Veendam zal bij fouten geen Haarlem maken Van Dam en Dame KUIFJE IN TIBET DE LAATSTE SLAG Mensen zoals wij Tegen EDO staat voor NEC veel geld op het spel l N.V S LAVENBURG'S BANK en ven Nederland raakt Europese titel kwijt aan Fransen Ir. Paulen toch gearriveerd Sprintsucces voor Jo de Haan Afscheid, Spaanse tennisser Couder sensatie Bulgaarse selectie Sportflits „Nasleep" Tulpenrallye Benkoe en Petrosjan spelen remise PROGNOSES VOOR DUINDIGT ZATERDAG 12 MEI 1962 PAGINA 11 Concordia veilig? In titelstrijd te Rome Europese judo-kampioen schappen DE AVONTUREN VAN KUIFJE EN BOBBY door HERCÉ 61 Sip ris lie Door dut roepen vullen die klompen ijs eraf Niets aan te doen! Wij moeten terug komen met Umpen. En nu terug naur de anderen VerdraujdHet sneeuwt! Het gat slecht. Ik 2ie geen tien meter ver meer O 0 o ao o uaoï Sscfol... Nog steeds niets, sahib... ERIC DE NOOI'C T door WILLEM CAPEL I Vierdaagse van Duinkerken AltigAnquetil HAARLEM, 12 mei. Bij de Haarlemse semi-profclubs zijn de afgelopen zondag de laatste beslissingen gevallen. Niettegenstaande de fraaie zege van 4-1 °P R.C.H. zag E.D.O. zijn theoretisch nog kleine kansje op de bovenste plaats definitief in rook opgaan, met als gevolg dat in het nieuwe voetbalseizoen alle Kennemer clubs uit het betaalde voetbal in de tweede divisie zullen uitkomen. Er staan ons zodoende een hele reeks plaatselijke en semi-plaatselijke ontmoe tingen te wachten. Het resterende competitieprogramma, dat thans op zijn „laatste benen" loopt, is voor de clubs uit Haarlem en omgeving alleen nog maar een formaliteit. Haarlem ontvangt morgen Veendam, welke ploeg zich ten volle zal Seven om de buit mee naar het Noorden te nemen. De Veendammers hebben nog een redelijke kans om boven „de streep" te eindigen, maar dan zal van Haarlem moeten worden gewonnen. Bij HelmondStormvogels en VSVNOAD staat niets meer op het spel. Deze clubs zijn allen gedegradeerd. EDO gaat bij NEC op bezoek, fit treffen is voor de Nijmegenaren van veel belang, vanwege de dreigende, degra datie naar het amateurvoetbal. In de tweede klas amateurs zal Rip perda geducht op zijn hoede moeten zijn, om niet het kind van de reke ning te worden. De oranje-witten spe len zondag bij Velsen hun laatste par tij, welke ontmoeting ook voor de in degradatie verkerende Velsenaren van het allerhoogste belang is. We vrezen voor Ripperda dat het deze strijd gaat verliezen. Maar mocht Ripperda verliezen en zou terzelfdertijd hekke- sluiter Alcmaria bij Vitesse het on derspit delven, dan zijn de Haarlem mers „veilig". Alcmaria is in dat ge val niet meer te redden. In de tweede klasse B ontvangt Schoten koploper Watergraafsmeer. Wanneer de Am sterdammers de zege behalen zijn zij kampioen. Zal Schoten, dat zelf geen kans meer heeft op de titel, daar een stokje voor steken? Aalsmeer zal zich hij Zeeburgia aan de laatste strohalm willen vastklampen, maar het zou ons niet verbazen indien de mannen uit het bloemendorp in de hoofdstad de kous op hun kop krijgen. Zandvoort en TYBB ontmoeten elkaar in de bad plaats. Voor beide clubs is dit de slot- match van de competitie. We achten TYBB, dat als „benjamin" in de twee de klas op een prachtig debuut kan terugzien, favoriet. Celeritudo-HBC lijkt ons iets voor een puntenverde ling. Bij de derde klassers staat Hillegom Voor de beslissing. De club uit de bol lenstreek gaat op bezoek bij koploper Bodegraven, dat één punt meer heeft dan de Hillegommers. Beide ploegen spelen hun laatste partij. Voor Hille gom betekent zulks dat het moet win- hen om zijn kans op