Bont feest van jubilerende Bijna zevenhonderd scholieren rond „monster'-ontbijt Theresianen voor Zuster Carla Haarlem koopt enkele moderne kunstwerken Opel aan de top Eenheidzolang begrip nog niet wederzijds is N.Ph.O. besluit Lenteserie Wethouder SCHIPPERS doet beroep op alle katholieken TAXI 13000 Gebr. KIMMAN Uit STAD en agressieve in circus Weer beer Sterke fractie onontbeerlijk weit u geen weg in uw K.V.P. -VERKIEZINGSBIJEENKOMST Dodelijk ongeluk in Lisse WOENSDAG 23 MEI 1962 PAGINA 3 LIMBURGER MET KIPPEVEL B. en W.'s van Zuid- Kennemerland bijeen Feest in Zandvoort Strandpachter Elias Bol jubileerde Kachel brandde in de tent Ook Zandvoort akkoord met woonwagenkamp in Haarlemmermeer Nu dompteur geslagen Drs. J. Deroy op Hageveld gehuldigd mef 1500 c.c. mofor reeds vanaf f 6425.- Houtplein - Telefoon 13850 - Haarlem Veel comfort Zuinig in gebruik Hoge inruilwaarde UHhumuiuiiNiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiimiHrmniiiiiiiiiiitiiiiiiiH Haarlem e.o Muziek burgerlijke Stand Haarlem ^bevallen van een zoon: 19 mei: ru E. Stelloo-van Dejjk, 21 mei: G. ^•enth-Post, J. v. d. Graaf-Van Roon, g', H. Divendal-Willemse. 22 mei: G. c K*er-Bakker, A. Wierth-van den Hoo- hia' t A- Springveld-Küppers, P. Bou- ófeW. J. Kok en G. P. de Jong. VelaE7JWD: 22 mei: M. M. van Kuppe- W l,011 A. M. Grijmans, J. Kroon en T. WH), vries, T. H. Geerts en A. Over- ^OEIUJKHEBEN? Be! tel. Forum Randiveg LISSE, mei Omstreeks één uur gistermiddag is de 4-jarige R. W. Klei- horst in de Gladiolenstraat in Lisse dodelijk verongelukt. Zonder op of om te kijken was het jongetje de weg over gestoken waarbij hij gegrepen werd door een personenauto uit de richting Sassenheim. Het jongetje overleed ter plaatse. HAARLEM, 23 mei. Een geschrok ken 22-jarige Limburger zoch gisteren zijn toevlucht bij een Dolitieagent, om dat hij door de eigenaar van een ca fetaria in de binnenstad bedreigd zou zijn met een groot mes. Hij verzocht de agent een doos bonbons, die hij bij zijn overhaaste vlucht had achtergela ten, voor hem op te halen. In de eet salon verklaarde de eigenaar dat er sprake was van een misverstand. De limburger was met zuidelijke gemoede lijkheid gaan zitten op een gereserveer de plaats, nadat hem verzocht was een andere stoel te zoeken. Daarop was de eigenaar erbij gekomen, het mes, waarmee hij in de keuken kip had staan snijden, nog in de hand. Dat mes had de Limburger kippevel bezorgd en hem ijlings het hazenpad doen kie zen. HAARLEM, 23 mei De colleges van B. en W.Vs's der gemeenten in Zuid Kennemerland komen morgenavond wee. bijeen. Ditmaal treedt het gemeen tebestuur van Bloemendaal als gast heer op. Het intergemeentelijk contact vindt plaats in het Raadhuis te Over- veen; daarna vindt een minder formeel samenzijn plaats in het restaurant ,,De Bokkedonns". Advertentie) T Enkele honderden. Theresianen troffen gisteren in de Hildebrandzaal lange en welvoorziene ontbijttafels aan, waaraan zij smullend het feest van zuster Carla meevierden. Het ging er uitbundig en stijlvol toe en misschien juist daar door werd de schoolsfeer zo treffend getypeerd. HAARLEM, 22 mei Geweldig, wat zongen de meisjes van de St. Theresïa- school. Heel de 700 leden tellende schoolgemeenschap vormde een groot koor bij de tweestemminge vaste gezan gen van een speciaal voor de feestdag van zuster Carla door Jan Laarveld ge componeerde mis. De wisselende ge zangen waren voor rekening van een klein koor van meisjes van de ULO. Grote indruk maakte het door Marja Jacobs en Jan Laarveld gezongen„Ave Maria" tijdens de communie. Pastoor W. C. van Gastele, die in de Spaarne- kerk de H. Mis opdroeg, geassisteerd door twee van zijn kapelaans, hield ook de feestpredikatie, daarbij de stortvloed van huldeblijken