Veel aanvallen, geen hockey-ne derlaag in schutters: Brussel f -v r Kwetsbaar Oranjeteam door foutje geveld Belgische doelman THÏLL laat zich niet verrassen HET IJ ZEGEVIERT VOOR ZESDE MAAL Nederlandse records van Bontekoe en Mensonides Cornelisse eerste in de eindsprint Hugens onweerstaanbaar Zwitserse „Vier Kantons" De acht van Cambridge winnaar van boatrace ZEVENDE TURNTITEL DERTIGJARIGE THEO VOOR BOS Zwart-Wit grijpt laatste strohalm Meppel duwt II V A in degradatiezorgen DES houdt kans in eigen hand Europese titel voor Agnes Simon Om de J.P. Hauserbeker in Succesvolle roeimethode Piet Sybers grootste concurrent op kampioenschappen NKGB Quicksilver S snelle eindsprint Crouwel terug van Amerikaanse trip MAANDAG 9 APRIL 1962 PAGINA 9 r* r* r ifeé- r fe? r 1 r - i- i>- m (Van onze sportredacteur) BRUSSEL, 9 april - De Neder landse hockeyleiders hebben, al ®nige tijd, het oog gericht op Tokio, de stad waar in 1964 de Olympische Spelen zijn. Zij zullen daarom niet verontrust zijn door de uitslag van de landenwedstrijd togen België. De Belgen wonnen die ontmoeting de tweehon derdste landenwedstrijd van het Nederlands hockeyelftal met 10, een score die schijnt te be noren bij de hockeyderbies der jage landen in de „Ganzevijver". Een nederlaag met 10 in een Periode van opbouw heeft immers Plets desastreus; kan zelfs een stimulans zijn. En toch, wij zou den ons kunnen indenken dat de voor Oranje's hockeyteam verant woordelijke mannen langzamer hand wat nerveus worden. Zij zoe ken nu al geruime tijd naar een schotvaardige voorhoede. Zij stor ten zich telkens weer met enthou siasme op elk mogelijk goalget- ters-talent, waar dat ook in het land wordt gesignaleerd. De uit slag van de wedstrijd tegen de Belgen zegt het reeds: zij zullen moeten blijven zoeken. Geen verrassing Afscheid" in Rome Hockeycompetitie ZUID NOORD V olleybalcompetitie Gelijk met REVA, maar één wedstrijd meer gespeeld Ierland sterk tegen Engelse hockeyploeg Broer Dirks op dreef in Oostenrijk Reva verslaat Brabo in volleybalfinale Hoofdprijs bij dames voor Boemerang Zweed Alser kampioen in heren enkelspel RONDE VAN NOORD-HOLLAND Hugens' solo Pief van Est in België Luxemburg op het nippertje verslagen Van Dorp beslist bij gewichtheffen Belgische turners te zwak voor slordige Nederlandse heren Opnieuw Mensonides Courses Mereveld Ontzettend veel geleerd rf' vss ■KI Hoe kwetsbaar is een elftal met een Voorhoede, die geen doelpunten kan blaken. Eén foutje in de verdediging kan de nederlaag betekenen. Zo was het ook gisteren in de Belgische hoofd stad. Vrijwel de gehele wedstrijd had be Nederlandse ploeg het initiatief. De bieerderheid was zelfs zo sprekend, dat aanval na aanval kon worden opge bouwd. Een heel korte periode van Bel gische druk twee lange corners, ge volgd door een strafcorner op het Ne derlandse doel waarin de afweer ®ven onvoldoende was, bepaalde ech ter de uitslag. Sinds het begin van dit seizoen is Biet Bromberg, eens de geduchte goal- getter in de beste voorhoede die het Ne derlandse hockey wellicht ooit heeft gehad, de coach van Oranje's hockey team. Er zijn twee facetten, waar hij ®en heel bijzondere voorliefde voor heeft: het subtiele combinatiespel, de hoofdzaak korte, flitsende manoeu vres waar de Indiërs en Pakistani ware hieesters ih zpn en de tactiek die het kccent legt op de aanval. Kortom een combinatie van het ware en het attrac tieve hockey. Bromberg zal het dan °ok wel de meeste „pijn" hebben