Zomerdienstregeling NZH begint 27 mei Agenda voor Haarlem en omgeving Eén-mansbussen op traject Z andvoort-Amsterdam Marine in Overveen herdacht de gevallenen Vier elftallen spelen met animo openingswedstrijd Mr. J. Sprey officieel tot rechter geïnstalleerd Programma Bevrijdingsdag -in Haarlem HORLOGERIE ten boom EBS3EI3E3ESEI3 zig-zag Pseudo-dokter achterhaald Ongeanimeerde stemming VERFIJNING VAN SERVICE WANDELTOCHTEN P0LITIE- RESERVISTEN STRAATVOETBAL-COMPETITIE Eigenlijke competitie begint maandag Trinitariërs worden verwacht Aa-Be PLAIDS Zaalberg Fa. B. J. VAN LIEMT HAARLEMSE RECHTBANK De beurs vandaag: 2 VRIJDAG 4 MEI 1962 PAGINA 3 Haarlem, 4 mei De zomerdienst- 'egeling van de N.Z.H., die op 27 mei 'ttgaat, bevat een tamelijk groot aan- i kleinere wijzigingen, welke kunnen borden beschouwd als een vertijning Van het bestaande dienstbetoon door correcties en aanvullingen van geble ken lacunes. Dat geldt in het bijzonder ï,°°r de lijnen tussen Leiden en Den Haag, waarmee in de afgelopen winter \Slnr het eerst ervaring werd opgedaan. Wanneer op deze lijnen nu ook nog een Ui zie lit omtrent het zomervervoer is ver- ki'fgen kan de dienstregeling voor de Sorrier van 1963 geheel aan de omstan digheden worden aangepast. De aanvul- llng van de bestiande verbindingen is °P een enkel punt beslist spectaculair, »>als de speciale forensendiensten Lei- derdorp-Den Haag. De ingrijpendste Verandering betreft echter de invoering Jan één-mansbediening op de lijnen Zandvoort-Amsterdam en Leiden-Kat- Wijk. Niet alleen tengevolge van de kchaarste aan arbeidskrachten, maar eveneens in het kader van de door de vervoerbedrijven nagestreefde produkti- viteitsverhoging zullen steeds meer lij hen worden bediend door gespecialiseer de chauffeurs. De verlenging van de *"Htijd door de afgifte van de plaatsbe- Mizen bij het instappen blijft daardoor wnnen redelijke grenzen. Interlokale lijnen Stadslijnen V°OR AL UW UURWERKEN uKunst Zij Ons Doel" Expositie geopend in 55Huis van Looy" Zomer! ij n In Bloemendaal Eindstrijd schoolvoetbal HAARLEM, 4 mei Zaterdag middag worden om drie uur op de R.C.H.-velden in Heemstede alle finale-wedstrijden gespeeld van de schoolvoetbalcompetitie. Het Triniteitslyceum komt met zijn twee eerste elftallen uit in de finale, hetgeen een unieke presta tie is: het eerste elftal speelt in de A-afdeling tegen het Coorn- hertlyceum en het tweede elftal in de C-afdeling tegen het Lo- rentzlyceum. Een spannende strijd zal het worden. Natuurlijk staan er grote scharen supporters langs het lijntje. Vooral op het Coorn- hert- en het Lorentzlyceum, waar de lessen al weer begonnen zijn, is voor de finalewedstrijd reclame gemaakt. „Triniteit" geniet nog van zijn vakantie. Niettemin wordt er ook van het lyceum aan de Zijlweg zaterdagmiddag een le gioen aanmoedigers verwacht. Films Toneel Muziek Diversen: Leeszaal: Tentoonstellingen Kleuter maakt val van vier meter uit raam IN PRIJS VERLAAGD! 445.- Burgerlijke Stand Haarlem Ontvlucht uit Rekkense inrichting Centrum Noord Oost Zuid-West Spaarndam Beurs van New York -Hen Haag-Katwijk-Noordwijk-Hiiarlem Yan 20.30 uur af wordt het vertrek van "-•en Haag H.S. zeven minuten later ge- kteld met het oog op gunstiger trein- kansluitingen, zowel aan het Hollandse als aan het Staatsspoor. Om dezelfde reden zijn de vertrektijden 0.10 van Haar- en 0.00 van Den Haag H.S. tien minuten later gesteld. Van maandag "?t en met vrijdag zijn toegevoegd de ritten 6.07 uur van Katwijk aan de Rijn J>t Noordwijk aan Zee en op zaterdag 7-35 van Noordwijk naar Den Haag en e.45 van Den Haag naar Noordwijk en Haarlem. Leiden-Haarlem. In verband met de uemping van de haven te Lisse, wordt mr plaatse route zodanig gewijzigd, dat ue bussen het Vierkant zo dicht moge- Hik benaderen. Gereden wordt in beide goh tingen: Oranjelaan, Gladiolenstraat, Hyacintenstraat, Grachtweg, Schoolstr. Hondstraat, Heereweg. Het inrijverbod Voor het uit noordelijke richting komen de verkeer op de Heereweg, geldt voor de NZH-bussen eerst van de Bondstraat ftf. Van maandag