HENSEN emeester Cremers markt in Haarlem Oost opent Hildebrand-monument wordt vrijdag 1 juni onthuld Structuurplan en binnen stadsnota thans gereed Vooral dankzij voortdurende aandrang van KVP-fractie Werkzaamheden begonnen voor afronding Noorder Sport park in Haarlem Noord Aöeeda voor Haarlem VISSERS gun uzelf HAARLEMS MATRASSENHUIS H. DE GRAAFF Achterkleindochter van Nicolaas Beets verricht plechtigheid JQCQU LUX-MANCHESTER PANTALONS EEN GOED BED!! Aa-Be PLAIDS Zaalberg Fa. B. J. VAN LIEMT Zestien woningen extra voor Bloemendaal K.V.P.-HAARLEM en gemeentepolitiek VRIJDAG 18 MEI 1962 PAGINA 3 Kleuren: grijs - groen - blauw - bruin mid-cord. maten 43 t/m 52 ALLEEN 18 - 19 en 21 MEI PAARLAARSTEEG I Auping matrassen Cleopatra's *Peda matrassen "b*ca matrassen Keur-Kapok matrassen Bijvullen en vernieuwen van matrassen Houtitr. 103 - Tel. 11485 Vliegtuigen doorbraken geluidsbarrière Burgerlijke Stand Haarlem OP DE MAN VAN DEZE TIJD Het moet voor de KVP-fractie in de Haarlemse raad een grote voldoening zijn ge weest, toen wethouder Happé deze week aankondigde dat het structuurplan voor Haarlem en een saneringsnota voor de binnen stad gereed gekomen zijn. Jaren lang en om precies te zijn sinds het najaar van 1949 heeft de heer Van Velsen hierop in de raad aangedrongen. De stad moet bewoonbaar zijn. Men moet er kunnen leven, wonen en werken. Men moet er aangenaam kunnen verblijven. Maar dan is het ook noodzakelijk, dat men als gemeen tebestuur weet wat men met de stad wil. Dat betekent, dat er niet te hooi en te gras maatregelen genomen moeten worden wanneer de omstandigheden dat vragen. Maar wel, dat men zich duidelijk voor ogen stelt hoe de stad er uit moet zien. Daarvoor is een structuurplan nodig. Telkens op nieuw kreeg de KVP-fractie te horen dat zulk een plan in de maak was, en toen tijdens de laatste begrotingsvergadering krachtig met de vuist op tafel geslagen werd, kreeg men einde lijk de belofte dat een en ander dit voorjaar gereed zou zijn. HAARLEM, 18 mei Bij het naderen van de verkie zingsdatum, 30 mei, leek het ons goed nog eens samen te vatten wat de fractie van de Katholieke Volks Partij in Haarlem voor ogen staat met betrekking tot het gemeente lijk beleid. Wij hebben daartoe gesproken met de verschillende leden van de thans zitting heb bende KVP-fractie. In bijgaand artikel hebben wij hun opvat tingen samengevat met betrek king tot de vraagstukken van volkshuisvesting, openbare wer ken en verkeer. Films Toneel Muziek Diversen: T entoonstellingen SAXONETTE 570.— SOLEX v a375.— G. VAN VELZEN - HAARLEM sm - Beurs van New York Onder een stralende zon konden van morgen de bewoners van Haarlem-oost tn hun eigen stadsdeel ter markte gaan. Tegen half tien werd de wekelijkse ochtendmarkt aan de Zomervaart offi cieel door burgemeester Cremers geopend. Advertentie voordeelprijs 19.50 (vrijdag - zaterdag maandag) Rectificatie in verband met foutieve opname 17 mei t HAARLEM, 18 mei De burgemees ter van Haarlem, rar. O. P. F. M. Cre mers, opende met een kort woord van morgen de nieuw ingestelde, wekelijkse ochtendmarkt aan de Zomervaart in Haarlem Oost. In groten getale wel licht mede tengevolge van het zonnige weer waren de oewoners van het oostelijk stadsdeel naar de marktplaats gekomen. Lang hebben zjj er naar uit gezien om in hun eigen stadsdeel ter markte te kunnen gaan. De markt be staat uit twee dubbele rijen kramen. Bovendien konden aan de waterkant enkele kooplieden met planten en tuin- artikelen een plaats krijgen. In het ge heel kregen tweeënzestig kooplieden een plaats op de markt toegewezen. De