ge daan, dat Oranje's hockeyers er niet in zjjn geslaagd het door de „meester" beoogde doel te bereiken. Wat het eer ste onderdeel, het samenspel, betreft, wachten de Nederlanders het nog het Verst. Er waren inderdaad momenten dat de bal snel en spectaculair van •tick tot stick ging. Al te vaak echter verzandde het spel in doorzichtig en onzuiver gepeu ter. Te weinig kwam bovendien de verrassende cross-pass, die wellicht een levensgrote opening in de defen- sie van de tegenstander had geboord. ~®t alles en daarbij de kennelijke schroom van de aanvallers en het af wezig zijn van de koele scherpschut ter leidden er toe, dat de Nederlandse ploeg in de laatste meters vóór en in de slagcirkel tamelijk ongevaarlijk Was. Enkele uitzonderingen daarge laten heeft het duidelijke veldover- wicht nauwelijks tot een serieuze doel kans geleid. Voor de rust, toen de Belgische ploeg *r wat de aanval betreft maar heel ?®lden aan te pas kwam (doelman yeentjer kreeg geen schot te verwer- *en), js de bedreiging van het Belgi sche doel nog het grootst geweest. De •anvallen resulteerden toen in: een schot van linsbuiten Krol (de fWakste man in de ploeg) dat voor langs ging en wellicht toch nog doel had getroffen als Van 't Hooft iets eer- Qet had kunnen inlopen op het schot; twee fraaie, snelle en gladde door- Waken van linksbinnen De Keyzer, die echter beide keren strandden op de Soed getimede uitlopen van de voor- weffeiijke Belgische doelman Thill; een uitstekende solo van Voigt, die Wie Belgische verdedigers passeerde, hoelman Thill ontweek en vervolgens 5llh verrassende schot juist voor het °el langs zag gaan. Dat waren dus gevaarlijke momen- /hh, maar het was, gezien het over- yhcht, niet voldoende. Op grond van de /Odmeerderheid hadden Oranje's hoc- fsyers een voorsprong van 3-0 moeten hebben. Dat in de ploeg spil Fiolet door veh lichte blessure ontbrak hij werd fbdienstelijk vervangen door Overdjj- Jhk had op het feit, dat het 0-0 bleef ®6en invloed. v de tweede helft had de Belgische j hdediging meer vat op het Neder- ndse spel, zo dat althans gevaarlijk 'eigde te worden. Dat kwam voorna- jjh fik omdat de teruggehaalde rechts achter Dubois 'lij nam „afscheid" »,^n het Belgische elftal na de Olym- =che Spelen van I960 te Rome na - n aarzelende rentree steeds beter en H ging spelen. Mede daardoor bleven de Nederlandse kansen nu beperkt tot een fraai schot van Voigt, echter even fraai gestopt door doelman Thill, en, na een afgeslagen strafcorner, weer een schot van Voigt. dat op onregelmatige wijze werd geblokkeerd en een strafcorner had moeten opleveren. Voor Oranje die kansen kreeg, had den de Belgen de stand echter reeds op 1-0 gebracht. Doelman Veentjer liet zich in de elfde minuut van de tweede helft bjj een strafcorner mis leiden door een wat ongebruikelijke en zoals nu bleek effectieve manoeu vre als die bij verrassing wordt uit gevoerd. De bal kwam, ver in de cirkel, bij de Belgische rechtsbinnen Leclerc. Zijn schot was vrij onbedui dend, maar Veentjer rekende er niet op en miste. Op de doellijn stonden toen nog twee Nederlandse verdedi gers die geen misser van Veentjer verwachtten en zo kon de bal tussen hen--door in het doel verdwijnen. Een nederlaag dus tegen de Belgen. Een verdiende nederlaag zelfs voor een op zich niet falend elftal, maar dat (Van onze hockeymedewerker) AMSTERDAM, 9 april. Een uiterst bescheiden hockeyprogramma deze week, waaraan behalve de interland tegen