Kassier vluchtte met f 25.800 over de grens TELEFONEREN IN DE AUTO mm Departement herdenkt drs. G. C. Stubenrouch GINA EN DE FISCUS Vliegende Vogels winnen van gastheren Opel aan de top Paasbollenbeurs in het Krelaêehuis Gebr. KIMMAN DIT MAG BESLIST NIET TAXI 13000 Paul Vlaanderen en de Onder pseudoniem bekend als accuraat werker Prijzen elektra en gas omlaag FRÖM YOUR Herstel breuk België-Egypte REVA behaalt volleybaltitel Twaalf maanden geëist Jaarvergadering Ver. Lich. Opvoeding In Amsterdam Holl. Melksuiker 10 (11) dividend Loonstijging opgevangen Meisje in rioolbuis Koninklijk gezin terug van vakantie Verrassende nederlagen van Kijk Uit en Schaaklust HBC speelt gelijk tegen Amsvorde HAARLEMS HONKBALTOERNOOI Let Op dat u niet méér betaalt voor „GOLDEN TIP" leren zolen f(§olclenJ\ TIP WOENSDAG 25 APRIL 1962 PAGINA 2 Harde werker met 1500 c.c. motor reeds vanaf f 6425.- Houtplein - Telefoon 13850 - Haarlem Veel comfort Zuinig in gebruik Hoge inruilwaarde Voor zaterdag: BEKERWEDSTRIJD VSV—VOLENDAM DAN VOOR ANDERE ZOLEN. Faillissementen Burgerlijke Stand HaarleO1 F (Van een verslaggever) AMSTERDAM, 24 april Twaalf maanden gevangenisstraf eiste van morgen de officier van justitie mr, H. G. van Everdingen tegen de 41- jarige boekhouder-musicus W. E., die in de periode tussen 1 augustus en 1 oktober 25.800 gulden had verduis terd ten nadele van de firma Gebr. Faber N.V. te Amsterdam en tevens enkele jaren geleden (januari 1958) rijn vier kinderen onverzorgd had achtergelaten in Dordrecht. Op uit drukkelijk verzoek van de verdachte zelf was dit tweede punt in de dag vaarding opgenomen. Ook de vrouw van E. moest zich vandaag voor de rechtbank verantwoorden. Haar was heling ten laste gelegd. De officier eiste tegen haar een voorwaardelijke gevangenisstraf voor de tijd van drie maanden met een proeftijd van drie jaar. De zaak Wouter E. heeft enige maanden geleden nogal publiciteit ge kregen door de merkwaardige wijze waarop E. met de buit en al de vrijk naar het buitenland had genomen. E. werd al enkele jaren gezocht omdat hij begin '58 zijn vier kinderen onver zorgd in een woning te Dordrecht had achtergelaten. Het echtpaar werkte de laatste vier jaren onder een valse naam bij de Amsterdamse tenten- en dekkledenfabriek Gebr. Faber N.V. De twee stonden daar zeer goed be kend en leverden altijd keurig werk. Na enige tijd werd E, die zich toen B. liet noemen, belast met de debi teurenadministratie. Ook dit moeilijke werk verrichtte hij uitnemend. Op zaterdag 5 augustus van het vorige jaar toonde de heer B. zijn grote werklust door op zijn vroe za terdag toch naar de zaak te komen. Hij had het extra druk omdat hem sinds kort de functie van kassier was toevertrouwd. Tegen de mid dag bracht hij het geld, dat in de camping-afdeling van het bedrijf in kas was, over naar de kluis. De sleutels van de kluis had hij zelf. Samen met de bedrijfsleider ging E. daarop nog een_ borreltje drinken in een naburig café. Hij gaf de sleu tels terug aan de bedrijfsleider en ging naar huis. In zijn aktentas had hij 25.800 gulden. Aan het begin van de zitting vroeg de verdediger van E. om onmiddellijke in vrijheidstelling, daar volgens zijn over tuiging een gerechtelijk vooronderzoek had plaatsgevonden dat officieel niet betekend was. De officier en later ook de rechtbank stelde zich echter op het standpunt dat er in het geheel geen ge rechtelijk onderzoek was ingesteld en verwierpen de stelling van de verdedi ger. De boekhouder gaf de hem ten laste gelegde verduistering toe. Het echtpaar had na de vlucht uit de hoofdstad vele plaatsen bezocht o.a. Valkenburg, Sche- veningen en was uiteindelijk in Brussel beland. Daar werd het echtpaar gear resteerd omdat inmiddels een opspo ringsbevel was uitgevaardigd. Bij het doorzoeken van de kamers ontdekte de Belgische politie een aantal wapenstok ken. Daarvoor moest E. alvorens hij naar Nederland kon terugkeren eerst drie maanden opknappen. „U heeft behoorlijk veel geld uitge geven", merkte de president op. ,,Dat is waar, antwoordde E, maar wij had den ook nog een spaarcentje van' 1800 gulden bij