Grammofoonplaat voor burgemeester Cremers hensen Herdenkingen vrijdag 4 mei in Haarlem en omgeving Broeder Pius vijftig jaar in Augustijner habijt het Triniteitslyceum met eerste twee elftallen in finale TAPIFLEX EDELH0UT AMERIKAANS KUNSTMINNAAR LIEFHEBBERDE TE VEEL 't SILVER ST0EPKE Twee maanden wegens diefstal drinkende koe van Dansen van Brahms en Grieg door N.Ph.O. HORLOGERIE TEN BOOM De Vries Ijzerhandel in Haarlem 25 jaar Kleuter aangereden door bromfiets ATAX-TAXI Min. VanderLeeuwschool officieel in gebruik Carel van der Wal SCHOQLVQETB AL-TOERNOOI Alle finalisten zijn bekend en Uitslag DONDERDAG 3 MEI 1962 PAGINA 5 - - Haarlem e.o. Films Muziek iversen: SPORT-JACK 22.90 V°or sportkleding natuurlijk.... paarlaarsteegi Geen spreekuur Waterstanden VOOR AL UW UURWERKEN VERVANGT TAPIJT f 12,25 per m2 n DODENHERDENKING IN ZANDVOORT Jubileum Rotterdamsche Bank in Haarlem Koningstr. 46, Haarlem - Tel. 20719 ZUNDAPP N.S.U. BROMFIETSEN MOGEN WE HAAR HEUS WEL EENS ECHT VERRASSEN GROTE H0UTSTRAAAT 49 Beurs van New York HAARLEM, 3 mei In de kamer £'an B. en W. in het Haarlemse stad huis klonk gistermiddag de wervelende uiuziek van de dansen van Brahms en Prieg. Zij werd gespeeld door het A oordhollands Philharmonisch Orkest °nder leiding van Henri Arends. De Maats met deze populaire, maar niette- hiin verrukkelijke muziek is sinds gis termiddag in de handel en het eerste exemplaar werd door de directeur van ue_ Heemsteedse grammafoonplatenfa- uriek Bovema, de heer G. M. Oord jr. nan de burgemeester van Haarlem, mr. P- P. F. M. Cremers aangeboden. De burgemeester ontving een prachtige, tfet bloemen en strikken versierde cas sette, waarin zich behalve een vijfen twintig centimeter plaat ook nog drie 'isingles" bevonden met daarop de nieest geliefde dansen van beide com ponisten. Burgemeester Cremers en de heer Oord verklaarden „als om strijd", dat 0 trots waren op het Noordhollands Philharmonisch Orkest. Beiden ook hoopten, dat de plaat een grote aftrek 2al vinden. Deze vriendelijke bejegenin gen werden aanhoord door beide diri genten van het orkest, de heren Henri Arends en Marinus Adam, de voorzitter van het bestuur van het N.Ph.O., de heer W Mensink, enkele leden en door ie administrateur, de heer Mulder, die hij de tot standkoming van de opname een groot aandeel heeft gehad, naar de heer Oord mededeelde. ..Een extra-verrassing viel burgemees- Oord h0mers ten deel, toen de heer deed i m no^ een Plaat ten geschenke faama een uitvoering van het be- e vioolconcert van Beethoven door CINEMA PALACE: De koning der konin gen, 14 j.t 2 en 7.30 uur. <PP: Freddy en de miljonair, a.l., 2. 7 en «ulo uur. DUXOR; pikant verlof in Parijs, volw., zo. 7 en 9.15 uur. RANS HALS: 3e week: Afspraakje in sep tember, 14 j., 2, 7 en 9.15 uur. REMBRANDTDiamanten bij het ontbijt, 2, 7 en 9.15 uur. on tm- do.: 0,3 gevreesde killer, 18 j., -i.30, 7 en 9.15 uur. STUDIO: Zij sneuvelden niet tevergeefs Ue week) 14 j„ 2.15, 7 en 9.15 uur. MinervaDo. 8.15 uur: Alleen de zon was getuige, 18 jr. Donderdag 3 mei Stadsschouwburg, 7 45 uur; j, j, cremer t ».De Familie Berthold". Vrijdag 4 mei Stadsschouwburg. 