boeiende Western onder regie van Marlon Brando iMTmqtmw „DIE FLEDERMAUS' vernieuwd Lido-theater DER LETZTE ZEUGE", niet sterke film van Staudte Expositie van paramenten Jury niet krenterig voor paasbeste bakkers in Haarlem Aóeeda voor Haarlem en omgevmi Gebrek aan stijleenheid en stofbeheersing Zelfmoordbataljon IWÜKftZKtm Afspraakje in september Prolongatie en reprises in FUNKE'S ROGGEBROOD 13000 Gebr. KIMMAN In het gelid Koffie KREMER Thee FUNKE SLEUTEL WEG? ATAX-TAXI TAUNUS 17M KOOT PIANO'S Roxy 1 KINDERMENU jjtofalf'fe?» 1 ZATERDAG 14 APRIL 1962 PAGINA 2 Rembrandt 99 GARAGE .PETERS" \potheken en dokters diensten ZIJLWEG S7 - HAARLEM H.H. Missen op Palm zondag in Dekenaat Haarlem /hotel- CAFE - RES.TAU RANT\ FILETS DE SOLE „CAPRiCIENNE"£z- in boterjebkkenfen^filels mei banaan en rode pimenis wafelaardappelijes Frans Hals PERFECTE MAATKLEDINC A 1 VAN DER STEUR N V Grote Houtstraat 48 Cinema Palace ZAADHANDEL JAN R00ZEN ALLES VOOR UW TUIN HÜ de Dronken man trachtte brand te stichten Films Muziek I oneel Tentoonstellingen 1.2.3.4.5. met 1500 c.c. motor reeds vanaf f 6425.- Houtplein - Telefoon 13850 - Haarlem Veel comfort Zuinig in gebruik Hoge inruilwaarde Burgerlijke Stand Haarletf1 feds tijdens de opnamen voor de a „The Young Lions," waarin hij de >1 speelde van de naziluitenant Chris- ian Diestl, vertrouwde Marlon Brando zijn toenmalige regisseur Edward Dmy- tryk toe, dat het zijn verlangen was, zelf een film te regisseren, omdat dit „een veel grotere mogelijkheid tot zelf expressie hood dan acteren." Met de film „One-Eyed Jacks," die hier wordt vertoond onder de titel „Vergelding." is deze wens in vervulling gegaan. Niet alleen maakt hij met deze film zijn de buut als regisseur, maar hij speelt er tevens de hoofdrol in en juist deze com binatie, die zelfs grotere en meer er varen kunstenaars dan Brando heeft doen struikelen, is onzes inziens de voor naamste oorzaak geweest, dat zowel de regisseur als de acteur Brando te leurstelt. Brando is jong, erg jong voor een acteur, die al zoveel heeft gepresteerd en zulk een verscheidenheid van rollen op het toneel en voor de filmcamera heeft gespeeld en „One-Eyed Jacks" leert dit tè jong en te onervaren om tegelijk een film èn zichzelf te regisseren „One-Eyed Jacks" is een Western. Een bijzonder lange (ruim twee uur), in fraaie kleuren en tegen een boeiend landschapsdecor opgenomen Western, die om al terstond enkele onmisken bare verdiensten van de film op te som men een heel wat sterker en, wat de beide voornaamste karakters betreft, (Advertentie) TELEFOON 38058 HEEMSTEDE -laarlem Apotheken; Schoterbos-apotheek, Rijks straatweg 19, tel 50155; Stations-apotheek, Kruisweg 30, tel. 10043; Apotheek Klink hamer. Koninginneweg 69, telefoon 11596; Aerdenhout-apotheek. Zandvoortselaan 164. telefoon 40758. Doktersdienst. Indien geen hulp van huis arts belle men fa. Mathót, telefoon 11990 (Niet voor tandheelkundige hulp). Wijkverpleging; Wit-Gele Kruis, tel 13863 Tandarts; G. Honée. van Eedenstraat 13, telefoon 13301. Dierenarts: J Beyers, Raamslngei 28, telefoon 13164. Ambulancedienst Dierenbescherming: Tel. 12823, b.g.g 008 boodschappendienst Ziekenvervoer: G.G.D. tel. 14141. Margriet. Turfmarkt telefoon 21400. \erdenhoul Apotheken: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: Zie onder Haarlem jeemstede Apotheken: Zie onder Haarlem Doktersdienst: A. van Lier, P. Aertszlaan 6, telefoon 39875. W. Ulrici, Spiegelenburghlaan 20. telefoon 40404. Bloemendaal Apotheken: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: