Tottenham-Burnley meer de „perfecte" is niet finale T ottenham per traditie de favoriet Schaken met een robot CONTACT J Katholiek Thuisfront: morele steun militairen Nw.-Guinea De Bezetting Luisteren naar: naar: NATIONALE MIVA 3 LOTERIJ Nieuw beleid gewenst voor het Nederlands elftal B: WERKEN VOOR DE TOEKOMST Eerste A: Lotenverkoop op Moederdag Zweminterland op losse schroeven Keres klopt Tal Lissabon bejubelt Benfiea's helden Vrijdag Buitenland Buitenland Vrijdag Zaterdag Zaterdag Altig neemt na zege de leiderstrui óver Nijdam tweede achter Rus Tcherepovitsch Maris-Lejus opent Daviscupstrijd „AVROS" beledigde troepen in Suriname Kandidatentoernooi VRIJDAG 4 MEI 196-2 PAGINA II LONDEN, 3 mei Vergeef het ze maar, de Engelsen en hun kranten, dat zij deze week tot en met de dag van het verslag van de eindstrijd toe aan Real Madrid- Benfica nog niet het honderdste deel van de aandacht hebben ge wijd als die, besteed aan de Cup Final, de eindstrijd om de Engelse voetbalbeker, die morgen in het befaamde Wembley-stadion wordt gespeeld. Vergeef het ze maar, want het is ook niet zo gemakke lijk te wennen aan de gedachte, dat Engeland niet meer 's werelds voetballand-nummer-één is, dat wat er in het Engelse voetbal ge beurt niet meer gezien, gehoord en gelezen moét worden door elke zichzelf respecterende voetbalex- pert, waar ook ter wereld. Wembley kennen Ronde van Spanje In Berlijn-Praag-Warschau WINNEND LOTNUMMER VOOR 4000 PRIJZEN R.G. 58-96 - - A t"r y-\ .w. Relenmal voorbijgaan aan de wed- U)d, waarin stipt in overeenstem- 'n8 met de traditie, die gebiedt dat P de eerste zaterdag in mei in Enge- t"1'! de laatste trap-van-het-seizoen te gen de voetbal wordt gegeven de Engelse voetbalbeker op het spel staat, i?a8 men in de rest van de voetbal wereld ook niet. Zeker niet dit jaar, *J.U Tottenham Hotspur en Burnley de nnale hebben bereikt, ook al is er in paar weken zoveel gebeurd, waar door de wedstrijd Tottenham Burn- *?V niet meer die klank heeft als ojp de dagen, dat beide ploegen de eind- •*njd bereikten. Tottenham Burnley leek enkele weken geleden de „perfecte" finale te zijn. Eindelijk was gebroken met de reeks saaie, middelmatige en door blessures vertroebelde wedstrijden. Het aureool perfect is rond deze wed strijd echter verdwenen. Burnley heeft niet het Engelse kampioen schap, dat het vele weken voor het J. ij. Pen heeft gehad, veroverd. Het heeft bijna een maand volledig gefaald. Tottenham „likt" nog steeds de won den, opgelopen in de halve finales van het toernooi om de Europese Voetbalbeker en waarin het door Benfiea werd uitgeschakeld. P Het vorig jaar stonden Tottennam en phrnley ook in het Engelse bekertoer nooi tegenover elkaar. Dat was toen in 5*® halve eindstrijden. Tottenham won biot 3-0. Maar, niet op grond van dit resultaat, doch omdat de traditie het Sobiedt, wordt Tottenham momenteel £otipt als favoriet. De historie van het Engelse bekertoernooi zegt namelijk, de ploeg die voor het tweede ach- Wreenvolgende jaar de finale bereikt dnorm in het voordeel is. De Engelsen fbn er van overtuigd, dat dit geen toe val is. Spelen in het Wembley-stadion ,s een ervaring op zich. De grasmat er zacht, een spons vergeleken bij de vertrapte, bikkelharde velden, waarop weer of geen weer de SPtopeti^iewedstrijden worden gespeeld j-iaannee