de „schade" te beperken tot 0-1, doch na de hervatting kwamen de Amersfoorters er niet meer aan te pas. Middenvoor Schuman maakte kort na het begin en kort vóór het einde van de tweede helft nog twee uit stekende doelpunten. De 4.000 toeschouwers zagen na het beginsignaal van de goed leidende arbiter Schalks, dat Heracles, ge steund door de stormachtige wind, weinig moeite had om in het offensief te komen. Via de vleugelspelers Gre- ving en Rekers werden vele aanvallen opgezet, doch het binnentrio v. Nee, Schuman en Vrielink wist met de vele kansen geen raad. Bovendien moet ge zegd worden, dat de Amersfoortse de fensie met doelman Heitman aan het hoofd, steeds uitstekend ingreep. De thuisclub slaagde er korte tijd in het spel te verplaatsen door tot verrassen de tegenacties over te gaan. Doch de gasten kwamen terug; de druk op het doel van HVC werd groot. Toen Dielis- Middenvoor Schuman van Heracles heeft met twee doelpunten het leeuwen-deel bijgedragen aan de overwinning van 0-3 die Heracles op HVC behaalde. Met déze kopbal van Schuman weet doelman Heitman nog wel raad, spil Nakken is echter reeds gepasseerd. sen redding bracht door op de doellijn staande een bal corner te trappen, be tekende dit slechts uitstel. Want v. Nee nam de corner zo scherp, dat de bal het doel indraaide zonder dat de doel man er iets aan doen kon. (0-1). Nog vele malen kwamen de gasten heel gevaarlijk voor het Amersfoortse doel, doch Heitman verrichtte zeer knappe reddingen, zodat de stand on veranderd bleef. Na rust dacht HVC de wind als bondgenoot te hebben. Inderdaad was gedurende korte tijd sprake van een Amersfoorts offensief. We noteerden twee doeirijpe kansen voor v. Boenen en Heijermans. Zij misten en dat was dubbel erg voor HVC, omdat reeds na 8 minuten Hera cles de stand op 0-2 bracht. Een voor treffelijke voorzet van Vrielink bracht de bal hoog voor het doel, waar Schu man zich uitstekend had opgesteld en met een ferme kopstoot kon scoren. (0-2). Reeds toen was het gedaan met de thuisclub, die van de wind meer last dan steun bleek te hebben. Bij de gasten was dat juist omgekeerd. Door hun hoger tempo en betere techniek konden zij de toon aangeven. Schuman c.s. sprongen wel erg nonchalant met de kansen om. Als zij alleen voor doel man Heitman kwamen, schoten zij of hoog over, of in de handen van de steeds tijdig uitlopende HVC-goalie. Slechts de kans, die Schuman vijf mi nuten voor het einde kreeg was te mooi om te missen. Nadat hij eerst tegen de paal had geknald, was zijn tweede schot raak. Zo werd het héél verdiend 0-3. UTRECHT, 9 april Velox heeft ruim twintig minuten nodig gehad om te bewijzen, dat het kampioensplannen bezit, want toen Roda Sport reeds na 7 min. met een onverwachte schuiver van rechtsbinnen Hoenen de score had ingeleid en het betere spel van de Limburgers bleef voortduren, zag het er niet best uit voor de Utrechtse lichtgewichten. Maar na 24 min. kwam de fraaie gelijkmaker van Morelissen en van dat moment af was Roda Sport aangeslagen. De „depressie" duurde tot de rust, maar toen had Velox intussen een voorsprong van 4-1 verkregen, dank zij enkele momen ten van ouderwets aanvalsspel. In de tweede helft, die qua spelpeil aan