Kennedy wint slag met staalmagnaten Aangekondigde verhoging van staalprijzen gaat niet door ns CONTACT TV en radio bij zilveren feest van Koninklijk Paar Gehele reportage-arsenaal 30 april naar Amsterdam KIJKEN NAAR: STUK VOOR STUK OVERSTAG Ij WIL betalen jlf WW Belgisch SS-er in Wenen gepakt Nieuwe voorzitter comité verenigde chefs van staven Varende camera zal Konings- sloep volgen Heel plezierige „Bettelstudent" GAST VRIJ HEID? Zondag: Maandag DE GAULLE DAT DE MONEGASkEN ALS ALLE FRANSEN NORMAAL P.OUDHOF&Co. EVEN AANDACHT VOOR mJhl ONDERWIJZERSEXAMEN RESA - HILVERSUM Zaterdag Buitenland Buitenland Buitenland Maandag Zaterdag Zondag: ZATERDAG 14 APRIL 1962 ?AGÏNA 6 BËLASTJN /M PoTS TV-festival Montreux Veel gegadigden voor de Gouden Roos Satelliettelevisie is onderwerp van gesprek Hoofdcommissaris ging boekje te buiten Geen stookolie meer in de Noordzee voor EFFECTENorders Dam 2a Amsterdam vI- fijgi immm. oo5 Vk-i „Oranjes-tocht Elfstedentocht H. Hn- Valkenburg-Houthem v*r WASHINGTON, 14 april (Rtr., UPI) j— President Kennedy en zijn regering nebben gisteren een grote overwinning NADRUK VERBODEN. behaald op de staalmagnaten van de Verenigde Staten. Woensdag j.l. deelde de direktie vr Amerika's grootste staal concern, United States Steel, mee, dat zij zich genoodzaakt had gezien de staal prijzen te verhogen. Andere staalbe drijven volgden onmiddellijk dit voor beeld. Op zijn persconferentie van woensdag wond Kennedy zich bijzonder op over deze prijsverho0ing, waartegen hij fel van leer trok. Gisteren werd be kend, dat de staalconcerns, één voor één, terugkrabbelden. In de loop van de avond maakten zij alle bekend, dat zjj de prijsverhoging weer introkken. Kennedy had geen commentaar toen hem dit nieuws werd meegedeeld. Hij bepaalde zich tot een brede glimlach. Zijn broer echter, minister van justi tie Robert Kennedy, bewees dat hij bui ten zichzelf was van vreugde. Prach tig, prachtig nieuws", riep hij tegen een groep verslaggevers. „Goed zo, goed zo", was het commentaar van vice-president Johnson. En minister van defensie Robert Mc Namr.ra riep uit: „Fantastisch! Fantastisch!" Een enkel citaat uit Kennedy's pers conferentie van donderdag is voldoende om de sfeer te tekenen: „Terwijl wij staan voor een ern stige crisis in Berlijn en Zuid-Oost- Azië, terwijl wij al onze krachten wij den aan het herstel en de stabilisatie van onze economie, terwijl wij re servisten oproepen om hun gezinnen voor maanden te verlaten, terwijl wij soldaten vragen hun leven te wagen, terwijl offers worden gevraagd van alle andere burgers, terwijl dit alles gebeurt, zal het Amerikaanse volk, evenals ikzelf, moeilijk kunnen accep teren dat een paar direkties van staal bedrijven, uit blind verlangen naar persoonlijke macht en persoonlijk voor deel, zulk een superieure minachtig aan de dag leggen voor de belangen van 125 miljoen Amerikanen." Toen een verslaggever Kennedy vroeg of de regering maatregelen zou nemen om de prijsverhoging die bijvoor beeld de defensiebegroting enorm zou opjagen ongedaan te maken, ant woordde de president: „Nee, dat kan niet. Dit is een vrij land." Niettemin gelastte het ministerie van Justitie een onderzoek naar de staalprijsverhoging. Ook enkele commissies uit de Senaat zouden zich met de zaak gaan bezig houden. De doorslaggevende factor voor het intrekken van de prijsverhoging werd echter een bevel van president Kenne dy, dat het ministerie van defensie al le staalaankopen voor militair gebruik moest verleggen naar staalfabrieken, die hun prijzen niet verhoogden. De meeste grote concerns hadden het voorbeeld van United States Steel ge volgd, maar enkele ook niet, o.a. In land Steel. De eenheid in het staal- front was dus al verstoord en de con- curentiepositie vertroebeld. Kennedy's bevel gaf de doorslag. En kele kleine concerns maakten bekend dat Zij de prijsverhoging introkken. Toen het op één na grootste concern, Bethlehem Steel, eveneens bekend maakte dat