Zandvoort moet tot begin 1965 jaarlijks f 10.000 betalen Blekerswoning Kennemerweg moet helaas worden gesloopt Rotterdams Toneel speelt „Commissaris Fennedy" Jonge Duitsers veroordeeld wegens diefstal Coureurs uit Zuid-Kennemer- land op Lisser sintelbaan Groot feestprogramma voor bevolking in Spaarndam VRACHTAUTO RIJDT OVER SPELEND KIND CARELS BRIEVEN van lezers C. Siegers blijft kandidaat Uit STAD en STREEK met eigen lijst SOLEX Beurs wacht af L. J. Breure nu NAAR OORDEEL VAN B. EN W. K.N.V.B. verbiedt op le Paasdag wedstrijd Bloemendaal-EHS Zandvoortse raad PAAS-V0ETBALT0ERN00I VOOR DE JEUGD Padvind(st)ers Band Concours in Haarlem HAARLEMSE POLITIERECHTER WIELRENNEN OP KONINGINNEDAG Stortbad om verdwenen portemonnaie H.V. DE HOUTWERF Als kandidaat voor de Zandvoortse raad (B)Reuring tijdens V.V.D .-vergadering HARDEBELT Voorbeurs: NASLEEP ONTSLAG KORPSCHEF G. K. van het Reve als toneelschrijver BROMFIETSER DOOR AUTO AANGEREDEN PAAS-KRENTENBR00D Haarlem e.o. Muziek Toneel öiversen Burgerlijke Stand Haarlem Water in plaats van geld Straataanleg aan de N oorderduinweg Wagens voor Zandvoorts Openbare Werken Salarismaatregelen voor Zandvoortse ambtenaren TL in Mariaschool in Zandvoort PLASTIC en ALUMINIUM AFZETPROFIELEN Beurs van New York DINSDAG 17 APRIL 1962 PAGINA 3 ZANDVOORT, 17 april De ge- Weente Zandvoort zal tot begin 1965 ruim 10.000 aan de gemeen te Rotterdam moeten betalen als ge- JjelS van de financiële regeling in ver- Band met het ontslag van de voormali ge korpschef der Zandvoortse politie. "Brgemeester en wethouders stellen de aad voor, de hiervoor nodige posten op "e begrotingen voor 1961 en 1962 te ra men. In hun voorstel aan de raad delen zij mede, dat de moeilijkheden welke in net begin van 1961 ten aanzien van enkele functionarissen van het Zand voortse politiekorps aan de dag traden, pleid hebben tot intensieve bemoei ingen terzake onder andere van de M>nnmissaris der Koningin in Noord- nolland en de minister van Binnenland- Se Zaken. He minister besliste dat het onjuist Jou zijnwanneer de toenmalige hoofd- fas] ■Pecteur-korpschef, de heer H. P. HAARLEM, 17 april In de Rozen- Prieelstraat kroop een tweejarig jon getje gistermiddag onder een vrachtauto en bleef daar spelen. De nietsvermoe dende chauffeur die even later instapte, •tartte de auto en reed daarbij over bet kind heen. De geschrokken moeder bracht het jongetje naar de Mariastich- bbg, waar het inwendige verwondingen bleek te hebben opgelopen. De chauf feur had van de aanrijding niets gemerkt. ZANDVOORT, 17 april. Gister avond is op de Van Lennepweg ter b°ogte van de spoorwegovergang de 2-jarige los werkman E.K. uil Zand- voort op zijn bromfiets door een auto aangereden. De auto werd bestuurd door de 23-jarige receptionist T. Th. uit Heemstede. De los werkman werd met een gebroken linkerbeen naar d Maria- •tichting in Haarlem overgebracht. (Advertentie) moet van zijn CIA'EMA PALACE: Het masker valt, 1® jaar. 2, 7 en 9.15 uur. ÏRANS HALS: Afspraakje in september, 14 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. Dinsdag: 2 en 8 uur. Li DODie Fledermaus, alle leeftijden. 2, 7 en 9.15 uur. LUXOR: t/m wo.: Terug uit de hel, 14 jaar 2, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT: Vergelding, 18 jaar, 2, 7 en 9.15 uur. ROXY: t/m do.: De wraak van Zorro, 14 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. MinervaDinsdag 8.15 uur: Ave Maria, volw. Wo. 2.30 uur: Texas Troubadours, a.l. wo. 8.15 uur: De straatjongens van Madrid, alle leeftijden. STUDIO, (4e week): Some Hke it hot, str. volw. 2.15, 7 en 9.15 uur. Dinsdag 17 april Concertgebouw. 7.30 uur: Christelijke Oratorium Vereniging o.l.v. George Robert Iteetft een uitvoering van de Matthaus Passion. M.m.v. het N. Ph. O.; Piet Kee, Orgel; Jongenskoor ,,De zingende klofklken"; Seleen Verkley, sopraan; Roos Boelsma, Tom Brand en Carel Willink. Woensdag 18 april Concertgebouw. 8 uur: Orgelconcert 'oor Albert de Klerk. Dinsdag 17 april Stadsschouwburg. 8 uurToneelvereniging J. Cremer met ,,De Familie Berthold". Woensdag 18 april Stadsschouwburg. 8 uur: tTrwoering door «et Nederlands Dans Theater. Woensdag 18 april Stadhuis, 2 uur: Gemeenteraadsverga dering Haarlem. BEVALLEN van een zoon: 12 april: A Verhage-van der Veen. 13 april: H. Munsterman-Kinderman, F. E. We- ber-Sehaap, j. H. Kujjpers Wentinck- Groenestein. 