zienlijk lager lag, maakten beide ploe gen nog een doelpunt, zodat deze „thriller" van de tweede divisie in een verdiende 5-2 zege voor topscorer Geurtsen en de zijnen eindigde. In het begin leek het er dus aller minst op, dat Velox zo'n grote zege tegemoet ging. Weliswaar hadden de geelzwarten de zeer sterke wind in de rug, maar dit was teveel van het goede, want het ritme bleek geheel te zijn verdwenen. In de beginlase was Roda Sport in menig opzicht de beste ploeg. De bal werd kundig laag ge houden, het positiespel was aangepast en vooral de rechtervleugel Giesen- Hoenen liet fraaie staaltjes voetbal zien, inclusief geraffineerd switchen en kan sen scheppen. Vooral de onverzette lijke rechtsbinnen Hoenen was heer en meester op het middenveld. Hij heeft bergen werk verzet, pakte de bal af, stuwde in de modder, zette herhaalde lijk zijn voorhoede aan het werk en bleek ook nog een gevaarlijk afwer- ker. Hij was het dan ook, die na 7 min. het eerste doelpunt maakte. Uit een droompass van Giesen (speler van het Nederlands Jeugdelftal) loste hij een laag schot, dat gericht was op de uiterste hoek en keeper Van Ledden geheel verraste (0-1). Velox kreeg nadien weinig gelegenheid om tot zui vere tegenaanvallen te komen, want de dekking der Limburgers was mee dogenloos. Het moest dus van snelle uitvallen komen, die gedragen dienden te worden door de zeer sterke wind. Na 24 min. was het dan zo ver. Links binnen Morelissen, de man met de lange benen en grote passen, pikte op het middenveld een bal van uitblinker Jochems op en raasde op de uitsteken de doelman Cox toe. Juist toen Cox zijn doel uitkwam, rondde Morelissen beheerste zijn sublieme solo-partij af (1-1). Deze goal bracht een keerpunt in de strijd. De defensie van Roda Sport raakte van de kook en daardoor konden de Utrechters zich ontplooien. Het meesterlijke ingrijpen van Cox, die met wonderbaarlijke snoekspron gen en duiken menig gevaarlijk schot onschadelijk maakte, voorkwam een korfbalscore. Want Velox kwam steeds maar weer terug met beangstigende aanvalsgolven. Na 31 min. moest er een corner worden genomen. Het werd een korte hoekschop. Morelissen pakte de bal en gaf een hoge voorzet naar Aarts, die in een deel van een seconde de juiste hoek zocht en zeer hard inkopte (2-1). Bijzonder goed werk van Geurtsen leidde tot het derde Utrechtse doel punt, dat gemaakt werd door Morelis sen. Hij behoefde de bal slechts een tikje te geven (3-1). Driemaal achter een knalde Geurtsen op Cox en even zovele malen pareerde Cox met ver bluffend talent. In de laatste seconden voor de rust maakte Geurtsen dan toch eindelijk zelfstandig een doelpunt, zodat de ruststand 4-1 was. Roda Sport, dat nu van het wind- AMSTERDAM, 9 april (vervolg van pagina 1) Uit hoofde van zijn beroep, is de heer Brunt nu zoiets als de „Guy Fawkes van het vaderlandse voetbal" ge worden. Het is ook een knal van jewel ste geworden. Maar het dient gezegd, in de kruitdampen bleef de secretaris-pen ningmeester er doodriuchter onder. Op onze vraag naar zijn commentaar ant woordde de heer Brunt: „Wij hebben slechts voldaan aan het verzoek van Feijenoord. Namens de spelers is ons door de heer Kieboom en trainer Fuchs immers