Noordholland presenteert zich aan koninklijke familie Défilé: een reportage van leven en werken in de provincie Franse fotograaf rijdt op rechercheur in VORSTELIJKE GASTEN IN HOLLANDS MOOISTE BLOEMENTUIN Voor de tiende maal starten vele favorieten Enorm drukke kanaaloevers konden intimiteit van vorstelijk feest op m.s. „Oranje" niet verstoren m en de GEHEIME TRANSISTOR WOENSDAG 9 MEI IN HAARLEM Incidenten bij het Amstelhotel Engelse gasten in Rijksmuseum Buitenlandse Zaken aanvaard lil m ff mm m HA R9EBELT RONDE OM HAARLEMMERMEER Eerste Kamer Met steun van gehele K.V.P.-fractie DONDERDAG 3 MEI 1962 PAGINA 2 HAARLEM, 3 mei Binnens kamers wordt er op het ogenblik niet alleen in Haarlem, maar ook in vele andere gemeenten van Noord holland hard gewerkt aan de laatste voorbereidingen voor het bezoek, dat het koninklijk gezin woensdag 9 mei aan Haarlem als de hoofdstad van de provincie brengt. De provincie zal zich officieel presenteren tijdens een groots défilé, dat 's morgens langs het provinciehuis zal trekken. De organisatie en presentatie daarvan is in handen gegeven van de Haarlem mer Jan Kraakman, die in zijn hoofd kwartier aan de Bakenessergracht na overleg met de verschillende instan ties een aantrekkelijk programma heeft opgesteld. v -**■■■- mmm'""mm w O T O houdt uw zenuwen in bedwang Bl^elUt.0RÊ^oE mm v I- ,c Het koninklijk gezin arriveert woens dag, 's morgens om tien uur met een Friendship vanuit Maastricht op Schip hol. De commissaris der koningin is daar aanwezig ter begroeting. Vandaar trekt het gezelschap naar Haarlem, waar het tegen half elf bij het provin ciehuis aankomt. Vanaf de Paviljoens laan worden de koningin, de prins en de vier prinsessen naar de tuin van het provinciehuis begeleid, waar zij of ficieel door het college van Gedepu teerde Staten zullen worden ontvangen. Via het bordes gaat de koninklijke fa milie, het gevolg en de commissaris der koningin om elf uur naar een tri bune, die voor het bordes is opgesteld. Van daaraf wordt h-t défilé gadege slagen, dat om elf uur begint. Haar lemse bloemenmeisjes zullen de ko ninklijke gasten bloemen aanbieden en daarna de overige autoriteiten. Naast de koninklijke tribune, ter hoogte van het Rode Kruisgebouw, zal een ande re gebouwd zijn, waar de leden van Provinciale Staten en speciale genodig den, in totaal ongeveer 350 personen, een plaats zullen vinden. Tegenover deze tribunes komen er nog twee, plaats biedend aan ongeveer duizend personen, waar de burgemeesters uit de provincie en andere representanten het défilé gade kunnen slaan. Voor be jaarden en invaliden wordt bovendien «en aparte plaats gereserveerd. Intussen zijn dan reeds om negen uur de laatste voorbereidingen voor het défilé begonnen. Op de Heem- steedse Dreef wordt de stoet samen gesteld. die om kwart over tien ge formeerd moet zijn. Vóór het provin ciehuis begint om half elf de Matro- zenkapel uit Den Helder te spelen. Wanneer om elf uur de koninklijke familie naar buiten komt, wordt het Wilhelmus gespeeld en begint het de- filé op te trekken. Voorop gaat een groep bloemenmeisjes uit Limmen, die ook verderop in de bijna drie ki lometer lange stoet present zullen zijn met een zogenaamde cartouche, waarop de verschillende plaatsna men staan vermeld. Achter de meisjes gaat de matro- zenkapel, gevolgd door zes praalwa gens uit Velsen-IJmuiden en de Hoog ovensharmonie. Op de praalwagens worden uitgebeeld: de zee (sleepvaart en berging), de havenmond en sluizen- complex, de visserij, de expo de pa pierindustrie en de