Pakken sturen uit Amerika was niet zo gemakkelijk Formaliteiten dienden slim te worden omzeild giro 323300 Bij de a.s. heiligverklaring van Martin de „Dagboek van Anne Frank" contact] KIJKEN NAAR: DRAADLOOS I NA DE BEVRIJDING IN 1945 Geen papier en geen touw Zaterdag Zondag: Maandag Zaterdag Zondag Maandag Het warme hart van uw centrale verwarming Paramedische beroepen worden ten dele gelegaliseerd Kernafval bij Petten Simson sleep steen voor lozingsleiding Wie niet in de gelegenheid is zijn gave op de collecteschaal te schenken of wie een extra-bijdrage wil zenden, kan gebruik maken van EEN MULAT ALS PATROON VAN DE SOCIALE RECHTVAARDIGHEID PIRATENZENDERS VLIEGVAKANTIE Voltallig Episcopaat bij bisschopswijding van mgr. G. de Vet Buitenland Buitenland Buitenland ZATERDAG 5 MEI 1962 fAGINA K> IDEAL STANDARD LB2 KETEL. Gietijzer voor langere levensduur. Micro-fijn pasgeslepen afdichtingen. Maximaal brandstof-rendement. Ge makkelijk te wijzigen voor het stoken van vaste brandstof. Moderne vorm geving. Reeds duizenden in Europa geplaatst! Duurder hoeft nietwant beter kan niet, ~(-y>tar?dai<d MIDDLEWEST, mei. Ik heb een jeugd-vriendin, die Trien heet. We studeerden samen in Amsterdam en hadden veel plezier. In 1938 ver liet Trien Europa voor een ooste lijk werelddeel en ik ging naar Amerika. Zeven jaar later bracht het goede lot ons weer samen en met onze gelijk-jarige zoons brach ten we de zomer van 1945 door in het oosten van de Verenigde Sta ten, terwijl onze echtgenoten ieder op hun manier de belangen van de bloedende wereld behartigden. Buitenlandse onderscheiding KATHOLIEKE KERKENBOUW NEDERLAND ie UTRECHT desgewenst met vermelding: „bestemd voor kerkenbouw in het bisdom SARDIMIË en CORSICA 15 dg. Corsica v.a. 452.— 15 dg. Sardinië v.a. 469. „AVIATOURS" Vliegreizen lfCENTOURI" Vliegreizen KATE m (Advertentie) Schrijft u voor inlichtingen aan: Ideal Standard (Holland) N.V., Willem Fenengastraat 2, Amster dam, Tel. 945811, of wendt u tot een erkende C.V.-installateur, die u graag zal inlichten. We kochten zoveel wol, dat de verpakking ons genoeg papier opleverde om een groot pakket naar Holland te kunnen sturen. Vit de jaartallen kunt u zien, dat Trien noch ik gedurende de oorlog in Holland waren. Van het lot van onze families wisten we bitter weinig af en met angst en beven wachtten we op de eerste berichten. De kranten stonden natuurlijk aldoor vol van alles, maar voor de Amerikanen moest zelfs een oorlog in Holland een folkloristische tint hebben. We lazen berichten als: ,,Toen de toestand in Amsterdam hope loos scheen te worden beval de burge meester aan „the good Dutch house wives" om de Duitsers met hun klom pen te lijf te gaan." Enfin, U hoeft dit verhaal ook niet te geloven, al is het echt gebeurd. Wfj Hollanders in Amerika hadden echter een zeer betrouwbare bron van inlichtingen een Hollands-Amerikaans tijdschrift de „Knickerbocker" genaamd dat altijd precies op de hoogte was. Vanaf 1943 had dit tijdschrift ons al aan geraden om met hulp paraat te zjjn, wanneer ons land bevrijd werd. Iedere Nederlander-in-den-vreemde verzamelde kleren, beddegoed enz. om te zijner tijd naar Holland te kunnen sturen. En wat kregen we niet een medewerking van de vrijgevige Amerikanen! Na twee jaar had ik een tweedehands winkel hebben kunnen opzetten met mijn voorraad. En Trien ook. Na de bevrijding op 7 mei begon de Knickerbocker ons in detail te ver tellen waar onze eerste pakken uit moesten bestaan: chocola, pindakaas, verband, tandenborstels, naald en ga ren zouden in ieder geval niet moeten ontbreken. Alles goed en wel, maar er was nog geen postdienst met Hol land en we wisten niet eens waar onze families zich bevonden en of we nog families hadden! Ja, we hadden nog families. Op een goede morgen vond ik Trien snikkend op de trap met de eerste brief uit Hol land. Goed nieuws en slecht