ons". Hevig verontwaardigd was E. toen ..et tweede punt van de dagvaarding aan de orde kwam: het onverzorgd achter laten van zijn 4 kinderen in Dordrecht. Het ging de boekhouder toen niet al te best. Sociale Zaken had zich enige tijd over de kinderen (de oudste was 13) ontfermd. Op een gegeven dag kreeg E. bericht dat hij de kinderen weer thuis zou onvangen. Dat was teveel voor E. „Wend je maar tot de kinder bescherming" had hij tot zijn oudste zoon gezegd. Samen met zijn vrouw vertrok hij naar Amsterdam waar hij onder een andere naam een betrekking accepteerde als schilder. Hij werkte hier twee jaar, tot dat hij onenigheid kreeg met de directie, die overigens zeer tevreden over hem was. Hij sol liciteerde opnieuw en werd aangenomen als hulp-boekhouder bij de firma Fa ber. Zijn vrouw werd ook bij dit be drijf aangesteld als secretaresse. Nie mand wist op dat moment dat E. werd gezocht voor de zaak in Dordrecht. AMSTERDAM, 24 april De lichame: lijke oefening in en door de school bij het lager onderwijs, de lichamelijke op voeding der betrokken scholieren, is zeer matig bedacht en verruiming is hier ge wenst. Dit is de mening van de heer J. M. J. Korpershoek, voorzitter van de vereniging van leraren en onderwijzers in de lichamelijke opvoeding in Neder land, uitgesproken vanmiddag in zijn welkomstwoord tijdens de 100ste jaarver gadering van de vereniging in het In stituut voor de Tropen in Amsterdam. Terwijl voor de middelbare scholen, gym nasia en lycea het aantal wekelijkse les uren lichamelijke oefeningen is vastge steld op drie voor de eerste drie leerjaren en twee voor de nog volgende leerjaren, bedraagt hetj aantal lesuren op de am bachtsscholen en huishoudscholen slechts twee en voor scholen voor hoger tech nisch onderwijs slechts één lesuur lichamelijke oefeningen per week, aldus de heer Korpershoek. Hij vond drie les uren een minimum. Finland b.v. geeft vier wekelijkse lesuren per,klasse voor alle inrichtingen van onderwijs. Wij, zo verklaarde de heer Korpershoek, stelden de eis van vier wekelijkse lesuren réeds in 1926. De noodzaak van lichamelijke oefening in de onderscheiden jeugdfasen is z.i. herhaaldelijk vastgesteld, gezien de resultaten die bij onderzoekingen van schoolartsen, medische keuringen voor de militaire dienst en voor bedrijven aan het licht zijn gekomen. "-1 de heer Korpershoek voerde dr. J. M.edema, chef van de afdeling lichame lijke vorming en sport van het ministerie van O., K. en W„ het woord. Hij las de tekst voor van de rede, die de plotseling overleden staatssecretaris Stuberftouch voornemens was te houden. In deze rede wordt vastgesteld, dat er bij het jubileum van dé vereniging van leraren en onder wijzers in de lichamelijke opvoeding aan leiding is voor een optimistisch geluid. De jaren na 1945 hebben over een breed front een duidelijke kentering ten goede te zien „egeven. De publieke opinie ten anzien van de lichamelijke opvoeding heeft zich in de laatste jaren belangrijk gewijzigd- Ouders en opvoeders realise ren zich in snel toenemende mate dat ook aan de lichamelijke vorming van de schoolgaande jeugd de nodige aandacht dient te worden besteed. Toen de grond te heet onder zijn voe ten werd, stal hij het geld en nam de wijk naar het buitenland. De officier meende dat een gevoelige straf moest worden opgelegd, doch wenste rekening te houden met de tal rijke moeilijkheden die E. in zijn leven had ondervonden. Hij eiste twaalf maan den gevangenisstraf waarvan 3 maan den voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. De verdediger van de verdachte, mr. M. Verdaasdonk, schil derde in zijn pleidooi de trieste levens loop van verdachte. Hij meende dat een langdurige gevangenisstraf een funeste invloed op E. zou uitoefenen en drong aan op een aanmerkelijk kortere straf. Mevrouw E., die hierna voor het be- klaagdenhekje verscheen, verklaarde dat zij niet had geweten wat haar man allemaal met het gestolen geld had uit gevoerd. „Financiële aangelegenheden liet ik altijd aan mijn man over", ver klaarde zij. De officier achtte de heling echter bewezen en vorderde drie maan