hoogovens, terwijl tevens een groot trawlernet wordt mee gevoerd. Alkmaar volgt met zijn kaas dragers, Wieringermeer presenteert zich met een acrobatische ruitergroep en een rijdende dorsfabiek. Enkhuizen vestigt de aandacht op het Zuiderzee museum en wordt gevolgd door de po- litie-drumband uit Nieuwer-Amstel (in gala-uniformen). Uit Amsterdam zal waarschijnlijk de afdeling Studenten Weerbaarheid ko men van de Koninklijke Nederlandse Schietvereniging. De hoofdstad wordt in ieder geval vertegenwoordigd door dertig leerlingen van de Kweekschool voor de Zeevaart, dertig matrozen van het opleidingsschip Pollux en dertig modinettes in rood-wit-blauw, die geze ten zullen zijn in een rondvaartboot- bus. Deze groep wordt afgesloten met een praalwagen, waarop het wapen van Amsterdam. Haarlemmerliede zal laten zien, wat het waard is. Het wilde per se tussen Amsterdam en Haarlem lopen of rij den. Het had daar alle reden voor, want de mensen uit de Lie presenteren een ,,oase van fris groen tussen twee grote steden". Haarlem komt dus daar na met de drumband van Bato en een grote groep keurturners en -turnsters. Op een praalwagen wil de provinciale hoofdstad laten zien, dat zij ook bloe menstad, orgelstad en de stad van Frans Hals is. Ongeveer 250 man, ge- recruteerd uit verschillende muziek korpsen, zullen Haarlem muzikaal be geleiden. Na Haarlem corht Marken met een originele Marker bruiloft. De Konink lijke Noord-Zuid-Hollandse Redding- r 'i 5, r~ -« Het Provinciehuis van Noordholland te Haarlem, waar woensdag 9 mei het koninklijk gezin officeel zal worden ontvangen. iiiiiiiiiminiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiimiii maatschappij presenteert zich met een bemande reddingssloep, ,,De Kenne- merduinen" laat zien, hoe mens en dier rust en ontspanning vinden in het duinreservaat. Huizen toont zich in folkloristische costuums, het Hoog heemraadschap Noord-Hollands Noor derkwartier" brengt met amphibie- vaartuigen de dijkbescherming in beeld, de Beemster rijdt met twee speelwagens voor, Texel stuurt de gid- sen-drumband van de Margaretha Sin- clair-groep, Zand voort zorgt voor de nodige folklore, Haarlemmermeer komt met drie ruitergroepen, de Ven- neper ruiters, „Kapitein van de Wal" uit Hoofddorp en „Ritmeester De Kruyff" uit Halfweg. Daarop aanslui tend komt een praalwagen van Schip hol. De Zaanstreek presenteert zich met verschillende groepen jongens en meisjes, een drumband een uitbeel ding van de St. Maartensviering met bewegende décors (molens en gevel tjes) en praalwagens van de in dustrieën. Uitgeest-Akersloot vertellen iets van de zeil-recreatie, Edam-Vo- lendam stuurt het fanfarekorps Wilhel- mina en een jeugddrumband, plus en kele groepen in klederdracht. Hilver sum, radiostad en cine-centrum, rijdt voor met drie versierde reportagewa gens, een van de Wereldomroep, een van de Nederlandse Radio Unie en een van de Nederlandse Televisie Stich ting. De omroepverenigingen komen samen met een praalwagen en tenslot te komt een auto met camera van ci ne-centrum. De Nationale Raad van het voorma lig Verzet presenteert het vaandel met vaandelwacht, de Koninklijke Neder landse Bond tot het redden van dren kelingen is present met een reddings vlot en dertig manschappen, West- Friesland komt met veel folklore (boe- ren-bruiloft) en een presentatie van streekproducten. Aalsmeer sluit, ge volgd door de drumband uit Warmen- huizen, de stoet met een praalwagen, waarop een bloemenfee gezeten zal zijn. Na afloop gebruikt de koninklijke familie de lunch