Van Riel raadt minister VISSER heen te gaan Aanval eigen VVD wegens kwestie-V an der Putten i Kremlin: Herstel bestand LAOS Washington zendt troepen naar buurstaat Thailand ZWARE BEWAKING PROCES-SALAN Ex-generaal handhaaft nog een poker-face BIJ V.S. betreuren landing van para's in Nieuw-Guinea Gesprek Rusk-Dobrinyn Beroep verdediging verworpen Ruimtestation Russen in Australië Bij verslechtering situatie zo groot mogelijke druk op beide partijen Ministers van M.R.P. nemen allen ontslag Andere fracties leggen nadruk op troepenzendingen FRANKRIJK Verder overleg CAO grafici Nieuwe cao's bi.i kleinmetaal Het weer WOENSDAG 16 MEI 1962 86sfe JAARGANG No. 31131 den HAAG, 16 mei Het kabinet-De Quay staat wederom Voor de moeilijkheid, dat een van zijn ministers in een hachelijke Positie is gekomen. De fractie voorzitter van de V.D.D., mr. Van Riel, heeft gisteren in de Eerste Kamer met niet te miskennen duidelijkheid zijn partijgenoot in het kabinet, de minister van De fensie, ir. S. H. Visser, het ver trouwen opgezegd. Mr. Van Riel noemde het personeelsbeleid van minister Visser ontoelaatbaar uit een oogpunt van rechtvaardig heid en hoogheid van de Staat. Zijn optreden acht hij ook „on handig en wat ondeskundig". Geschutter Mï-lock 'Mr'm MMocle Reddingsplank Mmmm WASHINGTON, 16 mei (UPI) De Sovjet-Unie wil het bestand in Laos herstellen en de diploma tieke bemoeienissen ten aanzien van de vorming van een krachti ge nationale eenheidsregering voor het Zuid-Oost-Aziatische vor stendom voortzetten, zo is in de Amerikaanse hoofdstad bekend gemaakt. Terwijl oorlogsschepen van de Amerikaanse Zevende Vloot naar Thailand opstoomden om op bevel van president Kenne dy de bestaande sterkte in het buurland van Laos tot 5.000 man op te voeren en eenheden van het PARIJS, 15 mei (Rtr., UPI) De enige keer, dat er gisteren een glimlach speelde om de lippen van ex-generaal Raoul Salan, lèider van de OAS, was toen de open baar aanklager voor het bijzon, dere militaire gerechtshof, André Gavalda, opmerkte, dat de ver dachte zijn invloed en vriend schap met andere hoge officieren aanwendde om hen aan de op. stand te doen deelnemen. Voor het overige handhaafde Salan gis teren eerste dag van het mon sterproces tegen hem een po ker-face. Tijdens de eerste zit tingsdag werd de acte van be schuldiging voorgelezen en kreeg de verdediging gelegenheid de bevoegdheid van de rechters twijfel te trekken. m NIEUWE INFILTRATIES oMsmnieim Het hof verwierp ook een verzoek van PARIJS 16 mei (AFP, UPI) In de Franse hoofdstad is van morgen bekend geworden, dat de vijf MRP-ministers in het kabinet van premier Georges Pompidou hun ontslag hebben aangeboden. Werkweek van V2\ uur in uitzonderingsgeval Goedkeuring van Rijks bemiddelaars verwacht Laotische regeringsleger naar de vorige week onder hevige com munistische druk bezweken ver sterking Ban Houei Sai terug keerden, zei de Russische ambas sadeur te Washington, Dobrinyn na een gesprek met de Ameri kaanse minister van buitenland se zaken Rusk, dat het zenden van troepen geen oplossing is, maar de Rus voegde hieraan toe dat zijn land het bestand wil her stellen en verder wenst te gaan met diplomatiek overleg inzake een neutraal bewind in Laos. êeforeyou Sm// Suède dames- en herenjasjes Opklaringen BUREAU SMEDESTRAAT S - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkantoor Beverwijk, Zeestraat 50: telef. 