verzocht hen niet meer op te stellen in het Nederlands elftal en Jong Oranje. Dat doen wij dus. Wij hebben hen uitgesloten van de interland van de vorige week en nu voor een jaar lang. Zaterdagavond heeft het voltallige be stuur deze beslissing op de bestuursver gadering in het Sportcentrum genomen. Wat de strijd om de Europa-cup betreft, wij mo|en ook nummer twee inschrijven, maar daarover zal de volgende week he slist worden. Ik had zelf de taak de brief aan voorzitter Kieboom te over handigen. Ik heb echter het sportieve plezier van Feijenoord voor de wedstrijd tegen Blauw Wit niet willen bederven. Ik heb hem dus na de wedstrijd gege ven". Feijenoord is er in geslaagd om nog vroeg in de avond de stroom-der-driften te beteugelen. Het bestuur onthaalde de ploeg op een vorstelijk etentje, de soep smeuïg op de tong, het vlees zacht en pikant. Een goede maatregel! Heeft Bril lat Savarin, een van de grootste fijn proevers die de wereld kent, niet eens gezegd: „De toekomst en het lot van de volkeren hangen af van de wijze waarop zij zich voeden? Welnu, bij alle ellende liet Feijenoord er de goede hap niet voor staan. Het stemde de ploeg in ieder geval tot rust en kalmte. De wat meer „belegen reacties" waren dan ook aan merkelijk milder. De rechtsback Veld hoen merkte kalm en bedaard op dat de sancties hem verbaasd hadden. De aan voerder Kerkum ging iets verder. Het besluit van de K.N.V.B. noemde hij een a-sociale maatregel. Maar kon volgens hem de Rotterdamse pret niet deren. Wij laten ons er niet door ontmoedigen. Het elftal is in een goede stemming. Het kampioenschap kan ons niet ont gaan. De heer Frans Fuchs, de trainer, wenste zijn commentaar „binnenska mers" te houden. Wat ik er van denk, zeg ik niet zei hij kalm en bedaard. „Het is een gewichtig besluit van de K.N.V.B., waarvan ik mij afzijdig houd. Ik hoop dat het weer in orde komt tussen Feijenoord en de K.N.V.B. Het meest uitgebreide commentaar van Rotterdamse zijde kre gen wij van de voorzitter Kieboom zelf, die op de hem eigen, nuchtere wijze zijn hart. luchtte. „Na de wedstrijd tegen Blauw-Wit kreeg ik de brief van de K.N.V.B., die mij werd overhandigd door de heer Brunt". De heer Kieboom heeft zijn spe lers de brief voorgelezen. De jongens stonden paf. Enkelen, aldus de heer Kieboom, vroegen zich in onschuld af, waar blijft onze vrijheid van handelen?" Het bestuur en de spelers zijn diep ver ontwaardigd over de sancties van de bond. Waarom moet nu ook het Rotter damse publiek, onze aanhang, gedupeerd worden", zo vroeg de heer Kieboom zich af. Feijenoords voorzitter vervolgde: „Ik begrijp die maatregelen niet goed. In feite is dat een gelukkige omstandigheid, want was het andersom dan zou dat be tekenen dat wij ons schuldbewust voe len." Na enige aarzeling voegde de heer Kieboom hieraan toe: „waar ontleent de K.N.V.B. deze maatregel aan? Dat de jongens worden uitgesloten voor het Ne derlands elftal, kan ik mjj voorstellen, maar dat Feijenoord niet wordt inge- voordeel genoot, begon direct met veel geweld. Reeds in de eerste minuut moest keeper Van Ledden een ver schot van Büttchen tot corner verwer ken. Na 5 min. nam Jansen een vrjje schop, waaruit middenvoor Logen scoorde (4-2). Even laa'de het Lim burgse vuur weer op, maar toen Geurtsen er uit een pass van Morelis- sen 5-2 van had gemaakt, zakte Roda I de nederlaag, die Fiorentina te Lecco Sport in elkaar. tegen de club van die naam 32 leed. MILAAN, 9 april De A. C. Milan heeft het Italiaanse voetbalkampioen schap behaald door een overwinning met 42 op Torino en mede dankzij C Schiphol is zaterdagmiddag, na een vliegreis van een kleine veertig uur, de Australische zwemcoach Forbes Carlile gearriveerd. Hij zal een half jaar lang de supervisie hebben van de training der Nederlandse topzwemsters en zwem mers. Bovendien wil hij naar nieuwe talenten zoeken. Dat alles begint a.s. woensdag, als hij tijdens de centrale trai ning in het overdekte 50 meter-bad te Rotterdam, kennis komt maken. Car lile, die in Utrecht gaat wonen, heeft in Australië al een beetje Nederlands geleerd. (Zie ook de rubriek „Olympus" op een der sportpagina's). schreven voor de wedstrijden om de Europabeker voert veel te ver. Je moet je ergens aan de regels van het spel houden. Ik kan de K.N.V.B. in deze de laatste strafmaatregel niet volgen. Ons bestuur zal zich morgen over de sancties van de K.N.V.B. beraden. Wij moeten nu niet teveel zeggen want dat zou de tegenstander alleen maar kunnen prikkelen. We laten het er in ieder geval niet bij zitten". digt de heer Jos Coler, voorzitter van de sectie betaald voetbal K.N.V.B. Zijn reactie: was: „Een zaak van dit gewicht kunnen wij toch moeilijk afdoen met woorden, nou jongens het was jammer dat jullie niet willen spelen, maar niet meer doen hoor", aldus de heer Coler. „De K.N.V.B. heeft unaniem deze sanc ties getroffen vervolgde hij. Het is toch te gek wat Feijenoord heeft gedaan. Door deze houding van de Rotterdamse club hebben wij een bijzonder slecht fi guur geslagen tegenover het buitenland en vooral tegenover de Belgen, Belgische officials hebben tijdens en na de wed strijd te Antwerpen herhaaldelijk hun verontwaardiging geuit over het feit dat hun ploeg tegen een bij elkaar geraapt elftal moest uitkomen. Om te zorgen dat dergelijke uitermate vervelende kwesties niet meer voorkomen, moesten er forse straffen toegepast worden." De heer Coler noemde de genomen sancties tegen Feijenoord beslist niet abnormaal zwaar. „Waar zou het heengaan, zo vroeg hij zich af, „wanneer een club al leen maar voor zijn eigen standje vecht en zelfs voor de eer om in het nationale team uit te komen bedankt? Engelse profs, voetballers die toch wel wat ge wend zijn, vinden het nog steeds een grote eer om voor hun land de cap te dragen". De heer Coler hekelde de hou ding van het bestuur van Feijenoord. „Het bestuur van Feijenoord heeft ge toond niet voldoende overmacht over de spelers te hebben. Het was bijzonder vaag in zijn uitspraken. Ons is medege deeld dat het bestuur niets voor het standpunt van de spelers voelde, maar later kregen wij toch weer een andere indruk." Op onze vraag waarom het gehele elf- tal werd gedupeerd, terwijl slechts een aantal spelers voor het Nederlandse elf tal hadden bedankt, antwoordde de heer De ironie van het lot wil dat „een jColer: Nee dat is niet waar, het gehele deel" van Kieboom's grote tegenstanders elftal heeft bedankt