Haarlem op z'n smalst L. van Berkel overleden 6 Toeristenverkeer belangrijke bron van inkomsten BAKKERS TRAKTEREN Vogelenzang vierde feest met 40-jarige St. Jozefschool De Nederlandsche Cantorij met sfeervolle passiemuziek FUNKE'S ROGGEBROOD 1 WIM STEUN EXPOSEERT NIEUW WERK Oud-voorzitter r.k. sigaren-winkeliers en r.k. middenstand Uit STAD en STREEK Geslaagde viering dank zij aller medewerking In de koude Bavo-kerk Vereniging semi- profs wil gesprek KN VB-F eijenoord Procnratieb onder fraudeerde PSP-kandidatenlijst in Haarlem Vrouw bij oversteken aangereden INTERREGIONALE JEUGDCOMPETITIE FUNKE Broodberzorger hield ontvangsten achter SPREKERSAVOND IN BLOEMENDAAL Derde klasse kader B.V. „Centrum" W aterpolocompetitie Reserves DWR nemen revanche op VZV 1 Drie jaar met aftrek De beurs vandaag WOENSDAG 11 APRIL 1962 PAGINA 3 Haarlem e.o. ^ilms ^oneel diversen burgerlijke Stand Haarlem ETALAGE-INiBR AAK AAN RIJKSSTRAAT. WEG m. fpippi Faillissementen Beurs van New York W> De critiek op het maandag- avond in het Haarlems stad- v- huis vertoonde filmpje over haarlem moest volstrekt afwijzc d Uiden. Die afwijzing moet het bestuur an Haarlems Bloei als een koude Opuche overvalle zijn. Met het no- 'ge vertoon immers, in aanwezigheid an de burgemeester en andere auto- «eiten, is het filmpje voor het eerst Sedraaid in Haarlem met nadruk Werd de bedoeling kenbaar gemaakt, amelijk, dat het filmpje als visite kaartje voor Haarlem gebruikt zal morden. Osnabrück had de primeur :a,n vertoning gekregen. Het beweerde enthousiasme van de Osnabrückers j^ogen wij wellicht zien als verband houdend met de welwillendheid, jkelke nu eenmaal inherent is aan het heieven van een „jumelage". Het blijft ons een raadsel, dat het bestuur van Haarlems Bloei zo ge makkelijk het filmpje als een offi- Cleel document aanvaard heeft. Wij ^onderstellen, dat het bij de beoor- deling niet het advies heeft gevraagd y_an bij uitstek deskundigen, die er in Haarlem zeker te vinden zijn. In dat geval zou er van adopteren van de him geen sprake geweest zijn en zou Haarlems Bloei een flater bespaard ®ijn gebleven. De hele gang van zaken roept ver- 'chillende vragen op. Hoe kan men in een stad, die zo nauw verbonden is geweest met de filmindustrie (Poly goon en Multifilm) en waar men van gemeentewege zo gaarne een actieve cultuurpolitiek wil voeren, zo'n ver gissing maken? Hoe kan men een junateurcineast animeren tot een pres tatie, waartoe hij niet in staat geacht thag worden? Men kan de maker mis schien een gebrek aai- zelfcritiek Verwijten, maar de schuld ligt voor namelijk bij Haarlems Bloei, dat niet v? moeite genomen heeft, zelf de no- "hge critiek te betrachten en de ver gissing beging niet een professioneel filmer uit te nodigen. Wat nu? Het lijkt ons vrijwel zeker, Gat tengevolge van de afwijzende cri- "ek, ook van officiële instanties, het filmpje niet voor het beoogde doel gebruikt zal worden. Wij hopen ech ter niet, dat Haarlem.- Bloei en/of de gemeente kopschuw zijn geworden v°or een tweede poging. Het heeft hamelijk wel degelijk zin, dat er een fepresentatieve film over Haarlem gemaakt wordt. De technische moge lijkheden zijn er in ieder geval. Be kwame filmers zijn er ook. Hoogsten: kan men tegen de financiële conse- kwenties opkijken. Maar als er geen g.eld is, dan ook maar geen film. Men kan nu eenmaal hiet voor een dubbeltje op de eerste rang zitten. Anders blijft hjen houden wat we nu te - Hen hebben gekregen: Haar- iNHCl lam op z'n smalst (8 mm). CINEMA PALACE: De koning der boeka niers. 14 jaar, 2, 7 en 9.15. SRANS HALS: Drift en begeerte, volw., 2. 7 en 9.15 uur. De gebochelde van Rome. str. volw., 2, 7 en 9.15 uur. htJXORJeugdbachanalen, ontraden. Stan Laurel en Oliver Hardy als dansmeesters. aUe leeftijden. 2 uur. kEMBRANDT: Amerika bij nacht, volw. 2. 