het de verhoging introk, zat er voor United States Steel weinig anders op hetzelfde te doen. Daarna volgden alle andere concerns. Reeds toen het nieuws over Bethle- (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM, 14 april Nederland zal op het tweede internationale tele visiefestival te Montreux met de tv- show „Corry's Party" onder meer moe ten concurreren tegen inzendingen van Australië, Canada, Frankrijk, Engeland, Rusland en de Verenigde Staten. In to taal dingen 24 verschillende televisie-or ganisaties uit twintig landen mee naar de Gouden Roos van Montreux. Vorig jaar werd deze trofee met de geld prijs van tienduizend Zwitserse francs toegekend aan Engeland. De zilveren en de bronzen roos. respectievelijk de tweede en derde prijs gingen toen naar Italië en Tsjechoslowakije. Het festival, dat van 23 tot 28 april duurt, wordt gevolgd door een interna tionale tentoonstelling van televisie-ap- paratuur. Op 30 april begint een vijf daags symposium, waaraan vooraan staand tv-deskundigen en technici zul len deelnemen. Het gespreksthema zal zijn het gebruik van de televisie voor een betere verstandhouding tussen de volkeren. Tevens zal over verschillende televisieproblemen en de ontwikkeling van de tv onder andere de satelliet televisie worden gesproken. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 14 april De Haagse hoofdcommissaris van politie, die tegen over zijn korps heeft verklaard, dat de rechtbank te 's Gravenhage weinig begrip heeft getoond voor de politie taak, had zelf meer respect moeten to nen voor de rechterlijke macht, zo meent minister Beerman. Het antwoord van de minister op vra gen van het Tweede-Kamerlid Verkerk (A.R.) is nog een nasleep van de zoge naamde sabelsteek-affaire. Bij de be handeling van deze zaak voor de straf kamer van de rechtbank waren door de voorzitter kritische opmerkingen ge maakt over het Haagse politiekorps. Als de commissaris op wilde komen voor zijn korps, dan zou hij zijn bezwa ren hebben kunnen voorleggen aan de burgemeester, met het verzoek zich tot de bevoegde autoriteiten en met name tot de president van de recht bank te wenden, aldus de minister. LONDEN, 14 april (Rtr) Op een internationale conferentie in Londen, die drie weken heeft geduurd, is men het er over eens geworden, dat afge werkte stookolie door de schepen voort aan niet meer maJ worden geloosd in de Noordzee of de Oostzee. Het verbod geldt ook voor een groot deel van de Atlantische Oceaan. I Adver' xt" BEURSBERICHT OP AANVRAAG hem Steel bekend werd, riep Robert Kennedy juichend tegen de verslagge vers: „Ik ben heel erg blij. Nu moeten ze allemaal terug!" En spoedig kreeg hij gelijk. (Advertentie) Rustig oud met OLVEH pensioen. De post zegelcam pagne van de Wereld- gezond- heidsorgani- satie tot be strijding van de ma laria geniet niet de al gemene sympathie van de filatelisten. Reeds enige tijd geleden wezen wij hierop. De Fédération Intern, de Philatélie heeft dezer dagen geprotesteerd tegen het inschakelen van een speciaal Ame rikaans agentschap, waardoor het mono polie van de verkoop in handen van een particuliere instelling werd gelegd. Dit laatste bleek echter achteraf niet geheel juist te zijn; het protest werd dan ook weer ingetrokken. Het betreffende bu reau, dat zich aandient als „Malaria Stamp Agency" wenst alleen dat de landen die deze zegels uitgeven, hoe veelheden ervan gratis beschikbaar stel len om door dit agentschap te laten verspreiden. Naar onze mening zal dit echter stellig niet geheel belangelotfc geschieden. Men plaatst nu eenmaal niet voor niets in vele postzegeltijdschriften advertenties, waarin o.m. de tot nu toe 52 staten en staatjes worden genoemd die met een emissie zullen komen. Alles bijeen zit het niet helemaal goed met deze affaire. Iets wat erg jammer is, omdat het doel zo sympathiek is. We kunnen dan ook begrijpen dat diverse landen zich afzijdig houden en dat ook de Ned. Posterijen hebben be sloten geen malaria-zegel uit te geven. België. De jaarlijkse „dag van de post zegel" bracht een bijzondere zegel van 3 fr. met een postiljon te paard uit de zestiende eeuw. Er werden tien miljoen exemplaren van gedrukt. Vaticaan. Twee nieuwe iuchtpostzegels (1000 L. en 1500 L.) werden in omloop gebracht. De aartsengel Gabriël komt erop voor. naar een marmeren beeld houwwerk „Maria Boodschap" van Fi- lippo Valle in de St.