Parkwijk huldigt pastoor Voets bij zilveren feest Gemoedelijk en onder-ons agenda Haarlemse K.A.B. brengt ruim tweeduizend gulden bijeen Oog st voor Haarlemse teams is bijzonder matig Pater V. Hutjens morgen 25 jaar priester Zaterdag feestelijke viering met H. Mis in open lucht BEELD VOOR PROVENIERSHOF FEESTVREUGDE: STORMKRACHT 9 Mozarteumorkest naar Haarlem SOLEX Em.-pastoor Th. Winkelman f Verhoog zakgeld yoor bejaarden Karei Doorman niet naar Nieuw- Guinea K Jeugd geeft gezongen portret Muziek lversen: In kader uitwisseling Salzburg-Haarlem, HARDEBE1T „WIJ EN Zir-ACTIE TENNIS-COMPETITIE FEEST OP HET MENDELCOLLEGE m Overgangsklasse Derde klasse TWEE BEJAARDEN BEWUSTELOOS DOOR KOLENDAMP R.-K. Verbejaarden tehuizen tot gemeenten Fabrikanten ladder- vrije nylons in gelijk gesteld MAANDAG 21 MEI 1962 PAGINA 3 1 HAARLEM, 21 mei De katholieken van Parkwijk hebben het afgelopen weekeinde voor een uitstekend feest gezorgd ter ere van Pastoor L. Voets, die dinsdag vijf en twintig jaar priester is. Zelden Zal het zo gezellig, gemoedelijk en onder-ons zijn toegegaan als zater dagavond in de Pastoor Van Ars-kerk, waar de zilveren jubilaris met een voornaam en gedragen welkomstlied, maar tevens onder koper- geschal werd binnengehaald. Het eerste deel van het programma was een compleet zaalfeest, inclusief het applaus. Heel de parochie in al haar geledingen was vertegenwoordigd en men zag zelfs kans pastoor Voets sprakeloos te applaudiseren. Het lijkt wat gewaagd, daarmede te zeggen, dat het feest dus geslaagd geweest is, maar het zijn ten slotte de eigen woorden van pastoor Voets, dat hij voor het eerst zijn gevoelens niet onder woorden kon brengen. En dat schijnt in Parkwijk een belevenis apart te zijn. Haarlem e.o. ^ilms E> O T O Waterstanden Hoofdagent van politie ondierscheiden voor moedige redding otlf' be1",. Goed, het was dus feest in Parkwijk. Zaterdagavond tegen half acht begon nen de klokken van de kerk te luiden. Bij voorbaat reeds een hartelijk en wel luidend welkom, dat in de koude lente avond weldadig aandeed. De meisjes van „Hercules" in smetteloos wit ston den bij de kerkdeur aangetreden, welis waar bibberend van de kou, maar toch dappere erehaag vormend voor de jubilaris. Hij liet dit keer even op zich Wachten, maar tenslotte moest hi) hele- jbaal uit Bergen komen. Maar toen hij y?nmaal gearriveerd was, liet Parkwijk ?>°h niet kennen. Eerst leek het ons een Eaditionele ontvangst te worden, zoals Wil er al tientallen gezien en verslagen hebben: verkenners, gidsen, bruidjes Syhter de vaanielvalg van Hercules. ~en welkomstlied van plechtige woor- ffen Qp een plechtige wijs. Maar verder "vilde Parkwijk de traditie niet volgen. De kerk, die men in ieder geval een huiselijke sfeer niet kan ontzeggen, was JrViwel geheel bezet. Pastoor Voets, die Iergezeld werd door zijn moeder haar was een fraaie ruiker bloemen «angeboden moet wel even vreemd hebben opgekeken, toen hij het priester- fwor volledig bezet zag door de school jeugd. Kapelaan C. Pouw maakte in Inïi welkomstwoord alles duidelijk, Ge- UMïkig is het volk zo begon hij dat f,ah feestvieren. Hij noemde pastoor •Jjïfte de herder en begeleider van het W"k Gods gedurende een kwart eeuw, jvuarvan twee jaren in Parkwijk. U "fut dat begeleiden trouw gedaan, ver- ?ai rde hik En het volk van Parkwijk lp. laten zien, dat het kan feestvieren. JUiten is het stormkracht 9, binnen is J:® .vreugde niet minder. Nadat hij met «druk mevrouw Voets in de feestvreug- Jf.nad betrokken, liet kapelaan Pouw "fidelijk uitkamen, dat wat deze avond «foracht zou worden, slechts mogelijk was geweest dank zij de gemeenschaps zin tn de parochie van Parkwijk, waar- heeft Past°or Voets reeds zoveel gedaan v Toe" was