Zomervaart, waar elk jaar ook een van de kermissen in Haarlem wordt opge zet, schijnt in Haarlem Oost de meest centrale plaats te zijn. Het is vrijwel zeker, dat ook de bewoners van Schalk wijk en Parkwijk de markt zullen be zoeken. Voor dat burgemeester Cremers met een kort woord de markt voor geopend verklaarde, gaf de directeur van het marktwezen in Haarlem, de heer J. H. W. Scholte, een beknopt historisch over zicht van de ontwikkeling van het marktwezen in onze stad. Hij memo reerde daarbij hoe noodzakelijk een „eigen" markt in Haarlem-Oost gewor den was en bracht tevens in herinne ring hoezeer het wijkeomité voor de instelling van de markt had geijverd. Burgemeester Cremers wees er op, dat de markt, hoewel zij in zekere zin HAARLEM, 18 mei Vrijdag 1 juni ï..1 het Hildebrandmonument na een Una vijftigjarige geschiedenis officieel J^nrden onthuld. Om de ongeveer vier honderd gasten, die voor de plechtig- eid z^n uitgenodigd, te ontvangen, ™°rdt op het zogenaamde Vlooienveld o°r de Provinciale Griffie een tent Pgericht. Helaas is het niet mogelijk gebleken de ontvangst te houden in het rovinciehuis zelf. Onder de genodig- bevinden zich vertegenwoordigers de bet ministerie van O.K. en W., burgemeesters van Haarlem, Lei- „®n en Utrecht, respectievelijk de ste lle Waar Nicolaas Beets is geboren, Wel gestudeerd en professor is ge- u eest, vjjftig rechtstreekse afstamme- JrSen van Nicolaas Beets, de rector- „T^Shificus van de Leise Universiteit cuit Pr°fessoren van de literaire fa- Uti- t aldaar, de rectormagnificus van Vel^bt en de professoren van die uni- siteit van de theologische faculteit. heb? 8asten worden omstreeks half Uur 's avends ontvangen. Om acht gaat het gezelschap naar het mo- tjTraent, waar de voorzitter van het v^J^brand-comité, mr. J. Hoog, een van welkom zal spreken. De VvftWyke Lieder Tafel „Zang en Van6x$schaP" zingt het lied „Mijn hof" n Nicolaas Beets op muziek van Phi- (Advertentie) van Steeds uit voorraad leverbaar in 1 dag retour Onze 45-jarige ervaring ga randeert U eerste klas werk. lip Loots. Mej. G. M. Beets uit Am sterdam, een achterkleindochter van Hildebrand, onthult dan het beeld van haar overgrootvader. De andere beel den zjjn dan reeds onthuld, maar wor den bij de plechtigheid betrokken door dat op het moment van de onthulling van Hildebrand de fontein, waarrond de acht Camera-figuren gegroepeerd zijn, begint te spuiten. Na de onthulling krijgen degenen, die bloemen bij het monument willen neer- lebgen, dartoe gelegenheid. Mr. Hoog zal vervolgens het Hildebrand-monu ment overdragen aan de gemeente Haarlem, vertegenwoordigd in de bur gemeester, mr. O. P. F. M. Cremers, die het monument in ontvangst zal ne men. Prof. Jan Bronner, de schepper van de beeldengroep, zal daarop het woord voeren en zijn werk opdragen aan de jeugd van Haarlem. „Zang en Vriendschap" zal tot besluit het lied „De conducteur" van Nicolaas Beets uitvoeren, dat getoonzet is door Jos de Klerk. Tenslotte reeipieert het Haarlems gemeentebestuur in de tent op het -yorJg. jjet monument zal in het licht gezet worden, odat be langstellenden de gehele avond een kijkje in de Dorkijk kunnen nemen. Terzijde van de tent zal de Haar lemse Politiekapel opgesteld staan en voor een muzikale omlijsting zorgen. Zij zal ook aantreden bij de onthulling van het monument, welke gepaard zal gaan met trompetgeschal. HAARLEM, 18 mei Gisteravond tegen half twaalf werd Haarlem en om geving opgeschrikt door enkele zware klappen. Deze blijken, zo wordt thans medegedeeld, afkomstig te zijn van vliegtuigen, die de geluidsbarrière door broken hebben. Twee dagen lang wordt er boven de Noordzee een NATO-oefe- ning gehouden door straalvliegtuigen. BEVALLEN van een zoon: 16 mei: A. C. Prins-Wijdens. 