de Belgen ook de erbarmelijke weersom standigheden schuldig zijn. Slechts twee ontmoetingen in de hogere regionen van het hockeyleven: Zwart-Wit tegen Venlo in het Zuiden en HVA tegen Meppel in het Noorden. Twee wedstrijden van het grootste belang voor de hoek waarin het geween en het geknars met de tanden niet van de lucht is. Zwart-Wit verraste met een zege en koestert nu weer enige hoop, maar HVA verloor en zal nu in een beslissingswedstrijd met GHBS moe ten uitmaken wie volgend jaar een toon tje lager zingt. In Breda heeft Zwart-Wit er aan gedaan wat in zijn vermogen lag. En dat bleek op het ondanks de regen goed bespeel bare terrein, tot groot enthousiasme van de trouwe aanhang, heelwat te zijn. Het sterke Venlo, dat met enkele invallers was komen opdagen, stuitte op een opmerkelijke tegenstand en daar had het kennelijk niet van terug. Zwart- Wit, dat met volle overgave voor zijn lijfsbehoud streed, had bij rust een be nauwde voorsprong van 21, maar liep in de tweede helft uit naar 41. EMHC 14 22 Breda 14 12 MOP 14 20 HTCC 13 10 Tilburg 13 17 Keep Fit 13 7 Venlo 14 14 Zwart Wit 13 6 HVA heeft zijn uiterste best ge daan om de dans der degradatie direct te ont springen. Door terreinomstandigheden kreeg het nog de voordelige eigen om geving aan zijn kant, maar dat mocht niet baten. Meppel kwijtte zich uitste kend van zijn taak en won met 1—2, zodat het Noorden nog een emotioneel gevecht om de degradatie tussen HVA en GHBS in petto heeft. LHC 12 21 Meppel HMC 14 21 Daring Gron. Stud. 14 19 HVA wellicht door jeugdige onervarenheid? de flitsen van aantrekkelijk spel niet aaneen kon schakelen en dat boven dien de indruk wekte zelf niet te ge loven in zijn aanvalskracht. Tot slot, en terzijde, nog dit: dat de coach Piet Bromberg niet tè veel moet kijken naar het Indische systeem van shortpassing. Zelfs de erkende mees ters uit Azië boeken er niet altijd de eclatante successen mee die zij na streven. Wat moet dan een Nederlands elftal, dat de Indiërs in dit speltype be slist niet zal kunnen evenaren, laat staan overtreffen? (Van onze volleybalmedewerker) AMSTERDAM. 9 april Ook deze week is er in de westelijke hoofdklasse volleybal geen resultaat tot stand geko men dat de beslissing over het kampioen schap dichterbij heeft gebracht. Reva kwam niet in actie en landskampioen DES heeft weer een gelijk aantal punten met de nog ongeslagen Amsterdammers maar één wedstrijd meer gespeeld. Het wachten op een interessante verschui ving blijft dus tot 21 april als deze twee teams in Den Haag tegenover elkaar zul len staan. DES hield zijn kans in eigen handen door in Utrecht met 13 over het wel energieke, maar in smashkracht tekort schietende SOS te zegevieren: 15-12, 14- 16, 11-15, 11-15. Het lot van het Rotter damse Concordia staat na deze week, waarin Concordia tweemaal in actie kwam, onwrikbaar vast. De Rotterdam mers incasseerden beide malen een ne derlaag. Tegen Cito in Zeist waren de cijfers 15-5, 15-7, 15-6 in het nadeel van Concardia, op eigen terrein tegen SOS: 15-13, 8-15, 11-15, 10-15. Stadsgenoot Liba non deed het daarentegen veel beter te gen het Woerdense Valboval. Vooral de shashkracht van Groenhuyzen werd de Woerdenaren noodlottig: 15-12, 15-6, 15- 13. AMVJ behaalde op OVC een uiterst nuttige zege: 15-10, 9-15, 15-9, 15-7. De resultaten bij de dames waren: Ce lebes— Riva 11-15, 15-5, 12-15, 10-15 1—3), SOS—Concordia 15-8. 15-4. 