om uit te komen in Rotterdams is. „Dat deel" vertegenwoorr vertegenwoordigende ploegen. (Van onze verslaggever) UITHOORN, 9 april De sportver enigingen „Uithoorn" en V.D.O., uitko mende in de vierde klasse van de K.N.V.B., krijgen straks een moderne veldverlichting en een overdekte tribune op het nieuwe, negen velden omvattende sportcomplex, dat heide verenigingen in september a.s. gaan bespelen. Dit deelde burgemeester C. M. A. Koot za terdagavond mee in een bijeenkomst aan het slot van een gezamenlijke veilingac- tie ten bate van het fonds voor de Stich ting van kleed- en ontspanningsgebou wen op het sportcomplex. De netto op brengst hiervan bedroeg achtduizend gulden. De mededeling van burgemeester Koot kwam aan het slot van de avond als de klap op de vuurpijl. Hij zei dat hij met zijn geldinzamelingsactie bij het bedrijfs leven en de middenstand in Uithoorn zoveel succes had geboekt, dat op het door beide verenigingen te bespelen hoofdveld van het nieuwe sportcomplex een hypermoderne veldverlichting voor avondwedstrijden en een overdekte tri bune met zeshonderd zitplaatsen zullen worden opgericht. Was de vreugde bij de talrijke toe hoorders reeds bijzonder groot, het ent housiasme kende geen grenzen meer, toen de burgemeester zei, dat elke ver eniging bovendien een prachtige oefen verlichting op een van ieders vier bij- velden krijgt en dat er dan nog zoveel geld overblijft, dat hij „Uithoorn" en V.D.O. nog een bijdrage van ieder vijf duizend gulden kan geven in de kosten van de moderne kleed- en ontspannings gebouwen, welke beide verenigingen op het complex van plan zijn te bouwen. Een bijdrage van vijfduizend gulden ontvangt ook K.D.O. uit de Kwakel (ge meente Uithoorn), dat niet minder dan de bouw van een eigen sporthal op het oog heeft. Naast het vijftig meter openlucht zwembad, dat ook voor de wedstrijd sport een grote aanwinst betekent en dat bijna gereed is, wordt het zich door grote industrievestigingen en flinke wo ningbouw steeds meer uitbreidende Uit hoorn dit jaar dus nóg een fraaie sport-' accommodatie rijker. DEN HAAG, 9 april. Het elftal van Jong Oranje, dat woensdag te Besancon tegen Frankrijk (spelers onder 23 jaar) uitkomt, is als volgt samengesteld: Doel: Van der Merwe (NAC); achter: De Groot (GVAV) en Petterson (Blauw Wit); midden: Schrijvers (NAC), Borg huis (GVAV) en Van Wijk (Volewij- ckers); voor: Pelk (Volendam), Keizer (Ajax), Visschers (NAC), De Vries (Sparta) en Brinkhuis (MVV). Reserves zijn: Van Leeuwen (Sparta), Romeyn (SVV), Meijers (Sparta) en Villerius (ADO). DUBLIN, 9 april Op een door de regen zwaar geworden terrein heeft het Oostenrijkse voetbalteam zondag voor 35.000 toeschouwers een 32-zege be vochten op de Ierse Vrijstaat. Toch maakten de Oostenrijkers geen al te sterke indruk. De aanvallers waagden slechts zelden een schot, met uitzonde ring van middenvoor Buzek. DEN HAAG, 9 april Het aantal deelnemers aan de sporttoto van dit weekeinde was 597.562. Zij zorgden voor een totale inleg van 756.921 gulden. Voor de eerste prijs is 137.380 beschikbaar, voor de tweede prijs 74.934 en V00J de extra-prijs 73.400. Zondagavond waren er 18 meldingen binnengekomen van deelnemers met 10 punten, het maximum aantal, nu er zoveel wedstrij den afgelast werden. Bij hen, die alle uitslagen goed voorspeld hebben, ziet de cijfervolgorde er als volgt uit: 3 13 2 3 2 2 3 1 1. Voor de extra prjjs van de gelijke spelen komen de volgende wedstrijden in aanmerking: 1 3 5 8 18 26 en 29. Blauw WitFeijenoord 1— Bennaars (eigen doel) 10, Bouwmeester 11. 