4790 Bijkantoor en Red. Dmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Nrectie: W. C. H. Leijdeckers en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN enW. Severin. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEr 28 cents per millimeter hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 61 cents per week, 2.65 per maand, 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544. TVan onze parlementaire redacteur) In de zaak Van der Putten had het nepartement volgens hem niet voi- ,nn<*° hegrip getoond voor de psychi- ene toestand waarin deze ambtenaar, wantrouwend was geworden door i- j wat hij had meegemaakt, vi r- Mr" Van Riel is van mening, "at dit wantrouwen ook niet zonder grond is geweest, o.a. wegens hetgeen van der Putten in Oudewater was overkomen. Daar had een vrouw hem toevertrouwd, da: zjj was uitgenodigd om te doen alsof hij haar lastig had gevallen, dit met de bedoeling hem Weg te werken. Al was er niets van W'aar, men had moeten begrijpen, dat Van der Putten reeds zoveel had mee gemaakt, dat dit de maat deed over lopen. Ook het feit, dat een onderhoud Van drie uur op iiet departement niet in notulen was vastgelegd, een detail dat ook andere sprekers in de Kamer niet bleek te zijn ontgaan, werd door S?. Van Riel aangevoerd als bewijs, Tj** de minister de zaak niet beheerst. ontsieen Persconferentie heeft hij het derlmf aan Van der Putten „een won- Zei- p stunt" genoemd. Mr. Van Riel doód"e minister heeft daarmee g. v°Bnis getekend" zijn Positi alle begrip voor de moeilijke 5efp waarin het departement van Per* -Sle door sensatiestukken in de toe) Is gekomen, zei de heer Van Riel allo moeten vaststellen, dat niet Voor11 ^Ust in de zaak-Van der Putten Ook i?'1 departement van belang is. hebh Nederlandse volk moet rust belo over een volmaakt personeels- ïnen a zuPte hoge bestuursposten is liik aarv°°r nu eenmaal aansprake- ker' concludeerde de liberale spre- omit -van de andere kant toegaf, dat ei ligheden een zaak als deze, die intoi Jk niet zoveel te betekenen heeft, w^erabel kunnen maken, roc.,, e zijde van de P.v.d.A. is vooral Kesuggereel.d dat mr_ Van Riel deze de k ee£t opgezet met het oog op ten japende gemeenteraadsverkiezin- dit o -van ftiel interrumpeerde dat A„?n misplaatste insinuatie was. hana f-re frscties oefenden bij de be- Sjp ?®hng van de begroting van Defen- od b ®erste Kamer wel kritiek uit inaa beleid van minister Visser, Rn„fr.. meestal op andere punten. De iin Jf ïen en °ok de KVP achten het eebo tet: ontslag aan Van der Putten oma u'ten de discussies te laten, 'aat de minister hoger beroep heeft Wen waardoor deze kwestie ten .om ter beoordeling van de rech- jui„,staat- De VVD daarentegen bleek tefre ze voornaamste grief, die men Win Visser heeft, naar voren te Onttfn brengen. „Wanneer u hem had hein en wegens algemene ongeschikt- ziin, i°p grond van de structuur van i karakter, dan hadden we af te "ten. Nu niet", aldus mr. Van Riel. Va^0',?11 b ebben het Nieuw-Guineabeleid listp minister verworpen. De socia- bii h .met "ame, die vinden dat vooral in zenden van aanvullende troepen oJa,nuari grote outen zijn gemaakt, tpjlyr. De Gou (KVP) sprak over „het De ter met de chartervliegtuigen". o0u Woordvoerder van de KVP wees °P het gevaar, dat onze bijdrage (Advertentie) soeks ol standing aan de N.A.V.O. verzwakt wordt, in dien wij troepen naar Nieuw-Guïnea sturen. Dit zou de kans op Russische aanvallen in Europa