verklaart men ook de vele jbessures (gebroken benen vooral), die ue wedstrijden op Wembley ontsieren. ~marom wordt zoveel waarde gehecht aan Wembley kennen". ^Gainesville (Florida), 3 mei (upd ka n e universiteit van de Ameri- anse staat Florida is nu al twee jaar n schaakwedstrijd aan de gang. Vol- ln„s,de deelnemers betreft het hier de Qdurigste schaakmatch die tot nu toe, toprfr °ofc ter wereld, is gesveeld. De in lstrijd gaat tussen enkele aanstaande j^uenieurs en een elektronisch brein, in r°bot staat opgesteld in Oak Ridge zij lennesse, de aanstaande ingenieurs vn studenten aan de universiteit van dentrner^kaanse staat Florida. De stu- dat over^e9gen soms dagenlang voor- een ee.n zet doen. Als zij eindelijk zij ,0esluit hebben genomen, schrijven die n zei °P een briefkaart en sturen stelt rf01" <^a'c TJicigre. Een technicus daar Het a ro^ot van de zet op de hoogte. apparaat „denkt" dan een poosje na °ef een tegenzet, die dan eveneen: briefkaart naar Florida wordt ge W n en dn f „aenKi aan een poosje na Per h fen te9enzet, die dan eveneens stuurd v'aart naar Florida wordt ge- op hpl >fr staan nog achttien stukken hen v "ord. De robot staat twee pion een tr,°or °P de studenten, maar heeft 'Pedstrit? mi"der. Men verwacht dat de *ehien nog minstens een jaar, mis- wel twee jaar, zal duren. De twee tegenstanders in de „Cup Final", Tottenham Hotspur en Burn ley. Op de bovenste foto Tottenham in het bekende wit-zwart. Staande v.l.n.r.: Peter Baker. Les Allen, Mau rice Norman, Bill Broibn, Ron Hen ry, Bobby Smith, D,ave Mackay. Zittend v.l.n.r,: Terry Medwin, Jim my Greaves, Danny Blanchflower, John White en Cliff Jones. De onderste foto toont Burnley. Staande v.l.n.r.: Walter Joyce, Alex Elder, Thomas Cummings, Adam Blacklaw, Brian Miller, John Angus en Gordon Harris. Zittend v.l.n.r.: John Conelly, James Mcilroy, Ray Pointer, James Adamson, James Robson en Ian Towers. ALMERIA, 4 mei De Westduitse wielrenner Altig is winnaar geworden van de zevende etappe van de Bonde van Spanje voor profs. Hij legde de 223 km. van Cartagena naar Almeria af in 6 uur en 38 min. 20 sec. en nam daarmee de leiding in het algemeen klassement van de Ier Elliot over. In dezelfde tijd als Altig finishte een groep van tien renners waarvan de Nederlan der Stolker de laatste was. Stolker bezet in de algemene rangschikking de derde plaats. De uitslag van de1 zevende etappe luidt: 1. Altig, 2. Rosa, 3. Bono, 4. Annaert, 5. Chiodini, 6. Manzaneque, 7. Company, 8. Seyneve, 9. Sweeck, 10. Stolker, 19. Van der Steen, 21. West dorp, 38. Coehorst, 48, Geldermans, 57. Van der Horst, 62. Knops, 74. Stevens. Het algemeen klassement ziet er na de zevende etappe als volt uit: 1. Altig, 2. Elliot, 3. Stolker, 4. Annaert, 5. Sta- blinsky, 6. Anquetil, 29. Knops, 30. Gel dermans, 52. Van der Stëen, 56 West dorp, 57. Coehorst, 66. Van der Horst, 74. Stevens. LEIPZIG, 4 mei De Russische wielrenner Tcherepovitsch heeft ook de tweede etappe van de wedstrijd Ber lijn-Praag-Warschau op zijn naam ge bracht. De Rus zegevierde aan het eind van de 209 km lange rit van Ber lijn naar Leipzig over zijn acht mede vluchtelingen, van wie de Nederlander Nijdam op de tweede plaats beslag leg de. De uitslag was: 1. Tcherepovitsch, 5.18.04; 2. Njjdam, z.t.; 3. Melichow, z.t.4. Ampler, z.t.; 5. De Breuker, z.t. 