14 april: H. W. Einholz- Haring, M. M. J. Schrama-Zijerveld, K. Ruis-Wies, C. C. J. Prosee-Swart, Beilschmidt-Schoute. 15 april: M. p. Erents-de Klerk. 16 april: C. M. VaPtijn-Kiphardt W. van der Post- Kwaak, C. M. G. de Vries-de Groot, de Hilster-Verhoef. BEVALLEN van een dochter: 12 ?PriI: N. Langbroek-Dekker. 13 april: A- H. de Jong-Thunnissen, E. Kouwen- boven-Schelling. 14 april: J. H. Rüh- NP-van Reeden, Y. A. Szabo-Miedema, H. M. Wildschut-van der Putten, E. M. I- Geerlings-de Veer, J. M. Kamer-van 5;?khout. 15 april: A. J. M. Suttorp- Kitseroo, C. van Caspel-de Jong, H. E. Jerstal-van Oostveen, L. van Iperen- Walbeek, J. Kok-Schmitz, M. M. Kuijt- P/holders, J. A. Aerts-Groeneveld, H. 5J- Bartens-Vosse, 16 april: R. L. "eisz-Sangers. ONDERTROUWD: 12 april: J. J. ^hiits en I. van Roon, L. M. Langen- berg en Th. J. Lamerus, R. W. Kol- £bhs en I. M. van der Werff. 16 april: Th. Tromp en J. S. van de Kamp, A Ch. J. M. Schiphorst en C. E. M. tjeeremans, H. Th. N. Pijpstra en M. "i- Ch. van Cranenbroek, C. A. Aronds S I. de Rijk, A. S. de Jong en A. Wie- S,Uk, K. Klaren en E. M. van den Hurk, r- Mink en J. F. Bos, M. M. Span aard en A. C. M. de Groot, E. F. van tjin en M. B. Lazones. GEHUWD: 16 april: J. C. van Weer- e® en M. Burghout. OVERLEDEN: 11 april: C. den Har igs, 8 dagen, Hazepatersiaan. 13 april: >y- Gijzen-van Stijn, 55 j, Maerten v. PSemskerkstraat, G. A. Horn-van der i. Maerten v. Heemskerkstraat. 14 §>nl: E. H. Koek, C j. Mearten v. Peemskerkstraat, M. Kasing, 68 j. Gast- Uisvest. 14 april S Habiecht-Nebius, Huijsman op wachtgeld zou worden ge steld. Opgemerkt wordt, dat dit wacht geld tot het bereikt hebben van de 65- jarige leeftijd door betrokkene ten las te van Zandvoort zou zijn gebleven. De minister verklaarde zich wel bereid me de te werken aan een oplossing waar door deze politie-officier in een andere gemeente zou worden te werk gesteld totdat deze de 55-jarige leeftijd zal heb ben bereikt (begin 1965). Hij kan dan ontslagen worden met aanspraak op ouderdomspensioen. De tussenkomst van de minister heeft er verder toe geleid, dat de heer Huijsman werd aangesteld als hoofdinspecteur van politie te Rot terdam. Zulks echter onder de conditie, dat daaruit voor die gemeente geen financiële gevolgen zouden voortvloei en. Blijkens een brief van 28 juli 1961 van de minister van Binnenlandse Za ken, zullen de extra-kosten, welke uit de aanwezigheid in het Rotterdamse po litiekorps van de heer Huijsman voort vloeien, door de gemeente Zandvoort moeten worden goed gemaakt. Dit be treft de personele kosten na aftrek van de door het rijk uit te keren norm- vergoeding. Blijkens een declaratie van de hoofd commissaris van politie te Rotterdam zal Zandvoort over het tijdvak van 1 augustus 1961 (de datum waarop de heer Huijsman te Rotterdam in functie trad) tot 31 december 1961 aan Rotterdam hebben te betalen een bedrag van 4.495.44. Voor 1962 wordt de uit dezen hoofde op Zandvoort drukkende last ge raamd op 10.816.86. Burgemeester en wethouders onthou den zich als terzake niet competent en derhalve ook niet verantwoordelijk van een oordeel over de door de mi nister van Binnenlandse Zaken geno men beslissing. Zij staan evenwel op het standpunt, dat de financiële con sequenties daarvan door de gemeente Zandvoort behoren te worden aanvaard. Zij stellen tenslotte voor, om voor dit bijzondere geval een aanvrage in te die nen om toekenning van een buitenge wone uitkering door het rijk in deze extra-personeelskosten. Artikel 8 van het politiekostenbesluit opent daartoe de mogelijkheid. BLOEMENDAAL, 17 april B. en W. van Bloemendaal zijn het er over eens, dat de voprmalige blekerswoning aan de Kennemerweg 7 helaas moet worden gesloopt. De kosten van restauratie zijn dermate hoog, dat het onverantwoord moet worden geacht het woninkje te la ten voort bestaan. Daar komt bij, dat het bepaald niet zeker zal zijn of de woning na herstel nog zoveel waarde als monument zal hebben, wanneer in die buurt een aantal moderne flatge bouwen ziin klaar gekomen. Zij stellen de gemeenteraad, die donderdagmid dag in openbare