tot en met vrijdag zal de tien-minutendienst op het traject Haarlem-Hillegom reeds om 12.30 Van Haarlem af en om 13.00 van Hillegom af worden gereden. De thans gebrui kelijke extra ritten zijn daarmee in de dienstregeling opgenomen. Op zaterdag Wordt een rit om 7.20 van Leiden en 8.25 van Haarlem ingelegd. De laatste lit vertrekt voortaan om 0.20 van Haar lem, waardoor de om 0.15 aankomende treinreizigers uit Amsterdam nog van kenlate verbinding gebruik kunnen ma- z i cri7'h'1"^ °°rd w ij k er hoii tIets gewij deh ff16nstregeling, maar gehandhaaf- liin qn Uurdienst, door koppeling aan ♦k T .en verbeterde spooraansluiting mei c n- Waarschijnlijk kan van 27 rpH a Weer via Voorhout worden ge- ^eaen. Voortaan op bezoekdagen recht streekse diensten naar Sancta Maria. nP6 IJmond-Hjnen Haarlem-IJmuiden, jT^yerwijk-IJmuiden rijden zoals ge'brui- jS'Hk door naar het IJmuiderstrand. ~0n 75 (Beverwijk-IJmuiden) heeft een «ewjjzigfjg dienstregeling door andere jiansluitingstijden te Beverwijk N.S. On 75 rijdt te IJmuiden een iets ge- jJJzlgde route tussen Velserduinweg en 'aiwtenweg. in beide richtingen zal Vei §ereden via Lange Nieuwstraat, eiserduinweg, Oosterduinweg, Kenne- dpi T>an' Moerbergplantsoen (Westzjj- Sr,' Rotonde, Planetenweg. eJetype 11 b vb STad zuid vervolg Zand voort - Haarlem - Amsterdam. oor invoering van de één-mansbedie- ®g is de rijtijd tot een uur verlengd Qvjt een keertüd van tien minuten, verigens geen wijzigingen. .jHaarlern (Vondelweg) Heemstede dile Lijn 1. De twaalf-minuten- vi, ,®t in de avonduren begint een half Vpït- a,:er> dus omstreeks half acht. De rtrektijden van Heemstede af zijn op cidagochtend gecoördineerd met die (Advertentie) arteljorisstraat 19, Haarlem. Sedert 1837 Alpina - Xerval - Prisma - Pronto Silvana - Corda 4 mei Het Genootschap 27 jy.Zfl Ons Doel" houdt tot en met %6n 1' jn museum „Het Huis van Looy" avona btentoonstelling, welke gister ten"' door mr. H. J. M. Tonino, amb- bieent" y°°r culturele zaken in de ge- 'hleid' Heemskerk, geopend werd. Ter teen lng sprak de voorzitter, de heer Waari spierenburg, een kort woord, Wen „hij de twee onlangs overleden s. H. de Roos en dr. A. Mel- Wenj' memoreerde. Van beiden is ter expositie aanwezig. bfer ',.T°nino sprak in eerste instantie Ik cob? werk in Heemskerk, waar gro- boitWri Plexen woningen worden ge- "rek j' maar waar nog een groot ge- tetitoon ,aai? culturele accomodatie. De aaror5lellingsruimte is zeer beperkt. Positie ver,heugde het hem, deze ex- 'etterrr11 Haarlem te mogen openen. 'Wiien.ï111 meende hij, dat een schil- 6eh HiZ i00nste'lhng blijk geeft van zijn inopr?pantie lussen wat is en wat de kunst' Iiel eenlact tussen beelden- ï?aiheliit aar en publiek wordt voor gaar fpit §elegd via tentoonstellingen. PU'bliek a moest het zo zijn, dat het atelier d kunstenaar opzoekt in zijn als voip,r °?ttlair drukte mr. Tonino het bekend ,-- ateliers moesten even Dank p als banketbakkerszaken, dat cont/ü subsidie-regeling wordt honkt Wat gemakkelijker gemaakt, tie sobiS 2.' .Hat binnen afzienbare tijd Verdwpp„ van bet publiek geheel cnen zou zijn. In Overveen (op de Weg) Bloemendaalseweg en Zijl- sProm> 'n Aerdenhout (nabij de Vier en kuvi het politie-afdelingsbureau) «lokken geplaatst. van lijn 3. Bovendien is ten gerieve van scholieren een rit om 7.57 uur van De Glip af ingelegd. Delftwijk - Parkwijk, lijn 2. De tien- minutendienst in de middaguren begint een uur later. Op zaterdagmorgen is de frequentie met het oog op het school bezoek opgevoerd. Bloemendaal - Haarlem - Heemstede (Valkenburgerplein), lijn 3. De dienst van Heemstede 0.07 rijdt niet verder dan Haarlem-station De dienstregeling op zaterdagmorgen is van Heemstede af gecoördineerd met die van lijn 1 en bo vendien aangevuld met de ritten 8.13 van Heemstede naar Bloemendaal en 8.01 van Bloemendaal naar Heemstede. Haarlem (Sinneveld) - Overveen, lijn 4. Tussen 13 en 20 uur wordt een zesde bus ingelegd ter verzekering van een regelmatige dienstuitvoering. Ten behoe ve van scholieren wordt de dienstrege ling op zaterdagmorgen