8.45 uur: Herdenkings avond voor de jeugd: „Stilte der zee" van e^ors. Regie: Henk Rigters. Medewerking erienen Marcel Hendriokx, Sigrid Koetse cri Johan Fiolet. Donderdag 3 mei Aula A. H. Gerhardschool, 7.50 u.: Gram- c^^onplatenconeert van de Haarlemse Dis- "ciub. Programma: Clavecimbelconcert van piorciani; pianoconcert no. 1 van Chopin; etrouchka van Strawinsky. c IVllhelmlnakerk, Ged. Oude Gracht 8 uur: poneert door Haarlems Christelijk Mannen- Rau °-Lv- Teke Bijlsma. M.m.v. Tine van ho*a ®»paan; Simon C Jansen, orgel en "ft Charlotte de Bourbon schoolkoor. Pro- 6ramma: Bach en Valerius. Donderdag 3 mei ^Hervormd Kerkgebouw, Kerkplein Bloe- undaai. 8.15 uur: Herdenkings-bijeenkomst ua-m.3gale wer>;ers V.O.I.W. Bloemendaal. (Advertentie) 9eheel dubbel 'WILL jack met e9puchon. Water- a'stotend - kleurecht Kleuren: Marine-blauw en grijs ■bet blauw Dames en Heren latent f 28,90 Kindermaten vanaf 'eeftijd 7 jaar David Oistrach. De burgemeester dien de dit te beschouwen als het eerste ge schenk voor zijn verjaardag, welke hfj zondag 6 mei hoopt te vieren. Uiter aard was de heer Cremers de directeur van Bovema ook voor dit muzikale pre sent uiterst erkentelijk. Op de grote plaat zijn zes van de een entwintig dansen, die Brahms oorspron kelijk voor piano heeft geschreven, op genomen. Vier ervan zijn bewerkingen van Parlow. Alleen de nummers één en tien zijn door Brahms zelf georkes treerd. De dansen hebben altijd een groot onthaal bij het publiek gevonden, zodat te verwachten is, dat ook de plaat van het Noordhollands Philharmonisch Orkest furore zal maken. Het orkest spreidt in de opname een rijke artistici teit ten toon, die gepaard gaat met een warme toon en een orkestrale accura tesse. Datzelfde geldt voor de Noorse dansen van Grieg. kostbare klankju weeltjes van folkloristische muziek. Arends en zijn orkest hebben op deze plaat een uitstekende prestatie geleverd, welke door Bovema volkomen is gehono- Burgemeester Cremers kijkt vol bewon dering naar de cassette platen, welke hij zojuist heeft ontvangen van de heer G. M. Oord jr. (rechts op de foto). reerd: in technisch opzicht laat de plaat namelijk weinig te wensen over. Het is alleen jammer, dat op de hoes een niet al te beste kleurenfoto van de Haar lemse Grote Markt werd afgedrukt. ongecorrigeerd) ZANDVOORT, 3 mei Wethouder A. Kerkman is op 4 mei, wethouder Tates op 8 mei verhinderd spreekuur te hou den. De burgemeester van Zandvoort zal zijn eerstvolgend spreekuur houden op vrijdag 18 mei van 10 tot 12 uur. IJMUIDEN: Vrijdag 4 mei Hoog water: 3.38 en 16.02 u. Laag water: 11.40 u. (Advertentie) Barteljorisstraat 19, Haarlem. Sedert 1837 Alpina - Terval - Prisma - Pronto Silvana - Corda Een 35-jarige boorder raakte gisteravond omstreeks half zeven de macht over het stuur van zijn bestelauto kwijt, toen hij bij het nemen van de bocht van. Verspronckweg naar Brederodestraat een spijker in zijn band reed. De auto vloog tegen het trottoir, waarna hij op de linkerzijde kantelde. Dak en zijkant liepen flinke schade op, de bestuurder bleef ongedeerd. CENTRUM: NOORD: Herdenkingsbijeenkomst in de St. Bavo-kerk aan de Grote Markt om 18.45 uur. Daarna Stille Tocht naar het monument aan de Dreef. Van 2000 tot 20.02 uur twee minuten stilte bij het monument bij de Jan Gijzenbrug. Daarna herdenkings bijeenkomst. Stille tochten vertrekken alle om 19.25. 