18. De Vries, 31. De Waard, 46. Schroeders, 81 Van Espen, 107 Wesse- ling. Het algemeen klassement: 1. Tsehe- repovitsch, 2. Ampler, 3. Nijdam, 4. Hellemans, 5. Melichow, 27. De Waard, 38. Schroeders, 42. De Vries, 73. Van Espen, 105. Wesseling. «vvj: (Advertentie) Voor honderd extra prijzen trekkingslijst a 25 cent verkrijgbaar bij MIVA, Herengracht 215, Amsterdam, Tel. 020243488, Giro 272249. Loterij goedgek. min. v. justitie L.O. 590-025-771 d.d. 27-11-61. (Van onze sportredacteur) Over enkele dagen zal het Neder lands voetbalelftal in actie komen te gen Noord-Ierland. Kort daarna volgt nog een landenwedstrijd tegen Noor wegen. Tal van vaderlandse voetbal liefhebbers hadden en hebben er op dit ogenblik wellicht nog geen weet van. Die wedstrijden spreken nauwe lijks tot de verbeelding en het feit, dat Blanchflower, de aanvoerder van Tottenham Hotspur, in de Ierse ploeg speelt, is niet voldoende om een rede lijk gevuld stadion te trekken. Het Nederlandse voetbalpubliek begint, zo als overal elders ook meer en meer valt waar te nemen, kieskeurig te worden. Het heeft beslist niet zijn be langstelling voor het Nederlands elf tal verloren. Het gaat echter wel on derscheid maken. De wedstrijden waarin het er om de een of andere reden op aankomt; daarop vooral richt zich de belangstelling. Als het goed is, moet het rond het Nederlands elftal zelf precies eender gaan: uitkijken naar die wedstrijden, die ergens over beslissen. Het verder komen in een toernooi om het wereld kampioenschap b.v., of het Europese toernooi voor landenteams, waarin het Nederlands elftal het volgende seizoen debuteert met een uit- en een thuis wedstrijd tegen Zwitserland. Elek Schwartz heeft tot nu toe geweigerd in deze geest zijn functie als coach van de KNVB op te vatten. Hij heeft de wedstrijden van het Nederlands elf tal als even belangrijk gezien, maakte geen onderscheid en werkte dus eigen lijk van week tot week. De sterkste opstelling-van-de-dag was voor elke landenwedstrijd het uitgangspunt. Voor candidaten voor de toekoijpst werd het elftal van Jong Oranje gereserveerd. Schwartz' beleid heeft, zo stellen wij vast, niet tot het verhoopte suc ces geleid. Het is zelfs zover geko men, dat Schwartz midden in de pe riode, waarin het er op aan kwam, in de jongste kwalificatiewedstrijden voor het wereldkampioenschap, tot ri goureuze veranderingen moest over gaan. Jonge spelers moesten debute ren in beslissende wedstrijden. Het ziet er naar uit, dat Elek Schwartz zijn les niet heeft geleerd. Wat was logischer dan vaö werkwijze te veranderen; nu al te gaan bouwen aan het Nederlands elftal, dat in 1964 en 1965 een poging moet doen om zich te kwalificeren voor de eindronde van het toernooi om het wereldkampioen schap? Waarom zou daar al niet mee begonnen worden in de wedstrijd tegen Noord-Ierland? Schwartz moet de moed hebben alle spelers te vervan gen waarvan zo goed als zeker kan worden aangenomen, dat zij over twee, drie jaar niet meer in het Nederlands elftal zullen spelen. Mochten ze dan toch nog „rijp" zijn voor een plaats in de nationale ploeg, dan beschikken zij over voldoende routine om die weer in te nemen, zonder brokken te ma ken. Die ouderen, denken wij, zullen begrip hebben voor een dergelijke gang van zaken; zullen loyaal mee werken als er open kaart wordt ge