-Ignatius-kerk te Rome. Israël. In het kader van de W.H.O. anti-malaria-actie verscheen een 0.25 I£ waarvan de tekening de succesvolle strijd in beeld brengt, welke in Israël reeds tegen deze ziekte is gevoerd. Men 1 i Mi» fó W r t-.r Suriname. Hier zullen wel anti- malaria-zegeis verschijnen Met zulke nauwe betrekkingen tot het agentschap hierboven genoemd kon men moeilijk anders verwachten. Op 2 mei komen een 8 en 10 ct. met als afbeelding een we reldbol, een esculaap en een malaria- n>, ziet op de hierboven afgedrukte zegel een grafiek met een sterk dalende curve, benevens een dode malariamug. In verband met wijziging van de post- tarieven werden de bestaande 0.01, 0.07 en 0.32 I£ met resp. de ram, kreeft en waterman (dierenriembeelden) over drukt met 0.03, 0.05 en 0.30 I£. Finland. Het feit, dat 150 jaar gele den Helsinki tot hoofdstad werd ge proclameerd, werd o.m. herdacht met de uitgifte van een 30 Mk., waarvan de tekening het Senaatsplein in deze stad te zien geeft. Ook verscheen een 30 Mk.' bij het 150-jarig bestaan van de douane in Finland. Het stempel van de directie van het tolwezen vormt de afbeelding. Griekenland. Een kleurige reeks is uitgegeven bij de afsluiting van het tienjarenplan voor de elektriciteits voorziening. Men heeft hierbij uit sluitend gebruik gemaakt van in het land aanwezige bronnen (waterkracht en bruinkool). Diverse krachtcentrales werden gebouwd, stuwmeren aangelegd en watervallen bedwongen; de zeven fraaie zegels (20 1. tot 6 dr.) leggen er getuigenis van af. De Beeldfilatelist 10 jaar Bij het lü-jarig bestaan van de ver eniging ,,De Beeldfilatelist" is een jubi leumnummer uitgegeven. Hierin komen artikelen voor over ruimtevaart, red dingswezen, fauna, flora schepen, mu ziek, enz. alles naar aanleiding van op postzegels voorkomende tekeningen Door storting van een gulden op giro 134457 t.n.v. mevr. D. Lutkeveld te Am sterdam is het nummer verkrijgbaar. (Van onze radio- en T.V.-redaetie) HILVERSUM, 14 april De NTS en de NRU zullen 30 april vrijwel hun ge hele reportage-arsenaal naar Amster dam overbrengen om de kijkers en de luisteraars oog- en oorgetuige te kunnen laten zijn van het grootse feest, dat de hoofdstad de koningin en de prins ter gelegenheid van hun zilveren huwelijks feest zal bereiden. De NTS zal 's mid dags van vier posten af een recht streekse reportage verzorgen van de rijdende en varende receptie in Amster dam. Indien dit technisch mogelijk is zal een varende camera de konings sloep op de Amstel volgen. Waarschijn lijk zullen s' avonds nog flitsen worden vertoond van het vuurwerk achter het nieuwe RAI-gebouw, het Oranje (volks)- bal in de zuidhal van de RAI en het ge varieerde programma dat de gemeente Amsterdam de koninklijke gasten in het Concertgebouw aanbiedt. Eerder op de avond komt er een filmdocumentaire van Guus van der Steen onder de titel „Allen Samen" op het scherm. Verder wordt er een amu sementsprogramma gebracht, dat in elf delen, die door de provincies zullen worden verzorgd, uiteenvalt. Van het zilveren bruiloftsfeest 1 en 2 mei, waarvoor tal van buitenlandse gasten zijn uitgenodigd, en van de „koninklijke elfstedentocht" op 5, 7, 8 en 9 mei een tocht die het koninklijk paar maakt langs de hoofdsteden van de provin cies zal de NTS filmopnamen ma ken, die men 'savonds in het jour naal zal kunnen zien. In het gedeelte lijk nationale programma 5 mei zal een filmdocumentaire worden vertoond, die de zogenaamde „piloten-lijn" uit de tweede wereldoorlog tot onderwerp heeft. Aan deze documentaire