vergadering bijeen komt voor, hen te machtigen de voor malige blekerswoning te gelegener tijd te laten slopen. Met dit voorstel aan de raad schijnt een einde te zijn gekomen aan een af faire, welke in Bloemendaai de gemoe deren op gezette tijden heeft bezig ge houden. Het huis werd in november 1959 in een zeer deplorablele toestand door de gemeente gekocht. Een oppervlakkig onderzoek wees uit, dat de restauratie- HAARLEM, 17 april Voor de be slissingswedstrijd Bloemendaal-EHS om het kampioenschap van de vierde klas se C West I is nog geen datum vast gesteld. Gisteravond werd ons meege deeld, dat de ontmoeting op Eerste Paasdag op het ElDO-terrein zou wor den gespeeld, zulks op verzoek van de vereniging Bloemendaal. Aanvankelijk had de KNVB zijn toestemming daartoe verleend. Later is het Bondsbestuur op zijn belsuit teruggekomen. Sportwedstrij den op Eerste Paasdag vinden in Neder land zelden of nooit plaats. Daarom is het besluit van de KNVB toe te juichen. Plaatsing van ingezonden stukken („Brieven vajx Lezers") betekent niet noodzakelijk een bewijs van instemming doch betekent slechts dat de hoofd redactie het ingezonden stuk ter kennis van de lezers wil brengen. Het feit van de plaatsing onttrekt zich echter niet aan de verantwoordelijkheid der hoofd redactie, die zich dan ook voorbehoudt een ontvangen stuk zonder opgave van redenen terug te zenden. In het alge meen is ondertekening met naam en adres vereist, tenzij in een zeer bijzon* der geval de hoofdredactie dwingende redenen aanwezig acht van deze regel ate wijken. Voor de Vrede 72- aprn a j-iaoiecni-rxeDius, L Gasthuisvest, 14 april M. G. H. van Peren-van der Zwart, 73 j., Leeuwerik- jtraat, 14 april: A. H. Fransen, 69 j. jjaerten v. Heeskerkstraat, 15 april: R. "•ting, 75 j. Gasthuisvest. Nog enkele dagen scheiden ons van de dag, dat in vele landen van de we reld mensen zich zullen opmaken om te demonstreren voor de Vrede, om uiting te geven aan hun wil een betere wereld te bouwen, aan hun verlangen voor hun kinderen een samenleving te bevorderen, waarin de ellende van oor log en vernietiging de mensheid niet meer zal teisteren. Ieder zal deelnemen uit eigen over wegingen, gedreven door verantwoorde lijkheid voor de naaste. Het verlangen naar Vrede leeft in ieder mens. In de tijd, waarin wij leven, is de Vrede een levensnoodzaak geworden. De megaton-kemwapenen zijn in staat wereldsteden weg te vagen; het leven in continenten, ja zelfs in de gehele wereld staat op het spel. Ook de toe komst van ons nageslacht wordt door de radioactiviteit bedreigd. Daarom menen wij, dat het gerechtvaardigd is, dat in vele landen de vredelievende krachten demonstreren met Pasen. Daarom me nen wij het recht te hebben u op te roe pen mede_ te demonstreren, of op za terdag vóór Pasen in een demonstratie ve tocht door Haarlem, verzamelen Huis te Zaanen om 2 uur, of op tweede Paas dag in Amsterdam, verzamelen Nieuw- markt om 1 uur. Het Comité Haarlem 1962 voor de Vrede, secr. dhr. A. Villerius, Herman Robberstraat 28, zal u gaarne alle in lichtingen verstrekken. Comité 1962 voor de Vrede. Afd. Haarlem en omstreken (onder auspi ciën van o.m. de Anti-Atoombom-Ac- tie. Kerk en Vrede en de Wereldfe- deralisten). kosten minstens f 50.000 zouden bedra gen. Daarbij moest met de mogelijkheid rekening worden gehouden, dat ver schillende onderdelen van het huis, dat op de gemeentelijke monumentenlijst staat, toch gesloopt zouden moeten wór den. Met dit voorstel aan de raad schijnt een einde te zijn gekomen aan een af faire, welke in Bloemendaal de gemoe deren op gezette tijden heeft bezig ge- Het college vqn B. en W. wendde zich niettemin tot de Rijksdienst voor Monu mentenzorg om te vragen of de restau ratiekosten in overeenstemming waren met de historische waarde van het huis. Vorig jaar januari deelde de directeur van deze Rijksdienst B. en W. mede, dat het verantwoord zou zijn om het huis te bewaren, dat ongetwijfeld aan waarde zou winnen, wanneer ook de oude in deling in ere werd hersteld. Op een ver zoek om een bijdrage in de kosten kreeg het college van B. en W. van Bloemen daal van het hoofd van de onderafde ling Monumentenzorg van het minis terie van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen te horen, dat op een bij drage mocht worden gerekend, indien het open karakter van het omliggende terrein zou worden gehandhaafd. Een percentage of het bedrag van het sub sidie zou eerst worden opgegeven na bestudering van het restauratieplan en de kosten'begroting. Inmiddels was in Bloemendaal een plan tot herziening van het uitbreidings plan „Kennemerweg" ter hand geno men in verband met diverse wijzigingen in wegenaanleg en bebouwing. Toen dit plan in de commissie voor planologie en woningwetzaken werd behandeld, werd besloten, dat de blekerswoning moest worden gesloopt als een onont koombare consequentie van het gehele plan. De commissie voor Publieke Wer ken ging met deze zienswijze akkoord. Ook de adviescommissie voor de Mo numentenzorg heeft zidh met de kwes tie bezig gehouden. Al in 1957 had zjj te kennen gegeven, dat het huis be waard diende te blijven. Groot is dan ook de teleurstelling bij de leden van deze commissie, dat in het uitbreidings plan geen rekening is gehouden toiet het voortbestaan van de oude woning. Niettemin blijft de commissie, die over de kwestie vorige week maandag nog van gedachten heeft gewisseld, van me ning, dat gestreefd moet worden naar handhaving en restauratie van het huis, „zelfs met de helaas onvermijdelijke flatbouw op de achtergrond." In een schrijven aan de raad delen B. en W. van Bloemendaal thans mede, dat van alles is geprobeerd het pand te behouden en een eigen plaats te ge ven in het huidige uitbreidingsplan, zo dat het een harmonisch geheel zou vormen met de moderne woonwijk. Naarmate de uitvoering van het plan meer gestalte kreeg is bij het college van B. en W. de vraag gerezen of de woning tegen een achtergrond van mo derne flatgebouwen nog wel haar waar de als monument zal behouden. Zij vormt een te schril contrast met de om geving. Zij-aanzicht van het blekershuisje aan de Kennemerweg in Bloemendaal, vlak bij Santpoort, dat B. en W. van die ge meente willen doen verdwijnen. Redenen: de restauratiekosten zouden te hoog ko men en het huisje zou een mal figuur slaan tegen de achtergrond van de daar te bouwen flats van het uitbreidingsplan „Kennemerweg". Het oude huisje zou een „schril contrast" met de omgeving vormen, zeggen B. en W. De vraag is nu maar of de schoonheid van de nieuwe bouw bij de oude zou ver-bleken of omgekeerd. De idyllische foto is geno men tijdens de hoogzomer van een voor bij jaar, toen het spitse zijgeveltje om sluierd werd door het loof van oude bomen, die wellicht ook gaan verdwijnen. ZANDVOORT, 17 april Als gevolg van door verschillende personen op hem uitgeoefende aandrang heeft de heer C. Siegers besloten af te zien van zijn voornemen >m zich te laten schrappen van de kandidatenlijst der K.V.P. voor de gemeenteraad. Bij de gehouden groslijststemming zakte de heer Siegers, die reeds meer dan 45 jaar in de raad zitting heeft, van de tweede naar de vierde plaats. Hij zag daarin een afkeuring van zijn werk en wilde zich daarom terug trek ken. Rustige overweging van alle om standigheden hebben echter doen be sluiten zijn naam op de K.V.P.-lijst te handhaven. HAARLEM, 17 april De Amster-1 zijn vader als negervriend (het stuk dammer Gerard Kornelis van het Reve, speelt in een van de zuidelijke staten die in 1949 opviel met zijn roman „De van Amerika) klaarblijkelijk een Avonden", heeft zijn debuut als toneel schrijver gemaakt met de opvoering door het Rotterdams Toneel van „Com missaris Fennedy". Door zijn vertalin gen van o.a. „The Caretaker" en ,,The Birthdayparty" van Harold Pinter was men in de verwachting komen te ver keren, dat men een opmerkelijk debuut zou meemaken. Helaas evenwel is men slechts teleurgesteld geworden. Dit eer ste „aan de toets ener opvoering onder worpen drama" kan men slechts zien als een misluikking. Ton Lutz had als regisseur, met be hulp van Hep van Delft, de ontwerper van heel fraaie decors, klaarblijkelijk al het mogelijke gedaan om dit stuk de beste kansen te geven. Hij zal niet voor zien hebben dat al deze uiterlijke zorg waartoe ook de barre geluidseffecten die als een soort entre-acte-muziek fun geerden, te rekenen zijn, op de duur al te pretentieus gingen werken. De grote lijnen van het stuk werden uitstekend