in het Provinciehuis. Om tien minuten over twee vertrekt zij weer voor een rijtoer door Haar lem, waarna zij tegen drie uur naar Den Haag gaat. De deelnemes aan het défilé gaan naar het Krelegehuis, waar tweeduizend lunchjes geser veerd moeten worden. AMSTERDAM, 2 mei De Rijksre cherche heeft vanochtend omstreeks haif twaalf de Franse pe-sfotograaf R. ▼an het persbureau „Europress" aan- Sehouden, nadat deze met zUn sportau- op een rijksrechercheur was Inge reden. De fotograaf, die vanaf het Rijksmu seum de hofauto van koningin Eliza beth en prins Philip had begeieid, trachtte op de Hogesluis nabij het Am stelhotel met assistentie van fotogra fen in een andere auto naast de hofauto te komen en foto's te maken. Commis saris Y. Taconis van de rijksrecherche, die koningin Elizabeth en prins Philip en prinses Marina van Kent tijdens hun onverwachte bezoek aan het Rijksmu seum had vergezeld, gaf onmiddellijk een van zijn rechercheurs opdracht uit te stappen en de auto van de foto graaf tegen te houden. Dit gebeurde op de Hogesluis, maar de fotograaf trok zich van het stopbevel dat de rijks rechercheur met gespreide armen jaf niets aan en reed pardoes op hem in. De rijksrechercheur liep een bloeden de schaafwond aan zijn linkeronder been op en kon nog juist door tijdig op zij te springen, erger voorkomen. De fotograaf werd daarop uit de auto ge trokken, waarbij hij zich nogal verzet te en waarbil ook een paar klappen vielen. Met een auto van de rijksrecherche we. tl de fotograaf naar het Amstelho tel gebracht, waar zich opnieuw een incident afspeelde, want de fotograaf kon niet meteen de auto verlaten, om dat de rijksrechercheurs eerst dienden te zorgen dat de drie Engelse vorste lijke gasten veilig het hotel binnenkwa men. Aan de overzijde van 'iet hotel wacht te de fotograaf aanvankelijk geduldig af wat verder zou gebeuren, aoch op eens zag hij kans door een openstaand raam zijn fototoestel naar Duiten te steken, dat een collega-fotograaf uit Frankrijk van hem trachtte aan te ne men. Dit werd op het laatste moment verhinderd door een rijksrechercheur die bij de auto de wacht hield en enke le agenten in burger die kwamen toe snellen. Een paar minuten later gooide de fotograaf de film, die hij inmiddels uit zijn camera had verwijderd uit het portierraam op straat. Inplaats van in de handen van een nogal boze Franse fotograaf, kwam de film terecht in de handen van een rijksrechercheur, die haar meteen in zijn zak stopte. Vijf minuten later werd de fotograaf via de dienstingang het hotel binnenge leid, waar commissaris Taconis een on derhoud met hem hr d. Commissaris Taconis deelde daarna mede dat de fotograaf weer zou worden vrijgelaten „We maken er geen zaak van", ver klaarde hij, „hoewel het inrijden op een rijksrechercheur formeel neerkomt op een poging tot doodslag". DEN HAAG, 2 mei Het gerechts hof heeft overeenkomstig de eis een 41-jarige los werkman en een 31-jarige monteur wegens inbraken en diefstal len veroordeeld tot respectievelijk zes en vier jaar gevangenisstraf, voor bei den met aftrek van voorarrest. De twee mannen, afkomstig uit St. Wiiliebrord, waren bij hét hof in be roep gegaan van een vonnis van de rechtbank in Rotterdam, waarbij bei den tot vier jaar met aftrek werden ver oordeeld. (Van onze speciale verslaggever) LISSE, 2 mei Vanmiddag heeft ons koninklijk bruidspaar zijn vorstelijke gasten op de Keukenhof ontvangen. De bezichtiging van net gedeelte vaii de tuin dat voor dez.e gelegenheid voor het publiek gesloten was, en het dejeuner