15-6 (3—0), TOG—RVC 7-15, 11-15, 6-15 (0—3), ieD Raeckse—Armade 15-10, 15-4, 15-11 (3-0) HURLINGHAM, 9 apri, Het En gelse hockeyteam versloeg zaterdag met 43 het elftal van Ierland. Bij de rust hadden de Engelsen een voorsprong van 31. Bij de dames verloor Engeland verras send met 20 van Ierland. Bij de rust was de stand van de wedstrijd, die in Dublin werd gespeeld, 1—0 voor Ierland. De in Brest gespeelde interland voet balwedstrijd tusen de amateurploegen van Frankrijk en Engeland is door de Fransen met 30 gewonnen. Vier Nederlandse aanvallers kijken op de achtergrond (v.l.n.r. Van Vroonhoven, De Keyzer, Krol en Van 't Hooft) toe hoe de door de onzichtbare Voigt geschoten bal voor het Belgische doel langs vliegt. Doelman Thill reageerde overigens ook bij deze situatie bijzonder snel. WENEN, 9 april. De Nederlandse motorrenner Broer Dirkx heeft zondag in Sittersdorf een zeer goede prestatie geleverd, door in de eerste rit voor het wereldkampioenschap motorcross 500 cc als vijfde te eindigen. In beide manches van de rit, die elk over 15 ronden van 3 km gingen, finishte de Nederlander als vijfde. De cross werd gewonnen door de Zweed Rolf Tibblin, die in de eerste manche als eerste en in de tweede als tweede eindigde. EINDHOVEN, 9 april De hoofd stedelijke ploegen Reva bij de heren en Boemerang bij de dames zijn als win naars tevoorschijn gekomen uit het win- ternationale volleybaltoernooi van PSV, waaraan de kampioensploegen van Ne derland, België en Duitsland deelnamen. Reva versloeg in een spectaculaire eind strijd, in de derde set uit een achter stand van 09, het Antwerpse Brabo met 2—1 (15—13, 11—15, 15—12), terwijl Boemerang in de finale met dezelfde cij fers won van de Westduitse kampioens- ploeg Hannover: 156, 1416, 153. De Nederlander Clynk is met 12 pun ten geëindigd in een internationale motor cross te Chardochamip. Winnaar werd de Zweed Persson met 9 punten. BERLIJN, 9 april. De Hongaarse vluchtelinge Agnes Simon heeft van daag voor West-Duitsland de Europese titel dames enkelspel behaald tijdens de tafeltenniskampioenschappen te Ber lijn. Zij versloeg de Britse Diana Rowe in drie sets, 21-19. 21-15, 21-18. De Zweed Alser werd bij de heren Europees kampioen, door in de finale de Westduitser Arndt in 21 minuten met 21-10, 21-13, 21-19 te verslaan. De finale herendubbelspel was een geheel Zuid- slavische aangelegenheid. Markovic en Teran wonnen met 21-14, 21-6, 21-17 in een recordtijd van 18 minuten van hun landgenoten Korpa en Vecko. De titel dames dubbelspel ging naar de Engelsen Diana Rowe en Mary Shannon, die de Westduitse dames Inge Harst en Agnes Simon met 15-21, 21-16, 21-16 en 21-18 versloegen. In het ge mengd dubbelspel wonnen Alser en In ge Harst de titel tegen het Duitse team Agnes Simon/Schoeller, in drie games, 21-16, 21-15, 21-17. Het Westduitse amateur-voetbalelftal heeft te Hannover voor 10.000 toeschouwers met 21 gewonnen van Italië. (Van een verslaggever) AMSTERDAM, 9 april Sjoukje Dijkstra, de wereldkampioene kunstrij den was zaterdagavond een onverwachte gast in Sportfondsenbad Oost, waar zij aan het slot van eer. serie spannende zwemwedstrijdc er een eer in stelde de prijsuitreiking te verrichten. Het betrof de voor de zevenentwingigste maal ge organiseerde wedstrijden om de J. P. Hauserbeker, die voor de zesde maal in successie door de zwemvereniging 't IJ werd gewonnen. HPC werd met twee punten minder twr^de. ZAANDAM, 9 april De eenentwin tig-jarige Amsterdammer Cornelisse heeft de Ronde van