Kans op stichting bus station in Tramstraat Compromisvoorstel van aan gemeente Zandvoort Feestelijke dag .Programma- koninklijk bezoek aan Haarlem voor VERKEERSMAATREGELEN IN HAARLEM Na vijftig jaar nog geen krentenweger Smid of geen smid: 50 jaar getrouwd „Wij en Zij"-actie in Haarlem O ra nje- bezoeken de laatste aan Haarlem zestig jaar in Merendeels lager Dodelijk ongeval biJ „Zoete Inval" Bezoek Koninklijk Gezin Expositie in Haerlems Hoofdwacht J. W. ADELAAR WEER RAADSLID Als opvolger van F. WKnape Bouwlift bij Delftlaan stortte neer Twee arbeiders licht gewond Brommers geweerd uit Den Hout De beurs vandaag: DINSDAG 8 MEI 1962 PAGINA 3 Verzet HAARLEM, 8 mei Het programma voor het bezoek van het koninklijk gezin aan Haarlem als hoofdstad van de provincie Noordholland is als volgt. Voor de aankomst in Haarlem worden het koninklijk paar en de vier prinsessen door de commissaris der koningin, dr. M. J. Prinsen, om 10 uur begroet op Schiphol. Vandaar vertrekt men naar Haarlem via de Schipholweg en Rus tenburgerlaan. Om 10.25 uur komt het gezelschap bij het Pro vinciehuis aan de Dreef aan, waar de officiële ontvangst ge schiedt door hejt college van Gedeputeerde Staten. Om 11 uur, nadat Haarlemse Bloemenmeisjes de koninklijke gasten bloemen hebben aangeboden, begint het défilé, waarin de provincie zich zal presenteren. Het défilé wordt opgesteld aan de Heemsteedse Dreef, van daaraf volgt het de route; Blauwe Brug, Middenlaan, Vijverlaan. Kleine Houtweg, Paviljoenslaan, Dreef, Houtplein, Gasthuissin gel, Kleine Houtstraat, Ged. Oude Gracht, Raaks. Om 14.10 begint de rijtoer van het koninklijk gezin door Haar lem. De tocht gaat langs de volgende route: Dreef, Houtplein. Grote Houtstraat, Grote Markt, Zijlstraat, Nassaulaan, Nassau plein, Zijhuizen, Parklaan, Kruisweg, Kennemerplein, Fran: Halsplein, Schoterweg, Gen. Cronjéstraat, Kloosterstraat, Kle verlaan, Velserstraat, Kleverparkweg, Van Ostadestraat, Scho tersingel, Kinderhuissingel, Zijlsingel, Raaksbrug, Zijlvest, Wil- helminastraat, Wilsonsplein, Raamsingel, Van Eedenstraat, Lo- rentzplein, Jordensstraat, Florapark, Dreef. Voetgangers Parkeren Busdiensten A. MOLENDIJK i1*e ZANDVOORT, 8 mei Het ziet er naar uit, dat er een oplossing koml voor het busstation in Zandvoort. De NZHVM heeft bij het gemeentebesuur een plan ingediend, dat naar wij verne men een goede kans van slagen biedt. Het Haarlemse vervoersbedrijf wil hel busstation aanleggen halverwege de Tramstraat. Het zuidelijk gelegen deel van die straat zou als het oude tram huisje en de schapenhekken zijn verdwe nen plantsoen kunnen worden, dat aansluitend op het Raadhuisplein voor een goede ruimtewerking zorgt. Voor de busdienst zou een practisch, doch pretentieloos gebouwtje met wachtruim te»". worden gesticht. De reserve-bussen kannen op het terrein van het Zwarte- veld worden geparkeerd. De directie van de NZHVM heeft van de door haar voorgestane situatie een fraaie maquette laten maken, wel ke tijdens een besloten zitting van de Zandvoortse gemeenteraad is getoond, fn principe heeft de raad zijn goed keuring aan dit plan gehecht. Het is te Verwachten, dat B. en W. binnenkort Het een gedetailleerd voorstel bij de faad zullen komen. Aanvankelijk waren er bij de gemeen te nogal wat bezwaren tegen het voor stel van de NZHVM, omdat de