Herhaling van verklaringen Dokter O. in hoger beroep voor hof Vraagteken aan einde van de eerste procesdag Blinkert en SEW leggen op de titel Degradatie van Laren na nederlaag tegen Spirit beslag voor Zieken vijf dagen op boottocht Hulde voor moedige hoofdagent NAAIMACHINES I ^HEIME TRANSISTOR Bi Stille markt JSïïh» Paul Vlaanderen en de Feijenoord tekent protest aan Overgangsregeling broodverkoop ZELFMOORD VOOR .WETENSCHAP NOG VOL RAADSELS Telegram aan K.N.V.B. Kritiek op bouwbeleid van regering Wiel van aanhanger raakt los Uitbreiding aantal w ederverkopers Voor twee ton kobalt uit auto gestolen TENTOONSTELLING „ZAANENOORD" Buitenrustbrug vannacht afgesloten Voetbal Beatrix Polio-fonds Streekwoonwagenkamp in Haarlemmermeer Kerkelijke bijeenkomst Kath. Vrouwengilde DISTRICT WEST A HANDBAL De beurs vandaag: "SS gS m AT AX-T AX' DINSDAG 22 MEI 1962 PAGINA 2 af R4595- «AIACE 1KIUKUAHM Morris wint Tulpenrallye Weggegooid Deskundigen Aannemers- en Patroonsbond rynri Grote Houtstraat JJ, ENGEL Haarlem - Tel. 14* 3* Beurs van New York V' I <2:3.4:5. niet! wat dat* - (Van-omze correspondent) LEEUWARDEN, 22 mei In alle rust is fristermorgen hier voor het ge rechtshof het proces in hoger beroep te gen dokter O. begonnen. De Berkelse huisarts wordt ervan beschuldigd in de Leeuwarder strafgevangenis züu mede gedetineerde A. L. Lodder in de nacht van 4 op 5 februari 1958 om het leven te hebben gebracht. De belangstelling voor dit proces was groot, maar niet overdreven. Sensationele gebeurtenissen die misschien werden verwacht bleven uit. Het hof hoorde zeventien getuigen, waarvan velen als deskundigen, die Voor het grootste deel al'en bij hun ver klaringen bleven die zij reeds voor de rechtbank hadden afgelegd. Als eerste werd prof. mr. dr. P. A. H. Baan, ze nuwarts te Utrecht, opgeroepen. Het hof wilde met behulp van zijn verkla ringen proberen vast te stellen of het mogelijk is geweest dat Lodder zichzelf van hét leven heeft beroofd. Vooral de advocaat "an de verdachte, mr H. Schootstra, stelde deze moge lijkheid aan de orde. ,,Is het waar dat zelfmoord ook voor de wetenschap nog vol raadsels is?", zo begon hij, waarop prof Baan volmondig ,Ja" antwoordde. „Sluit het feit dat Lodder uiterlijk op gewekt was zelfmoord geheel u't?" Na een korte aarzeling ontkende de getuige dit. Zelfs voor vakmensen is het niet al tijd van te voren te zeggen of iemand het plan heeft zelfmoord te plegen. Of schoon de zeer snelle antwoorden van prof. Baan bijzonder duidelijk waren, kon ook hij niet alle vragen die mr. Schootstra hem stelde beantwoorden. „Men zegt", zo zei de verdediger, „dat Lodder nadat hij de cyaankalie had in genomen, nog ongeveer een kwartier de Hjd moet hebben gehad, om alarm te slaan. Dat heeft hij niet gedaan. Zou men hier uit mogen concluderen dat Lodder zijn dood heeft gewenst1"'" Prof. Baar, achtte het onmogelijk hierop een antwoord te geven. Het hof wilde verder weten of het bepaalde mensentypes zijn die zelf moord plegen, en zo .ia, of Lodder tot het type behoorde. Prof. Baan ant woordde dat dit vroeger wel eens is gesteld, maar dat ^elfs de moderne wetenschap dit nooit heeft kunnen be wijzen. Hi) is van mening dat eigen lijk alle mensen zelf een einde aan hun leven kunnen make, ongeacht tot welke type men behoort. Hierna verscheen een groot aantal ge tuigen, dat eigenlijk weinig nieuws te verklaren had. Alleen adjudant K. Nauta van de Leeuwarder gemeentepo litie kreeg het even moeilik ^oen het over „platte" bewakers