het de beurt aan de jeugd st« Thus Brandsma-sehool. Zij u>nd daar aangetreden onder leiding te i l'e heer Van der Geest, die een ««staagde feestcantate had gemaakt. Op muziek van het slotkoor uit Beetho- »n5sOgende zongen de jongens en tvn'S,es over hun schoolpastoor en zij (jheerdp" zelfs voor de buitenstaan- Zon pastoor bijzonder raak. Ze die W' ?r Ustig en zwaaiend op los, al mrietjes en Pietjes, die in het lied - «hcept. hoerden en met het grootste plezier eerde de jubilaris het kinderlijk PALACE: The Alamo, 14 Jaar, ffcS 8 uur- Het zilveren huwelijks- d«5ïi Van het koninklijk paar 2—5.45 in onopende voorstellingen. HALS: The Naked and the Death, Öi« t?r- 27 en 9-15 uur. "Wsdag: 2 en 8 uur. El Cid, 14 jaar Dag. 2 en 8 uur. Ltjv v"ia' Jaa He terugkeer van Lemimy Caution, kEvriaar' 2' 7 en 9"15 uur" 2 ANÜTHet laatste salvo, 14 jaar. j.' en 9-15 uur. De Ktrr^ar- 2-30> 7 en 9.15 uur. «TUDio- Tussen 2'15, 7 en 9,15 UUr- VA- Mn De nacht, volw. l4~JaariJ2 30te7Uglkeer' Van het monster' hemel en moeras, a. 1. *VA. Ma. 8.15 uur: het°Nepi,ge^ouw- 915 uur: Concert door 'la Hiinw„i P-by. Henri Arends. Soliste: Tsjaikowski"00 ProSramma: Beethoven ®°hcert doorStpimal<eeKerk 8 0rgel" Dinsdag 22 mei Sn.. Maandag 21 mei ®1óemendaafseVeK.VH.UUr: Forumavond Krela Dinsdag 22 mei ^jnbouw "®8' nw: Kon. Ned. Mij voor ^izsusavondoU Piantacunde, laatste der (frie vonden bloemschiklcunst. portret dat aldus van hem gemaakt werd. Een enorme bloemenhulde be kroonde de cantate. Gewapend met een lollie trok de jeugd huiswaarts. Toen was het de beurt aan de oude ren. De Spaamebazuin, die zich reeds bij het welkom niet onbetuigd had ge laten, stond, eveneens onder leiding van de heer Van der Geest, aangetre den en voerde het koraal „Andante Religioso" van Cori, bewerkt door Jac. Wildschut uit. Een gedegen stuk mu ziek, dat knap werd uitgevoerd. Nadat de heer B. Erkens een pries- tei-gedicht had gedeclameerd, kwam een gelegenheidskoor voor het voetlicht. Een parochieel koor van mannen en vrouwen, ter gelegenheid van dit feest opgericht. Onder leiding van de heer Lijnzaat gaf het een uitstekende ver tolking van de achtste psalm, op mu ziek gezet door Ghelineau, ontroeren de en prachtige muziek, die volkomen in de sfeer van de avond paste. Han Lefèvre sloot daarbij voortreffelijk aan, toen hij daarna het Marialied van Luzzi zong. De huiselijke plechtigheid werd afgesloten met een indrukwekkende or gel-improvisatie van Teke Bijlsma, die deze avond als gastorganist optrad. Het hoogtepunt van de plechtigheid was ongetwijfeld het ogenblik, waar op het parochiegesohenk werd over handigd. Kapelaan Pouw was de woordvoerder van de parochie en hij was allereerst dankbaar, dat zij zo mild hadden gegeven. Daardoor was het mogelijk de pastoor een mon strans aan te bieden, een stijlvol ge schenk, dat er allereerst op moest duiden, dat de eucharistie het middel punt van het parochieleven is. Kape laan Pouw waarschuwde de ouderen in de parochie er yoor, dat de mon strans modem van uitvoering was en afweek van de traditionele vormen. Gehoord en gezien de reacties, was iedereen enthousiast met het ge schenk. Niet het minst pastoor Voets, die toch wel even naar woorden moest zoeken om zijn gedachten en indrukken te formuleren. Hij meende, dat de pa rochie nu klaar gespeeld had, wat nog nooit iemand heeft gedaan: hem spra keloos maken. Hij had kennelijk tegen het feest opgezien, maar het verheugde hem, dat nu duidelijk was gebleken, hoe de gemeenschapszin in Parkwijk gegroeid was. Dat vond hij wellicht het mooiste geschenk, dat zijn concrete vorm had gekregen in de monstrans. Toen hij zijn woorden eenmaal gevon den had, wisten de parochianen weer, dat pastoor Voets voor hen stond. Met