aangevuld met de ritten 7.53 en 8.17 uur van Overveen. Oud Schoten (Vondelweg) - Parkwijk, lijn 5. De kwartlerdienst in de avond uren begint pas omstreeks 20 uur. Van de Vondelweg vertrekt een vroege rit om 5.50 uur. De dienstregeling op za terdagmorgen wordt aangevuld met rit ten om 7.15 en 7.35 van de Vondelweg en om 7.30 van Parkwijk. Haarlem (Station) - Santpoort, lijn 8. Laatste rit vertrekt om 0.05 van het station met het oog op treinaansluiting. Haarlem (Station) - Schalkwijk, lijn 9. In verband met de zich uitbreidende bebouwing in Schalkwijk wordt de route gewijzigd resp. verlengd als volgt: Euro- paweg, Nederlandlaan, Zwedenstraat, Belgiëlaan (eind-, beginpunt), vandaar terug via de Europaweg. Op een veld aan de V er gier dew eg in Haarlem-noord heeft gisteravond een 40-tal jongens, die aan de Haarlemse straatvoetbalcompetitie deelnemen, ope ningswedstrijden gespeeld. Haarlem (Station) - Bloemendaalse strand - Zandvoort (Station) lijn 15. De vertrek- en aankomsttijden zijn ten opzichte van de vorige zomerdienstre geling vijf minuten verschoven. De be woners van het tentenkamp krijgen daardoor in Zandvoort een betere trein aansluiting. HAARLEM, 4 mei De Vereniging van Politiereservisten organiseert op zaterdag 19 mei wandeltochten, waar van de opbrengst ten goede zal ko men aan het „Prinses Beatrixpolio- fonds". De wandeltochten worden ge houden over afstanden van 15 km. voor jongeren beneden 15 jaar en 20 en 25 km voor personen boven 15 jaar. De 20 en 25 km wandeltochten lei den gedeeltelijk over het terrein van de Amsterdamse Gemeentewaterlei dingen. Aan wandelaars die de tochten uitlopen, zal een medaille worden uit gereikt. Voor groepen zijn groepsprij- zen en wisselbekers beschikbaar. De deelnemers kunnen tussen 1 en 3.30 uur vanaf het Krelagehuis aan de Leidsevaart vertrekken. OVERVEEN, 4 mei In het Marine Hospitaal aan de Bloemendaalseweg is vanmorgen een dodenherdenking ge houden. Tijdens een „alle hens voor de boeg" sprak pater A. H. Brugman, vlootaalmoezenier, de leden van de vaste bemanning van het hospitaal toe. Eerder op de ochtend bracht een de putatie van burger- en militair perso neel uit het hospitaal onder leiding van de Eerste officier, de kapitein- luitenant ter zee M. L. Bazuin, de do den op de Erebegraafplaats aan de Zeeweg een eresaluut. De comman dant van het hospitaal, kapitein ter zee - arts C. Metz, legde een krans van witte aronskelken. Op de Erebegraafplaats werd nabij de vlaggemast vanmorgen ook een krans gelegd namens het hoofdbestuur van de Stichting 1940-1945, welke in stelling de Erebegraafplaats in be heer heeft. Voordat vanavond omstreeks half acht de duizenden de Erebegraaf plaats zullen bereiken zullen padvin ders op alle graven tulpen en narcis sen hebben gelegd, ruim vijf duizend in getal. De schenker van deze dui zenden bloemen, woonachtig in de bol lenstreek, verleent nu al zeventien jaar naamloos zijn medewerking. In de gemeente Bloemendaal, bij de grenzen met de naburige gemeenten, zullen op de hoofdwegen padvinders met spandoeken om acht uur van avond de twee minuten stilte aankon digen. Der traditie getrouw heeft de ver eniging van oud-illegale werkers in Bloemendaal donderdagavond in de Hervormde kerk aan het Kerkplein voor de zeventiende keer een herden kingsbijeenkomst gehouden. Helaas moest worden gekonstateerd, dat de belangstelling voor deze samenkomst afneemt. De herdenkingstoespraak werd ge houden door ds. J. Bronsgeest, Her vormd prekikant te Haarlem, die in felle bewoordingen uiteenzette waarom het nodig is diegenen te herdenken, die het beste van hun leven gaven. Voor een muzikale omlijsting zorg den de alt Died Boomsma van Es en de organist Johan Timmerman. De voorzitter van de V.O.I.W. Bloemen daal, de heer drs. A. P. W. van der Ham, leidde de bijeenkomst in, die werd besloten met het gezamenlijk zin gen van het Wilhelmus. HAARLEM, 4 mei Gisteravond zijn op de terreinen van de Speeltuin vereniging „Vondelkwartier" en de korf balclub Aurora" aan de Vergierdeweg in Haarlem Noord de