kunnen vergroten. Terwijl de minister in 1960 de Kamer nog, zoals beloofd, heeft ingelicht over de bescheiden aanvullingen, die toen nodig waren, is er thans veel meer gebeurd en de Kamer is er buiten ge houden, aldus dr. De Gou. Hij wees er op, dat de volksvertegenwoordiging voor deze zaken mede verantwoorde lijkheid wil dragen. Dr. De Gou vroeg de minister niet alleen de pers, maar ook de Kamer in te lichten over het standpunt dat de NAVO in Athene heeft ingenomen t.a.v. de troepenzendingen naar Nieuw-Guinea, waardoor de troepen aan de NAVO-sterkte worden onttrok ken. Mr. Van Riel benaderde het Nieuw- Guineaprobleem anders. Wel wees hij op de mogelijkheid, dat Nederland door de infiltraties, die verder gaan dan politionele acties, in een positie kan komen, waaruit het zich niet meer los kan maken. „Zijn we nog wel in staat het gevecht af te breken op een moment waarop ons dit convenieert?", zo vroeg hij. Van de andere kant wees mr. Van Riel er op, dat voor het zen den van versterkingen het gehele ka binet verantwoordelijk is en niet alleen deze mini-ter. Hij acht de militaire maatregelen in de huidige situatie ook dringend noodzakelijk. De heer Algra (A.R.) sprak over „een passend ant woord op de reeks van oorlogshande lingen van Indonesië". De heer Van Hulst (C.H.) vroeg nadere bijzonder heden omtrent de laatste aanvallen op Nieuw-Guinea en wees er op, dat onze defensie in Nieuw-Guinea haar plicht moet blijven doen „Zolang Nederland onderhandelingen wil voeren, mogen wij niet toestaan dat Nieuw-Guinea door oorlogshandelingen wordt veront rust." Het algemeen oordeel over het beleid van minister Visser is niet gunstig. Dr. de Gou zei het zeer voorzichtig en liet de politieke genadeslag over aan de liberale spreker, die na hem kwam, maar zelfs de heer Algra, die de minis ter op sommige punten steunde, zei dat ook de A.R.-fractie vindt, dat hij „zijn beleid niet altijd op de sterkste wijze verdedigt". De heer Van Hulst was nog het meest tegemoetkomend. Hij her innerde aan de vele kritiek, die de voorganger van minister Visser, de C.H.-minister Staf, aan Defensie regel matig ha? ondervonden en hij consta teerde, dat het uiterst moeilijk is deze verantwoordelijkheid te dragen en het nog goed te doen ook. Het is de vraag hoe de liberale mi nister Visser op dit alles zal reageren. Insiders achten het mogelijk, dat na de vele aanvallen, die hij van zijn geestverwanten binnen zijn eigen par tij reeds heeft moeten doorstaan, ook deze désavouering van zijn beleid in het openbaar hem er nog niet van zal overtuigen, dat zijn positie onmogelijk dreigt te worden. De hèer Visser heeft inderdaad nog een aantal reddings planken, waarmee hij zich voorlopig drijvende kan houden. Hij zou allicht kunnen redeneren: ik wacht het oordeel van de rechter over het ontslag van Van der Putten af en ik wil ook wel eens horen wat de bijzondere com missie van de Tweede Kamer, die deze zaak gaat onderzoeken, op al die be schuldigingen te zeggen heeft. De waarde van de aanval van mr. Van Riel zal natuurlijk ook voor een groot deel worden bepaald door de houding die de gehele fractie zal aan nemen, wanneer de begroting van De fensie in stemming komt. Het is bekend, dat ir. Visser over zijn positie als lid van het kabinet in de verhouding tot de V.V.D., die hem aan het ministersam A heeft geholpen, zeer besliste opvattingen heeft. „Ik heb in deze positie eigenlijk aan dat. wat