Tram straat was bestemd als openbaar plein met plantsoen en parkeergelegenheid. De kwestie van de plaats van het auto- busstation in Zandvoort dateert reeds Morgen is het voor Haarlem MC* een feestelijke dag. Koningin Juliana, prins Bernhard en de prinsessen komen Noordhollands hoofdstad bezoeken om er zich een aantal kenmerkende facetten van het leven der provincie te laten tonen. Maar van de kant van de provincie zal het meer zijn dan een formele presentatie, en van de kant van het koninklijk gezin zal het zeker meer zijn dan een formeel staatsiebezoek. De directe aanleiding is immers het zilveren huwelijksfeest van het ko ninklijk echtpaar, een familiale ge beurtenis, waarover het gehele volk Zich hartelijk medeverheugt, zoals tijdens de nationale huldiging in Am sterdam en de reeds gebrachte be zoeken aan provinciale hoofdsteden duidelijk gebleken is. Het feest van de eerste familie des lands is tevens een feest van de familie van het Nederlandse volk. De burgemeester van Amsterdam heeft Van die gevoelswerkelijkheid dras tisch blijk gegeven toen hij met supe rieure veronachtzaming van het pro tocollair gebruik het koninklijk echt paar in het RAI-gebouw aansprak „lieve koningin, beste prins". Wat bij weg liet waren grote woorden met een kleine betekenis; wat hij op ver rassende manier er voor in de plaats stelde waren kleine woorden met een grote betekenis. Het is aannemelijk, dat de koningin en de prins dit heb ben geapprecieerd, want uit heel het gedrag van het koninklijk gezin is duidelijk, dat de leden er van eerder Menselijke nabijheid zoeken ten op zichte van het Nederlandse volk dan koele distantie. Het is nu eenmaal onmogelijk, dat Wie Nederlanders bij het koninklijk §ezin op bezoek gaan ter persoonlijke Junbieding van hun goede wensen. aarom begeeft het koninklijk gezin ■^ch temidden van het volk door be keken te brengen aan een aantal representatieve steden, met telkens in "et programma opgenomen de recht streekse, vluchtige ontmoeting met alle geledingen van het volk, waartoe ®en rijtoer de gelegenheid biedt. Ge lukkig gaat de route in Haarlem ook door de stadsdelen die men met een eigenlijk onjuiste term „minder repre sentatief" noemt. Zulke straten en Rijken zijn in wezen volop represen tatief, omdat zij evengoed het gezicht y®n Haarlem bepalen als de Grote Markt en de illustere omgeving van het Provinciehuis. Opnieuw gaan, in een reeks van Mestdagen, in Haarlem de laggen uit. Morgen is er een ^Mionder aansprekende reden [NHC van voor de jphtrfing van de tramlijn Amsterdam-ZandvooTt. die op 1 septem ber 1957 haar beslag kreeg. De directie van de NZHVM had met het oog op de vervanging van de tram door de bus contact met het gemeente bestuur van Zandvoort opgenomen om trent het eindpunt van de autobusdienst. Het plan was namelijk de passagiers zo dicht mogelijk bij het strand te bren gen, een service, welke het eindpunt van de tram niet bood. Vandaar dat de NZHVM geporteerd was voor stichting van een busstation op het parkeerter rein bij de watertoren. Dat zou met betrekkelijk geringe kosten kunnen wor den gerealiseerd en bovendien het voor deel opleveren, dat de zomerlijn Haar- lem-Bloemendaal-Zandvoort zou kunnen worden doorgetrokken tot de watertoren, vanwaar aansluiting zou worden ver kregen op de bus naar Amsterdam. Tegen deze