J. Egberts, Zuider Stationsweg 12, tel. 57458. Overveen Apotheken: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: D. Heeringa, Militairen- veg 18, telefoon 56409. landvoor! Apotheek: Zandvoortse apotheek, Haltestraat 8, telefoon 2389. Bennebroek Doktersdienst: G. Manschot. Rtjksstraat- weg 34, telefoon 6430. (Advertentie) V B. STAD plus ',UID Bijvoets ma 6 Kathedraal: 6.30, 7.30, 8.30 H. 11 en 12 uur. St. Antonius. Nieuwe Groenmarkt; 6.30, 7.30, 8.30 H, 10, 11 en 12 uur. H. Jozef, Jansstraat: 6.45, 8, 9 H. 12 en 18 uur. 0. L. Vr. Rozenkrans, Spaarne: 6, 7.30, 9, 10.15 H, en 12 uur. Dc Goede Herder, Oostenrijklaan: 8, 9.30 en 11 uur. Sint Jan, Amsterdamstraat: 7, 8.15, 9.15 H, 11 en 12.15 uur. H. Pastoor van Ars. Beatrixplein: 7.30, 8.30 H, 1.30, 11.45 en 18 uur. H. Hart, Kleverpark: 7. 7.45. 9, 10.15 H. en 12 uur. H. Elisabeth en Barbara, Paul Kruger- straat: 7, 8, 9 H, 11 en 12 uur. H. Liduina, Rijksstraatweg: 6.30, 7.30, 9 10.45 en 12 uur. 0 L Vrouw van VII Smarten, Rijks straatweg: 6.30, 7.30, 8.30 H, 10.45, 11.30 en 18 uur. 1.H Petrus en Paulus, Tesselschade- straat: 7. 8.30, 10 H en 11.45 uur. BLOEMENDAAL, Allerheiligste Drie eenheid: 7.30, 9 H, 10.45 en 12 uur. H. Sacrament: 7.30, 9, 10.30 H. en 12 uur AERDENHOUT: 7.30, 8.45 H, en 11 uur ZANDVOORT, H. Agatha: 7.30, 9.30 H. en 11.30 uur. OVERVEEN: 7. 8. 9 H, 10.30 en 11.30 uur HEEMSTEDE. H Bavo; 7.30, 8.30, 9.30 H 11 en 12 uur. H' '"ISTEDE, O. I. Vrouw Hemelvaart: 6.45, 7 30, 8.15 H, 10, 11 en 12 uur. SPAARNDAM: 7.30 en 9.30 uur H. genuanceerder, dus subtieler, verhaal vertelt dan in dit genre film over het algemeen het geval is. Deze verdien sten zouden we echter, al worden ze hier en daar sterk overschaduwd door een gebrek aan eenheid van stijl en beheer sing van de stof, meer hebben gewaar deerd, als Brando zelf zjjn film niet had aangekondigd als „een frontaan- val op het bolwerk van de cliché's," hoewel er vrijwel iedere cliché-situatie uit de laatste vijf jaar Hollywoodpro- duktie in valt aan te wijzen en als Brando de regisseur niet precies dezelf de methodes had toegepast als Bran do de acteur: trage scènes met lange pauzes in de moeilijk verlopende dialo gen, afgewisseld met beelden van plot seling losbarstend woest geweld. Het gegeven van de film is klassiek voor een Western. Twee bankrovers wor den achtervolgd door de Rurales, de Mexicaanse politie. In;het nauw gedre ven, doordat een hunner paarden is ge dood, loten ze, wie nieuwe paarden zal proberen te halen. Het lot valt op de oudste (Karl Malden), maar deze zet zjjn vlucht, met het gestolen goud, al leen voort en laat de ander (Marlon Brando) in handen van de politie vallen. Na vijf jaar uit de gevangenis ontsnapt, kent deze nog maar één gedachte: wraak nemen op de laffe verrader, die intussen een algemeen geacht burger is geworden en zelfs is gekozen tot sheriff van de stad, waar hij zich met het geroofde goud heeft gevestigd. Het onvermijdelijke revolverduel, waarbij de verrader het onderspit delft en de suggestie, dat de (anti)held en zijn hel din wellicht ook nog eens een roos kleurige toekomst wacht, brengen dan het einde van de film. Het meest opvallende in deze eerste ling van Brando als regisseur is de tweeslachtigheid in stijl, enerzijds hard, realistisch en soms onnodig wreed en schokkend de geselscène, waarbij de wraakzuchtige sheriff de rechterhand van zijn slachtoffer met een ijzeren staf verbrijzelt anderzijds romantisch, op het sentimentele af, zodat het lijkt of de film is gemaakt door twee regis seurs van totaal verschillende aard en