Noord-Holland voor amateurs gewonnen. Hij zegevierde na 176 barre kilometers in de sprint over vijf metgezellen, waarvan de Limbur ger Schroeder zich als tweede plaatste en dc winnaar van de Ronde van Twen te, Van Espen, derde werd. Deze 17e amateur-klassieker, die door deelname van enkele Duitse en Belgische ploe gen een internationaal tintje kreeg, was bijzonder zwaar. Storm en regen ver gezelden de renners gedurende de ge hele rit en de slijtage-slag woedde al direct vanaf de start. Reeds na de twintig kilometer viel voor verreweg het merendeel van de renners de beslissing. Een valpartij deed het veld in vele delen uiteenval len. Toen de kruitdamp tussen Hoorn en Enkhuizen wat was opgetrokken, bleken twaalf renners een kopgroep ge vormd te hebben, die voor de overigen niet meer te achterhalen zou zijn. De twee rapste sprinters, Solaro en Paul, vielen als slachtoffer van een onverwachte vlucht van Dieperink. De vijf anderen achterhaalden Die perink bij Stompetoren en het zestal bleef bijeen tot in de straten van Zaandam. Daar kreeg Cornelisse dank zij zijn clubgenoot Le Grand ongeveer 50 meter voor de finish beslissend voordeel. De uitslag was: 1. Cornelisse 176 km in 4 uur 28 min 54 sec; 2. Schroe der zt; 3. Van Espen zt: 4. Wesseling zt; 5. Dieperink zt. De gloednieuwe amateur Cornelisse van „Le Champion" heeft op sensationele wijze Ce Ronde van Noordholland op De Nederlandse professional Hugens won de Zwitserse ronde van de vier Kantons. Hugens legde de 197 kilome ter af in 4 uur 46 min 24 sec, wat neerkomt op een uurgemiddelde van LONDEN, 9 april De 108e boat race tussen de universiteitsploegen van Oxford en Cambridge, zaterdag op de Theems gehouden over ongeveer 7 km tussen Putney en Morlake, is met een voorsprong van vier lengten gewonnen door Cambridge. Het was de 60e maal, dat Cambridge zegevierde, 47 maal ging de overwinning naar Oxford en éénmaal in (1877) eindigde de race on beslist. De „donkerblauwen" van Oxford heb ben geen geluk gehad. Het „geheime wapen", de uit Italië geïmporteerde nieuwe acht, kon niet worden gebruikt. Zaterdagmorgen besloot Oxford in ver band met het ruwe water in een andere boot te starten. Toch ging de zege later werd Cambridge officieel tot win naar verklaard met een voorsprong van vijf lengten volkomen verdiend naar de „lichtblauwen", die van start tot finish de leiding hebben gehad. Voor al nadat Hammersmith Bridge, na ruim twee kilometer, was gepasseerd bleek dat Cambridge aanzienlijk doelmatiger de zelfverzekerdheid van weleer Groningen 14 16 GHBS 13 12 13 7 14 6 14 6 (Van onze turnmedewerker) TEGELEN, 9 april In hetzelfde Limburgse plaatsje, waar Theo Bos elf jaar geleden aan een van zijn eerste na tionale turnwedstrijden begon, won de dertigjarige Volendammer vandaag zijn zevende kampioenstitel keurturnen van de Nederlandse Katholieke Gymnastiek Bond. Deze zevende kampioenstitel le verde in zoverre geen moeilijkheden voor Theo op, dat hij na vijf van de zes onderdelen het kampioenschap reeds in zijn zak had. Hij kon desnoods blunde ren aan de rekstok. Hij zou echter als laatste man aan dit toestel in de over volle rokerige cafézaal voor een waar dig slot zorgen. Niets liet hij uit zijn oefening weg en nam sportief alle risi co's. Maar alleen op de brug kreeg hij de eerste plaats. Toch had Theo Bos ook op deze finale weer de meeste punten bij een gegaard. Met zijn eerste plaats uit de halve finale ging hij aan de kop met ruim anderhalve