zullen verzetslieden meewerken, die tijdens de bezetting geallieerde piloten hebben feholpen. Waarschijnlijk zal ook een Ingelse vlieger, die indertijd via de piloten-lijn wist te ontkomen, voor de camera over zijn ervaringen in ons land vertellen. De NRU stuurt op koninginnedag ne gen reportageploegen naar Amsterdam, die zowel de Nederlandse als de bui tenlandse radioverslaggevers zullen be dienen. De microfoons zullen voor di recte uitzending in Nederland en het programma van de wereldomroep op de volgende punten langs de twaalf ki lometer lange route door de stad wor den opgesteld: ter hoogte van het pa leis op de Dam (vertrek koninklijke gasten voor de rijdende receptie); Stadsschouwburg („Bruidslied" uit „Lohengrin" door leden van de Neder landse Opera)Concertgebouw (mu- ziekkopsen)RAI (Amsterdamse brui loft met twaalfduizend genodigden); Berlagebrug (afvaart koningssloep); Amstel (verslag van de „varende re ceptie"). Amstelhotel begroeting door het Corps Consulaire)Rembrandts- plein (tweehonderd modinettes) en ten slotte weer de Dam (ter hoogte van het Nationaal Monument). Deze recht streekse reportage duurt van drie tot v(jf uur. Des avonds wordt van tien tot elf het „verrassings-programma" van de gemeente in het Concertgebouw uitgezonden. Tijdens dit programma zal het nationale huldeblijk aan de konin gin en de prins worden aangeboden. Om kwart over elf volgt een reportage van het volksbal. Van de aankomst van de buitenlandse gasten in het Amstelhotel en de cock tail-party wordt 1 mei s' avonds van 7.10-7.20 een reportage gegeven. Tussen half tien en tienuur krijgt men een verslag te horen van de tocht met drie rondvaartboten, die de koninklijke gas ten na het diner van het Amstelhotel naar het Rokin maken. In de laatste rondvaartboot zullen ook enige buiten landse radio-reporters meevaren. (Advertentie) De kortste en voordeligste opleiding (Bekende schriftelijke cursus) Nieuw adres: Utrechtseweg 33, tel. 15738 en 45432. WENEN, 14 april (UPI) In de Oostenrijkse hoofdstad is gisteren de 51-jarige Robert Jan Verbelen gear resteerd,. een gewezen Belg, die in 1947 door een hof te Brussel wegens oor logsmisdaden bjj verstek ter dood is veroordeeld. De betrokkene had de aan dacht op zich gevestigd door onder schuilnaam artikelen te schrijven in Spaanse en Argentijnse bladen, die ge tuigden van bijzonder veel kennis van Belgische kwesties. Als bevelhebber van de Vlaamse SS- divisie Langemark en als plaatsvervan ger van de Belgische nazi Léon De- grelle zou Verbelen, tijdens de oorlog, 45 mensen, o.w. hoge Belgische mili tairen, hebben vermoord. Het pikante van de zaak is, dat hem in 1959 onder zijn eigen naam het Oos tenrijkse staatsburgerschap is verleend. Vermoedelijk zal Verbeien niet aan Bel gië worden uitgeleverd, doch terecht staan voor een Oostenrijkse rechter. DEN HAAG, 14 april. Bij K.B. is met ingang van 1 juni op zijn verzoek luitenant-admiraal H. H. L. Pröpper eervol ontheven van zijn functie van voorzitter van het Comité der verenig de chefs van staven. Met ingang van gelijke datum is in deze functie be noemd luitenant-generaal van de gene rale staf G. J. Ie Fèvre de Montigny. Bij hetzelfde besluit Is met Ingang van 1 mei '62 luitenant-generaal van de generale staf G. J. Ie Fèvre de Mon tigny eervol ontheven van zijn func tie van chef van de generale staf, te vens bevelhebber der landstrijdkrach ten. In deze functie is met ingang van gelijke datum benoemd luitenant-gene raal van de generale staf, A. V. van den Wall Bake. De volgende dag 2 mei brengen de koningin en de prins met hun gasten een bezoek aan de Keukenhof, waarvan om tien voor een een korte reportage zal worden uitgezonden. De luisteraars zullen savonds ook de tocht met de „Oranje" in drie reportages kunnen volgen. Na het vertrek omstreeks zeven uur uit Amsterdam zal de verbinding worden onderhouden met korte golfzenders, waarvan er een staat opgesteld in het Havengebouw. Voor het verslag