het kampioenschap te behouden. Maar ook VIOS, dat op gelijke hoogte staat als Hillegom, telt hog mee. De Hagenaars ontvangen Alphen, het geen een zege voor de thuisclub doet verwachten. Het zal voor de Hillegom mers in ieder geval een zware strijd Worden, maar kansloos is de ploeg niet. Foreholte-NAS en Lisse-SJC zijn de ove rige wedstrijden. Deze clubs besluiten hiermee de competitie. Voor NAS be tekent de ontmoeting in Voorhout te vens het afscheid als derde klasser. In de vierde klas is het ook voor Concordia een belangrijke zondag. De Hillegommers spelen thuis tegen kam pioen Lugdunum, terwijl hekkesluiter ASC bij Warmunda op bezoek gaat. Wint Concordia en zou ASC verliezen, dan is Concordia in veilige haven. Maar het zal de Hillegommers uiterst moeilyk vallen om de Leidse kampioe nen te verslaan. Een verrassing is ech ter niet uitgesloten. Voorts wordt in deze afdeling nog gespeeld VYSB- DOSR. DEN BOSCH, 12 mei Mgr. Bek kers heeft de weleerw. heer J. J. de Mooij eervol ontslag verleend als ka pelaan van de parochie Onbevlekt Hart van Maria te Tilburg, in verband met zjjn vertrek als emigranten-aaimoeze- nier naar Australië. ROME, 12 mei De Spanjaard Ma nuel Couder is nu reeds de held van de internationale tenniskampioenschap pen op de banen van het Foro Italico te Rome. Na zijn prestatie als niet- feplaatste speler tegen de Zweed Ulf chmidt, die hij in drie sets uitscha kelde, haalde Couder vrijdag het sterke staaltje uit een oud-Wimbledon-kam- pioen, de Australiër Neale Fraser. de weg naar de kwartfinales van het he ren-enkelspel te versperren. Couder versloeg de als no. zeven geplaatste Fraser met 6-2 4-6 5-7 6-4 6-3. In de kwartfinales komt Couder nu tegen de als tweede geplaatste Italiaanse ^op- speler Nicola Pietrangelo, die vrijdag een sterke partij speelde tegen de Aus- straliër Bob Hewitt en deze won met 7-5 5-7 6-3 6-3. Ondanks deze Australische nederla gen zijn de „Aussies" in de kwart-fi nales van het heren-enkelspel sterk vertegenwoordigd, namelijk door de als no. een geplaatste Wimbledon-kam- pioen Rod Laver, Warren Woodcock, Own Davidson, Roy Emerson en Mar tin Mulligan. SOFIA, 12 mei, De Bulgaarse voetbalbond heeft 20 spelers aangewe zen die deel zullen nemen aan de we reldkampioenschappen voetbal in Chili. Het zijn de doelmannen: Naidenoc en Ivanov, de achterspelers Rakarov, Di- mov, Ivan Dimitrov, Shelev en Kitov. De middenspelers: Kostov, Dimov, Ko- vachev, P. Dimitrov en voor de voor hoede: Diev, Iliev, Apsarukov, Kolev, Yakimov, Sokolov, Dermedjiev, A. Kos tov en Velichkov. (Advertentie) In zijn oefencampagne voor het eind- toernooi om het wereldkampioenschap voetbal speelde het Hongaarse elftal vrijdag te Bari een wedstrijd tegen de Italiaanse b-ploeg. De Italianen wonnen met 3-1. Probleem No. 28 van J. van Dijk K.N.S.B. 1930 Wit geeft in 2 zetten mat Petersburg gespeeld door Von Barde- leben met wit tegen Lebedew met zwart. Het bijzondere in deze partij was dat beide spelers „blind" speelden! 1. e4 e5; 2. Pf3 Pc6; 3. Lb5 Pf6; 4. O-O Lc5; 5. Pe5: Pe5: 6. d4 Le7; 7. de5: Pe4: 8. Dg4 Pg5; 9. f4 h5; 10. Dg3 h4; 11. Dg4 Lc5f; 12. Khil Pe4; 13. Dg7: Th5; 14. L»e2? Stand na de 14e zet van wit: Wit: Ka6 Dbs Tf4 Lel Pal Pe6, Pion gi2. Zwart: Ke3 Th4 Lh7 Pel, pionnen C7 d6 e2 g4 h5. Oplossing probleem No. 27 van J. G. Groothof!Pe3: Correspondentie: E. v. d. V. te N. Uw oplossing van probleem No. 26 faalt op Le6:. „Blind" spelen Onderstaande partij werd in 1902 in Probleem voor geoefende oplossers No. 4077 van J. G. A. Konings te Oudenbosch Pg3t; 15. hg3hg3: 16. Lh5: Perquin, 14. Dh4 mat. Correspondentie-adres: A. Mamixkade 104, Amsterdam-C. Probleem voor beginnende oplossers No. 716 van H. J. H. W. Vrinten te Tilburg Wit speelt en wint. Oplossingen kun nen ingezonden worden tot 15 juni a.s. Jan B. H. M. Stevens, Eikenlaan 36, Heemstede OPLOSSING van No. 4069 van L. de Rooy te Amsterdam Wit speelt naar: 17, 26, 17, 27 32-28, h®7, ®7. 