HAARLEM, 21 mei In het kader van de culturele uitwisseling tussen Haarlem en Salzburg zal volgend jaar op 19 april het wereldberoemde Mo- zarteumorchester uit Salzburg in Haar lem concerteren onder leiding van zijn chef-dirigent Mladen Basic. Het or kest gaat volgend voorjaar op concert reis door Frankrijk en Italië en wil de ze toemee beginnen met één enkel con cert in Nederland, en wel in Haarlem. Op 26 april zal de jonge Salzburger pianist Gemot Sieber als solist optre den tijdens een concert van het Noord- hollands Philharmonisdh Orkest. Het is de bedoeling, dat in die periode ook de beroemde Salzburger musicoloog prof. B. Paumgartner in Haarlem een lezing komt houden over Mozart. In het kader van het uitwisselings programma zal eveneens in april van het volgend jaar in Haarlem een ten toonstelling worden gehouden van zeld zame Keltische kunst uit de Salzburger Stadsverzameling. Men heeft goede hoop, dat in het voorjaar van 1964 het N.Ph.O. een concertreis naar Oosten rijk gaat maken en daarbij een speciaal concert gaat geven in Salzburg. Men wil dan tegelijk in Salzburg een tentoon stelling inrichten van schilderijen uit de moderne kunstverzameling van de ge meente Haarlem. Een en ander is het afgelopen weekeinde uitvoerig bespro ken tussen de Salzburger Senatsrat dr. Viktor Straub en de Haarlemse wethou der D. J. A. Geluk, die zijn Salzburger collega hier in Haarlem te gast had. Pastoor L. Voets bij de feestelijke ontvangst, welke hem zaterdagavond ten deel viel ter gelegenheid van zijn zilveren priesterfeest. Links zijn moeder, rechts kapelaan C. Pouw. de armen omhoog bezwoer hij hen, die goede gemeenschap te bewaren en sa men de parochie tot nog grotere bloei te brengen. Met een danklof, waarbij pastoor Voets agens was, werd de avond afge sloten. De andere dag, gisterochtend, werd het kerkelijke feest voortgezet. In de kerk, die stijlvol met witte bloemen was opgesierd, droeg de jubilaris, ge assisteerd door kapelaan Pouw en pa ter Pius Wentholt, capucijn, de plech tige hoogmis op.- De schola cantorum verzorgde op treffende wijze de litur gische gezangen, na de hoogmis werd het vierstemmige „Exsultate Justi van Viadana ten gehore gebracht. Drs. H. Laan, oud-kapelaan van de paro chie, hield de feestpredicatie. Hij wees er nog eens op, hoe de pastoor op zijn geheel eigen manier de parochie van Parkwijk leidt en begeleidt. Hij schets te de verdiensten van de jubilaris, die in zijn doen en laten zo mens onder de mensen is gebleven. Dat bleek trou wens ook tijdens de feestavond die werd gegeven in het parochiehuis aan het Teylerplein en waarop wij nog nader hopen terug te komen. Tijdens de receptie van gisterenmid dag hebben vele parochianen en andere belangstellenden van de gelegenheid ge bruik gemaakt, pastoor Voets persoon lijk geluk te wensen. (Advertentie) f 375— „Nu wegrijden zonder trappen" SOLEX-SERVICE-STATION RIJKSSTRAATWEG 249 HAARLEM-N. - TELEF. 57455 HAARLEM, 21 mei. In de leeftijd van 84 jaar is zaterdag in de Maria- stichting overleden emeritus-pastoor Th. H. J. Winkelman, sedert 14 september 1946 rustend in Huize Sint Savo te Heemstede. Pastoor Winkelman, die de meeste van zijn priesterjaren in Am sterdam heeft doorgebracht, werd 27 maart 1878 in Delfshaven geboren. Na zjjn priesterwijding op 2 maart 1902 werd hij benoemd tot kapelaan te Wad- dinxveen. Per 24 januari 1905 werd hij kapelaan in De Posthoorn te Am sterdam, waar hij tot 25 maart 1916 zou blijven. Op die datum werd hij als kapelaan benoemd in de kathedrale pa rochie van Sint Bavo in Haarlem. Zijn eerste pastoraat was in Wormerveer, waar hij 26 januari 1918 werd benoemd. Elf jaar later, op 2 februari 1929, ver trok hij weer naar Amsterdam. Daar bestuurde hij tot 