17 mei: W. Uiten- daal-van den Bel. BEVALLEN van een dochter: 16 mei: H. Stevens-Wolthuis. GEHUWD: 17 mei: S. Th. Wassink en T. E. Stok; L. C. van Amsterdam en Y de Kort; M. J. Stoekenbroek en E. L. van Veen. OVERLEDEN: 14 mei: A. C. Sehra- ders-Meijer, 57 j., Karei v. Mander- st'raat. 15 mei: J. Harkmans, 69 j„ Lange Herenvest; T. Spaans-Haker, 83 j„ Elzenplein. 16 mei: C. M. J. Hoogen- stein-Scheffer, 87 j., Kamperlaan. ONDERTROUWD: 17 mei: P. van Sabben en E. Blom: G. J. G. Beunder en C. C. Visser; J. Bezemer en J. Land- kroon; H. Gerritsen en P. H. van Brug gen; R. Ch. van Maanen en W. H. de Graaft; N. Leeseman en J. C. E. SPREEKUUR De burgemeester van Zandvoort zal zijn eerstvolgend spreekuur niet houden op woensdag 23 mei, maar op donderdag 24 mei, van 10 tot 12 uur. de winkeliers concurrentie aandoet, toch ook deze groep mensen van voor deel moet zijn, omdat de markt de aandacht op een bepaald stadsdeel ves tigt. Ook was de burgemeester van me ning, dat een markt in Haarlem Oost on ontbeerlijk was geworden, vooral nu Parkwijk en Schalkwijk er bp zpn ge komen. „Haarlem Oost is een nieuw centrum geworden, dat aller aandacht mag vragen", aldus de burgemeester, die het uit verkeersoogpunt een vondst noemde op de tamelijk stille Zomer vaart de zo noodzakelijke markt te hou den „Haarlem Oost heeft nog veel on gerief en nog vele wensen. De instel ling van de markt is een goede stap in de richting voor de verwezenlijking van andere wensen: de markt brengt de belangstelling van de rest van Haar lem naar hier". Na de burgemeester voerden het woord de secretaris van de Centrale Vereniging van Markt-, Straat- en Rivierhandel, de heer A. Pereboom en de voorzitter van het wijkeomité in Haarlem Oost, de heer H. J. Loppersum. (Advertentie) 100% WOL Grote Houtstr. 62 en 67. Tel. 10657-12839 BLOEMENDAAL, 18 mei Bloemen daal heeft een extra contingent van zes tien woningen gekregen, waarvan een deel zal worden gerealiseerd in het uit breidingsplan aan de Kennemerweg. De rest zal in Vogelenzang worden ge bouwd. Dat heeft gistermiddag tij dens de gemeenteraadsvergadering van Bloemendaal de wethouder voor Volks huisvesting, mr. J. C. C. W. Hijszeler medegedeeld. Hij voegde daaraan nog toe, dat onderhandelingen gaande zijn over de verkoop van grond in hetzelfde uitbreidingsplan met het Mijnwerkers pensioenfonds voor de bouw van nog een groot aantal woningen. Aan de gespannen verhouding tussen de Bloemendaalse Reddingsbrigade en de Vrijwillige Kustbrigade Bloemendaal schijnt een einde gekomen te zijn. Bur gemeester dr. D. H. Peereboom Voller zei daarover, dat er woensdag een be spreking was geweest tussen een verte genwoordiger van de Bond van Red dingsbrigades en de voorzitter van het college van B. en W. Het resultaat van die bijeenkomst is geweest, dat de Bond zich borg heeft gesteld voor een goede werkwijze aan het strand tijdens het zomerseizoen. Er zal gestreefd wor den naar een hechte samenwerking tus sen de twee brigades, waardoor het niet is uitgesloten, dat te zijner tijd een fusie kan worden bereikt. Dit sei zoen zal er ook een post worden inge richt bij Parnassia, waaraan voor de gmeente geen financiële consequenties zijn verbonden. Naar aanleiding van de beslissing van het provinciaal bestuur, waarbij het parkeren onder het viaduct over de Ju- lianalaan verboden is wordt thans op verzoek van de burgmeester door de politie een nota voorbereid, waarin