nieuws, alles door elkaar. Een paar dagen later kwam de eerste brief voor mij. Trien duwde me de tuin in en zei: „Ga hem daar maar lezen en snotteren," en ter wijl ik daarmee bezig was nam ze er stiekum een kiekje van; dat heet nu nog altijd „juffrouw Sjagrijn." Iedere dag gingen we naar het post kantoor om te vragen of we pakken konden sturen naar Holland en einde lijk zei het postkantoor „Ja, hier is een formulier waar alle formaliteiten op staan Dat stukje papier had het lef om het maximum gewicht van een pakket C[ vijf pond te stellen en het zei ook iets van girth". Niemand had ooit van ..girth" gehoord. Girth is de om trek. maar ais je een lang pakket hebt en je familie heeft maanden honger ge leden, dan bereken je de omtrek naar de lengte van het pak en niet naar de smalte. Ik kan het me niet precies meer herinneren, maar ik weet, dat we erge problemen hadden met die girth. Tja, zo gaat het in de wereld: het onrecht wordt met in m&ten en gewichten af gewogen en op formulieren vastgelegd maar publieke gerechtigheid moet bin nen de hanen blijven. Gewicht en omtrek waren echter niet ons grootste probleem Pakpapier en touw kostten ons grotere hoofdbrekens. U moet niet vergeten, dat Amerika ook in oorlog was en niet alleen van haar inwoners echtgenoten, vaders en zoons vorderde, maar ook alle tin, alle staal en jjzer, benzine, hout, leer, vlees, ka toen, wol, pakpapier en touwtjes. Wat er in de lege winkels nog te koop was was op de bon. Je nam je levensmiddelen onverpakt of in glas in je eigen mand mee naar huis. Het gebrek aan touw was niet bezwaarlijk, want we konden het vervangen door band of smalle re pen goed. Maar papier hadden we ab soluut nodig en papier werd probleem nummer één van ons leven. We smeek ten vrienden en kennissen om papier en die smeekten weer hun vrienden en ken nissen om papier. Je mocht eigenlijk maar om de twee weken een pak stu ren naar hetzelfde adres, maar we om zeilden, dat door onze paketten naar verschillende postkantoren te brengen en ze naar verschillende familieleden te adresseren. We werden er hoe lan ger hoe geslepener in met dat formu lier een loopje te nemen, want we po pelden er naar onze verhongerde dier baren te helpen. Maar papier bleef altijd ons grote probleem. We ontdekten een hand werkwinkel, waar de brelwol In pa pier verpakt aan de klant werd mee gegeven. Dus we "kochten een keer kluwen en kluwen wol, zoveel, dat de juffrouw ze in een stuk papier zou verpakken, groot genoeg om voor ons vijf-pond pak naar Holland te kun nen gebruiken. Dat papier maakte ons nijver want een maand later lie pen onze tweejarige zoons ieder in met-de-hand-gebreide broekjes. Ik herinner me,dat we op een goede dag het adres kregen van een schoon zuster van een nicht van een vriendin, die een rol kastpapier had en het ons wou afstaan als we het kwamen halen. Afstand vier mijl. Benzine streng ge rantsoeneerd, Trien in verwachting van haar tweede baby niet in staat acht mijl te gaan wandelen. We reden dus de eerste twee mijl, parkeerden de auto en wandelden de laatste twee mijl naar het papier. Onze moeite werd dub bel beloond, want de goedgeefse me vrouw gaf ons ook nog een warme wol len rok en een trui, „to send to those poor people in the Old Country." Met hoeveel voldoening werden die eerste pakketten verpakt en verzonden! Wat zaten we niet in angst als de em ployé aan het postkantoor ze argwa nend woog en alle ingevulde papieren nakeek en ze dan achteloos in een gro te mand smeet, alsof het een verjaar dagscadeautje gold naar een nichtje drie mijl hier vandaan! En wat zaten we niet in spanning, totdat de goede aan komst ons werd gemeld uit Holland! De verrukking, die uit die brieven sprak, vertelde ons pas nauwkeurig hoe groot de doorgestane ellende en ont bering waren geweest. Want wie heeft de inspiratie in vredestijd cm een ode aan de tandenborstel te dichten? Ik heb zo'n literair document in mijn bezit en het dateert van augustus 1945. CILIA AMIDON. AMSTERDAM, 3 mei De directeur van het Amstelhotel té Amsterdam, de heer D. de Bes, is bevorderd tot ridder eerste klas in de orde van St. Olaf. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 5 mei. Een algehele herziening van de wet op de genees kunst is op korte termijn niet te ver wachten. Zo blijkt uit de memorie van antwoord op het wetsontwerp tot rege ling van de uitoefening der paramedi sche beroepen. De ministers van Volksgezondheid en Justitie zijn van oordeel, dat in het ontwerp, waarop in een aanvullende nota nog enige redactionele wijzigin gen zijn aangebracht, de paramedische werkzaamheden in de bestaande situa tie zo goed mogelijk wettelijk worden geregeld. In de memorie van antwoord wordt erop gewezen, dat herziening van de wet op de uitoefening van de geneeskunst lange tijd van studie en overleg zal vergen. Het ingediende wetsontwerp mag daarop echter niet wachten. Later kan zo nodig in het totale verband van een nadere wette lijke regeling de thans voorgestelde worden ingepast. De bewindslieden achten het niet noodzakelijk een regeling te treffen voor de verhouding tussen paramedi sche kracht en medicus ter zake van de geheimhoudingsplicht. Uiteraard, zo wordt gezegd, is de arts ook voor de van de paramedische kracht ontvangen mededelingen door zijn beroepsgeheim gebonden. Over het verschoningsrecht wordt in de memorie van antwoord op gemerkt, dat de rechterlijke macht dit voor de beoefenaars van paramedische beroepen zeker zal erkennen, zodra hun geheimhoudingsplicht wettelijk is geregeld. IJMUIDEN, 4 mei Met een won derlijk sleepobject achter zich, Is de ÏJmuidense zeesleepboot „Simson" vanmorgen uit IJmuiden naar zee ver trokken. Het was een onzichtbare sleep, die bestaat uit een grote steen (met een totaalgewicht van 65 ton) die moet die nen om het uiteinde van de vier en een halve kilometer lange plastic lo zingsleiding van het Reactor-Centrum Nederland in Petten op z'n plaats te houden. De steen wordt gesleept naar een positie op enkele kilometers ten westen van het reactor centrum. Vorige week is reeds een groot zink- stuk naar die plaats gesleept, dat met zware bazaltkeien op de Noordzeebo dem is neergelaten. Duikers zullen van daag behulpzaam zijn bij het plaatsen van de grote steen op dit zinkstuk op de noordzeebodem. Ariver ten tie) KKK HUISSEN, 4 mei Op zondag 6 mei a.s. zal Paus Joannes XXIII de heilig verklaring uitspreken van de Zuid-Ame rikaanse zalige Martinus de Porres. Het opzienbarende in dit feit is niet al leen dat het een mulat uit Peru be treft, een buitenechtelijke zoon van een Spaans edelman en een vrijgelaten ne gerin uit Panama van Afrikaanse af komst; ook is het niet alleen merk waardig dat deze kleurling vanaf zijn vijftiende jaar deel uitmaakte van de Dominicanenorde, aanvankelijk als do naat of oblaat en later ais geprofeste lekebroeder. Wat deze canonizatie tot een opmerkelijke gebeurtenis voor de Kerk maakt is dat zij, een halfbloed tot de eer der altaren verheft, die behoort tot de eerste bladzijden van de geschie denis van de jonge Amerikaanse Kerk en die sedert kort, op verzoek van de wereldlijke overheid aldaar, onder de titel van „patroon der sociale recht vaardigheid" in Peru vereerd wordt. Nog geen vijftig jaren nadat het Spaan se bewind zich in Zuid-Amerika geves tigd had, werd Martin de Porres in 1579 te Lima geboren. Door zijn vader verlaten, werd hij door zijn moeder, een christin-negerin, in armoede opgevoed totdat de Spaanse caballero, door be rouw gedreven, het kind tot zich nam. Deze vaderlijke verzorging was slechts van korte duur, aangezien het bezit van een dergelijke zoon de benoeming van de Spanaard tot gouverneur van Pana ma in de weg stond. Wederom aan zijn moeder toevertrouwd, vertoonde Mar tin een