ging. Met die benaming worden in de gevangenis de (Advertentie) Smedestrx43-45 Haarlem Tel.11025-19668 K 2500 ROTTERDAM, 21 mei Het bestuur van Feijenoord heeft, in verband met de beslissing van het KNVB-bestuur de maatregelen tegen Feijenoord het niet inschrijven van de club voor de Europese beker en het uitsluiten van de huidige eerste elftal-spelers voor de duur van één jaar voor een plaats in het Nederlands elftal te handhaven, een telegram van de volgende inhoud aan het bondsbestuur gericht: „Verenigen ons niet met uw nadere beslissing van zaterdag j.l. Zetten het tijdig aangekondigde beroep voort. Ver zoeken PSV niet voor Europese beker in te schrijven in afwachting uitspraak in kort geding. Reserveren al onze rechten. Getekend: bestuur Sportclub Feijenoord." Deze stap van Feijenoord heeft ten doel, in afwachting van een eventuele uitspraak van de KNVB-commissie van beroep, de mogelijkheid deel te nemen aan het toernooi om de Europese voet balbeker voor nationale kampioenen open te laten. Of de commissie van beroep bevoegd is ten aanzien van deze kwes tie een uitspraak te doen, staat nog niet vast. Het bondsbestuur is name lijk van mening dat het hier geen straf, doch een maatregel be treft. De commissie van beroep is al leen gerechtigd te interveniëren in opdracht van 't bondsbestuur, de bonds vergadering en in alle gevallen welke haar bij de statuten en reglementen zijn opgedragen in geval straffen zijn opgelegd. De mogelijkheid is echter lang niet uitgesloten, dat de commissie van beroep vaststelt, dat het hier wel dege lijk een straf betreft. Ook de omstandigheid, dat in artikel 83 van het huishoudelijk reglement van de KNVB is vastgesteld, dat onder meer bij een geldboete, een bedrag van 100,- te boven gaande, beroep bij de commissie kan worden aangetekend, biedt Feijenoord thans de kans, dat de betrokken commissie in deze zaak tot een uitspraak bevoegd zal zijn. In dat geval moet worden vastgesteld, dat de maatregel de landskampioen niet in te schrijven voor de beker gelijk staat aan een geldboete van meer dan f 100,-. Hoewel Feijenoord op dit moment uiteraard nog geen zekerheid heeft wel ke stappen de club in de toekomst zal en kan ondernemen om de maatregelen ongedaan te maken, is het niet uitge sloten, dat een procedure wegens on rechtmatige daad tegen het KNVB-be stuur aanhangig wordt gemaakt. bewakers aangeduid die omkoopbaar zijn. Dokter O. zou namelijk hebben ge zegd dat men voor enig geld heel wat bij sommige bewakers kan bereiken. „Heeft u nog wel eens een onderzoek ingesteld naar die „platte'' bewakers?" vroeg mr. Schootstra de heer Nauta. Deze zei dat dat wel het geval was, maar dat hem van de waarheid van de bewering nooit iets was gebleken. „O", was het commentaar van de verdediger, „ik heb er anders sinds die tijd al twee verdedigd..." De stiefvader van Lodder, de heer H. C. van Duivenvoorde uit Voorburg deed hetzelfde verhaal als bij de zit ting voor de rechtbank. Lodder had gezegd dat hij een recept voor zijn ogen had besteld en dat zou naar Voorburg worden gestuurd. Er kwam echter geen recept, wel een pakje, waarin een buisje zat met ,een voor de concierge onbekend poeder, en een briefje „Voor Piet". De man wilde echter helemaal niets met „dat gedonder" te maken hebben, en spoelde het hele geval door de w.c. Wel had Lodder daarna in een brief nog eens gevraagd of „Piet nog geen cadeautje uit het buitenland had meegenomen, maar daarbij was het gebleven. Mevr. Van Duivenvoorde verklaarde precies hetzelfde. Het echt paar kon niet vertellen waarom het niet uit eigener beweging naar de po litie was gegaan toen het in de krant las dat Lodder waarschijnlijk met vergif vermoord was. 