ORANJE vandaag op bezoek in Holland Koninklijk gezin in Haarlem met zwierig enthousiasme ontvangen Noordholland ontrolt zich als een veelkleurige vlag tijdens défilé TAXI 13000 Sportvelden en zwembad in Haarlem-oost dringend nodig Geen onaangenaam mens in de Haarlemmerhout Rohlingbeker definitief naar de Vondelschool Gerrioedelijk Bloemen Het is Oranje Pracht en praal Folklore troef Hollands feest Alle vier St. Theresiaschool grijpt naast de Wildt Meyhoomheker Eerste Lente-concert van N. Ph. Orkest BRIEVEN van lezers WOENSDAG 9 MEI 1962 PAGINA 5 willen onderdoen. Nuchter en zonder veel spek takel zijn de voorbereidingen geweest, maar toen Oranje de stad Haarlem binnenreed, trof het brede rijen juichende Hollanders langs de weg. De afzet ting werd op haar uiterste capaciteit beproefd. De stad was vandaag met recht de provinciale hoofdstad. Geen Noordhollandse gemeente, of zij was, hoe dan ook, present. De intocht in Haarlem, de tiende van de elf steden, moet voor Oranje een belevenis apart geworden zijn te midden van de reeks feestelijkheden, waarvan het de laatste dagen reeds het middelpunt is geweest. Een bijzonder ongedwongen foto van onze vorstin, geflankeerd door drie Haarlemse bloemenmeisjes. HAARLEM, 9 mei Mel(eer3^zWierig enthou siasme heeft de provincie NoorifHolland zich van morgen gepresenteerd aan Koningin Juliana, Prins Bernhard en de prinsessen Beatrix, Irene, Mar griet en Marijke. Het is een feest geworden van zon en bloemen, dat zich vooral afspeelde in Haarlem, de hoofdstad van de provincie. De Haarlemmers en duizenden andere „provincialen" hebben zich niet onbetuigd gelaten bij hun huldebetoon aan het zil veren bruidspaar en diens kinderen. Het uitbun- dige Maastricht moet gisteren zijn stem verloren nebben bij al dat Limburgs vertoon. Het meer gereserveerde Holland heeft er vandaag niet voor Concert Spaarndams Gemengd Koor Vergadering Eendracht maakt macht Niet vergeten Aanwinsten Leeszaal Heemstede Haarlem e.o. Films Diversen: Muziek Beurs van Amsterdam Beurs van New York (Advertentie) HAARLEM, 9 mei. De tweede helft van dit jaar zal men beginnen met de aanleg van een nieuwe riolering in de Teding van Berkhoutstraat. Volgend jaar zal er een nieuw wegdek komen en zal de straatverlichting aanmerkelijk worden verbeterd. Bovendien krijgen de openbare speelplaatsen in de omge ving van de Teding van Berkhoutstraat Vóór Haarlem reden tot juichen had berden de koninklijke gasten officieel Sjitvangen bij aankomst in de provincie, "at was op Schiphol, waar om tien uur Friendship neerstreek met de ko ninklijke familie. Daar stond de commis saris der koningin, dr. M. J. Prinsen, l6r begroeting gereed. De gemeente Haar lemmermeer, waaronder Schiphol res sorteert, gaf eveneens acte de présence. JjJ had vijf meisjes, ieder tien jaar °ud, afgevaardigd om de hoge gasten (Aet bloemen te verrassen. Die meis jes Aga Stokman (Vijfhuizen), Car- •a Alink (Badhoevedorp)Bija van Hui zon (Zwanenburg), Hilly Barends 'Hoofddorp) en Joke Breed (Nieuw Ven nep) kweten, zich uitstekend van haar taak. Het koninklijk gezelschap, dat een gevolg van zes personen bij zich had, en waarbij zich jhr. S. G. van Weede, kamerheer in buitengewone dienst, ge noegd had, vertrok met de commissa ris rechtstreeks naar Haarlem. De tocht ging door het vlakke maar prach tige land van de Haarlemmermeer, dat floor de natuur rijk was opgetuigd. Via fle Schipholweg arriveerde men in Haar lem; een hartelijk wuiven en juichen Aegeleidde-ftde