Vrijheid en onvrijheid in huidige sociale situatie Liberale, marxistische en christelijke visie Prof. Erhard waarschuwt Westduitse auto-industrie KUIFJE IN TIBET m DE LAATSTE SLAG i OSCAR cognac courVOjsier Mensen- zoals wij DAGPUZZLE GEERVLIET Amsterdamse Belegging Maatschappij Nederland creëert een kinderdag Voorstel V.W.-kapitaal met 200 min. DM te verhogen tegen koers 250 PROF. PR. KWANT VOOR „ADELBERT" /^NHOORTOESTELLEN S>) HOORBRILLEN K,j OORHANGERS VRIJDAG 4 MEI 1962 PAGINA 4 aandelen A.B.M. een belegging met perspectief Nederland grootste koper op Indonesische tabaksmarkt in Bremen BOETES GEËIST IN FRIESE AVRO-ZAAK Oorlogsresten langs zeewering verdwijnen Betere weg NEDERLANDSE FONDSEN DIVIDEND 186f: Examens diverse merken door HERCÉ geI verschrikkers DE AVONTUREN VAN KUIFJE EN BOBBY 54 Copyright Casterman l„rsdt"l(kerS7 ...vogelW j iliers-c ,,,,10° Geert antwoord2g sporen gezien van yeti... Zij erg bang zijn en naar olorp terugkerenWij nu niet verder kunnen... .Zwijg, zwjg, daarboven De echo Wij hebben de echo tóch niets gevraagd!Waar Daar is niemand Het is de echo H/ij moeten absoluut verder, Jharkey Wij gaan zo .dichtbij het doel ons plan toch niet opgeven Onmogelijksahib. Wij niet pakken van de koelies kunnen dragen!. Wij zullen elk van ons een pak meenemen en hier laten wat we niet absoluut nodig heb ben. Wij moeten Tchang redden, Th a rkey ERTC DE NOORMAN 208 De mannen houden verschrikt hun paarden in, wanneer ze Allan zien wankelen in het zadel. In die tijd gaan de paar Hunnen, die in hinderlaag gelegen hebben, er als de wind vandoor. „Het is niets," glimlacht Allan, „een schampschot". De Noorman vertrouwt het maar half, want Allan ziet zo bleek als een dode. Maar verder is er inder daad niets aan de Heruli te merken; hij zit rechtop in het zadel en vertrekt geen spier. En zo geven zij hun paarden weer de sporen. De strijd heeft zich inmiddels steeds sneller naar het Noorden verplaatst. Met een ruk houdt plotseling de Noorman zijn ros in en tuurt in het donker. Ja, daar nadert een drom ruiters. Ze staan al half en half ge reed voor de strijd, als Eric ineens met een kreet naar voren snelt. „Gothen zijn het." „Op de terugtocht?" vraagt één der aanvoerders. „Waarom? Waar zijn de Hunnen?" De Gothenhoofdman wijst grim mig achter zich. „De Hunnen die wij achterna zaten, waren op de vlucht. Maar vlak bij de eerste heuvels lagen honderden boogschutters in hinderlaag en daar was geen vechten tegen. Ik denk dat al die Hunnen zich verschansen in hun grote wagenkamp. Ze zijn verslagen, dat staat vast en morgen, als het dag is, zien we wel verder." „Maar," stoot de Noorman eensklaps in hevige onrust uit, „Thorismund, jullie vorst, waar is hij?" „Ik zag hem het laatst in gezelschap van Aetius." „Snel, hoofdman," roept de Noorman uit. „Wend je paard, ik vertrouw die Aetius niet. Als Thorismund in handen van de Hunnen viel, zou het mij niets verbazen." door WILLEM CAPEL Den Haag Scheveningen k 1 (Van onze speciale verslaggever) AMSTERDAM, 3 mei Gister avond besloot prof. dr. R. Kwant de le zingencyclus van de Amsterdamse Adel- bertvereniging met een rede over vrij heid en onvrijheid in de sociale situatie van vandaag. Hij stelde daarbij de vraag centraal, of deze situatie al dan niet be vorderlijk is voor de menselijke vrijheid. Na een Oiteenzetting van