in het restaurant van Hollands mooiste bloementuin had echter een strikt privé karakter. In drie autobussen van de firma Beuk uit Noordwijk arriveerden de hoge bezoekers om precies tien voor één. Over deze tocht in bussen in nogal wat gepraat. Het werd een bijzonder praktische oplossing, daar anders de stoet veel te lang zou worden. Boven dien zijn de bussen zo comfortabel dat de vorsten en andere gasten zich geen beter vervoer zouden kunnen wensen. Koning Boudewijn en koningin Fabiola van België, die pas vanmorgen op Schiphol arriveerden, reden met prinses Beatrix rechtstreeks in de richting van de Keukenhof en halverwege voegden zij zich bfl de stoet. Bij de hoofdingang van de Keukenhof wachtten de vorste lijke passagiers bij het uitstappen op elkaar, zodat de fotografen en televisie ruimschoots de gelegenheid kregen een plaatje te schieten. Menigmaal hoorden we „hoogheid" roepen en merkten wij dat de bezoekers zich niet aan het pro tocol stoorden en zich tot de fotografen wendden met een vriendelijke glimlach. De koningin werd ontvangen aoor de burgemeester van Lisse (en voorzitter van de Keukenhof) mr. Th. M. J. de G>-aaf. Hij overhandigde de vorstin een boeket oranje tulpen. Voor de overige dames van het gezelschap waren boe ketten gele narcissen die uitgereikt werden door twee Jacoba's van Beieren. Ondanks het gure weer waren de vorstelijke gasten van koningin en prins zomers gekleed. Koningin Elizabeth droeg een strakke gele mantel van grof linnen gecompleteerd door een ge le strooien cloche met een blauwe band afgezet. Koningin Fabiola was even eens in een strakke mantel van oud- rose met eenzelfde kleur hoed. Keize rin Farah van Iran droeg een mauve complet met witte hoed. De koningin en prinses Beatrix, die beter op de hoogte zijn met het Hollandse klimaat, hadden zich gehuld in een bontjas. De meeste bollen in de Keukenhof zijn in bloei, vooral de vele soorten hyacinthen. Er is genoeg schoonheid en fleur om de meest verwende bezoe ker tevreden te stellen. Helaas was het vanmiddag koud, zodat de meeste bezoekers verlangend naar een zonne straaltje hebben uitgekeken. Hierdoor zal de tropische kas met de amaryl lis wel de nodige belangstelling heb ben getrokken. Voor deze feestelijke gelegermeid lag er in de vijver vlak achter het restau rant een mooi opgetuigd met bloem- stukjes versierd bootje: een fijne de coratie in dit zo rustieke piekje van deze lusthof. Een kwartier na de aan komst begaven de gasten zich naar het restaurant waar de lunch werd ge bruikt. Nadat de gasten ongeveer een uur over de „Keukenhof" hadden gewan deld waren het koningin Elizabeth van Engeland en prins Philip, die het eerst in de bus stapten. Koningin Elizabeth had het kennelijk erg koud, want zij zette haar echtgenoot tot meer spoed aan. Koning Boudewijn en koningin Fa biola van België stapten vervolgens in, daarmee een eind makend aan de on zekerheid van de met het protocol be laste functionarissen, die de hofauto van de koninklijke Belgische familie reeds voor de bus hadden gereden. Het is bekend, dat koningin Fabiola zwak is en men dacht, dat zip de voorkeur zou geven aan een autorit inplaats van (Advertentie) f 375— „Nu wegrijden zonder trappen" SOLEX-'- EK VICE-STATION RIJKSSTRAATWEG 249 HAARLEM-N. TELEF. 