geprobeerd? De nieuwe smaak: iets pittiger dan half zwaar veel zachter dan zwaar! In memoriam drs. G. C. Stubenrouch Sympathiek bewindsman Overzetboot met zeventien opvarenden omgeslagen Antilopen verliest van Hol land Daggers en mist plaats in ere-divisie Begin van het concilie zal een nieuwe Paasmorgen zijn Duidelijke verdediging van pauselijk primaatschap niet gei Dan mist u wat! WERELD-EXPO IN SEATTLE Onze woensdag tip PAASBOODSCHAP VAN DE PAUS Drenkelingen behouden op droge Kennedy „praat" met Cassiopeia Zes Nederlanders Kerkelijke viering van het zilveren huwelijksfeest gewond bij botsing in Frankrijk Opperste Sovjet in Moskou bijeen NIEMEYER Met fiets tegen trein; geen schrammetje AT AX-TAXI Zwemcompetitie Kring Haarlem FUNKE'S BLANK ROGGEBROOD MET ROZIJNEN FUNKE TE ZWAAR BELADEN? „Atmodes" wint parkloop BASKETBALL-COMPETITIE Aanwinsten katholieke leeszaal Haarlem KLEUTER WINDJACK Marcel Rutte wint eerste lenterit Vorosjilov onder de aanwezigen DINSDAG 24 APRIL 1962 PAGINA 7 1.2.3.4.5. zachte en harde ISOLATIE-MATERIALEN N.V. DE H0UTWERF (Advertentie) UTRECHT, 24 april Het is in de geschiedenis van de Spoorwegen nog maar zelden gebeurd, dat een tietser bp een botsing met een trein geen schrammetje opliep. Gistermorgen is dit echter de 79-jarige mevrouw D. J. Tuipert-Denneboom uit Gorssel overko men. Zij reed op de niet-beveiligde over weg te Bathmen tegen een trein. De trein kreeg ongeveer tien minuten ver traging, evenais de trein Enschede-Am- sterdam, die daarna de overweg pas seerde. (Advertentie) Mobilofoon service dag en nacht HAARLEM, 24 april De derde ont moeting van de zwemcompetitie Kring Haarlem Koninklijke Nederlandse Zwembond wordt woensdagavond half acht door de Velser zwemvereniging VZV in het overdekte bad in Velsen ge houden. Het programma luidt: 50 meter vrije slag meisjes afdeling II, 50 meter schoolslag jongens afde ling II, 100 meter rugslag heren B klasse, 50 meter vrije slag dames C klasse, 100 meter rugslag dames B klasse, 50 meter vrije slag jongens af deling II, 50 meter rugslag meisjes af deling II, 200 meter vlinderslag heren A klasse, 200 meter vrije slag dames A klasse, 50 meter vlinderslag heren C klasse, 100 meter rugslag heren A klasse. (Advertentie) MET GRATIS CHOCOLADE een delicatesse apart Smakelijk eten Hofleverancier (Van onze onderwjjsredacteur) DEN HAAG 24 april Het minis terie van O., K. en W. had met Pasen de vlag halfstok gehesen. Bp de plotse linge dood van drs. G. C. Stubenrouch lijden zijn echtgenote en zijn vijf nog jonge kinderen uiteraard het zwaarste verlies, maar op het departement en In het Nederlandse onderwijs zal men deze sympathieke bewindsman ook zeer missen. Toen hij in 1959 benoemd werd tot staatssecretaris, is in ons blad ge schreven, dat hij niet hield van het spektakelstuk". Hjj was in korte tijd in de K.V.P. naar voren gekomen en hij had zich veel verdiensten verwor ven als wethouder van Breda. ,,Ik blaas niet graag hoog van de toren. Liever bekijk ik eerst grondig de situ atie om zorgvuldig vast te stellen wat mogelijk is. En dat probeer ik dan zo goed mogelijk te doen", zo zei de staatssecretaris in een interview vlak na zijn benoeming. Aan deze uit spraak is hij in zijn bijna drie jaren op O., K. en W. getrouw gebleven. De heer Stubenrouch werd niet ge dreven door politieke ambities, doch hij ging een politieke taak niet uit de weg. De moeilijkheden van zijn functie leerde hij met name kennen toen hij bij een examenregeling velen uit het onderwijs tegen zich kreeg en toen hij bij een begrotingsbehandeling het de Kamer niet naar de zin kon maken. In