plannen rees groot verzet in kringen van de Zandvoortse midden stand. De winkeliers van de Kerkstraat en Haltestraat met name vreesden ver mindering van hun debiet, wanneer de stroom buspassagiers buiten het dorps centrum om naar een plaats vlakbij het strand zou worden gebracht. Van ge meentewege opperde men het bezwaar, dat er vooral 's zomers ernstige stag natie in het verkeer zou ontstaan, in dien de bussen van de NZHVM door het drukste deel van de badplaats zon den rijden. De gemeenteraad deelde de bezwaren van de middenstand en besloot op 33 april 1957 een autobusstation aan te leg gen op het Zwarteveld, ongeveer twee honderd meter oostelijk van de plaats, waar het eindpunt van de tram was. Van de Zandvoortselaan bij het Huis in de Duinen zou dan via de Herman Hejj- ermansweg over de oude trambaan een weg, uitsluitend voor de bus, worden aangelegd. Bij het Huis in de Duinen zou dan een verkeersplein worden ge maakt, waarop de bussen zouden kun nen af- en aanrijden. In de dorpskern zouden de bussen de route van de tram volgen. Voor dit project voteerde de raad een krediet van 498.000. De bestedingsbeperking stak even wel een spaak in het wiel. De „bus baan" mocht slechts van „De Tol" af worden aangelegd. Het eindpunt bleef provisorisch nabij het Zwarteveld. Het vervallen uitziende tramstation met de zogenaamde schapenhekken werd ge handhaafd en de bussen moesten voor de terugreis naar Amsterdam zich op de Grote Krocht in het normale ver keer voegen. Zo is de situatie nog al tijd. Intussen heeft de ervaring geleerd, dat deze route geen ernstige verkeers- bezwaren oplevert. Om te voorkomen, dat mede daar door een beslissing zou worden geno men, het busstation op het Zwarteveld te bouwen heeft de directie opnieuw con tact gezocht met het Zandvoortse ge meentebestuur. De NZHVM blijft na melijk van oordeel, dat deze plaats te ver van het strand is gelegen. Vandaar dat het bedrijf heeft gezocht naar een compromis: de Tramstraat is name lijk gelegen tussen strand en Zwarte veld. HALFWEG, 7 mei. Kort na elf uur gisteravond gebeurde er op de Rijks weg van Amsterdam naar Haarlem ter hoogte van de uitspanning „De Zoete Inval" bij Halfweg een ernstig verkeers ongeval, waarbij een 30-jarige vrouw uit Amsterdam, duo-passagiere op een mo tor, zo zwaar gewond werd, dat zij later op weg naar een ziekenhuis in Haarlem overleed. De bestuurder van de motor, een 31-jarige Amsterdammer, liep een gecompliceerde rechter onderbeenfrac tuur op en is in de Mariastichting in Haarlem opgenomen. Het ongeval werd veroorzaakt door de onoplettendheid van een autobestuur der, die van de uitspanning plotseling de Rijksweg opreed. Krachtig remmen van de motor, die richting Haarlem reed kon niet baten. Met grote snelheid botste de motor tegen de auto op. De vrouw werd daarbij op het linker weggedeel te geslingerd. Toen zij, ernstig gewond, wilde opstaan, werd zij opnieuw gegre pen door een auto uit de tegenoverge stelde richting. DIERENTEHUIS De Stichting Ken- nemer Dierentehuis zal in Heemstede en Bloemendaal van 14 tot en met 19 mei collectes houden. De opbrengst zal ten goede komen aan de bouw van een dierenpension, dieren-asiel, dierenhospi taal en dierenbegraafplaats in de Kenne- merdudnen. HAARLEM, 8 mei In verband met het bezoek van het Koninklijk Gezin aan Haarlem