57455 de tocht per bus. Keizerin Farah Diba veroverde de harten van ieder, die bij het vertrek aanwezig was. Met een charmante lach wuifde zij de menigte toe en het enthousiasme van het pu bliek kende geen grenzen meer, toen de keizerin nog eenmaal voer zij in de bus stapte, met beide handen een groet bracht aan hen, die uren op dit mo ment hadden gewacht. Om kwart over vier vertrokken ko ningin Juliana en prins Bembard van de „Keukenhof". Zij werden uitgeleide gedaan door de voorzitter, tevens bur gemeester van Lisse, en enige be stuursleden, die zij hartelijk dankten alvorens zij instapten en onder luide toejuiching van het publiek wegreden. Kort na vijf uur zijn de drie bussen met vorstelijke en adellijke gasten van het zilveren bruidspaar van hun be zoek aan de Keukenhof in het Amstel hotel teruggekeerd. Bij het hotel juich te de duizendkoppige menigte de vor stelijke personen hartelijk toe. (Advertentie) GR. HOUTSTRAAT 137 BREESTRAAT 118 - HAARLEM BEVERWIJK (Advertentie) AMSTERDAM 2 mei Koningin Elizabeth van Engeland en haar ge maal prins Philip hebben vanochtend in gezelschap van een lid van de hof houding een bezoek gebracht aan het Rijksmuseum. De koningin en de prins arriveerden om twaalf minuten over tien voor het Rijksmuseum waar slechts enkele tientallen schoolkinderen dia juist het museum hadden verlaten, getuige waren van dit onverwachte be zoek. Enkele amateurfotografen die kwamen toesnellen toen de hofauto met de koninklijke Britse standaard voorop kwam voorrijden, kregen geen kans een plaatje te schieten, want rijksre chercheurs die de auto begeleidden, hielden hun hoed voor de lenzen. Het bezoek heeft ruim een uur ge duurd. In het hoge gezelschap bevond zich ook prinses Marina, hertogin van kent. De hoofddirecteur van het rijks museum dr. A. F. E. van Schendel, heeft de koningin rondgeleid en voor gelicht; de algemeen secretaris de heer Ton Koot, begeleidde de overige vorste lijke bezoekers. Het was een rustig en toch ook ge noeglijk bezoek. De Engelse vorstin toonde zich vooral bijzonder geïntres- seerd in de werken van de 17e eeuwse meesters als Rembrandt, Frans Hals en Vermeer. Ook toonde zij veel belang stelling voor de in het museum toege paste wijze van conserveren en restau reren van schilderijen. Prins Philip, die had opgemerkt, dat zovele schilderHen gesigneerd waren met de naam Van de Velde, (van acht HALFWEG, 3 mei Voor de „klas sieke" Ronde om de Haarlemmer meer, een wegwedstrijd over 180 kilo meter, die zaterdag 5 mei voor de tiende keer door „De Bataaf" uit Half weg wordt georganiseerd, bestaat on der de amateurs en onafhankelijken weer een grote belangstelling. Vele na tionale favorieten en prominente streekrijders zullen in deze zware ron de aan de slag gaan, zodat er onge twijfeld weer een spannende en spor tieve strijd verwacht mag worden. Deze Ronde om de Haarlemmer meer is in zijn nog betrekkelijk jonge geschiedenis uitgegroeid tot een wie- Ierevenement van formaat en als zo danig het pronkstuk van „De Bataaf". De belangstelling voor de ronde be vindt zich nog steeds in een stijgende lijn en het aantal kanshebbers voor de overwinning is ditmaal wel bijzonder groot. Tot de favorieten voor de individuele zege worden onder andere gerekend, de Heemsteedse favoriet Piet Steenvoor den (triomfator in '58 en '61), de Bra banders André van Aert, Cees Snep vangers, Theo Rutten, Ad van Keme nade en Jos Linders, de talentvolle Amsterdammer Henk Cornelisse (win naar van de Ronden van Noordhol land, Gelderland en kersvers wegkam- pioen van Noordholland), stayer Henk Buis uit Vijfhuizen, de Santpoorter Coen Visser (eerste in de Ronde van Gel derland), de Halfweggers Mik Snijder, Bert Boom (winnaar van de West Bra- bantkoers) en Jurrie Dokter, Cees Lu- te uit Castricum, de