grote toewijding voor de zaak van zI1n verdrukte en lijdende even mens, ongeacht diens afkomst of stand, en een voorliefde voor de geneeskunde. Hetzelfde verlangen naar belangeloze toewijding voerde hem naar het ver maarde Convento del Rosario van de Dominicanen in zijn geboortstad, waar hl) als knecht zjjn diensten aan de bij na 300 man tellende religieuze commu niteit aanbood. De vele vernederingen en de vaak hooghartige behandeling van de zijde der kloosterlingen, die zelf zonen van Spaanse conquistadores waren, konden echter zjjn trouw en op rechte naastenliefde niet schokken. Om de grote gaven van zjjn hart tot de re ligieuze professie toegelaten, kreeg hl) binnen het klooster de taak van zie kenverpleger. Van toen af vergrootte hU echter zijn werkterrein trok zich het lot aan van de duizenden sociaal- misdeelden van de wereldstad Lima: bedelaars, zieken, verwaarloosde kin deren en verdoolde meisjes. Hij voor zag hen van voedsel, verpleegde hen soms in het klooster en bracht hen on der in schuren en bUgebouwen. Door een bijzondere kennis van personen en omstandigheden wist hU hulp te bren gen in de moeilijkste aangelegenheden. Natuurrampen en overstromingen wist hö met Gods hulp te bezweren, zie ken te genezen, slaven te bevrijden en de dieren, van groot tot klein, aan zich als een vriend te doen gehoorzamen. Toen hU op zestigjarige leeftijd stierf, erkende men algemeen de heiligheid van zjjn leven, zjjn innige Godsverbon- derheid en heldhaftige naasteliefde Zjjn aandenken is in Lima en in geheel Peru nooit verloren gegaan. Met zijn tijdgenoten Santo Torlblo, de aartsbis schop van Lima die hem het sacrament van het vormsel toediende, en Santa Rosa, wereldlijk Derde Ordelid van Sint Dominicus te Lima, behoort hU tot de beginperiode van de Kerk in de Nieuwe Wereld. Na zijn zaligverklaring in 1836 werd zjjn naam door de Orde waartoe hij hud behoord over geheel de wereld ver spreid. Buiten zijn eigen land groeide in onze eeuw een grote devotie tot hem in Noord-Amerika, Spanje en Afrika. De zwarte kardinaal Laurian Rugambwa, bisschop van Rutabo in Tanganyika, verklaarde onlangs: „Wjj zijn blij te constateren dat de de-,otie tot de Zali ge Martin de Porres, zich over geheel Afrika verbreidt, en wij hopen dat deze zich steeds verder over de gehele we reld zal uitstrekken. Met verlangen zien wij uit naai de dag dat de Heilige Va der zijn naam zal opnemen onder die van de Heiligen van de universele Kerk. Sedert de laatste oorlog is de naam van de nieuwe heilige ook in Nederland bekend geworden door de Paters Domi nicanen die in hun klooster te Huissen (Gld) het centrum bezitten van de „Za lige Martinus Devotie", waar reeds zeer vele gebedsverhoringen zjjn opge tekend en vanwaar jaarlijks aanzien lijke geldelijke bijdragen naar de jonge Kerk van zwart Afrika wordt gezonden Moge door het voorbeeld en de voor spraak van de nederige broeder van Li ma, die drie werelddelen in zijn stam boom telt, de dienende liefde blijken de hoeksteen te zijn van de Kerk Gods, waar ook ter aarde. (Advertentie) volmaakte pasvorm - uiterst strik, dus voordelig door lange leverfsduur BUSSUM, 8 mei Na een treffende reportage van de dodenherdenking op de Waalsdorpervlakte kreeg men gister avond dus een opvoering van „Het dag boek van Anne Frahk" in een uitste kende televisiebewerking van Willy van Hemert te zien. Ongetwijfeld is het zo, dat de N.T.S. geen passender stuk voor de avond van de vierde mei had kunnen kiezen. Zoals men gerust kan zeggen, dat het een voortreffelijke zaak is ge weest dat een zo breed mogelijk Neder lands publiek door middel van de TV met het even schokkende als ontroeren de, op historische feiten berustende dra ma werd geconfronteerd. Dat kan in zijn gevolgen alleen maar een zegenrijke uitwerking hebben. De pure, alle haat gevoelens uitbannende geest van het meisje Anne Frank