zullen de volgende maat regelen voor het verkeer worden ge troffen: In de binnenstad en in Haarlem-Zuid zal het verkeer tussen negen uur 's morgens en drie uur 's middags op vele plaatsen ernstig worden gestag neerd. Dat geldt ook voor Haarlem- Noord tussen een en drie uur op en in de omgeving van de route, waarlangs de rijtoer wordt gehouden. De Pavil joenslaan en de Dreef zullen van negen tot drie uur voor alle verkeer zijn af gesloten. behalve voor de auto's van de genodigden. Tussen tien uur en half elf zal geen verkeer worden toegelaten over de Schipholweg, Buitenrustbrug, Buitenrustlaan en Kamperlaan. In het gedeelte van Haarlem-Zuid. ge legen ten zuiden van de Paviljoenslaan en ten oosten van de Wagenweg zal tussen kwart over tien en twaalf uur verkeer vrijwel onmogelijk zijn in ver band met het défilé. Daardoor zal er ook géén verkeer mogelijk zijn ten zui den van de lijn Staten Bolwerk - Kenne merplein - Prinsen Bolwerk, tussen elf en een uur. Het rfjverkeer noord-zuid vice versa wordt daarom dringend aan geraden tussen negen en drie uur ge bruik te maken van de Westelijke Rand weg. Het verkeer over de Leidsevaart als van de rijtoer mogen geen auto's worden geparkeerd. Zij dienen minstens een uur tevoren te zijn verwijderd. Wel mag worden geparkeerd in zogenaamde parkeerhavens en op de parkeerstroken langs de middenrijbaan van de Ge dempte Oude Gracht tussen het Ver- zal slechts in zeer beperkte mate moge lijk zijn. Om een uur zal de politie de posten betrekken langs de route van de rijtoer. Vanaf dat tijdstip zal er geen verkeer meer mogelijk zijn op de route. Dwarsverkeer zal enigermate kunnen doorgaan tot ongeveer een kwartier voor het passeren van de stoet. Het publiek wordt dringend verzocht langs de routes uitsluitend plaats te nemen op de trottoirs. Het plaatsen van laddertjes, trapjes zal niet worden toe gestaan. Op iedereen wordt bovendien een dringend beroep gedaan om niet met een fiets aan de hand of met kinder wagens tussen het publiek te gaan. Op bruggen en onder viaducten wordt nie mand toegelaten. Zowel langs de route van het défilé wuift en de Raaks. Men kan daar met zijn auto niet meer weg van ongeveer een uur voor het passeren van de stoet tot direct na het passeren. Het gevaar bestaat bovendien, dat op plaatsen waar HAARLEM, 8 mei Het Centraal Stembureau te Haarlem heeft tot nieuw lid van de raad benoemd verklaard de heer J. W. Adelaar. Hij volgt als zo danig het onlangs overleden raadslid F. W. Knape op. De heer Adelaar zal slechts tot eind augustus deel uitmaken van de KVP- fractie in de Haarlemse gemeenteraad. Begin september treedt de nieuwe raad in functie, dde op 30 mei gekozen wordt. De heer Adelaar staat niet op de kan- de heer Adelaar reeds deel uitgemaakt didatenlijst van de KVP. Tot 1958 heeft van de KVP-fractie in de Haarlemse raad. In dat jaar kwam hij echter op een miet-verkiesbare plaats op de kan didatenlijst. HAARLEM, 8 mei Omstreeks twee uur gistermiddag is een bouwlift neer gestort op een bouwwerk aan de Delft- laan. Er werden slechts twee arbeiders licht gewond. De bouwvakkers waren op zes meter hoogte doende een bouwlift te verho gen en hadden daartoe een plateau aangebracht op 'de lift. Het plateau was met behulp van een haak vastge maakt, maar de haak bleek ondeugde lijk en de lift stortte