's Middags deelde de getuige K. Ger- hartl zijn gehele verhaal weer: hoe dok ter O. had verteld dat ni) vis in zijn cel had gevonden, dat daar wit poeder op was gestrooid, dat hij dat eraf gehaald had en aan zijn reclasseerder had mee gegeven om het te laten onderzoeken. Dokter O. meende dat men hem wilde vermoorden. „Dus toch".waren de raadselachtige woorden van de kleine arts uit Berkel, toen Gerhartl het ver gif mee terug nam en vertelde dat het cyaankalie was. De president, mr. Prins probeerde aan de hand van verklaringen van de apotheker drs. N. A. M. van Spanje, die had onderzocht ot het werkelijk cyaan kalie was, uit te maken hoeveel vergif er na de onderzoekingen van de reclas seerder en de apotheker was overgeble ven. Dit mislukte echter, omdat alle verklaringen op schattingen berustten. Hierna was het woord aan de getui- J Jï fAv, itovjoaI/ 1/ovi uii lucn haag mee dat het misschien mogeljjk is zelf cyaankalie te maken. Maar daarvoor moet men althans de nodige grondstoffen hebben. ,Ik kan met niet voorstellen dat iemand in de gevangenis daaraan komt en ik geloof trouwens niet dat ik het zelf zou kun nen", aldus de getuige. Prof. U. G. Bb'lsma zei dat de vrjj grote hoeveel- hein cyaankali die in het lichaam van Lodder was gevonden zeker pijn moet hebben veroorzaakt. Hjj noemde het ook wel een beetje vreemd dat Lodder zo rustig is gestorven. De patholoog-anetoom J. Zelden- rust, de volgende getuige, raakte in een levendige en ingewikkeld-me- dische discussie met dokter O, die met grote boeken Kwam aandragen. Veel waarde voor het proces had deze discussie niet; daarom maakte de pre sident ook maar spoedig een einde aan het debat. Ook prof. dr. C. J. F. Bötcher bleef bij zijn verklaringen van de vorige keer: de brieven en briefjes waren door Lodder zelf ge schreven, echter in de stijl van dok ter O. Betreffende het laatste briefje dat in Lodders cel ender het medi cijnflesje was gevonden, merkte deze getuige-deskundige op dat het onder een zekere spanning was geschreven. Aan het slot van deze eerste zitting stelde de verdediging nog een vraag aan adjudant Nauta. Deze getuige be weerde dat het medicijnflesje waarin het dodelijke vergif had gezeten niet op vingerafdrukken was onderzocht. In het proces-verbaal, aldus mr. Schootstra, staat dat dat wel is gebeurd en dat het onderzoek geen resultaat opleverde. „Hoe kan dit?" vroeg de verdediger zich af. De getuige moest hierop het antwoord schuldig blijven, en zo ein digde de eerste dag van dit moeilijke proces en dat mag misschien wel tekenend worden genoemd met een vraagteken. NIJMEGEN, 22 mei in de van morgen in de stadsschouwburg begon nen vergadering van de Nederlandse Katholieke Aannemers- en Patroons bond heeft de voorzitter van die bond, de heer J. P. A. Nelissen, aangedrongen op meer medezeggenschap ..van de werknemers in het bouwbedrijf en op de spoedige totstandkoming van een permanent overlegorgaan tussen werk gevers en werknemers, zodanig dat het bouwbedrijf als een sterke, georgani seerde eenheid naar buiten kan optre den. De bondsvoorzitter uitte kritiek óp het bouwbeleid van de regering en het streven van de B.N.A. om te komen tot een architectenwet. Tenslotte wees de heer Nelissen nog op de noodzaak om op korte termijn tot een uniforme, lan