den. De rechtbank zal dinsdag 8 mei uit spraak in beide zaken. AMSTERDAM, 25 april De Am sterdamse gemeenteraad is voorge steld de tarieven voor gas en electri citeit te verlagen. Dekze verlaging komt voor de electriciteit neer op een halve cent per kilowatt-uur. Het vast recht gedurende de nacht wordt ge bracht van vijf op 4.1 cent per kilo watt-uur. Het algemeen tarief voor het gas wordt van 19.5 op 18.5 per m3 ge bracht. Het woningtarief en het tarief voor industrie en bedrijf naast vast-, recht wordt van 15.5 verlaagd tot 15.2 per m3. De uit de voorgestelde tariefsverla ging voortvloeiende lagere opbrengsten zullen naar raming 3.5 miljoen gulden per jaar bedragen, en wel voor de af deling electriciteit 2.5 en voor de afde ling gas 1 miljoen gulden. UITGEEST, 25 april Ondanks de in voering van de verkorte werkweek heeft de Hollandsche Melksuikerfabriek in 1961 de produktie van melksuiker en de nevenprodukten enigermate kunnen op voeren. In het verslag getuigt de direc tie van haar tevredenheid over het af gelopen boekjaar. De technische voor zieningen hebben het mogelijk gemaakt de stijgende kosten tengevolge van de verkorte arbeidsweek en de hogere lo nen te kunnen opvangen. Het bedrijf heeft in de tweede helft van het jaar profijt gehad van de exporttoeslagen op verscheidene produkten. Deze toesla gen zijn inmiddels opgeheven. Het exploitatiesaldo heeft in 1961 ƒ425.773 (297.997) bedragen, terwijl diverse baten en lasten 3.357 (4.213) opleverden. De post „diversen" vergde ƒ20.334 (20.269), pensioenkos ten 4.222 (4.673) en voorziening voor belasting 196.000 (90.000). Het winst saldo beloopt 208.574 (187.268), waaruit een dividend van 11 (10) pet. wordt voorgesteld. Met de ter beschikking staande mid delen is het mogelijk de verder te tref fen technische voorzieningen in 1962 te kunnen financieren. De dochteronderne ming in Frankrijk, de S.A. pour la Fa brication du Sucre de Lait behaalde een resultaat, dat ongeveer gelijk is aan dat van het vorige jaar. De ontwikkeling van de EEG heeft de positie aldaar ech ter moeilijker gemaakt. Ook in het Franse bedrijf wordt voortgegaan met het aanbrengen van technische verbete ringen. De bescheiden winsten worden in het bedrijf gelaten. De produktie en verkoop in de tot nu toe verstreken periode van het nieuwe boekjaar hebben zich bevredigend ont wikkeld. Alleen reeds omdat men in be langrijke mate van de export afhanke lijk is, acht men ook thans weer grote voorzichtigheid in de beoordeling van de toekomst geboden. De directie ont houdt zich daarom van een prognose over 1962. De Amerikanen houden er niet van veel tijd te verliezen. Zelfs hun telefoonge sprekken voeren zij gezeten in hun auto, zoals deze foto uit New Orleans toont. Overal in de V.S. vindt men deze telefoontoestellen voor automobilisten. DEN HAAG, 24 april In de grote hal van het ministerie kwamen van daag op het middaguur de ambtenaren van O. K. en W. bijeen voor een her denking van staatssecretaris Stuben rouch. Minister Cals, zeer bewogen, zei in zijn toespraak onder meer dat het verscheiden van de heer Stubenrouch weer duidelijk de relativiteit doet zien van alle zaken, die men belangrijk acht. De minister gewaagde van de grote werkkracht van de staatssecretaris, wiens optreden niet spectaculair was, maar die dag in dag uit en avond in avond uit voor het onderwijs in de weer is geweest. Hii heeft een belangrijk aandeel ge had in de grote wetgeving, die men ten onrechte als het werk van één man ziet, aldus mr. Cals. De bewindsman zei dat de staatssecretaris juist vandaag nog een nieuwe taak van de minister zou hebben overgenomen. „Ik kan me niet CAIRO, 24 april (UPI) Volgens het in de Egyptische hoofdstad verschij nende blad „Al-Akhbar" zou België be sloten hebben de diplomatieke betrek kingen met Egypte te hervatten. Een officieel verzoek hiertoe zou via de Zwitserse ambassade te Cairo worden ingediend. DEN HAAG, 24 april Met grote passen snelde de ll-jarige waker A. R. op de ochtend van de tweede Paasdag naar de dichtstbijzijnde politiepost om hulp te halen voor de tienjarige Geer tje V., die bij het spelen in de Bor- neostraat in een rioolbuis was gekropen en er niet meer uil kon 1. 