openingswedstrij den gespeeld van de Haarlemse Straat voetbalcompetitie. Het waren vriend schappelijke wedstrijden, die voor het winnende elftal nog geen winstpunten konden opleveren. De eigenlijke compe titie begint maandagavond. „Om aan elkaar en de grasmat te wennen", zo zei een van de organisatoren van het Haarlemse straatvoetbal, kwamen vier elftallen in gloednieuwe shirts gister avond in het strijdperk. Aanvankelijk CINEMA PALACE: (2e week) Koning der koningen, 14 jaar. Vrij. 2 uur, za. en zo. 2 en 7.30 uur, overige dagen 7.30 uur. Vanaf maandag: 25.30 uur in door lopende voorstellingen: ,,Het zilveren huwelijksfeest van het koninklijk paar", alle leeftijden. FRANS HALSIeder meisje weet het, volw. Vrijdag gesloten, di. 2 en 8 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Overige dagen 2, 7 en 9.15 uur. LIDO: Eddie slaat zich erdoor, 14 jaar. Vrijdag 2 en 9.15 uur. Zondag 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Overige dagen 2, 7 en 9.15 uur. LUXOR: Bleke Bet, alle leeft. Vrijdag 2 en 9.15 uur, za. en zo. 2, 4.15, 7 en 9.15. Overige dagen 2, 7 en 9.15 uur. Ma. t/m do.: Voor Johnnie geen liefde, strikt volw. REMBRANDT: (2e week) Diamanten bij het ontbijt, volw. Vrijdag 2 en 9.15 uur. Zondag 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Overige dagen 2, 7 en 9.15 uur. ROXY: Vrij. t/m zo.: De mummie, 14 jaar. Vrijdag 2.30 en 9 uur. Zondag 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Overige dagen 2, 7 en 9.15 uur. Ma. t/m do.: De volmaakte overval, 14 jr. STUDIO, (3e week)Zij sneuvelden niet tevergeefs, 14 jaar. Vrijdag 2.15 en 9.15 uur. Zondag 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Overige dagen 2.15 7 en 9.15 uur. MINERVA. Za. en zo. 7 en 9.15 uur: Operatie petticoat, 14 jaar. Za. en wo. 2.30 en zo. 2 en 4.15 uur: Uit de brand ben je, a. 1. Ma. t/m do. 8.15 uur: Porgy en Bess, 14 jaar. Vrijdag 4 mei Stadsschouwburg. F. '5 -: Herdenkings avond voor de jeugc e der zee" van Vercors. Regie: Henk s. Medewerking verlenen Marcel Here Sigrid Koetse en Johan Fiolet. Zaterd S mei Stadsschouwburg, s uur: Toneelgroep Ensemble „Een hoed vol regen" van Michael V. Gazzo. Regie: Jan Retèl. In de hoofdrollen: Shireer Strooker, Joke v. d. Berg en Cor van Rijn. Zondag 6 mei Stadsschouwburg. 8 uur: Toneelgroep Ensemble ..Een hoed vol regen" van Michael V. Gazzo. Regie: Jan Retèl. In de hoofdrollen: Shireen Strooker, Jöke v. d. Berg en Cor van Rijn. Maandag 7 mei Stadsschouwburg. 8 uur: Toneelgroep Theater ,,De Leugenaar" van Goldoni. Regie: Richard Flint. In de hoofdrollen: Annet Nieuwenhuizen, Winnifred Bosboom, Martine Crefcoeur en Carole Gijsberts van Wijk. Zaterdag 5 mei Concertgebouw. 8 uur: Centrum Comité Koninginnedag: Operette-gezelschap „Diogé" met ,,De Zigeunerbaron". Zondag 6 mei Teylers Museum. 3 uur: Bespeling van het 31-toons Fokker-orgel door Anton de Beer. Programma: Frangois Couperin, Henk Badings en Anton de Beer. Dinsdag 8 mei Grote of St. Bavo Kerk. 8 uur: Orgel concert. Gratis toegang. Concertgebouw. 8.15 uur: Concert door het N. Ph.O. o.l.v. Henri Arends. Soliste: Branka Musulin, piano. Programma: Beet hoven en Tschjaikowsky. Donderdag 10 mei Grote of St. Bavo Kerk. 4 uur: Orgel concert. Gratis toegang. Zondag 6 mei Concertgebouw. 2 uur: Feestmiddag voor de bejaarden van Haarlem ter gelegenheid van het 25-jarig huwelijk van het Ko ninklijk Paar. Programma door het Haar lems Kleinkunst Theater. Maandag 7 mei Minerva Theater. 8.15 uur: Hella Haase over „Moderne na-oorlogse Nederlandse romans en romanschrijvers". Clubhuis Kleverlaan. 7.30 uur: „Jeugd en Muziek" concert- en muziekbespreking. Dinsdag 8 mei Gebouw St. Jan, Amsterdamsestraat: Openbare vergadering van Wijkcomité Haarlem-oost. Lezing door Haarlemse ver keerspolitie over de verkeersproblemen in Haarlem. Woensdag 9 mei St. Vincentiusgebouw, N. Groenmarkt 22. 8 uur: De schrijver Willem Capel spreekt over „Nederlandse schrijvers laten ons lachen". Bloemenheuvel, Bloemendaalseweg 158. 