mijn partij allemaal verkondigt, geen boodschap", zo moet hjj zich raeermar len hebben uitgelaten. Zijn karakter kennende, zo oordeelde een Kamerlid, dat wij kort na de vergadering spraken, blijft hij zo lang mogelijk zitten. Aan genomen kan voorts worden, dat zijn liberale collegae, de ministers mr. Toxopeus (Binnenlandse Zaken) en drs. Korthals (Verkeer en Waterstaat) hem in het kabinet zullen steunen. Mr. H. van Riel (V.V.D.) in de Eerste Kamer in gesprek met zijn partijgenote, mevrouw Schouwenaar. Zwaarbewapende Franse veiligheidstroepen op de trappen van het Parijse Paleis van Justitie ter gelegenheid van het proces tegen ex-generaal Salan. De heer Van der Putten volgde dinsdag op de gereserveerde tribune van de Eer ste Kamer de behandeling van de Defen siebegroting met veel belangstelling. CANBERRA, 16 mei (UPI) Aus tralië zal hoogstwaarschijnlijk goedvin den dat de Sovjet-Unie een satelliet- opsporingsstation zal vestigen in Aus tralië. De regering in Canberra, die dit besluit binnenkort officieel zal bekend maken, heeft eerst de raad van de Verenigde Staten en Enge land ingewonnen. Bijzonderheden en voorwaarden van een desbetreffende Russisch-Australische overeenkomst zijn nog niet bekend. V.S. De Amerikaanse commissie voor atoomenergie heeft dinsdag de uit voer naar Hongarije van kunstmest met radio-actieve fosfor-32 goedgekeurd. De kunstmest zal voor de rijstbouw ge bruikt worden en heeft geen strategi sche of militaire waarde (Rtr,), NEW YORK, 16 mei. (Reuter) De waarnemend secretaris-generaal der Verenigde Naties, Oe Thant, heeft gis teren opnieuw vertrouwelijke bespre kingen gevoerd met de permanente af gevaardigden van Nederland en Indo nesië bij de Verenigde Naties. Beide gedelegeerden, mr. C. W. A. Schürmann en mr. Soekardjo Wirjopranoto, hadden aan het eind van de middag afzonder lijk een ontmoeting met Oe Thant. Gezaghebbende Kringen te Washing ton hebben volgens UPI verklaard, dat de Amerikaanse regering zowel de landing van Indonesische parachu tisten als de Nederlandse troepenzen dingen naar het omstreden gebied betreurt. Volgens deze kringen kun nen deze acties alleen worden be sproken indien de regeringen van Ne derland en Indonesië het afgebroken geheime overleg hervatten. Zij me nen, dat dit zou kunnen geschiede:" op basis van het plan-Bunker. De zegslieden menen, dat de Neder landse eis inzake garanties voor zelfbe schikkingsrecht voor de Papoeabevol king van westelijk Nieuw-Guinea op nieuw ter tafel zou kunnen komen in dien de betrokken regeringen besloten het overleg te hervatten. Zjj zeggen, dat de Amerikaanse regering inziet, dat de Nederlandse bewindvoerders blijk baar geen nieuwe stappen willen doen alvorens zij over bona-fide garanties be schikken, dat Indonesië het recht van de Papoeabevolking om over zijn eigen toekomst te beslissen erkent. Volgens de zegslieden zijn er echter geen redenen om aan te nemen, dat de Indonesische regering een redelijk voorstel inzake dit zelfbeschikkingsrecht zou weigeren. De Indonesische regering heeft, aldus deze zegslieden, meer dan eens laten blij ken, dat zij niet aanstuurt op een voor Nederland vernederende uitkomst van deze kwestie. Naar de Washingtonse krin gen menen hebben de Verenigde Staten hun standpunt aan Nederland uiteen gezet, INDONESISCHE PARAS occluer sol Kokash ONIN P.oembati BAHAM NIEUWE IN00N. IIICHUANOINCEN Rijklon Boe bui 100 km NEDERLANDS GUINEA Hoewel