'men. Onder weg struikelde de waker en verstuikte zijn voet, zodat hij zelf hulp nodig had. Die verleende de politie hem door een drukverband te leggen en hem weer op de been te helpen. Intussen had het meisje zich met enige moeite uit de rioolbuis gewerkt. NA EEN LANGDURIG RECHTSGE DING tegen de Italiaanse staat heeft de beroemde filmster Gina Lollobrigida de hoogste instantie ten dezen horen beves tigen, dat de gemeente Rome het recht heeft, haar inkomstenbelating te laten betalen. Zoals bekend, woont Gina met haar man en zoontje in Canada. Maar deze min of meer vaste verblijfplaats werd door de Italiaanse fiscus niet er kend. Deze zond de filmster enkele ge peperde aanslagen over de jaren 1958 en 1959, toen het nog niet officieel vaststond, waar Gina nu eigenlijk wel woonde. Haar man, dr. Milko Drago Skofic had een bezwaarschrift ingediend en de zaak bleef lang slepende, zoals wel meer voorkomt. Maar eindelijk is dan de beslissing gevallen, ondanks harts tochtelijke protesten van Gina, die be toogde, hier en daar zelfs omder tranen, dat de keiharde fiscus het haar onmo gelijk maakt, langdurig in haar va derland te vertoeven en er in films op de treden. Het gaat om bedragen, waar over zelfs een filmster met een enorm inkomen zoals Gina zich kwaad mag ma ken, n.l .respectievelijk over een vijf en een zes miljoen gulden. Gina heeft een prachtige villa te Rome: aan de Via Ap- pia gelegen. Ze hield die aan, ook toen ze officieel naar Canada verhuisde. Dr. Skofic baseerde zijn bezwaarschrift o.a. op het feit, dat een filmactrice er geen vaste woonplaats op na kan houden, na- demaal haar leven zich afspeelt in vlieg tuigen, filmstudio's en vakantieoorden, waar ze van een hard nodige rust wat moet bijkomen. De rijksadvocaat be streed zijn stellingen heftig. Aan deze belastingaffaire zit nog een merkwaardig kantje. In 1957 en 1958 vertoefde het echt paar Skofic-Lollobrigida (dr. Skofic werkt voor een filmmaatschappij) meer in 't stadje Sabaudia dan te Rome. Het betaalde daar (in Italië worden de mees te belastingen nog door de gemeente ge heven) in totaal slechts vijftien miljoen 'ire, terwijl Rome 200 miljoen lire eis te. DON JAIME, DE AVONTUURLIJKE BROER van koningin Fabiola, heeft weer eens van zich doen spreken. Hij is n.l. door de rechtbank van Napels voor twee zaken gedagvaard. De ene betreft een looneis, ingesteld door zijn major domo, die voor een flink maandsalaris door hem in dienst werd genomen, maar hiervan slechts een gedeelte en verder mooie beloften kreeg. De man vraagt een miljoen lire schadevergoeding, of wel een flinke zes duizend gulden. De andere zaak gaat om een ongedekte che que, door Don Jaime uitgeschreven en waarmede hij een leverancier betaal de. Hij verscheen beide malen niet ter zitting. Wat de ongedekte cheque betreft, liet hij een advocaat uitstel van behan deling vragen. Ten aanzien van de eis van zijn majordomo diende Don Jaime de Mora y Aragon zelf een klacht in en wel. dat de man gezondigd heeft te gen de eerste eisen, die aan een major domo of butler gesteld wordt en wel dis cretie. Door zijn verzoek, het achterstal lige loon uit te betalen, zou hij gedaan hebben, wat een butler nooit mag doen: uit de school klappen. NU WE HET TOCH OVER EEN but ler hebben: weer heeft een butler de dienst bij prinses Margaret opgezegd. Het is al de derde, sinds ze getrouwd is. Ook deze butler, Frederick Collier geheten, die een mooie staat van dienst bij de familie Mountbatten had, is het niet eens met de manier, waarop hij in Kensington Palace behandeld wordt. Men zal zich herinneren, dat de eerste, Cro- nin, ruzie kreeg met de huidige Lord Snowdon, terwijl de tweede Mitchell, het paleis al spoedig vaarwel zegde, om onbekende redenen Collier zal de sensa tiepers geen interessante onthullingen kunnen verschaffen, zoals Cornin deed. Hij verbond zich vooraf, niets te pu bliceren van hetgeen hij in het paleis meemaakte en zag. voor stellen hoe het moet nu hij er niet meer is, maar ik zal drs. Stubenrouch