neer. De 34-jarige voorman W. van R., die op het pla teau stond, wist op het laatste mo ment van het platform af te springen. Hij klaagde over enige pijn in zijn rug en werd naar het Grote Gasthuis over gebracht, maar kon later naar huis worden vervoerd. De 39-jarige uit voerder W.E. uit Haarlem, die op de grond stond, kreeg een verlengstuk van de neerkomende lift tegen zijn achter hoofd en klaagde bovendien over pijn in zijn schouder. Op eigen gelegenheid ging hjj naar het ziekenhuis Sint Joan nes de Deo, vanwaar hij later naar huis kon terugkeren. vele toeschouwers staan, geparkeerde auto's beschadigd kunnen worden. Geprobeerd zal worden aan de bussen op de lokale en interlokale lijnen zoveel mogelijk doorgang te verlenen. Men dient er evenwel rekening mee te hou den dat tussen elf en drie uur het büs- verkeer in en door de binnenstad prac tisch geheel zal zijn stil gelegd. De uit Haarlem-Noord komende bussen zullen rijden tot aan het Stationsplein of voor zover mogelijk tot de Grote Markt en vandaar weer terugkeren naar Haarlem-Noord. De busdiensten van Maarse en Kroon zullen eveneens de binnenstad kunnen bereiken. De dienst op Schiphol zal via de Prins Bernhard- laan en Haarlem-Oost het Kennemer plein kunnen bereiken. De bussen op de lijn Haarlem - Hoofddorp - Aalsmeer zul len rijden via de Westelijke Randweg. Wat de NZHVM betreft: er is een spe ciale regeling voor alle buslijnen vast gesteld. Belangstellenden kunnen zich daaromtrent informeren bij de NZH zelf. Tenslotte nog enkele maatregelen: de Grote Markt zal van een uur af voor alle verkeer worden afgesloten. De gro- ronde verkeersheuvel wordt gereser veerd voor gasten van het gemeente bestuur. Het is niet mogelijk gebleken voor speciale groepen gedeelten langs de route te reserveren. Een uitzondering is gemaakt ten behoeve van een be perkt aantal bejaarden en hulpbehoe venden, voor wie gedeelten zijn gereser veerd in het Florapark en de Klever laan. HAARLEM, 8 mei De Paulinalaan, de Helenalaan, de Hildebrandlaan en de Oranjelaan zullen voortaan ook verbo den zijn voor bromfietsers. In 1955 had den B. en W. deze lanen reeds afgeslo ten voor gemotoriseerd verkeer, maar gebleken is dat het verkeer van brom fietsen hier bepaald hinderlijk is voor de voetgangers, die in groten getale van deze lanen gebruik maken. Vijftig jaar reeds brengt de heer J. Hoetmer de dagen door temidden van balen suiker, pakjes waspoeder en flessen bessesap. „Een fijn vak" vindt hij zelf, „een fijne collega" zeggen de medewinkeliers in de Ge neraal Cronjéstraat, waar hij chef is van een der filialen van de Co-op Haarlem. En wanneer een bijnaam een graadmeter van populariteit ge noemd wordt dan kan de heer Hoet mer er zeker van zijn dat ook zijn klanten hem als „Ome Jan" een warm hart toedragen. Een populari teit die niet meer schijnt te passen bij de onpersoonlijkheid van het iopende-band-werk in de moderne zelfbedieningszaken. Van zelfbedie- ningszaken heeft de heer Hoetmer Hillegom voor een gouden bruids overigens helemaal geen afkeer. Zijn Paar, Swiebertus F. Smid en Truus winkel werd in 1955 als eerste der M. Smid-Lommerse. Vijftig jaar ge- Co-op filialen getransformeerd in een leden traden ze in Bennebroek in zelfbedieningszaak. De heer Hoetmer het huwelijk, maar al daags daarna is nog onder de indruk van de