formaat. Scènes als die, waarin de bei de tegenstanders elkaar onder het mom van vriendschap en wederzijds vertrou wen ontmoeten en het revolvergevecht tot slot, waarbij Brando, half verlamd en uitgeput, een omtrekkende beweging maakt rond zijn doodsvijand en hem in de rug neerschiet, ademen een sterk realisme en getuigen van Brando's ver mogen tot filmexpressie, maar daarte genover staan momenten van honing zoete cliché-romantiek en van onvol doende voorbereide psychische reacties, die afbreuk doen aan de opzet van Bran do om via een genuanceerde karakter typering aan te tonen, dat de twee anta gonisten in zijn film niet, zoals de in de titel genoemde boeren uit een kaart spel, slechts één oog, één kant aan hun karakter hebben, maar dat zij inner lijk veel gecompliceerder en heel an ders zijn dan de mensen menen, die ze naar hun uiterlijk beoordelen. Tenslotte is er nog Brando's persoon lijke vertolking. Brando heeft zijn en tree in de film gemaakt via de fameuze „Actor's Studio" in New York, een in stituut dat wellicht meer dan iets anders er toe heeft bijgedragen om de bios coopbezoekers in Amerika en in de hele wereld in twee kampen te verdelen, wat zeker niet de bedoeling is geweest. Het heeft zijn nut gehad als middel om een frisse wind van realisme te doen waaien in het verstarde Hollywoodse filmspel, maar nu dreigen zijn metho den, en met name geldt dit voor Marlon Brando als zijn meest prominente leer ling, zelf te verstarren tot aangeleer de maniertjes. „Vergelding" is in dit opzicht een sprekend voorbeeld van de risico's, die men loopt, als men tegelijk ster en re gisseur van dezelfde film wil zijn. Want als regisseur heeft Brando verzuimd de acteur aan banden te leggen en hem dwingend de plaats aan te wijzen, die hem in het geheel van de film toe komt. In elk geval blijkt uit de film, dat Brando twee dingen nodig heeft: als regisseur meer ervaring en als ac teur de strakke leiding van een groot regisseur als Elia Kazan. Rembrandt, 18 j. De prestaties van het Amerikaanse leger op de kleine eilanden in de Stille Zuidzee blijven een schier onuitputte lijke inspiratiebron voor de Hollywood se scenarioschrijvers. Hoe spektaeulair deze op de Japanners behaalde succes sen op zich ook zijn geweest, de pro- dukten van de cineasten zijn meestal niet in staat deze tot de verbeelding van de filmbezoeker te laten spreken. Daarvoor zijn de flitsen van de harde oorlog-met-guerrilla-methoden teveel op sensatie gericht en verstrikken de stoe re knapen zich te zeer in hun amoreuze avontuurtjes. „Zelfmoordbataljon" werd dus een film vol liefdes- en wat militair-technische problemen. Roxy, 14 j. Vanaf maandag draait in Roxy „De wraak van Zorro," spannend, avon tuurlijk en tamelijk wreed. 14 j. Advertentie) t Advertentie) ER IS EEN STEEDS GROEIENDE BELANGSTELLING VOOR HAARLEM - TELEFOON 10477 maatkledingspeclallsten De filmcomedie „Afspraakje in sep tember" van Robert Mulligan geeft wel de nodige aanleiding tot lachen, maar schijnt toch vooral te zjjn gemaakt om sterren als Gina Lollobrigida en Sandra Dee te doen schitteren. Om beurten heb ben de hoofdrolvertolkers en -vertolk sters het hoogste woord. Het verhaaltje is wel plezierig. Een Amerikaanse mil jonair bewoont een maand per jaar een kasteelachtige villa en de overige maan den exploiteert zijn butler het paleis stiekem als hotel. Rond Gina Lollobri gida en Rock Hudson zijn de nodige grappen geweven, die het wel doen, maar zodra vier Amerikaanse toeristen ten tonele verschijnen, wordt de film gewild en slepend. Overigens dus geen hoogvliegend, maar toch wel genoeglijk amusement. Frans Hals, 14 jaar. In Studio blijft nog een week de film klucht „Some like it hot" draaien met o.a. Marilyn Monroe. Volw. In Luxor draait tot "en met morgenavond de oor logsfilm „Terug uit de hel." 14 j. Van af maandag draait er .Operatie Petti coat." een pikante comedie. 