L CID, een boeiend super-kijkspel swaanzin THE ALAMO", breed uit op het Todd-AO-scherm Aantrekkelijk bouwplan voor koopflats in Zandvoort Agenda voor Haarlem en omgeving 13000 Drie uur durend filmepos van Anthony Mann Machtig epos uit de historie üan de Verenigde Staten In uitbreidings vlan ..Zuid Prolongaties en reprises WERELDVRIJGEZELLEHDAG Uit STAD STREEf KOOT PIANO'S Verzoek aan G.S. besluit raad niet goed te keuren PAGINA 2 ZATERDAG 19 MEI 1962 Haarlemmers exposeren bij Felison in Velsen CENTRALE VERWARMING OLIESTOOKXNSTALLATIES HAARLEM, 19 mei Over het leven hiernamaals wordt in dit aard se tranendal druk gespeculeerd. Men wil weten wat er met de mens na zijn dood zal gebeuren. Zelfs wanneer men gelooft, dat de mens na dit leven de hemel als beloning of de hel als straf zal krijgen, blijft de vraag bestaanwat is de hemel, wat is de hel. De voorstelling, die de Engelsman Sutton Vane in zijn stuk „Afvaart naarvan beloning en straf in het hiernamaals geeft, mag bepaald niet pessimistisch heten. Zij is alleszins menselijk. Beloning bij hem bestaat uit datgene, wat een mens in zijn aardse leven aan goeds had willen doen en straf uit dat wat hij heeft nagelaten. „De Uitzichttoren" in Zandvoort geheel gerestaureerd Burgerlijke Stand Heemstede Sophia Loren als Chimène in „El Cid" Rembrandt Cinema Palaee Apotheken en dokters- diensten Tocht van Rode-Kruis- hospitaalschip Burgerlijke Stand Haarlem GARAGE „PETERS" Bij eenkomst van ledefl St. Adelbertvereniging Vierbondentoernooi van KNVB MEISJE DOOR AUTO AANGEREDEN H.H. Missen op zondag in Dekenaat Haarlem Verkeersomls^ging A rpvf erd?mcev9üi*t HAARLEM. 19 mei In verband met werkzaamheden aan de Amsterdamse vaart zal het verkeer in de richting Haarlem-Amsterdam als volgt worden omgelegd: Nagtzaamstraat. Tedmg van Berkhoutstraat, Dr. Schaepman- straat, Bakhuyzen v.d. Brinkstraat, Arts*erdamsevaart. Het verkeer Am sterdam-Haarlem zal normaal door gang vinden. Voor al de genoemde stra ten is een wachtverbod ingesteld. De vier'-zeemheden en de daarmee verband houdende verkeersregelingen zullen ver moedelijk zes maanden duren. Diversen Tentoonstellingen loneel RN A A l Advertentie) VELSEN, 19 mei Gisteravond is in de gemeentelijke expositiezaal aan de Heidestraat te IJmuiden-oost een expositie geopend van werken van de Haarlemse kunstenaars J. Ploos van Amstel en Roelof Klein. Er bestond voor deze openi g grote belangstelling. Daar zowel de voorzitter als de secre taris verhinderd waren aanwezig te zijn, heeft de heer J. Clay, die zich zelf kwalificeerde als iemand uit de achterhoede van het bestuur, de ten toonstelling geopend. Hij stelde de bei de kunstenaars, die de opening bijwoon den, aan de aanwezigen voor en zei dat „Felison", de vereniging ter be vordering van beeldende kunst in Vel sen blij is hier hun werk te mogen ex poseren. Hij hoopte, dat de bezoekers ervan zullen genieten en anderen zullen aansporen eveneens de tentoonstelling te bezoeken, ter expositie is tot en met 10 juni geopend, op zaterdag en zon dag 's middags van 2 tot 5 uur, op dinsdag en vrijdag 's avonds van 7 tot 9 uur. TELEF. 54855 BLOEMEND AAL Zo gebeurt het in „Afvaart naar...", waarvan „Ludamus" gisteravond in de Haarlemse stadsschouwburg een door wrochte voorstelling gaf, dat een vrouw, die haar man harteloos heeft bejegend, wordt veroordeeld tot het eeuwig lief hebben van hem wiens wettelijke le vensgezellin zij op aarde was. Een an dere vrouw, een moeder, wordt beloond met de zorg voor haar zoon, voor wie zij alles heeft over gehad, maar die haar in de steek gelaten heeft en ten gevolge van een delirische drankzucht aan lager wal geraakt is. In estetische zin mag men bezwaren koesteren tegen de wijze, waarop