52.000 toeschouwers. Blauw Wit heeft fel en onstuimig gestre den voor zijn laatste kans. De afweerlinie van Feijenoord is soms niet onfortuinlijk overeind gebleven. Het bestuur van Blauw Wit gaf de spelers na afloop toch de overwinningspremi e NAC—Willem II 2—0 Canjels 10, rust, Van Gastel 20. 7000 toeschouwers. Beide voorhoedes kregen in deze door de storm sterk beïnvloede strijd legio kansett. NAC was produktiever en won de tradi tie getrouw deze Brabantse derby. FortunaAjax 22 Keizer 10, Pfeiffer (strafschop) 11, H. Groot 12, rust, Kohn 22. 6000 toeschou wers. Bij Ajax bleek men de zaken wat al te licht op te vattten. Fortuna maakte er ge bruik van om het evenwicht te bewaren bh het vrij lage tempo. Dank zij het feit, dat van de twee twijfelachtige doelpunten er ieder én kreeg, mochten beide partijen te vreden zijn met het gelijke spel. PSVVolendam5—1 Kerkhoffs 10, rust, Kerkhoffs 2—0, Tol 21, Brusselers 3—1, Kerkhoffs 41, Wol- bers 51. 10.000 toeschouwers. Tot. ruim een kwartier na de hervatting leek het er geenszins op, dat PSV een ruime zege ging behalen, maar d-oor een treffer van Brusselers, juist op het hoogtepunt van een fel offensief van Volendam, sloeg de balans definitief door in het voordeel van de Eiindhovenaren. VVV—MVV 2—3 Van de Heuvel (strafschop) 10, rust, Van. de Heuvel 20. Willems 21, Haenen 22, Mares 23 3000 toeschouwers. Een half uur voor het einde had VVV nog een voorsprong van 20, maar door fouten in de Venlose defensie kwam MVV in twaalf minuten tijds met 23 aan de leiding. In de slotfase legden de Maastrich tenaren het accent op de verdediging en zo was er voor VVV geen doorkomen meer aan. Overigens een' slechte wedstrijd, die wel bijzonder spannend was. ADO—GVAV 2—2 Trommel 10, Lacrois 11, Schuurman 21, rust, Tardy 22. 16.000 toeschouwers. Te geringe schotvaardigheid was er oor zaak van dat ADO slechts één punt ver overde. De VolewijckersDWS/A 3—5 Boogaard 10, De Oude 11, Hoogendorp 12, rust, De Oude 13, Polak 23, Hoo gendorp 24, De Kreek 25, Kick 3—5. DWS-Amsterdam heeft, vooral in de twee de helft, onder zware druk gestaan, maar door uitvallen de voorsprong steeds kunnen vergroten. SpartaDOS 00 11.000 toeschouwers. Matige wedstrijd, waarin sterker Sparta dicht bij een doelpunt kwam. Bosselaar en Van der Linden zagen hun goede werk maar matig beloond. De Utrechtse voorhoede hing als los zand aan elkaar, terwijl de voorhoede van Sparta vele doeirijpe kansen verknoeide. Rapid JCEnschede01 Plageman 01. 