Ge deputeerde Staten wordt gewezen op de pijnlijke consequenties van deze beslis sing. Het Bloemendaalse gemeentebe stuur is vanaf het begin af er voorstan der van geweest, dat onder de bui tenste openingen van het viaduct gepar keerd zou kunnen worden. Nu dat door de provincie niet wordt toegestaan zul len de auto's van de in die buurt wo nende automobilisten moeten worden neergezet in de daar gelegen straten, hetgeen verkeerstechnisch niet aan te bevelen is. De raad is bij de behandeling van de agenda akkoord gegaan met het plan om een gemeenschappelijke regeling voor een streekwoonwagenkamp in het leven te roepen. De kosten die daaraan voor de gemeente zijn verbonden wor den voorlopig geraamd op vierduizend gulden. Het voorstel om financiële me dewerking te verlenen aan het plan van het bestuur van de Sint Antomusschool in Aerdenhout de verwarming te ver nieuwen werd aangehouden, omdat de inspecteur zijn advies over deze kwes tie nog niet had gegeven. De drie wethouders zullen aan de vergadering van gisteren bijzondere prettige herinneringen bewaren, want con amore ging de raad met het voorstel akkoord hun jaarwedden te verhogen. (Advertentie) rs onze mode konfekbe afgestemd strak van lijn exklusief van dessin ADVISEUR VOOR HERENKLEDING BREESTRAAT 138 BEVERWIJK BARTELJORISSTRAAT 5 HAARLEM Niemand ontkent, dat een dergelijk structuurplan samenstellen een om vangrijk karwei is. De heer Van Vel sen wel het minst van allen, want als architect weet hp wat daarvoor komt kijken. Van zo'n structuurplan vraagt hij, dat de economische en verkeers technische, de industriële en de sane ringsaspecten van het Haarlemse le ven behandeld worden. Vooral met be trekking tot de binnenstad is een orde ning van de chaos nodig. Voor het hele land is een ruimtelijke ordening in het leven geroepen. Waarom moet de stad dan een chaos blijven? Wie in een woonhuis in de binnenstad een fa briekje wil beginnen, kan dat binnen zekere grenzen, rustig doen. Op die manier verpauperen hele stadswijken en ontvolkt de binnenstad. En waar al lerlei industrietjes zich nestelen, gaat ruimte verloren voor typische binnen stadfuncties als recreatie en cul tuur. Daarom zo voegt wethouder Schippers eraan toe, zijn er bestem mingsverordeningen nodig in de geest van: in die buurt dienen in hoofdzaak woonhuizen te staan; daar mogen zich industrietjes vestigen; daar dienen ate lierwoningen voor kunstenaars te ko men: hier moet ruimte ontstaan voor het vestigen van culturele gebouwen en daar moeten recreatieve gebouwen worden neergezet. Enerzijds moet dus via een binnen stadsplan voorkomen worden, dat het centrum zijn typische binnenstadsfuncties verliest. Anderzijds moet men trachten te bevorderen, dat de binnenstadsfunc ties versterkt worden en dat er tus sen al die functies een sterke binding ontstaat, die men wel eens de „leef baarheid" van de stad noemt. Stede- bouwkundig betekent dat, dat woonstraten afgewisseld moeten worden met win kelstraten en ruime pleinen. Er dient aandacht besteed te worden aan de verfraaiing van de stad. Er zijn door de gemeente gelden gereserveerd voor het aankopen en laten maken van beeldhouw- en andere kunstwerken. Die gelden moeten besteed worden, ook ten profjjte van de binnenstad. Een bijzonder aspect van zulk een structuurplan is natuurlijk het verkeer. De heer Schreurs houdt zich in de KVP-fractie al jaren met dit vraagstuk bezig. Het grote, doorgaande verkeer moet uit de bin nenstad geweerd worden, stelt hjj na drukkelijk, en het binnenstadsverkeer moet geordend worden. Daarom zal er een binnenring, een