Sutton Vane de oor deelsdag voor zijn personages laat ver lopen. Hij heeft hen om aan te haken bij het algemeen, overigens mythologisch begrip, dat de ziel na de dood een reis zal maken laten plaats nemen op een schip zonder bemanning. Er is alleen een steward aan boord. De schrijver heeft met deze opzet teruggegrepen naar de Griekse mythe van de veerman Charon, die met zijn bootje de schim men van de overledenen over de Styx zet. In Vane's stuk blijkt geen van de opvarenden na enig nadenken te weten, waarom hij zich heeft ingescheept. Tot dat ieder voor zich tot de conclusie komt, dat hij dood is. Wanneer het eindpunt is bereikt komt de „onderzoeker" aan boord, die iedere passagier de spiegel van zijn leven voorhoudt en al naar gelang de waarde daarvan de beloning of straf bepaalt. Deze onderzoeker is een in het wit geklede (Anglicaans) geestelijke met baard. Door de figuur van de onder- ZANDVOORT, 19 mei. Gistermid dag werd door de burgemeester van Zandvoort, mr. H. M. van Fenema, het gerestaureerde en vernieuwde res taurant ,,De Uitzichttoren" te Zandvoort officieel geopend. Het is dezer dagen tien jaar geleden, dat de watertoren in gebruik genomen werd en het res taurant boven in de toren werd ge opend. Het restaurant werd vanaf de opening geëxploiteerd door de heer C. J. Limmen uit Haarlem, die tevens het restaurant van de nieuwe badmin- tonhal aan de Kleverlaan in Haarlem exploiteert. Het gehele interieur is ver nieuwd en gemoderniseerd. Veertien dagen voor de Paasdagen is de heer Limmen met de restauratie van het restaurant begonnen. Op kos ten van de gemeente werden in het ring vormige vertrek dubbele tuimelramen aangebracht, die gemakkelijk aan bei de kanten kunnen worden schoongehou- den. De heer Fenema noemde in zijn toespraak de heer Limmen een uitste kend exploitant, aan wie de gemeente Zandvoort het restaurant graag de ko mende tien jaar opnieuw toevertrouwt. In de afgelopen tien jaar is het restau rant door honderdduizenden bezocht. ONDERTROUWDP. A. W. Santen en M. J. van Koetsveld; J. Rabbers en T. Vosshard; J. Hilbrink en G. M. de Lan gen; L. Th. van der Weele en T. Smit; C. A. M. Vester en A. Diependaal; R. A. F. Hartgring en H. I. Lejjer. GETROUWD: R. H. Wilier en I. F. Rabé; G. van Excel en C. W. Bakker: C. J. M. Klinkenberg en A. H. P. Be- hage; A. Vinke en D. W. J. Zuiver; H. van der Sluis en T. I. Heuperman. GEBOREN: d. v. J. A. Schiff en M. R. Coltonz. v. G. H. Warning en M. J. van Goozen; z. v. H. A. Dekker en E. A. Breukels; z. v. H. Hissink en A. L. Sterneberg. OVERLEDEN: Mej. C. M. Stam, 73 jr.; Wed. C. E. de Jorgh-Ravoo, 83 jr.; Wed. J. Visser-Noordhof, 78 jr. seerde, is daarin niet geslaagd. Hoe nauwgezet hij zich ook heeft gehouden aan de historische en litteraire bronnen, hoe kostbaar de aankleding en de figu ratie van zijn film ook waren en hoe nauwkeurig hij ook het Spanje van de elfde eeuw uiterlijk heeft weten na te bootsen. Daarvoor zjjn de duels en ge vechten van man tegen man te naïef van opzet en detail en herinneren de dialogen te veel aan de confectielitera- tuur van Hollywood. Zelfbeheersing. Dit alles neemt intussen niet weg, dat Anthony Mann zich de nodige zelfbe heersing heeft opgelegd met betrekking tot bloedige wreedheden en schokkende details, die in dergelijke schouwspelen bij voorkeur worden geëtaleerd. Aan de grote liefde tussen El Cid en Chi- mène heeft hij wat meer menselijk-dra- matische diepgang trachten te geven, al maakt hij daarbij meer gebruik van de acteertalenten van Charlton Heston als El Cid, Sophia Loren als Chimène, Raf Vallone als Ordonez, Geneviève Pa ge als koningin Uraka en Herbert Lom, vrijwel geheel schuilgaande achter zijn boumoes, als de zeer luidruchtige Ben Yussuf, dan