beide gevallen wist hij echter de verhoudingen in de beste zin te her stellen; van de bewuste examenrege ling kwam hij op sportieve wijze terug en de Kamer leerde hem bij volgende gelegenheden kennen als een serieus werkend bewindsman met veel kennis van zaken. Staatssecretaris Stubenrouch heeft mr. Cals ontlast van veel werk op het terrein van het onderwijs; de minister kreeg hierdoor meer gelegenheid zijn aandacht te richten op de grote be leidslijnen. Bij de behandeling van de Mammoetwet zou drs. Stubenrouch in tweede instantie een belangrijke rol gaan spelen, namelijk bij de afzonder lijke behandeling van verscheidene ar tikelen en van de daarop ingediende amendementen. Met grote belangstelling werd vooral uitgezien naar het debat óver (Van onze correspondent) ALPHEN A.D. RIJN, 24 april Eer ste Paasdagavond ig hier een over zetboot met zeventien passagiers, allen kerkgangers, komende uit de avond dienst van de Nederlands Hervormde kerk aan de Julianastraat, circa drie meter van de aanlegsteiger, gezonken. Dank zij het kordate optreden van de 29-jarige Nicolaas Verschuur en de 24- jarige Jan van Dam, waarvan de eerste slechts matig kon zwemmen, werden alle opvarenden gered. De beide he ren begaven zich toen zij het ongeluk zagen, onmiddellijk te water en konden na bijzonder veel moeite de in paniek verkerende drenkelingen naar de wal kant brengen, waar anderen intussen klaarstonden om ze op het droge te trek ken. Ook de schipper, de heer De Goe de, heeft er het zijne toe bijgedragen om een ernstige ramp te voorkomen. De overzetboot mag krachtens de ge meenteverordening maximaal twaalf personen overzetten. GOJJDA, Drie personen zijn zon dagavond verdronken, toen een auto met zes inzittenden, die op de terugweg wa ren na hier een kerkdienst te hebben bijgewoond, op de Oud-Reeuwijkseweg te Reeuwijk door nog onbekende Qor- zaak in een diepe wetering naast deze weg terechtkwam. De slachtoffers zijn de echtgenote van de bestuurder, de 60-jarige mevrouw M. Konijn-Poot uit Reeuwijk, haar 70-jarige zuster J. Poot uit Gouda en de negentienjarige mej. Truus Hoogendoom uit Boskoop. De ove rige inzittenden konden door voorbijgan gers worden gered. De 27-jarige heer C. van Maurik uit Rotterdam wist ook mevrouw Konijn-Poot en haar zuster op het droge te brengen, maar medische hulp mocht niet meer baten. WOUBRUGGE, Op de Does bij de Wijde Aa te Hoogmade is zaterdag avond een 55-jarige verkoopleider uit Eindhoven, de heer Hendrik Nienhuis, van zijn motorcruiser gevallen en door verdrinking om het leven gekomen. Ver moedelijk is hij door een hartaanval of beroerte getroffen. De heer Nienhuis, die als uitstekend zwemmer bekend stond, heeft in de laatste oorlog bekendheid als oorlogsvlieger verworven. VEERE, Zondagmiddag is in het Veerse Meer nabij het Noord-Sloe. de omgeslagen zeilboot gevonden van de 43-jarige Belgische fotograaf de heer R. G. Aangenomen wordt, dat hu is ver dronken. De heer G., die in Brussel woonde, logeerde voqp de duur van de paasdagen in een hotel in Veere. Zon dagmorgen was hij met een gehuurde, zeilboot uitgevaren. GRONINGEN, Eerste Paasdag ls het stoffelijk overschot van de 55-jarige mevrouw P. Slump-van Faassen uit het Van Starkenborghkanaal opgehaald. Een wandelaar zag nabij het botenhuis van de roeivereniging „Aegir" iets dra ven en waarschuwde de politie. Hat li chaam van de 65-jarige heer J. Slump was al eerder gevonden. Zoals bekend werd het echtpaar sinds 7 april ver mist. Op die datum verlieten zij hun woning in de Oppenheimstraat en reden weg in hun auto. De wagen werd na lang zoeken donderdagmiddag opge