41, 38 48, 5, z30, 2, z35, 30, 49, 43 en wint. Een heel mooi probleem waarvan de •boeilijicheidsfactor niet hoog is. De Wit begint en wint. Oplossingen van de nummers 715 en 716 kunnen tegelijk ingezonden worden tot 1 juni a.s. OPLOSSING van No. 712 van J. H. Scheyen te Kerkrade 17-11, 7x16, 27-22, 16x18 35-30 36x27, 30-24, a.l. 25x5, 28-33 42-38 33x42, 5-37, 42x31, 26x37 en wint. Volgens de auteur bevat het slot iets nieuws. Het is mogelijk dooh wij vin den het wel wat simpel zoals trouwens de gehele ontleding is. Wit heeft geen andere keuze tenzij de bij-oplossing door 27-22 36x18 gedwongen, 17-12 enz. Ml J 'U.vlUOZClUtvl llfuv fWvg UVA1U gCU «Y Uilgtllp XI 1M UlUi 'mtstand vergoedt weer veel; verrassend Elke nieuwe vondst verdient een betere ieerzaam komt wit tijdens de laatste bewerking en daartoe is deze auteur betten aan de winst. stellig in staat. Nieuwe uitgaven J "S?ndleiding voor het Damspel" van stuk dat gewijd is aan het spel der en van Dartelen, derde, gewijzigde wereldkampioenen, n vermeerderde druk, bewerkt door Mede door de prachtige typografische "Ju Moser. uitvoering zal dit boekje stellig de ver- de uitgeverij G. B. v. Goor te diende belangstelling genieten, ven ?aag is bovengenoemde derde druk - "schenen van dit voor zeer velen bee?S bekende, handige boekje g nn®nde en gevorderde damm bewerker heeft er goed aan ge- ---■ aan Jnhoud grondig tl wijzigen en Emma J. van Deventer, te s Graven- De schrijver heeft de damliteratuur verrijkt met een, vooral voor de leer- „Honderd combinaties in de openin- gen" door F. Gordijn. Dit handige, fraai en practisch uitge voerde boekje versoheen bij uitgever "U1UUU glUIlU-lg LC WJJZ,lgdl Cll snéki passen aan de meer moderne dat ««Ju11 en theorieën, zelfs zodanig kend - boekje v00r ben die het reeds der® ei1' we-er geheel nieuw is. Al bla- gierige beginners, waardevol overzicht van vi en Azende in deze verzameling van meest bekende openings-slagzetten. oJ: kleine greepjes uit het gehele dam- De grote verdienste van de schrijver is tuin waant men zich in een schone voornamelijk dat hij niet alleen de corn- men met aberlei kleine en grote bloe- binaties toont doch ook de wijze waarop bewn ^aarv°or men steeds opnieuw in die ontstaan, iets dat men in vele TeA ®,ring geraakt. andere boeken tevergeefs zoeken za) genoo de beginner voorlopig zijn en waaraan velen toch behoefte hebben. Zal i n. zal vinden in het eenvoudige Dit, in zakformaat uitgevoerde werk- kom.„ g6'-'orderde aan zijn trekken je, zal zowel beginners als gevorderden le«, in het bijzonder in het hoofd- onschatbare diensten bewijzen. ESSEN, 12 mei Anton Geesink was vrijdagavond bij de Europese judo-kam pioenschappen de held van de avond. Temidden van een vreugdevollle Neder landse ploeg stond de wereldkampioen met zijn armen rond de opgetogen teamgenoten. Nederland had het onver slaanbaar geachte Russische team de relevatie van deze kampioenschap pen de eerste nederlaag toegebracht in een wedstrijd zo geladen en zo vol spanning dat de ruim 3000 toeschouwers het er warm van hebben gekregen. Het Russische team met zijn enorm krachtreservoir aan sterke mannen had laten zien