waarneembaar en als dusdanig zelfs zeer goed waardeerbaar, maar de sce nische uitwerking ervan schoot in be slissende mate tekort. Het fundamentele gebrek is, meen ik dat men vrijwel uitsluitend gebonden bleef aan de letterlijkheid der gebeurte nissen, en dat is te wijten enerzijds aan een opvallend teveel aan woorden en an derzijds aan een teveel aan bijkomstige en in die zin te breed uitgewerkte details Dit hinderlijke verschijnsel is terug te brengen op de vrees van de schrijver dat zijn toeschouwers hem niet zouden begrijpen, hetgeen wijst op een fnui kend wantrouwen in de suggestiviteit van het toneel, al zag men in andere op zichten deze suggestiviteit overschat. In de laatste scène van het stuk is er een soort opstand uitgebroken, in feite gericht tegen commissaris Fennedy. Van het begin van het stuk af is daar op gezinspeeld. Maar geen enkele keer zo, dat voor de toeschouwer iets van deze dreiging voelbaar werd, waardoor die laatste scène in de lucht kwam te hangen. De toespelingen blijven immers maar terloopse woorden, terwijl in de beelden, die het spel laat zien, heel an dere zaken te voorschijn komen: dat de rechtschapen Fennedy zijn vrouw honds behandelt, dat hij zijn zoon haat, dat die zoon ljjdend onder de reputatie van haarlem, april. Morgen be ginnen de voetbalwedstrijden in het ka der van het jeugd-Paas-voetbaltoemooi. De komende dagen zullen tientallen jongens uit Haarlem en omstreken op veie sportvelden in en rond Haarlem te- ?en elkaar in het strijdperk treden. Vlorgen spelen alleen nog maar scho lieren van katholieke scholen, maar donderdag zal het toernooi in volle gang zijn. HAARLEM, 17 april. Op zaterdag 16 juni zal in Haarlem het dertiende Nationale Padvmd(st)ers Band Con cours worden gehouden. Aan dit voor de vier organisaties belangrijke gebeu ren zullen ongeveer vijfentwintig bands en in totaal duizend jongens en meis jes deelnemen. De bands komen uit het hele land. 's Middags is er op het EDO- terrein een groot band-concours, ter wijl 's avonds een stertocht en een tap toe worden gehouden. Aan de winnende bands zullen prijzen worden uitgereikt, die grotendeels door organisaties en be drijven beschikbaar gesteld worden. HAARLEM, 17 april. Twee Duitse jongens, 19 en 16 jaar, werden gister morgen voor de Haarlemse politierech ter geleid omdat zij ervan beschuldigd werden, op 5 maart uit een Zandvoort se wijnhandel 4 flessen wijn en 24 fles sen bier gestolen te hebben. Zij hadden met een tang een gat geknipt in het gaas voor de etalage. Volgens verdach ten was dat plan bij hen opgekomen omdat ze dorst hadden en geen geld om die legaal te lessen. Óp de vraag van de politierechter waarom ze naar Nederland waren ge komen, antwoordde de oudste van de twee dat hij drie maanden geleden uit een gevangenis in Duitsland ontslagen was en nog in een proeftijd liep. Hij werd zo beknot in zijn uitjes, bezoeken aan café's en zijn omgang met vrien den, dat hij besloot Duitsland te ont vluchten. Tijdens de zitting bleek, dat hij door Interpol gezocht werd wegens diefstal. Hij had 1000,- bij zijn vader weggenomen. De jongen beweerde ech ter dat hij de straf voor dit vergrijp al had gekregen en dat zijn uitlevering gevraagd werd omdat hij, nu hij zich aan diefstal van flessen drank had schuldig gemaakt, zijn voorwaardelijke straf moest uitzitten. De jongste van LISSE, 17 april In samenwerking met het Lisser Oranje-comité organi seert de Ren- en Toervereniging „De Bollenstreek" op Koninginnedag (maan dag 30 april) voor de derde keer wieler wedstrijden op de sintelbaan van het Lisser sportpark. Nagenoeg alle streek- favorieten zullen aan deze wedstrijden deelnemen. Het Oranje-wielerfeest op de Lisser sintelbzaan wordt reecv 's-mou s om negen uur ingezet met een rit voor as piranten over 20 ronden (8 km.) en daarna gaan om half tien de nieuwe lingen van start voor een race over 40 ronden (16 km). Onder de deelnemers bevinden zich de streekrijders Piet v.d. Reep, Hans van Lierop, Co Oele, Wim Aarts, Cor Boot, de Haarlemmers Mar cel Rutte, Bram Schenk, Wim Willem- se, Gerard Nijssen en Bert v.d. Pol met vele anderen. Het hoofdnummer van dit wielerpro- gramma vormt een wedstrijd voor amateurs en onafhankelijken over 100 ronden, waaraan