7 en 9.15 uur. Roxy Zedenpolitie contra blond, volw. 2-30, 7 en 9.15 uur. SThDIO, 3e week: Some like it hot, strikt Volw. 2.15, 7 en 9.15 uur. MINERVA: Rin Tin Tin, de dappere wolfs hond, a.l. Wo. 2.30: Rhapsody, alle leeft, "onderdag: 8.15 uur. Woensdag 11 april Stadsschouwburg, 8 uur: Nederlandse Co- j?e(lie „Caroline" v. W. Somerset Maugham. jWgie: Jan Teulings. In de hoofdrollen: ÏJary Dresselhuys, Louis Hensen, Elisabeth ■noytink. Donderdag 12 april Stadsschouwburg, 8 uur: Nederlandse Co- ffedie „Mijnheer gaat op jacht" van George j.®Vdeau. Regie: Fons Rademakers. In de "«ofdrollen: Kitty Janssen. Mien Duymaer ®n Twist, Guus Oster. Woensdag 11 april wCcbouw St. Jan, Teylerplein, 2 uur: Ka- Üag he Bond van Bejaarden, passiemid- fcRest. Brinkmann, Hildebrandzaal. 8 uur: nntingsavond „Jong Haarlem vooruit" Donderdag 12 april {(Concertgebouw, Tuinzaal, 8.15 uur: Stich- beloof en Wetenschap: Pater Weren- a-mj van Straaten over „Internationale oj'dariteit" en in het bijzonder over de "ostpriesterhulp. 7j):u,a A. H. Gerhardschool, poort Raaks, uur; op de band opgenomen concert °r het Symphonieorkest „Haerlem". jBEVALLEN van een zoon: 9 apr: J. M. van Hooff-Devdes; L. G. van jj'Phen-van der Hek, D. J. Schoenma- tLo"Van den Dungen; 10 apr.: A. M. ghms-Giliam. j-ö-EVALLEN van een dochter: 8 april: V",U. Knol-van Jaarsveld; J. F. Meer- g d-Libosan; J. J. van Senus-Mouw; M. jAvan Dijk-Castricum. v,YVERLEDEN: 6 apr.: K. Schorting- kpis' 86 j. Kleverparkweg, JC. Bak- j., Gen. de Wetstraat 7 april, h„; Reuter-Kamerling, 71 j., Raad- 3 piraat; 8 april- C. W. Meisner, 102 7'; Henaupark, G. Voorting-Heesterbeek, Zwo'1 Rijnstraat, M. E. van Raven- y aaü-Kramer, 75 j., Atjehstraat, P. J. ty' 5?ulonois, 2 j., Wilgenstraat, L. J. 2pó Ovoet, 74 j., Zijlweg, 8. W. van Bie- dp-j, 72 Berckheydestraat; R. Ne- j hoorn, 26 j., Noorwegenstraat; 9 apr. 'rwvS. der Linden, 72 j., Ravelingsteeg. dpVjDERTROUWD6 apr.: B. A. van bp„„ "dude en J. Temme, G. A. Knep- Var, c- H. de Winter; 9 apr.: N. H. Van oer Eem en C. M. Pas, T. P. Huis- ke? en J. C. Jenje; R. de Bak- en VlH. M. H. Baars, G. H. Kleinhout Oi-JT- M. Boer, P. A. G. Hageman en E. hier» t H- W. Regout en M. G. Cre- J. J- Visser en M. van den Akker, Br0 van Dansik en J. J. van den hand» A- van der Linden en N. Wjj- Garpf' H. E. Rodenburg en C. Monter C. laj 10 apr.A. van Meurs en de wHoek; B. F. J. Hensgens en A. M. Van a* H. J. O. Jansen en M. A. A. en -pher Horst; H. A. J. Verdonkschot en o' j!,- de Jong, C. J. M. Hogervorst G. Heemskerk. fette BETTE Het Dilettanten Ope- 25 en Gezelschap Diogé zal woensdag {&v6ri a°nderdag 26 april een opvoering fon"Van de operette „De Zigeuner in» ,van Johan Strauss. De opvoe- ScbouAu Plaats hebben in de Stads- Wburg om acht uur. HAARLEM, 11 april In zijn woning aan de Zwedenstraat in Schalkwijk is gisteren op 74 jarige leeftijd de heer L. van Berkel overleden. De heer Van Berkel, die sedert enkele maanden ziek was, heeft vooral in de na-oorlogse ja ren een rol gespeeld in het verenigings leven van de Haarlemse katholieke middenstand. Vrijdag wordt hij °P de begraafplaats „Sint Jozef" begraven, nadat er in de parochiekerk van Onze Lieve Vrouw Rozenkrans aan het Spaar- ne een requiemmis is opgedragen. Met de heer Van Berkel is een man heengegaan, die een ouderwetse vast houdendheid aan de dag legde, wanneer het ging om principiële belangen van de sigarenwinkeliers. Vanaf 1946 tot ok tober vorig jaar was hjj voorzitter van de katholieke sigarenwinkeliersvereni ging „Sint Bavo". Aan de strijd rond de sigarettenautomaat in Haarlem zal altijd de naam van de heer Van Berkel verbonden blijven. Hij was van dit mo derne verkoopmiddel een fervente te genstander. De leden van de katholieke sigaren- winkeliersvereniging „Sint Bavo" heb ben de heer Van Berkel leren