de liberale opvatting, die pleit voor de grootst mo gelijke ruimte voor de scheppende vrij heid vrijheid van denken, wetenschap, kunst, vrijheid oo politiek gebied, en op sociaal-economisch terrein als voor waarde voor welvaart, verzet tegen het kerkelijk gezag waarmee de hele ge meenschap gebaat zou zijn, analyseer de hij het standpunt van Marx, die van het verband tussen sociale situatie ener zijds en vrijheid of onvrijheid anderzijds een van de hoofdthema's van zijn wijs begeerte heeft gemaakt. Marx erkent de scheppingskracht van de vrije bourgeois, d.w.z. op het terrein van de gemeenschappelijke belangen. Ieder moet immers leven van de ma teriële produktie. Waar echter de pro- duktie in handen van weinigen ligt komt uit de vrijheid van enkelen de onvrijheid van velen voort. Het doel van de pro duktie: de winst, wordt groter of gerin ger, naarmate de lonen kleiner of ho ger z\jn. Zo komen de arbeiders in het gedrang. Werkend voor anderen is hun lot onvermijdelijk: „Verelendung". Sar tre spreekt van een ..activité passive", die geheel bepaald wordt door de be langen van anderen. De levensstructu ren zijn bovendien van dien aard, dat ze slechts op het bevoordelen van enke len zijn gericht. De feitelijke arbeiders situatie is er een van „structureel ge weld", dat, door de politiek gehand haafd, de klassestaat doet ontstaan. De door de liberale opvatting geëiste vrij heid heeft de onvrijheid van velen ten gevolge. Advertentie) BREMEN, 4 mei In de drie jaar dat de Indonesische tabaksmarkt in Bremen bestaat is voor ongeveer 407,5 miljoen DM a&n Sumatra- en Javata- bak op deze markt omgezet. Volgens de Deutsch-Indonesische Ta bakhandel Gesellschaft, waarin West- duitse en Indonesische firma's gelijkge rechtigde partners zijn, zjjn in 1959 in totaal 135.000 balen tegen 150 miljoen DM verkocht. In 1960 steeg weliswaar het aantal op de markt aangeboden balen tot 170.000. maar de opbrengst daalde tot 123,5 miljoen DM, in 1961 werden even eens 170.000 balen verkocht en bedroeg de opbrengst 134 miljoen DM. De voornaamste kopers zijn nog steeds Nederlanders, die ongeveer 40 pet van alle te Bremen aangeboden In donesische tabak kopen, gevolgd door Duitse afnemers met 35 pet en Deense met 15 pet. De overige 10 pet gaat naar Groot Brittannië, België, Frankrijk, Zweden en Zwitserland. LEEUWARDEN, 4 mei De procu reur-generaal van het gerechtshof al hier heeft gisteren tegen twee AVRO- leden en een journalist van een plaat selijk dagblad boetes geist van f 75,- wegens belediging van de voorzitter van de afdeling Friesland van de AVRO mr. W. Hoekstra, Burgemeester van de gemeente Haskerland. De beide AVRO-leden de heren J.L. uit Eerbeek en G.K. uit Leeuwarden, waren naar de jaarvergadering van de AVRO geweest, die in juli van het vo rige jaar in Haarlem is gehouden. Deze nogal rumoerige vergadering .lad hen bijzonder teleurgesteld, vooral het doen en laten van de oestuursleden van de afdeling Friesland. Zij waren na afloop naar de redacteur van een Friese krant gestapt en vertelden daar ondei meer. dat zü vonden dat het gewestelijk be stuur zich „hoogst onbetrouwbaar had getoond" en dat zij zich bedrogen en zwaar genomen voelden door dat be stuur". Bovendien zou voorzittei Hoek stra „de statuten en het huishoudelijk reglement niet eens kennen". De jour nalist had deze