inleidend die gister morgen over zuster Carla, het hoofd der school, die vijfentwintig jaar geleden geprofest werd, neerdaalde. De plech tigheid werd besloten met het fors ge zongen nieuwe schoollied, waarvoor Harry Prenen de tekst en Jan Laarveld de muziek geschreven hadden. In de Hildebrand-zaal, waar een fees telijk toebereid ontbijt klaar stond, kwa men de tongen pas goed los. Zuster Car la en haar ouders, die uit Limburg wa ren overgekomen, werden daar door de leerlingen binnengehaald met een oor verdovend gejuich en applaus, dat hen tot hun zitplaatsen vóór in de zaal be- HAARLEM, 23 mei B. en W. van Haarlem hebben gisteren besloten tot een aantal belangrijke kunstaankopen ter uitbreiding van de moderne kunst verzameling van de gemeente. Aange kocht is een non-figuratief plastiek van de Amsterdamse beeldhouwer Wessel Couzijn, De non-figuratieve beeldhouw kunst was in de gemeentelijke verza meling nog niet vertegenwoordigd. Het werkstuk zal slechts komende zaterdag en zondag te zien zijn op de expositie van de belangrijkste moderne werken uit het gemeentelijk kunstbezit, die vrijdagavond in de Vishal wordt ge opend. Na dit weekeinde zal het plas tiek worden geëxposeerd in Parijs, de Verenigde Staten en Canada. Voorts hebben B. en W. een beeldje Een afbeelding van het non-figuratieve plastiek van de Amsterdamse beeldhou wer Wessel Couzijn, dat door de gemeente Haarlem is aangekocht. van Charlotte Van Pallandt aangekocht, van welke beeldhouwster nog geen werk in de gemeentelijke verzameling was opgenomen. Het is een bronzen beeldje, getiteld „zittend naakt". Van Karei Appel is de gouache „Kat en vis", daterend uit 1953, aangekocht. Tenslotte is de tekening „Uil" van Plos van Amstel aangekocht, het olie verfschilderij „Bitter sweet" van Jules Chapon en een bronzen penning met de beeltenis van Jan Steen van de jon ge Amsterdamse beeldhouwer Erik Claus. geleidde. Ook vier bloemenmeisjes, die de jubilerende zuster en de Theresianen een gele tulp kwamen opsteken, kregen een ferm applaus. Tegen een achter grond van mesgerinkel, opklinkend van de tafels, waaraan honderden meisjes zaten in hun mooiste jurk, opgetooid met een glinsterende kokarde, die ieder naast haar bord gevonden had, ontrolde zich toen een feestprogramma, dat ken nelijk geïnspireerd was door de leven digheid en dynamiek van zuster Carla zelf. De heer L. Habraken, die als cere moniemeester optrad, schiep een kame raadschappelijke sfeer, waarin de meis jes geïnteresseerd naar eikaars presta ties op de planken luisterden en daar zelfs vork en mes voor neerlegden. Keil- ners, die schik in het algemene enthou siasme hadden, werden minstens zo ge boeid. „Van het rijke, volle leven is de school het voorportaal", heet het in het school lied van de St. Theresiaschool. Met een zuster Carla, zoals deze uit de bonte rij liedjes en voordrachten te voorschijn kwam, als schoolhoofd, moet de St. The resiaschool als voorportaal zelf het para dijs zijn. Tot een uur is zuster Carla in alle toonaarden bezongen: Het kwam allemaal hierop neer, dat de school heel blij met haar is. Hoe konden de There sianen beter zoveel mogelijk deugden in zo weinig mogelijk bewoordingen noe men dan in een door allen „mee- gebeden" litanie: Fantastische zuster allen: laat'ie fijn zijn; Bewonderens waardige zuster, allen: laat'ie fijn zijn; Troosteres der zittenblijvers, allen: laat'ie fijn zijn; Koningin der verbou wingen, allen: laat'ie fijn zijn. Hoogtepunt was de aanbieding der ge schenken, waaronder een groot Maria beeld, dat een plaats zal krijgen in de gang van de nieuwe vleugel, voor de bouw waarvan zuster Carla zo geijverd heeft. Namens de ouders werd de jubi- laresse toegesproken door mevrouw Van Os-Brinkmann. In een geestige