kennen als een voorvechter van hun belangen. Hij besteedde daaraan soms zoveel tijd, dat zulks in zakelijk opzicht niet altijd verantwoord leek voor zijn eigen be- HAARLEM, 11 april. De candida- tenlijst voor de PSP-fractie in de Haar lemse gemeenteraad is als volgt sa mengesteld; 1. drs. H. Bovenkerk; 2. P. J. Steyaart; 3. mevrouw C. A. J. Kroon-Kuneken4. M. Ch. Beerman; 5. Mevrouw M. C. Keizer-Blokker; 6. A. van der Wal; 7. J. Troost; 8. H. van den Eynden; 9. A. Kuipers; 10. mevr. mr. A. M. Wieringa-Hulshof11. G. J. Sorgdrager, arts. HAARLEM, 11 april Gistermiddag is omstreeks vijf uur een 49-jarige vrouw op het Staten Bolwerk door een personenauto aangereden. Zij stak zonder op het verkeer te letten plotseling de rijweg over. Een automobilist kon on danks krachtig remmen, een aanrijding niet voorkomen. De vrouw liep een ge broken linkerbeen op en moest in de Mariastichting worden opgenomen. HAARLEM, 11 april. Het program ma van de wedstrijden in de interregi onale jeugdcompetitie voor zondag luidt als volgt: HVC Blauw Wit; Hollan- dia TYBB, AFC KHFC. Zwaluwen Vooruit AJAX, RCH 't Gooi, Vo- lendam de Zouaven. (Advertentie) Tien boordevol vitaminen tegen één dat het eet kracht en ook uw dokter Hofleverancier drijf. Vorig jaar deed hij zijn winkel aan de Burgwal van de hand, nadat hij door een lichte beroerte was getrof fen. Sinds enige maanden had hij zich met zijn echtgenote gevestigd in een van de bejaardenwoningen in de nieuwe buurtschap Schalkwijk. Afgelopen za terdag trad er een merkbare verslech tering in zijn toestand in, zodat hij van de sacramenten der zieken werd voor zien. Zondag kreeg hij een hersenbloe ding. Ook in de landelijke organisatie van de sigarenwinkeliers heeft de heer Van Berkel enkele functies bekleed. Zo was hij vanaf 1947 tot 1951 hoofdbestuurslid van de katholieke landelijke bond. Ver der is hij twintig jaar lang opgetreden als examinator van de stidhting vak examens voor de detailhandel van siga renwinkeliers. De heer Van Berkel heeft voorts eni ge jaren deel uitgemaakt van het be stuur van de katholieke middenstands vereniging. In 1951 volgde hij de heer S. J. Warmer op als voorzitter. Tot 1954 heeft hjj deze functie bekleed. In deze periode had hjj tevens zitting in de Haarlemse Middenstandscentrale. HAARLEM, 11 april In de reeks etalage-inbraken werd gisteren door de eigenaar van een kappers- annex si garenzaak aan de Rijksstraatweg ge meld, dat in de nacht van maandag op dinsdag uit zijn etalage drie sigaretten aanstekers met een gezamenlijke waar de van f 50,- werden weggenomen. De daders hadden het gaas, dat voor een gat aan de onderzijde van de etalage bevestigd was, losgepeuterd. HAARLEM, 11 april Gisteravond meldde zich bij de politie een 37-jarige broodbezorger in dienst bij een groot bakkerij bedrijf, die de ontvangsten van de vorige week achtergehouden had. Het bedrag f 570,- had hij tijdens een bezoek aan Amsterdam in onnutte za ken gestoken. Een bedrijfsleider had het bedrog gemerkt en 's morgens aan gifte gedaan. HEEMSTEDE, 11 april Gisteravond is de 59-jarige mevrouw J. M. uit Heem stede bij het oversteken van het kruis punt BronsteewegLanckhorstlaan in Heemstede door een auto aangereden. Zij is met een zware hersenschudding en enkele hoofdwonden naar de Maria stichting gebracht. BLOEMENDAAL, 11 april De toe- ristenstroom wordt elk jaar groter. Er is geen tegenhouden meer aan. Enkele tientallen jaren geleden werd het toe ristenverkeer op een nogal dilettanti sche wijze door een aantal VW's be hartigd. Daarvan kan nu geen sprake meer zijn. Bij de Algemene Nederland se Vereniging voor Vreemdelingenver keer (ANW)het overkoepelend or gaan voor alle VW's, zijn zeshonderd verenigingen aangesloten. Dit is het dubbele aantal van twintig jaar gele den. Volgens de laatste cijfers hadden in 