inspireert alleen maar tot het goede. Wij achten het in deze omstandigheden nauwelijks oorbaar ons over te geven aan een bespreking van deze tv-opvoering. En wij volstaan er dus mee te constateren, dat wij de le den van de toneelgroep „Theater" slechts dankbaar kunnen zijn voor de wijze waarop zij het „Dagboek" in al zijn no belheid met hartverwarmende toewijding tot leven hebben gebracht. H. Hn. STOCKHOLM, 5 mei (UPI) De Zweedse regering heeft een wetsont werp ingediend, dat gericht is tegen piratenzenders, die buiten territoriale wateren werken. Tot indiening van het wetsontwerp werd enkele maanden ge leden besloten op een vergadering van de Scandinavische raad in Finland. Alleen Denemarken heeft het ontwerp reeds in behandeling. Finland en Noor wegen zullen binnenkort volgen. Als de wet wordt aangenomen, zal het een misdaad zijn deel te nemen aan on wettige uitzendingen. Radio Nord, werkend van af het schip „Bon jour" zal dan geen Zweedse employé's meer kunnen krijgen, terwijl het voorts on mogelijk zal worden programma's op het Zweedse vasteland op de band op te nemen. Martine Crefcoeur en Jules Croiset als Anne Frank en Peter van Daan in „Het dagboek van Anne Frank", dat de toneel groep „Theater" op de herdenkingsavond van onze gevallenen gisteren op het scherm te zien gaf. AMSTERDAM, 5 mei (VU): Kand. wiskunde en natuurwetenseh. (E): R. Wiersma (Zaandam), (F): F. W. te Stra- ke (IJmuiden)(K)A. A. de Vos (Utrecht): (K): J. J. Vos (Beilen). Wis kunde en natuurwetenseh. (Seheik)A. v. Dalen (Amsterdam), en D. J. Loof (Amsterdam), Kand. rechten: F. G. P. Diermanse (Den Haag); kand. econo mie: G, T. M. Seesing (Keyenburg-Gld.). Doet. economie: D: Winkel (Den Haag), W. v. d. Veer (Zwolle), F. W. L. v. d. Schaar (Amsterdam) en G. van Weer denburg (Amsterdam). (Advertentie) Speciale arrangementen naar o.a.: .nel. volledige hotelverzorging. Vertrek elke zondag vanaf Schiphol en Beek (L.)« Inlichtingen en boekingen bij: Stokstraat 1, Maastricht, Tel. 15427 (04400) Kruisstraat 15, Haarlem, Tel. 13995 (02500) BREDA, 5 mei (KNP) Het voltal lig Nederlands Episcopaat zal aanwe zig zijn bij de bisschopswijding vaB mgr. G. de Vet, de nieuwe bisschop van Breda, op zondag 13 mei. Kardinaal Alfrink bevindt zich mo menteel in Rome in verband met de voorbereidingen van het Concilie, doch verwacht mag morden dat hij tijdig >n ons land tets— zijn om de plech tigheid in'Breda bij te wonen. De tv« uitzending van de plechtigheden zal ook in de kathedrale kerk van Breda zelf te volgen zijn, dank zij zes moni toren, die er worden aangebracht. (Advertentie) 9865®° ,1SV»»K BRUSSEL, 5 mei (ANP) De interna tionale Pen-club heeft gisteren te Brus sel dr. Victor van Vriesland to: voor zitter gekozen. Hfl is als zodar.ig op volger van de Italiaan Alberto Moravia. Advertentie Rustig oud met OLVEH pensioen. nylons naar rriaaf HILVERSUM I, 402 m. NATIONAAL PROGRAMMA: 18,00 Nws. 18.15 Lichte orkestmuz. 18.45 Oranje in het zilver: reportage van het Koninklijk bezoek aan Arnhem. 19.00 Die vijfde dag in mei: Kerkelijke herdenkingsbijeenkomst. 20.00 Nws. 20.05 Dit is ons leven!: feestelijk gev. progr. 21.30 Promenade orkest en zangsolisten, 22.00 Ik en de horde, hoor spel. 23.00 Nws. 23.10 Lichte gramm. 23.50 Dagsluiting. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II, 298 m. - NATIO NAAL PROGRAMMA: 18.00 Nws, 18,15 Licht ensemble. 18.45 Oranje in het zil ver reportage van het koninklijk bezoek aan Arnhem. 19.00 Die vijlde dag in mei: kerkelijke herdenkingsbijeenkomst. 20.00 Nws. 20.05 Radio Philharmonisch orkest. frooi koor en solisten: Klass. muz. 1.20 Oranje in het zilver: reportage van het koninklijk bezoek aan Utrecht. 21.30 Instrumentaal kwartet: Klas. muz. 22.00 Ik en de horde, hoorspel. 23.00 Nws. 23.10 Kamerorkest: Moderne muz. 23.50 Dagsluiting 23.55-24.00 Nws. ENGELAND. BBC Home Service, 330 m: 18.00 Nws. 18.15 Sportprogr. 