14 j. Miner va draait tot en met morgenavond „Al leen de zon was getuige," een spannen de speelfilm voor strikt volwassenen. Morgen- en woensdagmiddag wordt er Texas Troubadours" vertoond, een vro lijke cowboyfilm. A.l. Maandag- en dinsdagavond kan mer er Benjamino Gigli horen en zien in „Ave Maria." 14 j. Woensdag- en donderdag vertoont men er ..De straatjongens van Madrid." een plezierige zangfiim A.l. AARLEM, 14 april Het nu tien- ige Lido-theater aan het Houtplein van sfeer veranderd. Wekenlang is r getimmerd en geschilderd en het esultaat is nu, dat het enigszins mo- umentale karakter van voorheen wat itiemer is geworden, maar doordat 'e wanden in stemmige kleuren ge loken zijn, is de onrust verdwenen. Over die verandering hebben wij ove rigens enkele weken geleden uitvoe riger geschreven. (Advertentie) Dat Wolfgang Staudte, de regisseur van de superieure film „Der Untertan", ook de maker is van „Der letzte Zeuge" is slechts denkbaar als men zich herin nert, dat hh ook „Ciske de rat" heeft gemaakt. Welnu, zijn jongste film lijkt meer op Ciske dan op de verfilming van Heinrich Mann's beroemde roman. Hij vertelt op zijn helaas conventioneel commerciële manier een verhaal dat we al vele malen op de film hebben fezien, te weten een rechtszaak, die et huwelijk en de echtbreuk tot uit gangspunt heeft. Met een moord als aanleiding. Echter: de moord is dit maal gepleegd op een baby, zijnde de nakomelinge van een mejuffrouw die vele minnaars heeft, om het dan maar eufemistisch te zeggen. Wie is de dader? De moeder, de jonge dokter, die het mooie moedertje lief heeft, de vader van het kind, een rijke zakenman, die vrouw en kinderen en fabriek niet in de steek mag laten, of diens vrouw, die de jaloezie als motief voor de mis daad zou kunnen aanvoeren? Ik zal het u maar verklappen: het is de zaken man met al zijn motieven. Een jonge advocaat laat hem erin vliegen, overi gens nadat we het allemaal al hebben geraden. Herkent u het aloude recept? Dan weet u ook het een en ander van de schreeuwende vertogen in de recht zaal, die immers een Duitse rechtzaal is. Ik zal niet beweren dat Staudte een slechtere film heeft gemaakt dan dit genus pleegt voort te brengen. Maar wat garandeert deze overweging ten aanzien van een vakkundige verhaal trant, die de filmkunst waardig is? De conclusie moet dan ook luiden: een populair verteld drama, waarvan er dertien in een dozijn gaan en dat Advertentie) boordevol vitaminen kracht en Tien tegen één dat ook uw dokter het eet Hofleverancier derhalve meer door het bonte grote pu bliek dan door de ware filmliefhebber Gewaardeerd zal worden. „Als koek", oorde ik een mevrouw zeggen tegen de importeur. Dat klopt, maar er zijn soorten in de koek. Cinema Palace, 18 j. Het tien-jarig bestaan en de vernieu wing van het theater zijn niet met veel uiterlijk vertoon gevierd. Verschillende bloemstukken getuigden niettemin van de belangstelling van vrienden en an dere relaties. In deze jubileumweek wordt de nieuwste verfilming gebracht van de befaamde „Fledermaus", die door de muziek van Johann Strauss on sterfelijk is geworden. Dit goed in de kleuren gezette filmprodukt zal zeker vele operette-liefhebbers trekken. Hun gaat het tenslotte