onder andere wordt deelgenomen door de schaatsenrijder Gerben Karstens uit Leiden, de Lisser favoriet Jan van Dijk, Cees Weijers, Cök Stroombergen en Harry Willemse uit Hillegom, de Haarlemmers Jan v.d. Horst. Wil Blommaert en Eddy Riet- hoff, Henk Buis uit Vijfhuizen, de Rijns burgers Piet Kooyman en Cor Schijff, Gep Cuvelier uit Nieuw Vennep en Henk Meinster uit Halfweg. Er zijn voor deze wedstrijd, waarvan de start om half elf is, tien eindprijzen en een pres- tatieprijs. In het kader van de sportweek te Bennebroek, die van 25 tot en met 30 juni wordt gehouden, zal „De Bollen streek" op maandagavond 25 juni in de nieuwe „Bloemhofwjjk" een wielerron de van Bennebroek organiseren. Deze ronde wordt vermoedelijk als een club- ontmoeting verreden met „De Bataaf" uit Halfweg of het Haarlemse „De Kampioen". Voor zaterdagmiddag 30 juli heeft de Lisser club een grote wielerronde in Hillegom op het programma staan. Deze ronde, waaraan wordt deelgeno men door onafhankelijken, amateurs, nieuwelingen en adspiranten, zal gehou den worden op het 1100 meter lange parcours aan de 2e Loosterweg. de twee een neef had zich aan de Ander vastgeklampt, omdat hij geld noch familie had. Beiden bleken in het bezit van alarmpistolen. De officier van justitie eiste tegen beide jongens een gevangenisstraf van vijf maanden. De verdediger van de oudste Duitser meende dat het feit dat de verdachte een alarmpistool in zijn bezit had, van weinig betekenis was. De jongen had het als een opwindend stuk speelgoed gekocht en was geenszins van plan ge weest er gewelddaden mee te plegen. De raadsman schetste de trieste om standigheden waaronder het gezin leef de: de moeder was gestorven, de va der bekommerde zich niet om zijn eni ge zoon. Bovendien was het idee, te gaan stelen, niet bij verdachte, maar bij een meisje in diens gezelschap op gekomen. De verdediger van de jong ste beschreef de verdachte als een wilszwakke jongen, die voor 90 procent invalide was geraakt bij een verkeers ongeval. De politierechter veroordeelde de oudste tenslotte tot een gevangenisstraf van twee maanden met aftrek; de jongste tot zes weken met aftrek. Een meteropnemer die 5 januari bij een familie in Heemstede de muntme ter zou vervangen door een automati sche meter, ontdekte bij het openen van de muntmeter een speld die door de wand geprikt was. Het bleek dat de vrouw des huizes met deze naald ge probeerd had de schijf, die al draaiend de hoeveelheid verbruikt gas aanduidt, tot stilstand te brengen. Volgens de op nemer had zij driemaal een poging ge daan. Zelf hield de verdachte vol, dat zij maar een keer van haar slimme vondst geprofiteerd had. De officier van justitie eiste tegen haar een geld boete van 200,- en een maand voor waardelijk bij een proeftijd van drie jaar. De politierechter veroordeelde haar tot 150,- subsidiair 20 dagen en twee weken voorwaardelijk bij een proeftijd van drie jaar. moord begaan heeft, dat zijn moeder dit ontdekt en door een onhandigheid des wege slachtoffer wordt van chantage, hetgeen zij als straf beschouwt voor een zondig leven, dat intussen een neger geprest is zich schuldig aan de moord te verklaren, zodat hij tenslotte levend verbrand wordt. De hoofdindruk, die men kreeg, was, dat er veel te veel overhoop gehaald was, zonder dat er een wezenlijk ver band tussen zichtbaar werd, of, anders gezegd, zonder dat de nu incidenteel lijkende intrigetjes beelden werden in een groter geheel, dat hoe dan ook dwin gende dramatische samenhang kreeg. Er was reden genoeg om een aantal individuele prestaties, zoals die van En- ny Meunier en Pim Dikkers te bewon deren, maar dit kon niet bewerkstelli gen, dat men niet zeer teleurgesteld de schouwburg verliet. A.R. HAARLEM, 17 april Veertig a vijftig deelneemsters aan een huishoud- cursus zijn gisteravond door de politie gefouilleerd, toen een van haar een portemonnaie met 23 miste. Deze zou weggenomen zijn uit haar tas die zij enkele minuten onbeheerd had laten staan. Het onderzoek leverde geen re- sultaat op. Een der rechercheurs kwam daarna op het idee in e stortbak van het toilet te kijken, een geliefde plek voor het verbergen van gestolen goe deren. Bq zijn inspectie brak de stort bak af en kwam naar