aan boord van de „Oranje" en in het bijzonder voor de beschrij ving van de toiletten is Ageeth Scherp- huys aan de reportage-staf toegevoegd. Zodra het schip de haven van IJmuiden, waar een aantal studenten aan boord zullen komen, heeft verlaten, wordt overgeschakeld op een korte golfzen- der, die zich in de Semafoor van de haven bevindt. Waarschijnlijk zal van het begin van het bal op de „Oranje" voor het schip buitengaats is, nog ver slag worden gegeven. Koningin Juliana en Prins Bernhard zullen 5 mei beginnen aan een tournee langs de hoofdsteden van de provincies, waar zij het antwoord zullen vernemen op de vraag „Hoe ziet de jeugd zijn taak". De reportages van deze elfste dentocht zullen dagelijks te beluisteren zijn op de volgende tijdstippen: 5 mei (Hilv. I) 12.50-1.00: Zwolle. (Hilv. I en II) 6.45-7.00: Arnhem o.a. opvoering spel „De toekomst" in de Stadsschouw burg. (Hilv. I en II)9.20-9.30 Utrecht. 7 mei (Hilv. II) 1.15-1.25. Leeuwar den. 7.00-7.15. Groningen, o.a. 10.40-11.00. Assen. 8 mei (Hilv. I) 12.50-1.00. Middelburg. 6.45-7.00 Den Bosch met o.a. het spel „De heerschappij der dieren". 10.20-10.30 Maastricht. 9 mei (Hilv. I) 12.50-1.00 Haarlem. 5.50-6.00 Den Haag o.a. bezoek aan het Binnenhof. 7.50-8.10 Den Haag jeugdforum in Circusgebouw te Scheveningen. BUSSUM, 14 april De K.R-J£ verplichtte gisteravond de lieineu- bers van de „klassieke" operette om getwijfeld weer aan zich door Bettelstudent" van Karl Millöcker w een coproduktie van Duitse en Oos tenrijkse televisie op het scherm brengen. Voor het zover was ,ver° digde regisseur Kurt Wilhelm in.e®„ vraaggesprek het door hem veeivu dig, en ook in het onderhavige geV®l toegepaste playback-systeem. ftr deed dat niet op helemaal doorslag gevende gronden, dunkt ons. it in ieder geval werd zijn theorie doo de er direct op volgende praktijk zoverre ondermijnd, dat men toe maar weer bij tijd en wijle stul" op een niet helemaal synchroon pen van bewegend beeld en ge"111?- En dat blijft een hachelijke zqak, oo al beperkt men het euvel tot ne uiterste minimum. Zoals bij deze Bei telstudent kennelijk het geval wa Men weet nu onderhand wel Lioe Kurt Wilhelm de zaak pleegt aan pakken. Hij doet het grondig en trie kennis van televisiezaken. Kosten no<-» moeite worden gespaard en men dus ook gisteravond een royaal See', sceneerde opvoering, waarin goed wer geacteerd en ongetwijfeld nog aanzie" lijk beter werd gezongen en £em ceerd. Ook weet Wilhelm precies w» hij doet als hij zo'n geval enigszin aanpast" aan moderne eisen en vattingen. Hij gaat daarbij niet ov® de schreef en hij bezit een merkwas1 dig vermogen waar het erom gaat o juiste verhouding in het oog te houden- Zijn vakmanschap staat daar trouwen borg voor. Men had beslist wel een P™ zierige televisie-avond gisteren. (Advertentie Zoek het niet te ver, w vindt het In In mei en juni kan uw Limburgse gastheer cto meeste aandacht aan u besteden. Kom dèn. Laat ts gratis inlichten over Valkenburg's gasl» vrije hotels en pensions. (9000 bedden) V.V.V. Valkenburg (L), Tel. 04406.2048 HILVERSUM I, 402 m. 18.00 Kunstkroniek. 18.30 Jazzmuz. 18.50 Praat- Je voor politieke voetgangers. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Wie het weet mag het zeggen, muz. wedstr. 19.45 Lichtbaken, lezing. 19.55 Brabants orkest: pop. klass. muziek. 20.50 Vragenbeantw. 21.00 Ope rettemuziek. 21.25 De reis naar Sama ria, hoorspel. 22.20 22.25 Boek bespreking. 22.30 Nws. 22.40 Wij lulden de zondag in. 23.00 Meesterwerken van de religieuze muziek. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II, 298 m. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Lichte gram. 18.30 Licht ensemble. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 Bijbelse miniaturen, lezing. 19.45 Kamermuziek. 19.55 Deze week, praatje. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Specia liteiten-theater, gevar. progr. 21.15 Oude en nieuwe dansen. 21.50 Soc. commen taar. 22.05 Man in de stad, cabaret-fan tasie. 