grote vestigden ze zich in Hillegom, aan stroom klanten en de "eklamecam- de Hoofdstraat 44 waar ze een ma- pagnes die bij deze gelegenheid van nufacturenzaak begonnen, beide kanten over de drempel van p>e bruigom is geboortig uit Stads- zrjn zaak gingen. Nu is de winkel al- kanaai waar zijn vader het smids- weer een van de kleinste zelfbedie- ningszaken, maar hij is trots op de Het bruidspaar Smid-Lommerse, dat volgende week zijn gouden bruiloft viert. Maandagmorgen 14 mei luiden de klokken van de St. Jozefkerk in huiselijke sfeer die nog dezelfde is als voor zeven jaar. „Vijftig jaar geleden begon ik als elf-jarige mijn loopbaan als jongste bediende in een van de oudste grut- terszaken van Haarlem." De kruide niers en dus zéker de jongste be dienden hadden het toen, tech nisch gezien, minder gemakkelijk dan nu. Zo'n balansschaal was bij voorbeeld zo ingewikkeld in het ge bruik dat het enige maanden van je leertijd vergde vooraleer je de juiste methode onder de knie had. Boven dien werd er in de grutterij zelf de koffie gebrand en de thee gemeleerd. Het salaris bedroeg in die tijd 2,20 per week en daarvoor werkte ik van 's morgens half acht tot 's avonds acht uur. Toen ik eens de euvele moed had gehad om een kwartje per week opslag te vragen, werd mijn werktijd verlengd tot tien uur des avonds. Eén vrije avond in de week had ik, en Je vergoeding van een paar beenkappen per jaar. De harde leerschool had de heer Hoetmer tot zo'n voortreffelijke kruidenier ge maakt, dat hij een jaar nadat hij bij zijn tegenwoordige bedrijf in dienst kwam, aangesteld werd als chef van het filiaal in de Generaal Cronjé straat. Vrienden en collega's maken zich op om de heer Hoetmer, die in middels de leeftijd van eenenzestig jaar heeft bereikt op 15 mei een grootse hulde te brengen en hem te vertellen dat vijftig jaar krenten we gen hem beslist niet tot een krenten weger gemaakt hebben. (Advertentie) GEZICHTSMASSAGE MASKER en MAKE-UP 6.50 Spec, vermasierinssmassage - Red. bi] abonn. DAMESKAPPER - PARFUMERIEËN Santpoorterplein 1 - Tel. 60643 - Haarlem Buslijn 2 vak beoefende. De jonge Swiebertus was voor dat vak niet in de wieg ge legd en toen hij op 11-jarige leeftijd van school kwam, werd hij bedien de in een manufacturenzaak. Overi gens was dat ook geen licht karwei, want vaak moest hij urenlang met grote pakken en andere goederen langs de huizen op mars. Na twee jaar kwam hij bij de firma Nieber- ding in Deventer terecht, waar hij ook weer in de zaak ging helpen. Toen twee jaar daarop een der fir manten Nieberding zich in Hillegom ging vestigen, trok de jonge bedien de Smid mee. Zes jaar lang heeft hij in Hillegom bij Nieberding gewerkt. Toen begon hij voor zichzelf. Dat was, toen hij trouwde met de toen 24-jarige Truus Lommerse, die al op vrij jeugdige leeftijd een vrij zware operatie moest ondergaan. Sinds haar zeventiende jaar moet ze met één nier het leven door, maar ze is er gezond bij gebleven. Met zes kinderen werd het huwelijk gezegend. Vijf daarvan zijn er intus sen getrouwd en hebben het gouden paar van thans samen 22 kleinkin deren geschonken. De jongste zoon is nog niet zover. Hij komt alle weekeinden thuis bij zijn ouders. De gouden bruid doet nog graag zelf het huishouden, maar het lopen van wat grotere afstanden gaat haar niet meer zo best