DIENST OP NW.-GUINEA GEEN GROTE RISICO'S Strijdbare secretaris Amsterdam tooit zich voor viering koninklijk feest Honderdtwintig vorstelijke gasten in de hoofdstad Geen staking zeevarenden GETUIGEN VAN STILETTO-STOOT Vergissen /Koninklijk' goochelaar F elicitatiekaarten koninklijk paar Staatssecretaris bezocht bivaks C.H.IL steunt het Nw.-Guinea-beleid Dr. A. C. de Jong Speciale voorzorg van de politie Twaalfduizend gulden voor versieringen Secretaris KVP Breda ontslagen Steek de vlag uit! Maar... ZO ZACHT EN ZUIVER 17-JARIGE BELG DOODT OUDERS Overeenstemming over wijziging van c.a.o. ^Ribonees aangehou den na steekpartij Overleden na ongeval in speeltuin Nationale herdenking op 4 mei te Amsterdam Gewijzigde kandidaten lijst gehandhaafd WOENSDAG 35 APRIL 1962 PAGTNA 5 Verkeersproblemen Feestverlichting ee^fELO lw Ambon De Amsterdamse politie heeft goede hoop dat deze foto, die kort na de dodelijke stilettostoot in de Leidsestraat vrijdagavond door een persfoto graaf werd gemaakt, een belang rijk spoor zal opleveren in het on derzoek naar de dader. De politie verzoekt dan ook al degenen, die op deze foto zijn afgebeeld, zich zo spoedig mogelijk voor het geven van inlichtingen te melden aan het bureau-Singel, telefoon 63744. Het is vrijwel zeker dat deze, waarschijnlijk Italiaanse jongelui, getuige zijn geweest van het con flict dat de 30-jarige R. de Cocq van Delwijnen het leven heeft gekost. OVER DE GOEDE TOON EN GLADSTONE Hoera! Hier is een moment om feestelijk de vlaggen uit te stekenfier en vrolijk wappert het dundoek van Neerlands huizen! Maar heeft iedereen zijn vlag terdege nagekeken alvorens hem uit te steken? Is hij niet vuil of ver sleten, gescheurd of sterk ver kleurd? Want dat hoort natuurlijk niet! En nóg een punt: iedereen haalt de vlag natuurlijk vóór zonsondergang binnen. Dat is traditie! De vlag in top, 't is feest! Een extra sigaret gepresenteerd, 't is feest! Welk merk? Gladstone vanzelfsprekend. Want Gladstone is - met of zonder Filter - een feestelijke sigaret die iedereen voldoening schenkt. KING g SIZE KING AMSTERDAM, 25 april De felici- tatiekaarben voor het zilveren huwelijk van koningin en prins, die in de eerste helft van april aan alle schoolkinderen zijn uitgereikt om hun gelukwens aan het zilveren vorstenpaar te sturen, zijn nu voor iedereen verkrijgbaar. Ruim 1500 boek- en kantoorboekhan delaren in het gehele land hebben een miljoen van deze kaarten tegen kostprijs gekocht en stellen die gratis beschik baar tot 15 mei. STAATSSECRETARIS DE JONG .vele buitenposten bezocht. (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM, 25 april „De stem ming onder de Nederlandse militairen in westelijk-Nieuw-Guinea is heel goed. Uiteraard is de verlenging van de dienst tijd voor dienstplichtigen niet iets waar over men breed-uit kan lachen, maar zij die nu enkele maanden langer van huis zijn, tonen er begrip voor." Dit heeft de staatssecretaris van De fensie, de heer P. J. S. de Jong, ge constateerd tijdens zijn bezoek aan een aantal buitenposten. De heer De Jong keerde gisteravond in Nederland terug na zeventien dagen te zijn weggeweest. Er was bij de leiding van het ministerie van Defensie behoefte aan een persoon lijk contact met de militairen in Nieuw- Guinea, temeer nu het zenden van ver sterkingen voor vele dienstplichtigen een abrupte verandering in hun levensom standigheden betekent. De staatssecretaris heeft