8 uur: Buurtvereniging „Overveen de heer H. J. Calkoen spreekt over „Wat de bodemvondsten in midden-Kennemerland ons vertellen". Donderdag 10 mei Gebouw „Domi", OverveenBezinning®- morgen Katholiek Vrouwen Gilde, over veen. R. K. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Nieuwe Gracht 70. Geopend: 4 mei van 105 uur, 's avonds gesloten. 5 mei van 101 uur, 's middags gesloten. 9 mei s mor gens gesloten, 's middags en s avonds ge opend Filiaal Muiderslotweg eveneens 5 mei geopend van 101 uur, s middags ge sloten. Woonhuis Jac. van Looy, KI. Houtweg 103, het voormalig woonhuis van de schilder- echrijver Jacobus van Looy. Geopend stonden zij nog: wat onwennig tegenover elkaar, maar na een kwartiertje inspe len werd er al lustig op losgetrapt. Dat de meesten lid zijn van een Haarlemse voetbalvereniging en de eerste beginse len van de voetbaltechniek onder de knie hebben, bewees de spel-routine van gis teravond. Er werd een goed partijtje weggegeven. Ongetwijfeld was dat ook mede te danken aan het enthousiaste aanvuren van de schare supporters. Er is dit jaar grote belangstelling van de jeugd voor dit voetbalfestijn, dat evenals vorige jaren georganiseerd wordt in het kader van de bestrijding van de jeugdbaldadigheid. Ruim zeshon derd jongens uit verschillende stadsde len meldden zich voor de competitie aan. Ongeveer de helft moest worden afgewezen, omdat de commissie slechts over beperkte speelruimte beschikt. Met moeite kreeg ze d1- beschikking over de terreinen aan de Vergierdeweg, waar nog wel wat aan ontbreekt. Maar de jongens uit de Amsterdamsebuurt, buurt Pretoriaplein, Leidsebuurt en Haarlem Noord zjjn er best tevreden mee. De driehonderd jongens, die aan de competitie deelnemen, zjjn verdeeld over achtentwintig ploegen: eenentwin tig teams in de leeftijdsgroep van der tien tot en met vijftien jaar en zeven teams in de leeftijdsgroep van tien tot en met twaalf jaar. Voor de twee groe pen gelden verschillende spelregels. De jongsten bijvoorbeeld spelen slechts twee maal vijftien minuten, terwijl de oudsten tweemaal een half uur speeltijd hebben. De wedstrijden worden geleid door HVB- seheidsrechters en de jongens zijn be kend met de competitie-indeling. Vrijwel elke dag treden enkele elftallen tegen elkaar aan: de competitie loopt tot en met eind juni. Ter inleiding van de competitie za gen de deelnemers vorige week in het gebouw van het „Vondelkwartier" een voetbal-film, waarin de bekende voet bal-crack Di Stefano de hoofdrol speelde en zijn uitzonderlijke voetbal techniek toonde. De commissie heeft de jongens die avond, die door velen werd bezocht, en vlak voor de wed strijden van gisteren op het hart ge drukt toch vooral sportief te zijn en ook een vriendje de eer van het sco ren te gunnen. Ze hebben het zich goed in de oren geknoopt. Zr weten name lijk, dat er bij het selecteren van Haar lemse spelers voor de nationale Straat voetbal-competitie, die 11 augustus in Haarlem wordt gehouden, niet alleen op spel-kwaliteiten, maar ook op de sportiviteit en goed gedrag wordt gelet. HAARLEM, 4 mei Een 2-jarig jongetje boog zich gistermorgen om streeks elf uur te ver uit het raam van zijn ouderlijke woning in do Bata- viastraat. Hij verloor zijn evenwicht en viel van een hoogte van vier meter op straat. Het kind liep daarbij een hersenschudding cn verwondingen aan voorhoofd en bovenlip op. Hij is daarop overgebracht naar het Grote Gasthuis. De schrijfster Hella Haase, die maandag 7 mei om kwart over acht in het Minerva Theater een lezing zal houden over de Nederlandse romans en romanschrijvers. daeeliiks van 1012.30 en van 13.30—17 uur. Zondags van 14—17 uur. Frans Halsmuseum: Permanente tentoon- toonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e eeuw tot o-p heden (om Hals meesterwerken). Geopend van 10—17 uur. Zondags van 13—17 uur. Extra avondopenstelling dagelijks (ook z^) van 8.30 tot 10.30 uur. Teyler's Museum: Tekeningen Hollandse, Italiaanse, Franse School. Fossielen, historische natuurkundige instrumenten, mineralen. 