af. Vandaar, dat een van haar schoonzoons haar altijd komt halen en brengen, als zij ter kerke gaat. Van vakantie houden was nooit sprake, zolang de familie Smid de zaak dreef. Pas zeven jaar geleden, toen zij zich uit zaken terugtrokken, konden zij samen voor het eerst een echte vakantiereis maken. Daarvóór kon alleen de heer Smid er jaar lijks drie dagen achtereen uit. De zaken namen hem overigens nooit zo in beslag, dat hij geen tijd meer over had voor zijn medemens. Niet minder dan 36 jaren is hij broeder- meester geweest van de Haarlemse ontving hij de onderscheiding voor 25-jarig dienstschap en later de zil veren medaille bij zijn 25e bezoek aan Kevelaer uit handen van de di recteur van de Haarlemse bedevaart. Daarnaast was de heer Smid nog bijna een halve eeuw lid van St. To bias, de nog altijd bestaande r.-k. begrafenisvereniging in de beide Hillegomse parochies. Meer dan dertig jaar was hij lid van de St.- Vincentiusvereniging en van het Collectantencollege in de St.-Marti- nusparochie. Het wekte dan ook he lemaal geen bevreemding, dat de heer Smid werd uitverkoren om „peter" te zijn van de nieuwe klok ken in de St.-Martinustoren. De bruigom is intussen alweer op weg naar zijn tachtigste verjaardag, maar dat verhindert hem niet om nog uitstapjes te maken op de fiets, om zijn tuintje te bewerken en zijn kippen te verzorgen. Het zal maandagmiddag beslist een hele drukte worden in Treslong, wanneer het gouden bruidspaar daar van half vijf tot zes uur reci- pieert. In Haarlem is de K.A.B. begon nen met zijn solidariteitsweek. Vo rig jaar heeft deze actie, die onder het motto „Wij en Zij" gehouden wordt, een groot succes opgeleverd. Zoals bekend komen de baten van de actie ten goede aan de christelij ke vakbeweging in de onderontwik kelde landen van Azië en Afrika. De nood is daar enorm groot, en men acht een christelijke vakbeweging hard nodig om mede te helpen aan de sociale opbouw van die landen. De actie is zaterdag reeds begon nen. De leden van de K.A.B. heb ben of zullen nog ontvangen een en veloppe, waarin zij alle mogelijke gegevens over de nood in Afrika er Azië zullen aantreffen. Daar is ook een envelopje bijgevoegd, waarin de leden en hun gezinsleden een offer tje in geld kunnen deponeren. Indien mogelijk, wordt verwacht, dat ieder één uurloon zal offeren. In de loop van de week zullen de envelopjes worden opgehaald. De ac tie loopt tot en met zondag 13 mei. Die dag wordt 's avonds om zeven Bedevaart naar Kevelaer. Daarvoor uur in de Sint Josephkerk aan de Jansstraat een plechtige H. Mis op gedragen, waaronder het koor van het Missiehuis uit Driehuis de inmid dels bekend geworden Missa Luba zal uitvoeren met originele Afrikaan se instrumenten. De „Wij en Zij-Actie" krijgt hope lijk haar bekroning op zondagavond 20 mei, wanneer in het Bavogebouw de opbrengst bekend wordt gemaakt en overgedragen. AMSTERDAM, 8 mei. Wall Street heeft onze markt gisetren nog geen steun gegeven. De koersen van de Ne derlandse internationale aandelen waren lager en vooral Unilever heeft een ge voelig verlies geleden. Dit kwam in de koersontwikkeling aan het Damrak van daag tot uitdrukking. Het margarine fonds opende ongeveer f 3 onder de reeds flink gedaalde slotkoers van giseren. Kon. Olie was f 1,40 lager en Hoogovens hebben nog ruim 7 pnt. moeten prijs geven