er zich van vergewist, dat het dienstdoen op de buitenposten voor de betrokkenen niet de grote risico's meebrengt, waarover familieleden in Nederland zich, be grijpelijk, ongerust maken. Met eenzelfde communicatie-vaartuig als dat waarop enige tijd geleden een vliegtuig van de Indonesische lucht macht een aanval uitvoerde, heeft de heer De Jong, in klein gezelschap rond gevaren. Het was op een van deze tochten, dat de boot een zestal Indonesiërs aan boord kon nemen. De groep lieden ver keerde in de grootste ellende, rond drijvend op een vlot, ten prooi aan hon ger en dorst. Voor deze Indonesische infiltranten was het langskomen van het communicatievaartuig hun redding. Het duurde enige tijd eer zij zo ver war ren opgeknapt, dat zij iets van hun we dervaren konden vertellen. Een en an der gebeurde tussen het eiland YVai- geo en het kleinere, zuidwestelijker ge legen Gag. Het zestal opgepikten bracht het aan tal gevangen genomen infiltranten op 119. Wat met hen moet gebeuren maakt een punt van overweging uit. Zp wor den vooralsnog niet als krijgsgevangene in letterlijke zin beschouwd. De staats secretaris heeft geen verhoren van ge vangen infiltranten bijgewoond, doch hij heeft niet de indruk, 'at Indonesië met hen serieuze acties kan hebben beoogd. Een aantal zwerft nog rond, in onher bergzame gebieden. De inschakeling van het nieuw ge vormde Papoea-bataljon -ïeeft, aldus de staatssecretaris, verrassend goede re sultaten opgeleverd bij de acties te vel- BRUSSEL, 25 april (ANP) Een 17- jarige Belgische student, Georges Me nard, heeft gisteren zijn beide ouders in de ouderlijke woning in Brussel met messteken om het leven gebracht. Na zijn 43-jarige vader dodelijke verwon dingen te hebben toegebracht, wachtte hij aan de deur zijn moeder op, die even later thuis zou komen. Ook haar bracht hij dodelijke messteken toe. Aan een toegesnelde buurvrouw vroeg hij onmiddellijk de politie op te bellen. Hij was het enige kind van het omgekomen echtpaar. Over de aanleiding tot het misdrijf is nog niets bekend. De dader werd gisteravond urenlang verhoord. Hij stond bekend als een rustige en beleefde jongen. de. Er is onder de Papoea-jongeren groot enthousiasme voor de verdediging van het eigen land, aldus de heer De Jong. De bewindsman kon over operatione le en politieke zaken geen mededelingen doen, doch hij legde de nadruk op het weinig riskante van de militaire acties, zoals die zich thans laten aanzien. (Van onze parlementaire redactie) AMSTERDAM, 25 april De CHU steunt het regeringsstandpunt in de kwestie-Nw Guinea. De voorzitter van de CHU, mr. H. Beemink, zei vandaag op de algemene vergadering van zijn partij in Amsterdam: „Wij staan open voor elke oplossing van het Nieuw-Gui- nea-vraagstuk, mits het een behoorlijke oplossing is, een oplossing, waarbij de Papoea's zich niet door ons bedrogen voelen, een oplossing, waarbij wij de Papoea's recht in de ogen durven zien. Het CHU-standpunt is steeds door drie gedachten beheerst geweest, zo stel de mr. Beernink voorop. Het Nederlands bewind mag slechts een tijdelijk ka rakter dragen, maar als wij weggaan, mogen wij geen chaos achterlaten; in de tweede plaats zijn wij ons bewust van de morele en materiële verplich tingen tegenover de Papoea's en ten slotte zjjn wij van mening, dat de Pa poea's vrijheid van keuze over hun eigen toekomst moeten hebben. De heer Beernink sprak de hoop uit, dat ondanks de