nog meer als vriend dan als staats secretaris missen, aldus mr. Cals. In zijn woord van troost voor het gezin van de staatssecretaris noemde de mi nister het een diepe symboliek, dat de heer Stubenrouch in de Paasnacht door God is geroepen, in het geloof dat al wie in Christus gestorven zijn ook met Hem zullen verrijzen. Na de minister getuigden ook de se cretaris-generaal, dr. J. H. Wesselings, en de inspecteur-generaal van het on derwijs, mr. ir. M. Goote, in korte toe spraken van hun hoogachting en sympa thie voor de overledene. Mr. Cals' sloot de bijeenkomst met een gebed uit de li turgie voor de overledenen. SOESTDIJK, 24 april Vanmiddag tegen één uur zijn de koningin, prins Bernhard en de prinsessen Beatrix en Irene teruggekeerd op paleis Soestdijk van een vakantie op het buitenverblijf van het koninklijk gezin in Italië. De terugreis naar Nederland werd gemaakt per vliegtuig. De koningin, de prins en de prinsessen waren 19 april naar Ita lië vertrokken. HAARLEM, 25 april De afvalwed- strijden van de Noordhollandse Schaak bond zijn weer begonnen. De eerste rondeis gespeeld, een ronde waarin nogal enkele verrassende uitslagen zijn tot stand gekomen. De opmerkelijkste uitslagen in positieve zin wérden be haald door de schaakclub Castricum. Met het eerste kwartet waren de scha kers uit Castricum in IJmuiden bij Kijk Uit op bezoek dat weliswaar niet in de sterkste formatie verscheen maar toch een redelijk team op de been bracht. Het was voor Castricum geen gezwaar een V«-3Vs overwinning te boeken en daarmee Kijk Uit naar de herkansing te verwijzen. Castricum 2 was in Andjjk bij Schaaklust 1 op bezoek en kwam tot een voortreffelijk 2-2 gelijkspel. Toen volgden de snelschaakpartijen om tot een beslissing te komen. De Castricum- mers bleken ook hierin goed op dreef en wonnen met 1-3. Verrassende neder lagen dus van Kijk Uit en Schaaklust 1. Het had maar weinig gescheeld of ook het Haarlemse Het Oosten 1 was naar de herkansing verwezen. Tegen Opposi tie (Heiloo) werd het 2-2 maar bij het snelschaken wisten de Haarlemmers zich in de tweede ronde te spelen. Het Beverwijkse Weenink 4 kwam in Den Helder tot een mooi 2-2 gelijkspel tegen MSC 2, om vervolgens door te gaan naar de tweede ronde. De uitslagen van de partijen gespeeld in de eerste ronde zijn: Het Oosten 1 Oppositie 1 41/«-31/a; MSC 2—Weenink 4 3'/s-4'/2 HWP 2Magnus 0-4; Santpoort 2—Pat Mat 3 3Vï-Vs Pat Mat 1—VVV 1 Vs-31/!; Weenink 3Pat Mat 2 lVs-2>/s; Het Oosten 2Zaanstreek Noord 3-1; Lasker—Weenink 1 »/2-3VaHWP 3—Op positie 2 1-3; Bergen 2Schaaklust 2 1 '/t-2'/»; SSCHDriehuis 31/»-1/!Sant poort 1—Schoorl 4-0; MSC 1—Heem stede, Heemstede teruggetrokken; West- saenDe Pion 0-4; Schaaklust 1Cas tricum 2 3-5; Kijk UitCastricum 1 l/s-3Vs; Weenink 2HWP l!/ï-2! 2Bergen —Witte Paard 2 3-1; Witte Paard 1— KSC 4-0. In de herkansing zullen worden gespeeld de wedstrijden BergenHWP 3; LaskerPat Mat 3; Oppositie 1 Westsaen: Pat Mat 1—KSC; Schaak lust 1—Schoorl; MSC 2—Kijk Uit; Witte Paard 2HWP 2 en Weenink 2Drie huis. HEEMSTEDE, 24 april Tot grote vreugde van zijn vele honderden aan hangers heeft HBC door een gelijkspel tegen Amsvorde zijn plaats in de tweede klas definitief in veiligheid gesteld. Het heeft er dit seizoen lange tijd somber uitgezien voor de Heemsteedse ploeg. De onderste plaats vormde een ernstige bedreiging voor de aloude „combinatie" maar juist in de laatste weken heeft HBC bewezen dat een en ander op een „vergissing" berustte. Een flink aan tal kostbare punten werd binnengehaald, waarbij de wilskracht en de strijdlust van de spelers als overtuigend bewijs golden, dat de juiste geest onder hén vaardig was. Ook in het treffen tegen de kampioens kandidaat Amsvorde zijn de HBC-ers fel van leer getrokken. Wel ging de rust in met een 1-0 achterstand, doordat de Amersfoorters kort na het begin van de wedstrijd een strafschop wisten te be nutten. Maar na de pauze versaagde HBC niet. Een uiterst spannende strijd volgde, waarbij de Heemstedenaren een kwartier voor het einde, dank zij een doelpunt van Halderman, de balans in evenwicht brachten. Aan de