ofschoon de techniek niet de boventoon voerde een rol van be tekenis te willen spelen in dit toernooi. Niet alleen zegevierden de Russen met 3-0 over Tsjeehoslowakijë maar ook wonnen zij van een van de sterkste ju- dolanden in Europa, Engeland. De gehele dag dan ook dromden de toeschouwers rond een van de drie matten om de Russen aan het werk te zien. De mening van de experts was unaniem, dat Nederland zijn Europese titel aan de Russen zou verliezen. De halve finale tussen Rusland en Neder land werd dan ook meer gezien als de finale, dan die tussen de winnaar van dit treffen en Frankrijk, dat in de an dere halve finale met klein verschil over Italië zegevierde. Onze landgenoten versloegen de Rus sen dankzij magistraal judo van Anton Geesink met 10-7 en zijn nu sterk fa voriet voor de Europese titel der teams. De finale in de teamwedstrijden werd een grote teleurstelling. Nederland ver loor zijn Europese titel door een ne derlaag van 2-1 tegen Frankrijk. In de finales van de gewichtsklassen konden de Nederlandse judoka's het niet tot een Europese titel brengen. In het lichtgewicht zegevierde de Frans man Bourreau over de Oostduitser Zielke, terwijl een tweede Fransman, Grossain, door een overwinning op onze landgenoot Mackaay de titel bij de middengewichten veroverde. De zwaar gewicht Dadema verloor ten slotte ver rassend van Niemann. De uitslagen van de teamwedstrijden waren verder: eerste ronde: Duitsland —Zwitserland 2-1, Italië—Portugal 4-0, RuslandTsjeehoslowakijë 3-0. Tweede ronde: FrankrijkDuitsland 2-1, Italië België 2-2 (Italië wint na barrage) Rus land—Engeland 1-0, Nederland—Oosten rijk 2-0. Copyright Casterman ]o!° °"0° 0° 00 O 0°°c -) O 0 O O O - •c> O o o O O 0 O o<=> O O cp 0°CO„ O 0° O OO 215. Ze keren snel naar hun troep terug waar het handjevol diep teneergeslagen Herulenkrijgers zich op Erics verzoek over hun dode vorst ontfermt. Snel legt hij uit, wat ze menen ontdekt te hebben en terwijl de troep Noren en Herulen onder aanvoering van Erwin en Axe langzaam volgt, stormen Eric en Svein vooruit. „Te wapen!" schreeuwen zij luid, zodra ze het ontzaglijke kampement der verbonden legers naderen. Ze bevinden zich het dichtst bij het legerkamp der Westgothen, die nog vol wraaklust en verdriet om de dood van hun koning Theodoric meteen naar de wapens grijpen, zodra de kreten tot hen doordringen. „De Hunnen zijn nog niet verslagen!" bulderen de stemmen van Eric en Svein. „Attila's legers zijn nog sterker dan elk van de onze. Verzamelt u voor de laatste slag, vóór zij thans ontsnap pen, om straks terug te komen!" Een woedend krijgsgehuil dondert over het kamp der Westgothen. De boodschap vliegt van mond tot mond. „Wreekt de koning!" en „Wreekt onze Vorstenzoon!" klinkt het in de gelederen der Alanen, aangevoerd door de grimmige Sangibanus. Bestoft, bezweet, maar tevreden met al deze spontane bijval, spoedt Eric zich naar het kamp der Franken, waar hij voor de koningstent afstijgt. „Ah, ge hebt u al gereed gemaakt, vriend," roept hij Merwig toe, die bezig is zijn mantel om te slaan. „Thans zullen wij Attila de laatste slag toebrengen." Verwonderd staart Merwig hem aan. „Wij begrijpen elkaar verkeerd, vrees ik," zegt de Frankenvorst dan aarze lend. „Wij Franken maken ons gereed, ja, maar om te vertrekken naar ons eigen gebied. Want uit betrouwbare bron heeft Aetius ge hoord, dat de resten van Attila's leger van plan zijn, de nederlaag te wreken op mijn onbeschermde Frankenrijk." NOORDWIJK-AAN-ZEE, 12 mei Bij aankomst van de rallyerijders in Noord- wijk is gebleken