dreigementen van Pre sident Soekarno botsingen zullen uit blijven. „Ik hoop, dat het gezond ver stand alsnog zal zegevieren en dat God mensen in Zijn dienst wil gebruiken, die wegen zullen zoeken en vinden om tot succesvolle onderhandelingen te gera ken. Zo lang de regering streeft naar een vreedzame en rechtvaardige oplos sing, dienen wij achter de regering te staan", aldus mr. Beemink. (Advertentie) DE OLVEH voor een levenpolis naar maat. De katholieke lerarenvereni ging heeft vandaag op haar algemene vergadering in Maastricht afscheid geno men van een bijna legendarische figuur achter haar bestuurstafel: dr. A. C. de Jong, die in een pe riode van 'n kleine dertig jaar vrijwel ononderbroken secreta ris van „Sint Bonaventura" is geweest. Nog langer heeft de Neerlandicus De Jong les gege ven aan een, ook onder de schutse van Sint Bonaventura gesteld lyceum (aanvankelijk H.B.S.) te Leiden, maar een der gelijke langdurige band is niet zo zeldzaam als die tussen de secretaris De Jong en het zeker niet altijd gemakkelijke gezel schap, dat een lerarenvereni ging is. Hiermee zij niet de indruk ge vestigd, dat de verdienste van de heer De Jong vooral hierin heeft bestaan, dat hij „zo lang meeliep in de organisatie." Hij was, volgens het getuigenis van medebestuursleden, een nauwge zet secretaris, die talloze bespre kingen en vergaderingen zorg vuldig voorbereidde en uit werkte. Hij heeft in allerlei commissies, in de Raad van Le raren, in het Georganiseerd Over leg enz. ook vaak heftig meegestreden voor de maatschappelijke positie van de leraren. Maar hij was bepaald meer dan de „organisatieman"; zijn zeer veel omvattende activiteiten op dit terrein werden gevoed door een leven dige interesse voor de belangen van het onderwijs zelf. In 1957 werkte hij mee aan het „Zwartboek" van de Raad van Leraren, waarin hij het hoofdstuk over het lerarentekort voor zijn rekening nam. Vitale leraarsbelangen werden naar zijn overtuiging ernstig miskend. Men kan er over twisten of het bedoelde zwartboek niet te zwart was, maar het staat buiten kijf, dat de verontwaardiging van dr De Jong oprecht was. Hij was, om het maar eenvoudig te zeggen, flink kwaad. In de loop der decennia is hij echter voor zuiver onderwijskundige aan gelegenheden niet minder warm gelopen. In de jaren '30 verdiepte hij zich in het vraagstuk van de aansluiting tussen lagere school en middelbaar onderwijs en sprak hij voor „Bonaventura" over de brugklas. Enkele weken geleden kon men hem voor de radio wederom over brugklaskwesties horen spreken in een heldere analyse van de Mammoetwet. Tussen die twee spreekbeurten in liggen jaren, waarin dr. De Jong met telkens nieuw élan de elkaar opvolgende vernieuwingsplannen heeft beoordeeld. Hij streed mee en hij dacht mee, doch in zijn doen en laten en in zijn verschijning bleef hij dezelfde. Het Pannekoekenhuisje te Leiden scheen hem nauwelijks minder dierbaar te zijn dan zijn stijve hoge boord. „Een leraar van de oude stempel" zou een magere karakteristiek van de heer De Jonp zijn. Een levendiger portret gaf een oud-voorzitter van „Sint Bonaven tura" met zijr beschrijving van drDe Jong, die een nieuwe hoed had gekocht. Hij was de echte De Jong niet meer. Zo'n hoed moest eerst royaal gedropen zijn door de regen. De gleuf moest aan de voorkant grondig plat- geknepen en het lint moest verkleurd zijn. De hoed diende eerst langer De Jong's icop te hebben bedekt