speeld. Bij een dergelijke gang van zaken, bij wederzijdse openhartigheid, komt het niet voor, dat een oudere speler op een beslissend moment moet worden vervangen omdat hem de prik kel om in topvorm te blijven, is ontno men. Dan behoeft er, zoals onlangs is gebeurd, niet „gekronkeld" te wor den; behoeft er niet gezegd te wor den, dat er sprake is van een bles sure, terwijl het in feite gaat om pas seren. zonder geluk. Het doelpunt van Öomens bracht Eindhoven in veilige haven. Sittardia 29 17 8 4 42 52—26 DHC 30 14 12 4 40 44—19 Eindhoven 23 17 4 8 38 50—29 Fortuna VI. 29 15 8 6 38 70—45 Go Ahead 30 12 12 6 36 43—27 SVV 30 14 8 8 36 43—39 DFC 30 12 11 7 35 42—27 Veendam 30 12 10 8 34 52—36 AGOVV 30 12 9 9 33 59—47 KFC 30 12 9 9 33 40—38 Vitesse 29 11 8 10 30 52—56 Leeuwarden 30 10 10 10 30 41—34 Alkmaar 30 It 7 12 29 40—41 't Gooi 30 10 7 13 27 46—52 BW 29 7 4 18 18 35—56 Haarlem 30 5 4 21 14 26—71 Stormvogels 30 3 6 21 12 27—72 Helmond 29 4 1 24 9 19—66 (Advertentie) Verhoog Uw persoonlijkheid *Een Zwitsers topproduct Het Engelse paard Abermaid heeft in Newmarket, de traditionele „1000 gui neas race" gewonnen met een halve lengte voorsprong op Display. De Belg Vannitsen heeft gisteren de Ronde van Borgloon gewonpen. Hjj leg de de 220 km af in 4 uur 58 minuten. De Limburgse eredivisieclub Fortuna heeft gisteravond voor 1500 toeschou wers in Geleen de vriendschappelijke wedstrijd tegen het Belgische Patro Eysden gewonnen met 1-0. HaarlemVitesse 1—4 Eindhoven't Gooi20 Rust. Oomens 10, Soers 20 7000 toe schouwers. Vijf kwartier hield de defensie van 't Gooi -J Ivo KoHilTOnrt rvv.r.v.: „o- A. Wilhelmina—Limburgia 0—3 Hansen 01, Strolenberg 02. rust; Stro- lenberg 0—3. 1200 toeschouwers. Wilhelmina kon tegen een beter spelend Limburgia, dat vooral een uitstekende rug dekking had, niet op gang komen. Boven dien werd de ploeg ontmoedigd doordat de zwak leidende scheidsrechter Godding tot driemaal toe een handsgeval voor het Lim- burgia-doel ongestraft liet, In de tweede Heracles Excelsior Elinkwijk Limburgia RBC Ensehed. Boy ZFC SHS Be Quick Wageningen Noad Hilversum Heerenveen VSV HVC Hermes DVS Wilhelmina EBOH SCHEVENINGEN, 4 mei Op de METS-banen waar dit weekeinde de tenniswedstrijd in de eerste ronde van het Davis Cup-toernooi tussen Neder land en Rusland wordt gespeeld, is gis termiddag de loting voor deze ontmoe ting verricht. Het eerste enkelspel zal gaan tussen Maris en Lejus. Daarna volgt SchneiderLikhachev. Maandag middag: MarisLikhachev; Schneider Lejus. en paal en lat een beter weg. 30 19 6 5 44 94—25 30 16 8 6 40 65—36 30 17 5 8 39 52—44 30 15 7 8 37 64—40 30 16 5 9 37 58—45 30 15 5 10 35 68—47 30 14 7 9 35 39—31 30 14 6 10 34 47—34 30 13 6 11 32 63—59 30 1 7 12 29 60—66 30 10 7 13 27 46—61 30 11 4 15 26 52—51 30 8 10 12 26 39—47 30 10 5 15 25 52—74 30 10 4 16 24 45—56 30 9 6 15 24 39—58 30 8 5 17 21 48—73 30 1 3 26 5 25-108 PARAMARIBO, 4 mei Naar aan leiding van de door het lid der Tweede Kamer, de heer Lankhorst (PSP), ge stelde vragen inzake de verbreking van de samenwerking tussen de troepen macht in Suriname en het Surinaamse radiostation, de AVROS, verneemt het ANP van de leger-autoriteiten hier, dat deze samenwerking is opgezegd omdat de AVROS, waarvan het bestuur voor het overgrote deel lid is van een extreem-nationalistische beweging, uit latingen had gedaan bij de aankomst van het smaldeel V. Deze uitlatingen en commentaren waren bepaald bele digend voor de Nederlandse Krijgs macht, aldus deze autoriteiten. Ook de Surinaamse regering had in een uitgegeven communiqué reeds dui delijk haar afkeuring uitgesproken over deze uitlatingen van de zijde der Suri naamse nationalisten. Ina van der Molen en Peter Aryans in een scène uit het N.C.R.V.