31-toons Fokker-orgel. Geopend iedere werkdag, behalve maandag van 1115 uur. De eerste zondag van elke maand van 1315 u-ur. Bisschoppelijk Museum. Jansstraat 76: Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken. Handschriften en kunstnijverheid. Geopend van 10—12.30 uur en van 13.3017 uur (behalve maan dag). Zon- en feestdagen van 14—17 uur Kunstzaal „In 't Goede Uur", Korte Hout straat 1, hoek Nieuwe Kerksplein. Ex positie van tekeningen van Herman van Tongeren. Geopend van 1018 uur en van 2022 uur. Vanaf 1 mei: Grafiek van Lou Strik. Kunstcentrum „De Ark". 2—28 april: Ex positie van gouaches en houtsneden van Adriaan van der Weyden. Vanaf 29 april t.m. 75 mei: tekeningen, schilderijen, etsen en gouaches van Els Korver. Keukenhof. Geopend: Dagelijks van 10 uur tot een half uur na zonsondergang. Engelse en Nederlandse beeldhouwkunst Cruquius Museum, Haarlemmermeer; His torische stoommaohines, watermolens enz. Geopend na 1 april dagelijks van 9—12.30 uur en 1.3(5—5 uur. Zondags van 10—5 uur „De Waag", Damstraat 29; 26 april-6 mei: tekeningen van P. Brunsmann. Geopend: ma. t.m. vr 4-6 uur; za. en 30 april 10-6 u. Museum „Het Huis van Looy", Kamper laan. 428 mei: Tentoonstelling van wer ken der leden van Kunst Zij Ons Doel. Geopend dag. 10—12.30 uur, 1.30—5 uur. Zondags 2—5 uur. (Advertentie) 100% WOL HAARLEM, 4 mei Vanmorgen is tot rechter van de strafkamer en de meervoudige voogdijkamer van de reht- meervoudige voogdijkamer van de recht bank in Haarlem, mei Vanmorgen is tot rechter van de strafkamer en de meervoudige voogdijkamer van de recht bank in Haarlem geïnstalleerd mr. J. Sprey uit Haarlem, die 13 april bij k.b. tot rechter benoemd is in de arron dissementsrechtbank Haarlem. Vóór zijn benoeming was mr. Sprey advo caat en procureur in Haarlem. De pas benoemde rechter, die in 1925 in Hil versum werd geboren, maakte zijn gym nasiale studie aan het hervormd ly ceum in Amsterdam en studeerde rech ten aan de vrije universiteit in Amster dam. In oktober 1952 deed hij docto raal examen waarna hij zich als advo caat en procureur in de hoofdstad ves tigde. Drie jaar is hij in Amsterdam werkzaam geweest. In 1956 kwam mr. Sprey naar Haarlem. Mr. Sprey is be stuurslid van beide christelijke lycea in Haarlem, secretaris van de hervorm de kinderzorg in Noord-Holland en lid van de reclasseringsraad. De president van de Haarlemse recht bank, mr. F. P. E. Bloemaerts, die de buitengewone zitting had geopend, sprak na het requisitoir van de officier, mr. L. H. Feitsma, en de officiële installa tie een woord van gelukwens en wel- Advertentie) de Duitse precisie naaimachine vraag demonstratie bij: JAN GEYLVOET NAAIMACHINESPECIALIST Doelstraat 35, Haarlem, Tel. 13538 BEVALLEN van een zoon: 2 mei P. H. Roos-Hendriks, 3 mei J. M. R. van Brero-Rooijers, 2 mei L. Loogman-Ket- ting, 2 mei F. Leenslag-Strijland, 2 mei P. C. van der Maas-Verton, 3 mei G. J. Piers-van Honschoten, 2 mei W. H. P. Scholten-Schaap, 2 mei J. Winter- van der Velde, 2 mei A. M. Wit-van Moppes, 2 mei H. Plantinga-Guiche- laar 2 mei G. J. Uiterwaal-Barends, 1 mei M. J. Iken-Kluft, 30 april C. W. van Deutekom-Bijleveld, 1 mei A. J. H. van Gaart-Konermann, 2 mei C. A. Sehulte- Lammers, 2 mei M. B. P. Kunst-Re geer, 2. mei C. van Damme-Hendriks, 1 mei J. de Oude-Smit, 28 april J. G. Giling-van Roode, 30 april J. Heus-Pij- loo. BEVALLEN van een dochter: 29 april J. M. A. Botman-Lasschuit, 2 mei F. Pakrooh-Hemmati, 1 mei P. M. Huls bosch-de Bruin, 3 mei J. E. Vriezekolk- van den Broek, 1 mei A. M. de Leeuw- Groot, 27 april M. G. Steegman-Laver- tu, 1 mei M. M. W. Schilders-Geels, 30 april W. B. Bijster-Sohol, 2 mei J. H. J. de Waal-Timmermans, 1 mei J. Laaper- van der Horst, E. A. M. Rademakers- Erkelens. OVERLEDEN: 30 april J. Kroon-van Ketel, 59 j., Slaperdijkweg 70; 30 april M. Augustinus-Uitendaal, 75 j., Kemp- straat; 1 mei H. T. Hooreman. 