's Middags om 16.30 jeugdherdenking op het parkeer terrein aan de Planetenlaan; verzamelen om 16.15 uur. Om 19.00 uur verzamelen voor stille tocht op Nacht- zaamplein bij Amsterdamstraat. Daarna naar Grote Kerk op de Grote Markt. Stille tochten van Kamerlingh Onnesstraat (19.15), Van Oosten de Bruynstraat hoek Pijlslaan (19.25), Theems- plein (19.20), Hasselaersplein (19.30) en Oranjeplein (19.25 uur). Jeugdherdenking op Emmaplein achter de Kathedrale Basiliek om 16-15 uur. Om 16.20 stille tocht naar monument op Westergracht Om 19.40 herdenkingsbijeenkomst op Kerkplein. Om 19.00 uur bijeenkomst in gebouw Monopool op het Stationsplein. Om 19.30 uur stille tocht naar het verzets- monument. Wijdingssamenkomsten van 19.45 tot 20.30 uur in de r.k. kerk aan de Herenweg, de Ned. hervormde kerk aan het Wilhelminaplein en de r.k. kerk aan het Valken burgerplein. Daarna om 20.50 uur stille tocht van Heem- steedse Dreef bij de Zandvoortkade naar het verzets- monument. B. en W. verzoeken van 19.00 tot 2130 alle cafés te sluiten. BLOEMENDAAL: Herdenkingsbijeenkomst in het gebouw van Publieke Werken aan Brouwerskolkweg in Overveen om 18.00 uur. Om 18.40 verzamelen voor stille tocht naar Ere begraafplaats aan de Zeeweg; vertrek om 18.50 uur. Om 20.00 uur herdenking op de Erebegraafplaats. Vanaf morgenavond zes uur zullen er in Haarlem met het oog op de herdenking geen openbare vermakelijkheden plaats vinden. Evenmin zal in cafés muziek ten gehore worden gebracht. Bovendien verzoekt burge meester Cremers de bevolking de vlaggen halfstok te hangen en hij doet een beroep op de winkeliers de buitenverlichting die avond uit te laten. OOST: ZUID-WEST: SPAARNDAM: ZANDVOORT: HEEMSTEDE: (Advertentie) De ideale vloerbedekking Inlichtingen bij ZIJLSTRAAT 96 Telef. 20340 HAARLEM, 3 mei Dinsdag her dacht de H.A. de Vries' Ijzerhandel n.v. in Haarlem, dat de heer J. H. Baan vijfentwintig jaar geleden de hui dige vestiging in Haarlem opende on der de naam „Groothandel Baan" aan het Groot Heiligland. Dertien jaar ge leden vestigde de heer Baan z:jn zaak aan het Spaarne. Twee jaar geleden ging het bedrijf, dat zich toen aanzien lijk had uitgebreid, een fusie aan met de Vries Ijzerhandel in Amersfoort. Momenteel zfjn er filialen in Utrecht en Maastricht. De herdenking van het vijfentwintigjarig bestaan viel samen met de opening van een nieuwe toon zaal in het bedrijf aan het Spaarne. HAARLEM, 3 mei Een 2-jarig meisje, dat gistermiddag omstreeks kwart voor drie in de Leidsestraat tus sen twee geparkeerd staande auto's plotseling de weg overstak, werd daar op aangereden door een bromfiets, be stuurd door een besteller der P.T.T., die geen gelegenheid m - er gekregen had te remmen. Het meisje brak haar linkeronderbeen en moest in het Diaco- nessenhuis worden opgenomen. yrtytVOVi-.WV.Wr.VAV.V.T.V.V.VAV.ViV.VMV.V.V.V.V.V.V.V, V.v.v.:.\v.v.v.v.v.v.;.w.\\w.\w.\v.v.vv.v.v.