meer om operette dan om film. Zij zuilen in dat geval niet be drogen uitkomen, omdat de toneelma tige opzet vo<"r hen bijzaak zal zijn. Het verhaal van de kwalijke maar grappige Fledermaus is genoegzaam bekend. Het „oude" Wenen fleurt weer helemaal op, hoewel de regisseur Geza von Cziffra zich de vrijheid veroorloofd heeft, een stevig knipoogje te geven aan de moderne amusementsfilms. Terecht staat in de aankondigingen zij het met kleine letters vermeld: „vrij naar Johann Strauss". Die vrijheid was er dus, maar wjj geloven niet, dat de bezoeker zich daaraan storen wil. Ten slotte zijn er de namen van Peter Alexander, Marika Rökk en Hans Mo- ser, die nog altijd hun publiek hebben, een publiek, dat weet, wat het verwach ten mag. En dat is in dit geval een Fledermaus, waarnaar men niet zonder pleizier kijkt. Achttien jaar. (Advertentie) SPEKSTRAAT 5 TELEF. 16061 De Sacramentsvereniging zal °®jj dit jaar weer present zijn met expositie van paramenten. t®a jaar kunnen wij vanuit de KruUe laan in Bloemendaal, waar hl Bischoff zetelt, een telefoontje ve wachten, waarbij zij haar aanphJ zende talenten demonstreert om z veel mogelijk belangstellenden na ?s de tentoonstelling te trekken. Nu de tentoonstelling ook een aanp™, zing waard, al was het alleen ma® om de ijver en de werklust, die vel dames een jaar lang aan de das_ leggen om, meestal voor jonge Pa' rochies of voor de missie, param611' ten te vervaardigen. Ook nu weer is een grote en Be^. rieerde collectie vervaardigd. genhandig en naar eigen ontweij' Haarlem neemt, wat het ontwerp betreft, een nogal exclusieve p'aa, in. In verschillende andere P'aa sen, waar ook een Sacramentsver niging werkzaam is, moet men het ontwerpen aan anderen overlate^ hetgeen extra-kosten met zich me brengt. Zoals verwacht mocht worden, dit jaar op de eerste plaats gedaLu aan pastoor C. van Teijlingen. is nog bezig met de opbouw van toekomstige parochie van „De G° de Herder" in Schalkwijk. De paf0' chianen kerken nog in de Polynorn1' school. Het grootste gedeelte va. Jury: niet krenterig, wel watertandend. de pas vervaardigde collectie naar Schalkwijk. Vijverduin at in De paramenten worden weer uit' gestald in het Bisschoppelijk Muse' um aan de Jansstraat, waar pastoor Bloemendaal wordt ook bedacht ed voorts is men de oud-kapelaan vaa de Kathedrale parochie, nu pastoor W. de Lange, niet vergeten, die d® stichting van een nieuwe parochi® in Volendam voorbereid. Tension® gaan er nog paramenten naar h®. Bedrijfsapostolaat te Zaandam, h® Clubhuis „De Schakel" en de mis' Te vermelden dat de jury geen ge- dat het bakkers-etalage-comité van siebroeders van La Salie makkelijke taak had, zou een ge- plan is de bakkers nog minstens meenplaats zijn; op te merken, dat tweemaal de kans te geven in wed de jury aanzienlijk minder koud en strijdverband hun paas- en voor- r„_- nat was dan zij, gezien de trieste jaarsgevoelens in brood en eieren Van Teijlingen morgen om half één weersomstandigheden van vóór don- uit te drukken. Maar dat kunnen de de tentoonstelling zal openen. derdag had kunnen vrezen, moge Haarlemse bakkers wel. De juryle- expositie blijft die dag verder te be* dan egoïstisch klinken, het is toch den bewonderden donderdagmiddag zichtigen tot half zes en 's avond» een belangrijk feit, dat grimmige met steeds vakkundiger wordende van acht uur tot tien uur. Maandag verkleumde juryleden lage punten- blik de diverse uitstalkasten die zij 16 april kan men 's morgens gaa" waarderingen geven. Uitgerekend kris-kras door Haarlem opzochten, kijken van tien tot