haald uit het Van Starkenborghkanaal. DINTELOORD, Het stoffelijk over schot van de 57-jarige P. J. de Bruyn uit Oud-Gastel, die sinds 28 maart spoor loos was verdwenen, is gisteren in De Vliet gevonden. Kort na de verdwijning had de politie de fiets van de vermiste aangetroffen, maar van de man zelf on brak tot nu toe ieder spoor. ALKMAAR, 24 april Gistermiddag is de 47-jarige A. J van den Berg uit Westerland op Wieringen. die met an dere Wieringers in een roeibootje het Balgzandkanaal overstak. toen het bootje tengevolge van een windstoot vol water liep, te water geraakt en ver dronken. de gymnasiale opleiding. Staats secretaris Stubenrouch, oud-leraar, was zelf classicus. Hij meende ech ter, dat de klassieke opleiding niet per se gevat behoeft te zijn in de vorm, die men thans kent; hij zag vooral voor gym-bèta ook andere mogelijkheden dan de huidige. Mi nister Cals kondigde bij de verdedi- fing van de Mammoetwet reeds aan, at zijn staatssecretaris bepaalde vragen betreffende het gymnasium voor zijn rekening zou nemen: „Men vindt in hem een volwaardige tegen partij en men kan met hem desnoods in het Grieks discussiëren... Het zal niet zo mogen zijn. Tijdens de eerste ronde van het Tweede- Kamerdebat over de Mammoetwet heeft drs. Stubenrouch voortdurend aan de zijde van de minister gezeten, aantekeningen makend voor zijn ver dediging. Hij is niet meer aan het woord gekomen. Het „midden uit zijn werk weggerukt" is hier wel zeer sterk van toepassing. Hoe het nu verder met de behandeling van de Mammoet wet zal gaan is nog niet te zeggen. Men kan daarover allerlei speculaties maken, maar ze verdringen niet de herinnering aan de man, die niet van het spektakelstuk hield, doch die be kwaam, met toewijding en op een in nemende wijze een moeilijke taak heeft vervuld, drs. Gerrit Carl Stuben rouch. HAARLEM, 24 april De HDA\ Atmodes heeft op tweede Paasdag in het Noordersportpark haar jaarlijkse parkloop georganiseerd, die voor de toeschouwers een fris kijkspel heeft op geleverd. De damesploegen moesten 780 m af leggen (150-100-80-60-80-100-150). Beker houdster ADA uit Amsterdam keerde met lege handen naar huis terug. Het was Atmodes I, die na 1.446.2 als eerste over de finish kwam. Ruim daarachter werd ADA tweede met 1.40, terwijl de eerste ploeg van Holland op de derde plaats beslag legde met 1.50,3. De meisjes hadden een parcours van 440 m (80-80-60-60-80-80). Hier maakte een fraai lopende ,,Holland"-ploeg de snelste tijd (1.05.4). Wegens onregelma tigheid bij de start moest deze ploeg extra gediskwalificeerd worden. Nu kwam ook de tweede beker bij de orga niserende vereniging terecht. De At- modesmeisjes maakten een tijd van 1.07,6. Achter hen werd voor ADA 1.10,6 afgedrukt. (Advertentie) De grootste keuze in bö HAARLEM - Kampersingel 22 Telefoon 11932 (2 lijnen) HAARLEM, 24 april Het is Anti lopen niet gelukt door een zege in de beslissingwedstrijd op Holland Daggers een plaats in de ere-divisie te verkrij gen. Door een 75-61 zege. na een ener verend duel, zullen de Amerikanen van Soesterberg volgend jaar in de hoogste afdeling uitkomen. Antilopen trad tegen Holland Daggers gehavend binnen de lijnen. Swierstra en Kales moesten het door blessures laten afweten, terwijl van de Gevel door mili- tiare verplichtingen verstek moest laten gaan. Vooral het missen van de sprong- Hoefnagels: Is Nederland een sociaal iaradijs? Kwant: De wijsbegeerte van Carl Marx. Packard: De afvalmakers. Opvoeding: Bruins: de Tweeling. De- naux: Vorming tot bidden op school. Diepen: Argeloos begin: De Hey en Pulles Het ULO in verniewing; Huyts: Godsdienstige opvoeding in een over gangstijd. Knap: Zo zijn onze manieren, zin en onzin van de goede manieren; Paschaius van Marvilde: Help uw kin deren groot worden; Peters: Visuele communicatie en visueel onderwijs.; Schenk en SpaanVlotbrug tussen school en wereld: 25 jaar IVIO. SEATTLE, 24 april (UPI) Presi dent Kennedy heeft zaterdag de wereld tentoonstelling in Seattle geopend. Hij was, toen hij die ceremonie verrichtte, ill Florida. Hij drukte op een seinsleutel en zond daarmee een impuls uit naar het „BeH"-centrum op de tentoonstel ling. Door deze impuls werd een sig naal uitgezonden naar het sterrenbeeld Cassiopeia, dat 10.000 lichtjaren van de aarde is verwijderd. De ontvanger ving daarna een signaal op. dat 10.000 jaar geleden Cassiopeia verliet. Het hoofdthema van de tentoonstel ling is „de mens in het ruimtetijdperk". Er is een metalen toren van ruim twee honderd meter hoogte met aan de top een observatorium en een draaiend res taurant. Deze toren heeft vier miljoen dollar gekost. Verder is er een dubbele monorail-verbinding tussen het centrum van Seattle en de tentoonstelling. Op de expositie zijn zestig landen vertegen woordigd. kracht van beide laatstgenoemden heeft Antilopen in de Rebounds danig parten gespeeld. De beginfase toonde een dui delijk nerveuze Antilopenploeg, zodat het geen verbazing wekte dat de Dag gers een 0-6-voorsprong namen. Het be nutten van enkele strafworpen door de nuchtere Zwier bracht Antilopen de no dige rust en zelfs een 9-6 voorsprong. Hierna ontspon zich een gelijkopgaande strijd, waarbij zich aan Amerikaanse zij de de eerst kort op Soesterberg vertoe vende Finnell door zijn zuiver schot on derscheidde; bij Antilopen bleef Zwier de beste man. Via 11-11 en 27-29, beslo ten de Holland Daggers de eerste helft met een machtig offensief dat hen een 29-41 voorsprong opleverde. Na de hervatting was aanvankelijk Antilopen aan het '.voord, hetgeen de stand op 35-41 bracht. Allengs werden de Daggers echter weer sterker en voor al de atletische Franklin ging zich met zijn ontembare jumpschoten bijzonder on derscheiden. Samen met de haast onop vallend spelende Marguardt bepaalde hij de voorsprong van zijn team steeds op rond tien punten, hetgeen met mg vijf minuten te spelen bp de stand 51-65 voor Antilopen noodlottig leek te wor den. Het feit, dat Finnell met vijf per soonlijke fouten de kant op moest zoe ken, leek de Haarlemmers te inspireren. Invaller Knol overwon zijn planken koorts en kwam enkele malen tot sco ren, terwijl de in een korte wissel uit geruste Zwier enkele fraaie treffers plaatste. Met nog twee minuten te spe len en de stand 59-65 leek nog van alles mogelijk. Toen echter trok Franklin bij de Dag gers alle initiatief aan zich. Hij was het, die de Haarlemse aanvallen onderbrak om daarna met fraaie passes de Anti lopen defensie uiteen te rafelen en steeds weer tijdig ter plaatse te zijn om met dodelijke treffers deze aanval len af te ronden. Slechts het eindsig- naa' was in staat aan dit geweld een einde te maken. Toen bedroeg de stand 61-75 in Amerikaans voordeel. Geen won der dat enthousiaste Utrechtse suppor- tertjes Franklin in triomf door de Apol- lohal droegen. Holland Daggers was kam pioen en promoveerde verdiend. Voor deze Antilopenploeg past echter een compliment voor het goede en moedige tegenspel. Deze dikwijls moeilijke wed strijd werd door de arbiters Leeghwa- ter en Onrust op uitstekende wijze ge leid. Topscorers bij Holland Daggers; Fin nell 18-2; Franklin 12-16 en Marquardt 3-8. Voor Antilopen: Regenboog: 8-9 en Zwier 12-10. De uitslagen in het distrikt Haarlem