-televisiespel „Nog iets voor de rondvraag?", dat gisteravond op het scherm kwam. (Advertentie) Zo juist verschenen: de nieuwe stalenboeken R D-behang, jaar gang 1962. Wij sturen U een kleine bloemlezing als U een briefkaartje schrijft (met 30 ct. extra postzegels) naar Rath Doodeheefver, Afdeling D, Prinsengracht 730, Amsterdam. 'n R&D-HUIS HARTELIJK CENTRUM VAN ONS LEVEN u lül UTRECHT4 mei Nu een groot aantal militairen op Nienw-Guinea ver toeft, vertrouwt de stichting Katholiek Thuisfront erop, dat de katholieke be volking in Nederland zeker tegenover de jongemannen uit eigen kring haar taak begrijpt, zoals zij dit op schitte rende wijze deed, toen een groot deel van onze strijdkrachten naar het toen malige Ned. Indië werd gezonden. Geheel Katholiek Nederland moei ook nu een thuisfront zijn, dat de jonge mannen moreel steunt. Concreet kan men dit doen door het extra werk, dat moet worden ondernomen door de stich ting om hen aan de nodige ontspan ningsmiddelen te helpen, financieel mo gelijk te maken. Ook al onderneemt de overheid op dit terrein een en ander, er blijft nog eengroot gebrek aan lec tuur, materiaal voor de beoefening van sport vooral voliey-bal wordt op Nieuw-Guinea graag beoefend en transistorradio's en taperecorders, die de jongens gemakkelijk mee op pa trouille kunnen nemen en in hun bivak gebruikt worden. Deze laatste apparaten bewijzen on schatbare diensten voor de „gespro ken brieven", die familieleden op bandjes kunnen toezenden. Het be stuur van het Katholiek Thuisfront heeft het voornemen een kleine studio in te richten, waar de ouders, ver loofden of anderen een dergelijke „brief" kunnen uitspreken. Aan de aalmoezeniers, van wie er twaalf op Nieuw-Guinea verblijven, zijn reeds bandjes met muziek meegegeven en bij een aantal troepentransporten was ook reeds een pakket van Katholiek Thuisfront aanwezig. Het bestuur ver trouwt erop, dat de 1500 afdelingen zelf initiatieven zullen nemen om het con tact met de jongens uit hun plaats te onderhouden. In het Westland is men ei toe overgegaan geregeld een gesten cild blaadje met nieuws uit de omge ving van thuis te verzenden. Erg DEN HAAG, 4 mei De KNZB houdt er ernstig rekening mee, dat de landenwedstrijd tegen de zwem ploeg van Engeland (1 en 2 juni) niet doorgaat. In verband met het drukke seizoen heeft de sportcommissie van de zwembond de Britse bond medege deeld, dat Nederland alleen dan een ploeg naar Cardiff wil zenden, wan neer nog een derde sterk land, b.v. Hongarije, van de partij zal zijn. Het zit de Britten niet mee. Oorspron kelijk stond een drielandenwedstrijd Groot-Brittannië-Zweden-Rusland op het programma. Nadat de Zweden af schreven werd Nederland gevraagd, maar nu komen ook de Russen niet. Nederland stelt de voorwaarde dat een goede vervanger wordt gezocht. WILLEMSTAD, 4 mei De uitslagen van de tweede ronde van het kandida ten-schaaktoernooi zijn; Geiler (Rusl) Fischer (VS) afgebroken Filip (Tsj. SI) —Benkoe (VS) 1-0, Tal (Rusl)—Keres (Rusl) 0-1, Korchnoi (Rusl)—Petrosjan (Rusl) V2-V2. LISSABON, 4 mei Met vuurwerk en spreekkoren zijn de spelers van het voetbalelftal van Benfiea gisteravond als nationale helden :n Lissabon ont vangen. Toen hun toestel in de avond op het vliegveld landde, slaagde de politie er slechts met de uiterste moei te in het enthousiaste publiek in be dwang te houden. De auto's waarmee de spelers vervolgens naar het stadion van Benfiea reden raakten direct al tientallen minuten achter op hei sche ma. Steeds weer slaagden de opgewon den supporters erin de politie-afzetting te doorbreken. GRONINGEN, 4 mei De uitslag van de gisteravond gespeelde voetbal wedstrijd in het toernooi om de KNVB- beker, tussen GVAV en Be Quick was 4-1. welkom zijn pocket-boeken, waarvoor reeds enkele uitgeversmaatschappijen met min of meer succes zijn aange schreven. Het Katholiek Thuisfront heeft om aan de nodige middelen te komen voor de hulp aan de militairen in Nieuw- Guinea toevlucht genomen tot een lote rij. Tegen een luttel bedrag worden 500.000 loten te koop aangeboden met kans op geldprijzen. Zondag 13 mei Moederdag is de verkoop aan de kerken. BUSSUM, 4 mei De negende af levering van „De Bezetting", de serie documentaires over Nederland in de Tweede Wereldoorlog, was gewijd aan de verschrikkingen, die zich destijds bijna als een natuurramp aan ons heb ben voltrokken: die van de jodenver volging. Aan niemand beter dan aan dr. L. de Jong kan het worden toever trouwd om over zulk een perfide, zij het helaas historische zaak te „verha len". Hij doet het met een heldere en indringende objectiviteit, die in dit verband alleen maar passend is. Wij hopen en verwachten dat er in vele Nederlandse huiskamers na deze uit zending gisteravond een diepe stilte i* gevallen. De N.C.R.V. deed verder „Nog iets voor de rondvraag?" van George Ross en Campbell Singer opvoeren. Dit stuk bestaat hoofdzakelijk uit vergaderingen van de directie van een textielbedrijf. Het vergt om te beginnen dan ook enige kennis van het zaken doen op hoog ni veau. zoal niet van het dubbel boekhou den. Wie dat niet heeft zit zich aanvan kelijk waarschijnlijk te vervelen. Maar de schrijvers hebben het natuurlijk niet bij de financiële verwikkelingen gelaten. Zij schakelen op een gegeven moment listiglijk een verrader in om de span ning er in te houden. En daar wordt het dan ook voor een gewoon sterveling te volgen. Hij kan zich dan zelfs best amu seren met de directionele bijeeenkom- sten. Vooral als Pim Dikkers de alge meen directeur wil wezen en Wim Gre- linger een alleraardigst, verknipt direc- tie-tid. Peter Holland voerde op onop vallende wijze de regie. H.Hn. Advertentie) Een OLVEH verzekering Uw levensbelang. HILVERSUM I. 402 m. VARA: 18.00 Nws 18.15 Pol. lezing. 18.25 Lichte orkestmuz. en zangsol. 18.50 De puntjes op de i, praatje. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 Meisjeskoor. NATIONAAL PRO GRAMMA: 19.30 Wij waren achttien ln getal, herdenkingsprogr. 19.58 Inl. tot de herdenking op De Dam te Amsterdam. 20.00 Stilte op de Dam. 20.02 Wilhelmus. 20.04 'salm IX, uitgevoerd door Groot Omroepork. en tenor. VPRO: 20.25 De Joodse vrouw, hoorspel. 20.55 Nws. VARA: 21.00 21.00 Kamermuziek. 