twaalf uur, op de dag dat de zon haar plicht Voor elke etalage moesten zij zich, middag van twee uur tot half zes eindelijk nakwam, zouden „De Ech- starend naar al die heerlijkheden, 's avonds van acht tot tien uur. te Bakkers" hun paas-etalages to- beraden over de waardering van de nen, waaruit de paas-beste gekozen manier waarop het paasbrood temid- moest worden. Zoals men weet heb- den van de slagroompunten, aller- ben de bakkers in Haarlem dit jaar hande en dozen bonbons prijkte, de hun paasbroden en -eieren niet zó- kwaliteit en smakelijke aanblik van maar te kijk gezet. Zij hebben zich het brood en de totale indruk die de bij hun afgelopen week gevoerde etalage maakte. Het werd hun stil- actie nadrukkelijk gepresenteerd aan duidelijk, dat met eenvoudige nr oi CIITFI QPPHIAI 1ST als „De Echte Bakkers", die het hulpmiddelen als krentebroden, wucu I LANGE VEERSTRAAT 10 - TEL. 11«' ert (Advertentie) uitgevallen cijfers bekend gemaa Kt bakkersleven en de concurrentie- paaseieren, tulen doeken en boeket- Strijd met de bakkersgrootbedrij- jes voorjaarsbloemen een wéreld ven lang niet moe zijn. In tegenstel- geschapen kan worden die beurte ling tot hun collega's elders in het lings huiselijk, ascetisch en vertede- land. Vele Haarlemmers hebben rend is, steeds vol kunstzinnige hadden, bleek dat bakker J. van van die actie geprofiteerd toen zij symboliek. Maar misschien waren Beekhoven aan de Brouwersvaar*' dezer dagen getrakteerd werden op er uitgesproken burgerlijke ju- zijn broden iets (paas)beter te pr®1"'*, krentenbrood of -snee. De etala- ryleden voor wie het stilstaan dui- had gelegd dan de dertig overig® gewedstrijd was het feestelijke sluit- delijk werd dat iemand door de deelnemers van wie T. Dekker stuk van de week. Natuurlijk was voortdurende aanblik van diezelfde je Marsstraat, J. Scholtens in d daaraan, als aan iedere wedstrijd, eenvoudige hulpmiddelen een gran- een eerste prijs een wisselbeker dioze trek in een krentebol kan krij- verbonden. Daaruit blijkt (het gen. Voor hen was de tocht een Bogerd aan de Leidsevaart, met d® was de eerste keer dat een derge- tantaluskwelling. Nadat de dames tweede, derde, vierde en vijfde p™ lijke wedstrijd georganiseerd werd) en heren hun beslist niet krenterig vakliteratuur bedacht werd®11' iniiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiimiiimiiinii ■■■■iiiiiiiiriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiitmiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiimiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiimiiiB'^ Advertentie'i Spaamwoudestraat, D. van Vessel aan de Kleverparkweg en bakken Advertentie) HAARLEM, 13 april. Gister avond omstreeks 11 uur werd de poli tie gewaarschuwd, dat een 28-jarige chauffeur, die sterk onder invloed was, in zijn woning aan de Scheepmakers- dijk brand trachtte ie stichten. Hij zwaaide met een blik dat gevuld was met benzine en petroleum, gooide een Eaar keer de kachel omver en strooide randend hout uit de kachel op de vloer, die doordrenkt was van oenzine. Door ingrijpen van de politie kon een brand worden voorkomen. De chauf feur toonde bezorgd te' zijn vooi zijn buren: voor hij zijn escapades begon, raadde hij hen aan, hun woning te ver laten. CINEMA PALACE: Het masker valt, 18 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. FRANS HALS: Afspraakje in september. 14 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.30. 