1946 als pastoor de parochie van ,,De Duif." HAARLEM, 21 mei Zondagavond geschiedde in gebouw Sint Bavo aan de Smedestraat de afdracht van de uurlonen, geofferd door de leden van de KAB voor hun grote „Wij en Zü"-aetie. Ofschoon de opkomst wel iets beneden de verwachting was gebleven, deed dat geen afbreuk aan de gezellige sfeer rond de afdracht. Dat was mede te danken aan de band ,,The Ice Brea kers", het Stedelijk Jeugdkoor, dat met een keur van liedjes voor de vrolijke noot zorgde, en aan enkele leden van de eigen toneelgroep „Sint Frans", die met enkele schetsen voor het voetlicht kwamen. De heer A. van der Veldt, voorzit ter van de Haarlemse KAB, sprak ter opening een woord van welkom, spe ciaal tot de Deken van Haarlem, drs. Th. Zwartkruis, die een gedeelte van de avond bijwoonde. De verschillende vakgroepen presenteerden zich daarna om het voor de onderontwikkelde ge bieden ingezamelde geld af te dragen. Het geld is bestemd voor de opbouw van een christelijke vakorganisatie in die gebieden. ,,St. Joris" kwam met f 30,-, de bouwvakarbeiders droegen 100,- aan, de K.A.V. (Noord) bracht een verlaat paasei, Spaanndam bleek HAARLEM, 21 mei De oogst van de eerste returnwedstrijden was voor de Haarlemse teimisteams zondag bij zonder matig en lag ver beneden de resultaten van de eerste ontmoetingen. In het herstel van de Haarlemsche ITC werd nog niet gedeeld door het eerste team; Bloemendaal en WOC, die in hun eerste treffen met hun tegenstan ders tot een puntenverdeling kwamen, werden zondag geklopt en ook Brede- rode, Heemstede en Groenendaal moes ten met minder genoegen nemen dan in hun eerste ontmoetingen met hun tegenstanders. Merkwaardig was het scoreverloop in het duel tussen de Oranje TC 2 en de HLTC. Kea Okker was de enige HLTC'er die haar single won en dat impliceerde, dat na de singles de HLTC tegen een 51 achterstand opkeek. Maar in de dubbels werd de achter stand volledig genivelleerd en keek men op de stand 55 met veel span ning uit naar het nog resterende damesdubbel van Kea Okker en mej. Schmeink, invalster voor Yvonne Harms. Niet minder dan vier maal kwam het Haarlemse dubbel op match point op de stand 53 en 54, maar slaagde er niet in om de strijd in zijn voordeel te beslechten; eindstand 6—5 in het voordeel van TC Oranje. Het tweede team van de HLTC kwam voor de overgangsklasse A tegen Maas Vlaardingen tot een acceptabel resultaat door met dezelfde cijfers te winnen waarmee onlangs van de gas ten werd verloren. Voor de HLTC-par- tijen zorgden mevr. Tjaarda, Martien HAARLEM, 21 mei. Morgen is het vijf en twintig jaar geleden, dat pater Valentijn Hutjens, rector van het Men- delcollege, priester werd gewijd. Offi cieel zal er morgen geen feest zijn, maar zaterdag 26 mei hopen zeer velen de gelegenheid te benutten, hem te fe liciteren. Die dag namelijk wordt bij goed weer een plechtige H. Mis opge dragen op de cour van het Mendelcol- lege, 's morgens om kwart over tien. Bij slecht weer zal de plechtigheid in de aula gehouden worden. Tijdens de H. Mis zal het geschenk symbolisch wor den overhandigd. Daarna wordt de hul digingsbijeenkomst gehouden. Dank zij het inititatief van de kapelcommissie hoopt men een financieel geschenk te overhandigen, dat de basis moet vor men voor een eigen kapel bij het colle ge. Leraren, leerlingen, oud-leerlingen en ouders van leerlingen en oud-leer lingen hebben daartoe bijgedragen. Tot half drie kunnen vrienden, relaties en andere belangstellenden in het college de jubilaris persoonlijk feliciteren. In de achttien jaren, dat pater Hut jens nu in Haarlem werkzaam is, heeft hij zich een heel eigen plaats veroverd. Als een jong en enthousiast augustijn kwam hij van de Nijmeegse universi teit, waar