laatste voorbereidingen voor de grootse viering van het diamanten jubileum, kan HBC nu in alle opgewektheid beginnen. Dat de stemming in de vereniging onder deze omstandigheden niets te wensen overlaat, laat zich wel denken. Verenigde Staten. De Verenigde Staten hebben zaterdag de 29e onder grondse kernproef van geringe sterkte genomen, aldus is in Washington be kend gemaakt. (Reuter). HAARLEM, 24 april Het eerste honkbaltoernooi, dat Onze Gezellen or ganiseerde, is een succes geworden voor Vliegende Vogels. Zij wonnen van de gastheren, RCH, en een WVHEDW- combinatie. Onze Gezellen stelde in de openings wedstrijd tegen Vliegende Vogels wel heel erg teleur. Aan slag was niet be paald veel te bewonderen en in tac tisch opzicht waren bijzonder veel te kortkomingen. Met 7-1 bleven de Vo gels gemakkelijk in de meerderheid. Een goede wedstrijd was RCH— WVHBDW. De jeugdige RCH werper Cock van Eek hield de wat geroutineer- der slagploeg van de Amsterdammers goed in bedwang. Het werd 1-0 voor WVHBDW. Ronnie Nieuw plaatste te gen Vliegende Vogels een homerun voor ROH. Het bleek niet voldoende voor een zege, want de Vogels noteerden de cijfers 6-5 in h'et voordeel. Het opstel len van werper Gijs Brocke kwam de verdediging van Onze Gezellen in de strijd tegen WVHBDW wel erg ten goe de. Er werd met 2-0 verloren. Ook nu was de aanval weer onvoldoende. De strijd tussen Vliegende Vogels en WVHBDW, die de beslissing moest brengen, werd na een goed duel ver diend met 9-8 door Vliegende Vogels gewonnen. Voordat de Onze Gezellen- voorzitter, de heer Koehorst, de beker kon uitreiken, speelde zijn vereniging nog tegen RCH. De Heemstedenaren wonnen met 7-2. HHC is de Haarlemse honkbalkampi oen. In de finale tegen Schoten, werd na verlenging met 6-5 gewonnen. De derde plaats was voor EDO,dat SC Haarlem met 5-4 klopte. De 3-0 voorsprong, die HHC al in de eerste innings nam, was geen garantie voor de uiteindelijke zege. Schoten, dat traag startte, kwam laat op dreef. Met goed slagwerk van Munsterman, Keule- mans en Kuykhoven, kwam het ini de vijfde innings pas langs HHC 4-3. Wis seling van werper bij Schoten leverde nog niet het gewenste resultaat op. Hoewel de jeugdige Hartgers talenten heeft, kon hij de slagploeg van HHC nog niet aan. Twee honkslagen brachten de partijen op gelijke voet 4-4. Er was een verlenging nodig. Door veldfouten, nam Schoten hierin al direct een voor sprong van 5-4, maar dit kon niet ver hinderen, dat HHC hier vier honksla gen tegenover stelde. HHC werd win naar met 6-5. (Van onze volleybalmedewerker) AMSTERDAM, 25 april Reva heeft gisteravond het kampioenschap in de westelijke hoofdklasse volleybal be haald door met 3-1 te winnen van het Utree.use SOS. De setstanden waren: 15-10, 10-15, 15-1, 15-3. Armada verloor in de damesafdeling met 0-3 van St. Paul: 0-15, 16-18, 9-15 (Advertentie) HAARLEM, 25 april In de keu ringszaal stonden de narcissen-experts en draaiden er geen doekjes om. Ze verklaarden zonder veel omhaal dat ze nu ook geen weg meer wisten in het doolhof der soorten. De hybridateurs stelden dan ook een aantal soorten ten toon om van te duizelen. Tafels vol nieuwe variëteiten en daarnaast waren er nog fresia's, lelies, anemonen, hip- peastrums, irissen en fulpen. De lelies waren van de oud-Leide- naar Jan de Graaf, die thans in Ore gon (USA) een befaamde leliekwekerij heeft. Nu zond de fa. KI. de Jong uit Andijk een aantal De Graaf-hybriden in. Onder meer de hier al meer be sproken Enchantment en Harmony en verder de fraaie gele longiflorum Lime light. Ixia's gemengd en nog wat rauw zagen we van P. Drost, Lis- se, terwijl ook het Proefstation voor de Bloembollencultuur, Lisse, dit aardige gewasje ten tonele voerde. Men liet de purperrode Titian zien en de gele Golden Emperor. Vooral eerstgenoem de was best van kwaliteit. Een opval lend mooie Erythronium-hybride noteer den we van L. Slikker, Heemskerk en van de fraaie collectie fresia's van M. C. van Staaveren te Aalsmeer, wa ren het vooral de zachtblauwe Bis marck, de rode Fire King en de oran jegele Regina die opvielen. Mooie Hol landse irissen