7 en 9.15 uur. L.IDO: Die Fledermaus, alle leeftijden 2, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4 15, 7 en 9.15 uur. LUXOR: t/m wo.: Terug uit de hel. 14 jaar 2, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. .iEMBRANDT: Vergelding, 18 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2. 4.15, 7 en 9.15 uur. 10XY: t/m zo.: Zelfmoord bataljon, 14 jaar. Ma. t/m do.: De wraak van Zorro. 14 jaar, 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. INERVA: Zaterdag en zondag 7 en 9.15 uur: Alleen de zon was getuige, strikt volw. Zaterdag 2.30 uur: Texas trouba dours. a. 1. Ma. en di. 8.15 uur: Ave Maria, volw. il'UDIO, (4e week): Some like str. volw. 2.15, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15. 7 en 9.15 uur. it hot. Maandag 16 april Concertgebouw. 7.30 uur: Christelijke Oratorium Vereniging o.l.v. George Robert geeft een uitvoering van de Matthëus Passion M.m.v. het N. Ph O.; Piet Kee, orgel; Jongenskoor ,,De zingende klokken"; Heieen Verkley, sopraan; Roos Boelsma alt; Tom Brand en Carel Willink. Zaterdag 14 april Stadsschouwburg. 8 uur: Haagsche Co medie „Lieve Leugenaar" van Jerome Kilty. Regie: Paul Steenbergen. In de hoofdrollen: Ida Wasserman en Paul Steenbergen. Zondag 15 april Stadsschouwburg. 8 uur: Haagsche Co medie „Bittere Honing" van Shelagh De- laney. Regie: Cas Baas. In de hoofdrollen: Georgette Hagedoorn, Mia Goossen en Leo de Hartogh. Maandag 16 april Stadsschouwburg. 8 uur: Rotterdams Toneel „Commissaris Fennedy" van G. K. van het Reve. Regie: Ton Lutz. In de hoofdrollen: Enny Meunier, Pim Dikkers en Peter Aryans. Woonhuis Jac. van Looy, KI. Houtweg 103, het voormalig woonhuis van de schilder schrijver Jacobus van Looy. Geopend dagelijks van 1012.30 en van 13.3017 uur. Zondags van 1417 uur. '•ans Halsmuseum: Permanente tentoon- toonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e eeuw tot op heden (o.m. Hals meesterwerken). Geopend van 1017 uur. Zondags van 1317 uur. Advertentie) Advertentie Mobilofoon cervice dag en nacht Teyler's Museum: Tekeningen Hollandse. Italiaanse. Franse School. Fossielen, historische natuurkundige instrumenten, mineralen, 31-toons Fokker-orgel. Geopend iedere werkdag, behalve maandag van 1115 uur. De eerste zondag van elke maand van 1315 uur. Jisschoppelijk Museum. Janstraat 76: Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken. Handschriften en kunstnijverheid. Geopend van 1012.30 uur en van 13.3017 uur (behalve maan dag). Zon- en feestdagen van 1417 uur. funstzaal „In 't Goede Uur", Korte Hout straat 1, hoek Nieuwe Kerksplein. Ex positie van tekeningen van Herman van Tongeren. Geopend van 1018 uur en van 2022 uur. 1—30 april: Expositie van tekeningen van Ploos van Amstel. Kunstcentrum „De Ark". 228 april: Ex positie van go I aches en houtsneden van Adriaan van der Weyden. Galerie „Ulttenhout": Tentoonstelling van werken van Wim Snitker, tot 15 april. Keukenhof. Geopend: Dagelijks van 10 uur tot een half uur na zonsondergang. Engelse en Nederlandse beeldhouwkunst Cruquius Museum, Haarlemmermeer: His torische stoommachines, watermolens enz Geopend na 1 april dagelijks van 9—12.30 uur en 1.305 uur. Zondags van 105 uur ..Bloemenheuvel", Bloeonendaalseweg. Ge opend dagelijks van 106 uur. Zondags van 25 uur. t/m 29 april: Tentoonstelling van aquarellen, tekeningen, schilderijen en grafiek van het echtpaar Luttge— Deetman. •la Gymnasium, Prinsenhof. Zaterdag 14 en zondag 15 april: Tentoonstelling cur sussen van „Jong Haarlem vooruitl achoppelijk Museum: Paramenten-ten- ionstelling (Sacramentsvereniging). Ge opend: Zondag van 12.30—17.30 uur en 2022 uur. Maandag 16 april van 1012 uur, 1415.30 uur en 2022 uur. Opel