21.25 Grote en kleine problemen van deze tijd, gesprek. 21.55 Omroep-Kamerkoor. 22.1 Buitenl weekoverz. 22.30 Nws. VPRO: 22.30 Nws. VPRO: 22.40 Literair progr. 22.40 Literair progr. VARA: 23.00 Soc. nws. in Esperanto. 23.10 Rustig voorspel tot een tang weekeinde 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II, 298 m. NCRV: 18.20 De hangmat. 18.50 Regeringsuitz. De betekenis van het vuurwerk, door drs. B. C. H. Verdoes van het ministe rie van Maatschappe'ijk Werk. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Radiokrant. NATIONAAL PROGR. 19.30 Zie Hilversum I, NCRV20.25 Klas sieke muz. 20.40 Geestelijke koorwerken. 21.05 Klankb. over Nederland in het der de oorlogsjaar. 21.40 Omroepork.: moder ne muziek 22.00 Orgelrecital. 22.30 Nws. en S.O.S.-ber. 22.40 Wijd als de wereld, lezingen. 23.00 Kamerork. en solist. 23.40 Klassieke muz. 23.55-24.00 Nieuws. (gr J 8.50 Van en voor bejaarden. .0 Voor de kleuters. 10.15 Klassieke muziek (gr.) 11.00 Voor de zieken. 11.45 Orgel concert (gr.). 12.00 Middagklok nood klok. 12.04 Licht lunchconcert (gr.). 12.30 Mededelingen ten behoeve van land. en tuinbouw. 12.33 St ijkorkest: amusements- muz. 12.50 Lichte gram. muz. 13.00 Nws. 13.15 Platennws. 13.25 Kerkebjl fanfare: amusementsmuz. 13.50 Teenagerkeuze (gr.). NATIONAAL PROGR 15.55 Tweede helft v.d. eindstrijd om de Engelse voet balbeker en gram. muz. 17.30 Onze indus- trie, bron van nieuwe welvaart, klank beeld over de wederopbouw van onze nij verheid na de tweede wereldoorlog. ENGELAND, BBC Home service 330 m: 18.00 Nieuws. 18.15 In the Sout-East. 19.00 Klassieke muziek. 19.30 Weten schappelijke uitzending. 20.00 Symfonie- concert. 20.30 Lezing. 20.45 Symfonieeon eert. (verv.) 21.30 Gevarieerd progr. 22.00 Nieuws. 22.20 Actueel praatje. 22.35 Orkestconcert. 22.45 Parlements over zicht. 23.00 Nieuws. 23.02 Voordracht. 23.15-23.40 Klassieke muziek. ENGELAND. BBC Light Progr. 1500 en 247 m: 18.33 Sportoverzieht. 18.45 Hoor spel. 19.00 lieuws en journaal. 19.25 Voet baluitslagen. 19.31 Hoorspel. 20.00 Geva rieerde muz. 22.30 Nieuws, sport en ac tualiteiten. 22.41 Ouderwetse dansmuz. 23.31 Orgelspel. 23.5524.00 Nieuws. NDR-WDR 309 m: 19.99 Nieuws. 19.45 Operaconcert. 21.45 Nieuws. 23.40 Ka- mermuz. 24.00 Nieuws. 0.10 Dansmuziek. 1.00 Weerbericht en gevar. muz. FRANKRIJK Progr. II 280 en 235 m: 18.30 Nieuwe gram. muziek. 19.00 Nieuws. 20 00 Operaco :ert. 23.53-24.00 Nieuws. BRUSSEL 324 en 484 m: 18.00 Orkest muz. 18.20 Voor de soldaten. 18.50 Sport- progr 19.00 Nieuws. 19.45 Kroniek van de Bond der Grote Gezinnen. 20.00 Omroep- symfonieorkest en solist. (In de pauze: De zeven kunsten). 22.00 Nieuws. 22.25 Jazzmuziek 22.55-23.00 Nieuws. BRUSSEL 484 .n: 19.30 Nieuws. 29.00 Koorzang 21.45 Gram. muz. 22.00 We reldnieuws 22.15 Chansons. 22.55 Nieuws. ENGELAND, BBC Home Service 330 m: 12.00 Automobilistenkroniek. 12.30 In terviews. 12.55 Weerbericht. 13.00 Nieuws. 13.10 Gevar. progr. 13.40 Gram. muz. 14.10 Hoorspel. 15.10 Hoogtepunten van de pro gramma's van de afgelopen week. 16.00 Orkestconcert en solist. 17.0C Voor de kin deren. 17.55 Weerbericht. ENGELAND, BBC Light Progr. 1500 en 247 m: 12.00 Hersengymn. 12.31 Lichte orekstmuz. 13.15 Cricket. 13.35 Cricketuit slagen. 13.45 Onbekend. 14.30 Voetbaiwed. 17.00 Onbekend. NDR-WDR 309 n: 12.00 Orkestconcert met solisten, 13.00 Nieuws. 