uitlatingen letterlijk in een artikel opgenomen en de geweste lijk voorzitter voelde zich daardoor be ledigd. De drie verdachten wa.en tevo ren door de rechtbank vrijgesproken en daarvan was mr. Hoekstra in beroep gegaan. De twee AVRO-leden gaven toe dat zij die uitlatingen hadden ge daan: ze stonden er zelfs nog steeds achter. Maar het was bedoeld voot het hele gewestelijk AVRO-bestuur en niet voor mr. Hoekstra persoonlijk. De pro cureur-generaal achtte het ter.lastege- legde bewezen en vroeg tegen alle ver dachten f 75 boete. De journalist ver klaarde, dat hij alles, wat de twee anderen gezegd naddsn, slecms had weergegeven Hij achtte zichzelf niet schuldig. (Van onze correspondent) ZIERIKZEE, 4 mei Binnenkort zal langs de zeewering van Schouwen- Duiveland begonnen worden met het opruimen van de talrijke bunkers en verdedigingswerken, die de Duitse be zetter heeft achtergelaten. Gisteren heeft het waterschap Schouwen-Duive- land te Zierikzee het opruimen van deze militaire souvenirs aanbesteed. On der de ongeveer 55 op te ruimen objec ten bevinden zich open geschutsopstel- iingen, bergplaatsen voor munitie, zo genaamde Tobroek-opstellingen, woon- schuilplaatsen en telefoon- en zoeklicht- stellingen. Dit „structureel geweld" moet vol gens Marx met geweld worden bestre den. Alleen het Marxisme kan de on vrijheid overwinnen. Hier moet de vraag worden gesteld; houdt deze pre tentie van een volstrekte oplossing niet een nieuwe onvrijheid in? Brengt elke streving naar vrijheid onvrijheid voort? Een betere weg lijkt de weg der evo lutie door groepsvorming, door organi satie der arbeiders, die zodoende in vloed op de regering bunnen uitoefenen door vestiging van een nieuwe orde, waarin de arbeiderswetgeving een even wicht veroorzaakt. De volstrekte bewe gingsvrijheid van enkelen heeft daarin geen plaats meer. Er behoren spelre gels te zijn, die voor allen gelden. Zo doende ontstaat er een nieuw systeem, waarin iedereen is opgenomen, onder toezicht van een algemene leiding, die het welzijn van allen behartigt. Volstrekte vrijheid is daarin niet mo gelijk; deze zou noodzakelijk weer tot volstrekte onvrijheid van anderen lei den. Het doel der spelregels is de posi tiebescherming van allen. Bij het opstel len daarvan is algemene medezeggen schap vereist, vooral met het oog op de beveiliging der eigen situatie, waarbij vermeden dient te worden, dat men ze „ondergaat", al blijft deze voorwaarde uiteraard betrekkelijk. Omdat een absolute oplossing niet mogelijk is, zal er steeds opnieuw voor gewaakt behoren te worden, dat de vrij heid van de een niet onvrijheid voor de ander betekent. Deze nieuwe vrijheidssituatie legt de mens daarmee samenhangende taken op: b.v. de noodzaak van vorming, van het leggen van medemenselijke contacten, van het menswaardig be steden van de vrije tijd, terwijl te vens nieuwe vormen van onvrijheid op treden, van gebondenheid aan b.v. het arbeidsbestel, de arbeidswetgeving en de voorzieningssystem-en. De mens van deze tijd moet geholpen worden hierin zijn weg te vinden. Deze eisen zuilen op wereldniveau verwezenlijkt dienen te worden. Nog te velen verkeren in de onmoge lijkheid om te leven. De vraag dringt zich echter op, of onze democratische weg in b.v. Zuid-Amerika mogelijk is, waar het „structureel geweld" nog hoog tij viert. De Christenen