punt op Piet Sijbers. Deze was een geducht concurrent die even hoop had Theo te kunnen inhalen. Theo, roekeloos als altijd, kwam dit keer op alle nummers met een geheel nieuwe oefening. Voor zijn nieuwe grondgym- nastiek had de jury geen waardering. Sijbers turnde meer dan een halve punt beter op de grond en ook het paardsprin- gen leverde voor hem ,n kleine winst op. De derde plaats moest Van Dijk de len met Vic Holten. Deze laatste is voor uit gegaan door zijn training met Willy Jaegers, de K.N.G.V. turnkampioen en zijn lessen op de „Turn Hochschule" in Keulen, alwaar Duitse turnkampioenen zijn naam gebracht. Het vorige jaar was ^.Hugens reed ee„ vöSrtrêf- Cornehsse nog nieuweling, nu won hij felijke u,edstrijd. Pas na 70 kilometer een felle eindsprint van gerenommeerde kwam eerste ontsnapping. Fischer- renners. keiler, Renz en Jaroszewicz liepen weg. De Nederlanders Hugens en Jans sen zetten de achtervolging in. In de afdaling van de Mutschellen zag Hu gens kans het leidersgroepje te berei ken. Hugens ging door. Eerste was het Fischerkeller die het moordende tem po niet langer kon volgen, bij Regens- berg moest ook Renz lossen, waarna Hugens onbedreigd en met grote voor sprong door de finish ging. De Nederlander Piet van Est is ais eerste geëindigd in de wegwedstrijd Hoegaerden - Antwerpen - Hoegaerden. Hij legde de 209 km af in 6 uur en 2 minuten. De Belg Bosmans ging 25 seconden later als tweede over de eindstreep, gevolgd door een andere Nederlander, Van den Boer. ESCH SUR ALZETTE, 9 april Het Nederlandse gewichthefteam heeft na een spannende strijd een zegen van 4-3 op Luxemburg behaald. Het duel tussen de Luxemburger Mersch en de Nederlandse zwaargewicht Van Dorp moest de beslissing brengen. Beide teams hadden op dat moment drie pun ten veroverd. In zijn laatste stootbeurt moest Van Dorp, om de 352,5 kg van Mersch te evenaren, een gewicht van 140 kg omhoog brengen. De Nederlan der slaagde daarin iuist. Aangezien Van Dorp 90.6 kg woog tegen de Luxemburger 120 kg ging het beslis sende punt naar Nederland. ALBLASSERDAM, 9 april Een zeker niet briljant turnende Nederland se herenploeg heeft een ruime overwin ning behaald op België. Met een ver schil van bijna tien punten 272.10 tegen 263.30 gingen onze slordig en weinig gevarieerd werkende Zuider buren ten onder. De Nederlandse zege had nog veel groter kunnen zijn wan neer onze turners zich ook niet hadden laten verleiden tot slordigheid. Het individuele eindklassement zag er als volgt uit: 1. Jaegers (Ned.) 56.10; 2. Van der Zande (N.) 55.30; 3. Desmet (Big.) 54.25; 4. Van Daeie (B.) 54.00; 5 Blits (N.) 53.90; 6. Pruys (N.) 52.40; 7. Kaaks (N.) 52.05; 8. Hous (B.) 51.30; 9. Salle (N.) 51.15; 10. Chesquiere (B.) 51.15; 11. Tra- pani (B.) 50.10; 12. Springael (B). 47.65. roeide dan de tegenstanders. Oxford kwam door de sterke wind tegen en de hoge golven in grote moeilijkheden. De ploeg roeide met een tempo van dertig, doch de slagen waren te kort om de boot een hoge snelheid te geven. Met prachtige lange slagen daarente gen won Cambridge meter na nieter, zodat halverwege de race al duidelijk was dat de zege de „lichtblauwen" niet meer kon ontgaan. Dit tot zeer grote vreugde van prinses Margaret en Lord Snowden, die in 1950 als To ny Armstrong-Jones de Cambridge-acht naar de overwinning stuurde. Alle wanhopige krachtsinspanning van de Oxford-acht ten spijt, groede het verschil ook in de laatste kilo meters. Na 19 min 44 