speech voorspelde zij zuster Carla, dat men er later in de hemel niet aan zou beginnen haar te vragen verantwoording af te leggen voor alle kinderen, van wie zij de opvoeding in handen had. Dat zou een te langdurige geschiedenis worden. En bovendien, het was toch wel goed. Wie zou denken dat de jubilaresse stil zou zijn geworden van al die har telijke woorden, kent zuster Carla niet. In een joyeus dankwoord, waar van bijna elke zin met een luid ge juich ontvangen werd, verklaarde zij dat zij blij was eindelijk de oorzaken van alle geheimzinnigheid van de laatste weken te kennen. Zij verzeker de haar Theresianen dat de sympathie en vriendschap beslist wederzijds wa ren. BEJAARDEN OP STAP Negentig katholieke bejaarden, geboren vóór 1960, hebben zaterdagmiddag op uitnodiging van het KVP-bestuur in de afdelingen in Bloemendaal een rondrit gemaakt door de gemeente, en daarbij tevens een bezoek gebracht aan de tunnel in Velsen en de sluizen van IJmuiden. De beide autobussen, die het gezelschap van negentig deelnemers vervoerden, reden naar alle wijken van de gemeente en de deelnemers konden tevens de kol kende zee zien. In Sparrenheuvel werd tenslotte de thee gebruikt. TONEEL De Haarlemsche Toneel club geeft vrijdag 25 mei in de Haar lemse Stadsschouwburg een opvoering van „George en Margaret", onder re gie van Loet Steenbergen. OPENING TENTOONSTELLING Vrijdag 25 mei, 's avonds om acht uur, zal de wethouder van Onderwijs en Kunstzaken, de heer D. J. A. Geluk in de Vishal een tentoonstelling openen van het moderne kunstbezit van de ge meente. De expositie wordt gehouden ter gelegenheid van het honderdjarig bestaan van het Frans Halsmuseum. OPBRENGST COLLECTE De Col lecte van de Algemene Nederlandse In validen Bond, die vorige maand werd gehouden, heeft ruim 8400 opgebracht. OPENING BAZAR Mevrouw mr. E. Scheltema-Conradi, wethouder van volksgezondheid en sociale zaken, zal 25 mei, 's middags om vier uur, in „Ons Buurthuis" aan de Kampersingel een bazar openen van de stichting Club- en Buurthuizen. JAARVERGADERING De woning bouwvereniging Bloemendaal-noord houdt de jaarvergadering op dinsdag 29 mei in het Jeugdhuis aan de Donkere- laan. De leerlingen van de lagere school speelden 's avonds in het geheel gevulde Minerva-theater te Heemstede, de ope rette „Goudhaartje en de Troubadour" van Geertruida van Vladeracken. Dat gene wat de hele dag de geest van de feestviering kenmerkte, namenlijk de spontaniëteit, overheerste ook in deze operette. Juist de kleine deraillement- jes, onvermijdelijk in het spel en de zang van deze kinderen, deden soms het meest komisch aan. Er werd echter met volle overgave gespeeld en gezon gen. Mede door de fraaie décors en kos tumering, de goede muziek van deze kan 't haast anders als je voor je vader en moeder en 'n jubilerende hoofdzuster speelt op 'n echt podium en in 'n echte operette, werd de voorstelling en hoe zaal een groot succes. De drie hoofd personen, Carla Kops als Goudhaantje, Joke Horsten de Troubadour, en Claudia Massaro als het Tovervrouwtje, verdie nen 'n extra complimentje voor hun fris optreden. Er waren vele fleurige tafereeltjes waaraan jong en oud veel plezier beleefden. Mevrouw Spoelder, die de regie voerde, heeft eer van haar werk gehad. ZANDVOORT, 23 mei De grote strandtent van de strandpachter Elias Bol, voor de Rotonde te Zandvoort, was gisteren in een bloementuin herschapen. Men vierde namelijk het zestigjarig be staan van dit goed bekend staande strandbedrijf. In de morgenuren was de burgemeester van Zandvoort, mede namens het strandschap, zijn geluk wensen komen aanbieden. 