vorstelijke gasten naar net provinciehuis. Oranje was weer in Holland. Oranje was weer op bezoek in Haarlem. ttP®, sfeer is gemoedelijk en gezellig, «onderden hebben een plaatsje gevon- ?h op het overigens brandschone v.iooienveld" tegenover het provincie- nuis. Verpleegsters worden met een /fiendelijk applaus begroet. Zij mar- Keren de weg naast de eretribune. Het geronk van motoren kondigt de komst »an de gasten aan. De auto's komen ®iel in zicht. Zij hebben er het tempo in flfl rijden aan de Oostzijde de provincie hui binnen. De koninklijke gasten wor sen in besloten kring ontvangen. Ver schillende representanten uit de provin- Je, onder wie de bisschop van Haar- mgr. dr. J. A. E. van Dodewaard. A ls ha" geworden. Nog een uur *h het défilé begint. Provinci®huis ligt in het zonlicht gedompeld. Meer dan ooit verraadt het «i Italiaanse afkomst. De namen van jCOhitect Triqetti en van de bankier Afinry Hope, voor wiens rekening het J 1790 werd gebouwd, zijn alleen nog fl archieven te vinden. Maar de oor- OTonkelijke naam „Paviljoen Wel ftfl®?en" blijft toepasselijk voor het vor melijke gebouw, dat aan de zoom van Haarlemmerhout zjjn nieuwste ge- Chiedenis beleeft. Eens het buitenverblijf voor Koning "odewijk Napoleon, die daar zijn troons- J.stand tekende, en van daaruit of> de ucht ging voor de toom van zijn kei zerlijke broer, dient het nu, zovele ja ren later, voor de ontvangst van ons koninklijk gezin. De mensen zijn er blij om. Er is geen nurks in de Haarlemmerhout te be kennen. Ofsclioon dat weinig gescheeld had. Want vanaf het Paviljoen ontplooit zich de fraaie doorkijk in de Kleine Hout. Aan het eind daarvan komt het Hiidebrand-monument te staan. Hilde- brand/heett daar reeds zijn plaats ge kregen. Het zou de bedoeling geweest zijn, ter gelegenheid van het koninklijk bezoek de gipsen afgietsels van de an dere beelden ook te plaatsen. Daar is. niets van gekomen. Hildebrand is de schande bespaard gebleven, de vreugde rond het Paviljoen aan te zien zonder de nabijheid van de hem vertrouwde Camera-figuren. Geen nurks dus. Geen onaangenaam mens in de Haarlemmerhout. Zelfs niet in het gips. Wel vrolijke mensen, die het wachten niet moe worden. Voor het hek van het Paviljoen, vlak aan de weg is een eretribune gebouwd. Het blauw van de overkapping kleurt hard in het voorjaarslicht. De tribune is in de bloe men gezet. Alles kleurt en fleurt en brengt een gezellige, bijna huiselijke sfeer. Naast de koninklijke tribune is er een- daartegenover zjjn twee tribunes gebouwd voor speciale genodigden. De matrozenkapel uit Den Helder staat aangetreden. De kapel heeft de wachttijd reeds voor de aankomst van de hoge gasten prettig verkort. Het Wilhelmus wordt ingezet, wanneer de Koningin, Prins en Prinsessen weer naar buiten komen om het défilé van de provincie af te nemen. Haarlemse praalwagens stofferen, de veertien andere bloemenmeisjes zul len in het Paviljoen de eregasten, die aan de lunch zullen deelnemen, bloe men opspelden. Witte narcissen met een oranje-hart. De Koningin is kleurig zijden strooien hoedje. tekleed in een oranje orp en draagt een ses Beatrix iifc-fen korenblauw deux-pièces met hoedju^ in dezelfde kleur, Prinses Irene in het roodbruin met witte hoed, Prinses Mar griet in een donkerblauwe en Prinses Marijke in een gele mantel. De Prins is in wandelcostuum. De hoge gasten krijgen ieder een programma met zil veren omslag aangeboden. Lachend en wuivend gaat de Konin gin naar haar plaats. Zij is misschien