luiden: Dames: White Stars 3 - H.O.C. 4 4-20 (H.O.C. kampioen) H.C.K. 2 - Exercitia 3 3213: Excercitia 2 H C.K.3 35—14; Rapiditas 3— Sport club Haarlem 825; TyphoonsRapi ditas 2 32-20. Heren: Exercitia 2 - An tilopen 3, 40-21; H.C.K. 2 - S.C. Haar lem 29-28. Advertentie •tijping p. m. 45 ct alleen geldig 25 april a.9. waterafstotende katoen, pas voor en achter, capuchon met fris-en- vrolljk streepdessin, 2 jaar GROTE MARKT 1 - 7 HAARLEM HAARLEM, 23 april De strijdvaar dige Marcel Rutte, die samen met Thijs Bouma en Serge Handgraaf een veili ge voorsprong had veroverd, heeft de eerste rit van de lentecompetitie Tweede Paasdag door het Haarlemse „De Kampioen" in het „Van der Aart- sportpark" verreden op zijn naam gebracht. In deze eerste lenterit, waarvoor twintig A- en B-klassers aan de start verschenen, is volop strijd geleverd en reeds in de beginfase er waren pas vijf van de veertig rondjes afgelegd sloegen Rutte, Baars, Plus, Handgraaf. Bouma en De Klerk op de vlucht. Zij verwijderden zich snel van het pelo ton. Toen de van strijdlust blakende Bouma een nieuwe uitval ondernam, moesten Baars, Plus en De Klerk zich gewonnen geven. Alleen Rutte en Hand graaf konden de aanval van Bouma pa reren. Deze drie koplopers liepen steeds verder uit en in het beslissende sprintje bleef Rutte met één lengte verschil aan de winnende hand. De uitslag luidt: 1. M. Rutte, de 45 km in 1 uur 5 min. 35 sec., 2. M. Bouma, 3. S. Handgraaf, 4. A. Bogaard. 5. W. Blommaert. 6. B. v. d. Pol, 7. G. Nijs- sen, 8. W. Willemse, 9. C. Baars, 10. T. de Klerk. In de strijd der C-klassers bezorgden Handgraaf, Dijkman en Aldershof al hun tegenstanders met uitzondering van De Ruyter een volle ronde ach terstand. De uitslag was: 1. H. Hand graaf, 2. Dijkman, 3. Aldershof, 4. De Ruyter, 5. Zweers, 6. Uttien, 7. Fennis, 8. Otte, 9. Hense, 10. Fiechter. gin van het concilie zal als een nieuwe Paasmorgen zijn, verlicht door het schijn sel van het goddelijk aanschijn en de woorden van de Herrezene: Vrede zij met u. Het zal ook als een nieuw Pinksterfeest zijn, waaruit de Kerk nieuwe krachten zal putten voor haar apostolaat en missie. En het is weer Petrus in de persoon van zijn tegen woordige, nederige opvolger, die om ringd door talloze bisschoppen, zich ge reed maakt om bevend van ontroering, maar vol vertrouwen tot de menigte te spreken. Wat hij zegt is niet _zijn woord, maar het woord dat opstijgt uit de diepte van twintig eeuwen, het Woord van Christus, het Woord van de Va der en de Redder van alle volkeren. En het is Christus die de mensheid de weg wijst naar een samenleving in waarheid en gerechtigheid". „Dit is het visioen, dierbare gelo vigen, dat uw paaswensen en uw ge bed voor ons geestesoog doen opdoe men". e Paus tijdens het uitspreken van de zegen „Urbi et Orbi" op Eerste Paasdag. VATIKAANSTAD, 24 april (KNP) PP Paaszaterdagavond heeft de paus oIch tot de katholieken en alle an dere christenen van de gehele wereld jwricht om voor hen allen de goddelü- ZPPPn af +o cmolfpn T-Tii snrftk P1 luu vur'§e wens uit, dat tot allen de dl u moëe doordringen van de blij de boodschap: de Heer is waarlijk ver- zegen af te smeken. Hij sprak als jUn i Jubel rc. uc nee, ia ezen en aan Simon verschenen. "Hoezeer wensen wij", zo verklaar- P® öe paus aan het slot van zijn korte 2p °P de vooravond van het verrij- enisfeest, „dat de zegen, die wij van pPd afsmeken, ook moge neerdalen op jpgenen aan wie, ofschoon nog in an dere zin vereend, toch ook de eer toe- fyPJt zich met Christus' glorieuze kruis I® tooien, en op alle mensen, want al- i®n dragen zij op het voorhoofd het