's Middags bleek overduidelijk hoe groot de schare van vrienden en rela ties van de familie Bol wel is; de re ceptie werd zeer druk bezocht. In 1902 begon de vader van de heer Bol met een bescheiden linnen strandtent. Nu is het bedrijf uitgegroeid tot een der grootste strandzaken, met alleen al op de terrassen 400 zitplaatsen, moderne koelinstallaties voor de consumpties, af wasmachines en een keurige sanitaire installatie. Op deze jubileumdag brandde in de tent nog lustig een kolenkachel! Dit is vanwege het uitzonderlijk koude voor jaar; alleen in 1937 had de heer Bol het nog erger meegemaakt. Toen duurde de koudegolf tot half juni! Overigens klaagde de heer Bol allerminst. Zijn be drijf is nu eenmaal erg weer-gevoelig en eerst in september maakt hij de balans van het zomerseizoen op en meestal blijkt dan het resultaat weer bevredigend te zijn! ZANDVOORT, 23 mei Zandvoort zal zich aansluiten bij de gemeenschap pelijke regeling welke de gemeentebe sturen van Zuid Kennemerland hebben voorbereid voor de stichting en exploi tatie van een streek woonwagenkamp m de gemeente Haarlemmermeer Blij. kens de voorlopige financiële opzet zul len de kosten per inwoner ongeveer 20 cent per jaar bedragen. B en W. van Zandvoort stellen de raad voor, een principe-besluit tot deel neming te nemen. Zandvoort heeft een woonwagenkamp, dat plaats biedt aan 6 wagens. In het badseizoen is deze ca paciteit onvoldoende, zodat de wagens buiten het kamp worden geplaatst, het- geen tot klachten van omwonenden leidt. Sommige bewoners van woonwagens vallen bovendien, de bezoekers van Zand voort op onbehoorlijke wijze lastig door het te koop aanbieden van horloges van minderwaardige kwaliteit. Dit eu vel zal tot het verleden behoren als het streekwoonwagenkamp in Haarlemmer meer (met ruimte voor 80 wagens) in bedrijf is gesteld. Het Zandvoortse kamp zal dan worden opgeheven. DEN HELDER, 23 mei. Bij het circus Boltini dat hier dinsdagavond een voorstelling heeft gegeven, hebben zich enkele moeilijkheden voorgedaan. Tijdens het tweede nummer van het programma waarin de dompteur Alber to Althof met de beren optrad, werd een der dieren na het nuttigen van suikerklontjes en chocolademelk agres sief. De beer viel hem aan en wierp hem op de grond. Althof trachtte het dier weer in het gareel te krijgen, doch toen hij zich half omdraaide (waar schijnlijk om te zien hoever hij van de uitgang verwijderd was) herhaalde de beer zijn aanval en sloeg hem met zijn klauw in de hals. De heer Boltini en enige stalknechts begaven zich in de kooi en wisten de heer Althof tt ontzetten. Deze moest zich in het zieken huis laten behandelen, doch keerde la ter terug om zijn programma te ver volgen. Na de voorstelling deelde d« heer Althof mede, dat in Haarlem waarschijnlijk de verkeerde beer is gedood. De beer die gisteravond agres sief was zal ook worden doodgescho ten en het berennummer zal dit seizoen var. het programma worden afgevoerd. Tijdens het optreden van miss Miran da met de leeuwen ontstond een begin van brand bij de direnuitgang toen ze de hoepel ontstak, waardoor de leeu wen moesten springen. Dit veroorzaak te enige paniek, vooral bij de bezoekers, die dicht in de buurt zaten, doch door afdekken met zeilen was het vuur spoedig gedoofd. HEEMSTEDE, 23 mei De semina risten van Hageveld hebben gisteren het zilveren priesterfeest gevierd van een hunner leraren, drs. J. Deroy. Voor de jubilaris begon het feest reeds zon dagavond, toen hij in „Uyt den Bosch", waar hij dagelijks de H. Mis leest, de plechtige Hoogmis opdroeg. Maan dagavond werd hij door de Hagevel- ders ingehaald, waarbij de harmonie „St. Michaël" haar muzikale medewer king verleende. De regent, mgr. dr. C. J. Henning, sprak vanaf het bor des een woord van welkom. De vigilie werd besloten met een plechtig dank- lof, waarbij drs. Deroy agens was, ge assisteerd door zijn collega's Th. Straat hof en