vermoeid van die vierdaagse trip door het land. Niemand merkt daar iets van. Alles gaat gewoon en menselijk. De Ko- ninginvindt het prettig bij al die men sen. De Prins kijkt dat allemaal breed glimlachend aan. Het is feest. Ook voor de vier Prinsessen: Beatrix met een ronde glimlach, Irene met stil plezier Margriet, een koninklijke teener en Ma rijke de vriendelijke Benjamin. Ook Haarlem is present met bloe men. En wie kunnen ze beter offre ren dan de bloemenmeisjes? Vijf tre den er naar voren. Anja Hilarius biedt de Koningin bloemen aan. Vier andere meisjes, Rosemarie Cremers, Thera Botti, Carla Storm en Lydia Max geven bloemen aan de prinses sen. Lydia, het jongste bloemenmeis je, aan Marijke, de jongste Prinses. De Koningin kijkt verrast op. „O, daar heb je de Haarlemse bloemen meisjes," zegt ze. En tegen Anja Hi larius: „Wat heb je een mooie jurk en een leuk hoedje." Haarlem pronkt met zijn meisjes. Zes zullen straks de Koninklijk Paar direct na aankomst op Schiphol in gesprek met dr. Prinsen, commissaris der koningin in Noord-Holland. Het is Oranje. En het blijft Oranje. Dat is de ondertoon van het lange de- filé, waarin de provincie zich als een grote, veelkleurige vlag ontrolt. Voor op de bloemenmeisjes van Limmen. Lieve kinderen gestoken in wit-blauw met de charme van het Hollandse land. Tien van hen openen de stoet. Dertig anderen fungeren in de stoet als draagsters van cartouches, waar op een deelnemende groep staat aan gekondigd. „Noord-Holland huldigt het Koninklijk Bruidspaar" staat er op een cartouche, getooid met het provincie wapen, te lezen. Het is^ allemaal heel gewoon. Processieachtig^ zelfs. Maar het doet het goed. Wij zouden niet an ders willen. De matrozen uit Den Helder sluiten zich er bij aan en worden ge volgd door de uitgebreide „inzending" van Velsen-IJmuiden. Er wordt een indrukwekkend beeld gegeven van visserij en industrie, twee exponenten van de IJmond, die de ge meenschap aldaar sterk beïnvloeden. Vlaggen duiden erop, waarheen de vis wordt geëxporteerd, de papierindustrie is present, de Hoogovens en aangeslo ten bedrijven completeren de reproduk- tie van een werkende TJmond. De kaas dragers van Alkmaar liegen er niet om en de acrobatische ruitergroep van de Wieringermeer maakt er een stevig nummertje van. Enkhuizen roept herin neringen op aan een voorbije tijd. Het Zuiderzee-Museumeen origineie vlet uit Urk wordt met een zekere weemoed voorbijgevoerd. Maar daar is inmiddels Amsterdam. De hoofdstad des lands heeft slechts een greep gedaan uit het rijke arsenaal, dat zij te bieden heeft. Natuurlijk de leerlingen van de Kweek school voor de Zeevaart, stevige jonge mannen, die hun tochtgenoten vinder in de matrozen van het opleidingsschip „Pollux". Tussen hen in praalt Amster dam met zijn vorstelijk stadswapen en zijn minstens zo vorstelijk devies: Held haftig, Vastberaden, Barmhartig. Die zware presentatie krijgt een lichtere toon door de modinettes, die gestoken in de nationale kleuren drie cabriolets bevolken. De verkeersbrigadiertjes slui ten hier met de studenten weerbaar heid-te-paard Amsterdam letterlijk af. Haarlemmermeer is ook hier weer present. Met zijn befaamde ruitergroe- pen, die op hoofse wijze hun groet bren gen. Het pronkt niet ten onrechte met zijn Schiphol, dat op een praalwagen is samengeperst. En dan de mens uit de Lie. Zij hebben nun gemeentelijke zelfstandigheid weten te bewaren. Zjj zijn er trots op. Hun argument heeft zelfs een minister het hoofd doen bui gen. Zij