om beter te gaan passen bij zijn karakte ristieke gebaren, zijn karakteristieke door de eeuwige stok begeleide gang, zijn karakteristieke uiterlijk. Een markante figuur in de kring der katholieke leraren, de markantste figuur mag men wel zeggen. (Van een verslaggever) ^STERDAM, 25 april. De hoofd- ?,maakt zich op voor de grootse in- BernsVan koningin Juliana en prins lief i rd °P 39 aPr,L wanneer tegelijk ïilv verjaardag van de vorstin het pa«en huwelijksfeest van het vorsten- flie a Za' w'orden gevierd. Niets schijnt Voo a's het koninklijk paar met zijn Üe ri,anie gasten een varende en rij- Van p, recePtïe maken langs een route OVe aa't kilometer, aan het toeval teln?e'at.en" P°''tie en de gemeen- 'Jke diensten hebben alles tot in de IM..."r. uitgewerkt. Het meest onwaar- zinlijke is door hen voorzien. 0ö°P.30 april zullen 1100 politiemannen kro u we§ zijn. Bij de politionele nin - exPl°sie' die na 1948 het kro- jsnRsjaar niet meer is voorgekomen, e®n beroep gedaan op het vrijwilli- Kepff rPs' Niemand van de politie od °p die da& vrV De bureaus zijn blo trnin'male wijze bezet. Iedereen fee de straat op om het verkeer te den de massa 'n bedwang te hou tbon eS, kwab.ike voorvallen te voorko- Stela instantie is op de hoogte ge- typ!, de afdeling „bestrating" om de SnP waarlangs de stoet gaat te in kom de brugwachters om te voor den, dat een zandschip het tijdsche ma vernielt, en ook de tram, taxi-cen trale, brandweer, militaire instanties en al degenen, die om een of andere re den de stoet zouden kunnen hinderen. De G.G.D. zal met extra personeel en materiaal naar de verschillende verzamelpunten gaan om daar eventu ele „flauwvallers" op te vangen. Men verwacht veel belangstellenden. Cijfers durft men echter niet te noemen. Met de intocht van Sinterklaas en bij het bloemencorso zijn het ongeveer een half miljoen mensen, die zich langs de wegen opstellen. De politie vraagt zich af of wellicht onze Oosterburen aan hun vrije dag op 1 mei niet een snip perdag vooraf zullen laten gaan, zodat zij van de festiviteiten in de hoofdstad getuige kunnen zijn. Voor de Amsterdamse politieman nen zal het ook de dag zijn waarop zij voor het eerst het nieuwe „gekle de tenue" dragen; het onberispelijke blauw-grijs, met de nieuwe onder scheidingstekens, de witte hand schoenen en het witte overhemd. Bo vendien zal de koninklijke stoet wor den begeleid door 35 politie-ruiters in ceremonieel tenue. Voor de tweede maal in de geschiedenis zal de Am sterdamse bereden politie in dit te nue, met de punthelmen en attila's de huzarenbuizen met tressen op straat verschijnen. Ook op 2 mei zal de politie proble- te ontwrichten zullen koningin en prins buiten de hoofdroutes om naar Amster dam terugkeren. Ook het vertrek van de ongeveer zestig koninklijke auto's bestuurd door militairen van het Amstelhotel naar de „Oranje" gaat buitenom. Voor de persoonlijke veiligheid van de vorsten wordt zorg gedragen door een detachement van 45 rechercheurs van de Amsterdamse politie onder lei ding van drie inspecteurs. Zij zullen dag en nacht dienst doen. De beveili ging van het koninklijk huis tijdens de reis met de „Oranje" is in handen van de rijks-rechercheurs. Bovendien wordt verwacht, dat vele vooraanstaande bui tenlandse gasten hun eigen „beveili ging" mee zullen brengen. De politie heeft een achttal motorrij ders in reserve gehouden voor het ge val koninklijke gasten uit het