van de mogelijkheden, die de film hem bood. Daarentegen heeft hij het sterk wisselende, decoratieve land schap van Spanje en zijn wonderlijk- mooie klimaat voortreffelijk weten te benutten, is de kleurenfotografie buiten gewoon mooi, zijn de massascènes, vooral aan het slot, verrassend goed van opzet en van montage, waarvoor Robert Lawrence heeft getekend. Zonder El Cid nu bepaald een mees terwerk te noemen, worden hier histo rie en legende niet zonder meer opge offerd aan het avontuur en de sensa tie en kan van een superkijkspel worden gesproken, dat de toeschouwer bijna de gehele duur van de film boeit. Lido 14 jaar. Samuel Bronston heeft in „El Cid" eer> monsterproductie gemaakt, die in vijftien dagen tijds werd opgenomen i raison van vijfduizend dollar per uur. De film duurt drie uur en zes minuten, ongeacht de pauze. El Cid, een naam die eeuwenlang door minstrelen over de wereld van de rid derschap is uitgedragen die door dich ters is bezongen, die zelfs een Corneil- le inspireerde, die in Spanje nog altijd geldt als het symbool van alles wat onkreukbaar, trouw, eerlijk, loyaal en ridderlijk is. Eigenschappen, die nu nog slechts door enkele idealisten in het ge heim bewonderd worden en die in de gemeenschap der naties van het atoom tijdperk helemaal lijken te hebben af gedaan. Bij zijn dood is El Cid, zoals de com mentator aan het slot van de film zegt..., door de poorten van de geschiedenis het rjjk der legenden binnengereden. En na de dichters en schrijvers heeft thans de jongste muze zich tot taak gesteld de historische feiten uit het leven van deze Spaanse held en de rond hem geweven legenden als nieuwe werkelijkheid te doen herleven. Nu is het gemakkelijk genoeg zich in zijn fantasie voor te stellen hoe b.v. Samson de geweldige met niets dan een ezelskakebeen duizend Philistijnen ver sloeg of hoe El Cid geheel alleen de strijd aanbond tegen dertien vijanden en ze de een na de ander in het zand deed bijten of op de vlucht dreef, maar zulke scènes op een beeldscherm, zelfs in zeventig mm. super-technirama vi sueel waar te maken, is heel iets an ders. Anthony Mann, die de film regis- Advertentie) gemeentehuis en verbergt een gewonde Britse piloot, die bij het dorp is neerge schoten. Maar tegen de houding van zijn dochter, die voor een mislukt huwelijk troost zoekt bij de Duitse militaire arts, heeft hij geen bezwaar en als de ge allieerde invasietroepen het dorp nade ren, spoort hij beiden zelfs aan te vluch ten, waartoe hij de Duitse officier van burgerkleding voorziet. Zelf blijft hij achter, menend, dat hij zijn dorpsgeno ten en de maquis, die zich wegens de houding van zijn dochter tegen hem hebben gekeerd, van zijn gelijk zal kun nen overtuigen. Eer het echter zover is, trekt een patrouille Duitse soldaten door het dorp. En passant een paar burgers neerknal lend, die bij vergissging „Vive la Fran ce" roepen, vinden ze het uniform van de gevluchte officier van gezondheid en in de mening, dat deze door de dokter is vermoord, fusilleren ze hem op het dorpsplein. De schoten zijn nog niet ver klonken, of een Amerikaans jachtvlieg tuig giert schietend over het dorp en dan liggen daar de lijken van de Duitse soldaten naast dat van de ongelukkige dokter om de waanzin van de oorlog te bewijzen. Georges Lautner, die bij tijd en wijle zijn stof verwerkt op een wijze, welke van een verheugend filminzicht getuigt, zou een niet onverdienstelijk werkstuk hebben afgeleverd, als het verhaal, waarin hij zijn betoog heeft gekleed en waaraan hij door het inlassen van enige documentaire opnamen van de gealli eerde invasie in Normandië een authen tiek karakter heeft trachten te geven, niet even vals was als de gezwollen muziek, die de aftocht