J. Bruin. De dag van gisteren werd begonnen met de plechtige Hoogmis, waarbij drs. Deroy geassisteerd werd door de regent als presbyter. Diaken was pas toor P. Plouvier uit Frankrijk, subdia ken kapelaan A. Vrijdaghs uit België. Het studentenkoor zong de Missa Toni Deuteri van Matthieu Dijker. Drs. De roy hield zelf een korte toespraak, waarin hjj vooral zijn dankbaarheid uit te, omdat God hem bestemd had voor het priesterschap. Na de H. Mis werd een gedeelte gezongen uit de Cantate 142 van J.S. Bach. Een der leraren, J. Valkesteijn, had de directie. In de aula werd 's middags de re ceptie gehouden. Het koor zong het Exultate Justi van Viadana en enkele franse liederen. Onder regie van de leraar J. Schut gaven de seminaristen een verdienstelijke vertolking van een spel, dat handelde over het leven van Franciscus van Assisië. Het stuk was geschreven door een leerling van de vjjfde klas. Onder de gasten waren de vroegere subregent, mgr. J. Star- renburg uit Amsterdam, de pastoor en kapelaan van de H. Hart-kerk te Os- tende en leraren van het seminarie Leeuwenhorst te Noordwijkerhout. In. de loop van de middag kwam mgr. J. P. Huibers de jubilaris feliciteren. Van mgr. Van Dodewaard, die wegens uitstedigheid verhinderd was te ko men, kwam een schriftelijke gelukwens. 's Avond heeft Roto van Rijn met zijn pantomimes een boeiend en amusant programma gebracht. (Advertentie) HAARLEM, 23 mei Omstreeks 39 Pr"cent van de Haarlemse bevolking is "atholiek, maar slechts 29 pet. stemt de KVP. Er is dus een aantal ka- Wolieken die menen dat hun belangen andere partijen dan de KVP in be- .ere handen zijn. Dit merkte wethouder A. Schippers gisteravond op tijdens 7®" verkiezingsbijeenkomst van de ge- S^sntelijke centrale Haarlem van de *^»P in de Muziekzaal van café-restau rant Brinkmann. De heer Schippers, die ">verigens nadrukkelijk verklaarde niet jh z'jn kwaliteit van wethouder te spre- Ke", meende dat deze tien procent >>zvverfstemmen" in feite de positie van F® KVP verzwakken en daardoor de "•vlood van de katholieke organisaties Verminderen. Hij achtte de tijd nog 'ang niet rijp voor een toevertrouwen van de katholieke belangen aan de zorg Van anderen. In een tijd van groeiende •anienwerking weten katholieken vaak v®el begrip en respect voor anderen <|P te brengen, maar zij zelf ondervin- tten er weinig van bij anderen. "iiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiHiinmiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniim Stemmen op de KVP betekent ver sterking van de KVP-fractie en daar- noor versterking van de KVP-invloed in ,1, College van B. en W., stelde de wethouder. In 1958 heeft men de KVP een tweede wethouderszetel geweigerd, hoewel de KVP-fractie 11 en de PvdA- ifactie dertien zetels telde. Men han teerde toen het argument, dat er reeds twee katholieken in het College zitting hebben: behalve de KVP-weihouder ook ue burgemeester. De heer Schippers meende en na afloop tijdens de fo rumbijeenkomst werd dit nogmaals ge steld dat de KVP met dit argument •hdien dat ook maar enigszins mogelijk 'geen genoegen moet nemen. De heer Schippers betreurde, dat ®°mmige katholieken hun heil zoeken in "e PvdA. In de raad blijkt, dat de twee katholieke PvdA-ers als minderheid in hun fractie de gelegenheid niet hebben ®m de katholieke belangen te behartigen. J. A. SCHIPPERS CINEMA PALACE: Hie Alamo, 14 jaar, uagelij'ks 8 uur. Het zilveren huwelijks, ïeest van het koninklijk paar 25.45 U, doorlopende voorstellingen. ^ANS HALS: The Naked and the Death, 18 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. "insdag: 2 en 8 uur. ~IDO: El Cid, 14 jaar. Dag. 2 en 8 uur. i?OR; De terugkeer van Lemmy Caution 18 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. "EMBraNDT: Het laatste salvo, 14 jaar, A 7 en 9.15 uur. °XYDe terugkeer van het monster jaar. 2.30, 7 en 9.15 uur. TUdio: Tussen hemel en moeras, a.l. 14e week) 2.15, 7 en 9.15 uur. Donderdag 24 mei tlrote of St. Bavo Kerk. 4 uur: Orgel- ""hcert door Piet Kee. un-Horneman, E. M. Bosch-Bakker. Eur? ALLEN van een dochter: 19 mei: r! Duin-ten Hove. 21 mei: J. E. v. d. p 'st-Vredenburg, B. A. Klijn-van Hees, WoJ ,nsma-Steffens. 