buiten land tussen de officiële gedeelten door op eigen initiatief een kijkje willen ne men in Amsterdam. Zij zullen de vor sten dan escorteren en door de stad loodsen, wanneer daar prijs op wordt gesteld. Niet alleen bij de politie groeien de dossiers over „bijzonderheden in ver band met het koninklijk feest". De gemeente heeft de zorg voor de stadsversiering. Voor deze versiering heeft men 12000 gulden uitgetrokken. Op de Dam is reeds het 13Va meter hoge sierstuk verrezen met licht, oranje en nassaublauwe bloemen. Langs de route, die het koninklijk paar zal volgen, zullen 1137 vlagge- masten worden opgesteld. Soms in groepen, zoals op het Museum- en Leidseplein en bij het Amstelhotel. Daar het ondoenlijk is in verband met het „hijsen en strijken" op alle masten de nationale driekleur te la ten wapperen, heeft men deze gere serveerd voor 250 masten. Er zijn speciaal mensen aangesteld voor dit hijs- en strijkwerk bij zonsop- en on dergang. Er zijn ook speciale vierkante bloe- menbakken ontworpen, waarvan er vierhonderd op speciale punten in de stad zullen worden neergezet. Sommi ge zullen er permanent blijven. De winkeliers van de Kalverstraat en Nieuwendijk hebben gezorgd voor een eigen straatverlichting en -versiering. Op verzoek van de koningin is de verlichting van de grachten in allerijl in orde gemaakt. Normaal worden de grachten en voornaamste gebouwen eerst op 15 juni in het licht gezet. De koninklijke gasten zullen in drie boten een rondvaart maken. Om en om heeft men in de boten een bankenstel weg gehaald, zodat de bezoekers zich vrijer en ruimer kunnen bewegen. De ver lichting blijft de gehele feestweek bran den. Vrijdag zullen schijnwerpers tij dens een proefverlichting op hun kwa liteit worden getest. Ook in het Concertgebouw wordt hard gewerkt. Hier zal op 30 april het nationaal geschenk aan de koningin en de prins worden aangeboden door de burgemeester van Amsterdam, mr. G. van Hall. Daarna zal er een onge dwongen feest zijn, dat door tweehon derd gasten uit Soestdijk zal worden bijgewoond en zeshonderd andere geno digden, waaronder burgemeesters, le- dei. van de regering. Provinciale Sta ten en dergelijke. Op verzoek van de koningin blijft het programma onbe kend. Zij vroeg om een „rustige, ge noeglijke, amusante avond". Het plafond van het Concertgebouw zal worden weggewerkt door „een he mel van zilverglans". Het enige licht, dat op die avond zal schijnen, zal van brandende kaarsen komen. Na de feest avond, die ongeveer om tien uur be gint, volgt nog een koud buffet. P de Dam, vlak voor het koninklijk paleis, is deze veel-stakige vlaggenmast ?Tl"ezen. Het pronkstuk is dertien-en-een-halve meter hoog en heeft eenzelfde larneter. Men noemt het een „vlaggenfontein" en „een boeket van fluorescerende ,«tzen, vanen en azalea's." Het oranje en nassau-blauw zijn de overheersende £jleUre?i. In de hoofdstad zullen 1137 vlaggemasten verschijnen. Naast die op de arrt zullen de pronkstukken op het Museum- en Leidseplein en nabij het Amstel hotel de fraaiste zijn. men moeten overwinnen. De 120 ko ninklijke gasten van het zilveren paar zullen naar „Keukenhof" gaan op het moment, dat het voor Amsterdam spitstijd is. De terugkeer valt boven dien samen met het begin van de voet balwedstrijd Benfica Real Madrid in het Olympisch Stadion. Om het ver keer in de richting van het stadion niet DEN HAAG, 25 april Partijen be trokken bjj de