van de Duitsers begeleidt en als de glyeerine-tranen die aan het slot van zijn film over de wan gen van Bernard Blier biggelen. Bovendien laat hij, kennelijk alleen maar om bij een bepaald publiek in het gevlij te komen, een meisje optreden, dat zulke merkwaardige opvattingen heeft van verzet en vaderlandsliefde, dat „Het laatste salvo," zoals de Neder landse titel van deze film luidt, enige reserve vraagt. Rembrandt, volwassenen. Georges Lautner heeft zich geroepen gevoeld om met zijn film „Arrêtez les Tambours" nog eens de waanzin van de oorlog te bewijzen. Lautner voert een betoog tegen de oorlog en daartoe heeft hij een Franse plattelandsdokter, gespeeld door Ber nard Blier, als centrale figuur in de handeling van zijn film geplaatst. Deze dokter verkeert op goede voet met een collega in het Duitse bezettingsleger, omdat hij, wat als arts niet meer dan zijn plicht was, bijstand heeft verleend bij de verzorging van de gewonde Duit se soldaten. Toch is de dokter, die te vens burgemeester is van het dorp, een goed patriot, want hij helpt de maquis als die bonkaarten komen stelen op het (Advertentie) Haarlem Apotheken: Park-apotheek, Kleverpark weg 13, tel 50144, Centraal-apotheek, Grote Houtstraat 78, telefoon 10500; Bosch en Vaart-apotheek. Bosch en Vaartstraat 26 telefoon 13290. •UC Doktersulenst. Indien geen hulp van huts arts belle men fa Mathöt. telefoon 11990 (Niet voor tandheelkundige hulp) Wijkverpleging: Wit-Gele Kruis, tel 13663 Tandarts: J. Lassohuit, Heemsteedse Dreef 113, tel. 39666. Dierenarts: J Heek. Koninginneweg 51 Haarlem tel 13174. Ambulancedienst Dierenbescherming: Tel. 12823 b.g.g 008 boodschappendienst Ziekenvervoer. G.G.D tel. 14141 Margriet. Turfmarkt telefoon 21400. (Advertentie) lijken. Op dit terrein mag de woning stichting „De Kleine Middenstander" in Haarlem op een jarenlange ervaring bogen. In de tien jaar, dat deze stich ting bestaat, heeft zij in Haarlem, Alk- maar en Amsterdam een groot aantal koopflats gebouwd. Op het ogenblik heeft zij een project van ruim honderd woningen in Amsterdam onder handen. Met deze stichting ging de heer Tates in zee. Het Zandvoortse project omvat veer tig vierkamerflats, acht vijfkamerflats en acht tweekamerwoningen. In alle woningen is een ruime woonkamer ge- project,eerd, welke in de vierkamerflats zelfs kan worden vergroot, wanneer men niet alle slaapkamers wenst te ge bruiken. Met uitzondering van de flats op de begane grond hebben ook alle flats twee balkons, waarvan de grootste gelegen is aan de huiskamer. Voor de vijf-kamerflat is het type van de mai sonette gekozen. Zij worden om en om met de tweekamerwoningen gebouwd. De zesenvijftig flats worden onderge bracht in twee blokken. De prijzen bedragen voor de vijfka merflats 25.000 per stuk, voor de vier- kamerwoningen 22.800 en voor de tweekamerflats 14.500. Er is voor alle woningen, de uitsluitend voor ingeze tenen van Zandvoort zijn bestemd, een hypotheek tot negentig pet. van de koop prijs beschikbaar. Dat betekent, dat de maandelijkse annuïteit ongeveer 120 zal bedragen voor de vijfkamerwonin gen, 110 voor de vierkamer- en 75 voor de tweekamerflats. Het is de be doeling van het bestuur van de woning stichting „De Kleine Middenstander", dat op korte termijn een bijeenkomst in het Gemeenschapshuis wordt belegd, waarop eventuele gegadigden kennis kunnen nemen van de plannen. HAARLEM, 19 mei. Het hospi taalschip „J. Henry Dunant", dat vol gende week een tocht naar Friesland én Groningen maakt, zal in tegenstel ling tot eerdere berichten vandaag lig plaats kiezen in het Noorder Buiten- spaarne ter hoogte van de Paul Kruger- kade. Maandag 21 mei 's morgens om half acht wordt begonnen met de in scheping van de zeventig