\v.v.v.v.v.v.v.v. ►voor HAARLEM, 3 mei „Ik heb mij Ba ron van Palland laten noemen na mijn naturalisatie tot Amerikaan omdat ze bij ons in Amerika zeggen: what's in a (Advertentie) Mobilofoon S. 2.3.4.5. service dag en nacht HAARLEM, 3 mei De Minister Van der Leeuwschool aan het Hout- manpad voor kinderen met leer- en op voed moeilijkheden is gistermiddag door de wethouder van onderwijs in Haarlem, de heer D. J. A. Geluk, of ficieel' in gebruik genomen. Een lang gekoesterde wens ging daarmee inver- vulling. In 1955 besloot de raad reeds tot de oprichting van een dergelijk in stituut. Jarenlang moest het onderwijs, dat speciale eisen stelt, genoegen ne men met een kleine behuizing aan de Oosterhoutlaan. Vooral tengevolge van de voor het onderwijs noodzakelijk, ex- tra-outillage ging de voorbereiding ge paard met moeilijkheden. September afgelopen jaar had de bouw eigenlijk klaar moeten zijn. In november pas konden de eerste lokalen in gebruik worden genomen. Wethouder Geluk memoreerde, dat het klaarkomen van een schoolgebouw met alle ruimten, die voor het onder wijs nodig zijn, tegenwoordig helaas een bijzonderheid is. „Ik constateer met genoegen, dat de Minister Van der Leeuwschool de beschikking heeft over alle noodzakelijke accomodatie. Het moest mogelijk zijn, dat vrijwel iedere lagere school over een derge lijke outillage kon beschikken", aldus de heer Geluk. De pas geopende school bezit meer ruimten dan een gewone lagere school. Elk klaslokaal heeft een oppervlakte van zeventig vierkante meter. Twee lo kalen beschikken over een aparte ruimte, die bedoeld is voor spel en recreatie. Bovendien is er een lokaal gereserveerd voor een model-keuken ten behoeve van het huishouóonder- wijs aan meisjes. In eer aparte vleu gel bevinden zich een dokterskamer, een lokaal voor de school-psycholoog en een grote gymnastiekzaal. 1 Broeder Pius zoals men hem 's avonds naar de „post" op de Zijlweg kan zien gaan. Door vrijwel niets laat broeder Pius van het Augustijnen-convent aan de Zijlweg zich de hem ken- merkende bescheidenheid ontne men. Dat hij zondag 6 mei mag her denken, vijftig jaar lang het augus tijner habijt te hebben gedragen, realiseert hij zich met kalme blijd schap. Wanneer iemand een lang le ven beschoren is, is een dergelijk jubileum een nauwelijks vermel denswaardige zaak, meent hij. En met schuchterheid aanvankelijk ver telt hij van zijn leven, zijn jeugd en zijn vijftig kloosterjaren. Naarmate hij echter dieper uit dat rijke arse naal van herinneringen put wordt zijn verteltrant levendiger en enthou siaster. name," luidde het begin van het ver warde betoog van een 63-jarige kapi tein uit Jacksonville U.S.A. Hjj stond voor de Haarlemse politierechter te recht omdat hij 7 maart van dit jaar uit een kunst- en antiekzaak in de bin nenstad een schilderstuk, voors'ellende een drinkende koe, had weggenomen. De Amerikaan, had die dag enige tjjd met een verkoper over enkele schilder stukken, waaronder dat van de koe, van gedachten gewisseld, was daarna vertrokken om na een nalf uur terug te komen met een te restaureren tegel. Voor het uitschrijven van een ontvangst bewijs, waarvoor de Amerikaan zijn naam en adres opgegeven had, liet de verkoper hem enige tfjd alleen. De kunstminnaar heeft van de gelegenheid gebruik gemaakt, het schilderij met de koe van de wand genomen en de zaak verlaten. De Zandvoortse politie vond hef stuk terug in een schuur tussen an dere schilderijen. Toen eenmaal zijn kunstverzameling ter sprake kwam be