de militaire situatie in en om Nieuw-Guinea voortdurend ernstiger wordt, verwachten zij voor de nabije toe. komst geen grootscheepse Indonesische aanval op het gebied. Zou de situatie zich echter in deze richting ontwikkelen dan zouden de Verenigde Staten vol gens deze kringen de grootst mogelijke druk op beide partijen uitoefenen ten einde een verdere complicatie van de reeds ernstige situatie in Zuid-Oost-Azië te voorkomen, Minstens duizend gewapende leden van de Franse veiligheidstroepen be waken de rechtszaal. Op verschillende strategische punten staan dreigende pantserwagens. De Franse autoriteiten nemen geen enkel risico tegen de OAS, die wel bewezen heeft voor geen ver metele stunts terug te deinzen. Ver wacht wordt, dat het proces vier tot acht dagen zal duren. Salans advocaten, van wie de bekendste is de ultra-conser vatieve mr. Tixier-Vignancour, zijn voornemens het proces tot een van de meest besproken politieke zaken te maken sinds maarschalk Pétain, hoofd van de Vichy-regering, zeventien jaar geleden in dezelfde zaai ter dood werd veroordeeld. Zoals bekend leidt het geen twijfel, dat ook Salan de doodstraf wacht. De zitting van gisteren begon om 13.18 uur en werd om 17.40 uur ver daagd tot vanmiddag één uur. In de tenlastelegging worden de vol gende beschuldigingen tegen ex-gene raal Salan uitgebracht: 1. Deelneming aan een opstandige be weging, door de leiding op zich te ne men van de organisatie van het ge heime leger, dat in februari 1961 te Madrid werd gesticht. 2. Poging tot omverwerping van de wet tige Franse regering en het uitgeven, op 13 maart 1962, van een verklaring, waarin werd gezegd dat president de Gaulle was afgezet. 3. Het stichten van een door hem zelf geleide „regeringscommissie voor de landsverdediging. 4. Het geven van opdracht tot stakin gen en het houden van toespraken voor onwettige radiozenders. 5. Het in het leven roepen van onbe voegde rechtbanken, die na korte zittingen vonnissen, waaronder dood vonnissen velden, die volgens prompt ten uitvoer werden gelegd. 6. Het, in december 1961, gelasten van de mobilisatie in Algerije en het or ganiseren van een guerilla tegen po litie en militairen. Het opdracht geven aan commando groepen van de O.A.S. )m zich mees ter te maken van wapens en militaire uitrusting en het doen uitvoeren van overvallen op banken. 8. Het aanmoedigen van desertie uit de Franse strijdkrachten en het aanwer ven van gedeserteerde militairen en burgers voor het geheime leger. 9. Het geven van opdracht tot het ver moorden van officieren, politieperso neel en vooraanstaande burgers, on der wie rechtsgeleerden en dokters. De openbare aanklager, verklaarde dat hij slechts vijf getuigen zou oproe pen, onder wie generaal Ailleret, voor malige opperbevelhebber der Franse strijdkrachten in Algerije en de gewe zen algemeen regeringsgemachtigde in Algerije Morin. De verdediging, die onder leiding staat van de rechtse politicus Tixier- Vignancour. verklaarde in totaal 132 getuigen te willen oproepen. Zij wii onder meer president De Gaulle, ^x- premier Debré, maarschalk Juin en vele andere hoge legerofficieren en vooraanstaande politici laten getui gen. Het is verder haar bedoeling ook enkele Algerijnse leden van de Fran se Nationale Vergadering als getui gen a décharge te doen voorkomen Constitutioneel is het onmogelijk de Franse president te doen getuigen in een rechtsgeding. Aangenomen mag