grote ruime ver keersweg rond de oude binnenstad moe ten komen, vanwaaruit men het cen trum gemakkelijk kan bereiken. Via verbindingswegen moet men dan op een buitenring kunnen komen, van waaraf men de stad gemakkelijk weer verla ten kan. Het ziet ernaar uit, aldus de heer Schreurs, dat binnen afzienbare tijd deze plannen vastgesteld kunnen wor den. Er is een groot verkeersplan in de maak. Natuurlijk is het niet zo, dat de heer Schreurs zou voorstaan alle ver keer uit de binnenstad te weren. De winkels moeten bevoorraad kunnen worden en het winkelend publiek moet met zijn auto zo dicht mogelijk bij de winkels kunnen komen. Vandaar dat men bij het scheppen van een nieuwe verkeerssituatie moet uitgaan van de bestaande situatie. De grote winkelstra ten moeten min of meer buiten de gro te verkeersstroom gehouden kunnen worden, zodat de mogelijkheid bestaat om ze in bepaalde gevallen af te kun nen sluiten. Men zie slechts de ge slaagde proef met de zaterdagmiddag afsluiting van de Grote Houtstraat. Wil men dit alles verwezenlijken, dan zal men tegelijk moeten zorgen voor ruime parkeergelegenheid op verschil lende punten in een nabij de binnen stad. Dat kunnen ruime pleinen zijn, maar en vooral de heer Van Velsen dringt daar op aan beter is nog de bouw van parkeertorens en parkeer garages. Grote terreinen vol gepar keerde auto's zijn op de duur bepaald ontsierend. Overigens moet men niet terwille van het verkrijgen van parkeer gelegenheid, bestaande mooie dingen afbreken. En aan mooie dingen is Haar lem bijzonder rijk. Restauratie waar mogelijk van kostbare erfstukken uit het verleden, behoort naar de vaste overtui ging van de KVP-fractie, tot de belang rijkste taken van een Haarlems ge meentebestuur. Weer een ander en zeker niet min der belangrijk aspect is dat van de woningbouw. Wethouder Schippers kan erover meepraten, want sinds vier jaar beheert hij de portefeuille van volks huisvesting. Dank zjj het initiatief en de voortdurende activiteit van de KVP- fractie in de raad, is het percentage eengezinshuizen steeds groter gewor den. Tegenwoordig is al 40 pet. van de nieuw te bouwen woningen gereserveerd voor eengezinshuizen. De KVP-fractie is van mening, dat deze huizen een groot goed zijn voor de opgroeiende gezin nen. Dergelijke huizen hebben een eigen lapje tuin, waar de kinderen onbekom merd kunnen spelen. Overigens is de KVP bepaald niet tegen flatbouw. maar een percentage van 50 acht zij toch ruim voldoende. Wethouder Schippers streeft uiter aard naar méér woningen, naar zo goedkoop mogelijke wo ningen en naar zo goed moge lijke woningen. Hij is ervan overtuigd, dat dit bepaald niet alleen het streven van de KVP is. Trouwens de volks huisvesting is een zo nijpend vraagstuk, dat het beleid terzake onmogelijk door één enkele partij ondersteund kan wor den. Daarvoor is de samenwerking van de hele raad nodig. De heer Rood, zelf woningbouwbestuurder, is met de wet houder van oordeel dat Haarlem van de regering de mogelijkheid moet krij gen om zelf mee te beslissen over de toewijzing van zjjn woningcontingent. Net als de andere grote steden. Het contingent woningen dat Haarlem mag bouwen is veel en veel te klein, maar Haarlem kan daar helaas zelf weinig aan veranderen. De wethouder onderkent een specia le behoefte in Haarlem: die aan mid denstandshuurwoningen. Vandaar dat zijn beleid er mede op gericht is, dat er in Haarlem een zo gunstig mogelijk klimaat wordt geschapen voor beleg gers. De heer Van Velsen heeft reeds jaren in de raad de mening verkondigd, dat het gemeentebestuur meer Haar lemse architecten