egel van de gelijkenis aan God en de ^phepper en hen allen omvat Jezus' ®Hossingswerk." JJ® paus begon zijn boodschap met herinnering aan de orthodoxe paas- lering, die hij als nuntius in Bulgarije ,Van dichtbij kon volgen, omdat zijn W i woning vlak bij de voornaamste Vi* van Sofia lag. „Van dichtbij kon- Vft11 WV) daar volgen hoe de eerste vlam de verkondiging van de Verrijze- ,;'s van uit deze kerk geschiedde en d®hdaar haar nachtelijke tocht door v® voornaamste straten van de stad r®8on met de kreet Kristos Vos-kreche... Christus is herrezen." Ue paus gaf daarna een zeer duidelij- l april De aartsbis- °P en de bisschoppen van Neder- "d hebben het voornemen kenbaar ge- aakt op 30 april, ieder in hun kathe- b2aa'' een Pontificale H. Mis te cele- baPren °m *e f»even aan dfnk- arheid jegens de koningin en haar Kethaal. va^ze"d °P het bijzondere karakter Paat ?e 3°ste april schrijft het episco- WoraV ^at deze feestdag in hoge "mate 9! gekenmerkt door de dankbare De K?g van heel het Nederlandse volk. toors s°hoppen vragen, dat alle pas- Pelle en rectoren in nan kerken en ka- Ver7?rv,°? d'e dag hun gelovigen zullen Pleehr n rond het altaar voor een thae 'ge Eucharistie-viering. Hiervoor gekn»„ votiefmis van Dankbaarheid on .i?,1) worden. „Gaarne rekenen wij Suist j kerken van gelovigen, die, het vprl" 2at ze z0 dankbaar zijn voor bUivpn/i i de Heer zullen vragen om hade te koningin en prins met Zijn ge- *Un „«begeleiden, tot hun eigen wel besluit u! van geheel ons volk," aldus H het schrijven. ke omschrijving van het pauselijk pri maatschap en van de verhouding van de christenheid tot het zichtbare op perhoofd van de Kerk. Hij herhaalde de beschrijving van het Verrijzeniswonder en de daaropvolgende gebeurtenissen. „Beschrijft ook de vierde evangelist niet op levendige wijze, zo dat men er diep door wordt ontroerd, hoe beiden, Pe trus en hijzelf, zich naar het graf haast ten om het feit vast te stellen, dat de Verrijzenis plaats had gehad? Enkele dagen later het is opnieuw de H. Johannes die vertelt herhaalt zich op het meer het wonder van de mira culeuze visvangst. Petrus werpt zich in het water om zijn Heer tegemoet te gaan. En Jezus stelt hem, na hem met een drievoudige belijdenis van liefde de belofte afgeno men te hebben verder in zijn plaats de leiding van de kerstening der we reld op zich te nemen, tot herder van de universele kudde aan: pater et pas tor, ut aedificet et plantet (om te bou wen en te planten)". Na het primaatschap aldus te hebben uitgelegd vervolgde de paus: „Bemin de gelovigen, de zorg voor de zielen, zoals die spreekt uit onze woorden en uit onze daden als paus, wil een getui genis zijn van Christus' herrijzenis. En de versterking der zichtbare een heid van de Kerk en het gedijen van haar apostolische arbeid in de gehele wereld, hangen af van de mate, waar in iedere gelovige aan zijn plichten vol doet. Dit is de betekenis van de drie maal herhaalde juichkreet in deze hei lige nacht: Christus is waarlijk ver rezen! Hieruit putten het missieaposto laat en de moedige verdediging van de beginselen, waarop heel het gebouw van de menselijke waardigheid en van de christelijke beschaving is opgetrok ken, hun inspiratie." „Dank zij Christus' Verrijzenis kon het Evangelie zich over de hele we reld verbreiden, kon het weerstand bieden aan de machten van het kwaad en kon het allerlei moeilijk heden overwinnen. Petrus, die voort leeft in zijn opvolgers, blijft aan de wereld de Verrijzenisboodschap ver kondigen. En de christenen, die hun geloof in de praktijk brengen, trek ken daaruit de nodige conclusies ook op