22.30 Nws. 22.40 Vissen in troebel water, hoorspel. (7). 23.10 Zigeunerorkest. 23.40 Lichte gram. 23.55-24.00 Nws. ENGELAND, BBC Home Service, 330 m.18.00 Nws. 18.15 Sportprogr. 18.45 Parlementsoverz. 19.00 Lichte orkestmu ziek. 19.30 Gevar. progr. 20.30 Hoor spel. 22.00 Nws. 22.10 Boekbespr. 22.45 Meditatie. 23.00 Nws. 23.02-23.35 Kamer muziek. ENGELAND, BBC Light Progr., 1500 en 247 m.: 18.00 Gevar. muziek. 18.30 azzmuziek. 19.00 Nws. en journaal. 19.24 Voetbaluitsl. 19. Si Orkestcone. en solist. 20.31 Gevar. progr. 21.1F Gevar. muziek en orgelspel. 22.00 Gevar. progr. 22.30 Nws. en sport. 22.40 Dansmuziek. 23.55- 24.00 Nws. NDR-WDR, 309 m.19.00 Nws. 19.30 Koorzang uit Joegoslavië. 20.10 Gevar. progr. 21.45 Nws. 22.10 Klassieke muziek. 23.05 Dansmuziek. 24.00 Nws. 1.00 Popu laire Europese muziek. 2.00 Weerber. en gevar. muziek. FRANKRIJK 3, 280 en 235 m.: 21.15 Nws. 23.05 Klassieke muziek. 23.53-24.00 Nws. BRUSSEL. 324 m.: 18.00 Klassieke muziek. 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nws. en comm. 19.40 Operettemulek. 20.00 Cabaretprogr. 21.00 Omroeporkest: klassieke muziek. 21.30 Operettemuziek. 22.00 Nws. 22.15 Dansmuziek. 23.00 Nws. 23.05 Amus, orkest 23.35 Dansmuziek. 23.55-24.00 Nieuws. 484 m.18.38 Gram. 19.30 Nws. 20.00 Chansons. 22.00 Wereldnws. 22.15 Jazz muziek. 23.00 Gevar. gram. 23.55 Nws. HILVERSUM I, 402 m. KRO: 7.30 Nws. 7.45 Palmwijdlng, Palmprocessie en Plechtige Hoogmis. NCRV: 9.30 Nws. en waterst. 9.45 Meisjeskoren m. orgel begeleiding. CONVENT VAN KERKEN: 10.00 Christelijk Gereformeerde Kerk dienst. NCRV11.30 Klassieke muziek. 11.50 Kinderkoor m. orgelbegeleiding: Lijdens- en Paasliederen. KRO: 12.15 Buitenl. comm. 12.25 Hammondorgelspel. 12.35 Lichte muz. en zang. 12.55 Bis schoppelijke Vastenactie 1962, lezing. 13.00 Nws. 13.05 De Oelewappers, gevar. progr. 13.30 Voor de kinderen. 14.00 De luister van uw huis, klankb. 14.30 Piano recital. 14.55 De vliegende Hollander, le zing. 15.05 Blaaskwintct. 16.25 Muzikale aspecten, muz. lezing. lö.05 Blaaskwin- tet. 15.25 Muz. aspecten, muzikale le zing. 16.00 Sport. 16.30 Godsdienstige uit zending. IKÖR: 17.00 Hervormde kerk dienst. HILVERSUM n, 298 m. VARA: 8.00 Nws. en postdulvenber. 8.18 Koperens. 8.25 Voor het platteland, lezing. 8.35 Weer of geen weer, gevar. progr. 9.45 Geestelijk leven, toespraak. 10.00 Strijk orkest: Oude muziek 10.30 Strijk en zet, gevar. progr. AVRO: 12.00 Matthaus Pas sion, door Concertgebouwork., koren en solisten. 1. de pauze: 13.55 Nws. 13.40 De toestand in de wereld, lezing. 13.55- 14.00 Boekbespr. 16.00 Gram. 16.00 Lichte orkestmuz. en zangsol. 16.20 Sportrevue. VARA: 17.00 Strijk en zet, gevar. pro gramma. 17.30 Voor de Jeugd. 17.50 Nws sportuitsl. en sportjournaal. HILVERSUM i, 402 m IKOR- 18.00 Het geladen schip, lezing. 18.30 De kerk aan het werk. 18.40 Catechisatie voor de schippersjeugd. NCRV19.00 Nws. uit de kerken. 19.05 Samenzang: Geestelijke liederen. 19.30 Door een geopende deur in de hemel, lezing. KRO: 19.45 NWS. 20.00 Testbemanning, hoorspel. 22.40 Lichte orkestmuz. 21.10 Lustrum in 't zilver, t.g.v. 125-jarig bestaan van de Zusters Onder de Bogen, klankbeeld. 21.30 Strijkkwart-t. 22.00 In de vergulde Baars licht progr. 22.20 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 In het land van de dichter letteikundlge lezing. 23.00 Avondgebed. 23.15 Sopraan en orgel. 23.35 Klass. gramm. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM n, 298 m VPRO: 18.30 Korte Nederlands Hervormde kerk dienst. IKOR: 19.00 Voor de jeugd. 19.30 De Open Deur, lezing. AVRO: 20.00 Nws. 20.05 Lichte orkestmuz 20.35 Pianomuz (gr.) 20.45 Logboek 1912. 21.25 Piano spel. 21.45 In het voetspoor der weten schap. 22.00 Zangrecital (gr.) 22.31' Nws. 22.40 Actualiteiten. 22.55 Mededelingen sportuitslagen 2 e klas voetbal. 23.00 Zang en piano. 23.20 Swing Express. 23.55-24.00 Nws. ENGELAND, BBC Home Service 330 m: 18.00 Nws en joum. 18.45 Lichte muz. 19.30 Brief uit Amerika. 