dienen deze vraag van uit de plicht, die het Evangelie hen op legt, als een persoonlijke verantwoorde lijkheid te beschouwen. De nood van miljoenen medemensen moet in ons een gezonde en heilige onrust wekken. De liefde kan hier alleen bepalend zijn, het verlangen n.l. om inderen tot een mens waardig leven te brengen, hen „te doen zijn". Dat betekent o.m., dat liefdadig heid onder alle omstandigheden dwin gende plicht is. Tegenover „structureel geweld echter is liefdadigheid mach teloos. Het beslissende zwaartepunt ligt daarom in de liefde als drijvende kracht voor universele inspanningen, die bete re levensstructuren moeten verwezen lijken. LAREN, 4 mei De Stichting „Na tionale Kinderdag" wil, als onderdeel van de Universal Children Day. in Ne derland een Kinderdag instellen. Het doel van de dag is gelden te verza melen die besteéd zullen worden aan het kind in de in ontwikkeling zijnde gebieden en aan de gehandicapte kin deren, van elke godsdiestige overtui ging, in ons eigen land. De Stichting stelt zich voor dat de schoolgaande jeugd tijdens deze dag een expositie houdt van tekeningen en handenarbeid en sportdemonstraties en muziekuitvoeringen verzorgt. De ouders betalen hiervoor een eentreeprijs. Elke school kan haar eigen karakter bepa len door de opbrengst te bestemmen voor het Dr. Albert Schweitzerfonds, de Medische Missie of de Unesco-Unicef. De Stichting hoopt met dit streven een traditie in Nederland in te voeren die haar steun bijdraagt tot de wereld vrede. Zij stelt zich voor deze Kinder dag evenals in Engeland te houder op de eerste zaterdag in .ïuli of de derde zaterdag in september. In het comité van aanbeveling hebben o.m zitting genomen orof. dr. Th. Rut ten ais sociaal-psycholoog en oud-minis ter van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen, prof. dr. P. Muntendam, di recteur-generaal van de Volksgezond heid en dr. H. Turkstra, voorzitter commissie van uitvoering voo*- het Chr. Paed. Studie-centrum te Den Haag. (Advertentie) BELEG IN DE BESTE 0. DOOR AANKOOP VAN AANDELEN g jf IN CONTANTEN 8% BELASTINGVRIJ IN AAND. _5% V TOTAAL 13 °/o NETTO OPBRENGST 8"li 0 BEURSKOERS! f 121.- per aandeel DEN HAAG, 4 mei Examen koordirigent uitgaande van de federa tie van Nederlandse zangersbonden: mevr. F. J. Schilp-Armstrong, Leid- schendam en de heren B. de Leeuw, Voorburg: A. J. Noordhoek, Den Haag en G. J. Schrauwen, Oudenbosch. LEIDEN, 4 mei Kand. Engelse taal- en letterkunde mej. H. de La Hayze, Zeist en de heer P. T. van Breugel, Den Haag. LEIDEN, 4 mei Doet. geologie: de heer W. P. F. H. de Graaf f, Leiden: doet. biologie: mevr. C. L. Deeleman- Reinhold, Wassenaar; kand. wis- en natuurkunde A; de heer J. H. van Geldroo, Leiden; kand. examen wis- en natuurkunde AI: de heer K. P. M. J. Hollman, Den Haag; kand. examen wis- en natuurkunde H: de heren W. Vogel en C. J. Staalduinen, beiden Lei den; kand wis- en natuurkunde F; mej. P. C Duparc en de heer H. J. Takken, allen Leiden; kand. wis- en natuurkunde K; de heren G. A. Zweers en A. N. van Brussel, beiden Leiden. GRONINGEN, 4 mei Kand. so ciale wetenschappen mej. W. J. Takens, Veendam. Advertentie Koningstraat 11 - Haarlem Telet 16171 BONN, 3 mei De raad van com missarissen van de Volkswagenfabriek is tegen zaterdag bijeen geroepen. De prijsverhogingen voor de V.W. 1200 zul len dan