steeg de zeeman zijn stokpaardje en vertelde de politierechter met brede armzwaaien hoe groot zijn naam als kunstkenner in Amerika was en hoe veel ontdekkingen van grote meesters als Rembrandt (Rembrandts leven werd daarbij in het kort weergegeven) Frans Hals, Goya en Ruysdael op zijn naam stonden. Het opkopen van kleine werk jes van grote meesters was zijn specia liteit. Terwijl hij zich nog eens gezellig (water) liet inschenken, toonde hij de politierechter foto's en andere afbeel dingen van zijn bezittingen, die hij, druk toelichting gevend, voor de poli tierechter uitspreidde. Heel zijn ver haal kwam hierop neer, dat hij niet be greep dat hjj geen kleine jongen in de wereld van de grote meesters een schilderstukje van een onbekende kunstenaar had weggenomen. De offi cier van justitie eiste tegen hem een straf van twee maanden met aftrek. De verdediger was van mening dat de Amerikaan niet met vooropgezette bedoelingen naar de kunsthandel ge gaan was: hfj had immers zijn naam en adres opgegeven vlak voor zijn daad. De verdediger schetste de ex-Neder lander als iemand die van de oude kunst bezeten was. De politierechter vonnis te conform de eis, ondanks het pro test van de Amerikaan, dat zijn land meer aan hem had als gezagvoerder op het schip dat parachutes van op Cape Canaveral gelanceerde raketten uit zee opviste, dan als bewoner van het Huis van Bewaring. ZANDVOORT, 2 mei De commis sie nationale herdenking Zandvoort or ganiseert op 4 mei een stille tocht naar het verzetsmonument in het Vijverpark aan de Vondellaan. Om zeven uur wordt in theater „Mo- nopole" een bijeenkomst gehouden waar in pastoor A. H. P. Cleophas het woord zal voeren. Voor een passende muzikale omlijsting zal worden zorg gedragen. De stille tocht begint om half acht op het Stationsplein. HAARLEM, 3 mei Dinsdag 1 mei herdacht mejuffrouw D. P. Overdek uit Haarlem, dat zij vijfentwintig jaar geleden in dienst trad bij de Rotter damse Bank. Aanvankelijk werkte zij elf jaar op het kantoor in Leiden. Veertien jaar heeft zij nu reeds een functie op de effecten- en correspon- der.tieafdeling op het kantoor in Haar lem. Ter gelegenheid van haai jubi leum overhandigde mr. M. A. V_ Slm- gerberg, directeur van de Rotter damse Bank in Haarlem mejuffrouw Overdjjk een cassette met grammo foonplaten. FOKKER-OREGEL In het Tey- lers museum zal op zondag 6 mei An ton de Beer een concert geven op het een-en-dertigtoons Fokker-orgel. Op het programma staan werken van Francois Couperin, Henk Badings en de orga nist. Het concert begint om 3 uur. (Advertentie) Er zijn geen schokkende dingen gebeurd in het leven van broeder Pius. Zijn leven lijkt vanaf zijn in- trede-dag uitgestippeld, in overeen stemming met de kloosterregel en traditie, een weg zonder zijsprongen en eigenlijk zonder opvallende hoog tepunten. Voordat de „gouden" Augustijn in 1911 intrad, was hij zes jaar werk zaam op een machinefabriek in Utrecht, zijn geboorteplaats. Kort daarvoor varen zijn ouders overle den. In 1912 werd hij ingekleed en vertrok hij nog nooit in aanraking geweest met schei- en natuurkunde als amanuensis naar het Gymna sium Augustinianum in Eindhoven. Met een korte onderbreking in Wit- marsum, het noviciaat van de Ne