19.45 Godsdienstige uttz. 20.25 Liefdadigheids- oproep 20.30 Hoorsp. 21.00 Kamermuz. 22.00 Nws. 22.10 Lezingen. 22.50 Epiloog. 22.59 Weerber. 23.00 Nws. 23.02-23.35 Pianorecital. ENGELAND, BBC Light Progr. 1500 en 247 m: 18.00 Liedjes. 18.30 Gev. progr. 19.30. Nws. 19.35 Populaire orkestmuz. 20.30 Godsdienstige amenzang. 21.00 Verzoekprogr. 2.00 Lichte muz. 22.30 Nws. 22.40 Lichte muz. 23.30 Lichte muz. 23.50 Meditatie. 23.55-24.00 Nws. NDR-WDR. 309 m: 18.16 Symfonle-ork. koren en zongsolist. 18.45 Pianorecital. 19.00 Nws. 20.00 Operamuz. 21.00 Sym- fonie-ork. en koor. 21.45 Nws. 22.15 Dans- muz. 23.00 Dansmuz. 23.15 Dans- en amu- sementsmuz. 24.00 Nws. 0.05 Symfonie- ork. 1.00 Weerber. en gev. muz. FRANKRIJK 3, 280 en 235 m: 18.00 Filharm. ork. en solisten. 19.35 Lichte muz. 20.00 Hedendaagse Franse muz. 22.45 Gev. gramm. 23.5324.00 Nws. BRUSSEL, 324 m: 18.00 Pianorec. 18.30 Godsdienstige uitz. 19.00 Nws. 19.30 Gev. gramm. 20.00 Amusementsprogr. 22.00 Nws. 22.15 Gev. muz. 23.00 Nws. 23.05 Dansmuz. 23.55-24.00 Nws. 484 m: 19.30 Nws. 20.00 Klass. muz. 20.40 Chansons. 20.50 Lichte muz. 22.00 Wereldnws. 22.55 Nws. 23.00 Jazzmuz. 23.55 Nws ENGELAND, BBC Home Service, 330 m.: 12.10 Critieken. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Vragenbeantw. 13.40 Praat je. 14.00 Wenken voor de tuin. 14.30 Symf. orkest. (Om 15.12-15.27 Lezing). 16.05 Lezing. 16.25 Zangrecital. 17.00 Hoorspel 17.30 Voordracht. 17.50 Praat je. 17.55 Weerberichten. ENGELAND, BBC Light Progr.. 1500 en 247 m.: 12.00 Verzoekprogr. 13.30 Ge var. progr. 14.00 Variété-orkest en solis ten 14.30 Populaire liedjes. 15.00 Film kroniek. 16.00 Populaire muziek en nwe gram. 17.00 Interv. en gram. NDR-WDR. 309 m.: 12.00 Symf. orkest en soliste. 13.00 Nws. 13.10 Operette-mu- ziek. 14.45 Oude kamermuziek. 15.30 Lich te orkestmuziek. 16.30 Dansmuziek. FRANKRIJK 3, 280 en 235 m.: 12.02 Nws. 12.10 Nationaal orkest en solist. 15.30 Operaconcert. 17.45 Gevar. gram. BRUSSEL, 324 m.12.00 Nws. 12.03 Vlaamse romantische muz. 12.30 Weer berichten. 12.35 Amus. orkest en soliste. 13.00 Nws. 13.15 Voor de soldaten. 14.00 Opera- en belcantoconcert. 15.30 Sport programma. 17.00 Nws. 17.45 Sportuitsl. 17.50 Spaanse muziek. BRUSSEL, 484 m.11.55 Gram. 13.00 Nws. 17.00 Nws. 17.45 Symf. orkest en soliste. terda. 7.30 Gewijde muz. 7.50 Het brood des levens, meditatie. 8.00 Nws. 8.15 Ra diokrant. 8.35 lichte gramm. 9.00 Voor de zieken. 9.35 Waterst. 9.40 Voor de vrouw. 10.10 Gramm. 10.20 Theologi- sche etherleergang. 11.05 Harprecital. 11.25 Lichte gramm. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Mededelingen t.b.v. land en tuinbouw. 12.33 Lichte muz. 12.53 Gramm. 14.05 Schoolradio. 14.35 Herha ling van gedeelten van het progr. Don- derdagavondmozaiek van 5 april Jl. 15.30 Lichte muz. 16.00 Bijbeloverdenking. 16.30 Pianorecital. 17.00 Voor de kleuters. 17.15 Voor de jeugd. 17.30 Gramm. 17.40 Beurs- ber.. 17.45 Regeringsuitz. De samenle ving in Suriname, door drs. J. D. Speck- mann. HILVERSUM n, 298 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.20 Soc. strijdlied. 7.23 Lichte gramm. 8.00 Nws. 8.18 Muzikale ochtendpost. 8.35 Van de voorpagina, praatje. 8.40 Am. muz. 9.00 Gymnastiek voor de vrouw. 9.10 Lichte gramm. VPRO: 10.00 Bezet ot' be zeten?, overdenking. VARA: 10.20 Zestig minuten voor boven de zestig. 11.26 Voor dracht. 11.35 Zangrecital. 12.00 Hammond orgelspel. 12.30 Mededelingen t.b.v. land en tuinbouw. 12.33 Voor het platteland, praatje. 13.20 Kamermuz. 13.45 Wikken en wegen, lezing. 14.00 Strijkkwartet. 14.30 Sammy Millers kasboek, hoorspel. 15.45 Lichte orkestmuz. 16.00 Oude lied jes. 16.15 Weerklank, muziekrevue. 16.55 Progr. gewijd aan Drente. 17.15 Amster damse politiekapel. 17.50 Militair com mentaar. HILVERSUM I, 402 m. NCRV: 7.00 Nws en S.O.S. ber. 7.10 Gramm. 7.13. Lichte gramm. 7.20 Sportuitsl. van za- ENGELAND, BBC Home Service 330 m: 12.00 Orkestconcert. 