dat de equipe ir. A. Paulen en F. C. van der Hoeven door de organisatoren van de Tulpenrallye ten onrechte is opgegeven onder de uit vallers. Weliswaar is hun wagen door moeilijkheden met het hydraulische sys teem enige tijd van de weg geweest maar nadat de equipe er in geslaagd was het euvel te herstellen heeft zij de tocht naar Monte Carlo kunnen voort zetten. Tien minuten te laat bereikte zij de controle aldaar. De terugweg werd normaal afgelegd en in het eindklasse ment neemt de equipe Paulen—Van der Hoeven de 91e plaats in. WILLEMSTAD, 12 mei In het Kandidatenschaaktoemooi werden gis teravond enkele afgebroken partijen uit gespeeld. De ontmoeting Benkoe-Pe trosjan uit de vijfde ronde eindigde in remise, de partij Kortsnoi-Filip (6e ron de) werd opnieuw afgebroken. Na de zesde ronde luidt de stand: 1. Keres, 4 pnt, 2-3. Gelier en Petros jan, 3-Vi pnt, 4. Kortsnoi, 3 pnt. en 1 afg. partij, 5. Benkoe, 3 pnt. 6. Filip 2 pnt. en 1 afg. partij, 7-8 Tal en Fi scher, beiden 2 pnt. De rekenkamer van de Tulpenrallye heeft in het algemeen eindklassement van de sterrit enkele wijzigingen aan gebracht. De bezetting van de eerste twee plaatsen bleef onveranderd, doch vanaf de derde tot en met de vijfde plaats luidt de rangschikking: 3. P. Gele-Laurent (Frankrijk), 4. E. Carlsson- G. Haeggbom (Zweden). 5. J. Meur- Ronselle (Frankrijk). (Advertentie) Rustig oud met OLVEH pensioen. (Van onze paardesportmedewerker) WASSENAAR, 12 mei Voor de zon dagmiddag op Duindigt te houden cour ses luiden onze prognoses: Badseizoenprijs, (2000 m Alexander the Saint, Attila, Zoagli T. L. Prijs van Scheveningen (2040 m) Ax- kit Hollandia, Zaita Hanover, Jour Pride. Noordzeeprijs (ren amateurs 2000 m). Karmystou, Grey Cloud, Phrolic. Zeehanketprijs (2120 m). Y. Nellie, Zaroline G. Zwaluw S. Prijs der Veelbelovenden (2000 m). Zephyr Harvester, Zola S, Zalketis van E. Mijl van Duindigt (ren 1700 m). Sam bo, Pepper Hill, Rex Mundi. Triple Sec-prijs (2100 m). Yong Six, Xeres, S. Signal. Cognacprijs (ren 1800 m). Rernus He raut, Staatsgeheim. Benedictineprijs (2100 Quicksilver S, Vrijdag. Chartreuse-prijs (2000 m). Uranus, xuthus T. Yberflöte. m). Tabor, 66 Buise wilde het meisje kalmeren door iets geheel anders te vragen. „Uw vader, is dat de oud-minister van handel en nijverheid?" „Neen mijnheer, dat is mijn oom." „Uw vader is dus de kolonel?" „Ja, mijnheer." Buise zat na te denken, ja, dat was een ongemak kelijke heer, als reserve-officier had hij heel wat staaltjes van hem gehoord. De kolonel werd onder hen „de stoomfluit" ge noemd, omdat hij de commando's meer gilde dan riep. Met diep medelijden zat Wies de freule aan te kij ken, waar had die zich ingewerkt, ze kon zich voor stellen hoe zwaar verliefd die moest zijn. „Kijk mijnheer Buise, het zat eigenlijk zo, vlak na zijn misstap zijn we pas verloofd geraakt. Dirk Jan was reuze eerlijk, heus, hij beloofde me, niet meer uit te gaan maar door studie voor z'n toekomst te zorgen. Hij vertelde me, dat hij destijds geld wegge nomen had om maar met z'n vrienden uit te kunnen gaan en dat :ijn vader het geld terug betaald had. Hij had nu nog schulden, dat vertelde hij ook, maar die zou hij, door erg zuinig te zijn terug betalen. Maar het was nogal veel en de schuldeisers maak ten het hem erg lastig, ze wilden naar zijn vader en naar de directie van de bank schrijven. Dat drukte hem, hij Wist niet meer wat hij doen moest en toen wilde ik het hem geven, ik heb vrije beschikking over geld, dat ik van mijn grootmoeder kreeg, maar daar wilde hij niets van