nogmaals besproken worden. De Westduitse regering heeft na af loop van een kabinetszitting onder lei ding van de minister van Economische Zaken, prof. Erhard, haar verwonde ring uitgesproken dat de directie van de Volkswagenfabriek de eenstemmige aanbeveling van de raad van comm's- sarissen om de prijsverhoging onge daan te maken, niet heeft uitgevoerd. In een na afloop van de kabinets zitting gepubliceerde verklaring wordt medegedeeld, dat de Bondsregering na een zorgvuldig onderzoek van mening is, dat de directie van het Volkswa- genbedrijf de prijsverhoging had kun nen intrekken zonder de winstmogelijk heid van het bedrijf in gevaar te bren gen- De regering geeft in de verklaring te kennen vastbesloten te zijn haar economische politiek niet te laten ver storen door prijsverhogingen, die ver meden hadden kunnen worden. Het be lang van een enkel bedrijf moet onder geschikt blijven aan het algemeen be lang. Staatssecretaris Von Eckardt ver klaarde tegenover persvertegenwoordi gers. dat deze verklaring van de rege ring tot de gehele auto-industrie gericht was. Hij zei verder da» de Westduitse regering de mogelijkheid had besproken de invoerrechten op auto's te vermin deren of geheel af te schaffen, om op die manier de Westduitse autofabrikan ten onder druk te zetten. De sociaaldemoci atische oppositie in Bonn heeft een motie ingediend die een anti-kartelvormingsprocedure te gen Volkswagen inluidt. In Wolfsburg deelde de president-di recteur van de Volkswagenwerke, prof. Nordhoff, aan de pers mee, dat hij de Westduitse minister van Eco nomische Zaken, prof. Erhard. zater dag heeft meegedeeld dat hij niet in de positie verkeerde om de verhoging ongedaan te maken. Nordhoff zei dat de regering m Bonn hem geen overtui gende motieven had weten te geven voor zulk een stap. De strijd om de prijzen in de West duitse auto-industrie tussen de minister van Economische Zaken, prof. Erhard, en de directeur-generaal van de Voiks- wagenfabriek, prof. Nordhoff, is in een verder stadium getreden. De minister heeft in Bonn de voorzitter van de Ar- beitsgemeinschaft der Volktaktienver- eine. Horst Rheinfelds, die ook lid is van de raad van commissarissen der Volkswagenfabriek, ontvangen. Laatstgenoemde wil in de bijeenkomst van de raad van commissarissen van aanstaande zaterdag voorstellen dat de Volkswagenfabriek haar maatschappe lijk kapitaal met 200 miljoen Mark zal vergroten tot 800 miljoen Ma'k, tenein de de jongste prijsverhoging voor de V.W. 1200 ongedaan te maken. Rheinfelds stelt voor de nieuwe Volks wagen-aandelen tegen de prijs van 250 Mark voor een aandeel van 100 Mark uit te geven aan de huidige aandeel houders. President-directeur, prof. Nordhoff heeft in Wolfsburg verklaard geen sancties van de regering tegen de Duit se auto-industrie te verwachten. i t l" 1 '"//ii v fc/tr/Jkepj. ^''"w I"'''j moet-h rJifi rirh Advertentie W 1 LE COGNAC DE Ni NAPOLEON IMP. OUD HAARLEM DELFT, 3 mei Ir. A. J. van der Weele, hoofd van de meetkundige dienst van de Rijkswaterstaat te Delft, is met ingang van 1 januari 1963 benoemd tot directeur van het internationale cen trum voor luchtkartering I.T.C. te Delft. UTRECHT, 3 mei Drs. C. A. Ho nig, wetenschappelijk ambtenaar eerste klasse bij de kliniek voor chirurgie, af deling plastische chirurgie in Utrecht, is benoemd tot lector in de faculteit der geneeskunde aan de rijksuniversiteit om onderwijs te geven in de plastische chirurgie. 