13.30 Jazzmuz. 14.00 Lichte muz. 14.30 Gevar. gram. muz. 15.30 Duitse volksliederen. 16.30 Ge var. gram. muz. 17.30 Populaire leidjes. FRANKRIJK Prog. Ill 280 en 235 m 12.02 Nieuws. 12.10 Orkestconcer'14.40 Spaanse muz. BRUSSEL 324 m: ±2.00 Nws. 12.03 Ge var. muz. 12.30 Weerbericht. 12.35 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Voor de teenager. 14.00 Filmkroniek. 14.30 De Academie der Discofielen. 15.40 Gevar. muz. 16.00 Theaterkroniek. 16.20 Amusementsmuz. 16.45 Reportages er de technische be stand aan de ontwikkelingslanden 17.00 Nws. 17.15 Dagklapper en liturgisch be richt. 17.20 Liturgische gezangen. 17.30 Gevar. grm. muz. BRUSSEL 484 m: 11.55 Gram. muz. 12.18 Bel-Cantoprogr. 13.00 Nws. 16.03 Ge var. gram. muz. 17.00 Nws HILVERSUM 1, 402 m. —VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgymn. 7.23 Lichte gram. muz. 8.00 Nws. en postduivenber. 8.19 Muzikale ochtendpost (gr.) 8.35 Van de voorpagina, praatje. 8.40 Gram. muz. 8.50 Wegwijs, tips voor toeriste 9.00 Gymn voor de vrouw. 9.10 Kerkorgel- muz. (gr.) 9.35 'aterstanden. 9.40 Vo caal vrouwenensemble. VPRO: 10.00 Sa men thuis, praatje. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Lichte muz. 10.50 Tentoon stellingsagenda. 10.55 Jazzmuz. 11.20 Sport. 11.45 Lichte gram. muz. 114 Lichte orkestmuz. en zang. 12.15 Van de wieg tot het gref: vragenbeantw. 12.30 Mededelingen t.b.v. Land- en tuinbouw 12.34 Lichte muz. 12.50 Oranje in 't zil ver. reportage Koninklijk bezoek aan Zwolle. 13.00 Nieuws. 13.15 VARA-Varia. 13.20 Jazzmuziek. 13.35 Tussen mens en nevelvlek, lezing. 13.50 Jazzmuziek 14.10 Voor de jeugd 14.45 Kanttekeningen, le zing. 15.00 Operettemuz. (gr.) 15.30 Week- JournaaL NATIONAAL PROGR.: 16.00 Toespraak. 16.05 De helden van Nova Zembla, hoorspel voor de Jeugd 16.45 Lichte orkestmuz. 17.15 Actualiteiten, of: gram. muz. 17.30 Onze industrie, bron van nieuwe welvaart, klankbeeld. HILVERSUM XI, 298 m. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Geestelijke liederen. 7.30 Voor de jeugd. 7.45 Morgengebed en over weging 8.00 Nieuws, 8.15 Pluk de dag NATIONAAL PROGR.: 19.50 Doden herdenking. 20.10 Pauze. 20.15 Journaal en weeroverz. VARA: 20.30 Dagboek van Anne Frank, toneelstuk. DUITSE TELEVISIEPROGR. 18.00-18.25 Dokumentair progr. (Regio naal programma: NDR18.25 Die Nord- schau. WDR: 19.40 Hier und Heute 19.15 Kamertheater. NDR: 19.25 Punkstreife Isar 12.) 20.00 Nieuws en weeroverzicht 20.20 Volksdansen uit Amerika. 21.05 Ca baretprogr. 22.05 FUm. 22.30 Nieuws. VLAAMS-BELG. TELEVISIEPROGR. 19.00 Lekenmoraal en filosofie 19.30 Voor de vrouw. 20.00 Nieuws. 20.25 Het Manneke. 20.30 TV-spel. 22.00 Progr. met tilmnieuws en nieuwe films. 22.45 Nieuws. FRANS-BELG. TELEVISIEPROGR. 18.30 Voor de Jeugd. 19.00 Nieuwe films, progr. 19.30 Dokumental 20.00 Nieuws NTS: Eurovisie: 14.45 Reportage van de wedstrijd om de Engelse voetbalbe- ker te Londen. KRO: 16.45 Verkeer verkeerd. 17.00-17.30 Voor de kinderen. DUITSE TELEVISIEPROGR. 14.45-16.45 Reportages. 17.00 Filmfeuil leton. 17.25 Kool-club. VLAAMS-BELG. TELEVISIEPROGR. 14.45-16.45 Reportage var de finale voor de Engelse voetbalbeker tussen Burnley en Tottenham Hotspurs, in het Wembley- stadion te Londen. (Eurovisie). 17.00-18.00 Voor de jeugd.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 11