500 toeschouwers. Ondanks het zware veld speelde Rapid J.C. beter dan verwacht mocht worden. Bij de rust mocht Spel. Enschede dan ook zeer tevreden zijn met het vrij fortuinlijk ge scoorde doelpunt, bij een constant over wicht van Rapid J.C. Na de rust beet Spol. Enschede beter van zich af en nu mocht Rapid J.C. zich gelukkig prijzen dat de score niet hoger opliep. Feijenoord Blauw Wit PSV Ajax NAC Fortuna MVV GVAV Volendam Willem II DOS ADO Sparta Enschede DWS/A 28 18 28 15 28 16 28 16 28 12 28 11 28 10 10 28 8 12 28 12 28 11 28 28 28 28 28 2 44 4 39 6 38 6 38 9 31 9 30 8 30 8 28 4 12 28 5 12 27 7 10 11 24 7 10 11 24 8 8 12 24 8 6 14 22 5 12 11 22 78—27 61—44 67—33 72—42 49—38 55—42 45—40 44—50 56—65 46—41 48—55 50—57 3649 42—58 33—54 illiniumnu Volewjjckers 28 8 5 15 21 5179 VVV Rapid JC 28 28 7 15 19 5 18 15 30—52 30—67 Het Zweedse voetbalelftal heeft te Gothenburg met 31 gewonnen van Tsjseiio- Slowakije. A: HFCDCG 2—1. JOS 16 11 3 2 25 35—23 HRC 16 10 2 4 22 35—20 De Spartaan 16 7 5 4 19 27—16 Hollandia 17 8 3 6 19 33—25 UW 16 7 2 7 16 23—29 AFC 17 6 3 8 15 31—38 OSV 17 5 4 8 14 26—33 HFC 18 4 6 8 14 29—35 DCG 18 5 3 10 13 22—28 OVVO 17 4 3 10 11 21—35 D: Quick N.—WVC 1- -1. Quick N 16 8 5 3 21 44—19 Quick '20 14 5 7 2 17 23—16 ESCA 14 7 2 5 16 32—24 DOS 15 6 4 5 16 26—23 Hengelo 15 6 4 5 16 30—29 ZAC 16 4 8 4 16 17—24 WVC 16 5 5 6 15 25—24 Rigtersbleek 14 3 7 4 13 30—33 Jonge Kracht 14 3 6 5 12 19—26 Dinxperlo 16 4 4 8 12 20—30 Rheden 14 4 2 8 10 17—34 F: Sc EmmaSc Irene 32. Wilheimina 16 9 2 5 20 40—24 Spel. Emma 17 9 2 6 20 21—29 Standaard 16 7 4 5 18 22—17 Spel. Irene 16 8 1 7 17 51—27 De Valk 16 6 5 5 17 34—25 Waubachse Boys 15 6 3 6 15 28—34 Heer 16 5 4 7 14 33—33 Minor 16 5 4 7 14 28—33 Tiglieja 16 5 3 8 13 28—51 Spel. WW 16 4 4 8 12 19—31 Noord B: EricaAppingedam 20. Oost A: AWC—Be Quick 2—1. Zuid I B: DoskoRAC 1—3 (DOSKO degr.), MiddelburgSteenbergen 14. DERDE KLASSE B: SDO—IVV 0 0. D: Zeist—Vrienden schaar 0—1. DERDE KLASSE D: ODSDubbeldam 03. DERDE KLASSE CHoogeveenDedemsvaart 1- Asser Boys 40. VIERDE KLASSE H: STA—EBO 4—0. ■1, MSC— DERDE KLASSE B: Roda—Daventria 13. D: UnionGer- mania 13. VIERDE KLASSE B: Almelo—De Zweef 2—1. E: Nijmegen— Groesbeekse Boys 04, Noviomagum—BVC 34. G: Zutphania—Loenerpark 1—3. H: Wij heDavo 52 DERDE KLASSE A: DeurneBoxmeer 40. C: VoabDon gen 0—0, HilvariaRKVVU 1—1. D: Axel- Zeeland Sport 21, RKFCZeelandia 11. VIERDE KLASSE C: Milheezer BoysSomeren 02, WVVZ Bavos 0—1. D: SteenselRiethoven 42. G: Nw. BorgvlietCluzona 23. D: FCEBQuick Boys 20. VIERDE KLASSE C: Helios H—KEV 2—2, RKHBS—De Leeuw 0—2. D: Tuddern—Bom 5—4. G: BW—Meerlo 1—1. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAN© Dames: BredaDeventer 21. EERSTE KLASSE HEREN Zuiden: Zwart Wit—Venlo 41. PROM. EERSTF KLASSE HEREN Zuiden: MEPRapidity 41. Noorden: MeppelHVA 21. PROM. EERSTE KLASSE DAMES Zuiden: MOPRacing 23. AMSTERDAM-BEKER DAMES Kwart-eindstrijden: MOP IIStrawberries 0—3. PROM. PROMOTIEKLASSE HEREN Westen: KraaienVoor daan 01. PROM. JROMOTIEKLASSE DAMES Westen: AmersfoortPinoke 22, Amers foort prom. Zuiden: MepUden 10. PROMOTIEKLASSE DAMES Oosten: TempoDKS 3—4. HOOFDKLASSE A: WesterkwartierRohda 23. EERSTE KLASSE Oost: HKC—Onder Ons 61, HKC kamp. WLC/DES— HOOFDKLASSE Dames: PSV—Hygiëa 37, A.thene 5 4 Heren: PSV—Operatie 1011, WLC/—DES Aalsmeer 1310. OVERGANG S KL A S SE Heren B: Stratum Meteoor- Tonido 136. De Indonesiër Ferry Sonneville heeft het enkelspel van het badminton-toemooi om de open Amerikaanse kampioenschap pen gewonnen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 8