59 En eindelijk kwam Leo met de mededeling, dat de koek al gekocht was. De betekenis hiervan drong niet geheel tot haar door, trouwens het hele gesprek was vaag geweest, ze had Leo van alles moeten vra gen, hij sprak niet zo vlot als anders, ze had de antwoorden uit z'n mond moeten trekken. Maar één ding had zij goed begrepen; Marius zou haar komen halen en dat was voorlopig voldoende. Toen Wilna en de kinderen thuis kwamen was Wies een en al opgewektheid, maar die avond in bed haai de zij zich het gesprek met Leo weer woord voor woord voor de geest, 't Was alsof er toch iets niet in de haak was. Maar Leo had gelijk, het was te genover Wilna beter dat Marius nog een paar dagen weg bleef. Ze moest maar rustig afwachten, Leo zou morgen weer opbellen. En dat telefoontje was anders, daar jubelde de stem van Leo: „Hij komt vanavond! Met dezelfde trein, waar jij mee kwam. Ga hem niet afhalen, wacht bii Wilna op hem. Blijf op je standpunt staan, ofschoon hij weet, dat alles maar comedie is. Dat heeft Richard 'm geflikt. Hou je taai, voor jou is het immers geen comedie. Laat hem dat voelen en goed ook. Hij zal naar professor van Esch schrijven om een staf jonge meestertjes, laat hem dat vanavond nog doen, dring daar op aan." Op zoiets dergelijks kwam het gesprek met Leo neer. Wies heeft alles beloofd, ze zal flink blijven; „vanavond" juicht het in haar, „vanavond al." Maar hoe meer het uur nadert dat Marius verwacht kan worden, hoe meer Wies tegen de ontmoeting op gaat zien. Wat zal Marius zeggen? Voorlopig zal hij, met het oog op Wilna, heel ge woon moeten doen, maar later... De kinderen vinden de komst van Pappie maar zo zo, dat betekent het einde van de logeerpartij. Wies hoort de trein aankomen en even later het aanzetten van de locomotief, de trein is dus al weer op weg naar Ermelo-Veldwijk en Marius is In Put ten en op weg naar haar. Ze holt naar boven, ze wil het eerste glimpje van hem opvangen, als hij de hoek omslaat; daar in het schijnsel van die eenzame lantaren moet ze hem kun nen zien. En ze ziet hem tenslotte ook, haar flinke, grote man, heel even, dan slokt de duisternis hem op, maar de voetstappen komen nader en nader en ze hoort de begroeting beneden in de gang. Wilna roept de beide kinderen: „Pappie is er." „Wies," hoort ze Wilna's stem, „waar ben je? Marius is hier." Nu moet ze wel naar beneden, het hart klopt haar in de keel, nu niet timide zijn. In de gang ziet zij Marius; op zijn ene arm heeft hij Jettie en op de andere Wimke, hij fluistert op zijn manier maar zijn fluisteren is zodanig, dat op de trap duidelijk te verstaan Is wat hij zegt. Hij belooft een fijn verhaal voor ze naar bed gaan en als hij Wies de trap ziet afkomen, laat hij de kin deren langzaam op de grond zakken en kijkt naar haar, kijkt haar doordringend aan, dan breidt hij zijn armen uit en Wies verdwijnt even volkomen. Dat is iets anders dan de onverschillige zoen waarmee Ma rius gewoon is zijn vrouw te begroeten. De kinderen trekken hem mee in de kamer. Onderweg heeft Buise zich af lopen vragen, hoe iemand het in zijn hoofd kan krijgen, en dan nog wel een vrouw alleen, 's winters in zo'n gat te blijven wonen. Nu ondergaat hij de sensatie van uit een verlaten heid in