hij geschiedenis had gestu deerd en zijn doctoraal had gedaan, naar Haarlem. Jong en enthousiast is hij gebleven, 'n noodzakelijke voorwaar de overigens om alles te klaren zoals hij dat doet. Het Triniteitslyceum heeft hem aanvankelijk als docent en conrec tor gekend. In die tijd werd de dépen dance van dit lyceum aan de Schoter straat gevestigd, een eerste begin van het Mendelcollege. Dat was in 1947. Vijf jaar later werd hij als conrector belast met de leiding van de déüendan- ce, welke in 1953 een zelfstandige school werd. Inmiddels was de bouw begonnen van het nieuwe schoolge bouw aan de Orionweg en het was pater Hutjens, die nadat hij de tal loze bouwperikelen overwonnen had na de ingebruikneming m 1954 de Men- delgemeenschap vorm en inhoud moest geven. In zijn rectorale kwaliteiten heb ben honderden leerlingen en ouders hem ontmoet. Hoe zij hem zien en ervaren, wordt het best getekend in de bijdrage, die wij van een van zijn naaste mede werkers ontvingen. „Het kenmerkende van het beleid van pater Hutjens is het nemen van initia tieven, meestal voortvloeiende uit een spontane opwelling, en het voeren van een letterlijke en figuurlijke open deur- politiek. Het is vermoedelijk niet uit vergeetachtigheid dat de gehele dag de rectorskamer openstaat, want ook staat IJMUIDEN: Maandag 21 mei Hoog water: 4.46 en 17.09 u. Laag water: 0.31 en 12.48 u. Dinsdag 22 mei Hoog water: 5 21 en 17.45 u. Laag water: 1.03 en 13.23 u. de gehele dag het rectorale hart voor ieder open. Het volgehouden idealisme dat tot veel geslaagde initiatieven heeft gevoerd werd in de loop van de jaren begeleid door een toenemende zin voor de realiteit. Met bijzondere lof mag worden vermeld, dat de jubilaris de eenheid onder het docentencorps heeft weten te bewaren. Insiders in het schoolbedrijf weten hoe belangrijk, maar ook hoe moeilijk dit soms kan zijn. De stimulerende invloed van de man aan de top bepaalt de werksfeer, die aan allen ten goede komt. Menigmaal zijn lastige leerlingen van elders op het Mendel-College goed terecht geko men, doordat zij opgenomen en opge vangen werden in de schoolsfeer. Ge heel in deze lijn ligt ook het functio neren van de ouderraad, die meer be tekent dan een aanhangsel, dat er al leen is omdat het zo hoort. Groot was dan ook de verslagenheid, toen een jaar geleden het bestuur van de Provincie der Augustijnen door het aanvaarden van een onderwijstaak el ders in het land het Mendel-College een belangrijke aderlating liet ondergaan, tengevolge waarvan de Augustijnse sa menstelling werd verminderd tot rec tor met twee paters voor het gods dienstonderwijs. Naar het zich last aan zien zal de school ook deze klap weer te boven komen. Met enige spanning zal men uitzien naar de komende ju bileumdag, waar zal moeten blijken of het bouwen van een eigen schoolkapel in de naaste toekomst mogelijk zal zjjn. Het Mendel-College vervult in Haar lem noord een belangrijke taak op on derwijskundig en godsdienstig gebied. Ieder die de jubilaris kent, weet dat dit voor een enorm percentage te danken is aan diens ingespannen werk. Dat velen hem hiervoor dank verschuldigd zjjn is zeker. Iets van deze dankbaar heid zal op 26 mei blijken." van Rappard en v. d. Maesen in hun enkelspelen en mevr. Ottolini met mevr. Tjaarda en Schlatmann in de dubbels. Brederode heeft op NWTL geen tweede overwinning kunnen behalen. De Santpoortenaren wonnen slechts vier partijen, waarvan de dames er drie voor hun rekening namen. Heemstede kwam tegen de Leidse LTC dicht bij een zege, maar het herendubbelspel, Jat de doorslag had kunnen geven, werd na een spannende 3-setspartij met 46, 108 en 57 door de Heemstedenaren verloren, 44. Bloemendaal deelde in het eerste treffen met Inside