18.45 Parlementair overz. 19.00 Orkestmuz. 19.30 Gev. progr. 20.30 Hoorspel. 22.00 Nws. 22.10 Boekbespreking. 22.40 Medi tatie. 23.00 Nws. 23.02-23.35 Kamermuz. ENGELAND. BBC Light Progr. 1500 en 247 m: 18.00 Gevarieerde muz. 18.30 Jazzmuz. 19.00 Nws en oum. 19.25 Voetbaluitslagen. 19.31 Orkesteonc. 20.31 Gev. progr. 21.15 Gev. muz. en orgelspel. 22.OO Gev. muz. 22.30 Nieuws en sport. 22.40 Gev. muz. 23.55-24.00 Nws. NDR-WDK. 309 m: 19.00 Nws. 21.45 Nws. 22.10 Orkesteoncer-' en koorzang. 24.00 Nws. 0.05 Dansmuz. 1.00 Amuse mentsmuz. 2.00 Weerber. en gev. gramm. BRUSSEL, 324 m: 18.00 Orgelrec. 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nws. 19.40 Lichte muz. 20.00 Dans- "n amusements- muz. 21.00 Operettemuz. 22.30 Gev. muz. 23.00 Nws. 23.05 Omroep amuse mentsorkest. 23.35 Dansmuziek. 23.55- 24.00 Nws 484 m: 18.38 Gramm. 18.55 Gramm. 19.30 Nws. 21.00 Lichte gramm. 22.00 Wereldnws. 22.15 Jazzmuz. 22.55 Nws. 23.00 Gev muz 23.55 Nws. HILVERSUM I, 402 m. VARA: 8.00 Nws., postduivenber. en socialistisch strijdlied, 8.18 Koperens. 8.25 Weer of geen weer, ge var. progr. 9.45 Geestelijk leven, toespraak. VPRO: 10.00 Voor de kinderen. IKOR: 10.30 Nederlands Her vormde kerkdienst. 11.30 Vraag en antw. VPRO: 11.45 Flitsen, nieuws van eigen erf. AVRO: 12.00 Meded. o. gram, 13.20 Op de plaat rust!, strtldkrachtenprogr. 14.30 Boekbespreking. 14.40 Ueht orkest en zangsoliste. 15.10 Filmprai.tje. 15.20 Omroeporkest en solist: klassieke en mo derne muziek. 15.55 Populaire klanken. 16.30 Sportrevue. VPRO: 17.00 Het oude Egypte en zijn betekenis voor het heden, lezing. (VII). 17.25 Stad en land, praatje. VARA: 17.30 Voor Ie jeugd. 17.50 Nws, sportuitslagen en sportjournaal. HILVERSUM U, 298 m. - NCRV: 8.00 Nws en weeroverzicht. 8.15 Gewijde mu ziek (gr.) KIOR: 8.30 Goede morgen. 9.00 Lutherse vroegdienst. KRO: 9.30 Nws 9.45 Oude muziek (gr.). 9.55 Inlei ding hoogmis. 10.00 Plechtige hoogmis. 11.30 Klassieke muziek (gr.). 11.35 Pia- norecltaalklassieke muziek. 12.15 Bui tenlands commentaar. 12.25 Lichte gram. muz. 12.35 Instrumentaal kwartet en zangsolisten: lichte muz 12.55 De kerk zijt Gt), lezing. 13.00 Nws. 13,05 De Oele wappers, gevar. progr. 13.30 Voor de jeugd. 14.00 Klem koor 15.15 Brabants kamerorkest en solist: Klassieke en mo derne muziek. 15.20 Vaderlandse geschie denis der 16e eeuw, boekbespr 15.30 Ba riton en plano. 16.00 Sport. 16.30 Vespers. CONVENT VAN KERKEN. 17.00 Geref. kerkdienst. HILVERSUM I, 402 m. 18.25 Bij nader inzien, journalistenforum. 19-00 Sa- tonorkest en zangsolist. 19.30 Zonder blinddoek, veertiendaagse openbare zit ting, AVRO: 30.00 Nws. 20.05 Theateror kest en zangsolist. 20.45 Het is half acht dames en heren, hoorspel. 21.26 Instru mentaal trio: lichte muziek. 21.45 Ernst en humor, praatje. 22.00 Muzikale cory feeën, 22.30 'ws. 22.40 Act. 22.55 Meded. en sportuitsl. 2e kl voetbal. 23,00 Met de Franse slag: nieuwtjes en gram.platen uit Frankrijk. 23.25 Klassieke muz. 23.55 tot 24.00 Nieuws. HILVERSUM II, 298 m. - NCRV: 18.30 Dubbelkwartet. 19.00 Nws. uit de kerken. 19.05 Klassieke gram. 19.30 Door een ge opende deur In de hemel, lezing. KRO: 19.45 Nws. 20.00 Het meisje en de kroon, hoospel ('2). 20.40 Licht orkest, kinder koren en zangsolist. 21.10 Vakantiesprei ding, dit jaar weer mislukt, klankbeeld. 21.25 Strijkkwartet: moderne muziek. 22.00 In de vergulde baars, licht progr. 22 20 22.25 Bnekbespi22 30 Nws. 22.40 In het land van de dichter, lite raire lezing. 23.00 Avondgebed. 23.15 Or- gelconc klassieke muz. 23.35 Klassieke gram 23.65-24.r0 Nws. ENGELAND, BBC Home Service 330 m: 12.10 Kritieken. 12.55 Weerbericht. 13.00 Nws. 13.10 Klankbeeld. 13.40 Praatje. 14.30 Symfonieconeert. I.d.pauze: 15.25-15.45 Schilderij van de maand, le zing. 16.15 Filmkroniek. 16.45 Gram. 17.00 Hoorspel. 17.30 Voordracht. 17.50 Praatje. 