chronisch zieken, van wie er eenentwintig afkom stig zjjn uit Haarlem. De overigen ko men uit andere plaatsen van Noordhol land. Het schip vaart om tien uur af, na dat leden van het Jeugd Rode Kris de „schepelingen" een fraai verzorgde map hebben aangeboden en een tuil tje anjers. Vrijdag 25 mei 's middags om vijf uur wordt het schip in Haarlem terug verwacht. Om half acht worden de patiënten met muziek ontvangen, waarna de Haarlemse Bloemenmeisjes versnaperingen en bloemen zullen uit reiken. De volgende dag worden de pa tiënten gedebarkeerd. BEVALLEN van een zoon: 16 mei: M. C. A. Griffioen-Neuteboom; 17 mei: M. B. Faber-Rijbroek; E. T. Lenter- man-Osterloh; E. H. Raven-Dijkstra Van een dochter: 16 mei G. C. van der Werff-van Norde; 17 mei: C. C. van Zijl-Schreurs; 18 mei: E. de Mare-van der Heijden; J. Brackman-Brugman; C. W. Schurer-van Wolfswinkel. OVERLEDEN: 15 mei: P. J. W. van Til, 62 j., Hazepaterslaan16 mei: H. C. Boon, 76 j„ Harmenjansweg; 17 mei: M. H. van den Nieuwenhof-van Huis steden, 68 j„ Gibraltarstraat; P. Been tjes, 66 j„ Bantamstraat; C. Steenmets, 82 j., Aelbertsbergstraat. ONDERTROUWD: 17 mei: H. A. Westbroek en S. H. van den Engh; 18 mei: M. P. van Overbeeke en Z. Du- ba. GEHUWD: 18 mei: P. H. Hofkens en W. V. Coffa; J. B. Posthumus en M. Berghuis: H. Smit en C. A. Coster; J. Piso en J. van de Lagemaat; B. A. van der Woude en J. Temme. TELEFOON 38058 - HEEMSTEDE ook levendig, goed gemonteerd en op windend; de dialoog-scènes daarentegen langdradig, toneelmatig en vervelend. Waarmee tegelijk is gezegd, dat er méér nodig is dan alleen het Todd- AO-systeem om te bewijzen, dat de film nog springlevend is. Een systeem dat wel grotere mogelijkheden opent tot een spectaculaire weergave van uiterlijkhe den zelfs tot een bewonderenswaardige reconstructie van de historische werke lijkheid, maar dat, precies als de film van een meer conventioneel formaat, de hand en de geest van een bezielde kunstenaar vraagt om tot de innerlijke drijfveren en motieven van de mens door te dringen en deze op dramatisch ver antwoorde en aanvaardbare Wijze duide lijk te maken. In wezen >s „The Alamo" niet meer dan het traditionele Wild West-gevecht om de bloedig verdedigde blokhut, maar dan op monsterachtige grote schaal, die de op uiterlijkheid en actie beluste toe schouwer wel zal weten te imponeren. John Wayne, de held uit talloze Wes terns, heeft als producent, regisseur en acteur zich van het Todd-AO-systeem bediend om onder de titel „The Alamo" een van de meest tragische en bloedige gevechten uit de jonge historie van Ame rika in beeld te brengen. Op spectacu laire wijze laat zijn in technicolor opge nomen film zien, hoe in 1836 een paar honderd mannen, voor het merendeel ongedisciplineerde vrijwilligers, een in derhaast versterkte missiepost in San Antonio de Bexar nu San Antonio in de Amerikaanse staat Texas tot de laatste man verdedigen tegen een Me xicaans leger van 7.000 geoefende sol daten. Het spreekt vanzelf, dat in een film, waaraan een bedrag van twaalf miljoen dollars is besteed vijfmaal zoveel als de hele oorlog tegen Mexico in 1836 Heeft gekost en die meer dan drie uur duurt, momenten en zelfs hele frag menten voorkomen, die ontroeren of boeien en meeslepen. Zoals bijvoorbeeld het afscheid van een blinde vrouw, die haar man een zekere dood tegemoet laat gaan, of de knap gefotografeerde en gemonteerde gevechtsscènes: de lan ge, felgekleurde linies van de aanvallers, de aanstormende paarden, de dodelijke salvo's van kanonnen en geweren en de bloedige laatste strijd van man tegen man in het tot puinhoop geschoten fort. Deze scènes herinneren aan de glorie tijd van John Ford, die John Wayne introduceerde als acteur in zijn Wes