de pun ten; het was dan ook een teleurstelling dat zondag alleen Cees Nieland in zijn enkelspel en met mevr. Gaus in het dubbel het tot winst bracht. v Van de tweedeklassers bleef Zand- voort op het goede pad en drukte zijn kracht tegen Brederode 2 uit met een gedecideerde 71 zege. Groenendaal stelde teleur en kwam tegen Incide 2 niet verder dan een gelijkspel. De dames Verheek en Ocenasek' bleven on geslagen. Het heren- en damesdubbel en de single van Han van Splunter werden door WOC in het treffen met de Meent gewonnen, zodat WOC vijf partijen moest afstaan en nog steeds op de eerste overwinning wacht HLTC 3 won van Paraat met 71, Heemstede 2 bleef baas over Festina 4 met 80, maar Bloemendaal 2 moest de eer laten aan Poppey met 53. In de derde klasse deelde Jatiloo de punten met Groenendaal 3, stuitte WOC 2 op sterke tegenstand van Vel- sen en mocht zich gelukkig prijzen met een puntenverdeling, moest het Kennemerlyceum wéér een nederlaag incasseren, dit keer tegen Zandvoort 3 (53) en was B. Spee bij Bastione de enige, die zijn single won in het duel met Brederode 3; 62. HBC (vierde klasse) verpletterde de Leidse Studenten 5 met 80, Duinlust moest na veel 3-setspartijen met 62 de eer aan Cl. te Werve laten en in de vijfde klasse moest Alliance zwichten voor Never Out 5 met 80. De tweede ploeg van het nog jeug dige Alliance klopte Zandvoort 5 met 7—1 en heeft nog een redelijke kans op de titel. De uitslagen zijn: Eerste klasse: Oranje TC-Haarl. LTC 6—5. Overgangsklasse A: Haarl. LTC 2- Maas Vlaardingen 54. Overgangsklasse B: LTC Bloemen- daal-Inside 2—6; NWTL-Brederode 44; TC Heemstede-Leidse LTC 44. Tweede klasse: Inside 2-Groenendaal 4—4; Haarl. LTC 3-Paraat 7—1; Festi na 4-TC Heemstede 2 0—8; Poppey-LTC Bloemendaal 2 5—3; WOC-de Meent 3—5; Brederode 2-TC Zandvoort 1—7. Derde klasse: LTC Bloemendaal 3- LTV Zaandam 2 1—7; TC Beverwijk- TC Heemstede 4 1—7; Groenendaal 3- Jatiloo 44; Kennemerlyceum-TC Zandvoort 3 3-5; TC Velsen-WOC 2 4—4- TC Zandvoort 2-TC Heemstede 3 8o' Brederode 3-Bastione 62; Groe nendaal 2-Haarl. LTC 4 1—7. Vierde klasse: TC Zandvoort 4-TC Bakkum 2 5—3; WOC 5-Kennemerly- ceum 3 53; de Leidse Hout 3-LTC Bloemendaal 4 6—2; CL te Werve 3- Duinlust 6—2; Unicum 3-Kennemer- lyceum 2 44; HBC-Leidse Studenten 5 s—O; TC Heemstede 5-Leeuwenbergh 3 26; TC Heemstede 6-WOC 3 44; de Gravellers 3-HBC 2 5—3; Thor RW 11- Groenendaal 5 4-4; Groenendaal 4-Es- so SC 3—5; WOC 4-Brederode 4 3—5; Brederode 5-Groen Geel 6 62. Vijfde Klasse: LTC Bloemendaal 6- Rooswijk 2 6-2; Game Fighters 2-LTC Bloemendaal 5 4-4; Jatiloo 2-Never Out 6 80; Jatiloo 3-HBC 4 71; Ken nemerlyceum 4-WOC 6 2-6; Bastione 4-Luckey Stroke 8 1—7: TC Heemstede 3-de Oude Eik 1-7; HBC 3-Umcum 5 5—3; Bastione 2-Groenendaal 6 4—3 n u g Tennessee 3-Bastione 3 8 0; Ne ver Óut 5-Alliance 8—0; Houtrust 8- TC Heemstede 7 1—7; Alliance 2-TC Zandvoort 5 71. SPREEKUUR Mr. J. C. C. W. Hijsizeler, wethouder van publieke wer- ken in Bloemendaal, zal woensdag geen spreekuur houden. 80,. op zak te hebben, de leden van St. Frans, het Jeugdkoor en de K.A.B.O. verschenen daarna en totaal kon voor de pauze een bedrag van 405,79 af gedragen worden. „The Ice Breakers" en het Jeugd koor zorgden voor een prettige afwis seling, waarna de grote afdrachten hun beslag kregen. Kring-Noord kwam met 385,50, Oost met 383,30, Centrum met 442,- en West met 525,-. De aanbieders maakten van hun afdracht vaak een aardigheidje apart, bijvoor beeld door een toepasselijke rijm. West kwam zelfs met een „Boltini-clown". In totaal kwam Haarlem mede door een onbekende gift van 200,- een bedrag van 2341,59 overmaken. De heer Van der Veldt was enthousi ast over dat resultaat en sprak een har telijk dankwoord. HAARLEM, 