1961 niet minder dan 42 miljoen grens overschrijdingen plaats (het grensver keer en de in Nederland boter kopen de Duitse huisvrouwen inbegrepen), dat is ruim driemaal zoveel als het aantal inwoners van ons land. Voor het eerst in de geschiedenis van ons toerisme steeg het aantal hotelgasten vorig jaar tot anderhalf miljoen. In 1938 werden 280 duizend hotelgasten geboekt. Neder landers - met - vakantie in eigen land besteedden anderhalf miljard gulden. Langs de kuststreek, van Texel tot Zee land, logeerden een miljoen gasten de afgelopen zomermaanden twee nachten of langer. Aan buitenlandse valuta ont ving ons land in 1961 honderd maal zo veel als de vjjf miljoen gulden van voor de oorlog; toch geven de Nederlanders in het buitenland meer uit. De op brengst uit het toeristenverkeer is gro ter dan de export van zuivel en bloem bollen. Deze interessante gegevens somde de heer W. van Willige, directeur van de Stichting Haarlems Bloei (WV) en van de Gewestelijke bond voor vreemdelin genverkeer in Zuid-Kennemerland op. Hij was een van de zes sprekers, die op uitnodiging van de buurtvereniging Boemendaal dinsdagavond in het Jeughuis aan de Donkerelaan deelnam aan de jaarlijkse zogenaamde sprekers avond. De buurtvereniging had nog vjjf sprekers uitgenodigd, die ieder een tien- minuten-causerie hielden. In de pauze hebben de ongeveer hon derd aanwezigen door middel van stern- biljetjes kenbaar gemaakt, welke spre- PROGRAMMA Het Katholiek Vrouwen Gilde, afdeling Overveen, zal donderdagavond 12 april om kwart over acht een bijeenkomst houden in gebouw Domi. Kapelaan B. van Santé zal dan spreken over de Oecumene. Donderdag 10 mei staat een bezinnings- morgen in hetzelfde gebouw op het pro gramma. In de parochiekerk zal een pl. H. Mis opgedragen worden, 's Avonds zal de laatste bijeenkomst van het sei zoen plaatsvinden. Tenslotte volgt op KAMERMUZIEK De door het Haarlems Comité voor Kamermuziek geëngageerde kamermuziekensembles, die het komend seizoen steeds op maandagen naar Haarlem zullen komen, zijn: ^madeus Kwartet, Concert gebouw Kwintet, Carmirelli Kwartet, Nederlands Strijkkwartet en I Musici. Voor de concerten van het afgelopen seizoen werden 440 abonnementen ver kocht; het concert door I Musici trok ruim 800 bezoekers. Aan een gevarieerde tentoonstelling, die in kunstzaal M. L. de Boer, Keizersgracht 542 te Amsterdam is ingericht van enkele van de habitué's neemt ook de Haar lemmer Wim Steijn deel. Zijn bijdrage bestaat uit een tiental recente tekeningen Deze zijn ontstaan toen hij geruime tijd verplicht was het bed te houden. De onderwerpen zijn dan ook van huiselijke aard en van klein formaat. Door het bijzondere van de situatie zijn er bijzondere dingen ontstaan wat betreft keuze en behandeling van het materiaal en opvatting van het onderwerp. Uit de por tefeuille, die op deze wijze tot stand kwam, is nu een kleine selectie tentoon gesteld. Hierboven reproduceren wij een der tentoongestelde tekeningen, „slapende vrouw". De overige exposanten op deze nog tot 14 april durende expositie zijn, Jutta Metzger, Rudi Bierman, Gooitzen de Jong en Willem den Ouden. kers zij na de pauze nogmaals (gedu rende een half uur) jvilden horen. Dat waren majoor M. J.' de Boer, die de geschiedenis van het Leger des Heils behandelde en mevrouw J. van der Ham-de Krujjff, die een zeer helder be toog hield over de planetaire invloed in het leven van de mens. Majoor De Boer, beseffend dat bij het vijfenzeventig jarig bestaan reeds veel over het Leger des Heils in Nederland is geschreven, vertelde over William Booth, die in 1865 in Engeland met z\jn werk begon, dat sedert 1878 ais Salvation Army bekend staat. Mevrouw Van der Ham noemde de belangstel ling van de mens voor de planetaire invloed een gevolg van nieuwsgierig heid van de mens vooral ten