derlandse augustijnen, bleef hij tot 1932 in de lichtstad. In dat jaar kreeg hij de functie van amanuensis in het Triniteitslyceum aan de Zijlweg in Haarlem. Tevens werd hij „voorlo pig" koster. Beide functies wist hij vijfentwintig jaar lang, tot 1952, toen hij gepensioneerd werd, te combine ren. Onvermoeibaar was hij. Altijd stond broeder Pius klaar, niet al leen als amanuensis en koster, maar ook als degene, die steeds raad wist, wanneer er bij schoolgebeurte- nissen en festiviteiten binnen de kloostermuren technische puzzles moesten worden opgelost. Hij heeft zich daarmee een geheel eigen plaats verworven in de harten van honderden ex-trinitariërs en vooral in die van zijn orde-genoten, van wie hij er in zijn vefendertig Haar lemse jaren velen zag komen en gaan. Tengevolge van zijn prakti sche ervaring in de natuurkunde- vakken, ontpopte hij zich al vlug als een veelzijdig amateur-natuurkundi ge. Een groot aandeel bijvoorbeeld leverde hij in de bouw van een in 1937 klaargekomen school-planeta rium, dat enkele jaren geleden we gens te geringe belangstelling werd afgebroken en in Vlissingen weer werd opgebouwd. Broeder Pius was indertijd bij de heringebruikneming in Vlissingen aanwezig. Van de zomer wordt broeder Pius 75 jaar. Nog steeds heeft hij op de eerste etage van het schoolgebouw een eigen domein, waar hij aller hande lichte werkzaamheden ver richt, onder meer het stencilen van de cijferlijsten van de leerlingen en het drukken van contactbladen van de voetbal- en hockeyclub „Allian ce". Stil doet hij zijn werk daar. Weinigen realiseren zich wat deze man, die tien jaar geleden onder scheiden werd met de gouden ere medaille van Oranje Nassau, nog om handen heeft en van plan is. Hij praat daar nooit veel over. Zondagmorgen wordt er te zijner intentie in de kapel aan de Zijweg om half elf een plechtige hoogmis opgedragen. Van twee tot drie uur 's middags is er receptie in de kan tine van het lyceum. (Advertentie) Omdatze altijd klaar staat Omdatze zichzelf altijd wegcijfert Omdatze zo'n echte, lieve moeder is... Doe dat dan op 13 mei met iets persoonlijks, met bijvoorbeeld zo'n fraaie gouden ring uit de prachtige collectie sieraden van HET HUIS MET HET CARILLON HAARLEM, 3 mei Na de vandaag gespeelde wedstrijden, in totaal ruim 220, zfjn de finalisten bekend. Dezen komen zaterdag om 2 uur of om 3.15 uur tegen elkaar uit op de terreinen van RCH. Om twee uur spelen tegen elkaar in afd. E verliezersronde om le en 2e prijzen de Lorentzschool tegen de Bosch en Hoorenschool en in afd. E winnaarsronde om 3e en 4e prijs: de Mr. J. Thielschool tegen de Voorweg school. In afd. D verliezersronde om de le of 2e prijs spelen de St. Henricusulo III tegen de Bronstee Ulo II, een ge heel Heemsteedse aangelegenheid dus. In afd. B om de le of 2e prijs: Men- delcollege III tegen de Klaas de Vries- school. Om kwart over drie spelen dan in afd. E winnaarsronde om le en 2e prijs de St. Bavoschool (Eemstraat) tegen de Prof. Kohnstammschool. In afd. D win naarsronde om le en 2e prijs: de St. Jozef Ulo II tegen de A. H. Gerhard school III. In afd. C om le en 2e prijs: het Triniteitslyc. II tegen het Loretnzlyc. II en tenslotte in afd. A om le en 2e prijs: Triniteitslyc. ICoomhertlyc. I. In