worden, dat de verdediging dit ook wel weet. Salans verdedigers deden een beroep op het hof om zich onbevoegd te ver klaren met betrekking tot het beoorde len van gebeurtenissen, die zijn voor gevallen na 29 september 1961. Op deze datum verklaarde president De Gaulle namelijk de volledige bestuurs- volmacht, die hem ingevolge de grond wet was verleend, niet meer te zullen hanteren. Het hof verwierp dit beroep, na hierover 55 minuten in raadkamer te zijn geweest. de verdediging om de tegen Salan uit gebrachte beschuldigingen aan een na der onderzoek te onderwerpen. Het enige, wat ex-generaal Salan gisteren heeft gezegd was een bevestiging van zijn identiteit. De vijf afgetreden ministers zijn Pflimlin (die, afgezien van De Gaulle, de laatste premier was van de Vierde Republiek) Schumann, Buron, Bacon en Fontanet. De M.R.P., de Republikeinse Volks beweging, is Frankrijks katholieke poli tieke partij. (Van onze soc.-econ. redactie) DEN HAAG, 16 mei. Werkgevers en werknemers in de grafische bedrij ven beraden zich thans over het re sultaat van het gesprek, dat vertegen woordigers van het Centraal Bureau voor de grafische bedrijven hebben ge had met het college van Rijksbemidde laars. Naar uit goed ingelichte kringen wordt vernomen, heeft het college bij dat gesprek zijn afwijzend stand punt over de ontwerp-CAO in het alge meen gehandhaafd. Met name zou het College niet te vermurwen zijn geweest op het punt van het uurloon. Ook de door partijen voorgestelde werkweek van 42Va uur zou in het al gemeen geen genade in de ogen van het College hebben gevonden. Met dien ver stande echter, dat bij wijze van uitzon dering voor werknemers, die zaterdags na 13.00 uur nog moeten werken, een werkweek van 42'/» uur zou kunnen wor den toegestaan. Naar wij vernemen gaat het hier om ca. 400 van de ca. 30.000 werknemers. Overwerktarief zou pas kunnen worden betaald voor arbeid op zaterdag na 5.00 uur. LEIDEN, 16 mei De federatie van werkgeversorganisaties in de kleine me taalnijverheid, de katholieke metaal- oewerkersbond ,,St. Eloy" en de chris telijke metaalbedrijfsbond hebben mee- gedeeld, dat er gegronde reden be ster* te verwachten, dat het College van Rijksbemiddelaars een verhoging van de c.a.o.-lonen van tien cent per uur zal goedkeuren met ingang van 30 april j.l. Verder zal het aantal gemeenteklas sen worden verminderd van vijf tot vier het minimum percentage voor de be loning van vrouwelijke werknemers worden verhoogd tot tachtig procent en de ploegentoeslag tot dertien procent bij een 47-urige werkweek. De collec tieve arbeidsovereenkomsten zullen van kracht zijn tot en met 31 januari 1963. De tekst van de nieuwe c.a.o.'s zal ten spoedigste bij het College van Rjjksbe- middelaars worden gedeponeerd. De Russische diplomaat zei na een gesprek van 35 minuten met Rusk, dat het „nodig is" dat het door Kennedy en de Sovjet-premier Khroesjtsjev tijdens hun juni-conferentie vorig jaar te Wenen bereikte akkoord ten uitvoer wordt ge legd. (In een communiqué na bedoelde topconferentie stelden Kennedy en Khroesjtsjev dat Laos „neutraal en on afhankelijk" dient te zijn onder een „door de bevolking zelf gekozen rege ring"). In Taipei zei de minister van defensie van de koninklijke regering, Foemi No- savan, gisteren dat zijn rechtse fractie zich alleen zou aansluiten bij een coa litie-regering „indien de neutralistische leider prins Soevanna Foema kan bewij zen dat