maatschappelijk gebied". „In Christus Verrijzenis ligt de bron van hun denken en handelen en de kracht om niets te vrezen en voor niets terug te deinzen.. In de waarheid, dat Christus gestorven en verrezen is, put de christen de kracht om de wissel valligheden van het menselijk leven te dragen. Leed, dood, tegenspoed en el lende kunnen zwaar op hem drukken, maar zij kunnen zijn geest niet ter neerslaan". De paus sprak ook over het conci lie", waarvan mijn hart vol is". Hij zei: „Dit jaar ziet gij met bijzondere vreugde op naar de paus, want gij wilt hem immers begeleiden tot op de drem pel van het oecumenisch concilie, dat binnenkort begint. Dit concilie wil ais Pasen een groot ontwaken zijn, een be gin van moediger voortgaaan. Het be- SETE, 24 april (AFP) Zondagmor gen zijn zes Nederlanders en vijf buiten landers gewond b\j een verkeersonge val op de grote weg naar Perpignan in Frankrijk. Tussen Sete en Agde kwam een personenbusje, waarin zich acht Ne derlanders bevonden, bij een inhaalpo- ging in botsing met een tegenligger. De bestuurder, de 27-jarige heer M. Veldkamp uit Egmond aan Zee, werd uit de wagen geslingerd. Hij liep ern stige verwondingen op aan zijn hoofd. Ook een twee maanden oude baby werd uit de wagen geslingerd en gewond. De overige inzittenden, waarvan er vier eveneens gewond werden, waren de echtgenote van de heer Veldkamp en twee kinderen van respectievelijk zes maanden en anderhalf jaar, het echt paar Couvée-Pereboom en mr. D. Over- bosch uit Alkmaar. In de andere wagen werden drie kinderen en twee volwasse nen gewond. Alle slachtoffers zijn naar een ziekenhuis in Sete vervoerd. De toestand van de heer Veldkamp wordt zorgwekkend genoemd. Het gezelschap was vrijdag uit Ne derland vertrokken om de vakantie door te brengen in Spanje, waar de ouders van de heer Veldkamp een bungalow be zitten in Mont Benidorm. Een zoon van het echtpaar Veldkamp bevond zich reeds daar. BREMEN (DPA) Bij een frontale botsing alhier tussen een Nederlandse vrachtwagen en een Duitse personen auto, is de 22-jarige bestuurder van de Duitse wagen gedood en een inzittende levensgevaarlijk gewond. Beiden zouden dronken geweest zijn. De personenwa- fen werd totaal vernield. De inzitten- en van de Nederlandse vrachtwagen werden niet gewond. MOSKOU, 24 april (Rtr) De voor malige president van de Sovjet-Unie maarschalk Vorosjilov, die in novem ber aan de kaak is gesteld voor zijn rol in de anti-partijgroep, heeft maan dag de openingsvergadering bij- woond van de Opperste Sovjet (par lement) In het Kremlin. Hij nam plaats op de banken voor leden van het pre sidium van de Opperste Sovjet en praatte met een oude vriend van hem maarschalk Boedjenni. De zitting van de Opperste Sovjet begon met een afzonderlijke bijeen komst van beide kamers (de „Raad van de Unie" en de „Raad van de Nationaliteiten"). Toen premier Khroesjtsjev de zaal van de „Raad van de Unie" binnen trad stonden de aanwezigen op en brachten hem een ovatie. Dicht achter de Russische leider liepen president Brezjnev en twee andere hoge Rus sische leiders, Frol Kozlov en Michail Soeslov. Ivan Spridonov werd met algemene stemmen gekozen tot voorzitter van de Raad van de Unie. Hij vervangt Pavel Lobanov. Spiridonov is secretaris ge weest van het centrale comité van de communistische partij van de Sovjet- Unie sinds het laatste congres in 1961. De premier van Letland, Peive, werd herkozen als voorzitter van de Raad van de Nationaliteiten. Verwacht wordt, dat de zitting van de Opperste Sovjet tot het eind van de week zal duren.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 7