koopvaardij-c.a.o. te we ten de Raad van Bestuur voor de Zee vaart, de Centrale van zeevarenden ter Koopvaardij en Visserij en de Unie van confessionele bedrijfsgroepen Zee varenden, hebben in een communiqué bekendgemaakt, dat overeenstemming is bereikt ten aanzien van voo: stellen tot wijziging van loo~- en arbeidsvoor waarden, welke aan het College van Rijksbemiddelaars zullen worden ge daan. Ook werd overeengekomen, dat partijen gezamenlijk de loonstructuur van de zeelieden aan een nader onder zoek zullen onderwerpen. Op grond van deze ontwikkeling zal de opzegging van de C.A.O. worden in getrokken, waarmede de stakingsdrei ging zowel nationaal als internatio naal is geëlimineerd. f |e, Wereldkampioen goochelen van ty p 0, 1955 en 1961, de Nederlander 'red Kaps, is als enige artist uit ban Ser'odigcl op te treden aan boord ninQin }'°ranie", het schip waarop ko- (tehde u^ana en prins Bernhard vol- van i Week woensdag ter gelegenheid etclijke zeveren huwelijk de vele vor- gasten een groot feest zullen aanbieden. 24 april De politie heeft •^uaen Vviees in z^n kosthuis aange- 5v°hde^ 0®ze heeft bekend, enkele u6 habHhf®ieden een vechtpartij in de van een café de 48-jarige I?et een mes zwaar te heb- Aa°htoff^° 45 e toestand van het ^b0nppe5 waf vanmorgen redelijk. De Poorh,, ver"klaarde bij ziin arrestatie noodweer te hebben gehandeld. ALMELO, 24 april Het negenja rige meisje Ria Kimmels is vanmor gen in een ziekenhuis overleden aan de verwondingen die zij bij een onge val enkele dagen geleden in een Al melose speeltuin had opgelopen. In de speeltuin brak plotseling de ijzeren middenpaal van een zweefmo lentje. Het meisje werd door de paal geraakt en moest in zorgwekkende toe stand naar het ziekenhuis worden over gebracht. AMSTERDAM, 25 april Als inlei ding tot de plaatselijke stille tochten zal op 4 mei om vier uur bij het monument op de Dam te Amsterdam een nationale herdenking worden gehouden ter nage dachtenis van al de gevallenen. De plechtigheid bij het monument zal worden voorafgegaan door bijeenkom sten in de Oude Lutherse Kerk en de Nieuwe Zijdskapel. Tijdens deze herden kingsdiensten zullen in elke kerk een rabbijn, een r.k. geestelijke en een mi litaire predikant voorgaan. Vanuit de kerk gebouwen begeven autoriteiten en nabestaanden zich in een stille stoet via het Rokin naar de Dam waar erewach ten bij het nationale monument staan aangetreden. Na een korte declamatie door Charlotte Kohier zullen o.a. de koningin en prins Bernhard een krans leggen. Tijdens de kranslegging zal de kapel van de koninklijke luchtmacht ko- raalmuziek ten gehore brengen. Deze nationale herdenking wordt tussen kwart over drie en kwart voor vijf per radio uitgezonden. Tussen kwart over drie en kwart voor vijf zal het verkeer langs de Dam grotendeels zijn gestremd. WYLRÉ, 25 april De 36-jarige mo lenaarszoon B. Otten is gisteravond in een weiland nabij de watermolen al hier bij het controleren van een scha kelkast van een elektrische melkinstel- latie in aanraking gekomen met elek trische stroom en daarbij op slag ge dood. Het slachtoffer was ongehuwd. (Van onze correspondent) BREDA, 25 april Het bestuur van de KVP-afdeling alhier heeft zich gis teravond beraden over de moeilijkhe den ontstaan als gevolg van het eigen machtig optreden van de afdelingsse cretaris bij de indiening van de kandi datenlijst voor de gemeenteraadsverkie zingen. Zoals bekend had de secretaris