horen. En heus geloof me, het heeft drie weken geduurd eer ik hem er toe over gehaald had, het geld aan te nemen. Vve wa ren toch één en wat moest ik met het geld doen? Ik was erg blij, want Dirk Jan was, toen eenmaal de schulden betaald waren, veel rustiger. Hij zou flink aanpakken en dat zou hij gedaan hebben ook en we zouden trouwen en naar Indië of Australië gaan. En nu komt dit, is het niet verschrikkelijk? „Ja, ja," knikte Buise, „een zeer beroerd geval, als Uw verloofde blijft weigeren te zeggen, waar hu het geld vandaan kreeg om die schulden te betalen, ja jongedame, dan kon het er wel eens lelijk voor hem uit zien, al hamer ik dan ook nog zo op vrij spraak wegens gebrek aan bewijs. Die schuldbeta ling, ongeveer op dezelfde datum als de diefstal, dat is een lelijk ding en ik weet niet hoe de rechtbank hierop zal reageren. U moet niet vergeten, dat Uw verloofde al gelden verduisterde. Kijk, de kwestie is eenvoudig deze, de officier is er heilig van overtuigd, dat Dirk Jan en niemand anders de dief is, om het nu maar eens ruw te zeggen, hij wordt hierin ge sterkt door de mening van de directeur, die ook ten volle deze mening is toegedaan. De officier brengt met een gerust hart deze zaak voor de rechtbank, gelooft heilig dat de schulden betaald zijn met dat geld uit de kas en vertrouwt er bovendien op, dat er nog iets bezwarends te voorschijn komt. Als Dirk Jan met kan of niet wil verklaren, waar dat geld dan wel van daan kwam, dan is dat een heel lelijk punt, freule. Het kan zo de indruk wekken van, nou ja, jullie ma ken me toch niets, strak blijven ontkennen en geen woord meer zeggen dan nodig is!" Buise kon zijn oren niet geloven. „Hoe is het mo de lunch zorgen. ,,U blijft toch met ons lunchen, freule?" Verwonderd keek de advocaat naar z'n vrouw, „Wat mankeerde die in eens?" Freule van Gansefoort wilde wat zeggen, maar Wies lachte haar echt bemoedigend toe. ,,U bluft van middag bij ons, freule." Het kwam er gedecideerd uit, zoals Wies dikwuls een twijfelgeval oploste. „Wilt u me dan een plezier doen mevrouw? Noem me dan geen freule, maar Mia, daar zoudt u mij een groot genoegen mee doen." Onmiddellijk was Wies bereid. „Uitstekend Mia." Buise kon zijn oren nieet geloven. „Hoe is het mo gelijk," dacht hij, ,Wies die nooit zo direct met iemand eigen is, maar integendeel zich erg op een afstand houdt, wat trekt haar opeens zo aan?" Die puzzle kon hij niet oplossen, ook niet toen hij Mia nog eens extra goed opnam. Zijn ogen gleden over het volmaakt gevormde figuurtje en bleven rus ten op het werkelijk lief gezichtje, „Wat is de liefde toch raar," dacht hij, „wat ziet zo'n knap ding en van zo'n familie nu in die Dirk Jan," en toen hardop: „Ja, ja freule, zo staan de zaken en niet anders." Die knikte heel even, maar scheen diep na te den ken, met een schok ging zij in eens rechtop zitten. „Wat raadt u me aan te doen, mijnheer Buise?" De vraag verraste hem even ofschoon hij die toch wel had kunnen verwachten, hij stond op en wandelde met grote passen de kamer op en neer. Tenslotte bleef hij voor Mia staan, legde zijn enorme handen op haar schoudertjes, drukte haar enigszins achter over en keek haar recht in de ogen. „Hoor eens meisje, als IK je vader was, dan wist ik precies hoe ik op die daad van jou zou reageren, nu weet ik niet hoe je vader een en ander opneemt, dat moet je dus geheel zelf uitmaken." Hij schrok een beetje van zijn gemeenzame toon, trok zijn handen terug en stamelde een excuus. „Ik ben maar een ongelikte beer," voegde hij er aan toe, „ik kan soms zo