21 mei Toen een bak ker, die zaterdagmiddag omstreeks één uur bij een bejaard echtpaar in de Patrimoniumstraat aanbelde, niet werd opengedaan, besloot hij de 26- jarige bewoonster van de bovenwoning te waarschuwen. Toen het meisje ging kijken, vond zij beide bejaarde men sen bewusteloos op bed. Het bleek, dat kolendamp daarvan de oorzaak was. Ook de bovenbewoonster voelde zich niet erg fit. De drie huisgenoten wer den ter observatie naar het ziekenhuis overgebracht, vanwaar de 81-jarige man, die inmiddels was bijgekomen, en het meisje naar hun woning konden terugkeren. De 78-jarige vrouw kwam in het ziekenhuis weer bij. Haar toestand is redelijk. De verstopte kachelpijp is door de brandweer geveegd. HAARLEM, 21 mei In het gebouw van de G.G.D. aan de Nieuwe Gracht heeft vanmorgen de directeur van deze dienst, dokter D. Heymans, als voor zitter van het dr. W. E. Merensfonds, een onddrschdiding uitgereikt aan de hoofdagent van politie W. J. Cornet. De heer Cornet ontving aan dr. Me- rensmedaille met het bijbehorende lof felijk getuigschrift voor een redding van een driejarig jongetje uit de He rensingel op 8 februari van dit jaar. Dokter Heymans meende, dat het steken van deze pluim op de hoed van de heer Cornet tevens een pluim bete kent op de hoed van het gehele politie- korps.De hoofdcommissaris van politie, de heer A. I. de Boer, die met enige politiefunctionarissen de huldiging bij woonde, beaamde dit. Ook mevrouw Cornet werd in de hulde betrokken. DEN HAAG, 21 mei „Het is een eis van sociale rechtvaardigheid dat de verhoging van de AOW-uitkeringen per 1 juli wordt aangewend om het „zakgeld" van de bejaarden te verho gen", aldus schrijft de r.-k. Vereniging van Bejaardentehuizen waarbij na genoeg alle 400 rooms-katholieke te huizen zijn aangesloten aan de col leges van B. en W. van alle Nederland se gemeenten. Het „zakgeld" moet worden opge trokken tot een bedrag van tenminste 25 gulden per persoon en 50 gulden per echtpaar per maand. De komende verhoging van 15 per cent moet worden gezien als een „welvaartsronde" aldus de vereniging. In de gevallen, waarin de gemeenten de verzorgingskosten in tehuizen van een bejaarde suppleren, wordt dikwijls de AOW-uitkering rechtstreeks overge maakt aan de gemeente. De bejaarde krijgt dan de beschikking over een klein bedrag aan „zakgeld". Dit „zak geld" blijkt bij diverse gemeenten nog al eens te variëren. Minimum-bedra gen van 2 tot 2,50 per week komen voor. De gemeentebesturen kunnen er het hunne toe bijdragen, aldus de r.-k. ver eniging, dat de financieel behoeftige be jaarden een iets groter bedrag ter be schikking krijgen, dat door hen zelf be steed kan worden. HOLLANDIA. 21 mei (Rtr. ANP) Een woordvoerder van de Nederlandse marine verklaarde hier heden dat het „gelegen zou komen" wanneer men de ..Karei Doorman" bij de hand had, dit in verband met de Indonesische actie in het geschil over westelijk Nieuw Guinea. Maar hij voegde hieraan toe dat de „Karei Doorman" voor het ogenblik niet nodig was. Hij zei voorts dat er voldoende Ne derlandse troepen in het gebied ge stationeerd zijn, en dat er geen ge vaar bestaat voor een van de serie afzonderlijke landingen door Indone siërs. De woordvoerder zei dat de Nederlandse aanvallen op de Indone- siche infiltranten geschiedt nadat de Indonesiërs verzwakt zouden zijn door gebrek aan voldoende voeding na hun landingen. Hij wees er op dat elk bericht over Indonesische in filtraties de gevoelens van wrok je gens de Indonesiërs bij de Papoea's deed aanwakkeren. Een woordvoerder van het departe ment van Defensie in Den Haag deelde het ANP in verband met bovenstaand bericht desgevraagd mede dat er voor het ogenblik geen sprake is van het zenden van de „Karei Doorman^ naar Nieuw Guinea. Destijds heeft de gemeente Haarlem aan de beeldhouwer CoHund opdracht gegeven tot het maken van een beeld. Het werk is nu klaargekomen en zal binnen enkele weken geplaatst worden in het Proveniershofje. Vanmorgen werd het beeld, voorstellend een echtpaar, bij wijze van proef opgesteld op een geïmproviseerde sokkel. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 21 mei „Wacht u voor namaak", is een toegestane slo gan in de reklame, verklaarde vanmor gen de president van de Haagse recht bank, mr. G. Witsen Elias, tijdens de uitspraak in het kort geding dat drie kousenfabrikanten hadden aanhangig gemaakt tegen twee collega's die naad loze, laddervrjje nylons op de markt hebben gebracht. Zij deden dat door middel van een advertentie waarin de kopers erop werd gewezen, dat anderen als „laddervrij" aanprijzen kousen die dat niet zijn. De president van de rechtbank bleek van mening, dat beide mededelingen in de advertentie de fabrikanten had den ook gewaarschuwd voor nabootsing van hun procédé op waarheid be rustten. Hij was het wel met de eisers eens, dat de afnemers van hun kousen nu door de advertentie moeite zouden hebben met de verkoop ervan. Hij voeg de er echter aan toe, dat dit gedaagden niet kon worden verweten. Tenslotte wa ren de kousen van de gedaagden door een onderzoek bij TNO laddervrij be vonden. De drie eisers werden veroor deeld tot de kosten van het geding. HAARLEM, 21 mei Zondagmiddag heeft een personenauto, die op de Kin derhuissingel reed, ter hoogte van de Pieter Kiesstraat, een lantaarnpaal ge ramd. De auto kwam na een slippartij op het midden van de rijbaan tot stil stand. De drie Italianen, die in de auto zaten, liepen daarbij snijwonden op. Een van hen moest met een hersen schudding naar het ziekenhuis St. Joan nes de Deo worden overgebracht. De bestuurder, een 27-jarige Italiaanse ran geerder, kwam met de schrik vrij. Hij beweerde, dat de rechter achterband van de auto gesprongen was en hij daardoor de macht over het stuur was kwijtgeraakt. Bij onderzoek van de po litie bleek echter, dat de band niet vóór de botsing met de lantaarnpaal gesprongen kan zijn. AMSTERDAM, 21 mei De beurs is de nieuwe week in een kleurloze sfeer begonnen. De handel was van zeer ge ringe omvang en het koersbeeld was nauwelijks prijshoudend. Van de buiten landse beurzen ging geen stimulans op onze markt uit. De Philipsemissie blijft als een zware last over de beurs han gen. Het 'niet omvangrijke aanbod werd van bepaalde zijde wederom uit de markt genomen. De koers lag een puntje onder de slotkoers van vrijdag. Kon. Olie was vrijwel onveranderd maar Unilever moest een paar dubbeltjes af staan. Vorig Slot opening 21/5 4',4 Ned. 1960 100%' 4Ned. 1961 99% 4 Ned. 1961 98 4 Ned. 1962 97% 97% Staffel 1947 88% 88% B.N.G. Won.bouw 6 107& Ned. Handel Mij Cert. Amsterdam Rubber 105(4 H.V.A. 125(4 117-4 ex A.K.U. 358(4ex 355% Berkel Patent Calvé-Delft Gert. 774 Deli-Mij. 146.50 Fokker Ford v. Gelder Hoogovens Müller Co. 66iy2 660% Ned. Kabel 540 Philips Gem. Bez. 79614 796 Unilever 156.50 156.20 W ilton-Feyenoord 298 Biliton 2e 472 Dordtsehe Petr. 636ii Kon. Petroleum 50 139.3li 139 Holl. Amerika Lijn 132V4 Java Ch. P.L. 1433,4 K.L.M. 61 Kon. Ned. Stoomb. Mij. 153*4 152% K.P.M. 139 Stoomv. Mij. Nederl. 144 v. Nievelt 124 124% v. Ommeren 304U Rott. Lloyd 133 Ned. Scheepv. Unle 136*2 135% Interunie 194 Robeco 223.50 Unitas 482 Ver. Bezit 134.50 Rentespaarbrieven '57 137% Rentespaarbrieven '58 2(4 Amsterdam '56 82% 2(4 Amsterdam '5611 91% 2(4 Amsterdam '56 III 91 2(4 Amsterdam '59 100% 2(4 Rotterdam '57 87% Alb. Heyn Kl. obi. Philips A.st. 398 Id. pref. st. 79.60

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 3