sec. zelfs het ruwe water in aanmerking genomen een slechte tijd ging Cambridge ze gevierend door de finish. Opnieuw had de orthodox roeiende Cambridge-acht gezegevierd over de experimenterende tegenstanders. Bantz en Dickhut de training ter hand Scharwoude 83,05. genomen hebben. Reeds nu scoorde Vic Holten de meeste punten op de ringen en paardspringen, alhoewel zijn punten voor de ringen aanvechtbaar waren. Op Bos na waren de topturners slechts zuidelijken, eerst de drie laatste plaat sen worden ingenomen door Noordhol landers. Van deze drie zal alleen Jan Ligthart uit Warmenhuizen uitgenodigd worden voor de centrale bondstraining. Met Lubbers en Ben Bruyn zorgde hij ervoor dat de Nederlandse kampioen schappen keurturnen van de katholieke turnbond niet helemaal een onderonsje voor Limburg en Brabant werden. Uitslagen: 1. Th. Bos, Volendam 105.35. 2. P, Sij bers, Tegelen 103,8. 3 en 4. G. v. Dijk, Voerendaal 103.4, Van Holten, Blerick 103,4. 5. Th. Strüfer, Bleyerheide 100,25. 6. H. Hendriks, Eindhoven 98,7, 7. L. En gels, Tegelen 97,6 8. B. Staps, Tilburg 95,65. 9. G. Hop. Breda 88,05. 10. J. Ligt hart, Warmenhuizen 87,55. 11. K. Lub bers, Uitgeest 84,05. 12. B. Bruyn, N.- Het Nederlandse B-hockeyteam (dames) heeft in Deventer met 1—1 gelijk gespeeld tegen het B-elftal van West-Duitsland. i De duels om het fel begeerde kleinood leverden enige goede pres taties op van de heren zwemmers. Johan Bontekoe bijvoorbeeld vestigde in het eerste de beste nummer van die avond, de tweehonderd meter vrije slag een nieuw Nederlands record op vijfentwintig meter Danen. Hij ver beterde het oude record van Leo Ver- burgt met 0,1 seconde en bracht het 2.07,0. Wieger Mensonides zorgde voor de tweede Nederlandse recordverbete ring. Vrijwel zonder enige tegenstand zwom hij de 200 meter schoolslag in 2.34,6. Het oude record stond met 2.36,8 ook op zijn naam. Bontekoe kwam ook op de rugslag uit. Harry van Osch gelukte het op dit num mer slechts met de uiters krachtin spanning met 0,1 seconde verschil te winnen. Minimaal verschil was er ook in de race tussen Marian Heemskerk en Ada Kok. op vlinderslag dames. Marian. Heemskerk tikte ook 0,1 seconde eerder aan dan haar concurrente van de HDZ. Een attractie was de zwemestafette tussen verschillende teams, die het afge lopen jaar in hun sport kampioen van Nederland waren geworden. De basket ballers van The Wolves voelden zich in het water nog het beste thuis. De atle ten van AAC werden tweede. De voornaamste uitslagen waren; 100 meter vrije slag heren: 1. Bonte koe 2.07,0 (nieuw Ned. record), 2. Bit ters (het IJ) 2.09,6. 200 meter rugslag heren: 1. Van Osch 2.23,4, 2. Bonteko» 2.23,5. 100 meter vlinderslag heren: 1. Jis- koot 1.03,5, 2. Sitters 1.03,6. 200 meter schoolslag heren: 1. Menso nides 2.34,6 (nieuw Ned. record), 2. Van Altena 2.41,4. 100 meter vrije slag heren: 1. Kroon 56,8 sec., 2. Bontekc 58,6. 100 meter vlinderslag dames: 1. Marian Heemskerk 1.11,3, 2. Ada KG- 1.11,4. 