ongegeneerd uitvallen." Maar zij vond het helemaal niet erg, integendeel, ze wilde niets liever dan dat hij maar heel gewoon zou doen en haar ook Mia zou willen noemen. Marius hervatte z'n wandeeling door de kamer. „Goed dan, beste meid, ik weet dus niet in hoeverre en op welke wijze je vader het beheer van je geld zaken zal appreciëren, van dat standpunt bekeken, zou ik veiligheidshalve zeggen: Zwijg-, maar als raadsman van Dirk Jan, die ik niet alleen uit de ge vangenis moet houden, maar die ik ook, zoveel als mogelijk is van alle verdenkingen gezuiverd, moet zien vrijgesproken te krijgen, zeg ik: -spreek-" Wies kwam weer binnen. „Laten we nu gaan lun chen, straks kunnen jullie dan verder praten." Mia verwijderde zich even en Buise pakte zijn vrouwtje tussen zijn sterke armen, hield haar op armslengte, en dat was een hele afstand, van zich af en vroeg: „Zeg op mevrouw, wat trekt u in de verloofde mijns cliënten aan, dat u plotseling zo fa miliair wordt, haar aan mijn dis noodt, etc., etc., kom spoedig tot de confessie." (Wordt vervolgd) DUINKERKEN, 12 mei De Neder lander Jo de Haan heeft vrijdag de tweede etappe van de vierdaagse van Duinkerken gewonnen. Na een rit van 200 km op een parcours rond Duinker ken won De Haan de eindsprint van het volledige rennersveld. De Frans man Viot bezette de tweede plaats en de leider in het algemene klassement, de Belg Claes. finishte als derde beiden in dezelfde tijd als De Haan, namelijk 5 uur 22 min. en 14 sec. In het peloton bevonden zich ook de Nederlanders Rentmeester, Maliepaard Van Est en De Roo. In het algemene klassement behield de Belg Claes de leiding met 10 uur 21 min. en 22 sec. De stand is verder: 2. Groussard (Fr.), zt; 3. Junkermann (Did) zt; 4. De Haan (Ned.) 10.25.45; 5. Het grote peloton met o.a. alle Ne derlanders 10.25.45. SAN SEBASTIAN De Duitser Rudi Altig heeft vrijdag de leiding in het algemeen klassement van de Ronde van Spanje overgenomen van de Ier Seamus Elliot door een prachtige over winning in de vijftiende etappe, de 82 km lange tijdrit van Bayonne naar San Sebastian. De Duitse achtervol gen gsspecialist versloeg de sterke en alom gevreesde Franse tijdrijder Jac ques Anquetil met één seconde. Van de Nederlanders leverde Ab Gelder mans de beste prestatie; hij klasseerde zich als zesde met een achterstand van 4 min 6 sec. op de winnaar. Het algemeen klassement luidt: 1. Altig (Did) 67 uur 4 min. 8 sec.; 2. Anquetil (Fr.) 67.09.00; 3. Perez Fran- ^USPE67,;11'22; 4- Elli°t (Ierland), 67.11.25; 7. Stolker (Ned.), 67.16.11; 9. Geldermans (Ned). 57.24.31. GENEVE De Fransman Henri Anglade heeft met een voorsprong van 24 seconden op een uit 20 renners be staand peloton, waarvan de Belg Mar tin van Ger.eugden de eindsprint won, de tweede etappe van de Ronde van Romandie op zijn naam geschreven. De Fransman Novales behield de leiding in het algemeen klassement. LE PUY, De Nederlandse De Jong is als vierde geëindigd in de eerste etappe van de wegwedstrijd door het Bergland van Auvergne, die van Cler mont Ferrand naar Le Puy voerde. Win naar werd de Fransman Beaufrere, die de 186 km. aflegde in 4 uur 51 min. In de eindsprint klopte hij een peloton van 23 renners. Dick Enthoven finishte in dezlefde tijd als Beaufrere als negen de. De oefenwedstrijd tussen een Spaans voetbalelftal, samengesteld uit spelers die geselecteerd zijn voor de eindron den van het wereldkampioenschap in Chili, en de Westduitse club Osna- brück, is geëindigd in een gelijk spel: 2-2.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 11