bracht de fa. Gehrs De Graaff en S. A. van Konijnenburg en Co te Noordwijk. We zagen o.m. de aparte Amethyst Beauty en Mauve Giant. Uitstekend waren de gemengde anemonen The Caen die L. de Winter en Zn., De Zilk, ten tonele voerden. De fa. C. Warmenhoven, Bennebroek, die verleden week ook al mooie hip- peastrums liet zien, was nu opnieuw pre sent met dit imponerende bolgewas. Hij showde rode, witte en gestreepte exem plaren. De vorm en conditie waren best. We kunnen trouwens moeilijk anders verwachten. De naam Warmenhoven is onverbrekelijk verbonden aan kwaliteits- hippeastrums. Tulpen waren er ook te kust en te keur. D. W. Lefeber en Co, Lisse, die al zo veel mooie tulpen in de handel heeft gebracht de heer Lefeber was de winnaar van het ras dat als „darwinhybriden" werd geïntro duceerd en binnen enkele jaren een enorm succes werd lietde fijnproevers opnieuw genieten van zijn nieuwighe den op het gebied van de fosteriana's en Greiggi's. Hij stelde bijzonder mooie zaailingen ten toon. Ook de collectie tulipa's die de twee broeiproevenbedrij- ven v. d. Hoek, Oude Niedorp en Ruigrok, Hillegom voor het voetlicht brachten, trokken bijzonder veel belang stelling en terecht! En nu dan: de narcissen. We moe ten er met zevenmijlslaarzen langs, zo hier en daar een greep doende uit het vele moois, want er waren wel honder den variëteiten. G. Lubbe en Zn., Oegst- geest, zag aan de goede gele trompet 62 een getuigschrift van verdienste toe gekend. In dit groepje zagen we ook Gold Medal en Yellow Sun. De dubbele Twink en de wit met oranje getinte Silver Twink, die hieruit is verlopen, werden naar voren gebracht door de fa. Aresz en Zn., Santpoort. Ze zagen er goed uit en de halskragen van de fa. Gerritsen uit Voorschoten mochten er ook wezen. Een prachtige groep had Warnaar en Co uit Sassënheim, waar van Alarm, goudgeel dekblad met fel- oranje kroon een getuigschrift eerste klasse verkreeg. Sterk de aandacht trok ken ook Yersey Beauty, geel dekblad met oranje cup en John Glenn, wit dekblad met een oranje kroon. Golden Triomphator is een uitstekende gele trompet. Deze aanwinst werd geëxpo seerd door G. B. de Vroomen en Zn. te Sassenheim, die tevens de mooie Eddy Canzoni etaleerden. Prachtig materiaal lieten Gebrs. de Graaf en S. A. van Konijnburg en Co., Noordwijk, zien. We noemen o.m. de aprate trompet Spelbinder, de forse grootkronige Mount Tacoma en vele an dere. Rijnveld Hillegom, toonde o.m. de witte trompet St. Maria en Guardian. Een speciale vermelding verdient Sweet Harmony met de geel gerande witte kroon. De meest uitvoerige collectie HAARLEM, 25 april In het voetbal programma voor het komende week einde zijn enkele wijzigingen gekomen. De wedstrijd voor de KNVB-beker tus sen VSV en Volendam, die aanvanke lijk was vastgesteld voor zondag 29 april, zal daags tevoren worden ge speeld. De ontmoeting op het Sportpark „Schoonenberg" begint zaterdagmiddag om half zes. Scheidsrechter is Leo Horn. Voor komende zondag is ingelast de wedstrijd RCH-NEC. De ontmoeting Helmondia-RCH, vastgesteld voor don derdag 3 mei, is uitgesteld. (Advertentie Fabrikant: Fa. Box en Zoon - Haarlem - Tel. 53837 bracht Zandbergen Terwegen, Sasse" heim. Wel tachtig verschillende v® toi ton oon er mort Hio vn on kon OHO teiten, een groep uic mcu - .„e. vérdelen in groot- en kleinblqern veraeien in gruui- en Kieiuui«—- - 0 In het kleinbloemige genre toonde a firma zo ongeveer alles wat naain faam heeft en ook bij de grootbloet» j waren juweeltjes. Een collectie die v aandacht verdiende en ook kreeg- der blonken uit Red Supreme, geel dekblad met oranje cup va" je nijnenburg en Mark, Noordwijk' ,rS_ goudgele trompet Brighton van Pauw, Roelofarendsveen, de mooie k liteit Eddy Canzoni van C. A. va9-prn. ridon, Noordwijkerhout en de bioe stukjes die de fa. C. Paardekoop Lisse, toonde. De arrondisementsrechtbank te lem heeft dinsdag 24 april 1962 in si van faillissement verklaard: Willem Antoon Tukker te Haarl®®^ fabrieksarbeider. Rechter-Comnv» ris: mr. J. Ph. Muilemeister. Curat0 mr. A. R. van IJlzinga Veenstra Haarlem. m Joh. Kempen, schilder, te