aanzien van het eigen i'k. De mens is een deel van de natuur en komt bij de geboorte met de kracht daarvan in aanraking. De andere sprekers waren de biologe, mevrouw C. J. Niekerk-Blom, die ver telde van haar reis naar Zuid-Afrika in 1956 en van haar ontmoeting met een in de vrjje natuur levende leeuw, me vrouw V. P. Gunckel met een inleiding op twee voordrachten en de heer E. Nieuwenhuis, die over saamhorigheid sprak. De voorzitter van de B.V.B., de heer H. W. van Kempen, heeft alle spreek sters en sprekers na afloop zijn dank betuigd onder het aanbieden van een boekenbon. De dames ontvingen boven dien bloemen. Zijn dag was goed. Midden in een somber gepeins over de zijn negotie fnuikende weersomstandigheden, zag hij zich plotseling een krentebrood toe gestopt. Hij was een van de gelukkigen, die door „De Echte Bakkers" van Haar lem en omstreken met een dergelijke verrassing bedacht werden, tijdens een actie die de laatsten voeren als protest tegen het feit dat zij als de kwijnende groep in de middenstand gedoodverfd worden. Miniatuurbakkertjes delen deze week aan het personeel van alle Haar lemse ziekenhuizen en bejaardentehui zen krentebroden aan, als een bewijs dat „De Echte Bakkers" hier wél varen. Dezer dagen verschenen de bakkertjes echter ook onaangekondigd op het Stationsplein en de Grote Markt, waar zij degenen die daar hun werk verricht ten, trakteerden. VOGELENZANG, 11 april Op 1 april was het zoals bericht veer tig jaar geleden, dat op initiatief van Deken in Vogelenzang de St. Jozef school als katholieke lagere school gemeenschap werd gesticht. Het zil veren jubileum van de school is des tijds onopgemerkt voorbij gegaan. In de na-oorlogse jaren ging het met herdenkingsfeesten nog wat stroef. Bovendien was toen enige maanden tevoren een mutatie geweest in de functie van hoofd van de St. Jozef school. Dit verzuim van vijftien jaar gele den is bij het veertigjarig bestaan rnl- komen goed gemaakt. Dinsdag werd het feest gevierd en vanavond (woens dag) wordt in het R.K. Verenigingsge bouw aan de Graaf Florislaan een herhaling van een revue gegeven voor de ongeveer honderd ouders, die dins dag niet aanwezig konden zijn. De viering werd dinsdag ingezet in de parochiekerk. Onder leiding van de onderwijzer, de heer H. J. M. Ber- kers werd tijdens de H. Mis de kinder mis „Samen offeren" op muziek van Gerard van Kooten en met tekst van Frater Rudolfus gezongen. Pastoor H. J. C. van der Burg hield de predikatie. In het Verenigingsgebouw sprak pas toor van der Burg, die daar aanwezig was met kapelaan J. Swart, de kin deren, ouders en genodigden des avonds buitenkerkelijke viering toe. Hij liet uit komen hoe Nederland op het gebied van het onderwijs is, met de vrije keuze daarin van de ouders. De posi tie van het bijzonder onderwijs in Ne derland is enig ter wereld. Later op de avond getuigde de pastoor van zijn dankbaarheid over het gebo den programma daarbij opmerkende nooit te hebben geweten, dat er in zijn parochie zoveel artistiek talent schuil ging. Het hoofd der school, de heer P. J. Gerbrands, sprak dinsdagavond tegen elf uur, na afloop van de schoolrevue, woorden van dank tot allen die hebben meegewerkt het achtste lustrumfeest van de St. Jozefschool te doen slagen. Dat waren onder meer de pastoor, het schoolbestuur voor de financiële mede werking, de oudercommissia voor de morele en daadwerkelijke steun en de collega's, die een en ander voorbereid den. Met name noemde de heer Ger brands het echtpaar H. J. M. Berkers- Brekelmans, die de liedjes maakten, en andere zaken voorbereiden. Deze dank, mede uitgesproken namens schoolbestuur en oudercommissie, liet de heer Gerbrands vergezeld gaan van bloemen en 'n fruitmand. Voorts bracht hij onder het aanbieden van bloemen dank aan de dames, J. Hentzen, S. de Laat en daarin