22 mei J. M. van rK»an Rooden. ONDERTROUWD: 22 mei: J. H. v. I Sfen en H. E. Dekker, H. Tauber en v Kramers, A. M. Winder en M. P. G v yeldt, J. C. Mast en W. T. Fortuin, kèo sma en E. de Groot, J. H. Rom- E pen L. L. v. d. Have, J. W. Plug en kéru' Graaf, F. P. Bert en J.M.Oud- Hab, P°01. R- G. Bennema en P. J. Wit en S. C. v. d. Bent. v; LEden: 20 mei: R. Jansen. 6 Jus»rincent van Goghlaan. 21 mei: E. 'aan w'Firmen'cl1' 89 j„ Linnaeus- prieè!straat' Burggraeve' 73 3- Rozen" Adv ei tentie) „In dit land met zijn historisch ge groeide verhoudingen moet men de scheidslijnen niet wegredeneren eer er een volledig wederzijds begrip en res pect is ontstaan", aldus de wethouder, dievoorts aanvoerde dat een materia listische en een christelijke levensbe schouwing wellicht wel kunnen samen werken, maar nooit in elkaar kunnen opgaan. Het begrip „vrijheid", dat sommige katholieken in de WD bewonderen, achtte de heer Schippers bepaald de werkelijke vrijheid die een noodzakelijk samengaan van particulier initiatief en overheid inhoudt. Meestal is die bewon dering voor de VVD weinig meer dan een vorm van afbrekende kritiek. Met name verwonderde de heer Schippers zich erover, dat sommige katholieke middenstanders heul zoeken bij de WD. Bij de raadsverkiezingen gaat het om gemeentelijke zaken en in Haarlem blijkt juist de KVP een zeer bewust en positief middenstandsbeleid te voeren. De KVP-fractie heeft bij voortduring gestreefd naar een soepel werkend ambtelijk apparaat, dat zoveel moge lijk rekening houdt met de belangen van de bedrijfsvoerenden. In het belang van de middenstand zijn tal van belangrijke besluiten genomen en aan de midden standsorganisaties wordt steeds om ad vies gevraagd. De wethouder zette voorts uiteen wat de KVP voor een belangrijk aandeel heeft gehad in de verschillende onder delen van het gemeentelijk beleid. Ten slotte herinnerde hij er nogmaals aan, dat het nog altijd dringend noodzake lijk blijktvoor de eigen belangen van de confessionele instellingen op de bres te staan. Tijdens een PvdA-interpellatie in de laatste raadsvergadering lag dui delijk de bedoeling voor om het aandeel van de confessionele woningbouwver enigingen in het totaal der te verdelen nieuwe woningen zoveel mogelijk te verminderen. Als grootste confessionele partij in de Haarlemse raad, is de KVP- fractie het best in staat om een dam op te werpen tegen deze anti-confessio nele invloed. De heer Schippers deed tenslotte een dringend beroep op alle katholieken om in de komende raad de KVP-fractie te willen versterken door woensdag op de KVP-lijst te stemmen. Na de pauze werd een forumbijeen komst gehouden. Het forum stond on der leiding van de fractievoorzitter van de KVP, de heer W. van Liemt. Voorts hadden achter de tafel zitting de heren Van der Veldt, Vissers, Schippers, Van Velsen, Peeters en Vos. In antwoord op een der gestelde vragen, zette wethouder Schippers uit een dat het bijzonder moeilijk is voor al de jongere leerkrachten een pas sende woning aan te bieden. Men is doende een stichting te formeren, die in Schalkwijk o.a. voor leerkrachten woningen beschikbaar stelt, maar zo ver is het nog niet en voor de jongere leerkrachten die nog niet voldoende verdienen om zelf een huis te kopen, is men vooralsnog aangewezen op het zeer beperkte contingent woningwet woningen. B. en