delijke aanbestedingsregeling te komen. v HAARLEM, 22 mei. Omstreeks kwart over vier raakte van een zes- wielige aanhanger, die op de hoek Kraayenesterlaan en Middenlaan reed, een van de achterwielen los. Het wiel, dat ruim driehonderd kilo woog, ram de eerst een lantaarnpaal en raakte ver volgens een 23-jarige bakker uit Am stelveen, die daar met een bakfiets reed. Met schaafwonden en een bloed uitstorting aan het rechter onderbeen werd de bakker naar de Mariastichting gebracht. Later kon de man met een ambulance naar zijn woning worden vervoerd. De politie heeft een onderzoek ingesteld. Het ongeluk moet geweten worden aan het feit, dat de buitenste rollager was vastgelopen, waardoor het wiel gemakkelijk van zijn as draaide. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 22 mei B(j de Tweede Kamer is een wetsontwerp „Over gangsregeling inzake wederverkoop van brood" ingediend. Met deze rege ling wil de regering voorkomen, dat na het vervallen van het „Erkennings reglement wederverkopers bakkersar tikelen" een plotselinge uitbreiding van het aantal verkooppunten van brood zal ontstaan. In de memorie van toelichting r>p het ontwerp merken de staatssecretaris van Economische Zaken en de minister van Landbouw op, dat het zonder meer vervallen van het erkenningsreglement tot gevolg zou hebben, dat vele levens middelenondernemingen met name het kruideniersbedrijf tot de verkoop van brood zouden overgaan. Het zonder meer wegvallen van het erkennings reglement zou volgens de memorie van toelichting ook tot gevolg hebben, dat door de verkoop van brood in andere levensmiddelenbedrjjven de bedrijfs resultaten van de broodbakkersonder nemingen plotseling zouden worden aangetast. Het ingediende wetsontwerp heeft dan ook tot» strekking de brood bakkersondernemingen in de gelegen heid te stellen zich aan te passen aan de situatie, die zal ontstaan als het vestigingsbesluit levensmiddelenbe- drijven 1961 ook voor de wederverkoop van brood zijn volledige werking heeft. Het zonder meer vervallen van het erkenningsreglement zou volgens de be windslieden dit aanpassingsproces ern stig verstoren. Een overgangsperiode van vjjf jaar wordt voldoende geacht om het gewenste resultaat te bereiken. Zodra de voorgestelde overgangs regeling kracht van wet zal hebben ge kregen, zal het, zo wordt opgemerkt, reeds dadelijk voor iedere levensrhidde- lenondernemer mogelijk zijn klein-, rogge-, krenten- en rozynenbrood te verkopen. Verder zullen levensmidde lenwinkels, gelegen op een plaats, waar de gelegenheid om brood te kopen on voldoende is, in aanmerking kunnen komen voor een vergunning terstond brood te gaan verkopen en als weder verkoper op te treden. VENLO, 22 mei In de nacht van zaterdag op zondag zyn hier 170 vaten kobalt gestolen uit een vrachtwagen. Het kobalt zou uit Kaldenkrichen naar Rotterdam worden vervoerd; vandaar uit zou de lading naar Finland worden verscheept. De lading vertegenwoordig de een waarde van twee ton. De vrachtauto was zaterdag op het emplacement „Keulse barrière''' ge plaatst. De lading was door de douane nog niet vrij gegeven voor vervoer in Nederland, maar was daar reeds ge bracht met de bedoeling, dat de ver voerders hun papieren maandagaochten zouden krijgen om dan verder te rijden. Zondagavond ontdekte een van de le den van het personeel van de vervoers- firma, die toevallig op weg was naar Venlo, dat de auto was verdwenen. Het onderzoek van de recherche heeft inmi dels tot opsporing van