de laatst gespeelde wedstrijden heerste volop spanning. De als winnaar gedoodverfde Mr. Thielschool moest echter het onderspit delven tegen de hard zwoegende jongeren van de St. Bavoschool (Eemstraat). De over het algemeen iets kleinere jongens van laatstgenoemde school zwoegden van be gin tot eind en zfj hadden al na ruim 15 minuten spelen bij een uitval kans gezien een mooi doelpunt te maken. Vlak voor rust maakte de Thielschool na een goed genomen hoekschop gelijk. De Bavo-ers begonnen na rust weer als voor de rust, zwoegen en zwoe gen en het lukte hun weer een voor sprong te nemen. Het zat de Thiel school niet mee en gedoelpunt werd er niet meer. Stand dus 2-1 voor St. Bavo. Op het veld er naast speelde de Prof. Kohnstammschool tegen de Voorweg school. Beide ploegen traden aan in oranje shirts, zodat het voor de scheids rechter moeilijk dreigde te worden. Vlug werden er shirts geleend en de Kohn- stammers speelden nu in het groen. Dat scheen hun geen kwaad te doen en het leek al na 20 minuten een "rote overwinning voor de groentjes te wor den. Het was toen n.l. al 3-0 in hun voordeel. Het eerste doelpunt ontstond uit een prachtig hoog schot tegen on derkant lat. De rust kwam met 3-0 en niemand twijfelde aan de overwinning van de Kohnstammschool. Maar na 3-1, 3-2, werd het zelfs 3-3, zij het volgens velen langs de lijn een zwaar buitenspel ge val. Wat veelal gebeurt, n.l. dat de zwak ste met strafschoppen nemen wint, ge beurde nu niet. De jongens van de Kohn stammschool wisten dit duel in hun voor deel te beslissen en kunnen nu dus in de finale uit tegen de St. Bavoschool (Eemstraat) om de le en 2e prijs. In de verliezersr-nde E rekende de Lorentzschool met 6-0 af met de RK Opl. school Nw. Gracht en de Bosch en Havenschool won met 3-1 van de Willem de Zwijgerschool. In afd. C won Trini teitslyc. II met 4-0 van Mendelcollege IV en komt nu net als het eerste van Triniteits in de finale. Iets wat niet vaak gebeurt: een le en 2e elftal van één school beide in een finale. Lorentzlyc. II speelde 0-0 tegen Lou- rens Costerlyc. II, maar won toch na strafschoppen nemen. Afd. C, halve finale: Triniteitslyc. II Mendelcollege IV 4-0, Lorentzlyc. II (wint)Lourens Costerlyc. II 0-0. Afd. E, verliezersronde: R.gK. OPL. SCHOOL (Nw. Gracht)Lorentzschool 0 Bosch en Hovensch.Will, de Zwijger- school 3-1. Afd. E, winnaarsronde: St. Bavoschool (Eemstraat)Mr. Thielschool 2-1, Prof. Kohnstammschool I (wint)Voorweg school 3-3. (ongecorrigeerd) ROKATO Het r.k. toneelgezel schap „Rokato" zal op maandag 14 mei in de tuinzaal van het Concertgebouw een opvoering geven van „Jan en Ann", een toneelspel in drie bedrijven van Cees Lau. De regie is in handen van W. Heeren. De avond begint om acht uur. anaconda coppei Bethlehem Stee) Ghrysiei Corp Genera) Electric Genera) Motors Kennecott Copper K.LJM Montgomery Ward ttadio Corp Republic Steei cioya) Dutch Shell Union <J1I Southern Baciflc Southern Kailway Stand Ol) Ny tidewater Unilever U.S Stee) 1/5 44% 38% 53e 70% 54 76% 17% 33% 58% 50 38% 36% 101% 53% 54% 19% 47% 149% 2/5 44% 38% 52% 70% 54% 76% 17% 33% 58% 49% 39% 36% 101% 54 54% 19% 46% 149% Stemming: prijshoudend

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 5