aan de top EDO (uit tegen Baronie): Van den Berg; Van der Oord en Berends: Njj- man, Koster en Spiers; Peters, Van der Putten, Leonard, Koek en Breeu- wer. Haarlem (uit tegen Helmond): Van 't Kruys; Sybrandi en Seppenwolde; Boom, Berendregt en Duijster; Jaski, Daal, Frie, Vreeken en Jonker. RCH (uit tegen de Graafschap): Van der Schilden; Brouwer en Spaan; Poerwo, Honout en Liefhebber; Hen driks, Nanai, Peper, Van Egmond en Krufjer. Stormvogels (uit tegen Eindhoven): De Graaf; Smits en Visser; Van Woo ning, Van der Bor en De Graaf; Noo- men, Degenaar, Rijkaard, Haverkamp en Maarleveld. VSV (thuis -gen Be Quick): Stuij. Rijnders en Jager; Belfroid, Kort en Brom; Dikstaal, Van der Sluijs, An- dré, Langbroek en Van Leeuwen. Aalsmeer (thuis tegen Baarn): Goojjer; Van der Stroom en Kroon; Lager- wetj, Combee en Van der Voort; Van Leeuwen, Van Mourik, Aussum. Van Deursen en Doets. HBC (uit tegen Watergraafsmeer); War merdam; Van der Eem en Joh. Duin dam; Drayer, Kors en Van Bruggen; Neeskens, de Reus, Halderman, Van Rooden en J.H. Duindam. De Kennemers (thuis tegen Ripperda) Groot, Lejeune en Huisman; Tielrooy, Van der Oever en Tervoort; De Vries Jonker, Grapendaal, Minneboo en De Bie. Ripperda (uit tegen de Kennemers) Gerritsen; Tiggeloven en Blansert; Kuilboer, Van Kampen en Dreyer; Peters, Houtkamp, Hazet, Brughout en Schreuders. Schoten (thuis tegen Zandvoortmeeu- wen): Honing; Veen en Dinkel- berg; Kossen, Boekelaar en de Loo- ze; Kops, Van Oosten, Willemser Smit en Blom. I'YBB (thuis tegen Celeritudo): Bak ker; Rietvink en Van Honkschoten; Van der Vlugt, Veldhuizen en Pebe- sma; Van der Klugt, Valent, Jansen, Blom en Meijer. felsen 'thuis tegen WA): Rutte; Van der Pieterman en Ruijgrok; Spanjaard, Hijnen en Bol; Böhm, Graman, ber, Hoogzaad en Van Schagen. rrort WB (thuis tegen West Frisia): *a den Boogaard: R. Luitjes en Altena> Van Vuuren, Both en Kersbergen; /L Luitjes, Effem, Kooimans, Van a Horst en Muskee. Zandvoortmeeuwen (uit tegen Schoten' Vlug; Stokman en Water; Pla?lasJ Stobbelaar en rkman; Nijkamp, V1' ser, Bruynzeel, Schilpzand en Paar Onze Gezellen (uit tegen Lijnden): der Ham; Wagemaker en Jacob; va der Velde, R. van der Putten en BgU gonje; Wiezenbeek, Ton van der Fu ten, Venniker, N.N. en Overtoom- BEVALLEN van een zoon: 12 april'. M. J. M. van der Poel-Diels, 13 apr'J E. Ran-Mollema; W. M. Crandel-V3 der Drift. Van een dochter: 12 april: J. F. UL ma-de Waard; A. Swertz-Kuipers; J; A. M. Meure-Lexmond; G. P. J. Str' ger-Smits; N. van der Putten-Schu ring; J. C. Smits-Boekhout; J. G. Z~h. ruiter-Helfensteijn J. E. Dhiels®,,, Schnabel. 13 april: J. G. M. Verwen Kropman: E. M. Elfers-Horsman. OVERLEDEN: 11 april: F. SchU'^ Neeter, 74 j., Frederiksprak; G. Jonk®. 85 j., Kedoestraat; K. van Dijk, 8°Je'. Gasthuisvest; H. Smit, 71 j., de u nestetstraat; W. J. van Essen, 7» Prins Bernhardlaan; S. Mollema, 91 J' Kleverparkweg. 12 april: E. M. H®nI: ke-van Wees, 66 j., Gen. de la ReiJSW C. E. van der Valk-van Asten, 72 j-, v Oorschotstr.; P. W. Eijkelenboom, °l gg Ampèrelaan; L. van Wijngaarden, j., Westerhoutpark. j, ONDERTROUWD: 13 april: Ë- L Stuart en K. W. Cornet; G. L. P. Sol"111 en E. H. J. Portegies. i, GEHUWD: 13 april: J. Grift en M. Rasen. OP EIERZOEKWEDSTRIJD woensdagmiddag 18 april om half "Kg begint in De Kennemerduinen, Zeeweg, een grote eierzoekwedstr^ voor kinderen van 6 t/m 12 iacT'i0ot wedstrijd wordt georganiseerd het Winkelcentrum 't Kleverpark, ook de deelnemerskaarten verkru baar zijn.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 2