de lege vrachtwagen geleid. Verder tast men omtrent de diefstal nog in het duister. HAARLEM, 22 mei Zondagmiddag hield speeltuin „Zaanenoord", van de Haarlemse Katholieke Vereniging voor het Gezin, haar jaarlijkse tentoonstel ling tot besluit van hét winter-clubwerk. In de kleine, maar gezellige ruimte van het clubhuis op de speeltuin waren een groot aantal staaltjes van toewij ding en kunde va,n de jeugd te zien. Op vallend was, hoe reeds zéér jonge meis jes kans hadden gezien handwerken te vervaardigen, die weliswaar nog geen technische kunststukjes waren, doch die een groot doorzettingsvermogen van de kleintjes hadden gevergd. Het werk van de grotere kinderen was kwalitatief zeer goed, terwijl, speciaal bij de tekeningen, nu en dan een uitge sproken aanleg naar voren kwam. Ori ginele glas-mozaieken en steenhouw- werk onderstreepten het uitstekende peil van het tentoongestelde. Met trots en voldoening leidde net bestuur van de speeltuin de vele ouders en genodigden rond. Het was de gehele middag een een gezellig samenzijn waaruit weer een bleek, hoezeer vele ouders het werk van de speeltuinvereniging waarderen. HAARLEM, 22 mei De komende nacht van 1 uur tot half zes zal de Buitenrustbrug wegens spoedwerkzaam- heden voor alle rijverkeer zijn ge sloten. Alleen voetgangers zullen van de brug gebruik kunnen maken. HAARLEM, 22 mei Het Welpen- toernooi in de afdeling Haarlem van de KNVB werd zaterdag besloten met een serie wedstrijden voor clubs uit de bol lenstreek. Op de terreinen van de ver eniging Hillegom hebben de jeugdige voetballers een aardig steentje bijge dragen aan het Prinses Beatrix Polio- fonds. De recette viel hier bepaald niet tegen. Een bedrag van 107.50 was het resultaat. In totaal heeft de afde ling Haarlem aan entreegelden en in schrijfgelden der elftallen een bedrag van rond 1000,- kunnen afdragen zo dat al met al, ondanks de minder gun stige omstandigheden oo de eerste dag het resultaat is bevredigend te noemen. HEEMSTEDE, 22 mei Ook B. en W. van Heemstede stellen de raad voor in beginsel mee te werken aan de stich ting van een gemeenschappelijk streek woonwagenkamp in Haarlemmermeer. Vorige week donderdag ging de Bloe- mendaalse raad daarmee akkoord. HEEMSTEDE, 18 mei In de paro chiekerk van O.L. Vrouw Hemelvaart zal woensdagmorgen 23 mei om negen uur een H. Mis worden opgedragen voor de levenden en overleden leden van de Heemsteedse afdeling van het Katholiek Vrouwengilde. De leden zullen zich daarna verenigen aan een feestelijk ont bijt in Anno Santo. Op dinsdag 26 juni gaan de leden de jaarlijkse bedevaart naar Heiloo maken. (Van onze handbalmedewerker) AMSTERDAM, 22 mei Na Attila (heren) hebben zich in de handbalcom petitie van het district West A nu ook de kampioenen bij de dames gemeld. In de eerste klas dames hoefde De Blin kert er niets aan te doen, om triom fantelijk de eindstreep te passeren, daar de naaste concurrent Vriendschap door Attila werd verrast. Zoals mocht worden verwacht hees in 2 B het NL bixwoudse SEW de vlag in top. Het bereikte dit vreugdevolle resultaat via een onbedreigde zege over IJmond. Van de overige katholieke teams redde ADO het niet tegen DWS, terwijl VZV daar entegen winst boekte ten koste van To- negido. Van meet af aan was het bij de ont moeting tussen Vriendschap en Attila in de eerste klas dames duidelijk dat laatstgenoemde er op gebrand was, voor een surprise te zorgen. Vriendschap bleek tegen de moeilijkheden niet opge wassen en moest capituleren