Haari®, Rechter-Commissaris: mr. J. Ph. MJV lemeister. Curator: mr. A. R. van zinga Veenstra, te Haarlem. -j. Hendricus Leonardus Seijsener, slop van huizen en gebouwen, te Veis® Rechter-Commissaris: mr. J. Ph. 1™.e lemeister. Curator: mr. J. Verheus, Haarlem. Wegens gebrek aan actief werd "in dag 24 april 1962 opgeheven A faillissement van C. van der Vlies. J automonteur, te Haarlem. Rechw Commissaris: mr. J. P. Petersen, u rator mr. B. E. van Tijn, te Haarlen Bij vonnis van de arrondisernenpL rechtbank te Haarlem van 24 april W arrondisemenL an 24 apri is, na gedaan verzet, vernietigd vonnis dier rechtbank van 17 april 19°*' waarbjj Jacobus van der Kroft, we'U laar-aannemer, te Haarlem in staat va faillissement is verklaard, met ben" ming van mr. J. G. Bettink te HaaI lem tot curator. ,g Wegens het verbindend worden van enige uitdelinglijst is op 24 april 1".? geëindigd het faillissement van: len Jan Boender, sr.. zonder beroep Heemstede. Rechter-Commissaris: mg N. Reeling Brouwer, Curator: mr. J. D. Theyse jr. (Advertentie) BEVALLEN van een zoon: 20 apfjj; C. B. M. van der Vlugt-van BuggenU" (2x), J. H. Wijkhuijzen-Kiekens, J. v Landwerd-van Kempen; 21 april A. r' .G Blauw-van Waveren, C. M. Hu' mans-Piet, M. E. van Schie-Eichhoriv 22 april, D. Mulckhuijse-de Blaeij, l' Boeré-Klingers, M. J. Bouquet-Stam, J® A. Schuijt-Ligthart, J. M. J. Maarten» Sol, H. W. M. van der Rijt-Jansen, ji' M. van deri Berg-van Deursen; 23 apr'! M. M. Blaes-Prevorst, A. T. van d® Lee-Smiers, H. van den Abeele-H®, mans (2x), M. Giesen-Hertog, A. i/ van der Wereld-Schoen; 24 april, J- 1 van der Gronden-Angenent. ,:i BEVALLEN van een dochter: 19 6PL- M. W. Boezaard-van Zeist; 20 april, Kusters-Boeree, M .M. Teske-Corver, l L. Kabel-van Leeuwen, J. K. DekK® van Hofweegen, A. van der Klashor».. Wenting, T. A. van Riesen-van 21 april, E. M. Oostergetel-Wilmin J. E. Hoekstra-Stroombergen, J. Spijker-van Eijk; 22 april, P. G. NV der Putten-Poots; 23 april, G. M- Laan-Vader, C. Branderhorst-van e w kei, A. Petschi-Moring, H. F. M. N®1 Uilham, M. Boeree-de Mooij. ONDERTROUWD: 20 april, P. E. t Haupt en C. E. Tiggelman; 24 april,, r" Mooij en T. Bouwens, J. B. van T1®L hoven en A. M. van Geest, C. J- Jp, Heermans en G. E. M. Divendal, L. Zunderman en H. Rusbach, D. Blokk.„ en C. van Leeuwen, J. H. G. Dijk en D. E. J. Joosten, J. Piso en J. \V«' 1\f. J. H. G. DijkbuOj de Lagemaat, J. B. Posthumus ert Berghuis, J. M. Froeling en A. E® hout, H. J. Daudeij en A.. J. gaard, G. J. Smit en P. A. M. v®n heul, T. H. Visser en C. M. J. M. der Linde, F. M. Olie en M. L. P. Yfl Kessel, P. A. Wijtkamp en A. C. ver, H. J. N. van Geldorp en C. BlorP J. B. Swaters en J. J. Appelman. r GEHUWD: 24 april, N. Meijer en E. C. Pieters, A. Bergsma en A. M- j» Voogt, F. W. Hoogsteder en M. M- t Groot, J. M. Degenhart en B. Vv. M. Etman, A. I. Thijssen en L. J- man, A. van der Linden en N. nands. OVERLEDEN: 18 april, T. J. E- Heeres-Runsink, 89 j„ Crayenesterla»., 20 april, G. Noort, 78 j„ Hazepate:n, laan, M. A. T. Delforge, 12 j„ EsS®, straat, J. M. S. Otger-Vooges, 82 J.'j Dr. Schaepmanstraat, W. Duvalois, j., Kamperlaan, A. Melchior, 63 L Raamsingel, H. C. M. Schoonhoff-P£H,p- 89 j„ Marnixstraat; 21 april H. M. pen-Luijken, 80 j„ Leidsevaart, A- - denburg-van Voorst, 72 j„ KamperlajL, J. P. de Jong-Tromp, 64 j„ Prinsessev laan, M. Handgraaf-Morijson, 63 j-> jg Koetesveldstraat, P. J. Buskermoleni j„ Gasthuisvest, F. W. Knape, 5".vj, van der Meerstraat, F. H. Verno» 60 j„ Hazepaterslaan, G. P. Sch®® 53 j., Pijnboomstraat; 22 april, H- q, de Jong-Seders. 45 j„ Kamperlaan. Zinkstok-de Vries, 63 j., Saerend» straat, J. W. F. van der Schuyt, 80 'j Spa'arnhovenstraat, F. P. LangeveW u., Spanjaardslaan, C. Duk, 60 Slachthuisstraat, J. Koning, 77 j„ CrB,t, enesterlaan, S. van Wienen, 76 1 Spaarne; 23 april, J. Siegerist, 76 Krocht. A, JfaBNEER THOMPSON, 5T0PDE RADIO WEG.' WE KR'J- GEN MOEILIJKHEDEN.' f HALLO,THOMPSON... WAAROM ANTWOORD JE NIET VREEMD. HL) IS UIT DE ETHER/ RU5TIG MEVROUW GEBEURT VRIEND 5TANDIG

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 2