48 j„ Spaansevaartstraat; 29 april A. Kepler, 7 dg., Spanjaardslaan, 1 mei H. Groe- newegen, 82 jr., Hazepaterslaan, 1 mei A. Hoevens, 71 j., Minahassastraat, 1 mei E. E. F. van Nikkelen Kutjper, 66 j., Veenbergplein, 1 mei G. C. J. Reu- ser, 64 j„ Brouwersvaart; 1 mei H. van Gend, 27 j., Reijer Anslostraat; 2 mei P. N. Claassen, 52 j., Prean- gerstraat; 1. mei H. Groenewegen, 82 j., Hazepaterslaan. ONDERTROUWD: 3 mei H. P. L. IJzer en O. K. Brinkmann, W. J. Steen beek en E. D. M. Etman, P. J. M. Veldt en M. S. J. van der Heide, J. Kroon en T. W. de Vries, 2 mei G. J. C. Verheem en H. E. van der Veldt, H. Smit en C. A. Coster, J. van Deursen en J. C. D. A. Spanjaart, J. H. Huls en R. E. Sterk, J. Huigen en P. P- Hou- kes, W. G. Zijlstra en A. J. Groot. GEHUWD: A. G. M. Blom en F. W. S. Warmerdam, T. P, Huisman en H. F. M. Opdam, M. G. M. Croonenberg en W. E. M. Maas, M. M. Spanjaard en A. C. M. de Groot, J. H. Willems en H. J. Janssen van de Voort, C. Vink en E. van Dam, J. G. Walst en A. Kooi man, J. Engbers en W. K. Sczech, H. van Deventer en F. M. A. van den Hoek, F. C. J. M. Schiphorst en C. E. M. Heeremans, G. C. Polak en J. C. Oerlemans, 3 mei B. F. J. Hensgens en A. M. de Mol, J. J. Mulder en C. M. G. van der Meij, P. T. Tromp en J. S. van de Kamp, G. J. A. J. Brouwer en H. E. J. van Limbeek, P. A. G. Hage- man en E. Dirks, J. J. van Egmond en P. _M. van Rijn, J. Regenboog en H. C. Snoder, H. J. F. de Winter en J. de Jong. kom tot de nieuwbenoemde rechter. „Wij hebben het stellige vertrouwen, dat u een goed lid van de rechtbank zult zijn en dat u zich een waardig opvol ger zult tonen van mr. L. W. M. M. Drabbe, die twee maanden geleden tot kantonrechter werd benoemd in Haar- len en wiens plaats u nu gaat inne men", aldus de president. Mr. Bloem aerts memoreerde o.m. hoe belangrijk het voor de rechtspraak is dat mr. Sprey lid is van de reclasseringsraad. Mr. H. J. Pot, deken van het advoca- tencollege in Haarlem sprak de hoop uit dat de nieuwbenoemde rechter goe de herinneringen zou bewaren aan zijn advocatentijd. „U bent een goed advo caat geweest en de macht tot het ne men van beslissingen zal ongetwijfeld bij u in goede handen zijn", zie mr. Pot. ongecorrigeerd) HAARLEM, 4 mei De identiteit van de pseudo-dokter, die geruime tijd in Haarlem en omstreken ongevraagd huisbezoek aflegde, is gisteren vastge steld. Het bleek een 27-jarige vertegen woordiger uit Deventer te zijn, die be gin maart uit de Rekkense inrichtingen gevlucht was. Hij was naar Haarlem gekomen om van een mede-gedetineer de de groeten over te brengen aan een bepaald adres. Bij een vriend vond hij gelegenheid onder te duiken. In deze periode pleegde hij verschillende inbra ken, totdat hij enige dagen geleden door de Voorburgse politie aangehouden werd omdat hij samen met een Haar lemmer betrokken was geweest bij een juwelendiefstal daar gepleegd. In een van de zakken van zijn colbert trof men een huurbriefje van een auto, waarop zijn onderduikadres vermeld stond. Men kwam toen snel achter de geschiedenis van zijn ontvluchting uit Rekken. Daar in de inrichting bekend was, dat hij in het verleden meer ke ren als pseudo-dokter op pad was ge gaan, heeft de politie de „patiënten" geconfronteerd met een foto van de ar restant, die herkend werd. De man verklaarde geen andere motieven voor zijn huisbezoeken gehad te heboen dan als arts de gewichtige man uit te han gen. Voor zover de politie zijn praktij ken heeft kunnen achterhalen, zijn in Haarlem zes gevallen van huisbezoeken bekend, in Velsen één. Van het programma ter viering van de Bevrijdingsdag in Haarlem, zater dag 5 mei, geven w\j hier de voor naamste punten. 8.00 uur: Reveille op de Grote Markt en muzikale rondwandelingen. 10.00 uur: Zeepkistenrace op de Grote Markt. Ballonwedstrijd voor meisjes. 10.00 uur: Kinderzangconcours in het Proveniershofje. 15.00 uur: Gekostumeerde kinderoptocht vanaf de Doelen aan de Gasthuis straat. De optocht gaat de volgende route: Botermarkt, Gierstraat, Grote Houtstraat, Groen Markt, Zijlsraat, Zijlvest. 15.30 uur: Feestconcert op de Grote Markt. 19.30 uur: Opvoering „Der Zigeuner- baron" door Diogé in de stadsschouw burg. 20.00 uur: Muzikale promenade op de Grote Markt. 22.00 uur: Bal Champêtre op de Crote Markt. 