17.55 Weerbericht. ENGELAND BBC Light Progr. 1500 en 247 m: 12.00 Verzoekprogr. 13.30 Gevar. progr. 14.00 Gevar. muz. 14.30 Populaire liedjes. 15.00 Filmkroniek. 16.00 Populaire muz. en nieuwe gram. pl. 17.00 Interviews en gram. muz. NDR-WDR 309 m: 12.00 Amusements muz. 13.00 Nws. 13.10 Amusements muz (verv.). 14.30 Volksmuz. 15.00 Amuse ments- en dansmuz. 16.45 Idem. FRANKRIJK progr. III 280 en 235 mt 12.02 Nws. 12.10 Symfonieconcert en so list. 15.50 Operaconcert. 17.40 Klassiek concert. BRUSSEL 324 m: 12.00 Nws. 12.03 Vlaamse romantische muz. 12.30 Weerbe richt. 12.35 Amusementsorkest en solis ten. 13.00 Nws. 13.15 Voor de soldaten. 14.00 Opera- jn Belcantoconcert. 15.30 Sportprogr. 17.30 Lichte gram. muz. 17.45 Sportuitslagen. 17.50 Lichte muz. BRUSSEL 484 m: 11.55 Gram. muz. 13.00 Nws. 13.15 Verzoekprogr. 17.00 Nws. 17.45 Liehte gram. muz. ENGELAND, BBC Home Service, 330 m.18.00 Nws. en joum. 18.45 Liehte orkestmuz, 19.30 Brief uit Amerika 19.45 Godsd, uitz. 20.25 Liefdadigheids- oproep-, 20.30 Hoorsp. 21.00 Zangrecital. 22.00 Nws. 22.10 Interv. 22,50 Epiloog. 23.00 Nws. 23.02-23.35 Orgelconcert. ENGELAND, BBC Light Progr., 1500 en 247 m.: 18.00 Liedjes. 18.30 Gevar. progr. 19.30 Nws. 19.35 Lichte muziek. 20.30 Godsd. samenzang. 21.00 Verzoek programma, 22.00 Lichte muz. 22.30 Nws, 22.40 Lichte muz. 23.30 Gevar. muziek. 23.50 Meditatie. 23.55-24.00 Nieuws. NDR-WDR, 309 m.18.15 Syml. con cert. 18.40 Italiaanse liederen. 19.00 Nws. 20.00 Gevar. progr. 21.45 Nws. 22.50 Dans muziek. 24.00 Nws. 0.05 Jazzmuziek. 1.00 Weerber. en gevar. muziek. FRANKRIJK 3, 280 en 235 m.: 19-30 Lichte muz. 20.00 Hedendaagse Franse muziek. 22.45 Gevar. gram. 23.53-z4.uu Nws. BRUSSEL, 324 m.18.00 Pianorec. 18.30 Godsd. uitz. 19.00 Nws. 19.30 Lichte gram. 20.00 Oost West, thuis Best, amus progr. 21.30 Cabaretprogr. 22.00 Nws. 22.15 Lich te gram. 23.00 Nws. 23.05 Dansmuz. 23.55 .24,00 Nieuws. BRUSSEL, 484 m,19.3Q Nws. 22.00 Wereldnws. 22.55 Nws. 23.00 Jazzmuziek. 33.55 Nieuws. nen. 11.00 Kamerorkestklassieke en mo derne muz. 11.45 Voordracht. 12.00 Licht ensemble. 12.30 Mededelingen ten be hoeve van land- en tuinbouw, 12.33 Voor ons platteland. 12.43 Zang en plano. 13.00 Nw s.13.15 Orane in het zilver: repor tage van het koninklijk bezoek aan Leeu warden. 13.23 Beurslberichten. 13,30 Licht ensemble en solisten. 14.00 Planorecital: Klassieke en moderne muziek. 14.30 Voor dracht. 15.00 Klassieke muz. 16.30 Licht orkest. 17.00 Voor de padvinders. 17.15 Gram muz. voor de eugd. 17.50 Militai commentaar. 18.00 Nws. HILVERSUM II, 298 m. NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Gram. muz. 7.13 Liehte gram. muz. 7.20 Sportuitslagen van zaterdag. 7.30 Gewijde muz. 7.50 Het brood des le vens, meditatie. 8.00 Nws. 8.15 Radio krant. 8.35 Lichte gram. muz, 9.00 Voor de zieken. 9.35 Lichte gram. muz, 9.40 Voor de vrouw. 10.10 Gram. muz, 10.20 Rondom het Woord; Theologische ether leergang. 11.05 Saxofoon-kwartet. 11.30 Muziek bij het werk. 12.00 Koorzang: Iiedes van de zee. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Mededelingen ten behoeve van land- en tuinbouw. 12.33 Melseskoor en instrumentaal kwintet, 12.53 Gram. muz., event, actualiteiten 13.00 Nws. 13,1 Licht ensemble. 13.45 Lichte gram. muz. 14.05 Schoolradio. 14.35 Herhaling van ge deelten uit het gevar. progr. Donderdag- avondmozaiek, v. 26 april l. 16.35 Muset te-ensemble en zangsolisten. 16.00 Bijbel overdenking. 16.30 Strijkkwartet: klas sieke en moderene muz. 17.00 Voor de kleuters. 17.15 Voor de eugd. 17._30 Jazz muz. 17.40 Beursberichten. 17.45 Rege ringsuitz.Op reis door Ned. NieuwGui neaV, door W. A. L. van Doorenmaalen. HILVERSUM I. 402 m. ^AVRO: 7.00 Nws 7 10 ochtendgymn. 7.20 Ochtendva- ria 8 00 Nws. 8.15 Programma-overzicht en 'klankuwelen. 9.00 Gymn. voor oudere luisteraars. 9.10 De groenteman. 9.1 Klassieke gram. muz. 9.35 Waterstanden. 