beneden. Het water zovh toen vrijelijk zijn weg, zo dat waterschade ontstond en de' lei ding gesloten moest worden. Ook deze onderneming oogstte dus geen succes ZANDVOORT, 17 april Aan de ge meenteraad wordt voorgesteld, f 127.500 te voteren voor de aanleg van stra ten, plantsoenen, riolering en straatver lichting aan de Noorderduinweg te Zandvoort. Deze werkzaamheden zijn nodig omdat de woningbouwvereniging „Eendracht maakt macht" daar 50 wo ningen in aanbouw heeft. ZANDVOORT, 17 april Het machi nepark van de dienst van publieke wer ken te Zandvoort zal worden uitgebreid met een koikenzuiger-faecaliënauto 45.800), een Bedford-truck 21.000), een grondverdichter 8.000), twee be drijfswagens 6.170) en enkele kleine re werktuigen. In totaal is daarmede een bedrag van 88.000 gemoeid. ZANDVOORT, 17 april Aan de ge meenteraad van Zandvoort wordt voor gesteld aan het gemeentepersoneel bij wijze van voorschot uit te betalen de salarisverhogingen welke voor het rijks personeel met ingang van 1 januari j.l. zijn getroffen. Dit betreft een algemene salarisverhoging van 5 pet en een ge differentieerde verhoging voor de amb tenaren-niet werklieden. ZANDVOORT, 17 april Het bestuur van de stichting Katholiek Onderwijs Zandvoort heeft een aanvrage ingediend om de verouderde verlichting der 10 lokalen van het oud§ schoolgebouw der Mariaschool te mogen vervangen door een T.L.-verlichting. De schoolarts heeft namelijk gewezen op de onvoldoende verlichting van deze lokalen. Burge meester en wethouders stellen de raad voor, hiertoe van gemeentewege mede werking te verlenen. LEZING. Voor de academie voor Voortgezet Economisch Onderwijs te Haarlem spreekt vrijdag 11 mei in de aula van de academie prof. dr. H. M. Oldewelt over „De mens op de grens tussen geboorteland en wereld". (Advertentie) De grootste keuze in b« HAARLEM - Kampersingel 22 Telefoon 11932 (2 lijnen) SPREEKUUR De Haarlemse wet houders mevrouw mr. E. Scheltema en J. Schippers houden deze week geen spreekuur. De heer J. J. A. Ge luk houdt donderdagmiddag om twee uur spreekuur. GRAFISCHE BOND Voor de leden van de afd. Haarlem van de Ned. Kath. Grafische Bond, wordt vanavond in Lion d'Or een lezing met kleurendia's gehouden door Fer van Buuren over zijn bezoek aan het Heilig Land. Aanvang 8 uur. LEERLINGENUITVOERING In de Hildebrandzaal van café-restaurant Brinkmann geeft de muziekschool „Jan Doornbosch" zaterdag 21 april haar jaarlijkse leerlingen-uitvoering. Behal ve het A en B accordeonorkest treden een cowboy- en een Zuidamerikaanse gitaarband op. ZANDVOORT, 17 april Er heeft zich te Zandvoort nog een groepering gevormd welke zal deelnemen aan de gemeenteraadsverkiezing. Nummer 1 op de lijst van deze groep is de heer L. J. Breure,_ die tot voor kort voor de V.V.D. zitting had in de gemeente raad.' De tweede plaats wordt ingenomen door de heer J. Koning die thans de groep Algemeen Zandvoorts belang in de raad vertegenwoordigt doch op de lijst van die groep geen plaats heeft ingenomen. De andere kandidaten zijn: 3. mevr. C. E. Kraan-Meeth, 4. H. G. Gerke, 5. F. A. Goll, 6. J. Atte- ma, 7. Th. H. van der Meulen en 8. P. de Groot. ZANDVOORT, 17 april Tijdens een vergadering van de VVD in Zandvoort is gisteravond enige deining ontstaan, toen het voormalige WD-raadslid, de heer Breure met zijn echtgenote ter vergadering verscheen en daar mede deelde, dat hjj zich als kandidaat voor de komende gemeenteraadsverkiezin gen had laten plaatsen op een lijst van een plaatselijke politieke groep, die nog geen naam heeft. Toen hfj daarop ver klaarde, dat de WD-fractie van deze groepering niets te duchten zou heb ben, maakten enkele leden van de WD van de gelegenheid gebruik bij het bestuur een motie in te dienen, waarin gevraagd werd de heer Breure en zijn echtgenote te verzoeken onmid dellijk de bijeenkomst te verlaten. De ze motie werd met algemene stemmen aangenomen. Het echtpaar Breure verliet daarop de vergadering. (Advertentie) „Nu wegrijden zonder trappen" SOLEX-SERVICE-STATION RIJKSSTRAATWEG 249 HAARLEM-N. - TELEF. 