23.00 uur: Bevrijdingsvuurwerk op He likopterterrein. Vanaf 9 uur tot 24 uur kermis op de Ged. Oude Gracht, Nassaulaan en Zij- huizen. 10.00 uur: Kindervoorstelling i-n de Wethouder Westerveldschool. 14.00 uur: Ringrijderij op het losse paard op de Orionweg. 20.00 uur: Bal Champêtre in de Marnix- straat bij Zaanenlaan. Vanaf 9 uur tot 24 uur kermis aan de Zaanenlaan. AMSTERDAM, 4 mei. De beurs kenmerkte zich vandaag opnieuw door een ongeanimeerde stemming. Wall street heeft gisteren weliswaar wat ho gere koersen geseind, maar het herstel is nog geenszins overtuigend. Dit maakt de handel aan onze markt onzeker. Aan delen Kon. Petroleum kwamen met een hogere koers voor de dag, maar eigen lijk viel de stemming voor het fonds tegen. De bemoedigende woorden welke jhr. Loudon in de gisteren gehouden jaarvergadering van de Kon. Olie heeft gesproken en de mededeling dat in het eerste kwartaal een ongeveer 14 pet. hogere netto-winst is betaald dan in de zelfde periode van vorig jaar, hebben in Wall Street een gunstige weerklank ge vonden. De koers van Royal Dutch ging daar met bijna 1 dollar omhoog. Op onze markt was het publiek vandaag echter niet met kooporders gekomen. Er bestond integendeel aanbod uit oude limietes. De openingskoers kwam op ca. f 141 ex f 8 slotdividend over 1961. De koers van gis teren was f 141.60, zodat op deze basis een netto verbetering van f 2.40 kon worden genoteerd. Unilever is onveran derd gebleven. Philips was ongeveer 4 pnt. beter en AKU kon een paar punten oplopen. Hoogovens openden nauwelijks prijshoudend en daalden vervolgens tot 702 (-5). De scheepvaartaandelen gaven lichte koersafbrokkelingen te zien. Kon. Boot moest zich evenwel een verlies van 5 pnt. getroosten onder de druk van een verkooporder aan de uitvoering waarvan al enige dagen wordt gewerkt. De staats- fondsenmarkt was opnieuw flauw. Ing. bur. voor de Bouwnijverheid stelt een dividend voor van 8 pet. (v.j. 12 pet.) over het door de emissie verhoogde aan delenkapitaal. 7.00 uur: Reveille en muzikale rond wandelingen. 9.15 uur: Opmars van de kinderen van af het Teylerplein, waar na om 10 uur filmvoorstelling in Rembrandt. 12.00 uur: Carillonmuziek vanuit de kerktoren aan de Amsterdamstraat. 14.30 uur: Tamboer-Pijperkorps „Het Funen" uit Amsterdam maakt muzi kale rondwandeling en geeft sho op het Van Zeggelenplein. 17.30 uur: Tweede optreden van „Het Funen". 20.00 uur: Optreden van „De Alpenja gers" en de „Hooischelf" op het Nagt- zaamplein. Kermisvermakelijkheden aan de Zo- mervaart. 14.00 uur: Kindervoorstelling door ma rionettentheater van Bert Brugman in „Ons Gebouw". 15.45 uur: Herhaling van kindervoor stelling. 20.00 uur: Populair concert door Cre-1 scendo. 4l/s Ned. I9601 41/4 Ned. 1961 4 Ned. 1961 4 Ned. 1962 Staffel 194? BJ4.G. Won. Dou-w- 6 Ned. Handel Mfj. Cert Amsterdam Rubber H.V.A. A.K.U. Berkel Patent Calvé-Delt Cert Deli-Mij. Fokker Ford v. Gelder Hoogovens M üller Co Ned. Kabel Philips Gem Bez Unilever W ilton-F eyenoord Billiton 2e Sordtsche petr Kou, Petroleum 50 Holl Amerika Lijn Java Ch PL K.L.M. Kon Ned Stoomb Mil K„ ,M Stoomv Mil Nederi v Nieveit v. Ommeren Rott. Lloyd Ned Scheepv Unle interunie Robeco Unitas Ver Bezit Rentespaarbrleven '57 Rentespaarbrieven '58 2l,i Amsterdam '56 21/3 Amsterdam '56 II 2^ Amsterdam '56 II) 214 Amsterdam '59 2 Vi Rotterdam '57 Aih Heyn K1 obi Vorig Slot 100H 99% 97 89% 353 106% 130% 366 259 800 150 518 825 333 708% 390% 565 859y, 164 303 440% 6471,4 141.60 135 142 63.50 155% 150 151 136% 300 144% 201.50 230 505 140.50 91% 91 102% 86% 128% opening 4/5 96% 88% 109% 706 864 163,70 141.00ex 134% 150% 136 143% 2/5 3/5 Anaconda copper 44% 46% Bethlehem Steel 38% 38% Chrysler Corp 52% 52% Genera) Electric 70% 55% Genera) Motors 54% 72 Kennecott Copper 76% 76% KX.M 17% 17% Montgomery Ward 33% 58% 34 Radio Corp 59% Republic SteeJ 49% 48% Royal Dutcb 39% 40% Shell Union uiJ 36% 37% 101% Southern Pacific 101% Southern Railway 54 54% Stand Oil Ny 54% 55 ridewater 19% 20% 46% Unilever 46% U.S SteeJ 149% 149% Stemming: vast

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 3