W. doen echter alles om via de woonruimteverdeling de onderwijskrachten voor Haarlem te behouden. De heer Vos kreeg de gelegenheid om er nogmaals op te wijzen, dat Haarlem via de stichting „Haarlems Bloei" dui zenden voteert om vreemdelingen aan te trekken. „Maar als ze eenmaal hier zjjn hebben we ze nauwelijks enig ver tier te bieden". Hotels zijn er zeer on voldoende en van een enigszins levend uitgaansleven ook voor de Haarlem mers is geen sprake. Het is nodig om het ontstaan van de nodige vertier-mo gelijkheden te bevorderen, anders schaadt men door niets te doen, het algemeen Haarlems belang. Vele vragen werden gesteld over kwesties van riolering, bestrating en volkshuisvesting. Voorzitter Van Liemt herinnerde eraan, dat op al deze vra gen onmogelijk een afdoend antwoord staande de vergadering gegeven kon worden. De kwesties zijn echter geno teerd en worden onderzocht. Zo be loofde de heer Peeters te zullen onder zoeken in hoeverre het mogelijk is voor de hele jeugd verdienend en school gaand reductiekaarten ter beschik king te doen stellen voor culturele ma nifestaties. S'0s- - Telefonische Hulpdienst, ledere avond van 7—12 uur). HAARLEM, 23 mei. Voor het der de en laatste concert, dat het N.Ph.O. gisteravond in de zogenaamde Lente serie gaf, bestond grote belangstelling. Meesters als Beethoven en Tschaikows- ky blijken het bij het concertpubliek nog uitstekend te doen. Het program ma van dit concert werd niet geopend maar gesloten met een ouverture. Het gedeelte voor de pauze werd geheel in beslag genomen door Beethovens Sym- phonie no. 3 de z.g. „Eroica." Men had dus Beethovens raad opgevolgd om de „Eroica" aan het begin van de avond te plaatsen, want wanneer de hoorders vermoeid waren zou het stuk veel van zijn werking verliezen. Deze titanische compositie waar van het hoofdthema affiniteit vertoont met de ouverture van Mozarts jeugd- opera „Bastien et Bastiemne" be tekent een keerpunt in de ontwikkeling van de geschiedenis der symphonic. Het N.Ph.O onder leiding van diri gent Arends heeft dit heroïsche werk op gedegen wijze gerealiseerd, ook al kunnen wij ons de finale met nog meer spanning en dramatiek voorstellen. De violiste Ida Handel, die in het vermaarde concert van Tschaikowsky solieerde, beschikt over een virtuoze techniek, die gepaard gaat aan een in tense muzikaliteit. Met name in de dro merige canzonetta wist zij de Italiaans klinkende melodie door fraaie toonvor- ming veel reliëf te geven. Het orkest begeleide behoudens enkele ritmi sche schommelingen volgzaam en cor rect. Tsehaikowsky's ouverture 1812 een gepeperd historisch draakje, waar in kanonschoten en klokkengebeier niet van de lucht zjjn vormde een waar dige apotheose van dit laatste lente concert. A.KRT. De heer Schreurs raadslid, maar niet in het forum zitting hebbende kondigde aan dat plannen worden be studeerd om ook de Koningstraat en de Gierstraat op zaterdagmiddag voor alle verkeer af te sluiten. De moeilijkheid is, dat de bussen dan omgelegd moeten worden. De heer Vos voegde daar ech ter aan toe, dat het centrum ook per auto goed bereikbaar moet blijven. Men mag niet tot afsluiting van het centrum overgaan, indien men niet te voren gezorgd heeft dat zo dicht mo gelijk bij het centrum voldoende par keergelegenheid wordt geschapen. Tenslotte antwoordde de heer Schreurs op een gestelde vraag, dat men de moeilijke verkeerssituatie op het nieuwe kruispunt van Westelijke Randweg en Kleverlaan eerst nog eens even wil aanzien. Over een paar maan den zal dan aan, de hand van politie rapporten onderzocht worden of hier verdere maatregelen genomen moeten worden. Voorlopig lijkt de enige moei lijkheid daar het afslaand verkeer.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 3