met 23, wat betekende dat De Blinkert zon der zelf te spelen de titel kreeg toe geworpen. DWS toonde zich bij ADO over alle linies sterker, vooral tégen de straffe wind in. Op volkomen regelma tige wijze wonnen de Amsterdamse da mes met 3-6. Voor Laren is degradatie een feit geworden. De ploeg miste de laatste strohalm tegen Spirit en ging met 5-1 „kopje onder". De stand: Blinkert 13 24, Vr. schap 13 20, DWS 13 17, AVA 12 13, Attila 13 11, ADO 12 7, Spirit 12 7, Laren 12 1. Naast een zaalhandDalkampioen- schap is het SEW in 2 B eveneens ge lukt, beslag te leggen op een tweede titel; een ongemeen fraai succes voor de ploeg uit Nibbixwoud en zijn trai ner Henk van Emmerik. Ook IJmond was ditmaal tegen het snelle spel van de bezoeksters niet opgewassen, die bovendien qua techniek, taktiek en schotvaardigheid duidelijk sterker waren. Na één minuut leidde Su-w met 0-1 en bij de rust was de voor sprong reeds tot 0-5 uitgegroeid. Pas in de tweede helft, bij een score van 0-6, diende IJmond van repliek (3-6). Verder liet SEW het niet komen. Met twee fraaie treffers bepaalde het de eindstand op 3-8. Voorts slaagde Tavenu er in, JOS op een nederlaag te tracteren (2-4) en VZV stelde zijn tweede plaats nagenoeg vei lig door Tonegido met 2-0 te verslaan. De stand luidt hier: SEW 12 22, VZV 13 18, JOS 12 14, Tavenu 13 13, Tonegido 13 11, IJmond 11 10, Forèsters 10 5, JHC 12 3. In de eerste klas heren is de span ning rond het bezetten van de laatste plaats geducht toegenomen. Met nog één wedstrijd in het verschiet, waarbij zij niet tegen elkaar uitkomen, blijkt het nog een open vraag, wie voor de gradatie in aanmerking komt: Aals meer 2, Unitas of Lynden. Laatstgenoemde staat er het minst gunstig vopr, nu het met 11-4 door UD dat zich hierdoor in veiligheid bracht naar het tweede plan werd verwe zen. Aalsmeer 2 verzuimde van dé „vluchtgang" gebruik te maken, aan gezien het tegen AHC met 10-8 verlies moest accepteren, terwijl Unitas daar entegen met succes eên noodsprong uitvoerde tegen Niloc 2: 7-4. De situatie is thans als volgt: Attila 13 23, BHC 13 15, AHC 13 15, Niloc 2 13 14, UD 13 12, Aalsmeer 2 13 9, Unitas 13 9, Lynden 13 7. Overige uitslagen: DAMES 2 A: Sport Vereent—HHC 1-4, Blauw Wit—SDW 3-1, De VolewijckersNiloc 2 2-5. HE REN 2 A: Amstel—HHC 9-7, Zeeburg —Achilles 12-9. 2 B: Olympia—Arma 7-9, Tonido—SSVU 12-8, Concordia 2— UD 2 6-6, Oranje '57—WVGV 4-7. vKv .v. Jammer van die regen, maar de zieken waren beslist niet pessimis tisch: het zal toch niet vijf dagen achtereen blijven regenen. Maandag morgen begon al vroeg de insche ping van de zieken en bejaarden in het hospitaalschip „J. Henri Du- nant", dat aan het Noorder Buiten Spaarne gemeerd lag. Goed inge pakt tegen de mist van motregen werden de patiënten door voorzichti ge handen de loopplank overgedra gen op brancards of op ziekenstoe len. In de ruime lighallen aan boord werden zij met het gezicht naar het raam confortabel geïnstalleerd. Vandaaruit zouden zij vijf dagen lang „het mooie Holland" langs de binnenwateren kunnen bewonderen. Uit de luidsprekers van de huisra dio boven de bedden zouden vrien delijke stemmen bijzonderheden over de bezienswaardigheden langs de route vertellen. De reis die voor de ze week uitgestippeld werd, zal via Jutphaas, Husen, Heusden en Via- nen weer in het Haarlemse Spaar ne eindigen. Een 70-tal passagiers werd, meestal op voorspraak van de huisarts, uitgezocht om de tocht mee te maken. De ,,J. Henri Du- nant" maakt ieder