maken nog eens duidelijk, hoe hun gemeente een oase wil blijven tus sen Amsterdam en Haarlem. De pro vinciale hoofdstad maakt zich daar nu niet druk om. Haarlem heeft zoveel epitheta om mee te geuren, dat het zijn keuze beperkt heeft tot drie. Al lereerst de bloemen natuurlijk, maar daarnaast is het de stad van Frans Hals en de orgelcultuur heeft het mede een internationale faam bezorgd. Op een praalwagen, uitbundig opgetooid, wordt deze drievoudige faam uit de doeken gedaan. Een grote groep tur ners en turnsters leveren een nieuw beeld, de gezamenlijke Haarlemse ïu- zikanten vormen een enorm, voortref felijk korps, dat een flink applaus zjj waren nu eenmaal in eigen huis mag incasseren. Zo trekt de stoet voort. Daar is Mar ken met een gezellige bruiloft. De red dingsmaatschappij „sloept" manhaftig voorbij, de Kennemer duinen zorgen voor een recreatieve noot en Nieuwer Amstei heeft zijn politiedrumband in gala gestoken. En natuurlijk de folklore. Daar is Huizen, feestelijk aangedaan in zijn fraaie kledij. Later in de stoet Hoge Beemster, Zandvoort en Volen- dam. Het is een klein wonder, al die op z'n zondags uitgedoste mensen in ons midden te zien, met hun groeten en zonder de show, die de buitenlander ervan verwacht. Maar wij mogen niet filosoferen. Het hoogheemraadschap is al voorbijgetrok ken, evenals de speelwagens van Beem ster en de drummende gidsen uit Texel. De Zaanstreek. Jongens en meisjes met pracht en praal. Heden en verleden sa mengevat in een breed opgezette voor stelling. Geveltjes en molens, nu be heerst door de industrie. Akersloot rijdt daar „zeulende" achteraan, maar over Edam-Volendam heen wordt het oog getrokken naar de Hilversumse kanon- nade: radio en televisie, die in deze dagen meer dan ooit het koninklijk ge zin onder schot hebben genomen, trek ken voorbij. Zakelijke wagens, tot een modern sprookje opgetuigd. Zij zjjn alweer voorbij. Het Voorma lig Verzet treedt aan. met in zijn mid den het vaandel. De Bond tot het Red den van Drenkelingen defileert met een reddingsvlet. Het blijft allemaal een feest om te zien. Ginds komt West-Friesland. Zo'n dertig gemeenten hebben zich sa mengebundeld en ze presenteren de prachtige produkten van hun streek. En om dat alles heen vieren de West friezen hun folkloristische bruiloft-in- zilver. Het eind is in zicht. Aalsmeer meldt zich. Zijn bloemenfee troont hoog op de praalwagen, die een glo- riante apotheose vormt van de stoet. De befaamde band uit Warmenhui- zen zet daar nog een paar flinke mu zikale strepen onder. De muzikanten doen het best. Alle muzikanten, die /overal in de stoet het défilé illustre ren. Het is een Hollands feest geworden in een Hollandse stad. Menig groepje kreeg een koninklijk applausje. Menig keer stootte de koningin haar echtge note aan om hem op een aardige scène attent te maken. De prinsessen had den plezier in al die hartelijke tafereel tjes en zij namen het evenals hun ouders voor lief, dat zij door de rijdende dors machine een vlaag confetti over zich heen kregen. Dat hoort nu eenmaal bij een zilveren huwelijksfeest. Dat het feest geslaagd is, was te danken aan de uitstekende organisatie van het défi lé dat in handen was van Jan Kraak man. Alles liep vlot, dank zij ook de uitstekende regeling van de Haarlem se politie, die de zaken bijzonder soepel wist te regelen. ?5 Maar met het défilé alleen was Haar lem niet tevreden. Toen de koninklijke familie zich teruggetrokken had in het provinciehuis, doorbrak het duizendkop