Beverwijker Chris Duyker, Jan Timmer uit Velsen-noord, de Limburgers Eugene Beckers, Frans Evers en Huub Harings, Jan Pieterse uit Oude Tonge, de Hagenaar Mari- nus Paul, Wim Dieperink uit Barchem, Toon Rutte uit Haarlemmerliede, de Heemstedenaar Henk Peters, Gerrit Krabbenbos uit Haarlem en nog vele anderen. Het totaal aantal Ingeschre ven renners bedraagt 144 man. Voor de „Schiphol-trofee", die als clubprijs aan de Haarlemmermeerron de is verbonden en waarvoor de drie best geklasseerde renners van één ver eniging in aanmerking komen, is het (Advertentie) schilders van deze naam hangen wer ken in het museum) stelde glimlachend de vraag of de helft van de Nederlan ders Van de Velde heet. c« IJMUIDEN, 3 mei Welke fanta sieën hebben de duizenden, die gister avond op (1e oevers van het Noordzee kanaal gekeken hebben naar het voor bijvaren van het m.s. „Oranje" en het meren in de Noordersluis, geweven rond dit schip, dat aan alle kanten licht uitstraalde? Niemand had verwacht ook maar iets van de talrijke hoge gasten aan boord te zullen zien. En toch wilden zij dit schouwspel, al was het van grote afstand, niet missen. Vooral langs de zuidelijke kanaaloever is het bijzonder druk geweest, de gehele avond. Toen de „Oranje" om negen uur bij de ponten van Velsen passeerde, reed een file van wagens mee, die precies een half uur werk had om tot het sluis- plein te komen. Op dat moment lag de „Oranje" reeds gemeerd in de Noor dersluis en kwamen nog circa 180 gas ten voor het bal aan boord. Het gehele sluizencomplex was her metisch afgesloten. Op uitdrukkelijk ver zoek van de koningin was bij de Noor dersluis geen versiering aangebracht. De grote bedrijven aan de noordelijke kanaaloevers hadden zich in een feest verlichting gestoken, maar behalve de snoeren van lichtjes, die de contouren van het pensionsehip „Arosa Sun" mar keerden, en de in floodlight staande 150 meter hoge schoorstenen van de sinter- installatie en de P.E.N.-centrale, met hun rookproppen daarboven, had deze illuminatie, ook vanaf de Noordersluis, toch niet dat fascinerende effect, dat men er van verwacht had. Maar op de zuidelijke kanaaloever trok het voort- kruipende gemotoriseerde verkeer uren lang guirlandes van stralende koplam pen, afgewisseld met de fel brandende rode achterlichten. Er is geen korte vaartocht gemaakt op de Noordzee. De „Oranje" bleef in de Noordersluis liggen, terwijl aan boord het feest voortduurde tot ver in de nacht. De verwachting, dat vele vorstelijke gasten slechts een deel van het feest zouden meemaken, is niet bewaarheid geworden. Wel werden omstreeks liali twaalf de hofauto's voorgereden maar alleen koning Olaf en prins Bertil ver heten rond middernacht de „Oranje". Alle anderen bleven nog uren langer. Pas rond vier uur verlieten de bezoe kers het schip. Hare Majesteit de Ko ningin en Prins Bemhard zijn tot het einde gebleven. Vlak vóór hen vertrok ken koningin Elizabeth en prins Phi lip van Engeland, kort na hen de vier prinsessen. Het was al na vijf uur dat de „Oranje" weer uit de Noordersluis wegvoer. Haarlemse „De Kampioen" dat vorig jaar op de kostbare trofee beslag leg de opnieuw favoriet. Met Piet St.een- voorden als aanvoerder en verder Coen Visser, Toon Rutte, Henk Peters, Ger rit Krabbenbos en Henk Castricum be schikt men van de „rood-witte" club uit de Spaarnestad over een sterke ploeg. De meeste concurrentie zullen de Haarlemmers zonder twijfel onder vinden van het organiserende „De Ba taaf" (Mik Snijder, Bert Boom, Henk Buis, Jurrie Dokter, Henny