jaar in het zo merseizoen van 2 april tot 28 okto ber wekelijks een reis van vijf da gen. Een staf van zesendertig leden medisch personeel, waaronder een dokter, verpleegsters en verplegers, en twaalf bemanningsleden onder de hoede van de kapitein van het hospitaalschip, de heer H. Maas- bach, zorgen voor een alleszins be houden vaart. Het schip leek maandagmorgen op een grote kloek, die de patiënten zorgzaam onder haar vleugels nam. Ambulance-auto's, die de patiënten van huis gehaald hadden, reden af en aan. Familieleden waren mee aan boord gekomen om de opvarenden een goede reis te wensen. Rode Kruisbeambten gaven instrukties en lazen hardop namen van lange lijs ten. Hoge bezoekers, onder wie de burgemeesters van Bloemendaal en Heemstede en de hoofdcommissaris van politie, de heer De Boer, lieten van hun belangstelling blijken. Om de kleurige drukte volledig te maken, waren, als bijzonder gewaardeerde gasten, de meisjes van de speeltuin vereniging „De Burcht ter Cleeff" gekomen. In hun kleurige papieren rokjes en witte bloesjes gingen zij als goede feetjes rond om de pa tiënten een anjer op te spelden en een grote doos met zelfgemaak te pakjes aan te bieden. Aan al les wat een vakantieganger voor iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiii Opname tydens de huldiging voor hoofd-agent Cornet (rechts). Links dokter D. Heymans, directeur van de G.G.D. zijn plezier meeneemt hadden zij gedacht: van lectuur tot briefpapier en bekertjes ijs. De zieken verheugden zich bij voorbaat op de komende reis sommigen gaan voor de twee de of derde keer mee. „Langs de kant staan altijd wel mensen te zwaaien en soms krijgen we een muzikale hulde door een muziek- krops toegeblazen", vertellen ze. Bij elke halteplaats worden de zie ken afgehaald door een Rode Kruis- comité, dat een uitgebreid feestpro gramma gereed heeft. Reden ge noeg om de week op het water met plezier tegemoet te zien, hoewel het voorlopig voor de verpleegsters een belangrijke taak was de beslagen ramen, die de zieken het uitzicht belemmerden schoon te vegen, waar bij zij aan de regendruppels aan de buitenkant tot hun verdriet niet veel konden doen. De hoofdagent bij de Haarlemse politie, de heer W. J. Cornet, die maandagmorgen met de dr. W. E. Merensmedaille werd onderscheiden voor een moedige redding, heeft al eerder blijken van bijzondere moed gegeven. De heer Cornet, wonende Rijks straatweg 210, volgde in het seizoen 1953-1954 een cursus zwemmend red den, die de leden van het Haarlem se politiekorps bij de Haarlemse reddingsbrigade konden volgen. De heer Cornet beleefde er zoveel ple zier aan, dat hij zich als lid van de reddingsbrigade opgaf. Maar ook anderen beleefden ple zier aan de cursus, die de heer Cor net volgde. Nauwelijks was deze cursus ten einde, toen de heer Cor net in februari 1954 het spoorweg viaduct in de lijn Overveen—Haar lem by de Julianalaan langs de Delft passeerde en een door het ijs gezakt en daaronder verdwenen negenjarig meisje wist te redden. De heer Cornet haalde het meisje, dat reeds bewusteloos was, uit het water en hij bracht het kind weer bij kennis. Voor deze redding ont ving hij later uit handen van burge meester mr. O. P. F. M. Cremers een draagmedaille van het Carne gie Heldenfonds, aan welke verleen de onderscheiding een geschenk on der enveloppe was verbonden. Op 8 februari van dit jaar sprong hij in het ijskoude water van de Herensingel, ongeveer vijfentwintig meter voorbij de Amsterdamse poort, om een