betrok hij de onderwij zers Th. van Leeuwen en G. Vink voor hun hulp bjj de maandenlange voorbe reiding van dit feest. Zoals later uit de woorden van een van hen bleek:dit feest van de enige parochieschool in het dorp moest slagen. Het is geslaagd en de dorpsbewoners hebben aan de feestvreugde deel gehad. Van de ruim twee honderd leerlin gen van .de St. Jozefschool hebben er ongeveer honderd als spelers en figu ranten aan de schoolrevue meegedaan. Er werd in uitgebeeld de tegenstelling van het onderwijs nu en van veertig jaar geleden. Nu geen „stijve" gym nastiek meer, andere opvattingen over handwerk- en andere lessen. De kin deren speelden met de ongedwongen heid, die men nog van zes tot twaalf jarigen mag verwachten. Meisjes uit vijfde en zesde klassen toonden dat balletlessen hun niet tevergeefs zijn ge geven. Aardig was ook de uitvoering de dahlia, tulpen- Bij de aardige van enkele dansen, en hyacinthendans schoolliedjes van vroeger en nu heb ben vele ouders ongetwijfeld met wee moed gedacht aan de tijd, dat zü nog op school gingen. De St. Jozefschool vierde feest. Het was een goed en geslaagd feest in de Vogelenzangse dorpsgemeenschap. HAARLEM, 11 april De uitslagen van de derde klas finalewelstrijden ka der, welke onder auspiciën van de bil jartvereniging „Het Centrum Haarlem" Hellingman Bontekoe Broertjes Dekker Luiten Meyer v. d. Linden Baart Meyer Baart Hellingman Broertjes De arrondissementsrechtbank te Plaarlem heeft dinsdag 10 april 1962 in staat van faillissement verklaard: Arnoldus de Groot, betonwerker te Heemstede. Rechtercommissarismr. J. Ph. Muilemeister. Curator: mr. J. D. A. Viskil te Haarlem. A. Wies, handelaar te Aalsmeer. Rechtercommissaris: mr. J. Ph. Mui lemeister. Curator: mr. J. D. A. Vis kil te Haarlem. Wegens gebrek aan actief werd dins dag 10 april 1962 opgeheven het faillis sement van P. L. de Muinck, aanne mer te Haarlem. Uitgesproken d.d. 20 februari 1962. Rechtercommissaris: mr. N. Reeling Brouwer. Curator: mr. J. Jansonius te Haarlem. d, zijn als volgt: 250 13 100 19.23 2 142 13 33 10.92 0 130 11 59 11.81 0 250 11 108 22.72 2 250 31 40 8.06 2 236 31 37 7.61 0 184 27 29 6.81 0 250 27 53 9.25 2 214 34 32 6.29 0 250 34 43 7.35 2 250 17 45 14.70 2 204 17 87 12.— 0 HAARLEM. 11 april Het was gis teravond in de Grote of St. Bavo-kerk maar ten dele een prettig verblijven. Ondanks enkele straalkachels boven onze hoofden, bleek er niet een enigs zins dragelijke temperatuur te verwek ken. Deze kilheid heeft jammer ge noeg ook het luisteren naar de voortref felijke prestaties van leden der Stich ting Muziekkring. „De Nederlandse Can. tory", onder leiding van Maarten Kooy, tot een niet geheel onverdeeld genoe gen gemaakt. Het programma werd geopend met de prachtige psalm 121 van Heinrich schütz: „Ich hebe meine Augen auf zu den Bergen", voor orgel, blaasin strumenten, twee vierstemmige koren en basso continuo. Het was een genot naar deze weelderige muziek te luiste ren. Een gemengd kwartet had zich opgesteld op de tribune bij het koor orgel, de rest van het vocale en in strumentale apparaat bevond zich in het priesterkoor. Met vaste hand leid de Maarten Kooy het gehele ensemble tot een prachtig sluitend geheel. Van geheel andere stijl was de „Cho- ral-passion" van Hugo Distier. Met nieuwe middelen van harmonie in de koor-passages, heeft Distier ongetwij feld in deze geheel a capella zijnde pas sie, de literatuur op dit gebied ver rijkt. Toch ontkomt de komponist op de duur niet aan een zekere monotonie. In zoverre men echter in de tekst een zuiver meditatief element wil zien, met andere woorden de muziek op het twee de plan zet, is deze passie niet zonder verheven indrukken aan ons voorbijge gaan. Gerard de Vos zong de Evange listpartij sober en gedistingeerd. De bas Gert Hendriksen was bovenal in