de lijst gewijzigd, omdat van een drie tal kandidaten niet tijdig een bereidver klaring was binnengekomen. Het bestuur heeft de secretaris gele genheid gegeven zijn verweer voor te dragen, waarna men unaniem zijn han delwijze ernstig laakte en betreurde. De secretaris werd onmiddellijk van zijn functie ontheven. Besloten werd de ingediende lijst te handhaven. Kandidaten die op verkies bare plaatsen zijn terechtgekomen door de opschuivingen, hebben zich bereid verklaard te conformeren aan ieder be sluit inzake de aanvaarding van een eventuele verkiezing. Het KVP-bestuur Breda meent, dat de lijst in de huidige samenstelling blijft beantwoorden aan de eisen van veelzijdigheid en deskundig heid, omdat daarmee reeds rekening was gehouden bij het aanwijzen van plaatsvervangers, die nu zijn opgescho ven. Het bestuur verklaart uitdrukkelijk, dat de eenheid in de afdeling niet is verstoord. SDie Duitse dame stapte dus in de verkeerde trein. Zij moest de trein naar Bazel hebben, maar zij koos die naar Rotterdam. Dat is te yolgen en het kan ieder een gebeuren. In verkeer de treinen stappen is "iet goed recht van de reiziger en het is bovendien een heel oud ge bruik, dat al in zwang is sinds de spoorwegen in de praktijk begonnen te werken. Die Duitse dame reed helemaal door tot Rotte dam, zonder iets van haar vergissing te merken. Dat is on gebruikelijk. Zwitserland bestaat, zo als iedereen onderhand wel weet, uit bergen, Holland daarentegen uit ge brek aan enige landschappelijke ver hevenheid. Maar goed, die dame was daar wel van op de hoogte, maar instede van naar buiten te kijken sliep zij onderweg. En het bedienend per soneel wilde haar niet storen. Die Duitse dame stapte in Rotter dam uit, denkende dat zij in Bazel was. Ook dat is te vergeven en zelfs te verklaren. Stations overal in Europa hebben iets gemeenschappelijks. De perrons en de rails met name. En de controlerende lokettist zat net even te dromen van een dame, die in Ba zel moest wezen en in Rotterdam uit stapte. Zodoende. Enfin, die Duitse dame, wandelde niets vermoedend Rotterdam, dat wil zeggen, Bazel in en ging naar de VW. Vereinigung Für Fremdlingenverkehr, zoals u weet. Zij 'et,-".2 een stamkaart op de balie, trok een cirkel rond een aantal wijken en verklaarde met grote stelligheid binnen dit rayon een ho tel te willen bespreken. Dit bracht de dienstdoende employé in grote ver legenheid. Waarom? Hij had geen ho telkamers in de binnenstad beschik baar. Dat is inderdaad pijnlijk. Maar bovendien kon hij uit die kaart geen wijs. Waarom nie Die kaart bleek na langdurig puzzelen een stadskaart van Bazel te wezen. Zodat die em ployé ineens ook in de buitensta^ geen hotelkamers meer beschikbaar had. Ziehier een toppunt van ellende. In ernst. Vergissen is menselijk. Sommig vergissen echter is onmen selijk. Het heeft alle kenmerken van het geniale. Zoa' die Duitse dame zich heeft vergist vergissen mensen, en zeker Duitsers, zich maar zelden. Op die grond, vind ik, heeft die Duitse dame er recht op dat haar een gratis reis naar IJsland wordt aangeboden. Maar dan moet zij wel die Rotterdamse employé meenemen, opdat die haar ter plaatse na landurig puzzelen kan uitleggen, dat zij per vergissing niet in Port Durban is aan gekomen. Een stadskaart van Win schoten zal hem daarbij wellicht goede diensten kunnen bewijzen. (Advertentie) V"X

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 5