12.55 Weerber. 13.00 Nieuws. 13.10 Gevar. gram. 13.40 V. d. kinderen. 13.55 Kinderen zingen. 14.10 Gram. 15.00 Hoorspel. 16.30 V. d. oudere luisteraars. 17.00 V. d. jeugd. 17.55 Weerbericht. ENGELAND, BBC Light Progr. 1500 en 247 m: 12.00 Populaire gram. 12.31 Gevar. muziek. 13.31 Lichte muziek. 13.45 V. d. kleuters. 14.00 V. d. vrouw. 15.00 Ver zoekprogr. van dansmuziek. 15.31 Mu ziek bij het werk. 16.15 The Dales, dag boek. 16.31 Uitslagen van races. 16.34 Gram.muziek v. d. jeugd. 17.00 Gevar. progr. 17.31 Gevar. muziek en berichten. NDR-WDR 309 m: 12.00 Lichte muziek- 13.00 Nieuws. 13.15 Operamuziek. 14.1® Lichte muziek. 14.45 Filmmuziek. 16.00 Klassieke muziek. 17.00 Nieuws. 17.4o Gevar. gram. FRANKRIJK progr. III 280 en 235 m: 12.02 Nieuws. 12.10 Klassieke muziek. 13.50 Lichte gram. 14.25 Gevar. gram. 16.30 Franse muziek. 17.30 Lichte gram. BRUSSEL 324 m: 12.00 Nieuws. 12.03 Lichte gram. 12.30 Weerbericht. 12.35 Landbouwkroniek. 12.42 Koorzang. 12.50 Beurskroniek. 13.00 Nieuws. 13.15 Kamer muziek. 14.00 Amerikaanse muziek. 14.30 Vlaamse operamuziek. 16.00 Beursber. 16.06 Prog. v. d. zieken. 17.00 Nieuws. 17.15 Uchte muziek. 17.45 Franse les. BRUSSEL 484 m: 11.55 Gram. 13.00 Nieuws;. 13.15 Gevar. gram. 14.03 Orkest* concert en solist. 15.03 Gram. 16.08 Ppe- rettemuziek. 17.00 Nieuws. 17.15' Heden daagse Belgische muziek. 17.45 Koorzang. 19.30 Luipaard op schoot. NTS: 20.00 Journaal en weeroverz. AVRO: 20.20 Kom er «maar eens achter, quiz. 20.50 Detective-film. 21.45-23.00 Internat. Dans- toernool te Scheveningen: Ballroom-La- tijnsamerik. dansen. DUITSE TELEVISIEPROGR. NDR: 18.36 Progr.-overzlcht. WDR: 18.40 Hier und Heute, journaal. NDR: 18.45 Die Nordschau. WDR: 19.15 Unter- nehmen Kummerkasten. NDR: 19.25 Zeg de waarheid). 20.00 Journaal en weer- overzicht. 20.20 Gevar. progr. 21.40 De tective-spel. 22.05 Nws. 22.20 Het woord voor de zondag. 22.35 Internat, wieler ronde van beroepsrenners. VLAAMS-BELG. TELEVISIEPROGR. 18.00 Voor de Jeugd. 19.00 Folklotis- tiseh progr. 19.30 Nws. uit eigen land. 20.00 Nws. 20.30 Feuilleton. 21.00 Quiz. 22.00 Reportage van het beroepsdanset s- toemooi in het Kurhaus te Scheveningen. 23.00 Nieuws. FRANS-BELG. TELEVISIEPROGR. 18.30 Voor de Jeugd. 19.40 Kroniek van uitvindingen. 20.00 Journaal. 20.30 Teken film. 20.40 Feuilleton. 21.10 Wedstrijd- programma. 21.50 Folkioritslsch progr. 22.30 TV-film. 23.00 Nieuws. Goede Week. 11.30 Weekjoum. 12.00 In ternationaal borreluurtje. 12.50 Progij- overzicht. 13.10 Reg. weekjoum. 14.30 Voor de jeugd. 15.00 Demonstratie schaat sen van de nieuwe kampioenen. 16.30 Opera. VLAAMS-BELG. TELEVISIEPROGR. 11.00-11.40 H. Mis. 15.00 Landbouwkro niek. 15.30 De week in beeld. 16.00 R® portage over de ruimtevaart (herh.)- 17.10-17.30 Voor de kleuters. FRANS-BELG. TELEVISIEPROGR. 11.00-11.45 Protestantse uitzend. 15.00- 18.00 Gevar. programma. DUITSE TELEVISIEPROGR. 19.00 Aan deze en gene zijde van d® zonegrens. 19.30 Sportjournaal. 20.00 Jour naal en weeroverz. 20.15 Toneelspel- 21.45 Kamerorkest en solisten. 22.00 rws- 22.05 Internationale wielerronde van be roepsrenners. VLAAMS-BELG. TELEVISIEPROGR. 18.30 Film voor de kleuters. 19-*® Tekenfilm. 20.00 Nws. 20.25 Het Manne ke. 20.30 Showdagboek. 21.45 Sportprogr- 22.10 Gesprek met de kineast Jean Re noir. 22.55 Nws- FRANS-BELG. TELEVISIEPROGR. 19.30 Voor de jeugd. 20.00 Journ. 20.30 Progr. over de mogelijke exploitatie va» onderzeese gebieden. 21.30 Show. 22.«° Journ KRO: 10.30 Palmwijding en Hoogmis. NTS: 19.30 Weekjournaal. 20.00 Sport in beeld. NCRV20.30 De reis van hun le ven. filmreportage. 2U.55 Voordracht. 21.25 Amsterdams kamerorkest en solist. 21.50 Meditatie. DUITSE TELEVISIEPROGR. 11.00 ilm over de liturgie van de DUITSE TELEVISIEPROGR. 17.00 Programma over woninginrich ting. 17.10 Die Sache mit dem Femgihs- TV-spel. 17.50-18.20 Film over de liturgl® van de Goede Week. Kor

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 6