de Christuspartij waardig en nobel van klank. Het koor heeft de lang niet altijd gemakkelijke koorgedeelten bij zonder loffelijk volbracht. Van de komponist Freek Houtkoop werd een koorwerk gezongen „Abend- gebet" geheten. Het werkje bevat zeker zeggingskracht, maar deed door de vele chromatiek wat vermoeiend aan. Sieg fried Reda was vertegenwoordigd met „Evangelienmusik auf den Sonntag Esto miki," de aankondiging van het lijden en de genezing van een blinde verhalend. Frappant in dit koorwerk is de muzikale uitbeelding van de tekst. Maarten Kooy heeft hierin toch wel zeer mooie dingen met zijn koor gedaan. In ieder geval was het eens een geheel ander concert dan men gewoon is van een koor te beluisteren. Hopenlijk horen wij de „Nederlandse Cantory" in Haarlem weer eens spoe dig, maar dan bjj een betere tempera tuur. De prestaties van dit koor verdie nen groter aandacht dan nu het geval was. J.L. HAARLEM, 11 april In het Sport- fondsenbad kwam VZV 1 op bezoek om ten strijde te gaan tegen de reserves van DWR, voor de tweede klasse he ren. DWR, dat in Velsen met 14-3 had verloren, heeft revanche genomen en de Velsenaren met 3-1 verslagen; aan een gelijk spel zou VZV genoeg gehad hebben om zich afdelingskampioen te noemen. Nu is in deze afdeling nog van alles mogelijk. Een mooie wedstrijd was het niet, VZV speelde erg op de man waardoor er nog al vrije worpen werden uitgedeeld. In de eerste perio de nam DWR de leiding door Jonkhof. Na het wisselen kreeg Oortwijn een strafworp te nemen, die door de DWR- doelman onschadelijk werd gehouden en het was reeds in de derde periode dat Wisker DWR op 2-0 bracht. Na het nemen van een hoekworp verkleinde Oortwijn de VZV achterstand; zodat de vierde periode werd ingezet met de stand 2-1. Toen werd Jonkhof voor de verdere duur van de wedstrijd het wa ter uitgezonden en hjj kon toezien hoe de yzV-overmacht door de DWR-ver- dedigers werd teruggedrongen; Wisker wist zelfs nog succes voor DWR te boe ken, zodat de strijd met de uitslag 3-1 tot het verleden behoort. De stand is nu: VZV 1 HVGB 2 NJORD 1 HPC 2 DWR 2 HZV 1 48 38 25 32 24 20 Voor de derde klasse ging de strijd Haarlem 2 - NJORD 2; de strijd resul teerde in een 4-0 overwinning voor Haar lem 2, dat HPC 3 op de voet blijft vol gen. DEN HAAG, 10 april Het bestuur van de vereniging van betaalde voet ballers, het vertegenwoordigend lichaam van de contractspelers in Nederland, heeft zich wat betreft de maatregelen die de KNVB ten opzichte van Feije- noord genomen heeft, akkoord verklaard met de uitsluiting van een aantal Feije- noord-spelers, die gemeend hebben zich niet beschikbaar te kunnen stellen voor vertegenwoordigende elftallen. Dat Feijenoord na het eventueel be halen van het landskampioenschap, niet zal worden ingeschreven voor de Europese bekercompetitie, wordt een „weinig gelukkige ingreep" genoemd. Het bestuur meent dat hierdoor de belangen worden geschaad van de spelers die buiten de kwestie staan. Voorts vindt men, mede in verband met het verdere sportieve verloop van de competitie in de Ere-Divisie, dat beide partijen tot elkaar moeten komen om een snelle oplossing van het geschil te vinden. Het bestuur biedt aan ais bemiddelaar op te treden en hoopt dat zowel de KNVB als Feijenoord de be reidheid kunnen opbrengen in het be lang van het Nederlandse voetbal een zodanige bespreking te arrangeren. AMSTERDAM, 10 april. De recht bank te Amsterdam heeft de voormali ge algemeen procuratiehouder van de Amsterdamsche Bank in Bussum, J. J., wegens oplichting, verduistering en valsheid in geschrifte, alles meermalen gepleegd, en het in staat van dronken schap besturen van een auto, veroor deeld tot drie jaar gevangenisstraf met aftrek. Tegen hem was zes jaar met af trek en wegens het onder invloed van drank besturen van een auto voorts