pige publiek de politie-afzetting en holde naar de Dreef, waar men met spreek koren trachtte de Koningin en Prins opnieuw naar buiten te lokken. Tel kens herhaald klonk het J-u-l-i-a-n-a en het „Oranje boven" tegen de statige gevel op. Een luid gejuich ging op, toen boden trachtten de deuren en ramen op de eerste verdieping te openen. Dat was te vroeg gejuicht. Minutenlang heeft men moeten tobben om het roest van jaren te verwijderen. Maar toen verschenen Koningin en Prins dan ook in de geopende deuren, luid toegejuicht en bejubeld door de menigte, die niet ophield te wuiven en met vlaggent e zwaaien. Maar zelfs het verschenen van het koninklijk paar was niet voldoende. Toen Koningin en Prins zich terugge trokken hadden, aanvaardde niemand de weg huiswaarts. Even luid als te voren werd nu een spreekkoor ingezet, waarbij om B-e-atrix, B-e-atrix werd ge smeekt. En toen de Kroonprinses te lang uitbleef, riep men bijzonder infor meel om „alle vier, alle vier!". Ten- te konden ook de Prinsessen niet langer weerstand bieden aan de roep van het publiek en ook zij verschenen, vriende lijk wuivend, lachend in de geopende deuren. Het enthousiasme kende geen grenzen meer en het was vooral Haar lems jeugd, die niet ophield de gevierde Prinsessen toe te jubelen. Vanmiddag brandde het enthousias me opnieuw los, toen Koningin en Prin met hun dochters een rijtoer door de stad maakten. De zon was intussen verdwenen en donkere wolke pakten zich boven de uitgelaten menigte sa men, Maar wij hebben het al gezegd, er was in heel Haarlem geen nurks te bekennen. BLOEMENDAAL, 9 mei Op het gemeentelijk sportterrein aan de Donke- relaan werd dinsdag het Rnhlingtoer- nooi voor de lagere schooljeugd voort gezet met handbalwedstrijden. Aan het einde van de middag, na afloop van de wedstrijden, reikte mr. H. B. Wildt Meyboom wethouder voor sportzalen de prijzen uit. Het verheugde de wet houder, dat de Vondelschool de wethou der Rohlingwisselbcker, die in 1954 het eerst werd uitgereikt, definitief in be zit krijgt, omdat de openbare school uit Aerdenhout de beker zowel vijf keer in totaal als drie jaar achtereen heeft verworven. De door de wethouder drie jaar gele den geschonken en naar hem genoemde wisselbeker is de hoofdprijs in het B- toernqoi voor de kleinere scholen. In deze afdeling eindigden de Koningin Wilhelminaschool voor christelijk onder wijs in Overveen en de St. Theresia school in Bloemendaal met evenveel (achttien) punten. De beker ging even wel naar de Koningin Wilhelmina school, datr het schoolteam een over winning meer had geboekt dan de St. Theresiaschool. Wel kwam deze meisjesschool in aan merking voor een medaille, uitgeloofd voor de beste prestaties bij de meisjes (de meisjes zwommen en speelden twaalf punten bij elkaar). Met negen HAARLEM, 9 mei De jarenlange traditie der Beethovencycli is thans ook bü het Noordhollands Philharmonisch Orkest verbroken. Daarvoor in de plaats is een „Lente-serie" "nomen van drie concerten. Totaal te breken met Beet hoven heeft men blijkbaar niet aange durfd. Een combinatie van Beethoven en Tschaikovvsky beheerst de concer ten van deze serie. Kennelijk is de sa menstelling van het programma bedoeld als trekpleister voor het grote publiek. Voor wat het eerste concert van gister avond betreft, is men daarin geslaagd. Het concertgebouw was zeer goed bezet en dit mag als een winstpunt worden beschouwd. Na een spanningsvol gespeelde ouver ture „Fidelio" van Beethoven, was het woord aan