en aannemers moet inschakelen bij de voorbereiding van de woningbouw. Afzonderlijk hebben zij misschien niet voldoende te betekenen, maar wanneer zfl gesteund en gesti muleerd door de gemeente in een bepaalde combinatie zouden gaan sa menwerken, zou dit zeker tot opmerke lijke resultaten leiden. En op het punt van openbare werken meent de heer Loerakker, dat men zo spoedig mogelijk moet komen tot een rioolwaterzuive ringsinstallatie. De plannen zijn er nu al jaren, maar men is er te laat mee en men schiet er niet voldoende mee op. Misschien is het mogelijk om alvast te beginnen met een afzonderlijke aan sluiting van Haarlem-noord, waar het centraal rioleringsstelsel nagenoeg ge reed is. Maar de installatie in do Waar- derpolder is er nog niet. Voor de ge meente kan dit een les zijn: Laat men in Schalkwijk vast beginnen met het ma ken van een tweede installatie, spe ciaal ten behoeve van Haarlem-oost. Het is niet nodig om daarmee te wadi ten. Op het gebied van Openbare Werken bestaan er natuurlijk nog talloze wen sen en verlangens. Op zoveel andere gebieden trouwens ook. Maar de KVP- fractie voert een redelijk beleid en vraagt niet bij voorbaat het onmoge lijke. In de afgelopen jaren is duidelijk gebleken, dat zij geen genoegen neemt met halve maatregelen of nodeloos uit stel. Zij wenst voortvarendheid en zo min mogelijk ambtelijk formalisme als het erom gaat van Haarlem een „leef bare" stad te maken. Dat de fractie misschien minder spectaculair optreedt is alleen het gevolg van het feit, dat zij een duidelijk grote invloed heeft op het gemeenl lijk beleid. Dat beleid is voor een goed deel haar eigen beleid en om dat zoveel mogelijk te kunnen vervol maken, is het nodig dat de KVP-fractie de krachtige steun krijgt van een zo groot mogelijk deel van de Haarlemse bevolking. HAARLEM, 18 mei Met het legen van de laadbak van een zandauto heeft de heer W. F. Happé, wethouder van openbare werken in Haarlem, gister morgen officieel een begin gemaakt met de werkzaamheden op het terrein, waarmee het Noorder Sportpark in CINEMA PALACE: The Alamo, 14 jaar, dagelijks 8 uur. Het zilveren huwelijks feest van het koninklijk paar 2—5.45 in doorlopende voorstellingen. FRANS HALS: The Naked and tihe Death, 18 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Dinsdag: 2 en 8 uur. LIDO- El Cid, 14 jaar, 2, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. LUXOR: De terugkeer van Lemmy Caution, 18 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT: Het laatste salvo, 14 jaar. 2 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. rOXY- Vrijdag t/m zo.: Vlammen over Kansas, 14 jaar. Maandag t/m do.: De terugkeer van het monster, 14 jaar. 2 30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. STUDIOTussen hemel en moeras, a. 1. (2e week) 2.15, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. MINERVA: Vrijdag en ma. 8.15 uur. Za. en zo. 7 en 9.15 uur: De Nacht, volw. Het zilveren huwelijksfeest van het koninklijk paar. Feest op Soestdijk. IJssterrenparadeVrij. 2, 3.15 en 4.30 uur Za 10.30, 11.45, 2 3.15 en 4.30 uur. Zondag: 2, 3.15 en 4.30 uur. Vrijdag 18 mei Stadsschouwburg. 8 uur: Toneelvereniging Ludamus met „Afvaart naar Zaterdag 19 mei Stadsschouwburg. 8 uur: Nederlandse Comedie: ,,Een Midzomernachtsdroom van William Shakespeare. Regie: Han Bentz van den Berg. In de hoofdrollen: Ellen Vogel, Nienke Sikkema en Peter Laseur. Zondag 20 mei Stadsschouwburg. 