op een koers van 672, terwijl in het verder verloop een daling tot 667 volgde. AKU was goed prijshoudend en Philips onderscheidde zich door een betere tendens. Tegen half twee werd 869 genoteerd, dat is bijna 8 pnt. hoger dan gisteren. De scheepvaartafdeling lag verlaten. Van Nievelt Goudriaan liep een half puntje achteruit. HAARLEM, 8 mei Ter gelegen heid van het koninklijk bezoek aan Haarlem op woensdag 9 mei, stelt de vereniging „Haerlem" de Haarlem mers (en anderen) tot en met zater dag 12 mei in de gelegenheid getuige te zijn van het onthaal, dat onze stad genoten de hoge gasten bij divers? gelegenheden bereid hebben. Hiertoe zijn in het gebouw ,,De Hoofdwacht" aan de Grote Markt een groot aantal foto's bijeengebracht tot een expositie, die de naafn draagt „Oranje-bezoeken aan Haarlem in de laatste zestig jaar". In de hal van het gebouw prijken de bruin-witte foto's, die momenten van het bezoek aan Haarlem in 1892 vast houden. Deze zijn niet alleen door de gebrekkigheid van de camera's „be wogen" opnamen, want kostelijk zijn de met matelothoeden, de dames met erepoorten aan de Kruisstraat, aan de Kleine Houtbrug, onder welke laatste nog juist de paardetram zichtbaar is. In de grote kamer liggen de platen, waarop onze stadgenoten de heren met metelothoeden, de dames met hooggesloten blouses, keelbanden, lan ge rokken en opgestoken haar de hoge bezoekers in open calèche toe juichen, langs nauwelijks herkenbare straten en pleinen. Zoals bij het bezoek van 1900, waarbij ter gelegenheid van de Frans Hals-feesten het standbeeld van de grote schilder door de beide vorstinnen onthuld werd, of zoals in Een herinnering aan het bezoek, dat koningin Juliana en prins Bernhard aan Haarlem brachten in juli 1949. 1910, toen de koets over de hobbelige keien van de Kleine Houtstraat reed. Steeds waren de koninklijke gasten in bet gezelschap van zeer stemmige, zeer officiële heren, met hoge hoed en snor, waarbij de wit kanten parasols der da mes een tikje frivool afstaken. Ook van bezoeken van koningin Ju liana en prins Bernhard ligt een groot aantal platen ter bezichtiging in de vi trines. In de verzameling is een repro- duktie van het document, dat de stads rechten van Haarlem vermeldt, opge nomen. De tentoonstelling is geopend 's mid dags van 2-5 uur, zaterdag 12 mei van 10-12 uur en van 2-5 uur. 4% Ned. I960 I 4)'4 Ned. 1961 4 Ned. 1961 4 Ned. 1962 Staffel 1947 B.N.G. Won. Douv.6 Ned. Handel Mi]. Cert Amsterdam Rubber H.V.A. A.K.U. Berkel Patent Calvé-Delt Cert Deli-Mi] Fokker Foro v. Gelder Hoogovens Müller Co Ned. Kabel Philips Gem Bez Unilever Wilton-Feyt oord Billiton 2e Bordtsche Fetr K0.1 Petroleum 50 Holl Amerika Li]n Java Ch PA K.LJW. Kon Ned Stoomb Mi] K„ JM. Stoomv Mtl Nederi v. Nievelt v. Ommeren Rott. Lloyd Ned Scheepv Unle interunie Robeco Unitas Ver Bezit Rentespaarbrleven '57 Rentespaarbrleven '58 2% Amsterdam '66 214 Amsterdam '56 11 214 Amsterdam 56 in 2% Amsterdam '59 2% Rotterdam '57 Alb Heyn Kl. obi Vorig Slot 100% 97% 96%-7 95 88%-% 106% 349 106 12314-4 365%-6 216 145 507 679-82 375% 539 86%-3 160-1 445 635 139.20-.50 134% 14014 62.50 150%-% 146 148% 132%-% 297% 142 201 229 507 130 141 120% 83% 91% 91% 102% 87 150 opening 8/6 97% 89% 123% 366% 672 866 157.30 137.90 150% 131%

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 3