een gezellige kamer te komen, de reeds ge dekte tafel lokt hem. Het eten zal zo dadelijk klaar zijn, men schikt zich nog even om de haard, Buise krijgt een grote borrel ingescnonken, vergenoegd om alles wrijft hij z'n handen, dat is wat anders dan de afgelopen twee dagen. Wilna moet naar de keuken, de kinderen staan bij z'n knieën, maar hij kijkt naar Wies als wil hij van haar gezicht iets aflezen, maar dat gezicht blijft onbewogen, ofschoon ze wel zo op z'n schoot zou wil len springen. „Vader heeft wat lekkers meegebracht," zegt hij tot de kinderen, „straxs als tante Wilna thee schenkt, dan krijgen ju'ïie een stukje." „DE bewuste koek," denkt Wies. „Haal m'n tas maar even, dan zal ik het laten zien." Buise pakt voorzichtig de grote koek, knoopt het rode lint los. „Toen ik voor Dirk Jan van der Meyde in het Zuiden was, heb ik deze gekocht." Hij zegt het met nadruk en Wies zegt erg lief: „Dat was'aardig van je Marius, heel attent." Ze moeten aan tafel en het smaakt Marius uitste kend hij is allerbeminnelijkst in één woord, vertelt honderduit „Wat kan hij toch aardig zijn," denkt Wies. Na tafel kruipt Marius bij de haard en Wies wil de kinderen naar bed brengen, maar hü moet z'n belofte houden. Hij heeft echter geen trek om op de koude slaapkamer verhaaltjes te vertellen en stelt daarom voor, dat de kinderen nog precies een half uurtje op blijven, dan zal Pappie iets bij de haard vertellen. „Hé ja," zegt Jettie, „net zoals Juf uit een boek heeft voorgelezen, daar was ook een vader die elke avond verhaaltjes vertelde, dan gingen alle lichten uit en scheen alleen de haard." „Dan doen we hier ook het licht uit," beslist tante Wilna. Dan schudt Wimke de knie van zijn vader heen en weer, hij wil wat vragen. Met een kleurtje van verlegenheid vraagt hij: „Pappie, kunt U vertellen van konijntjes? Toen we met tante Wilna door het bos gingen, hebben we er twee gezien." Marius knikt, hij za! van konijntjes vertellen. En bü het schijnsel van de haard tovert Buise een konijnenfeest, ter ere van de baas der ko nijnen. Hij laat grote spinnen draden tussen de bomen hangen en op die draden komen duizenden glimworpjes te zitten, net als lampions bij de men sen. Hij laat de konijntjes dansen, var wortelen en kool bladen de heerlijkste gerechten voorzetten. De eek hoorntjes, die ook mogen komen, krijgen geconfilte beukenootjes. (Wordt vervolydt Advertentie) Kent u wel de gezellige drukte op de W/eghaven van het thans 10 Jaar bestaande MADURODAM? Om uren naar te kijken 1. MAGISCHE VIERKANTEN 1 2 3 4 9 10 11 12 2 10 3 11 l 12 5 7 B 13 M 15 16 6 U 7 15 16 Horizontaal en vertikaal dezelfde woorden invullen. 1 tip - 2 zoogdier - 3 wreed heerser 4 gebogen - 5 keer - 6 opera - 7 plaats aan de Rode Zee - 8steekwapei - vreemde munt - 10 koraaleilanu - U Europese hoofdstad - 12 grondsoort 13 witte plek op het voorhoofd van som* mige dieren - 14 gast - 15 zoogdier - rustteken. Oplossing van 3 mei Horizontaal: 1. kemphaan; 2. leuren- jol; 3- outer, dank; 4. kwaliteit; 5 *"*3, ka; 6 raid. angel: 7. reëel, enk.; 8. V.M-; rekken; 9 laven, week; 10. Aden Marne' 11. gal. yard Verticaal: 1 kloker, vlag; 2. eeuw. bT' made; 3 mutatie, vel; 4. preluderen; herik, een; 6 An. tjalk, ma; 7 Deern kwar; 8 njai. geëerd; 9. ontkennen; elk, alk, keu.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 4