hij niet voor de communisten werkt." Nosavan verklaarde een en an der naar aanleiding van berichten uit Parijs dat de neutralistische prins het plan had opgevat om eind deze week naar Laos terug te reizen teneinde de onderhandelingen over de vorming van een regering van nationale eenheid te hervatten. President Kennedy gaf 5.000 Ameri kaanse soldaten opdracht om fn Thai land stelling te nemen als „defensie ve" beschermingsmaatregel tegen de communistische dreiging uit Laos. Een duizend man sterke gevechts groep bevindt zich reeds in het Zuid- Oost-Aziatische land. Het eerste ver sterkende contingent, een 1.800 man schappen tellende gevechtseenheid mariniers zal morgenochtend 7 uur plaatselijke tijd (vanavond 23 uur Nederlandse tijd), te Bangkok aan land worden gezet. „Een bedreiging van Thailand wekt ernstige bezorgdheid in de Verenigde Staten," aldus een speciale verklaring die de president liét uitgeven, nadat hij Republikeinse en Democratische con gresleiders op het Witte Huis van de cri sis in Laos op de hoogte had gebracht. De regering van Thailand had eerder op de dag bekendgemaakt dat zij toe stemming had gegeven voor de landing van Amerikaanse troepen. Het is de eerste maal dat Amerikaanse troepen tot een dergelijke actie over zijn gegaan sinds de landingen in de Libanon in de zomer van 1958. Ex-president Dwight D Eisenhower zond toen mariniers op het verzoek van de Libanese regering om bescherming in verband met de revolu tie in Irak. (Op 14 juli van dat jaar werd koning Feisal van Irak vermoord). De gevechtsmacht die in Thailand aan land zal gaan, bevond zich reeds enkele dagen aan boord van het smaldeel van de Amerikaanse Zevende Vloot, dat in de buurt van Thailand was gestatio neerd. Er was in Thailand reeds een Amerikaanse troepenmacht van onge veer duizend soldaten. W. Averell Harriman, de assistent minister van buitenlandse zaken betref fende het Verre Oosten, deelde hoofden van diplomatieke missies in Washing ton mee, dat de maatregelen waren ge nomen op grond van Amerika's ver plichtingen ten opzichte van de ZOAVO Zuid-Oost-Aziatische V erdagsorganisa- tie). Communistische Laotische troepen staan thans aan de grenzen van Thai land nadat zjj verleden week de Laoti sche regeringstroepen in het noorden van Laos hadden verslagen. (Advertentie) BARTELJORISSTR, HAARLEM TEL 134^9* LEIDSESTRAAT' (BIJ KONINGSPLEIN) AMSTERDAM TEL 2235R6 Verwachting tot donderdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Opklaringen, maar ook enkele ver spreid voorkomende buien. Overwe gend krachtige aan de kust tijdelijk harde wind tussen zuidwest en noordwest. Weinig verandering in temperatuur. Zon: 4.4*-20.29. Maan: 17.59-4.20. Station max min. neersl. Weer temp. temp afgel. gisteren 24 uur Den Helder geh. bew. 11 7 0 Ypenburg geh. bew. 11 5 0 Vlissingen geh. bew. 11 7 0 Eelde half bew. 10 1 2 De BUI zw. bew. 11 2 1 Twente half. bew. 10 3 3 Eindhoven zw. bew. 10 1 3 Zd-Limburg zw. bew. 11 2 5 Stockholm half. bew. 16 4 0 Oslo half bew. 16 7 1 Kopenhagen geh. bew. 15 8 0 Londen geh. bew. 16 9 0 Amsterdam geh. bew. 11 4 0 Brussel zw. bew. 12 3 1 Parijs half bew. 16 6 0 Bordeaux zw. bew. 16 12 0 Berlijn zw. bew. 14 7 0 Frankfort half bew. 11 2 1 Müncher. regen 8 5 6 Zürich licht bew. 8 5 5 Genève mist 9 4 1 Wenen zw. bew. 13 7 0 Rome onbew. 17 7 0 Madrid ombew. 21 8 0 Lissabon onbew. 22 13

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 1