Schouten en Ko Zomer), „Maastricht" (Beckers, Evers, Harings), „Lé Champion" uit Amsterdam (Cornelisse, Wuurman, Den Enting), „Kennemerland" uit Be verwijk (Cees Lute, Jan Timmer, Chris Duyker, Wim Zonneveld, Fred van Ton geren en Fred Tel) of van een der Brabantse clubploegen. Er dingen twintig verenigingen mee naar de „Schiphol"-trofee. Deze waar devolle wisselprijs door de directie van de Luchthaven Schiphol beschik baar gesteld werd in 1957 voor het eerst als clubprijs in de Ronde om de Haarlemmermeer ingevoerd. Twee maal legde de militaire ploeg van Ger rit Schulte beslag op de „Schiphol-tro fee" ('57 en '58) en ook „De Bataaf zelf kreeg hem twee keer, in zijn be zit ('59 en '60). Vorig jaar beschikte „De Kampioen" over de beste ploeg (1. Steenvoorden, 6. Visser en 10. Rut te). Omlijsting. Als omlijsting van de Ronde om de Haarlemmermeer, waarvoor om elf uur door burgemeester G. C. v. d. Willigen het startschot wordt gelost, worden op het Cirkelparcours in Zwar nenburg wedstrijden voor nieuwelingen en adspiranten gehouden. De nieuwe lingen (65 deelnemers) starten om vijf over elf voor een rit over circa 50 kilometer en de adspiranten gaan na de eerste doorkomst van de renners in de Haarlemmermeerronde om streeks half een van start voor een rit over 20 kilometer. Al met al belooft het dus weer een aantrekkelijk wieier- feest te worden in de Haarlemmer meer. De erelijst van de Ronde om da Haarlemmermeer ziet er als volgt uit: 1953: Frans Mahn; 1954: Wim Snijders; 1955: Wim Snijders; 1956: Piet de Jongh; 1957: Joop Captein; 1958: Piet Steenvoorden; 1959: Bram Kool; 1960: Ab Sluis; 1961: Piet Steenvoorden. (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG, 2 mei De KVP-frac- tie in de Eerste Kamer heeft ondanks de érnstige kritiek die door twee groe peringen uit deze fractie de vorige week tegen het beleid van minister Luns is geuit, toch in haar geheel voor de be groting van Buitenlandse Zaken ge stemd. De fractieleider, mr. Kropman, gaf de volgende verklaring voor deze hou ding: de groeperingen die deze be groting ernstig hebben becritiseerd, hebben enige moeite om hun stem daarvoor uit te brengen. Zij vertrou wen er echter op dat de regering zal hebben begrepen, dat met deze ern stige en gewetensvolle kritiek reke ning zal moeten worden gehouden. De instemming van de gehele fractie met de overige delen van het beleid van de minister heeft het deze groepe ringen iets gemakkelijker gemaakt al dus te stemmen. De begroting is met 40 tegen 17 stem men goedgekeurd. Tegen waren alleen de socialisten en commu'isten. Ir. Vos heeft namens de PvdA-fractie verklaard dat zijn fractie tegenstemt om te voor komen dat de regering te gemakkelijk de conclusie zou kunnen trekken dat mer het met de binnenlandse en buiten landse verhoudingen in het parlement geheel eens zou zijn. Minister Luns en de staatssecretaris van Buitenlandse Zaken, mr. v. Houten, waren ditmaal afwezig. Beiden vertoe ven bij een belangrijke conferentie van de NAVO in Athene. De minister-presi dent, prof. De Quay, was in zijn kwali teit van minister ad interim van Bui tenlandse Zaken achter de regerings tafel aanwezig. A "i I v->v. ZO L'JK IK NET EEN KEUKENHULP OF EEN ZAALKNECHT... NIEMAND ZALQPME LETTEN. EN ALSIK KLAAR BEN, N JONAH, WANDEL IK ZO NAAR BUITEN, JE BENT EN ZONDER JAS NATUUR- 7 EEN JULLIE LIETEN HEM IN DE MADD0N STRAAT GEN? DANKOMTHUINHET CENTRAALZIEKENHUIS TB- RECHT. WE MOETEN HEM TOT ZW'JGEN BRENGEN.. GA JONAH HALEN

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 2