terns en die jarenlang met hem heeft samengewerkt. Maar deze spectaculaire en enerveren de verfilming van het laatste gevecht om Alamo wordt voorafgegaan door bijna twee uur vol cliché-situaties, con- fectietyperingen en geijkte grapies uit het arsenaal van de Wild West-film, af gewisseld met patriottische toespraken en leuzen, een kleverige romance tussen John Wayne als de fameuze David Crockett en een Mexicaanse schone (Linda Cristal) en een eindeloos woor denduel tussen William Travis, de com mandant van Alamo (Laurence Harvey) en James Bowie, de uitvinder van het bowiemes (Richard Wildmark, die daar echt het gezicht voor heeft). Wayne of zijn cameraman William H. Lothier weet hoe h(j de lens moet richten. Daarvan getuigen de prachtige beelden van het Mexicaanse landschap en vooral de boeiende massa-scènes. Hij is echter te weining filmer en kun stenaar en teveel acteur en showman om zich van zijn medium op artistiek verantwoorde wiize te bedieneft. De ac tie-scènes in deze monsterfilm zijn dan ZANDVOORT, 19 mei De woning stichting „De Kleine Middenstander" in Haarlem heeft een bijzonder aardig plan door haar architect, de heer Jacq. van Velsen laten ontwerpen voor de bouw van zesenvijftig koopflats in Zand voort. Als de plannen doorgaan zullen de woningen in het zuid-oostelijk deel van het uitbreidingsplan „Zuid" aan de Frans Zwaenstraat worden gebouwd. Ofschoon er nog geen rijksgoedkeuring is hoopt het bestuur van de stichting en met hem wethouder van Publieke Werken van Zandvoort, de heer G. Ta tes, dat in het voorjaar van het vol gend jaar een begin met de bouw kan worden gemaakt. De promotor van het plan is de heer Tates, die al een jaar of vier heeft uit gezien naar de mogelijkheid om in Zandvoort goed bewoonbare en goed be taalbare koopwoningen te bouwen. Als gevolg van het feit, dat de bouwgrond in Zandvoort slechts in zeer beperkte mate voorradig is, is flatbouw de enige mogelijkheid om dit ideaal te verwezen- HAARLEM, 18 mei Voor de lede" van de afdeling Haarlem van de Si", Adelbertvereniging hield de heer He"" Bouchette in het begin van dit j®3:, een voordracht over „Het ambt va' Bisschop en Priester binnen het alga' meen priesterschap van de Gelovigen.' Omdat er toen te weinig gelegenbe' was voor een vruchtbare gedachten^)»' seling werd besloten hieraan een ap®r bijeenkomst te wijden. Deze wordt n. maandag 28 mei, 's avonds om kwa' over acht, in de vergaderzaal van Adelbertvereniging, Gedempte Ou Gracht 29, in Haarlem, gehouden. Door drs. W. C. Mutsaers zal e\. samenvatting van het betoog van 0 heer Bouchette worden gegeven. Da®1, na zal mr. drs. F. J. A. Verberk st® ling nemen met betrekking tot enai punten, waarna de heer Bouchette r» repliceren. Na de pauze is er een gemene gedachtenwisseling, waarbij "L H. W. M. van Run als gespreksleide zal fungeren. HAARLEM, 18 mei Aan het tra*" tionele Vierbondentoernooi, dat dit j®jje door de afdeling Noord-Holland van.„r- KNVB op de terreinen van de VÊ eniging Alkmaarse Boys te Alkm®,0 wordt georganiseerd, nemen naast afdeling Noord-Holland de vertegen digende elftallen van de afdelingen A' sterdam, Utrecht en Haarlem deel- Zaterdag 19 mei komen de elft®';- uit de zaterdagmiddagcompetitie tie, zondag 20 mei treden de jeug'op taliën binnen de krijtlijnen en zono 27 mei is het de grote dag voor de deiingselftallen. ge- Er wordt een halve competitie &.g speeld en het programma voor de o categorieën is voor elk hetzelfde- ij le ronde: Amsterdam-Utrecht, h,c*'rn. Holland-Haarlem; 2e ronde: Haarl'e Amsterdam, Utrecht-Noord-Hoiland, ronde: Haarlem-Utrecht, Amsterdam Noord-Holland. Heemstede en Aerdenhout Apotheken: Zie onder Haarlem Doktersdienst: J M Kamps, B v Lennepwep 1. telefoon 