de Jpego-Slavische pianiste Brauka Mussulin, die het vierde Pial?9" concert in G. grote terts van dezelfde componist vertolkte. Het spel van deze pianiste bezit iets onbevangens, dat bq- zonder sympathiek aandoet. Het eerste deel muntte uit door lyrische bewogen heid. De dialoogvorm in het andante bezat een diepzinnige sfeer, waardoor het meditatieve element uitstekend tot zjjn recht kwam. De finale had een fraai contrasterende werking door de frisse en dartele aanpak, zowel van Branka Musulin als van Henri Arends met zijn orkest. Het succes was der mate groot voor de soliste, dat er zelfs nog een toegift van haar afgedwongen werd. Na de pauze ging Tschaikowsky s zesde symphonie, bekend onder de naam „pathétique". De tragiek over heerst in deze muziek vooral in het eerste deel en in de finale. Gelukkig weet Tschaikowsky af en toe ook het volle pond te geven aan de lyriek, an ders was deze symphonie met zijn schreeuwende weemoed moeilijk ver teerbaar. Het orkest heeft er een ge routineerde uitvoering van gegeven, zon der de enorme heftigheid, van sommige episodes nog eens apart te beaccentue- ren. Dit was de grote verdienste van deze vertolking, die intussen, blijkens het applaus, op hoge prijs werd^gesteld door de aanwezigen. J .L. HAARLEM, 7 mei Het Spaardams Gemengd Koor onder leiding van Ernst van 't Kaar geeft donderdag 10 mei in de Nederlandse Hervormde Kerk in Spaarndam een concert, dat om kwart over acht begint. Aan dit concert wer ken mee het Koninklijk Mannenkoor Caecilia onder leiding van Anton de Beer, de sopraan Hannie Nooteboom- Jarings en de pianiste Betsy Neder- koorn. punten verwierven de jongens van de Christelijke school (vorig jaar beker houder) de medaille voor de beste pres taties bij de jongens. De prestatie-me dailles bij het toernooi om de Rohling beker gingen bij de jongens naar de Julianaschool (negen punten) en bij de meisjes moesten twe-e medailles te voorschijn komen, voor de St. Jozef school (uitgereikt aan team aanvoerster Joke Woerdeman) en aan de Bloemen- daalse schoolvereniging, beide met ne gen punten. De ploegen die beide wisselbekers kregen ontvingen van mr. Wildt Mey boom bovendien een klein verzilverd bekertje als blijvende prijs. De uitslagen van het toernooi luid den: Wethouder Rohlingbeker: 1. Von delschool, 19 pnt.; 2. Bloemendaalse schoolvereniging, 17 pnt.; 3. Juliana school, 17 pnt.; 4. St. Jozefschool Bloe mendaal, 12 pnt.; 5. Bornwaterschool, 10 pnt.; 6. Maria St. Aloysiusschool, 8 pnt. Mr. Wildt Meyboombeker: 1. Ko ningin Wilhelminaschool, 18 pnt.; 2. St. Theresiaschool, 18 pnt.; 3. Christelijke lagere sbhool Bloemendaal (bekerwin naar in 1960 en in 1961), 15 pnt.; 4. St. Antoniusschool, 14 pnt.; 5. Tyo van Eeghenschool, 9 pnt. ZANDVOORT, 8 mei. De woning bouwvereniging „Eendracht maakt macht" houdt op vrijdag 11 mei een le denvergadering in het Gemeenschaps huis te Zandvoort. De agenda vermeldt de jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester en de vaststelling van een nieuw huurreglement. Voorts is er een bestuursverkiezing. De aftredende be stuursleden I. van den Bos, W. Ingwer- sen, A. j;. van der Moolen en C. J. Tol stellen zich herkiesbaar. Tijdens deze vergadering zullen ook de nieuwe bouw plannen der vereniging worden bespro ken. Het bestuur heeft voor het eerst sinds 1958 aan de leden mededeling kunnen doen van het gereed komen van nieuwe woningen, namelijk van 20 woningen aan de A. J. van der Moolenstraat (12 wortingwetwoningen en -8 premie