ook reeds bewusteloos driejarig jongetje te redden. Voor deze redding heeft hoofd commissaris A. L. de Boer, mede namens de burgemeester van Haar lem, reeds eerder zijn erkentelijk heid betuigd. Hij deed dit nogmaals tijdens de huldiging in het gebouw van de G.Cj.D. Dokter Heymans, de directeur van de G.G.D., zette voor af duidelijk en uitvoerig uiteen, dat een redding een spontane daad is van opofferingsgezindheid. Zou men zich gaan realiseren welke gevaren men zelf loopt in ijskoud, vies en besmet water, dan zou men de moed voor een redding wel eens niet meer kunnen opbrengen. Daarom, zei dok ter Heymans, blijven er altijd veel mensen aan de kant staan kijken zonder hulp te bieden. Daarna over handigde dokter Heymans de heer Cornet de medaille van het dr. W. E. Merensfonds met het daarbij behorende loffelijke getuigschrift. (Advertentie) De beste Europese wf*"1 JAPAN ZIG-ZAG NAAIMACHINE W AMSTERDAM, 22 mei. Ook ffZ daag kenmerkte de Amsterdamse eIIL. tenbeurs zich weer door een groot brek aan affaire. Onze markt deelt lot overigens met de buitenlandse be" zen. Ook in Wall Street konden de ken gisteren weer niet op gang kot®" Niettegenstaande de geringe ondefri, mingslust zijn de koersen over het gemeen niet achteruit gelopen, y® 9l zover bij de opening van de markt not eer. enig nadelig verschil viel te werd deze achterstand in de t«JE., tape ingelopen. AKU steeg tot 360 (+3 j0t Hoogovens tot 665 1) en Philips 793 (-Ca), na 790 Va bij de opening van markt. Philips en Koninklijke waren V veranderd. In de scheep vaartaf del' was Kon. Boot een puntje beter. Sta% fondsen waren iets luier. Door de Gebrs. Heek (Schuttersveld) wordt onveranderd dividend van 10% voor! steld. Mahez stelt 22 (v.j. 18%) voor. openf 4(4 Ned. 1960 4Vi Ned. 1961 4 Ned. 1961 4 Ned. 1962 Staffel 1947 B.N.G. Won.bouw 6 Ned. Handel Mij Cert Amsterdam Rubber H.V.A. A.K.U. Berkel Patent Calvé-Delft Cert. Deli-Mij. Fokker Ford v. Gelder Hoogovens Müller Co. Ned. Kabel Philips Gem. Bez. Onilever Wilton-Feyenoord Biliton 2e Dordtsche Petr. Kon. Petroleum 50 Holl. Amerika Lijn Java Ch. P.L. K.L.M. Kon. Ned. Stoomb. Mt) K.P.M. Stoomv. Mij. Nederl. v. Nievelt v. Ommeren Rott. Lloyd Ned. Scheepv. Unie Interunie Robeco Unitas Ver. Bezit Rentespaarbrieven '57 Rentespaarbrieven '58 2\<2 Amsterdam '56 21/2 Amsterdam '56 II 2\k Amsterdam '56 III 2Vz Amsterdam '59 2V2 Rotterdam '57 Alb. Heyn KI. obl. Philips A.st. Id. pref. st. Vorig Slot 100H 99% 98 97 ft 107& 3i4^ 119(4 355(4 255(4 774 146.50 454 800 330 664 371 535 793 156.60 299 469(4 633 139.10 131(4 139(4 60.10 152(4 132 144 297 130(4 193 223 481 135 82(4 91% 90(4 100% 89 123(4 396 79.20 N'ii I# 13Ö-1 Anaconda coppex BethJehem Stee) Jhrysiei Corp General Electric General Motors Kennecott Copper K.L.M Montgomery Waro Kadi o Corp KepubUt Steej RoyaJ Dutch shell Union ui. oouthern Pacific Southern Railway Stand (JU Ny Tidewater Unilever 1.S Stee) 18/5 45 3SVs A9Vr 71% 52% 76 V. 16% 32% 54% 4704 38% 36% 101% 55% 53% 19% 43% 147 Stemmir-: nauw prijshou jl/! 45':) ■tl 52* té «9 5L 43* 147 4 de" (Advertentie) n#e" Mobilofoon service dag BETEKENT /Teenzaam HIER,NIETWAAR?^ IDEAAL oord NOGAL flFGELEGBN'HIER. IK I OM TE WERKEN, BEN BLU DAT ER OOK BENT-S HIER. MARTIN DE VOLGENDE MG - OP PLOvER-tlLDND. DE BARKAS IS MARTIN EN ZUN HOND HALEN KUNNEN KOMT VAN DAAG, NIETWAAR? MARTINIS NOGAL ZWIJG ZAAM. WORDT GESEIND VAN DE KUST... ER KOMT EEN HOND MEE l DANK

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 2