38032. W. Ulrici, Spiegelenburghlaan 20. telefoon 40404. HAARLEM, 18 mei Op de kruising van de Leidsevaart en de Schimmelpen- ninckweg (Westelijke Randweg)^ is gis termiddag een twaalfjarig meisje uit Haarlem door een auto aangereden. Het meisje zou met haar fiets de krui sing onvoorzichtig hebben overgesto ken. Zij kreeg een hersenschudding en vele wonden en is naar het Grote Gast huis gebracht. Bloemendaal Apotheken: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: H. Immink, Bloemendaalse- weg 126, telefoon 57753. Overveen Apotheken: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: J. Hollander, Zijlweg 17, telefoon 11431. Zandvoort Apotheek: Mevr. M. J. Kerkhoven-Nieu- wenhuis. Zeestraat 71, tel. 3073. Doktersdienst: C. F. M. Robbers, Koninginneweg 34, telefoon 2813. Bennebroek Doktersdienst: G. Manschot, Rijksstraat weg 34, telefoon 6430. Kathedraal: 6.30, 7.30, 9 H„ 11 en 12 u. St. Antonius: N. Groenmarkt: 6.30, 7.30, 8.30 H., 10 11, en 12 uur. H. Jozef, Jansstraat: 6.45, 8, 9.15 H., 11, 12 uur en 18 uur Avondmis. O. L. Vr. Rozenkrans: Spaanre: 6, 7.30, 9, 10.30 H. en 12 uur. De Goede Herder Oostenrijklaan: 8, 9.30 en 11 uur. St. Jan. A'damstraat: 7,8,9.45 (Hoogm.) 11 en 12.15 uur. H. Pastoor van Ars, Parkwijk: 7.30, 8.45 H., 10.30, 11.45 en 18 u. Avondmis. H. Hart, Kleverpark: 6.30, 7.45, 9, 10.30 (Hoogmis), en 12 uur. H.H. Elisabeth en Barbara, P. Kruger- straat: 6.30, 7.45, 9 H., 10.45 en 12 uur. H. Liduina, Rijksstraatweg: 6.30, 7.30, 9 H., 10.45 en 12 uur. O. L. Vrouw van VTI Smarten: Rijks straatweg 6.30, 7.30, 8.45 H., 10.15 11.30 18 uur Avondmis. H.H. Petrus en Paulus: 7, 8.30, 10 H„ en 11.45 uur. BLOEMENDAAL: Allerh. Drieëenheid 7.30, 9 H„ 10.45 en 12 uur. H. Sacrament: 7.30, 9, 10.30 H. en 27 u. AERDENHOUT: 7.30, 9 H. en 11 uur ZANDVOORT. H. Agatha: 6.30, 7.30, 9.30 H., 11.30 uur. OVERVEEN: 7, 8, 9 H., 10.30 en 11.30 uur. HEEMSTEDE (H. Bavo)6.30, 730, 8.30, 9.40 H., 11 en 12 uur. HEEMSTEDE (O. L. VROUW Hemel vaart)6.45, 7.45, 8.40 H„ 10, 11 en 12 uur. SPAARNDAM: 7.30 en 10 H. BENNEBROEK: (St. Joseph): 6.45, 8 30. 10.30 uur, en 12 uur. In Studio is de uitstekende documen taire reportage over een expeditie door Nieuw Guinea, getiteld „Tussen hemel en moeras," geprolongeerd. A.l. Frans Hals brengt een reprise van het nogal wrede oorlogsdrama „De naakten en de doden." Volw. Luxor brengt de Ed die Constantine-film „De terugkeer van Lemmy Caution" weer op het scherm. 18 j. Roxy vertoont een reprise van de western „Vlammen over Kansas." 14 j. Vanaf maandag draait daar „De terug keer van het monster," een naargees tige griezelfilm. 14 j. Minerva brengt tot en met maandagavond „De Nacht," een uitstekende huwelijks-speelfilm. Str. volw. Tot dinsdag wordt daar voorts de film over het zilveren huwelijksfeest van het koninklijk paar gedraaid. Al.l. (Advertentie) Teyler's Museum: rekeningen Hollandse. Italiaanse Franse School Fossielen, historische natuurkundige instrumenten mineralen, 31-touns Fokker orgel GeopenO iedere werkdag, behalve maandag van 11—15 uur De eerste zondag van elke maand van 1315 uur. Bisschoppelijk Museum Jansstraat 76; üude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken Handschriften en kunstnijverheid. Geopend van 10—12.31) uur en van 13.30—17 uur (behalve maan dag) Zon- en feestdagen van 14—17 uur KunstzaaJ „In 't Goede Uur", Korte Hout straat 1. Geopend van 10—18 uur en van 2022 uur. Grafiek van Lou Strik. Kunstcentrum „De Ark" t/m 26 mei. tekeningen, schilderijen, etsen en gouaches van Els Korver Keukenhof: Geopend: Dagelijks van 10 uur tot een half uur na zonsondergang Engelse en Nederlandse heeldhouwkunst Cruqulus Museum Haarlemmermeer His torische stoummachmes, watermolens enz Geopeno na 