wo ningen). De leden kunnen voor deze-wo ningen inschrijven in de volgorde van hun nummer van lidmaatschap. De huur van de woningwetwoningen be draagt rond f 65,-, die van de premie woningen f 75,- per maand. Voor huur van een gasgeyser, glasverzekering, wa terverbruik en centrale antenne voor televisie en F.M. is f 6.50 per maand ver schuldigd. Plaatsing van ingezonden stukken („Brieven van Lezers") betekent niet noodzakelijk een bewijs van instemming, doch betekent slechts dat de hoofd redactie het ingezonden stuk ter kennis van de lezers wil brengen. Het feit van de plaatsing onttrekt zich echter niet aan de verantwoordelijkheid der hoofd redactie, die zich dan ook voorbehoudt een ontvangen stuk zonder opgave van redenen terug te zenden. In het alge meen is ondertekening met naam en adres vereist, tenzij in een zeer bijzon der geval de hoofdredactie dwingende redenen aanwezig acht van deze regel êf te wliken. Naar aanleiding van het verscheiden van mevrouw M. Graafstal-van der Stem zou ik de idee willen opperen, dat in Haarlem een der nieuwste straten of pleinen zou worden genoemd naar de hoogst verdienstelijke Moe Graatstai-v. d. Steur. Eveneens zou een straat of plein genoemd dienen te worden naar haar broer Johannes van der Steur, die gewerkt heeft in het voormalige Neder- lands-Indië. Deze Albert Schweitzer in bescheiden formaat is tot op heden door weinig Nederlanders geëvenaard Deze grote Nederlander is Haarlemmer van volgend jaar een beters verlichting. Dit maakte de voorzitter van het wijkcomi- té Haarlem Oost gisterenavond tijdens een vergadering in he gebouw St. Jan aan de Amsterdamsstraat bekend. Het voorstel van net comité voor een betere verlichting van de toegang naar de J. Craandijkstraat vanaf het van Zeg- gelenplein, van de Rosmolenstraat bjj de Zomerkade en de Prinses Beatrix- straat is door B. en W. in behandeling. Een verheugden mededeling was, dat de raad het wijkcomité een krediet van duizend gulden beschikbaar heeft gesteld voor het creeëren van een folder over Haarlem Oost. Voorts memoreerde de voorzitter, dat Haarlem Oost bij de aan staande jeugdplantdag in het plant- plan is opgenomen. Verschillende stra ten en pleinen worden in de toekomst met heesters en boompjes getooid. Vrij dag 18 mei zal dit stadsgedeelte zjjn eerste week-markt binnen zijn gelederen hebben en wel op de Zomervaart bjj de Nagtzaambrug. Hoewel het comité met voldoening te rugziet naar wat in het afgelopen jaar werd bereikt, zijn er nog verschillende zaken waar nog een oplossing voor moet worden gevonden. Vooral de tot standko- ming van een zwembad in Oost of di recte omgeving is een dringende zaak, waar volgens het comité nog ta weinig aandacht aan wordt besteed. Dit geld ook voor de aanleg van sportterreinen in dit stadsgedeelte. Veel jongeien uit Haarlem Oost moeten voor sportbe oefening naar Haarlem Noord, omdat hun „woonplaats" daar niet in voorziet. Na het huishoudelijk gedeelte van de vergadering hield brigadier P. van Dee- nen van de Haarlemse Verkeerspolitie een causerie over het verkeer. Aan de hand van enkele dia's wees hij de aan wezigen op de meest voorkomende ver keersovertredingen. OntwikkelingslectuurBernlef: More ne. Van der Horst: Jongens transistor- boek. Hijman: Emmaüsgangers, (r.k. af.). Lastpost: Weet ik veel?. Norel: Ons koninklijk gezin. Packard: De afval- makers. Slooff: De wegwijzer voor de belegger. Top en LauxstermannHet voordragen van poëzie en proza, 2 dln. Vreugdenhil: Verkeersopvoeding. Romans: Arnau: De laatste gast. van Beek: Buiten schot, (r.k. afd.). Cecil: Bij gebrek aan bewijs. Collis: De vrouw in het wit. Frère: Het heerlijke leven. Viruly: Weerzien bij passehendaele. Wertheim: De laatste levano. Krieger: Geliebt, gejagt und unvergessen. CINEMA PALACE: (2e week) Koning der koningen, 14 jaar. Dag. 7.30 uur 25.30 uur in doorlopende voorstellingen: ,,Het zilveren huwelijksfeest van het koninklijk paar", alle leeftijden. FRANS HALS: Ieder meisje weet het. volw. 2, 7 en 9.15 uur. LIDO: Eddie slaat zich erdoor. 14 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. LUXOR, t/m do.: Voor Johnnie geen liefde, strikt volw. 2, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT: (2e week) Diamanten bij het ontbijt, volwassenen. 2, 7 en 9.15 uur. ROXY. De volmaakte overval, 14 jaar. 2, 7 en 915 uur. STUDIO, (3e week): Zij sneuvelden niet tevergeefs, 14 jaar. 2.15, 7 en 9.15 uur. MINERVA, t/m do. 8.15 uur: Porgy en Bess. 14 jaar. Woensdag 9 mei St. Vincentiusgebouw, N. Groenmarkt 22. 8 uur: De schrijver Willem Capel spreekt over ..Nederlandse schrijvers laten ons lachen". Rloemenheuvel, Bloemendaalsewe^ 158. 8 uur: Buurtvereniging „Overveen". de heer H J. Calkoen spreekt over „Wat de bodemvondsten in midden-Kennemerland ons vertellen". Donderdag 10 mei Gebouw „Domi", Overveen: Bezinmngs- morgen Katholiek Vrouwen Gilde, Over veen. Donderdag 10 mei Grote of St. Bavo Kerk, 4 uur: Orgel concert. VELSEN, 9 mei Op de Amster damse weg kreeg gisteravond kwart voor elf een scooter geen voorrang van een personenauto die van de Velser- tunnel kwam. De 23-jarige scooterberij der uit Velsen-noord kreeg diverse ver wondingen aan neus, voorhoofd en beide benen. Op de duo zat een 19-jarige kin derverzorgster uit Wjjk aan Zee, die ver moedelijk haar linker onderarm heeft gebroken. Beiden zij" naar het Anto- nius-ziekenhuis overgebracht. 4% Ned i960 1 4% Ned 1961 4 Ned 1961 4 Ned 196? Staff eJ 1947 B.N.G Won oouu.b Ned Handel Ml.i Cert Amsterdam Rubber H V A A K U Berk el Patent CaJve-Delt Cert Deli-Mtl Fokker Fora v Gelder Hoogovens Müilei Co Ned Kabel Philips Gem Bez Unilever Wilton-P eyt ioord Billiton 2e 'Jordtsche Peti Ko Petroleum 50 Holl Amerika Lijn lava Ch PX* K..L.M. \on Ned Stoomb Mn K.. .M stoomv Mil Ned en v Nievelt v Ommeren Rott Lloyd Ned Scheepv Unie mterunle Robeco 'nitas vei Bezit ent espaar brieven '57 ïentespaarbneven '58 Amsterdam 56 2V2 Amsterdam 56 11 2^2 Amsterdam 56 II1 2Vfe Amsterdam '59 2l,2 Rotterdam '57 AU Hevn KI obl Vorig Slot 99% 94% 107 340 108 125 385 "j 255 776 149 500 823 332 666 868 156.6( 444 620% 137.60 134% 140 62 149% 138 es 148 131% 295 132 134% 200 228 505 137.50 83% 91% 91% 102% 87 128% opening 9/5 122% 359% 649 87? 154% 134.10 134 129 133 geboorte, evenals zjjn zusters. De Spaar nestad mag trots zijn op zulke Haar lemmers. Ik schrijf u dit opdat deze zulk aar mensen door de Haarlemmers niet ver geten worden. In Amsterdam bestaat wél een Johannes van der Steurstraat. H. V. VAN CASAND ■\naeonaü coppei t-iethtehem Stee' 'hrvsiei Corp .en era Ëlectnc .enera Motors ttenneentt CoDDeT K..L.M Montgomery Waro rtartto Corp Kepubtic Stee) aoyB' Dutch Shell unmn Ui toutherr Pacific southern Hallway Stanfl OU Ny Tidewater Unilever U.S Steel 7/5 8/5 451/2 45 37% 37% 50 491,2 71 70% 54% 53% 76% 761/2 16% 165/s 33 32% 58% 56% 46% 45% 39% 37% 37% 37% lOUi 101(4 55 55 54% 54% 19% 19% 44(4 43% 149 148% Stemming: gedrukt

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 5