9.40 Morgenwijding 10 00 Arbeidsvltami- ENGELAND, BBC Home Service 330 m: 12.00 BBC Schots orkest. 12.55 Weer bericht. 13.00 Nws. 13.10 Gevar. gram. muz. 13.40 Scho Jradio. 15.00 Hoorspel. 16.30 Voor de oudere luisetraars. 17.00 Voor de eugd. 17.55 Weerbericht. ENGELAND, BBC Light Progr. 1500 en 247 m: 12.00 Populaire gram. muz. 12.31 Gevar. muz. 13.30 Nws. 13.3 5Cricketuit slagen. 13.45 Voor de kleuters. 14.00 Voor de vrouw. 15.00 Dansmuziek. 15.31 Muziek bij het werk, 16.15 The Dales, dagboek. 16.31 Uitslagen races. 16.34 Gram. muz. voor de eugd. 17.00 Gevar. progr. 17.31 Gevar muz. en berichten. NDRWDR 309 m: 12.00 Amus. muz. 13.00 Nws. 13.15 Amus. muz. 16.00 Liehte gram. muz. 17.00 Nws. 17.45 Gevar. muz. FRANKRIJK progr. in 280 en 235 ms 12.02 Nws 12.10 Orkestconcert. 13.50 Or- keseoncert en solist. 16.00 Hededaagse muz. 16.30 ""ranse muz. 17.30 Kamermuz. 17.35 Pianospel. 18.05 Kamermuz. BRUSSEL 324 m: 12.00 Nws. 12.03 Ueht concert. 12.30 Weerber. 12.35 Landbouw- kroniek. 12.42 Licht middagconcert. 12.50 Beurskroniek. 13.00 Nws. 13.15 Kamer muz. 14.00 Schoolradio. 15.45 Kamermu ziek. 16.00 Beursberichten. 16.06 Voor de zieken. 17.00 Nws. 17.15 Uchte muz. 17.45 Franse les. BRUSSEL 484 m: 11.65 Gram. muz. 13.00 Nws, 13.15 Gevar. gram. muz. 14.18 Gram muz. 15.03 Omroeporkest. 16.08 Operettemuz. 17.00 Nws. 17.15 Uchte gram. muz. KRO: 19.30 TV-film. NTS: 20.00 Joum. en weeroverz, 20.30 Nationaal progr: De Pilotenlijn, gefilmde documentaire. 21.00 Zaterdagavond-akkoorden, gevarieerd pr. 21.50 Sport. 22.10 TV-fllm. 22.40-22.50 Epiloog. DUITSE i'ELEVISIEPROGR. NDR: 18.35 Progr. overz. WDR. 18.40 Hier und Heute. NDR: 18.45 Die Nord- schau. WDR: 19.15 De goede daad. NDR: 19.25 Zeg de waarheid. 20.00 Nws en weeroverz. 20.20 Filmrep. 21.00 Amuse- mentsprogr 22.10 Nws 22.20 Het woord voor de zondag. 23.35 Voetbaluitslagen. VLAAMS-BELG. TELEVISIEPROGR. 19.00 Katholieke uitz. 19.30 Nws. uit eigen land. 20.00 Nws. 20.30 TV-feuille- ton. 21.00 Amusementsprogr. 22.00 TVpo- ütlefeuilletor.. 22.45 Nws FRANS-BELG. TELEVISIEPROGR 18.30 Voor de Jeugd, 19.00 Beelden uit Wallonië. 19.30 Jatuurwetensch. 20.00 Nws. 20.30 Tekenfilm. 20.40 TV-spel. 22.10 TV-film. 22.35 Nws. CONVENT VAN KERKEN: 17.00-18.00 Gereformeerde kerkdienst. NTS: 19.30 Weekjoum. 20.00 Sport in beeld. AVRO: 20.30 De toestand in de wereld, lezing. 20.46 Rendez-vous. met gasten uit binnen- en buitenland. 22.00- 22.80 Tussen stoel en stad, progr. over architectuur. DUITSE TELEVISIEPROGR. 11.00 Documentair progr. over het werk van het Duitse stituut voor Medische Missie in Tubingen. 1.30 Weekjournaal. 12.00 Internationaal borreluurtje. 12.50 Programma-overzicht. 15.10 Regionaal weekjournaal. 14.30 Voor de Jeugd. 15.00 Film over het Wilde Westen. 15.50 Mili taire orkesten. 16.20 Speelfilm. 17.45 Feest van de Europese Voetbaljeugd, filmrepor tage. VLAAMS-BELG. TELEVISIEPROGR. 15.00 Reisroutes. 15.30 De week In beeld. 16.00 Film over de Griekse koninklijke familie. 16.30 Zweedse volksliederen en -dansen (Eurovisie), 17.00-17.20 Voor de kleuters, FRANS-Belg. televisieprogr. 11.00-11.45 Hoogmis. 15.00-18.00 Gevar. progr. DUITSE TELEVISIEPROGR. 18.20 Concours hippique in Cloppen- burg. 19.00 Filmrep. over rusthuizen voor moeders. 19.30 Sportjourn. 20.00 Journaal en weeroverz 20.15 Ariadne auf Naxos, opera. 22.15 Nieuws. VLAAMS-BELG. TELEVISIEPROGR. 19.00 FUuklucht. 20.00 Nws. 20.25 Het manneke. 20.30 Circusprogr. 21.30 Sport- act, 21.55 Bekroonde korte films. 22.30 Nws. FRANS-BELG. TELEVISIEPROGR. 19.30 Voor de jeugd. 3" 00 Nws. 20.30 Speelfilm. 31.40 Reisbeschrijving van Cu ba CS). 22.25 Nieuws. DUITSE TELEVISIEPROGR. 16.30 Documentair prugi over het werk van het Duitse Instituul voor Medische Missie in Tubingen. 17.00 Uit het tropisch museum van Bremen. 17.35 Een dichte res in Parijs.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 10