8 uur: Nederlandse Comedie: „Een Midzomernachtsdroom" van William Shakespeare. Regie: Han Bentz van den Berg. In de hoofdrollen: Ellen Vogel, Nienke Sikkema en Peter Laseur. Vrijdag 18 mei Grote of St. Bavo Kerk. 8 uur: Neder lands Kamerorkest, Baohconcert. M.m.v. Szymon Goldberg, viool en Adriaan Bonsel, fluit. Dinsdag 22 mei Concertgebouw. 8.15 uur: Concert door het N. Ph. O. o.l.v. Henri Arends. Soliste: Ida Hdndel, viool. Programma: Beethoven en TsjaikowSki. Grote of St. Bavo Kerk 8 uur: Orgel concert. Gratis toegang. Donderdag 24 mei Grote of St. Bavo Kerk 8 uur: Orgel concert. Gratis toegang. Zaterdag 19 mei Minerva Theater. 2 en 4 uur: N. J. G. Poppentheater „De Notedop" voor kinderen van 8—12 jaar. Zondag 20 mei Gebouw St. Bavo. 8 uur: Slotavond „Wij en Zij-actie". Rest. Brinkmann. 1.30 uur: Katholieke Jongeren uit de Middengroepen. Jaarver gadering. Maandag 21 mei „Sparrenheuvel". 8 uur: Forumavond Bloemendaalse K.VP. Dinsdag 22 mei Kreiagehuis. 8 uur: Kon. Ned. Mij voor Tuinbouw en Plantkunde, laatste der drie cursusavonden bloemschikkunst. Woonhuis Jac. van Looy, KI. Houtweg 103, het voormalig woonhuis van de schilder schrijver Jacobus van Looy. Geopend dagelijks van 1012.30 en van 13.3017 uur. Zondags van 1417 uur. Frans Halsmuseum: Permanente tentoon- toonstellmg van werken uit de Haarlemse (Advertentie) KENNEMERPLEIN 14 - TELEFOON 16033 Aangesloten bij wereldgeschenkenorganisatie sohool van de 16e eeuw tot op heden (om. Hals meesterwerken). Geopend van 10—17 uur. Zondags van 13—17 uur. Extra avondopenstelling dagelijks (ook zo.) van 8.30 tot 10.30 uur. Teyler's Museum: Tekeningen Hollandse, Italiaanse, Franse School. Fossielen, historische natuurkundige instrumenten, mineralen, 31-toons Fokker-orgel. Geopend iedere werkdag, behalve maandag van 11—15 uur. De eerste zondag van elke maand van 1315 uur. Bisschoppelijk Museum. Jansstraat 76: Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken. Handschriften en kunstnijverheid. Geopend van 10 12.30 uur en van 13.30—17 uur (behalve maan dag). Zon- en feestdagen van 14—17 uur. Kunstzaal „In 't Goede Uur", Korte Hout straat 1. Geopend van 10—18 uur en van 2022 uur. Grafiek van Lou Strik. Kunstcentrum „De Ark" t/m 26 mei: tekeningen, schilderijen, etsen en gouaches van Els Korver. Keukenhof: Geopend: Dagelijks van 10 uur tot een half uur na zonsondergang. Engelse en Nederlandse beeldhouwkunst Cruquius Museum, Haarlemmermeer: His torische stoommachines, watermolens enz Geopend na 1 april dagelijks van 9-12.30 uur en l.Siï—5 uur. Zondags van 10-5 uur Museum „Het Huis van Looy", Kamper laan 4—28 mei: Tentoonstelling van wer ken der leden van Kunst Zij Ons Doel. Geopend dag. 10—12.30 uur, 1.30—5 uur. Zondags 2—5 uur. „Hoofdwacht", Grote Mankt. Zaterdag 12 mei: Tentoonstelling door Vereniging Haerlem" van „Oranje-bezoeken in de iaatste zestig jaar". Geopend van 10—12 en 25 uur. Galerie „Uittenhout", Kleine Houtstraat 41. Expositie van schilderijen en olieverf- schetsen van Jozef Santen. Geopend t/m 27 mei van 10.30—5 uur en zondags 2—5 uur. Vrijdagavond 810 uur. „Bloemenheuvel", Bloemendaalseweg 158. Expositie van beeldhouwwerken, cera miek en edelsmeedkunst van beroeps kunstenaars uit Bloemendaal. Geopend dagelijks van 10—5 uur. Zondags 1—5 uur, t/m 8 juni. Haarlem Noord tot aan de Delftlaan zal worden uitgebreid. Allereerst wordt het terrein, dat begrensd wordt door de mr. Jan Gerritszlaan, de Delftlaan en het huidige park, opgehoogd, waar na de dienst van Hout en Plantsoenen in de herfst van dit jaar de beplanting zal aanbrengen. De werkzaamheden betekenen een uitbreiding van zes hec tare, waardoor de totale oppervlakte van het park op 16 hectare komt. Daar bij zijn dan niet meegerekend de sportterreinen