twaalf maanden ontzegging \an de rijbevoegdheid geëist. Ook had de of ficier gevraagd een bedrag van ruim f 2.000, dat bij de verdachte in be slag was genomen, aan de Amster damsche Bank terug te geven. De rechtbank achtte zich hiertoe echter niet bevoegd. De procuratiehouder, die ook lid was van de Bussumse gemeenteraad, beheerde de effectenifdeling van het Bussumse bijkantoor veui de Amster damsche Bank. In de periode van 1955 tot 1961 heeft hij een aantal per sonen voor drie ton oenadeeld door gewaagde speculaties. AMSTERDAM, 11 april De wat betere houding welke Wall Street gis teren aan de dag heeft gelegd, heeft op onze markt een gunstige invloed gehad. De koersen van de internatio nale soorten waren alle hoger. Het optimisme werd versterkt door de ver wachting dat de New Yorkse beurs gunstig zal reageren op de verhoging van de staalprijzen welke door United States Steel Corporation is aangekon digd. De handel ten onzent was echter van minimale omvang. Kon. Petro leum opende ruim ƒ2 boven de slot- koers van gisteren. Unilever bleef on veranderd. Verder is Philips met 18 pnt. gestegen terwijl Hoogovens 7 pnt beter waren en AKU 4 pnt. In het tweede tijdvak liepen de koersen me rendeels nog iets op. Bij de cultures gaf HVA een goed herstel te zien van de daling van gisteren. Scheepvaart aandelen, voor zover begin beurs al ge noteerd, waren goed prijshoudend. Op de staatsfondsenmarkt handhaafde de jongste lening zich op de (lagere) slot- koers van gisteren. Het dividendnieuws van vandaag om vatte o.m. de volgende voorstellen: Gist en Spiritus 10 pet. (onv.), Automatic Screw Works 14 pet. (onv.), en Rott Droogdok 20 (v.j. 30) pet. over het ver grote aandelenkapitaal. Voorts is door Furness een onveranderd dividend van 30 pet. in contanten aangekondigd. Hier van is reeds 5 pet. als interim uitge keerd. De maatschappij heeft vérder een statutenwijziging aanhangig gemaakt waarmede beoogd wordt de dividend reserve in de vorm van een uitkering van 20 pet. in aandelen in kapitaal om te zetten. De Vries Ijzerhandel gaat over tot de uitgifte van een 5 pet. 15- jarige obligatielening groot ƒ1 miljoen. Hiervan is twee ton reeds op inschrij- vingsvoorwaarden geplaatst. De inschrij ving op de resterende acht ton zal plaats vinden op 19 april a.s. Claims AKU werden ƒ35 geadviseerd. Gisteren zijn de claims verhandeld tegen ƒ33,10 (eer gisteren ƒ35,10). Vorig opening 4V2 Ned. I960 1 il'i Ned. 1961 4 Ned. 1961 4 Ned. 1962 Staffel 1947 B.N.G. Won. Douw. 6 Ned. Handel Mij. Cert Amsterdam Rubber H.V.A. A.K.U. Berkel Patent Calvé-Delt Cert Qell-Mjj Fokker Ford v. Gelder Hoogovens Muller Co Ned. Kabel Philips Gem Bez Unilever W ilton-Feyenoord Billiton 2e Bordtsche Petr Kou. Petroleum 50 Holl Amerika Lijn Java Ch PJj. K.LJH. Kon. Ned Stoomb. Mij K- JVl. Stoomv. Mij. Nederl. v. Nievelt v. Ommeren Rott Lloyd Ned. Scheepv. Unie tnterunie Robeco Unitas Ver. Bezit Rentespaarbrleven '57 Rentespaarbrieven '58 2\i Amsterdam '66 2y2 Amsterdam '56 H 2% Amsterdam '56 III 2% Amsterdam '59 2',4 Rotterdam '57 Alb Heyn KI. obl Slot 11/4 101Y* 10014 98% 98,4 98A 91A 92% 101% 113% 113% 132% 134% 355% 360% 800 153 822 346 75314 760 588 898 917 181.60 181.00 310ex 467 621% 133.20 135.40 13814 138*4 144 62.70 161% 150 152 137% 136i,4 303 141 146% 147% 206.50 513 144.50 82% 91% 91% 102& 91% 130 9/4 10/4 Anaconda Copper 46*2 413,4 46% Bethlehem Stee) 41% Chrysler Corp. 51% 52% Genera) Electric 75% 74% General Motors 55% Kennecott Copper 77% 78 K.X.M. 17% 17% Montgomery Ward 36% 36% Radio Corp 58 58% Republic Stee) 55% 55% Roya) Dutcb 37% 37% 37% Shel) Onion Oil 37% Southern Pacific 102 55% Southern Railway 26% 56 Stand Oil Ny 52% 53% Tidewater 20% 21 Unilever 50% 50% Ü.S. Steel 152% 152% Stemming: later hoger.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 3