1 april dagemks van 9—12.30 uur en 1.3(1—5 uur Zondags van 105 uur Museum „Het Huis van Looy", Kamper laan 4—28 mei- Tentoonstelling van wer ken der leden van Kunst Zij Ons Doel Geopend dag 10—12.30 uur. 1.30—5 uur Zondags 25 uur „Hoofdwacht", Grote Markt. Zaterdag 12 mei: Tentoonstelling door Vereniging „Haerlem" van „Oranje-bezoeken in de laatste zestig jaar". Geopend van 1012 en 25 uur Galerie „Uittenhout", Kleine Houtstraat 41 Expositie van schilderijen en olieverf- schetsen van Jozef Santen. Geopend t/m 27 mei van 10.30—5 uur en zondags 2—5 uur Vrijdagavond 810 uur. „Bloemenheuvel", Bloemendaalseweg 158 Expositie van beeldhouwwerken, cera miek en edelsmeedkunst van beroeps kunstenaars uit Bloemendaal. Geopend dagelijks van 10—5 uur. Zondags 1—5 uur, t/m 3 juni. rarretn Dreefzicht: t/m maandag. Circus Boltlni. Middagvoorstellingen 2.30 uur. Avondvoorstellingen 8.15 uur. ,,aH O® van den Berg. In de hoofdrollen: Ellen Vogel, Nierike Sikkema en Petra Laseur. Zondag 20 mei Stadsschouwburg. 8 uur: Nederlandse Comedie: „Een Midzomernachtsdroom" van William Shakespeare. Regie: Han Bentz van den Berg. In de hoofdrollen: Ellen Vogel, Nienke Sikkema en Petra Laseur. CINEMA PALACE: The Alamo, 14 jaar, dagelijks 8 uur. Het zilveren huwelijks feest van het koninklijk paar 2—5.45 in doorlopende voorstellingen. FRANS HALS: The Naked and the Death. 18 jaar. 2. 7 en 9.15 uur. Zondag: 2. 4.15, 7 en 9.15 uur. LIDO: El Cid, 14 jaar, 2. 7 en 9.15 uur. Zondag. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. LUXOR: De terugkeer van Lemmy Caution, 18 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT: Het laatste salvo, 14 jaar. 2. 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15. 7 en 9.15 uur. ROXY: t/m zo.: Vlammen over Kansas. 14 jaar. Maandag: De tzrugkeer van het monster. 14 jaar. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. STUDIO: Tussen hemel en moeras, a.l. (2e week) 2.15, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. MINERVA- Maandag 8.15 uur. Zaterdag en zo. 7 en 9.15 uur: De Nacht, volw. Het zilveren huwelijksfeest van het koninklijk paar. Feest op Soestdijk. IJssterrrnparade: Za. 10.30, 11.45. 2. 3.15 en 4.30 uur. Zondac2. 3.15 en 4.30 uur. Advertentie) Zondag 20 mei Gebouw St. Bavo. 8 uur: Slotavond „Wij en Zij-actie". Rest. Brinkmann. 1.30 uur: Katholieke Jongeren uit de Middengroepen. Jaarver gadering. Maandag 21 mei „Sparrenheuvel". 8 uur: Forumavond Bloemendaalse K.V.P. ZANDVOORT 19 mei Een aantal inwoners van Zandvoort, oneer wie de heer L. J. Breure, heeft op 10 mei een verzoek aan Gedeputeerde Staten van Noord-Holland gericht, een besluit van de Zandvoortse gemeenteraad van 21 april niet goed te keuren. De ge meenteraad bepaalde toen, dat aan de gemeente Rotterdam voor 1961 een be drag van 10816,86 zal worden betaald In verband met de tewerkstelling van de gewezen korpschef van politie te Zandvoort H. P. Huysman Het lag in de bedoeling dat deze betaling rot 1965 zou worden voortgezet. De iekwes- tranten zijn van mening uat de .gemeen te Zandvoort buiten naar schuld ern stig gedupeerd zou worden. Woonhuis Jac. van Looy, KI. Houtweg 103, het voormalig woonhuis van de schilder- schrijver Jacobus van Looy Geopend dagelijks van 1012.30 en van 13.3017 uur Zondags van 14—17 uur Prans Halsmuseum; Permanente tentoon- toonstelling van werken uit de Haarlemse schooi van de 16e eeuw tot op neden to.m Hals meesterwerken) Geopend van 10—17 uur Zondags van 13—17 uur Extra avondopenstelling dagelijks (ook zo.) van 8.30 tot 10.30 uur. Zaterdag 19 mei Stadsschouwburg. 8 uur: Nederlandse Comedie: ,,Een Midzomernachtsdroom" van William Shakespeare. Regie: Han Bentz

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 2