100 meter vrije slag dames: 1. Ineke Tigelaar 1.04,4 Jopie T oost 1.04,6. De Haagse zwemmer yieger Menso nides Is het afgelopen weekeinde wel bijzonder op dreef geweest. Bij de vijf kamp van PSV in Eindhoven was hij zelfs nog sneller dan in de wedstrijd om do Hauser beker. Hij liet hierbij tweemaal 2.34.4 en eenmaal 2.34.3 afdrukken, zodat hij voor de tweede maal binnen 24 uur het Nederlands record scherper stelde. (Van onze paardesportmedewerker) Het hoofdnummer de Hoonteprijs bracht acht huidige cracks bijeen. Quick silver S. en Théo Messidor moesten veertig meter geven aan de koppaarden o.a. Kara- nos en Montonnet. Typhoon kreeg van beiden twintig meter ,Kerr Williams bleef op stal. Lange tijd neeft Sunny Williams het veld aangevoerd. In de bovenhocht ver drong Typhoon Karanos van de tweede plaats. Inmiddels hadden Quicksilver S. en Théo Messidor hun achterstand ingelopen, beiden zetten goed door, waardoor Typhoon terugviel. Met weinig verschil op Théo ging Quicksilver S. als eerste over de eind streep. Een verrassend snelle eindspurt van Karanos bezorgde de voshengst nog de derde plaats voor de eveneens goed eindi gende Sunny Williams. De uitslagen waren: Bunnlkprijs: 1740 m. 12 deeln. 1. Zutona (Hoejnbos) 1.36.1, 21.20, 3.40 2. Zigeuner- koning 2.10, C. 5.10. Koppel 6.90; 3. Zoagli T.L. 2.80. Leusdenprijs: 1720 m. 5 deeln. 1. April Love (Knijnenburg) 1.33.9, 3.80, 1.10; 2. Astyauax 1.10, C. 4.40, Koppel 2.90; 3. Avondvogel S. Veldhuizenprijs: 2200 m. 14 deeln. 1. Y. Rosemarijn (Kassing) 1.33.3, 3.40, 2.2. Zampa 2.20, C. 6.60, Koppel 3.40; 3. Zilver- tip. 430. Rhenenprijs: (amateurs) 2120 m. 8 deeln. 1. Ypermoron (C. M. Verhoeve) 1.30.7, 3.80, 1.60; 2. Willy's Lieveling 3.70, C 17.90, Kop pel 13.60; 3. Xessidor 1.30; 4. Yvonne Hol- landia. Vreeswijkprijs I: 2140 m. 9 deeln. 1. Yel- lowthroat S. (Koppejan) 2.31.6, 11.20, 2.40: 2. Yec 2.—, C. 4.90. Koppel 7.50; 3. Zwaluw S. 2.50. Hoonteprijs: 2100 m. 8 deeln. Quicksilver S. (Wagenaar Jr.) 1.25.1, 2.40, 1.20 2. Théo Messidor 1.50, C. 4.90, Koppel 6.20; 3. Kara nos 1.40; 4. Sunny Williams. Woudenbergprijs: 2100 m. 7 deeln. 1. X. Tello (Oosting) 1.27.—, 3.20, 2.—; 2. Yard- lev W. 2.50. C. 4.70, Koppel 8.10; 3. Yber- flöte. Vreeswijkprijs II: 2140 m. 9 deeln. Zee adelaar S. (Vergay) 1.30.2.80, 1.50 2. Zibello Hanover K. 1.60, C. 5.60, Koppel 3.40; 3. Winnifred 2.50. IJsselsteinprijs: 2140 m. 12 deeln. Zu- leika (Oosting) 1.28.2, 5.90, 1.70; 2. Zalketis van K. 1.80. C. 4.60, Koppel 4.60; 3. Han- thos Narciso 1.90. Toto-omzet 141.490.50. (Van onze honkbalmedewerker) AMSTERDAM, 8 april. Precies xes weken na zijn vertrek naar de Ver enigde Staten arriveerde vanmiddag de Amsterdamse honkballer Wim Crouwel weer op Schiphol. Voor rekening van een Sportfonds heeft de jeugdige aspi- rant-heilgymnastiekleraar ruim vijf we ken in de Verenigde Staten kunnen trainen. „Deze trip is voor mij een be levenis geweest", aldus de verheugde achtervanger van het Amsterdamse OVVO, „en ik heb heel veel geleerd. Mjjn houding, mijn werpbeweging, to taal alles is aan mij veranderd. Ik hoop dat spoedig met succes op het veld te kunnen tonen." In Sarasota (Florida) was hij te gast bij de Chicoga White Sox, een major league-ploeg. Daarna verbleef hij nog bijna drie weken in Hollywood bij een de minor-league-ploegen van de Chicago White Sox. „Met vele beroemdheden uit het Amerikaanse honkbal heb ik kennis kunnen maken: Casey Stengel, de eer tijds zo succesvolle manager van de New York Yankees en thans van de New York Mets; Roger Maris en Mickey Mantle, die vorig jaar zoveel homeruns voor de Yankees bijeensloegen." De tweedaagse atlethiek-indoorwed- strijd Groot-BrittanniëWest-Duitsland. die in de Wembdey Empire Pool te Londen is gehouden, heeft bij de heren een zege met 69(4—56% voor de Britten opgeleverd. De Westduitse dames versloegen Groot- Brittannië met 52 tegen 45 punten.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 9