57455 AMSTERDAM, 17 apriL Afwachten was ook vandaag weer het parool op de Amsterdamse effectenbeurs. Dit afwach ten betreft in de eerste plaats de ver dere ontwikkeling in Wall Street. De markt aldaar verkeert in grote onzeker heid omtrent de gevolgen welke de bot sing tussen de staalmaatschappijen en de Amerikaanse regering voor het zaken leven zal kunnen hebben. Staalwaarden lagen gisteren op de New Yorkse beurs flauw in de markt en dit drukte ook de stemming voor de andere fondsen. De Nederlandse internationale waarden zijn er echter zonder kleerscheuren afgeko men. KLM lag met een stijging van 1% dollar zelfs vast in de markt. De ver klaring hiervoor moet waarschijnlijk worden gezocht in geruchten volgens welke de Nederlandse regering een wets ontwerp zal indienen tot steun aan de KLM. Voor dit doel zou een bedrag van f 350 miljoen worden gevraagd, het welk tendele in de vorm van een verdere kapitaalsinvestering zou worden verstrekt en voor de rest (het grootste deel) voor garanties zou dienen. Tevens zou worden overwogen de Amerikaanse lening om te zetten in een nieuwe lening met lan gere looptijd. Hiervoor zou dan een be roep op de Nederlandse kapitaalmarkt worden gedaan. Unilever en Royal Dutch zijn gisteren in Wall Street onveranderd gebleven. In het voorbeursverkeer aan het Damrak sloot het oliefonds vanmorgen op f 137,70, hetgeen gelijk is aan de slotkoers van gisteren. Unilever is echter met 60 ct. ge daald tot f 178,20. Philips was een paar punten lager op 901 li en AKU hand haafde zich op 367, de slotkoers van gisteren. Vandaag is het emissieprospectus ver schenen van de Nederlandsche Midden- standsbank voor de uitgifte van f 9,2 mil joen nieuwe aandelen (waarvan de helft bij de Staat is geplaatst), in de verhou ding 1 op 4, tegen de koers van 160 pet. De nieuwe aandelen delen ten volle in de winst over 1962. Van Berkel stelt een verlaagd dividend voor van 10 (v.j. 12) pet. Chamotte Unie houdt het op 12 pet. (onv.) voor de oude aandelen en 8 pet. voor de in 1961 uitgegeven nieuwe aan delen. Anaconda Coppei Bethlehem Steel Chrysler Corp. General Electric Genera] Motors Kennecott Copper KL.M. Montgomery Ward Kadio Corp. tepubllc Steel uyaJ Dutch ii ell Union Oil .iiuthem Pacific Southern Railway Stand OU Ny Tidewater Unilever U.S Stee) Stemming: gedrukt. SPAARNDAM, 17 april De Oom missie tot het houden van kinderfees ten op Koninginnedag in Spaardam heeft voor maandag 30 april (Konin ginnedag), de Herdenkingsavond op vrijdag 4 mei en de Bevrijdingsdag, zaterdam 5 mei, een uitgebreid pro gramma gecreëert. Op koninginne dag verzamelen de kinderen zich om streeks kwart voor negen op het School plein, waarna er om kwart over negen een rondgang van de kinderen is met muziek van Harmonie „Crescendo" Spaarndam. Voor deze optocht, die ge- costumeerd is, zijn voor de twee leef tijdsgroepen weer mooie prijzen be schikbaar gesteld. Om half elf bren gen de kinderen onder leiding van de heer S. T. van Dijk, schoolhoofd van de Spaarneschool een aubade. Om elf uur beginnen de spelen voor de kleu ters. Na afloop uitreiking van de prij zen in het jeugdhuis. De spelen voor 'ónderen van de la gere school zijn 's middags om half twee. Om drie uur begint er op de West Kolk een kindervariété, waarna tige prijzen kan worden ring gestoken, 's Avonds tegen half acht is er voor de ouderen eveneens een variétépro gramma, afgewisseld met muziek, volksspelen en een prijzentrekking op de nummers van het aan iedereen uit gereikt programmaboekje. De dag wordt besloten met muziek. Op de avond van de vierde mei be gint om tien over half acht op het Kerkplein de herdenkingsbijeenkomst, waarop kapelaan J. Zutt zich tot de bevolking zal richten. Medewerking aan de bijeenkomst wordt verleend door het Spaamdams Gemengd Koor onder leiding van de heer E. van 't Kaar. Na de twee minuten stilte zal twee minuten over acht het bevrijdings vuur worden ontstoken, dat door schoolkinderen vanuit de Grote Kerk in Haarlem in estafette naar Spaarn dam wordt gebracht. Op Bevrijdingsdag vindt 's avonds om acht uur een populair concert plaats door Harmonie „Crescendo". Het orkest staat onder leiding van de heer P. Tervoort. In de pauze is er evenals op Koninginnedag op de num- er tegen half vjjf door personen boven mers van het programmaboekje een de vijftien jaar op fietsen om prach-1 prijzentrekking.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 3