en het terrein aan de Planetenlaan waar in de toekomst een zwembad en een flinke zonneweide moet komen. De Elfronding van het park maakt het mogelijk, dat men het complex sohool- en werktuinen in de Noorder hout, zoals men het park ook wel noemt, met een halve hectare uit breidt: Het complex zal ook enigs zins anders worden gesitueerd. Aan de westzijde van de tuinen wil men een trapveld en een ruime speelweide creëeren, die omgeven zullen zijn met heester- en boombeplanting. In het uitbreidingsplan zijn tevens opgenomen de aanleg van een speelveldje bij de jeugdherberg aan de Jan Gijzenvaart ten gerieve van de herbergbezoekers en het verbreden van de ventweg langs de Delftlaan. Wethouder Happé memoreerde in aanwezigheid van onder meer de di recteur van de dienst Hout en Plant soenen, de heer J. A. Dorresteijn en de adjunct directeur van openbare werken, ir. J. Fujjkschot, hoe noodza kelijk het is, dat het park wordt uit gebreid. „Vijfentwintig jaar is men nu reeds bezig met de aanleg van het park. Het wordt tijd, dat we nu aan zijn voltooiing kunnen beginnen", al dus de heer Happé. Voor de afronding van het park werd enige jaren geleden door B. en W. een plan voorgelegd, waarvoor de gemeenteraad een krediet van 450.000 beschikbaar stelde. Ge deputeerde Staten gingen er echter niet mee akkoord, omdat zij het plan wegens de hoge kosten niet „haalbaar" achtten. De raad financierde enige maanden geleden echter een nieuw plan eenvoudiger van opzet waar voor een krediet van 417.000 gevraagd was. Dit plan kreeg de goedkeuring van G.S. Met de aanleg van het nieuwe park gedeelte zal het mr. Jan Gerritszlaan- tje verdwijnen. Op het terrein waar het trapveld en de speelweide zullen komen is ook plaats gereserveerd voor een dienstgebouwtje voor de dienst Hout en Plantsoenen. Ten zuiden van het schooltuinencomplex zal bovendien in de toekomst een kleutertuin met zandbak komen. (Advertentie) PLASTIC REGENJASSEN in ETUI voor dames en heren zeer solide 4,95 MOD. HERENPARAPLU'S va. 19,75 Ook opvouwbare Herenparaplu's, ge makkelijk mee te nemen op vakantie, v.a. 29,50. KRUISSTRAAT 2 - HAARLEM U weet wel op de hoek bij de brug Vong opening Slot 16/& 4% Ned. 1960 100H 4'/» Ned. 1961 99H 4 Ned. 1961 97% 4 Ned. 1962 97^ 88% Staffel 1947 B.N.G. Won.bouw 6 107^ Ned. Handel Mij Cert. 328% Amsterdam Rubber 105 105% H.V.A. 126% 125% A.K.U. 363% 355%ex Berkel Patent 255 Calvé-Delft Cert. 777% Deli-Mij. 150 Fokker Ford 801 v. Gelder Hoogovens 662 667 Müller Co. 375 Ned. Kabel 540 Philips Gem. Bez. 80034 797% Unilever 157.30 156.80 Wilton-Feyenoord Biliton 2e 455 Dordtsche Petr. 640 Kon. Petroleum 50 139.20 139 Holl. Amerika Lijn 132 Java Ch. P.L. 141 K.L.M. Kon. Ned. Stoomb. Mij 151% 183% K.P.M. 137 Stoomv. Mij. Neder). 146 v. Nievelt 80 v. Ommeren Rott. Lloyd Ned. Scheepv. Unie 122% 137% In terunie 300 Robeco 131% Unitas 1351/2 Ver. Bezit 194 Rentespaarbrieven '57 224 Rentespaarbrieven '58 492 2% Amsterdam '56 134.50 2% Amsterdam '56 n 81% 2% Amsterdam '56 III 91% 2% Amsterdam '59 90% 2% Rotterdam '57 99% Alb. Heyn Kl. obi. 128 Philips A.st. 87% ld. pref. st. 400 Anaconda Copper Bethlehem Steel Chrysler Corp. GeneraJ Electric Genera) Motors Kenneoott Copper KX.M Montgomery Ward Radio Corp Republic SteeJ Royai Dutch Shell Union Oil Southern Pacific Southern Railway Stand OU Ny ridewater Unilever OR. Steel 16/5 45% 387s 50% 70% 52 76% 16% 32% 55% 48% 38% 36% 101% 53 53% 19% 43% 147 17/5 45% 38% 50 70% 52% 76% 16% 32 55% 47% 38% 36% 101% 53% 53% 19% 43% 146% Stemming: gedrukt,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 3